Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) ponix


ponix
aktív tag

Na nekem meg az a gondom, hogy vannak bizonyos pdf file-ok, amiket nem enged az adobe Reader nyomtatni! Milyen program tenné lehetővé a nyomtatást?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8102) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudtok Vista alá olyan free progit ajánlani, ami beállítástól függően egy adott mappából változtatja a háttérképet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8103) harylmu válasza ponix (#8101) üzenetére


harylmu
őstag

Foxit Reader-rel már próbáltad?

Ha azzal sem jó, akkor csináld azt, hogy nyomsz egy screenshotot az egészre, azt elmented lossless képformátumban és maga a képet nyomtatod ki.

(#8104) harylmu válasza V.Stryker (#8102) üzenetére


harylmu
őstag

Kicsúsztam az időből.

Itt van. Magyar és freeware :)

(#8105) V.Stryker válasza harylmu (#8104) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8106) ponix válasza harylmu (#8103) üzenetére


ponix
aktív tag

Igen de az se engedi, valami editor kellene, ami felül írja a jelenlegi biztonsági beállításokat!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8107) sbazsi válasza ponix (#8101) üzenetére


sbazsi
veterán

(#8108) ponix válasza sbazsi (#8107) üzenetére


ponix
aktív tag

Ezt megveszem ;) köszi a tippet tökéletesen műkszik!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8109) Davey7


Davey7
senior tag

nekem egy olyan program kéne amivel pl. 100 oldalas pdf fájlból a nekem szükséges oldalakat ki tudom szedni akár oldalanként,akár azokat egy dokumentumba.

egy csomó pdf split program-ot dob a goggle,de nekem ingyenes kellene,vagy illegális(régebben a pdf split/merge 2.2-t használtam,de elveszett)
linux vagy windows alá(lényegtelen)

(#8110) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Hali!

Nekem egy olyan programra lenne szükségem (vagy kellene írnom egyet), amivel COM portra tudok egy ASCII kódsorozatot kiküldeni.

Semmi extra, előre definiált kódsorozat, csak egy gombra és egy COM port választó listára lenne szükségem a programban.

Üdv

(#8111) cigam válasza Balázs_a_laz (#8110) üzenetére


cigam
félisten

kuldes.bat 2
a com2-re küldi az adatot

A kuldes.bat tartalma:

copy adatsor.txt com%1

Értelemszerüen a kiküldendő adat az adatsor.txt-ben van.

De bonyolítani is lehet

choice /n /c:123 Válassz port számot (1, 2, vagy 3)%1
if errorlevel ==3 goto harom
if errorlevel ==2 goto ketto
if errorlevel ==1 goto egy
goto vege

:harom
copy adatsor.txt com3
goto vege

:ketto
copy adatsor.txt com2
goto vege

:egy
copy adatsor.txt com1

:vege

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8112) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Szeretnélek Benneteket megkérdezni, létezik-e CSAK lejátszó program, amivel a MAC-es KEYNOTE-val elkészített prezentációkat a webre feltéve a pc-s ismerősök megnézhetik, lejátszhatják?

(#8113) BigBadPlaYeR válasza Davey7 (#8109) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

PDF Creator? Virtuális nyomtatót hoz létre. Kinyomtatod a neked szükséges oldalakat. PDF mellett tud egy csomó képfájlba is nyomtatni. Ill. Word-ből lehet PDF-be nyomtatni is így vele. Ingyenes.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#8114) ponix válasza Davey7 (#8109) üzenetére


ponix
aktív tag

esetleg ez! [link]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8115) joe2005 válasza mimi_bacsi (#8112) üzenetére


joe2005
senior tag

Ötletek:
PPT-be ki lehet menteni, vagy konvertálni?
Esetleg Mov-iba elmenteni, majd flv konvert és feltölteni videóba online videó oldalra.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8116) ponix válasza mimi_bacsi (#8112) üzenetére


ponix
aktív tag

Ja mentsd ki mov-ba és nyomd fel a Youtubera! De valahol olvastam, hogy ki lehet menteni *.ppt-be is! De nem tudom, hogy hogy!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8117) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Milyen program, ami a skype-vel együtt dolgozik, és táv prezentációra alkalmas?

(#8118) ponix


ponix
aktív tag

Itt hátha találsz megoldást! [link]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8119) cigam válasza mimi_bacsi (#8117) üzenetére


cigam
félisten

Sima videochat? Azzal megspékelve, hogy nálad nem a kamera képét adod át, hanem a desktop képét. Ezzel :http://nyanyan.to/skype/nyadesk/

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8120) Balázs_a_laz válasza cigam (#8111) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

hmhm...

próbálkoztam notepad-ben beírni, de a bonyolított változat nem akar működni.

A copy adatsor.txt com%1 készít egy com fájlt, amiben benne van az adatsor tartalma.

Ez biztos kiküldi a soros portra az adatot?

