Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Gabás válasza kovaripeti (#8297) üzenetére


Gabás
addikt

én már csak ilyen ügyes vagyok, bizony meg tudom mondani az eszközkezelőből, milyen videokártya és hangkártya van a gépemben:)

(#8302) Lenry válasza kovaripeti (#8297) üzenetére


Lenry
félisten

akkor én is nagyon ügyes vagyok, de ebből elég egyszerű szerintem kiolvasni, hogy milyen VGA meg hangkártyám van

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8303) Medcomp


Medcomp
tag

Sziasztok!

Ajándékba kaptam egy Color Image D-516T típusú fényreklámot (95x7 led-es), de semmi használati utasítást, kábelt, programot nem adtak hozzá. Hívtam a hátuljára ragasztott telefonszámot, ott mondták, hogy utánanéznek, hogy ehhez a típushoz milyen program kell, és hogy hol lehetne megvenni, de végül nem válaszoltak. A cég weboldalát nem lehet megnyitni, Google sem adott semmi használható infót. Tápellátását megoldottam, most már működik, ami rá van programozva, azt tökéletesen megjeleníti, de szeretném átprogramozni. soros port csatlakozó van rajta, kábelem is van, csak a program hiányzik hozzá.

Tudna segíteni valaki, hogy honnan lehet ilyet szerezni, vagy mivel lehet megoldani?

www.medcomp.hu

(#8304) cigam válasza Medcomp (#8303) üzenetére


cigam
félisten

Az túl 1xű megoldás hogy sorosporton átküldesz neki egy szöveget?
pl. copy valami.txt com1

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8305) Medcomp válasza cigam (#8304) üzenetére


Medcomp
tag

Szerintem ez azért nem működhet, mert tud többféle ábrát, villogtatást, ki és beúsztatást, és ráadásul kétszínű (illetve 3, mert a két színt keverni is tudja), és ezzel a módszerrel szerintem túl kevés információt kapna.

www.medcomp.hu

(#8306) Korcsii


Korcsii
őstag

olyan program kellene, amivel meg lehetne oldani, hogy x óra y perckor elinduljon a zene (egy megadott játszási listáról), majd x óra z perckor leálljon magától... és ezt minden nap ismételje meg többször is - megadott időtartamok alatt...

valami ötlet? előre is kösz :R

(#8307) Sk8erPeter válasza Korcsii (#8306) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erre tökéletesen használható a Windows beépített szolgáltatása: Ütemezett feladatok.
Start - Minden program - Kellékek - Rendszereszközök - Ütemezett feladatok.

Kipróbáltam, működik. :K

Sk8erPeter

(#8308) ponix válasza Korcsii (#8306) üzenetére


ponix
aktív tag

Amikor a nagymama imádkozik, szellemhangokat akarsz a szobájába? :DDD

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8309) akaido válasza kovaripeti (#8287) üzenetére


akaido
addikt

Everest Home Edition elég lesz erre vagy a SIW (System info for Windows)

Sk8erPeter már válaszolt, sry.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#8310) grais


grais
csendes tag

sziasztok.
Ha van egy programom amin rengeteg minden állítható. Alapvetően adatokat szolgáltat internetre. Ezen program 2 nyomógombját (szolgáltatás indit és leállít) szeretném webfelületen elérhetővé tenni. Csak ezt a kettőt, hogy el tudják indítani a felhasználók maguktól is de máshoz ne tudjanak piszkálni.

Ezt milyen programmal lehet vajon megcsinálni?

(#8311) sbazsi válasza grais (#8310) üzenetére


sbazsi
veterán

kicsit bővebben.
mi ez a prog?

(#8312) cigam válasza grais (#8310) üzenetére


cigam
félisten

net start, net stop a barátod

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8313) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ugyanis éppen most sikerült egy olyan lemezt írnom, aminél a nero az adategyeztetésnél egy szektorhibát észlelt (a 121561651 szektor tartalma eltér a forrásétól...).
Mivel a lemezen sok kis adat van, és egy nagy, ezért gyanítom, hogy csak valami kisebb dolog nem egyezik, a nagy rendben lehet.
Valami olyan programra lenne szükségem, ami összehasonlítja nekem a teljes lemezt a forrással, és MEG IS MONDJA, HOGY MELYIK ADAT A HIBÁS !
Létezik ilyen program?

Előre is köszi a segítséget!

