Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) rigo88


rigo88
aktív tag

ide is
fel/letöltés korlátozó kérdés:
eddig a du super controlert használtam xp-re. rui pedro a barátunk. (aki érti az érti mit fogok kérdezni)
namost win7re du nem megy fel. netlimiter3 pedig csak pár napig működik ugye.
kellene valami okosság, sehol nem találok teljes értékű programot...
privibe, ha nem olyan.
köszönöm.

Dirr

(#11002) sfdrakex válasza rigo88 (#11001) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A legújabb DuMeter működik se7enen is. Netlimitert "vásárold" meg akkor megy sok napig : D Esetleg próbáld ki ezt: Bandwidthcontroller

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11003) cellpeti


cellpeti
veterán

Valami jobb hangvágó nincsen,mert ezzel nem igazán boldogulok! :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11004) sfdrakex válasza cellpeti (#11003) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

mp3directcutot próbálod? Mp3at betöltöd kijelölöd a részt amit kiakarsz vágni és cut, ennél egyszerübb nincsen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11005) cigam válasza cellpeti (#11003) üzenetére


cigam
félisten

Elolvastad a manuelt? Vagy te mindent tudsz, és a programban van a hiba?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11006) #65675776 válasza cellpeti (#11003) üzenetére


#65675776
törölt tag

Neked a jelek szerint nem jobb kell, hanem egyszerűbb. Az meg nem igazán van.

cigam: Manuel-t?

(#11007) cigam válasza #65675776 (#11006) üzenetére


cigam
félisten

user manuelt
Linuxos szlengben rtmf

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11008) sfdrakex válasza cigam (#11007) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

users manual az nem ? A betüvel nem Evel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11009) #65675776 válasza cigam (#11007) üzenetére


#65675776
törölt tag

Manual, és RTFM.

(#11010) cigam válasza sfdrakex (#11008) üzenetére


cigam
félisten

mertha menjuöl-t írok mégugyse értené :D
Egyébként meg azért manuel, mert vmi basebol-os fílmben volt egy jó poén róla. (Manuel szerint így meg úgy, aztán kiderült, hogy könyből tanulták, csak rossz volt a kiejtésük :D)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11011) cellpeti válasza cigam (#11005) üzenetére


cellpeti
veterán

Egy szóval nem mondtam,hogy tudok mindent!
Angol a Manual? Ha igen,akkor ugyis mind1,mert nem tok egy szót se angolul! :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11012) sfdrakex válasza cellpeti (#11011) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

mp3cutdirect cutot elinditod, opennel megnyitod a fájlt ait vágni akarsz, beadja a hanghullámot ott kijelölöd amit kiakarsz vágni és cut,majd nyitsz ujat oda meg beilleszted a kivágott hullámot, vagy a többirészt vágod ki amit nem akarsz megtartani és azt hagyod ott ami kell. Angolul meg tessék megtanulni pc használathoz szerintem bár már sok a magyar nyelven is tudó program elengedhetetlen. Én anno 90 körül szotárral az ölben használtam a gépet, meg haverok is magyar szoftverünk nem volt angolul 9 évesen nem igen tudtunk hát szótáraztunk. Mostmár online szótárak vannak egyszerübb mint nekünk volt, tessék tanulni önállónak lenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11013) cigam válasza sfdrakex (#11012) üzenetére


cigam
félisten

Nem kell angolul tudni, de a konyhaangol magadtól is megragad (file, cut, begind...)
Legalábbis az évek során átnézett angol szövegekből ragadt rám 1-2 dolog, de a mai napig nemtudok kérni 1 üveg vizet.

Megnyitod, b vel megjelölöd az elejét, n-el a végét, az i, és o-val tudsz zoomolni, aztán kijelölés mentése.
Ja és a jobbra balra nyilakkal picit lépesz előre/hátra, a page up/page down-al nagyobbat. (Beállításokban ezt lehet állítgatni. Én pl. 10mp-re és 1 percre állítottam az ugrások nagyságát)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11014) Horka1


Horka1
tag

Üdv!

