Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) ollie válasza Csabee. (#8697) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pontosítva? Ez a Document Imagine karaktereket is felismer? Mert akkor nem lesz ingyenes és jobb.

***

(#8702) Zin válasza Winner_hun (#8700) üzenetére


Zin
senior tag

Beirom a weblapcimet IE-be és ugyan ugy megnyitja..vicc...:S

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#8703) Cola111 válasza Zin (#8702) üzenetére


Cola111
aktív tag

ie8-ba nalam tokeletes.[link]

[ Szerkesztve ]

(#8704) Csabee. válasza ollie (#8701) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen felismeri a karaktereket és a képből Word szöveget készít..

én ismerek még 1et.. de azt hittem ti ismertek más alternatívát.. :) amúgy az ABBY FINEREADER az ami még tud ilyet :) az ennél sokkal komolyabb:)

Üdv: Csabee.

(#8705) localhost válasza Csabee. (#8704) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát persze hogy ismerünk néhányat, de azok NAGYON nem ingyenes programok. [link] $499.99

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8706) ArchElf válasza localhost (#8705) üzenetére


ArchElf
addikt

Az Office sem ingyenes program... ~250 USD (OEM, otthoni/diák liszensz).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8707) localhost válasza ArchElf (#8706) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én azt nem is állítottam, sőt suggallani sem tettem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8708) ArchElf válasza localhost (#8707) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem is feltételeztem. :)
És egy kicsit a kérdezőnek is szólt... nála már nem voltam ilyen biztos benne ;]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8709) Csabee. válasza localhost (#8705) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jah igen..:D természetesen számomra ingyenes csak..:D melóhelyen megvan vásárolva.. és az tartalmazza :)

csak azt hittem létezik FREE - be jobb:) de azért köszönöm a segítséget meg a törődést:)

Üdv: Csabee.

(#8710) SworD!


SworD!
tag

Sziasztok,
Adott egy adsl router mi 5 gepre ossza szet a netet a hazban. A gondom az hogy nem tudom melyik lako huzza a netet jobban es melyik semennyire, van amikor total leall a net, de viszont senki nem vallja be hogy tolt e a netrol.
Szal erdekellne egy progi amibe beirhatok 5 ip cimet es ellenorizni a napi/havi forgalmaikat valamint a pillanatnyi letolto sebesseguket.!?

Koszi elore a valaszokat.

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#8711) joe2005 válasza SworD! (#8710) üzenetére


joe2005
senior tag

Itt is tedd fel a kérdést!
Szerintem olyan routerre van szükséged ami ezt tudja.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8712) Csabee. válasza SworD! (#8710) üzenetére


Csabee.
nagyúr

szerintem csak port programozással lehetne megoldani, nem tudom hogy a router tudja-e ezt , de nem tartom valószínünek :)

Üdv: Csabee.

(#8713) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Létezik olyan program amivel úgy lehet törölni, hogy azt a későbbiekben ne lehessen visszaállítani Recovery-s programokkal? Teszem azt mintha gyárilag üres HDD lenne.. :)

Üdv: Csabee.

(#8714) kételkedem válasza Csabee. (#8713) üzenetére


kételkedem
addikt

Természetesen több ilyen program is létezik.
pl
East-Tec Eraser 2008 9.2.1.100
Ha particionálod a meghajtót egymás után kétszer, majd formázod, nem fogja senki viszaállítani a törölt adatokat.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8715) Csabee. válasza kételkedem (#8714) üzenetére


Csabee.
nagyúr

rendben, akkor szerintem leformázom kétszert:) illetve particionálom majd.. :) amit linkeltél jó, csak nem free :) Köszi

Üdv: Csabee.

(#8716) kételkedem válasza Csabee. (#8715) üzenetére


kételkedem
addikt

Természetesen vannak free programok is, pl File Eraser 5.7 ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8717) Csabee. válasza kételkedem (#8716) üzenetére


Csabee.
nagyúr

thx :) :R

Üdv: Csabee.

(#8718) Sk8erPeter válasza Atti1112 (#8694) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Start - Futtatás - powercfg.cpl
Energiagazdálkodási sémák
Rendszer hibernálása: 1 óra után

Hibernálás

Ez miért nem jó? Pontosan azt csinálja, amit szeretnél. Ha engedélyezve van a hibernálás, akkor megjelenik ez az opció is (legalábbis XP Professional alatt).
Nem kell hozzá külön program.

