Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) DataTraveler válasza LonGleY (#28000) üzenetére


DataTraveler
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet :R

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#28002) DataTraveler válasza LonGleY (#28000) üzenetére


DataTraveler
tag

ABBYY FineReader 11 kipróbáltam és nagyon bejön nekem, és mégy egyszer kösz hogy ajánlottad.

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#28003) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Sziasztok!

Nekem olyan felhő program kellene, mint a Dropbox, azzal a különbséggel, hogy, egy adott mappát folyamatosan szinkronizáljon, - amint Wi-Fi van - mindkét eszközzel, automatikusan. Gyakorlatilag olyan legyen, mint a Camera Uploads, csak oda-vissza és ne csak képekkel működjön.
Remélem érthető voltam.
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#28004) LonGleY válasza dJ Peer (#28003) üzenetére


LonGleY
veterán

A Dropbox minden mappát automatikusan szinkronizál (asztali gépek közt)...

Ha a mobilos verzióra gondolsz, akkor abban már tervezett feature, hogy ki lehessen jelölni teljes szinkronizálásra mappákat. Egyelőre ilyen valóban nincs.

Viszont van egy alternatíva, ami a szabadon választott mappákat kényelmesen szinkronizálja gépek és akár mobileszközök közt is, ez pedig a BitTorrent Sync. Ez viszont nem felhő alapú, hanem közvetlen (ez előnyös és hátrányos is lehet).

[ Szerkesztve ]

(#28005) dJ Peer válasza LonGleY (#28004) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Köszönöm! Erre gondoltam, tökéletes. :)

(#28006) w.miki


w.miki
veterán

Van egy 16 GB-os Kingstone Pendrive-om, amit le is tudok formázni az SD formatter-el
de... az XP mégsem látja mint F: meghajtót.

Mivel lehetne letesztelni ezt a pendrive-ot, hogy jó-e még? Esetleg megjavítani?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28007) Dluinet válasza w.miki (#28006) üzenetére


Dluinet
nagyúr

milyen formátumra formáztad?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28008) w.miki válasza Dluinet (#28007) üzenetére


w.miki
veterán

FAT32

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28009) Dluinet válasza w.miki (#28008) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szektor méret 4kb?
mért nem win-nel formáztad?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28010) Zola007


Zola007
veterán

Keresnék mindenes katalogizáló programot.

Olyasmit ami nem csak egy-egy témakörbe tartozó dolgokat kezel, hanem bármit bele lehet írni.

Értem ezalatt, hogy fel tudjam vinni a filmjeim, zenéim, digitállis könyveket, hanem be tudjam írni a régi lemezeket, valós könyveket, de akár azt is hogy mondjuk milyen cikkekről van garancialevél, a horgászcuccaimban milyen úszók, horgok vannak/fogytak ki.
Szóval tényleg egy univerzális, gyorsan és könnyen kezelhető, de hosszú távon is megbízható katalogizálóra lenne szükségem

Excelben csinálgattam régen, jó lenne ha esetleg tudna abból importálni is

köszi

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28011) LonGleY


LonGleY
veterán

Youtube video letöltésre mit ajánlotok?

A Freemake progikat hanyagoljuk! Kikapcsolt verzióban is fut a háttérben egy dll, ami egész tetemes fogyasztást produkál "tétlensége" ellenére...

(#28012) S-IW válasza LonGleY (#28011) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
Talán ez?

(#28013) percival64 válasza Zola007 (#28010) üzenetére


percival64
csendes tag

DataCrow

Antergos Linux - GNOME Shell 3.14

(#28014) LonGleY válasza S-IW (#28012) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszi, korrekt darab. Egy kicsit sokat akar, erőlteti a cuccait, de legalább nem fut bezárás után.

(#28015) Visormail válasza LonGleY (#28011) üzenetére


Visormail
addikt

Rémlik hogy egy szolgáltatást telepít. Azt viszont le lehet tiltani szerintem, vagy akkor nem működik a program?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28016) LonGleY válasza Visormail (#28015) üzenetére


LonGleY
veterán

Lehet, hogy kiszedhettem volna legalább az auto indításból, de nem kívántam vele szórakozni. A beállításaiban nem rémlik ilyesmi, az alternatív programajánlatok pedig mindig érdekelnek a programkollekció fejlesztése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#28017) Visormail válasza LonGleY (#28016) üzenetére


Visormail
addikt

A beállításokban nincs, én anno a windows szolgáltatások közt vettem észre. Egyből tiltottam is, aztán annyira próbáltam ki hogy elindult a program, de végül nem használtam semmire.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28018) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tudnátok valami jó fordítóprogramot? Ami egy egész/oldalnyi angol pdf szöveget lefordít.

