Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Üdv mindenkinek!

Segítségeteket kérném.
Adott egy Intel DX48BT2 lap, egy egyedi házikóban, amiben jelenleg 40-70'C közötti kánikula uralkodik.
Van beépitve 2 db Zalman venti a hátsó oldalon, ámde ez 5V-on kevés, 12v-on már jó, ellenben nagyon hangos.
Olyan megoldás kellene, ami szoftveresen állithatóvá tenné a 2 db alaplapi fun csatira illesztett ventit.
Potméteres megoldás nem jöhet szóba.
Ebben kérném segítségeteket.
Op rendszer jelenleg Xp, de a versenyre Vista lenne, így inkább arra kellene a progi.
Köszönettel várom segítségeteket.

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#8352) Sk8erPeter válasza Cleinor (#8346) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A Gabás által ajánlott cFosSpeed-en kívül ilyen célra tudom még ajánlani a NetLimiter-t, amivel programonként, akár IP-címenként korlátozhatod az adatforgalmat.
Szerintem nagyon hasznos progi.

Sk8erPeter

(#8353) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!
Mondjatok már olyan progit, plugint xphez, ami adatforgalmat számol meg system uptimeot is kijelzi
Előre is köszönöm

(#8354) ollie válasza csikosdapro (#8353) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

pl: uptime

Az első hozzászólásban levő scriptet kimented vbs kiterjesztésű text fájlba és voilá. Vagy ha elég az, hogy mikor jelentkeztél be, akkor CTRL+ALT+DEL és ott látod.

Egyszerűbb script, de csak órában jelzi ki:

strComputer = "."
Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" _
& "{impersonationLevel=impersonate}!\\" & strComputer & "\root\cimv2")
Set colOperatingSystems = objWMIService.ExecQuery _
("Select * from Win32_OperatingSystem")

For Each objOS in colOperatingSystems
dtmBootup = objOS.LastBootUpTime
dtmLastBootupTime = WMIDateStringToDate(dtmBootup)
dtmSystemUptime = DateDiff("h", dtmLastBootUpTime, Now)
Wscript.Echo dtmSystemUptime
Next

Function WMIDateStringToDate(dtmBootup)
WMIDateStringToDate = CDate(Mid(dtmBootup, 5, 2) & "/" & _
Mid(dtmBootup, 7, 2) & "/" & Left(dtmBootup, 4) _
& " " & Mid (dtmBootup, 9, 2) & ":" & _
Mid(dtmBootup, 11, 2) & ":" & Mid(dtmBootup, _
13, 2))
End Function

Ja, és használd a google-t, ne légy lusta. Az adatforgalom számlálót meghagyom neked.

[ Szerkesztve ]

***

(#8355) csikosdapro válasza ollie (#8354) üzenetére


csikosdapro
tag

Köszi, keresgéltem, csak havernál láttam xp-re vistás cuccot jobb oldali sáv, benne naptár, uptime, adatforgalom stb stb, csak nekem elég lenne ez belőle, ne vegyen el akkora sávot :p azért gondoltam, amit látok 1folytában, mondjuk tálcán

(#8356) Davey7


Davey7
senior tag

nekem valami jó kis flv to mp3 converter kellene.... google egy csomót kidobott,de szinte mind fizetős és még a free trial sem működött párnál... meguntam keresgélni,remélem tud valaki ajánlani vmit....

(#8357) Fire/SOUL/CD válasza Davey7 (#8356) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[Free Video Converter 2.0]

Kezelei az FLV-t illetve ki tudja szedni belőle a hangot...

Sajnos x64 Vista alatt nem megy...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8358) Davey7 válasza Fire/SOUL/CD (#8357) üzenetére


Davey7
senior tag

feltettem és minden más fájlt hozzáad a listához kivéve a flv-t...pedig elvileg ismeri,mert ott van a támogatás... :(((

(#8359) Fire/SOUL/CD válasza Davey7 (#8358) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát bocsesz, erre nem tudok mit mondani....
Akkor itt egy másik link :
[Freez Flv to Mp3 Converter]

Ezt most próbáltam x64 Vista alatt, megy, teszteltem, kiszedte az audio-t MP3-ba...
Tehát ennek mennie kell... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8360) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok leszedtem egy OS X alatt használt fájt,eddig pendrival áttettem a windows alól os x alá.De most nincsen szabad pendrájvom :DDD így egy dvd-re miképpen tudnám kiírni windows alól és úgy átszállítani os x gépre?