Van olyan progi, ami olyat futtatható állományt csinál egy websiteból mondjuk? vagy bármilyen fájlokból!

Tehát az az elképzelésem, hogy akarok csinálni egy video gyüjteményt házi videókból, és egy html lapról lehetne választani, ezt szeretném mondjuk exe-ként kapni, valami módon, hogy bárhol máshol lehessen megnézni a videókat, de indulásként ezt a html lapot adja be, mint mondjuk a chip magazin cd-i!

Remélem jól írtam, kiderül, mit is akarok tulajdonképpen!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#11015) sfdrakex válasza Horka1 (#11014) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Simán csinálsz egy html-t nem kell azt exeként menteni, htmlnek mented megadod a videok helyeit és a html re klikkelve elindul a böngészőben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11016) Horka1 válasza sfdrakex (#11015) üzenetére


Horka1
tag

Ez rendben is van! De azt szeretném elérni, hogy automatikusan nyiljon meg az a html oldal, amiről lehet választani! Meg mondjuk ha cd-re kiírom, és a cd-t berakom a lejátszóba, akkor autorun szerűen induljon a megadott oldal!

Tehát vagy exe-ként nyíljon meg, vagy autorun funkció legyen

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#11017) sfdrakex válasza Horka1 (#11016) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha cdt berakod ugyis felugrik hogy mit csináljon vele állitsd be hoyg nyissa meg az oldalt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11018) cigam válasza Horka1 (#11016) üzenetére


cigam
félisten

autorun.inf a barátod.
[AutoRun]
shellexecute=index.html

Ez legyen a tartalma, a cd győkérkönyvtárába legyen az index.html. Mikor berakod a lemezt, megnyitja kedvenc böngésződdel az oldalt. Arra figyelj, hogy a linkek a html-ben relativok legyenek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11019) Horka1 válasza cigam (#11018) üzenetére


Horka1
tag

Relatív link? Az meg mi? A link, link! mit kell érteni az alatt, hogy relatív?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#11020) kraftxld válasza Horka1 (#11019) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne d:\kispista\kotárka44\kiskecske.htm-re hivatkozz a d:\kispista\autorun.inf-ben, hanem csak kotárka44\kiskecske.htm-re.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11021) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Melyik progival lehet villanyszerelési rajzokat késziteni alaprajz alapján?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11022) ollie válasza 7Heads Drago (#11021) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy érted áramköröket? Pl. a Dia-val.

***

(#11023) Horka1 válasza kraftxld (#11020) üzenetére


Horka1
tag

Köszi a tippet mindenkinek!

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#11024) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok

Olyan programot keresek amivel a telefont rányomom PCre adatkábellel akkor a PC hangszórójára lehessen kikötni és PC mikrofonnal lehessen dumálni. Pl.: munka közben! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11025) cigam válasza 7Heads Drago (#11021) üzenetére


cigam
félisten

NYÁK-ot, vagy elvi rajzot akarsz készíteni?
Elvi rajz: [link]
Rajz és NYÁK: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11026) csucsu69


csucsu69
tag

Sziasztok!Ismer valaki olyan programot ,amivel a számítógép napi használatának az idejét lehet mérni?Automatikusan indul és nem ártana ha nem látszódna a működéséből semmi.Nem akarom a gyereket korlátozni ,csak tesztelni!Köszönöm!

(#11027) 7Heads Drago válasza cigam (#11025) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Lakás tervrajzot kellene beszkennelnie egy villanyszerelő havernak és erre a "képre" akar ő dugaljzat, csillár-, váltó- kapcsoló jeleket felrajzolni és kinyomtatni.
Persze angol szoftvert nem akar és nem hiszem hogy tudna kezeli egy ArchiCad -szerű progit se.
Én valami rajz programra gondoltam., ahol a megfelelő jeleket ki tudnám neki rakni szélre és ő csak kattintgatna rá.
És persze tegnapra kellene neki. :)
Köszike a segítséget!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11028) ollie válasza cellpeti (#11024) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nokia PC Suite. Persze csak Nokiákhoz jó, és azokhoz is csak akkor, ha támogatja a mobil.