Egyébként úgy egészen pontos a parancs, hogy mögéírod, hogy "Hibernate":

%windir%\system32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState Hibernate

Tudom, működik anélkül is, de így pontosabb, mert ha azt írnád mögé, hogy Sleep, akkor azt csinálná...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8719) Sk8erPeter válasza Winner_hun (#8700) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

csak kiegészítésként:
Operában: Ctrl+F12 - Tartalom menü - "Letiltott tartalmak"

Sk8erPeter

(#8720) Sk8erPeter válasza Csabee. (#8713) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Van olyan progi, amiben van ilyen beépített wipe funkció: pl. Unreal Commander:
Unreal Commander törlés

Download Accelerator Plus-ban is van "File Shredder"...
stb.

(#8714) kételkedem: ez közel sem garantált... pl. GetDataBack sok mindent tud, részleteket visszaállíthat, persze nem az egészet, de a részlet is elég lehet... A formázás meg ugyebár NEM TÖRÖL. (csak logikailag)

Sk8erPeter

(#8721) pitman válasza Sk8erPeter (#8720) üzenetére


pitman
őstag

Hacsak nem teljes formázást kér az ember, mert akkor felülíródik a teljes lemezfelület.
Bár akkor is érdemesebb valami mintával felülírni az adatokat, hogy ha valaki nagyon visszaakarná fejteni, ne nagyon sikerülhessen.

(#8722) Sk8erPeter válasza pitman (#8721) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Hacsak nem teljes formázást kér az ember, mert akkor felülíródik a teljes lemezfelület."
És ezt mégis honnan veszed?? :O :W

Kernel írt egy elég jó összefoglalót a gyors és teljes formázás közti különbségekről: [link], [link], [link] (itt ld. vége)
A lényeg:
"A teljes format sem formáz jobban, viszont előtte lefut még egy szektorszintű hibakeresés is, de az csak egy olvasási folyamat, elhagyható. Amennyiben valaki úgy gondolja, hogy az ő vinyója úgysem hibás, ezért nem is kíváncsi a hosszadalmas teszt eredményére.
Vagy aki számítógépgyártó, szintén nem pöcsöl ilyesmivel, inkább csak dobálja be a gyárilag már amúgy is tesztelt vinyókat.
Némely fórumon ugyan olvashatók téveszmék ezzel kapcsolatban, de nekik sajnos csak azt tudom üzenni, talán át kellene böngészni a Lemezkezelés Helpet az XP-ben, én is onnan olvastam ki..."

"XP-nél a gyors vagy teljes formázás teljesen közömbös ilyenkor, csak el kell olvasni a Lemezkezelés súgóját, ott le van írva. Teljes formázás sem csinál többet a merevlemezzel, csak azért tart sokáig, mert végigolvassa a lemezt, hogy nincs-e szektorhibája. Maga a formázás, vagyis a fájlrendszer létrehozása csak néhány másodperc, ezt végzi a végén.
Gyorsformázásnál nem olvassa végig a lemezt, csak formáz, ennyi a különbség.
Teljes formázást (ilyen elnevezés tulajdonképpen nincs is az XP-ben, van a format és van a gyorsformat) tehát inkább csak olyankor érdemes végezni, amikor valaki tesztelni, ellenőrizni szeretné a lemezét, egyébként csupán időpazarlás."

Vistánál egyébként azt hiszem, már változott a helyzet.

"Bár akkor is érdemesebb valami mintával felülírni az adatokat, hogy ha valaki nagyon visszaakarná fejteni, ne nagyon sikerülhessen."
Legegyszerűbb a merevlemezgyártók honlapjáról letölthető, a HDD-hez tartozó segédprogram, amin van olyan lehetőség, ami zero fill-t végez...
Vagyis 0-kkal írja felül az összes szektort.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8723) Csabee. válasza pitman (#8721) üzenetére


Csabee.
nagyúr

milyen mintára gondolsz?:)

Üdv: Csabee.