[ Szerkesztve ]

(#8361) Tosee


Tosee
őstag

Tudnátok nekem ajánlani egy jó fájlkezelőt vista 64bit -re? Olvastam, hogy a total commanderrel gondok vannak 64bit alatt...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#8362) cigam válasza qwertly (#8360) üzenetére


cigam
félisten

hát őőő dvd író programmal?
pl. http://cdburnerxp.se/

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8363) cigam válasza Tosee (#8361) üzenetére


cigam
félisten

SpeedCommander

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8364) Tosee válasza cigam (#8363) üzenetére


Tosee
őstag

Ez free program? Vagy 30 nap után újra kell telepíteni?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#8365) qwertly válasza cigam (#8362) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi,ashampoo burning studio 8 próbálkoztam az nem írta meg sem a ImgBurn.

(#8366) cigam válasza Tosee (#8364) üzenetére


cigam
félisten

Nem free, fizetős. 38 euro

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8367) Tosee válasza cigam (#8366) üzenetére


Tosee
őstag

nekem valami free kellene... már ha van olyan 64-bitre :W

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#8368) MasOyama válasza MasOyama (#8337) üzenetére


MasOyama
őstag

Megnéztem a keep alive programot, de azzal az a baj, ha megszakad a net, akkor nem megy vissza a netre. Nekem valami olyasmi kéne ami vissza is megy a netre, ha megszakadna...

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#8369) cigam válasza Tosee (#8367) üzenetére


cigam
félisten

Hát olyanról nemtok. Állítólag miután a Delphi támogatni fogja, azután lesz frecommander-ből 64bites verzió. Viszont 1 kérdés: Miért gond az, ha 32bites a filekezelő?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8370) Tosee válasza cigam (#8369) üzenetére


Tosee
őstag

Miért gond az, ha 32bites a filekezelő?

Nem gond! 32biten használtam a total commandert, és nekem tökéletesen megfelelt! vista 64bit-re szerettem volna felrakni, aztán rátaláltam itt arra a cikkre! Aztán gondoltam, hogy hátha van jobb 64bites fájlkezelő ami ingyenes, és tudásban megközelíti...

Köszi a segítséget!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#8371) cigam válasza Tosee (#8370) üzenetére


cigam
félisten

Hát érdekes. A cikkből 3 dolgot tudtam meg.
- A szerző tc mániás
- A tc-vel nem érddemes piszkálni a rendszerkkönyvtára(ka)t 64bites rendszeren. (Szerintem ez 1ik rendszeren sem ildomos)
- Az ingyenes 7zip-nek van 64bites verziója

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8372) ollie válasza cigam (#8371) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, belenéztem a cikkbe. Kiváncsi vagyok, hogy a cikkíró szerint mit nem lehet megoldani TC nélkül. -> "a Total Commandert becsukott szemmel is fel lehet telepíteni és ezzel már nagyon sok feladatat megoldható."
Ráadásul ha egy informatikus ennyire függ a TC-től, akkor erősen megkérdőjelezhető a szakértelme.

***

(#8373) ollie válasza qwertly (#8365) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy hogy nem írta meg? Valami több infot esetleg? Van egyáltalán DVD író a gépben? Mi az eredmény? Látszólag megírja, de mégsem? Vagy van valami hibaüzenet? Annyira általánosítasz, hogy erre nem lehet mit mondani.

***

(#8374) Sk8erPeter válasza cigam (#8371) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A tc-vel nem érddemes piszkálni a rendszerkkönyvtára(ka)t ... (Szerintem ez 1ik rendszeren sem ildomos)"
Miért nem? :F

Sk8erPeter

(#8375) Chandler


Chandler
senior tag

hello

melyik programmal tudom megnézni hogy egy VBR-es kódolásu MP3 V0 V1 vagy V2?

(#8376) sbazsi


sbazsi
veterán

Ekkor sem volt nyelvi akadály, a Total Commandert becsukott szemmel is fel lehet telepíteni és ezzel már nagyon sok feladatat megoldható.