***

(#11029) sfdrakex válasza cellpeti (#11024) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A legtöbb telefon "suite" programja tudja ezt ha a felefon is támogatja, sőt azt hiszem a blusoleil program is tudja ugyanezt bluetoothon keresztül.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11030) sfdrakex válasza 7Heads Drago (#11027) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor talán a legegyszerűbb ha csináltok word docot a beszkennelt cuccból, szereztek megfelelő pictogrammokat és azokat csak beilleszti ahova akarja wordben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11031) cellpeti válasza ollie (#11028) üzenetére


cellpeti
veterán

Azt honnan tudom,hogy tudja e a mobil?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11032) sbazsi válasza cellpeti (#11031) üzenetére


sbazsi
veterán

szerintem fordítsuk meg a dolgot: milyen telefonod van?

(#11033) sfdrakex válasza cellpeti (#11031) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Elolvasod a hozzá kapott könyvet? Illetve abban a pc-s szoftverre vonatkozó részt ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11034) sfdrakex válasza sbazsi (#11032) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kell azt megfordítani inkáb meg kell tanítani gondolkozni utána nézni az embereket a dolgoknak, bár van aki tudná hogy nézzen utána csak kérdezni könnyebb, de vannak sokan akik a netet se tudják hazsnálni rendesen de ha megmutatjuk nekik rájönnek milyen könnyen tudnak utána nézni bárminek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11035) cellpeti válasza sbazsi (#11032) üzenetére


cellpeti
veterán

Nokia 3120 Classic

sfdrakex
1. Nincs meg a könyve.
2. Nem tom,hogyan keressem!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11036) sfdrakex válasza cellpeti (#11035) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nokia oldalán próbáltad már?
Használti útmutató

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11037) sfdrakex válasza cellpeti (#11035) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyébként a legegyszerübb ha felrakod a nokia pc suitot és szétnézel benne mit enged, illetve ha van bluetooth a pcdben akkor a blusoleil progival és megpróbálhatod azon keresztül.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11038) pete_21


pete_21
addikt

Hi!
Lenne egy kérdésem, már kérdeztem a töredezettség-mentesítős topicban, de eléggé kihalt a topic... :F
Remélem ti tudtok segíteni.
Szóval: O&O Defrag V12-t használok Win7 alatt. Láttam benne az új zónázási funkciót, amikor a HDD-n lévő adatokat nem csak "simán" töredezettségmentesíti, hanem a partíciót 3 részre osztja, és az adatokat ebbe a 3 zónába rendezi. Például:
1. zóna: Programok, és Windows (név szerint töredezettség-mentesít)
2. zóna: Windows\Temp, illetve logfájlok, illetve system32 és syswow64 config mappája, és még a C:\Users mappa (ezt elérés szerint rendezi)
3. zóna: Egyéb dolgok, pl. System Volume Information, Recycle bin, MSOCache, Windows\Installer, Windows\system32\dllcache stb. (ezt a space módszerrel defragmentálja)
Az lenne a kérdésem, hogy (ha ismeritek) ennek a zónázási módszernek mennyire van előnye a 'hagyományoshoz' képest? Érdemesebb ezzel a módszerrel rendberakni a hdd-t, vagy inkább maradjak a hagyományos, space módszernél?
Előre is köszi! :R

