Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) dunc válasza Winner_hun (#7750) üzenetére


dunc
nagyúr

Kösz tényleg nincs gépígénye,igaz ronda mint állat.

(#7752) Vasinger! válasza pete_21 (#7748) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, tökéletes! :R

(#7753) ollie válasza gamer0101 (#7747) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Audacity

***

(#7754) ollie válasza fradi81 (#7743) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Manapság a legtöbb integrált hangkártya Realtek, szóval érdemnes kipróbálni letölteni a legújabb drivert.

***

(#7755) z0d1AK


z0d1AK
veterán

valakinek nincs valami ötlete egy olyan programra, vagy akármire, amivel megtudom azt valósítani, hogy egy gépre, amit csak filmezésre használok, ha bekapcsolom, ne az xp jöjjön be, hanem valami dvd lejátszóhoz hasonló, amin utána csak elindítom a filmeket, és hasonlók?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7756) Csabee. válasza z0d1AK (#7755) üzenetére


Csabee.
nagyúr

egy olyan megoldást lehet csinálni hogy automatikisan elinduljon egy dvd-lejátszó program amikor bekapcsolod a gépet!
De olyanról nem hallottam még hogy bekapcsolod és egy dvd lejátszó program bootol be, ami kezeli a winchestert... szerintem ilyen nincs :)
Automatikus indulás mért nem jó?

Üdv: Csabee.

(#7757) Biliskmer


Biliskmer
aktív tag

Szevasztok!

Hallottam egy pletykát, miszerint van egy program, amelyik lérte tud hozni egy RAM-driveot a gép fizikai mamóriájából, és erre a RAM-drive ra windows-t is lehet így istallálni.

Természetesen ezt úgy értem, hogy egy tartós RAM-driveot hoz lérte, kikapcsolás után is megmarad benne az adat.

Létezik egyáltalán ilyen program, vagy megin bekajáltam valaki őrült ötletét?

üdv.

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#7758) Biliskmer válasza dunc (#7749) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Szeva!

[XMplay]

Kicsi, szinte semmi gépigényű, és jó skin-eket lehet hozzá letölteni.

A winamp 30-35 Mb mamóriát eszik, ez a progi csak 4-6 Mb-körül.

És elég sok file-tipust kezel!

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#7759) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyasmi programra lenne szükségem mint a refresh lock, csak azt is belehessen benne állítani, hogy melyik alkalmazás hány hz-en induljon el.

Ez azért kell nekem, mert vista x64 alatt a dx10-es játékok, mind 60hz-en indulnak és csakk abban az esetben lehet feljebb venni, ha a játék menüjében lehet. Amiben nem lehet az úgy marad, mert a refresh lock-ot figyelmen kívül hagyja.

i9 / 4080 / 32"

(#7760) z0d1AK válasza Biliskmer (#7757) üzenetére


z0d1AK
veterán

ez nem pont így van. Sztem te a gigabyte I-RAM-jára gondolsz, mi a pci csatiba illeszthető bővítőkártya, ezen van 4 memória foglalat, melyekbe 4db ddr ramot tehetsz,max 8gigáig.
és egy aksi biztosítja 24 óráig h ne vesszenek el az adatok, utánna viszont annyi neki.
Ezt a gép hdd-nek ismeri fel, és használható boot particiónak.
viszont olyat, hogy külön a rendszermemóriából hozzon létre particiót, olyat nem igen lehet, mert ha kikapcsolod a gépet, akkor mindenképpen elveszti a ram a tartalmát!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7761) Biliskmer válasza z0d1AK (#7760) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Lehet!

Sajnos én csak hallottam, és érdekelt volna, hogy tényleg megoldható-e.

Mert most szeretnék venni egy új konfigot, és kinéztem magamnak 4x2Gb ram-ot.
Gondoltam, hogy ha tényleg lehetséges, akkor beleinstallálok egy 64bites XP-t.