(bocs, hogy láma vagyok de kb 5 éve programoztam utoljára, igazság szerint ezt is visual basicben kellene megalkotnom..., legalábbis a főnök elképzelése szerint...)

(#8121) cigam válasza Balázs_a_laz (#8120) üzenetére


cigam
félisten

Nade ez legyen a batch fájlban!

copy adatsor.txt com%1

A %1 paraméter adja meg, hogy hanyas com portra akarod küldeni az infót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8122) Balázs_a_laz válasza cigam (#8121) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

köszönöm!

holnap teszt alá vetem:)

(#8123) ponix válasza Balázs_a_laz (#8120) üzenetére


ponix
aktív tag

Az semmi, én 38 éve nem programoztam :DDD

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8124) Balázs_a_laz válasza cigam (#8121) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

sajnos nem mukodik.

a az adat.txt-t kiirja egy com kiterjesztesnelkuli fajlban, de a com portra nem kuldi ki

biztos hogy jo a com%1 csatolo?

udv

(#8125) cigam válasza Balázs_a_laz (#8124) üzenetére


cigam
félisten

Na akkor fussunk neki még1x.
Nyiss egy parancssort, és írd be az alábbi parancsot:

copy adat.txt com1

Ez, az adat.txt-t másolja az 1. soros portra
Ez megy?
Csinálj egy batch fájlt (pl. kuldes.bat), aminek a tartalma ez legyen:

copy adat.txt com%1

A parancssorba a kuldes.bat után beírt számmal adod meg, hogy melyik soros portra kuldje az adat.txt-t.

kuldes.bat 3

parancs hatására az adat.txt-t a 3. soros portra (com3) küldi el, ugyanis a %1 a batch fájlna átadott első paraméter jelképezi. Jelen esetben 3 a paraméter, ezt helyettesíti be a %1 helyére, így lesz belőle
copy adat.txt com3

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8126) TotO'


TotO'
aktív tag

Hy all, segítség kéne, melyik az a progi amivel netrádió streamet el tudnám menteni mp3ba? és lehetőleg ingyenes , előre is thx

4a || Neuzer Courier DT

(#8127) joe2005 válasza TotO' (#8126) üzenetére


joe2005
senior tag

Nagyon zsír :DD

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8128) TotO' válasza joe2005 (#8127) üzenetére


TotO'
aktív tag

Köszöntem :DD

4a || Neuzer Courier DT

(#8129) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Olyan programot keresek, amivel a lehető legegyszerűbben lehet videót file-t 16:9-ről 4:3-ra konvertálni.

(#8130) domi007


domi007
őstag

Sziasztok,
Egy egyszerű status programot keresek, amely kijelzi a cpu használtságot, szabad ramot, hálózati infókat és főleg a hőmérsékletet!
Sajna egy öreg gépre kéne (házi szervert csinálok belőle), ezért pl. nem szeretnék everestet használni, mert túl sokat tud, évekig tölt be... Ami viszont gond: a gép olyan öreg, hogy CPU-jában még nincs hőmérő, csak a HDD-ben, szóval emiatt még nehezebb a dolgom. Windows XP-s progi kéne.

Köszönettel:
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#8131) domi007 válasza Necc (#8033) üzenetére


domi007
őstag

Régen volt tudom de azért beírom, hátha másnak is kell:

AutoHotkey

DOMy

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#8132) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Tudom, hogy vab Xp fórum is,de eddig hasztalan volt és senki sem tudott segíteni, meg akkor volt a forgalom, hogy lehet el is kallódot.
Nemrégiben voltam a T-Mobile-ban a hivatalosban és egy Acer mini notin láttam egy tuti kis progit aminek sehogy sem sikerült megfejteni a kilétét.
Ezzel csak Internetezni lehetett.
Se startmenű/nagyon profi , nagyon tetszik.o]/ se semmi az asztalon, csupán csak egy spéci böngésző indul el.
Feladatkezelőt sikerült előhozni alt+ctrl+del és ott láttam egyetlen egy futó folyamataot. Vagyis kettőt. E-Media Agent ez szerepelt a futtatható progiknál.
Ha kilőttem a böngészőt/igen kértem rá engedélyt/akkor csupán egy full üres asztal maradt.
Gép indulásakor egyből ez a progi indul el.
Amit nem nétem meg csökkentett mód lehet ott telepítették rendszergazdával az későn jutott eszembe.
Vagyis e progi segítségével lehetne tuti internetes korlátos pc létrehozni.
Semmi garázdaság a böngésző is a program része volt.
Ha tudtok segíteni abba, hogy megfejtsük mi a progi neve hálás lennék.
Nagyon sokat keresgéltem, de eddig semmi.
Remélem nem valakinek első találata lesz google

Köszönöm mindenkinek előre is!