(#11039) sfdrakex válasza pete_21 (#11038) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bár nem használtam még de szerintem jó dolognak tűnik a zonázásos dolog.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11040) pete_21 válasza sfdrakex (#11039) üzenetére


pete_21
addikt

Még csak egyszer futtattam le, és most ugye a rendszerpartíciót 3 részbe osztotta, így a zónák között van üres hely. Azért lennék rá kíváncsi, mert ha másik móddal futtatnám, akkor meg ugye megint átrendezné, és nem lennének zónák, így közöttük sem lennének üres helyek, tehát szinte minden más helyre kerülne. :)
Asszem azt írta a program, hogy többszöri lefutás után jobb lesz a teljesítmény, amikor már ugye tudja, hogy pl. melyik fájlnak van szüksége jobb elérési időre, és akkor ugye ezeket úgy rendezi már.
Még az lenne a kérdésem, hogy az ugye világos, hogy az egyik zónát elérés szempontjából rendezi, és amire a legtöbbször van szükség, azt éri el majd a leggyorsabban. De ami név szerint van, ott szimplán csak tudni fogja a rendszer, hogy mi hol van név szerint, és mindent azonos sebességgel ér el?
És nem tudod, hogy a hagyományos "space" módszer milyen? Olyasmi, mint a Windows alapmódszere? Az gondolom olyasmi lehet, hogy végigmegy mindenen, és ami töredékekben van, azt egyberakja, de rendszertelenül?

(#11041) sfdrakex válasza pete_21 (#11040) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ennek egyébként akkor van értelme ha régóta fent van a rendszered és már sok programot tettél fel szedtél le. Ha nem túl régi sok hazsna nincs mert egy üres vinyóra normálisan települnek a dolgok, akkor van gáz ha sok dolgot teszel fel szedsz le és először az üres helyre teszi ami fér utána pedig folyamatosan tölti a vinyot. Már nem emlékszem hogy működnek a töredezettség mentesítők egyébként régen hazsnáltam Vista és Win7 alatt eddig nem volt rá szükségem xp alatt is 3 éve talán ha nem több.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11042) pete_21 válasza sfdrakex (#11041) üzenetére


pete_21
addikt

Már pár hónapja megvan a rendszer, ráköltöztem már, és a rendszerpartícióra teszem a játékokat is, amik manapság nem 1-2 GB-t esznek. Most kb a rendszerpartíció 15%-a töredezett, úgyhogy lehet, hogy meg kéne csinálni. De mint írtam is, most a zonázás felosztotta 3 részre. És köztük ugye van szabad hely. És ha másik módszerrel csinálnám, akkor az üres helyeket feltöltené adatokkal, mert nem lennének zónák.
De akkor ugye ez a zonázás ez teljesen jó eljárás, és nyugodtan lehet vele csinálni? :U

(#11043) sfdrakex válasza pete_21 (#11042) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Persze csináld azzal nyugodtan. Egyébként a legjobb szerintem az lenne, ha lenne egy 30-40 gigás rendszer particiód, attól függően milyen OS-t használsz. A rendszerpartición csak windows lenne fent meg felhasználói progik. Többi cucc játékok telepitve imagek stb másik particióra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11044) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok flacból szeretnék mp3 at,melyik progival?

(#11045) atesz117 válasza dunc (#11044) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Xrecode?

Samsung Galaxy A34 5G

(#11046) joe2005 válasza dunc (#11044) üzenetére


joe2005
senior tag

Cdex, én ezt használom.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#11047) Chandler


Chandler
senior tag

Hali

Tudnátok ajánlani valami pc tesztelő programot, amiről bootolni is lehet?

(#11048) sfdrakex válasza Chandler (#11047) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mit szeretnél tesztelni ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11049) kételkedem válasza Chandler (#11047) üzenetére


kételkedem
addikt

Ultimate Boot CD
A cd-n található programok ingyenes, vagy demo programok!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#11050) Chandler válasza sfdrakex (#11048) üzenetére


Chandler
senior tag

Az egész gépet, hogy van-e olyan része, ami rossz, van vele valami gond.

kételkedem:
Kösz, ezt én is megtaláltam, de valami olyat keresnék amit berakok, elindítom, és végigfut az egész magától.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.