Ez az I-RAM tetszik.
Nem tudom mennyibe kerül,de ha lesz feles pénzem, lehet hogy beruhárok 1 be.

kössz!

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#7762) sNORh


sNORh
addikt

Hali
Lenne nekem egy CRC-s tömörített állományom, ami ugye 99%-nál kidobja a crc-t.
Kellene nekem egy ilyen program, ami mellőzve a crc-t kitömörítené az épp fájlt.
tudtok valami ilyesmiről?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7763) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok egy olyan programot keresek ami mint pl a 3dmark megizzasztaná a gépet ( proci ,videókari ) hogy mitöl fagy ki néha a gép .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#7764) pigatt válasza jozefgucci1 (#7763) üzenetére


pigatt
őstag

VGA=Furmark, proci=Prime95! Egyébként ha tuningolsz is akkor valószínű kevés az NB feszed, de ezt ne itt beszéljük meg, írj privit ha gondolod.

i9 / 4080 / 32"

(#7765) sNORh válasza sNORh (#7762) üzenetére


sNORh
addikt

Advanced Zip Repairer v1.7

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7766) harylmu válasza dunc (#7751) üzenetére


harylmu
őstag

szinte 100százalékig testreszabható a külseje :)

(#7767) jozefgucci1 válasza pigatt (#7764) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszönöm a gyors válaszodat.Nem nekem kel hanem az öcsémnek mert játék közben lerohad neki a gépe kb egy 30 perc után.Gondolom vmi túlmelegedik benne.Ezért gondoltam egy izzasztóbb proginál kibukik ,hogy mi okozza a gondot .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#7768) pigatt válasza jozefgucci1 (#7767) üzenetére


pigatt
őstag

Nincs mit!

Valaki igazán mondhatna már egy DX10-es refresh lock-ert!!! :O

i9 / 4080 / 32"

(#7769) Márton


Márton
nagyúr

létezik-e program, ami megnézi van-e új levelem egy szerveren és felolvassa annak tartalmát? Vagy egy hírportálról a híreket?.. nem baj ha angol, de azért kivehető mint mond magyarul..
Jó lenne reggel erre ébredni, a gép úgyis bekapcsol automatikusan.

ezután már csak a kávéfőzés kellene usb-ről :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7770) sekli


sekli
addikt

Na megpróbálom itt is, hátha valaki tudja, hogy hogyan lehet valahogy megoldani, hogy egy xp-s gépen lévő particiót az xp alól ne (vagy csak jelszóval) lehessen elérni, de egy másik (Vistás) gép hálózaton elérje...?

(#7771) Biliskmer válasza sekli (#7770) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Az xp-s gépen létrehozol egy rejtett (nem használt) felhasznállót, lekódolod, és a lezárni kivánt meghajtó jogosultságainál beállítod, hogy csak ez a felhasználló tudja olvasni a meghajtót.

Az xp-s gépen a controll panel/administrative tools/local security policy/local policies/security options menüpontban, a "Network Access:Sharing and security modell for locall accounts" kapcsolót classicra állítod!

A vistás gépen a felhasznállónév és jelszó egyezzen meg az xp-s gépen létrehozott rejtett felhasznállói fiók nevével és jelszavával!

Ekkor az xp-s gépen a többi felhasszálló nemtud hozzáférni az adott meghajtóhoz/ mappához, viszont a vistás gép a hállózaton keresztül hozzá fog férni!

Egy profi felhasználló ezt a "titkosítást/zárolást" elég könnyen feloldhatja, szóval ez egyáltalán nem a tökéletes megoldás!

Ajánlok egy elég nagy pendrive-ot, melyet vagy tarts mindig magadnál vagy rakj el, ha nem kell a rajtalévő adat!

Xp-Xp esetén is működik.

Röviden ennyi!

Biztos van más/egyszerübb mód is, de próbáld ki, ha nem is működne, talán tanulsz ebből valamit!

üdv!