...amúgy fogalmam sincs hová kéne írnom ez ügyben, kulcsszavakra keresve egész más topicokat találtam adategyeztetés, stb név alatt (ide is "átirányítottak")

Fancy quote placeholder

(#8314) Memora válasza Memora (#8313) üzenetére


Memora
senior tag

Elég sürgős lenne a dolog :B :R

Nero 7 premiumom van , de abban nem találtam semmi ilyesmit
Total commanderben meg nem bízok, és nem is tudom, hogy lehetne egyszerre az egész lemezt összeegyeztetni vele, mert csak 1 file-t hajlandó egyszerre... :((

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#8315) kételkedem válasza Memora (#8314) üzenetére


kételkedem
addikt

CDCheck 3.1.14.0

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8316) Memora válasza kételkedem (#8315) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi szépen! :R

Fancy quote placeholder

(#8317) ponix válasza Memora (#8314) üzenetére


ponix
aktív tag

Azért mert nem ismered a commandert, nem kell fikázni! A nem tudás, nem a program hibája!
[L:www.totalcommander.hu][tanuld meg kezelni!][/L]

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8318) Korcsii válasza Sk8erPeter (#8307) üzenetére


Korcsii
őstag

az ember általában a legegyszerűbb dolgokra nem gondol soha :R

ponix: ez még kellett ma estére :R :))

(#8319) Memora válasza ponix (#8317) üzenetére


Memora
senior tag

Igazad van, csak dühített, amiért összehasonlításnál nem hagyott teljes mappát kijelölni, csak file-okat, azt is csak egyet egyszerre :(((

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#8320) ponix válasza Memora (#8319) üzenetére


ponix
aktív tag

Szerintem, ha a commander súgóját átböngészed, találsz megoldást a problémádra! Pont a commander az a progi ami viszi a pálmát mindenek felett fájlkezelők kategóriájában természetesen! Olyan dolgokat is tud, amire véletlen sem gondolnál

Pár évvel ez előtt ftp kliens kerestem! Letöltöttem telepítettem, mindenféle programokat, vagy ötvenet! Szar volt mind! És egyszer olvastam valahol, hogy a commander rendelkezik ilyen funkcióval! Há mondok, én használom a commandert évek óta, és nem tudok róla? És nem tudtam róla! Akkor még az 5. akárhányas verziók voltak, de tökéletesen működött! Ha fájlkezeléssel kapcsolatban felmerül kérdés, érdemes a commandert áttanulmányozni!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8321) localhost válasza Memora (#8319) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De hagy kijelölni, egyszerre többet is, és mappákat is :)

Sőt, ha egy mappára állsz, vagy a meghajtó gyökerében akkor képes arra, hogy "egybenyissa", és akkor úgy látod, mintha egy mappában lennének.
<ctrl> + <B> mint Branch

Véleményem szerint ez USER-error, már megbocsáss. Nem leszólni akartalak, de azt védem, hogy emiatt Te leszólsz egy programot, amit nem jól ismersz.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8322) Memora válasza localhost (#8321) üzenetére


Memora
senior tag

Csak nekem akkor egy perc alatt összehozható dologra volt szükségem, és, mivel a commanderrel ezt nem tudtam megoldani annyi idő alatt, inkább kerestem mást, minthogy a súgóját olvasgassam, hátha esetleg mégis működik több file-val is egyszerre...
Persze én elhiszem, hogy jó program a commander, csak...olyan DOS-os kinézete van :DD :))

Fancy quote placeholder

(#8323) fradi81 válasza Memora (#8322) üzenetére


fradi81
veterán

Használj windows intézőt, annak windows kinézete van :)

moto g72, Ninebot d28e

(#8324) Sk8erPeter válasza Memora (#8322) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

DOS-os kinézete? Azért, mert nem csicsamicsa, mint pl. a Vista?
Láttál már DOS-os programot?

Egyébként a Total Commander a jópár évvel ezelőtti (rég volt, tán igaz se volt :D), valóban DOS-os Norton Commander kinézetén és működési elvein alapszik (csak hát ahhoz képest már igencsak sok új funkció is létrejött). A felülete (kinézete) is hasonló, de a Total Commander már azért eléggé tele van dobálva grafikai elemekkel.
Még így is jóval letisztultabb és átláthatóbb a felülete, mint sok más "vindózos" kinézetű programnak. (Azért a DOS-os kinézet túlzás... :D)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8325) ponix válasza fradi81 (#8323) üzenetére


ponix
aktív tag

Ez jó! :DDD Teljesen logikus :C

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8326) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan lehet youtube-ról letölteni HD videót, úgy hogy miután letöltöm ne remegjen a kép?
Szó szerint róla lenne szó: katt

(#8327) Jarod1


Jarod1
addikt

hú régi szép idők, Norton commander, Dosnavigátor,,,ejjj rég volt.. :P

(#8328) cigam válasza Vasinger! (#8326) üzenetére


cigam
félisten

ugyanúgy mint a simát, csak a link végéhez hozzáadod ezt: &fmt=22
pl. :
http://www.youtube.com/watch?v=YHv5EHjkPXM&fmt=22

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8329) Vasinger! válasza cigam (#8328) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt nem értem, hogy is gondolod?

(#8330) cigam válasza Vasinger! (#8329) üzenetére


cigam
félisten

A kérdés első felét értelmeztem csak.
Mit értesz remegés alatt? (fps stimmel? (de)interlace?)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8331) Vasinger! válasza cigam (#8330) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mert én videót youtuberól Download Helperrel töltök le, ami egy plugin a FF-ba, de ahogy elindítom akármelyik playerel remeg összevissza a kép.