(#8724) kételkedem válasza Sk8erPeter (#8720) üzenetére


kételkedem
addikt

A biztos eredményt akkor érsz el, ha a lemezfelületet, ahol a fájl helyezkedett el fizikailag törlöd, majd felül írod. Ezt megismétled két három alaklommal. Ekkor fizikailag törlöd az összes bitet az eredeti fájlból. A véglegesen törlő szoftverek is ezt az eljárást alkalmazzák.

A Microsoft egyébként szó szerint ezt írja: "A merevlemez particionálásakor és formázásakor az adott partíción lévő összes adat véglegesen törlődik."

A valóságban nem fizikailag törlődnek az adatok, hanem az mbr-ben tárolt útmutató törlődik, tehát a fájl megvan, fizikailag, de logikailag nem látható. Ezért van esély a visszaállítására.

Én azt javasoltam, hogy particionáljon kétszer és formázzon. Így nagy valószínűséggel nem lehet már vissza állítani a fájlt, az üresnek fog látszódni.

Már elég régen tanultam, ha nem elég pontos amit írtam, kérlek javíts ki :B

Csabee.:Kalotaszegi :)

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8725) pitman válasza Sk8erPeter (#8722) üzenetére


pitman
őstag

Nem olvastam az xp helpjét, így valószínűleg igazad van. Ha esetleg lesz egy üres hdd-m, ki fogom próbálni rajta.

A sima zerofill azért nem jó mert mindent nullára ír, de egy ilyen lemezről komolyabb helyeken simán visszállítják az adatokat, mivel némi maradék mágnesessége megmarad az eredeti jelből. A nullához képest pedig meghatározható, hogy mi volt ott eredetileg. A komoly törlőprogramok ezért használnak különböző írási mintákat és azt is több menetben írják fel, hogy ne lehessen visszafejteni.
Nyilván hagyományos programokkal a sima zerofill után sem tud a mezei felhasználó visszaállítani semmit.

(#8726) Csabee. válasza kételkedem (#8724) üzenetére


Csabee.
nagyúr

de pontos :D én is ezt fogom tenni :)

Üdv: Csabee.

(#8727) harylmu


harylmu
őstag

Hali.

egy ingyenes dvd audio készítő progi kellene

(#8728) Sk8erPeter válasza pitman (#8725) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"komolyabb helyeken simán visszállítják az adatokat"
Adatmentő cégek nem olyan árakon dolgoznak, amit egy átlag júzer képes/hajlandó megfizetni... :U [link], [link]

Sk8erPeter

(#8729) Sk8erPeter válasza kételkedem (#8724) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A merevlemez particionálásakor és formázásakor az adott partíción lévő összes adat véglegesen törlődik."
Amit a MS ír, nyilván az egységsugarú júzernek szól, hogy soha nem fogja látni az adatait, ha törli a partíciót, majd újrapartícionál és formáz, mert ez az adat nem is lesz utána látható, hacsak nem használ GetDataBack-et (ami legalább részben visszaállíthat, szerencsétlen esetben nem) és/vagy adatmentő szakembert.

"A biztos eredményt akkor érsz el, ha a lemezfelületet, ahol a fájl helyezkedett el fizikailag törlöd, majd felül írod."
Pont ezt mondtam... Zero fill felülírja 0-kkal.

"[...] tehát a fájl megvan, fizikailag, de logikailag nem látható. Ezért van esély a visszaállítására."
Szerinted én nem ezt mondtam korábban? :U Ezt írtam: "A formázás meg ugyebár NEM TÖRÖL. (csak logikailag)"

Sk8erPeter

(#8730) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

.flv file-t, mivel lehet 3GP-be vagy akármibe konvertálni? SUPER-rel és Free 3GP converterrel nem megy.

(#8731) Blue@X válasza Vasinger! (#8730) üzenetére


Blue@X
senior tag

Tessék, online átkonvertálja neked: [link]

(#8732) Psychonaut válasza Vasinger! (#8730) üzenetére


Psychonaut
addikt

Vagy YouTube Downloader. ;)

(#8733) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az a helyzet, hogy nekem a gépen lévő videót kéne átkonvertálni.