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#7772) kraftxld válasza sekli (#7770) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az xp-s gépen létrehozol egy felhasználónevet amivel saját tulajdonba veszed a partíciót, a többiek engedélyét leszeded róla, majd a vistás géppel felcsatlakoztatod a meghajtót az előbb megadott user/pass-al.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7773) kraftxld válasza Márton (#7769) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
[link]

:)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7774) sekli válasza Biliskmer (#7771) üzenetére


sekli
addikt

köszi, kipróbálom, gondolom a Vistás gépen a felhasználónak akkor mindenképp kell jelszó...? itt nem arról van szó, hogy szuper biztonságosan akarok adatokat tárolni egy másik gépen, hanem csak tárolni akarom őket anélkül, hogy véletlenül piszkálnák..., mégis egyszerűbb, mint egy többszáz gigás pendrive... :)

(#7775) kraftxld válasza sNORh (#7762) üzenetére


kraftxld
nagyúr

WinRAR

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7776) lúzer válasza kraftxld (#7775) üzenetére


lúzer
veterán

hali!

hányas verzió ez?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7777) kraftxld válasza lúzer (#7776) üzenetére


kraftxld
nagyúr

3.71 már tuti tudja :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7778) lúzer válasza kraftxld (#7777) üzenetére


lúzer
veterán

thx, csak a felület nem volt ismerős

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7779) kraftxld válasza lúzer (#7778) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez az extract to... / kibontás ide... menüpont alatt van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7780) Márton válasza kraftxld (#7773) üzenetére


Márton
nagyúr

kraftxld: :C
köszi! a 2. link lehet hasznos, mert outlook-ot nem használok.
valami általános kellene, ami megnézi a pop3-at, nem levelezőprogihoz kapcsolódik.
De ha mégis, akkor bat! :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7781) Olcsi


Olcsi
senior tag

Olyan programra lenne szükségem, mint a drivermax. Ami elmenti és összegyűjti a gépre telepített drivereket, majd az op. rendszer újratelepítésekor ezzel könnyen lehet telepíteni az adott drivert...
Sajnos nekem a drivermax nem nagyon jött be, mert a már összegyűjtött driverek újratelepítése sokkal több időt vett igénybe, mintha elkapartam volna a cd-ket...
Tehát nekem valami hatékonyabb programra lenne szükségem!
Köszi előre is!

(#7782) sekli válasza Olcsi (#7781) üzenetére


sekli
addikt

hát nem tudom, én egy külön mappába beraktam mindent drivert egy másik particióra, és a friss windowson csak next-nezt-finish-elem őket, pár perc, aztán ha kijön egy újabb driver nem csak feltelepítem, hanem a telepítőjét is frissítem..., nem kell olyan sok driver..., szerintem...

(#7783) lúzer válasza sekli (#7782) üzenetére


lúzer
veterán

mi is, melóban! :)
azonkívűl image minden alaprendszerről persze driverekkel

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7784) sekli válasza sekli (#7774) üzenetére


sekli
addikt

Biliskmer, kraftxld köszi..., a kettőt összekombinálva pár pillanat alatt megoldottam...

(#7785) Biliskmer válasza sekli (#7774) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Ha mégis szeretnéd titkosítani őket, akkor itt ez a kis progi.

Le lehet védetni vele mappákat/meghajtókat!
A védett mappár, nem hogy kóddal védettek lesznek, hanem egyszerüen egyetlen file manager sem látja a védett mappákat.
Mondhatni láthatatlan lesz!
Még akkor sem látod, ha be van kapcsolva a rejtett file-ok mutatása opció!

[EZZEL]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#7786) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Milyen program ami tud egyből .iso-t USB-re tenni bootolható formában?

Picture me Rollin' by 2pac

(#7787) Biliskmer válasza Cxgrav (#7786) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Szeva!

Erre alkalmas progi a FlashBoot.

[Innen] ltöltheted a próbaverziót.

Gondolom tudod hogyan szerezheted meg a teljes verziót!