(#8332) Vasinger! válasza Vasinger! (#8331) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Már megoldódott, az Internet Download Manager lett a nyerő progi! :R

(#8333) Memora válasza fradi81 (#8323) üzenetére


Memora
senior tag

Ezért a hozzászólásért lehet, hogy "fikázni" fognak páran, de én szeretem az intézőt. :B Szeretem, ha pl: képeknél látom is, hogy mi az, nem csak a nevét olvashatom :DD :U

Fancy quote placeholder

(#8334) robagp


robagp
tag

Hello!

A MS Word helyett érdekelne egy olyan progi, amivel pdf ben tudnék dokumentumokat létrehozni, mivel a pdf minden gépen, és nyomtatón, verzióval, ugyanazt adja. Mind kinyomtatva, mind szerkesztésben mindenhol egyforma lesz./win, mac, stb gépeken/

Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8335) kételkedem válasza robagp (#8334) üzenetére


kételkedem
addikt

OpenOffice3
ingyenes, annyit vagy többet tud mint a MS Office
egyből mentheted az anyagot pdf-be

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8336) robagp


robagp
tag

Hello!

Még egy kérdésem lenne:
Több OP rendszer van a gépemen /xp win7 linux/ és a win7 is rak egy po rendszer választót, meg a linux is, no de van mikor az 1iket újra kéne rakni, és akkor gond van.
Kérdésem, ki lehet iktatni a boot-olójukat és felrakni 1et ami mindet látja, és csak 1szer kell választani? No meg ha teszek fel egy másik OP rendszert, akkor az is látszik majd, és nem kell a többit is újrarakni?

Válaszokat köszi!

(#8337) MasOyama


MasOyama
őstag

Tudtok nekem abban segíteni, hogy van e olyan program, ami ellenőrzi az internet kapcsolatot, hogy online vagyok e még, és ha nem akkor felcsatlakozik a netre?

(ADSL - em van, és ha magára hagyom a gépet, akkor kb. 1 óra alatt megszakad, és hiába állítom be, hogy menjen vissza, nem csinál semmit. Viszont távolról szeretném elérni a gépem, ahhoz meg online kéne, hogy legyek.)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#8338) ollie válasza robagp (#8336) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha Windows kell újrarakni, akkor mindig gond lesz.

***

(#8339) ollie válasza MasOyama (#8337) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

pl: keepalive

***

(#8340) localhost válasza robagp (#8334) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez meg itt egy virtuális nyomtató, magyarul is! Feletelepítve a gépedre, amit erre nyomtatsz, azt egy .pdf file-ba menti.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8341) MasOyama válasza ollie (#8339) üzenetére


MasOyama
őstag

Köszi. Közben találtam egy programot. Connection kepper 8. Ez jónak néz ki.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#8342) akasp válasza localhost (#8340) üzenetére


akasp
senior tag

caskhogy az én kedvencemet is említsük: PDFCreator, szép, jó egyszerű, ééés ingyenes

(#8343) niti


niti
aktív tag

Tudna valaki ajánlani gps-es PDA-ra olyan programot, ami sebességet mér? Tudom, hogy az iGO-ban is van ilyen funkció, de az nem jó bringázáshoz.
Létezik ilyen ? Köszi előre is :B

(#8344) cigam válasza niti (#8343) üzenetére


cigam
félisten

1 próbát megér a turboGPS. Egész profi, és ingyenes.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8345) niti válasza cigam (#8344) üzenetére


niti
aktív tag

Köszi, feltétlenül kipróbáljuk! :R

(#8346) Cleinor


Cleinor
tag

Sziasztok!

Szükségem volna egy internet optimalizálóra, ami a firefox adatforgalmát előnyben részesíti a többi programmal szemben (Torrent :DDD )

Mert ha megy akkor szinte alig tudok netezni.
Anno emlékszem volt egy nagyon profi progi, de akárhogy keresem nem találom.

Tudnátok tapasztalatból ajánlani egyet?

Előre is köszönöm.

Üdv,

M :R

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#8347) Gabás válasza Cleinor (#8346) üzenetére


Gabás
addikt

cfospeed... de első lépésben próbáld lennebb venni a kapcsolatok számát

(#8348) ponix válasza Memora (#8333) üzenetére


ponix
aktív tag

A commanderben is be lehet állítani, hogy legyenek miniatűrök! Az intéző meg nagyon nehézkes, időigényes!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8349) Cleinor válasza Gabás (#8347) üzenetére


Cleinor
tag

Azaaaaaaz!!!

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#8350) ponix


ponix
aktív tag

Nekem olyan progi kellene, amivel az előzmények között tudok kutakodni, illetve a törölt előzmények között is! Van ilyen? Firefoxhoz természetesen! A keyloggerek tudnak ilyesmit? Illetve olyat, hogy feljegyzik a megnyitott oldalakat?

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.