(#28019) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Sziasztok getflv helyett tudtok valamit ami hasonlóra képes?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#28020) Dluinet válasza Gabesz87 (#28018) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google docs

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28021) Chello válasza LonGleY (#27656) üzenetére


Chello
tag

Ezt én is láttam, de ez valami már aminek ugynugy deskpro a neve.

Ponty, szálka nélkül.

(#28022) LonGleY válasza Chello (#28021) üzenetére


LonGleY
veterán

Magyarul, légy szíves! Nem viccből vagy kötekvésből írom, tényleg nem értelek.

A keresett programod helyett ajánlottam egy jó alternatívát ingyenesen. Ha ez nem megfelelő, és meg tudod fogalmazni, hogy mit szeretnél, akkor megpróbálok segíteni. A fizetősből, még ha akarnánk sem tudnánk Neked 10 évnél újabb verziót linkelni, mivel nem találtam warez oldalakon. Ez meg nem egy warez topik.

[ Szerkesztve ]

(#28023) mzx válasza fatal` (#27980) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi.

És neked is: (#27981) TRob1

(#28024) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Létezik olyan program, amelyikkel a belső hálózat sebességét lehet tesztelni 2 gép között? Tudom másolgassak, de az most nem játszik. Köszi :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#28025) localhost válasza DJ. Ru$y (#28024) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Márpedig a sebességmérés filemozgatáson alapszik. :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28026) DJ. Ru$y válasza localhost (#28025) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az oké, ha a program saját fájljait másolgatja, majd törli és nem kell rá figyelnem. A TC-s másolgatásra gondoltam.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#28027) Visormail válasza DJ. Ru$y (#28026) üzenetére


Visormail
addikt

LAN Speed Test (Lite)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28028) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Olyan progit keresnek, amivel weboldalak valtozasait lehet figyelni.
Ez ugye akkor erdekes ha egy weboldalnak nincs RSS-e vagy hirlevele.
Kismillio ilyen szolgaltatas van, parat kiprobalgattam, de valahogy egyik se volt az igazi.

Preferealt lenne ha a frissiteseket RSS-be kuldene, ha meglehetne mondani, hogy a weboldal mely reszet figyelje csak, akar html szinten, kiszurve ezzel a reklamok, meg kommentek altal okozott valtozasokat.
Jo lenne ha azert nem valami marha bonyolult mukodessel birna, nem azert mert nem tudnam kezelni, hanem mert orakat azert nem akarok tolteni egy oldal beallitgatasaval, max akkor ha utana viszont tenyleg full profin mukodne a cucc.
Lehet webes vagy desktopos app is, mindegy.
Remelem tud valaki egy megbizhato appot.
Elore is koszi.

(#28029) DJ. Ru$y válasza Visormail (#28027) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#28030) LonGleY válasza birno (#28028) üzenetére


LonGleY
veterán

Oldal(rész) csekkoló: WebMon

Évek óta használom többszáz program verziójának figyelésére, és a prohardver bizonyos topikjairól is ez szól nekem. Annyit kell tudni róla, hogy a belépős oldalakat is kezeli, ha az Internet Explorer-ben belépsz és megmarad a cookie, ugyanis a progi azokat használja. Https-t és egyéb egzotikumokat viszont nem ismer.

(#28031) birno válasza LonGleY (#28030) üzenetére


birno
addikt

Remlik hogy ezt mar neztem, de mintha eleg sokszor adott volna false jelzest, bar ez mar tobb mint egy eve volt szerintem.
Nalad nem szokott ilyen lenni?
Meg nem volt olyan, hogy esetleg nem jelzett?

(#28032) LonGleY válasza birno (#28031) üzenetére


LonGleY
veterán

Normálisan kell beállítani.. Az egyetlen jó program a kategóriájában.

False jelzés akkor van, amikor nem találja meg az oldalkódban a kezdésnek és a lezárásnak megadott részeket (mikor szerkezetileg is változik), vagy mikor áll az oldalkiszolgáló szerver. Párhetente van, hogy 1-1 oldal befalsol a többszázból, de ez egyik esetben sem a program hibája.

[ Szerkesztve ]

(#28033) birno válasza LonGleY (#28032) üzenetére


birno
addikt

Ok, akkor kiprobalom megint.
Mondjuk nem tudom akkor mi van, ha megadom egy table tag elejet, meg a veget, de kozte mondjuk vannak ujabb table reszek is, az ilyeneket kezeli normalisan?
Tehat nezi, hogy melyik table-nek a lezarasat adtam meg vagy csak szoveg szerint csekkolja?