(#8133) doktor úr


doktor úr
tag

Olyan szoftverről álmodozom, amelybe betöltök egy képet (rózsaszínebb álmaimban beépül a jobb klikk menübe), és azonnal, felbontástól függetlenül kiírja, hogy mekkora lenne az nyomtatásban (azaz mekkorák a kép fizikai méretei 300dpi-ben). Most csak jópár lépésen keresztül tudom meg ugyanezt. Létezik ilyen program?

(#8134) sbazsi válasza ticzi01 (#8132) üzenetére


sbazsi
veterán

nekem van egy ilyen korlátos pcm.
bárki használhatja.
Shared Computer Toolkit
Ez van rajta. kb másfél éve megy.
Van start menüje, amivel ki lehet jelentkezni.
Desktopon firefox, ie, opera, msn, skype.
Ezek mennek, más nem.

Ez csak sp2-vel megy, sp3-hoz Windows SteadyState dukál.
Lassan kéne már frissítenem, de úgy vagyok vele, hogy amig megy, addig nem nyúlok hozzá

antivírus, és antispyware fut a háttérben.
usb letiltva.

feladatkezelő sem fut, a user semmit nem tud csinálni vele....
csak a fent említett progik.

(#8135) domi007 válasza domi007 (#8130) üzenetére


domi007
őstag

Valaki erre? Köszönöm!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#8136) sbazsi válasza domi007 (#8135) üzenetére


sbazsi
veterán

Egy tipp: SIW
Nézd meg ezt. Nem kell telepíteni.
Bár ez sem gyors.
De hőmérsékletet ne várj a prociról, ha nincs benne hőmérő.

(#8137) ticzi01 válasza sbazsi (#8134) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Steady State ismerem használom is, csak amit láttam progit azt is ki szerettem volna próbálni. Ngayon profi cucc volt

(#8138) sbazsi válasza ticzi01 (#8137) üzenetére


sbazsi
veterán

hát ha kaptál feladatkezelőt, annyira nem lehet profi :U

(#8139) ticzi01 válasza sbazsi (#8138) üzenetére


ticzi01
aktív tag

de hiába csukom be más akkor sincsen.
Amúgy csak kiakartam prbálni. Jó cuccnak nézett ki a dolog, bár ha belegondolok ehhez minek xp valami full egyszerú cd-s linux lan beállításokkal még el sem lehet rontani.

(#8140) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! Volna néhány *.mpg videóm amit fényképezővel készítettem, viszont a gépet nem vízszintesen, hanem függőlegesen tartottam. Namármost... :D így lejátszáskor PC-n ugye nem épp szerencsés helyzetből látható a felvétel. Milyen programmal lehetne elforgatni a teljes videót 90 fokban? THX a választ! :R

(#8141) sbazsi válasza ticzi01 (#8139) üzenetére


sbazsi
veterán

Tapasztalatom szerint ezt sem lehet nagyon elrontani.
másfél éve működik, pedig nem kevesen használják, és néznek mindenféle oldalt.

(#8142) sekli válasza gamer0101 (#8140) üzenetére


sekli
addikt

Azt szeretem ebben a topikban, hogy bármikor nézek be, mindig be tudom írni, hogy MediaCoder... :DDD

(#8143) ponix válasza gamer0101 (#8140) üzenetére


ponix
aktív tag

virtualdub mod

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8144) gamer0101 válasza sekli (#8142) üzenetére


gamer0101
aktív tag

....és mindig van, aki meg is köszöni, gondolom! :U Köszi! :R

(#8145) Vasqu


Vasqu
csendes tag

Üdv.

Olyan programot keresek amivel .doc ból tudok .pdf et csinálni. A googlés beépített converter nemjó, foxit pdf converter szintén nemjo mert minden oldalra berak egy hirdetést a lap tetejére. Plz segitsen valaki mert a csajom kikészit.. szakdolgozatához kell mert a debil tanárok pdf-et kérnek.

Elöre is tx.

(#8146) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Egy olyan ingyenes videó splittert keresek ami több kiterjesztést is tud (*.mpeg, *.avi, *.flv esetleg) s ne keljen érte codekkeket rakosgatnom.

(#8147) joe2005 válasza Vasqu (#8145) üzenetére


joe2005
senior tag

1 nekem nagyon bejön.
[link]
open office

ms office 2007 fizetős

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8148) ponix válasza Vasqu (#8145) üzenetére


ponix
aktív tag

[DeskPDF]

Nem rég találtam rá, nagyon jól dolgozik! Virtuális nyomtatót csinál és a nyomtatáskor tudod kiválasztani, mint nyomtatót, de egy szép pdf file-t kapsz!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8149) ponix válasza Csakénvagyok (#8146) üzenetére


ponix
aktív tag

Virtualdub mod avi-t mpg-t eszi, flv-t egyébként is át kell előbb konvertálni!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8150) akaido válasza Vasqu (#8145) üzenetére


akaido
addikt

[novaPDF Lite 6.0]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.