Már csak az a kérdés, hogy minek telepíteni? Nekem tökéletesen fut pendrive-ról is. :U

(#8377) cigam válasza Sk8erPeter (#8374) üzenetére


cigam
félisten

Mert minek? Hónapok teltek el úgy, hogy belenéztem volna, arra meg nem is emléxem hogy mikor piszkátam utoljára a rendszerkönyvtárat. Viszont ma is használtam filekezelőt adataim mozgatására (képek, hangok, ftp, stb)
Nem hinném hogy extrém user szokásaim lennének.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8378) Sk8erPeter válasza cigam (#8377) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm most nem vagy egyértelmű :D : "Hónapok teltek el úgy, hogy belenéztem volna" Mármint mibe? :D A rendszerkönyvtárba vagy a TC-be?
Amúgy persze, átlaguser sehol ne piszkáljon a rendszerkönyvtárba, se TC-ben, se Windows Intézőben, se máshol, mert úgyse tudja, mit csinál... :DDD Mondjuk sokszor a nem átlaguserek se tudják, annyira összetett egy operációs rendszer működése. Én (mint átlaguser) se szoktam piszkálni rendszerkönyvtárakat (mondjuk kivéve az ilyen System Volume Information meg hasonló baromságokat ;]), mert tök felesleges. Csak nem értettem, hogy miért emeled ki külön, hogy TC-vel nem érdemes/ildomos...

Sk8erPeter

(#8379) cigam válasza Sk8erPeter (#8378) üzenetére


cigam
félisten

#8371, második "megállapítás".

Az első mondat, a 64bites rendszeren futtatott tc-ről szól.
A második zárójeles mondat pedig magáról a rendszerkönyvtárak piszkálásáról szólt, és nem a tc-ről.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8380) Sk8erPeter válasza cigam (#8379) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pont erre akartam utalni én is, hogy a rendszerkönyvtárak piszkálgatásához köze nincs a TC-nek. Ezek szerint félreértettem, amit először írtál (mert félreérthető volt :D). Téma túltárgyalva.

Sk8erPeter

(#8381) Penge_4


Penge_4
veterán

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani olyan CD/DVD író programot Windowsra (lehetőleg ingyenes), ami a következőket maradéktalanul tudja:
- adatlemez írása közvetlenül (a Win beépítettjéhez hasonló cachelés nélkül)
- AudioCD írása közvetlenül mp3-ból
- írási sebesség manuális beállítása
- CD/DVD-RW formázás lehetősége
- lemez másolása 2 meghajtóval on-the-fly módban
- támogassa a multisession-t és az UDF módban való írást
- ismerje a következő lemezkép-formátumokat: iso, img, bin-cue, nrg, mds

(#8382) kraftxld válasza Penge_4 (#8381) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nero + daemon tools.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8383) Penge_4 válasza kraftxld (#8382) üzenetére


Penge_4
veterán

Köszi, de pont azt akarom kiváltani valamivel.

(#8384) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#8381) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

UltraISO, ingyenes progik, Daemon Tools helyett inkább Virtual CloneDrive, utóbbi legalább nem csinál hülyeségeket a DVD-írásnál (ha be van kapcsolva az emuláció, akkor sokszor nem lehet RW-t írni, stb.) - nekem ezzel a progival még soha nem volt gondom.

Sk8erPeter

(#8385) sekli


sekli
addikt

heló,

Egy pendrive-on van három linux partició, ezeket szeretném átméretezni, úgy, hogy az adatok megmaradjanak... milyen programmal tudom ezt megtenni windows alatt...? Partition Magic nem látja a pendrive-ot...

(#8386) ollie válasza Penge_4 (#8381) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem a CDBurnerXP PRO ezt mibnd tudja.

***

(#8387) Penge_4 válasza ollie (#8386) üzenetére


Penge_4
veterán

Köszi, ez tényleg jó.

(#8388) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Egy olyan progit keresek, ami megfelel az alábbi kritériumonak:

- Videószerkesztő, de csak nagyon alap dolgokkal. Vágás, áttünés, hang levétele, zene aláfestése.
- Legyen minél kisebb.
- Ismerjen minél több formátumot, és lehessen vele avi-ba menteni. A kimeneti fájl beállításai lehetne kicsit részletes.
- Alacsony igények mellé atom stabilitás x64-es Vistán.
- Jobb lenne az ingyenes, de nem feltétel, csak ne legyen nagyon drága, de pár dollárt még megér ha jó.

