Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Csabee. válasza Sk8erPeter (#8847) üzenetére


Csabee.
nagyúr

köszi megoldottuk :D

Üdv: Csabee.

(#8852) ollie válasza Sk8erPeter (#8839) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Felhívnám figyelmedet az alapelvek elolvasására, mielőtt bannolnak. A Norton Ghost nem ingyenes, mint ahogy a Hiren's Boot CD sem legális. Továbbá itt a fórumon nyíltan segítesz nem ingyenes programok "ingyenessé" tételében.

***

(#8853) Sk8erPeter válasza ollie (#8852) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nyíltan? Te miről beszélsz? Egyetlen programban segítettem ilyen módon, ha már sürgős volt a dolog, hátha még kell. Egyébként az Acronis egy tök ingyenes változatát linkeltem (a gyártó honlapjáról korábban, amikor még működött a link, én is letöltöttem az INGYENES verziót), a Hiren's Boot CD-t meg sehol, de egyébként nézd végig szinte az összes szakmai (elsősorban oprendszerrel, vinyóval foglalkozó) topicot, szinte mindenhol szó esik róla, mivel sok hasznos segédprogram van rajta...A Norton Ghost meg ezen a CD-n van. Nincs jobb dolgod, mint az én hsz.-eimmel foglalatoskodni? :U Kiszemeltél, hogy engem fogsz izélgetni? Nem értelek... :(

Sk8erPeter

(#8854) cigam válasza Sk8erPeter (#8853) üzenetére


cigam
félisten

#8847 után azt kérded "Nyíltan? Te miről beszélsz?"

no comment

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8855) Sk8erPeter válasza cigam (#8854) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, főleg, hogy azt is írtam, hogy "Ment privi.", ez aztán nagyon nyílt. No comment.
Meg főleg, hogy fórumozásom alatt kb. előfordult ez egyszer. Hűha, ezért aztán cseszegetni kell, örülök, hogy neked sincs jobb dolgod. :((( Inkább szálljatok rá valami újoncra, ne engem b@szogassatok, azt hiszem, elég sokat segítettem a PH!-n, hogy egy ilyen baki (?) beleférjen.

Sk8erPeter

(#8856) sto1911


sto1911
veterán

Az iphone topikban meg minden 3. hsz a jailbreakrol meg cydiarol szol... Az nem warez? Ott miert nincs moderalva? Hm?

(#8857) Csabee. válasza sto1911 (#8856) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen az is illegális és tele van írva a topic a jailbreakről.. Sztem sem kéne baszogatni egymást amúgy...

Milyen program ami elrejti PH-n a Topicokba nem illő postokat? :P :

Üdv: Csabee.

(#8858) sto1911 válasza Csabee. (#8857) üzenetére


sto1911
veterán

"Milyen program ami elrejti PH-n a Topicokba nem illő postokat?"

ALT F4 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8859) golax válasza Csabee. (#8857) üzenetére


golax
tag

szabadidős programok? :d

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#8860) Csabee. válasza golax (#8859) üzenetére


Csabee.
nagyúr

köszi a tippekeg, gondolom ti is tudjátok hogy irónikusan írtam az előző hozzászólások miatt.. :) ezennel nem offolom tovább a topicot!

Illetve ha már itt vagyok egy kérdés, van elvileg egy program ami leírja hogy hardwaresen mennyit figyaszt a gépe adott esetben!

Egy hp pavilionról van szó a tápja 90w-os de gondolom ezt nem folyamatosan adja le. szóval ismertek ilyen programot?

Üdv: Csabee.

(#8861) Sk8erPeter válasza Csabee. (#8860) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudtommal nem létezik olyan szoftver, ami (akár megközelítőleg) pontosan tudná kijelezni a hardverelemek fogyasztási értékeit.
Mérni kell.

Sk8erPeter

(#8862) Csabee. válasza Sk8erPeter (#8861) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Mér? :DD

Üdv: Csabee.

(#8863) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv olyan kérdésem lenne hogy van egy mypassportom, amit ha bedugtam usb-n akkor a harddisk mellett sajátgépben egy wd logo volt, most leformáztam és NFTS-re raktam és nincs ott a WD logo, ami volt a hdd-n azt visszamásoltam rá! Hogy tudnám megcsinálni hogy legyen logo?