(#28034) birno válasza LonGleY (#28032) üzenetére


birno
addikt

Kicsit off, de egy peldat ha megengedsz: [link]
Ehhez mondjuk van feed, de ettol fuggetlenul peldanak nagyon jo.
Itt csak az event lista frissitesere vagyok kivancsi, ez elvileg a <table cellpadding="0" cellspacing="0" class="bit-events" style="" data-events-type="upcoming"> resszel kezdodik, chrome segitsegevel kivadaszva.
WebMon-ba betoltve ilyen resz egyaltalan nem talahato, de nekem meg csak valami hasonlot se sikerult kihamozni abbol amit lehozott.
Te ezt pl. hogy allitanad be?
Vagy ennel mondjuk epp nem lehet?

(#28035) LonGleY válasza birno (#28033) üzenetére


LonGleY
veterán

Az oldalkód egy szöveg. Ha van némi logikád, akkor ki fogod tudni találni, hogy mik azok a szövegrészek, amiket meg kell adnod ahhoz, hogy mindig az adott területet figyeltesd. Nem csak a html tagokat kell beadni, hanem esetleg a környező karakterekből is egy párat, ami egyedi részt jelent az oldalon. Pár példa:

Google Chrome @ Softpedia

Itt a verziószámot ezzel nézed:

from: softwareVersion
to: /

Mi van a kettő közt? 29.0.1547.66 Stable
Másik példa...

Pidgin @ SourceForge

from: href="/projects/pidgin/files/latest/download?source=files" title="/Pidgin/
to: /

Itt a köztes rész mindig a legfelső mappa verziója, jelen esetben a 2.10.7.

Mivel a program egzakt, így attól függ, hogy mit tud figyelni, hogy te mit dobsz be figyelendő kódként, és hogy az oldal milyen felépítésű. Ne várd el tőle, hogy egy dinamikus oldalon egyből úgy működjön, ahogy te szeretnéd. Van olyan is a sokféle változó szöveg miatt, ahol nem lehet megoldani a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#28036) CaNNa3IS válasza CaNNa3IS (#28019) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Erre semmi?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#28037) banán007


banán007
tag

Sziasztok!

Van olyan program, ami jelzi azt ha valaki facebookon elérhető? (kis felugró ablakba pl.)

(#28038) kispx válasza banán007 (#28037) üzenetére


kispx
addikt

Pl.: Ha egy chatklienssel csatlakozol, pl pidgin, akkor azokban be lehet állítani.

Szerk.: A Pidgin felugró ablaka nem épen kicsi :) Számomra idegesítő

[ Szerkesztve ]

(#28039) banán007 válasza kispx (#28038) üzenetére


banán007
tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#28040) csferke válasza birno (#28028) üzenetére


csferke
senior tag

Próbáld ki ezt a FireFox kiegészítőt az oldalak változásainak figyelésére.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28041) birno válasza csferke (#28040) üzenetére


birno
addikt

Koszi, de chrome-ot hasznalok. :)

(#28042) sityuka80 válasza fatal` (#27955) üzenetére


sityuka80
tag

köszi őrá gondoltam

(#28043) ledgeri


ledgeri
nagyúr

..... ami tud egy windows által nem törölhető programot törölni, és egy windows által nem törölhető mappát törölni, amiben egy másolt windows lapozófájlja van...???

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28044) Visormail válasza ledgeri (#28043) üzenetére


Visormail
addikt

pl IObit Unlocker?
Malwarebytes FileASSASSIN azt hiszem ez csak fájlokat tud egyesével törölni, egyszerre egész mappát nem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28045) ledgeri válasza Visormail (#28044) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28046) LonGleY válasza ledgeri (#28043) üzenetére


LonGleY
veterán

Sima Unlocker.

[ Szerkesztve ]

(#28047) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!

Olyan programit keresek, ami minden újraindításkor törli az előző felhasználó által telepített programokat, beállításokat és minden adatát is. Tehát újraindítás után egy standard alap rendszer fogadjon, pár általam feltelepített programmal.
Létezik ilyen?

(#28048) ledgeri válasza Visormail (#28044) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Háát egyik sem látta a lapozófájlos mappát, a Malwerbytes-progi legalább 5-6 másikat is akart telepíteni... ejj...

(#28046) LonGleY Ez viszon megcsinálta! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28049) zone válasza Istv@n (#28047) üzenetére


zone
őstag

Reboot Restore Rx

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#28050) sanzi89


sanzi89
addikt

Valami olyan megoldás keresek, ami platformfüggetlenül listázza a gép hardveres specifikációit. Valami olyasmire gondolom, mint az Everest vagy az Aida riport készítője. Azonban Linuxos, Windows-os gépeken futna össze vissza, szóval a legjobb lenne egy boot-olható valami, hogy akár OS nélkül is lehessen készíteni a gépről egy ilyen riportot. Ötletek?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.