Köszi a válaszokat!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8389) harylmu válasza sanzi89 (#8388) üzenetére


harylmu
őstag

windows movie maker

(#8390) Penge_4 válasza sanzi89 (#8388) üzenetére


Penge_4
veterán

VirtualDub:

Áttűnések nem tudom vannak-e benne, én nem találtam, de ezen kívül minden alap dolgot tud, újrakódolás nélküli videóvágás, ingyenes és fut 64 bites Vistán is, sőt, még 64 bites változata is van, de az csak a 64 bites codec-ekkel működik együtt, tehát mellé a K-Lite 64 bites változata javasolt.

harylmu: A Movie Maker-ben mióta lehet avi-ba menteni? :)

(#8391) cigam válasza sekli (#8385) üzenetére


cigam
félisten

Nemtudom mióta, nemtudom meddig, de ingyen [L:%20http://www.paragon-software.com/registration/hdm85_special_edition.html]regisztrálható[/L] a Paragon Hard Disk Manager Special Edition v8.5

Pont ma próbálgattam, és látja az USB-s pendrive partícióit. Azt nemtudom, hogy ext fs-t mennyire ismeri/szereti, de ha linux, akkor gparted, akár bootcd-ként, vagy pendrive-ról futtatva.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8392) sekli válasza cigam (#8391) üzenetére


sekli
addikt

köszönöm, de sajnos nem jó, mert csak a HDD-n engedi az átméretezést... viszont úgy néz ki meg tudom oldani linuxon a problémát...

(#8393) csibor


csibor
őstag

Diktafonon felvett szöveget,kell írott formába átalakítani,amit másodpercre tudom mozgatni,tehát milyen alkalmazásra van szükségem?

(#8394) localhost válasza csibor (#8393) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Word, vagy bármilyen szövegszerkesztő.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8395) No-kia


No-kia
őstag

va olyan program amivel egy egész meghajtót letudok zárni egy kóddal?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8396) cigam válasza csibor (#8393) üzenetére


cigam
félisten

A hanganyagot, vagy a leírt szöveget kell mp pontosan elérni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8397) csibor válasza cigam (#8396) üzenetére


csibor
őstag

A hanganyagot kellene elérni,csak wmp nem a legalkalmasabb erre a feladatra.Egyébként nem tudod mostanában miért gyengébb a rádiótok elérhetősége Csopakon?Telefon keresője többnyire nem találja.

(#8398) cigam válasza csibor (#8397) üzenetére


cigam
félisten

Scribe, és az adm pont erre lett kitalálva, de az audacity is jó alternatíva, mivel ez legalább ingyenes.

Hm. Elméletileg semmi nem vátozott, majd a héten felmegyek a hegyre megnézem. Köszi, hogy szóltál.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8399) silencio


silencio
csendes tag

Sziasztok!

Nagy segítség kellene!
Nincs egy hete, hogy a vinyóm, amelyiken a rendszerem volt (XP SP3), meghalt. Azaz nem teljesen szerencsére, így sikerült az adataim lementenem róla. Vettem hát egy újat, amelyhez természetesen új rendszer is járt. Telepítgettem, csinosítottam, testre szabtam, kész volt.
Mígnem tegnap az újonnan telepített víruskereső szoftverem ki nem nyírta. :((( (Tulajdonképpen nem engedett fel a netre, totálisan blokkolta a modemet). Sem csökkentett mód, sem a program ledúrása, majd a rendszerjavítgatás telepítő cd-ről nem segített, ezért ma csináltam egy új rendszert, megint, az elejétől. (Szakdogaírás közben csak ez kellett...) :W
Mindegy, most kész, most jó, most örülünk. :)
Van nekem egy kisebb vinyóm, melyet nem használok a gépemben, de egyébként tökéletesen működik. Arra gondoltam, hogy arra most teszek egy alaprendszert, semmi cicomával, csak egy WinZip-pel, és mellé egy zip állományban a mostani rendszerről csinálok oda egy mentést, hogy ha valami megint tönkrevágná a rendszert, egy eccerű "formázás és kicsomagálás" -kombóval visszaállítanám a tökéletes állapotot... Itt csak egy gond van: Alap Total Commanderrel egy komplett "másolást" nem tudok végrehajtani a rendszerről, hiszen sok állományt nem hajlandó átmásolni... :(
Tudom, ez elég egyszerűen hangzik, ha valakinek van jobb ötlete, az írja meg, hozzá azt is, hogy milyen programmal tudom megvalósítani. :R

(#8400) harylmu válasza silencio (#8399) üzenetére


harylmu
őstag

Nem ez a módja a biztonsági mentésnek. :) Egyébként rövidebben is írhattad volna.

Norton Ghost, Acronis True Image

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.