Üdv: Csabee.

(#8864) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hi

olyan progit keresek, ami tudja rögzíteni, ami épp történik a képernyőmön. plz help. sajna még sürgős is, mert melóhoz kéne.

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#8865) Csakénvagyok válasza sanyixXx (#8864) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

(#8866) sanyixXx válasza Csakénvagyok (#8865) üzenetére


sanyixXx
senior tag

csak lesz szimpatikus közte:)

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#8867) szelesjanos


szelesjanos
tag

sziasztok!

Két különböző helyen van egy-egy számítógépem. Az egyik egy nagyobb teljesítményű PC, a másik egy laptop. A PC-n szoktam dolgozni és van amikor elindítok egy videórenderelést és magárahagyom a gépet. Kérdésem a következő:
Létezik e olyan program, amivel meg tudom nénzni a laptopon az interneten, hogy miként áll a munka a pc-n?
Gondolok itt olyanra, hogy ha kérem akkor küld egy képernyőképet a laptopra intrneten keresztül... vagy valami hasonló.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

www.windydigital.hu

(#8868) sto1911 válasza szelesjanos (#8867) üzenetére


sto1911
veterán

A Log me in a te programod. Regisztralsz, letoltod a PC-re, es a laptoprol a Logmein oldalan bejelentkezel, akkor latni fogod a gepet.

Neked a free edition (vagy personal vagy home, nem tudom itt hogy hivjak) is eleg.

[ Szerkesztve ]

(#8869) sbazsi válasza sto1911 (#8868) üzenetére


sbazsi
veterán

Ebben az a jó, hogy bárhonnan működik, és nem kell hozzá kliens progi.
Egyszer külhonból egy Mac-hez sikerült hozzáférnem valami boltban, és be kellett lépni az egyik otthoni gépbe. Ment mint a karikacsapás.

Tehát nem csak a laptopjával megy, hanem bárhol, bármivel, ami a netre van kötve. :C :C :C

(#8870) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok! Olyan programot keresek, amivel fel tudok tölteni az oldalamra FTP-n keresztül és be tudom rajta állítani a feltöltési sebességet.

Köszönöm! :R

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#8871) harylmu válasza verser233 (#8870) üzenetére


harylmu
őstag

FileZilla

[ Szerkesztve ]

(#8872) sto1911 válasza sbazsi (#8869) üzenetére


sto1911
veterán

IGy van, sot, semmilyen plugin nem kell, ha akarod, akkor akar egy sima bongeszovel is megy. (igaz, akkor csak akkor frissiti a kepet, ha kattintasz. De amugy valoban baromi jo progi.)

(#8873) verser233 válasza harylmu (#8871) üzenetére


verser233
senior tag

Köszönöm, de ezzel sajnos valami oknál fogva nem tudok itthon feltölteni az oldalamra, csak bent a munkahelyemen. Most a Getright-ot használom, mert érdekes módon ezzel megy, csak itt meg a feltöltési sebességet nem tudom korlátozni

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#8874) cigam válasza verser233 (#8873) üzenetére


cigam
félisten

Pedig elég konkrét hibaüzeneteket ad a FileZilla. Másold be az utolsó pár sor üzeneteit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8875) verser233 válasza cigam (#8874) üzenetére


verser233
senior tag

Nincs konkrét hibazaüzenet. Azt csinálja, hogy elkezdi feltölteni majd a sebesség lemegy 0-ra aztán megint fel és így tovább, majd mikor feltöltötte azt látod, hogy byte-ra bontosan ugyanazt mutatja, de mikor letöltöd és kicsomagolod akkor ír ki hibát magyarul a látszat ellenére nem tölti fel jól. De én 100% biztos vagyok benne, hogy nem a filezilla a hibás ugyanis bent a munkahelyemen tökéletesen működik a feltöltés, ott is szoktam ellenőrzésképpen visszatölteni és akkor nem ír ki hibát kicsomagoláskor, le lehet játszani rendesen a fájlt. Valami az itthoni netemmel nem stimmel valami, de ugyanakkor meg a Getright feltölti jól :F

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#8876) thomasthomas


thomasthomas
tag

Hi!