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#7788) jimmy399


jimmy399
senior tag

Hellosztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van olyan program, ami egy Word dokumentumot képbe nyomtat, értem ezalatt, hogy az oldalakat 1.jpg, 2.jpg stb. fájlokra bontaná.

Ez azért lényeges, mert szakdolgozatról van szó, és így mégiscsak nehezebb lemásolni mintha kitenném a word dokumentumot nem?

--- N/A ---

(#7789) #65675776 válasza jimmy399 (#7788) üzenetére


#65675776
törölt tag

A jpg-re meg elég ráereszteni egy OCR-t, szóval semmit sem érsz el vele.

(#7790) jimmy399 válasza #65675776 (#7789) üzenetére


jimmy399
senior tag

akkor valami tipp arra hogy védjem?

--- N/A ---

(#7791) #65675776 válasza jimmy399 (#7790) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kb esélytelen. Amit el lehet olvasni, azt le is lehet másolni.

(#7792) lúzer válasza jimmy399 (#7788) üzenetére


lúzer
veterán

hát ne tedd ki

vagy titkosított, nem nyomtatható pdf-be, bár mindent lehet...

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7793) Amoonre


Amoonre
tag

Hali mindenkinek. Nekem az a program kellene amivel linuxos live cd-t usb re tudok konvertálni. Vagyis nem cd-ről bootolna a live cd hanem usb meghajtóról. Használtam már ilyen programot csak elfelejtettem a nevét.
A segítséget előre is köszönöm.

Amit te látsz biztos hogy a valóság???

(#7794) Wasquez san


Wasquez san
csendes tag

Üdvözlet!

Keresnék olyan hangfelvevő progit amit lehet időziteni, és nem csak 2óráig képes felvennni.
A miértre: hogy ha elmennék otthonról és fel akarnék venni valamit rádióból akkor a program képes legyen önmagától elindulni mondjuk 20-órakor és leállni hajnali 6-kor.
Előre is köszönve a válaszokat.
Meow

-=*.*=- cat domiation

(#7795) cigam válasza Wasquez san (#7794) üzenetére


cigam
félisten

Messer Már nem fejlesztik, de nagyon jó, és ingyenes.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7796) cigam válasza Amoonre (#7793) üzenetére


cigam
félisten

unetbootin

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7797) opr


opr
veterán

Üdv.
Tud valaki mondani egy olyan progit, amivel meg tudom oldani, hogy:
szétszedek egy particiót ketté, úgy, hogy megmarad az eredetin minden, és mindezt nem windows alól?
A lényeg: újra kell húzni a winfost tesóm gépén, de egybe van partícionálva a vinyó (eddig kettő volt, csak a másik meghalt). Ezt szét kéne szedni valami cd-ről boot-olható partícionáló progival, kettészedni, és utána az üresre mehetne a winfos, a többin meg megmaradna minden.
Thx! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7798) Biliskmer válasza opr (#7797) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Letöltöd a Hiren's Boot Cd-t azon sok particionáló program van, erre alkalmas például a "partiton magic" .

Habár azt amit te akarsz,én inkább úgy csinálnám, hogy a vinyóról lemásolnék minden adatot, formáznám, és utána két részre boltanám.

Winfost telepítenék, és utána mindent visszammásolnék!

Nem tart sokkaltovább mint a szétválasztósdi!

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#7799) opr válasza Biliskmer (#7798) üzenetére


opr
veterán

Én is így csinálnám, ha lenne rá lehetőségem :)
De mivel az egy 500gb-os vinyó, amiből 60 szabad, ez meg egy 160-as, amiből 10 szabad, ezért nem megvalósítható a dolog. Ja és erre nem tdom rádugni a másik vinyót, mert ez egy laptop :(
Kössz a tippet, most nézem, valszeg jó lesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7800) kraftxld válasza opr (#7799) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én sem ajánlanám, inkább érdemes venni pár DVD-t és kiírni a cuccokat. PQmagic közben van esély, hogy elszállnak az adatok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.