(#8734) Psychonaut válasza Vasinger! (#8733) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az a helyzet, hogy azt is átkonvertálja, mivel alapból .flv formátumba ment, és mivel okos progi, ezután át tudja konvertálni. De mivel neked kell betallóznod, hogy mit konvertáljon át, ezért gondolom, hogy BÁRMILYEN flv videót képes konvertálni. ;)

(#8735) Blue@X válasza Vasinger! (#8733) üzenetére


Blue@X
senior tag

Az általam linkelt konverterrel ez lehetséges. A konvertálás végén kapsz egy linket ahonnan letöltheted a kész fájlt.

(#8736) sekli válasza Vasinger! (#8733) üzenetére


sekli
addikt

amit Blue@X ajánlott azzal simán feltöltheted a szerverre, átkonvertálja és letöltöd...

jó lassú vagyok... :)

[ Szerkesztve ]

(#8737) Vasinger! válasza sekli (#8736) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De ez a netre való feltöltéses dolog nem jön be. Egy sima gépről, gépre konvertáló kéne.

(#8738) Psychonaut válasza Vasinger! (#8737) üzenetére


Psychonaut
addikt

Akkor tovább kampányolok a progimért! :DD

(#8739) sekli válasza Vasinger! (#8737) üzenetére


sekli
addikt

én ezt használom: [link] még talán jobb a supernél is egy fokkal...

(#8740) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, ezeket kerestem!

(#8741) Sk8erPeter válasza sekli (#8739) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdekes, letöltöttem én is a MediaCoder-t, NOD32 vírusosnak találta a telepítőfájlt... :F

Sk8erPeter

(#8742) Csabee. válasza Sk8erPeter (#8741) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ne foglalkozz vele;):D

Üdv: Csabee.

(#8743) pitman válasza Sk8erPeter (#8728) üzenetére


pitman
őstag

Nem az a kérdés, hogy milyen áron állítják vissza és ki mit tud megfizetni. Egyszerűen visszaállítják a nem megfelelően törölt adatot. Ennyi.
Az más kérdés, hogy a kérdés feltevője milyen adatoktól és mennyire akar megszabadulni.
Az megint más kérdés, hogy ki akarja az adatokat visszaállítani és miért. Koránt sem biztos, hogy mezei felhasználónak lesz azokra szüksége...

(#8744) tknof1871


tknof1871
őstag

Eddig az Orbit downloadert használtam. Nem volt vele semmi gond. Aztán kijött az újabb verzió. Ez valamiért nem tudta kiírni az ékezetes betűket. A korábbi valamiért igen. Ami zavar, hogy nem is működik. Semmit se tölt le. Azt írja:
2009-05-22 09:08:14 Connecting www.izhmash.ru:80
2009-05-22 09:08:15 Connect failed! Socket Error=10061
2009-05-22 09:08:15 Wait for retry(5S)
2009-05-22 09:08:20 Connecting www.izhmash.ru:80
Aztán ismétli. Mi a rák baja van, ha régen nem volt vele semmi gond? Először rátelepítettem a régire, aztán revo uninstallerrrel leszedtem aztán úgy telepítettem. Nem jó.
Win XP OS, IE böngésző.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#8745) joe2005 válasza tknof1871 (#8744) üzenetére


joe2005
senior tag

Használd az angol beállításokkal.
Innen töltsd le a magyar fájlt
Másold be az orbit nyelvi fájlok mappába!

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8746) tknof1871 válasza joe2005 (#8745) üzenetére


tknof1871
őstag

A tömörített fájl amit letöltöttem, jelszóval védett.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#8747) joe2005 válasza tknof1871 (#8746) üzenetére


joe2005
senior tag

Én ezt töltöttem le és tc kicsomizza

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8748) tknof1871 válasza joe2005 (#8747) üzenetére


tknof1871
őstag

Nem értem, a tc is jelszót kér. De igazából az a fő probléma, hogy nem tölt le semmit az orbit downloader.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#8749) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Én egy olyan programot keresek, ami DVD-ből ki tudja szedni a feliratot mondjuk srt-be. A lényeg az lenne, hogy avi-val később le tudjam játszani.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8750) Csabee. válasza sanzi89 (#8749) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha itt keresel hozzá az egyszerűbb és gyorsabb :[link]

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.