Egy olyan problémám lenne, amit lehet nem lehet megoldani,de azért megkérdezem.Van egy 44KHz-s hangfájlom(de ugyanez megvan mp3-ban is, onnan már átkonvertáltam).Na most ezt nekem át kéne konfigurálni úgy, hogy 11KHz-s legyen, de ne változzon - mélyedjen el túlságosan - a hangja.Ezt azért kéne megcsinálni, mert egy játékba szeretnék bevinni egy hangot, de csak 11 Khz-eseket játssza le jól.Az átállítással semmi bajom nincs, csak teljesen elmélyül a hang, ami élvezhetetlen.
Van erre valami megoldás?

Előre is köszi.

.

(#8877) cigam válasza thomasthomas (#8876) üzenetére


cigam
félisten

Mert nem csak "átkapcsolni" kell, hanem "konvertálni".
Fogod kedvenc (ingyenes) hangeditorod pl wavosaur vagy audacity, és megkeresed a resample menüpontot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8878) thomasthomas válasza cigam (#8877) üzenetére


thomasthomas
tag

Hi!

Audacity van meg nekem. de én nem találok ilyen menüpontot.Lehet régi verzióm van, vagy csak béna vagyok?

.

(#8879) harylmu válasza thomasthomas (#8878) üzenetére


harylmu
őstag

link

[ Szerkesztve ]

(#8880) thomasthomas válasza thomasthomas (#8878) üzenetére


thomasthomas
tag

[rámentem az újramintavételezés-re, de ugyanúgy eltompul az egész hang.ha csak átállítom a frekvenciát, úgyszintén]

[ Szerkesztve ]

.

(#8881) cigam válasza thomasthomas (#8880) üzenetére


cigam
félisten

Naná hogy eltompul. Mivel a maximálisan átvihető freki a mintavételi freki fele.
Vagyis ha a mintavételi freki 44,1kHZ, átvisz 20kHz-ig, ha 11kHz a mintavételi freki, akkor max 5kHz-ig visz át. Ergó eltünnek a magashangok. Olyan középhullámú rádió minőségű lesz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8882) thomasthomas válasza cigam (#8881) üzenetére


thomasthomas
tag

Na oké, de épp ezt akarom valahogy megoldani, hogy 11 KHz-n is ugyanúgy szóljon mint 44KHz-n.Én mondtam korábban, hogy lehet nincsen erre megoldás, éppen ezért is kérdeztem meg tőletek.

.

(#8883) #65675776 válasza thomasthomas (#8882) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esélytelen.

(#8884) golax


golax
tag

"Sziasztok!

olyan progit keresek, amivel bizonyos oldalak látogatását jelszóhoz tudom kötni. És ingyenes lehetőleg :)

Amolyan parental-filter féle, csak jelszóval.

köszi

ps.: jóbarátom a google, de az eddig letöltöttek közül egy se így működött

Proxyról beszélünk"

Erre valaki?

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#8885) Csabee. válasza Csabee. (#8863) üzenetére


Csabee.
nagyúr

erre nincs ötlete senkinek? :(

Üdv: Csabee.

(#8886) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok!

keresek szuper driver kereső és frissítő programot! most a driver magicet próbálgatom az szerintetek jó?

tudtok ajánlani vmilyeneket?

köszi

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#8887) ArchElf válasza Csabee. (#8885) üzenetére


ArchElf
addikt

Windows intéző, properties, customize, Change Icon.
Ha nem jelenik meg, csináld ezt meg egy tetszőleges könyvtárra, és másold át a gyökérkönyvtárba a létrejött desktop.ini (rejtett, rendszer) fájlt.

A fájl felépítése:
[.ShellClassInfo]
IconFile=%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll
IconIndex=27

Amennyiben így sem megy, próbálj betenni egy autorun.inf fájl a gyökérkönyvtárba.
Ugyanez az autorunban:
[AutoRun]
icon=%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll,27

Remélem valamelyik segít, most nem tudom kipróbálni...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8888) kételkedem válasza Sickboy25 (#8886) üzenetére


kételkedem
addikt

Driver Genius Professional Edition 15 napos free trial, 30$ az ára. Ment, keres, telepít.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8889) Sickboy25 válasza kételkedem (#8888) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszi szépen mindjárt ki is próbálom

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#8890) Csabee. válasza ArchElf (#8887) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nagyon szépen köszönöm! amik rajta voltak a wd mypassporton alapból azokat egy külön könyvtárba raktam! az autorun mappát meg az Install.ini-t így viszaraktam a gyökérkönyvtárba és már szuper is.! köszönöm

ízzel a módszerrel akár egy pendrive ra is rárakhatok képet? azt hogy paraméterezem be?

Üdv: Csabee.

(#8891) ollie válasza Csabee. (#8890) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

[.ShellClassInfo]
IconFile=%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll
IconIndex=27

Itt értelemszerűen a felső a file neve, amiben az icon található, az alsó meg az icon sorszáma (hanyadik a file-ban).

***

(#8892) Csabee. válasza ollie (#8891) üzenetére


Csabee.
nagyúr

köszi a segítséget, otthon ki is próbálom pendrive-al!

Üdv: Csabee.

(#8893) Sk8erPeter válasza ArchElf (#8887) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Ezek közül a képen bekarikázott ikon a 0. elemnek számít?
Ikoncsere (SHELL32.dll)

Mert most az egyik ikonom a 41., a fás, ami ha az első elemet is beleszámolom, a 42. lenne. :D Szóval akkor gondolom... :B
És mint kiderült, nem balról jobbra, hanem fentről lefelé jobbra haladva kell megszámolni, ha az ember úgy akarja megtalálni az ikon számát. :B :P

Sk8erPeter

(#8894) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Tudtok olyan lehetőleg ingyenes progit, amivel pl. webkameraképet lehet neten keresztűl nézni?

A terv az lenne,hogy a tv-tuner s-video bemenetére kötök egy kamerát és annak a képét szeretném neten keresztűl nézni. De valami titkosított nyavaján keresztűl, nem ám mindenkinek szabadon. :)

Elvileg a tuner képét szabadon használhatja más progi,mert pl. az msn-be is benne van az usb-s webkamera mellett, mint még használható eszköz.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8895) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Itt is megkérdezem, elvégre a megfelelő Net limitáló program lenne a témában a lényeg

Forgalom korlátozást szeretnék megoldani, lehetőleg XP alól, de ha nagyon nem megy, akár felrakhatok egy Vmvare-es linuxot is a gépre (csak a Linuxot még meg is kéne tanulnom, úgyhogy ez a körülményesebb).

A kolis hálózatban elég érdekes forgalmi szabályok vannak, amiket be kell tartani, különben lekorlátoznak a nap hátralevő részére és a következő napra is :
- Naponta max. 5GB feltöltés.
- Ha az 1GB feltöltést túlléped, akkor egy 3 :1 letöltés : feltöltés aránynak meg kell lennie, magyarul ha az 5GB feltöltést kihasználom, akkor min. 15GB-ot le kell tölteni aznap.

No most én a gépről szeretnék torrentet seed-elni, automatikus módon, tehát max. távolról belépek VNC-vel a gépre pár naponta kicserélni a seed-elendő torrenteket, de egyébként automatikusan töltsön le 15GB-ot (mondjuk inkább HTTP-n) + nézze a feltöltést, és ha elérte az 5GB-ot egy nap, akkor tiltsa le aznapra a seed-elést.

A letöltésre már megvan mit kéne batchelve futtatni:

wget http://letoltes.szoftverbazis.origo.hu/ARCNETEOJSFUDPHLEIEOJFCIFPPTFPLOPSTTIQLPVUHJG/linux/live/knoppix_v6.0-adriane_v1.1.iso --output-document=NUL

Ezt lefuttatom adott darabszor, elég megbízható(an) gyors a net, tehát ez mondjuk minden nap elején 0h-tól 2h-ig biztosan letöltődne (ehhez 17Mbit kell ha kiszámolom).

A feltöltés limitálásához kéne egy olyan program, ami:
- figyeli a (lehetőleg a teljes netforgalom, és nem csak a uTorrent) feltöltött adatmennyiséget egy napra
- és ha túllépi a 4,9 GB-ot, akkor vagy leállítja az uTorrentet, vagy letiltja a portját a nap hátralevő részére.

Tud valaki olyan programot / programokat (mondjuk valami tűzfal a lenne a második, amit lehetne valahogy automatikusan vezérelni, és az nyitná - csukná a torrent portját) ami tudná ezt ?

MOD:
Ja és a másik program ami kéne ehhez:
Egy ütemező, ami elindítja a letöltő batch fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#8896) Csabee. válasza atesss (#8895) üzenetére


Csabee.
nagyúr

megéri ez a nagy hercehurca napi 15gb-ért? :( amennyi áramot elfogyasztasz meg stb.. annyiból inkább egy hónapra vegyél egy seed szervert! sokkal jobban megéri és a napi 60-100gb up simán megvan

Üdv: Csabee.

(#8897) Sk8erPeter válasza Csabee. (#8896) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"amennyi áramot elfogyasztasz" koliról van szó, ha jól értettem... :D

Sk8erPeter

(#8898) Csabee. válasza Sk8erPeter (#8897) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jójó koliról van szó.. de a 15gb az sztem semmi.. és felesleges szenvedni ilyenekkel..:D bár nem értem mi alapján szűrik ezt az adatforgalmat, mac cím? :D kikell kerülni , valamilyen módszerrel :)

Üdv: Csabee.

(#8899) atesss válasza Csabee. (#8898) üzenetére


atesss
addikt

Ha lehetne már rég megtettük volna...
Ja, adott MAC címhez adott IP-t osztanak ki.

Seed serveren én is gondolkodóba estem (bár most egyenlőre biztos nem lesz rá pénzem), amióta most utánaolvastam:
[link]
[link]
Csak ezzel van gond: "torrent szám 2 db " akkor olyan torrent kell, amit töltenek is le töled rendesen. Vagy max. te töltöd otthon :P , de az sem túl jó azért. Vagy ezt lehet nézik is valahogyan ?
Vagy veszel 2 szerver hozzáférést, és egyikről töltöd a másikra, vagy mi ?

No mind1 gondolkozok ezen is, de a koliban ha már megvan a lehetőség, akkor gondoltam miért ne használjam ki ?

MOD: ja és napi 5GB-ról van csak szó sajnos.

További fejlemények azóta (már írtam a Bittorrent topicba is, de gondoltam ide is jól jöhet, ha már ti legalább válaszoltatok) :

Most már a 6. programot próbálom ki, eddig a legközelebb a DU Meter -el jutottam, az tud olyat, hogy egy adott napi forgalom átlépésekor:
- Üzenetet jelenít meg
- E-mailt küldd
- Lebontja az összes Dial-Up és VPN kapcsolatot
- Kikapcsolja a gépet
Ebből az e-mailt küldést egy megfelelő tüzfallal (az adott portot figyelve) talán meg tudom valahogy oldani, de elég nehéz.
Úgyhogy azon is gondolkoztam, hogy csak a torrent forgalmat figyelve (majd adok egy pár 100 MB rátartást, és ha sokat használom a VNC-t vagy esetleg lentvagyok netezni a géppel, manuálisan felülbírálom) egyszerűen az uTorrentben vagy más kliensben figyelem a kimenő forgalmat.

Tud valamelyik (inkább Windows-os, de ha nagyon nincs más Linuxos is lehet) kliens olyat, hogy egy adott napi kimenő forgalom elérése után arra a napra leállítja a seed-elést, és következő nap újból elkezdi ?

[ Szerkesztve ]

(#8900) Sk8erPeter válasza atesss (#8895) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még Netlimitert is próbáld ki, szerintem az is tudhat valami hasonlókat, ennyire mélyen mondjuk még nem mentem bele... (Én őszintén szólva lusta voltam elolvasni az egész hsz.-ed, olyan rohadt hosszú volt...:D)
Nem egyszerű a problémád... :D Reméljük valaki komplexebb választ ad, aki már próbálta.

(#8898) Csabee.: 15 GB semmi? :Y Naponta? :D Hááát... :U
Egyébként meg gondolom ki akarja használni a koli adta lehetőségeket... :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.