Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Lejszi


Lejszi
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Egy olyan szoftvert keresek ami mindent vagy nagyon sok mindent "LOG"-ol ami a gépemen történik. Régebben már találtam egy ilyet, ami elég fasza is volt, kiírtam egy CD-re de a CD-t nem találtom.
Amire kéne:
- MSN beszélgetések naplózása (figyelése). ( Mivel nem az én profilomat kell naplózni, és az illetőnél nincs beállítva a naplózás ezért van rá szükségem) Más is használja a messengert a gépemen.
- Emailek logoloása.
- Milyen weblapokat nyitott meg az illető. ( ugyanis nem mindegyik címet őrzi meg a böngésze automatikusan)
- képek logolása, miket nyitott meg.
- Milyen programokat nyitott meg.

Nekem ami eltünt szoftver az rengeteg mindent tudott. Ha már a felsorolt dolgok nagyrészét tudja akkor az már nekem fél siker, tehát már előbbre vagyok vele :)

Kérem, aki tud segítsen, nagyon fontos lenne!!!!
Előre is köszönöm. :R

(#8602) blaces


blaces
tag

Hello!

Nos nekem ilyen szendvics készítő pdf progi kell. Ismerősnek, ő így hívja.
Feladatuk digitalizálni kellett könyvet, karakterfelismerő szoftverrel (itt valaki ingyenest tud ajánlani neki?). És az eredeti beszkennelt oldalakat,mint JPEG a progi PDF-be menti. De a felismert karakatereket is külön PDF-be menti.
És az kéne, hogy e kettő PDF-et összefüzni (nem egyesével), hogy a JPEG-es legyen felül, és a karakteres szöveg PDF tartalma pedig alul, az adott pdf lapon.

(#8603) BigBadPlaYeR válasza blaces (#8602) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Mit szeretnél... :F

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#8604) sanzi89


sanzi89
addikt

Nekem olyan progi kellene ami mondjuk egy mappa tartalmát ki tudná listázni mondjuk egy txt fájlba. Tudnia kellene az almappákból is kiolvasnia a fájlneveket, és valahogy jelezze, hogy az abban a mappában van. Pár tulajdonság - mint típus, méret, utolsó módosítás - jó lenne ha szerepelne a fájlok mellett. Ha valaki tud valami jó ötletet várom. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8605) róland válasza sanzi89 (#8604) üzenetére


róland
veterán

Linux "ls" parancsa, a megfelelő kapcsolókkal.

ls -a -l -R > /eleresi/utvonal/es/fajlnev.txt

Az -a az összes fájlt mutatja.
Az -l listaként, mint a DOS dir parancsa.
A -R rekurzívan, azaz itt minden alkönyvtárral együtt.
A > átirányítja a normál kimenetet az általad megadottra.
A /eleresi/utvonal/es/fajlnev.txt pedig az a könyvtár és fájl, ahová menteni akarod.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8606) cigam válasza róland (#8605) üzenetére


cigam
félisten

Persze a DOS/Windows "dir" parancsa is jó erre a megfelelő kapcsolókkal :)
dir /O:-N /S >lista.txt
ABC sorrendben az összes alkönyvtárat bejárva

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8607) blaces válasza BigBadPlaYeR (#8603) üzenetére


blaces
tag

Hát, adott 200 oldal képeket tartalmazó pdf fájl, és adott 200 oldal szöveget tartalamazó pdf fájl. És ebből szeretnének egy 200 oldalas pdf fájt csinálni, úgyhogy az adott oldalon a képek az oldal felsőfelében, a szöveg pedig az alsófelében lenne.

Valami olyan pdf szerkesztő kéne, amivel nem egyesével csinálná az oldalakat.

Digitalizálás (könyvtári, karakterfelismerő szoftverrel /OCR/), csak hát semmilyen programot nem adtak nekik, még nevet sem mondtak, csak hogy ez a feladat, és csinálják meg.

(#8608) joe2005 válasza blaces (#8602) üzenetére


joe2005
senior tag

Ezt úgy tudnám elképzelni, hogy csinálnak 200 fájlt (képet), melyet importálnak egyenként egy dokumentumba felülre képet alá a lefordított szöveget, majd az egész állományt egyben mentik ki pdf-be, vagy egyéb formátumba (ingyenes openoffice dokumentum szerkesztéshez), vagy word 7-es tud pdf-be menteni.
Tesseract nem próbáltam még.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8609) joe2005 válasza joe2005 (#8608) üzenetére


joe2005
senior tag

Az OCR-re megoldás lehet a office2003 beépített scanner progija office eszközök, vagy Ez.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8610) sanzi89 válasza róland (#8605) üzenetére


sanzi89
addikt

Mint az sejthető volt nincs Linuxom, és ezért nem is fogok feltenni egyet...

@cigam

Köszi, működik minden, csak az ékezetes fájl és mappanevekkel nem boldogul a cuccos, krix-kraxokat jelenít meg helyette. Gondolom a rossz karakterkódolás miatt, csak ezt hol lehetne orvosolni. Na és persze hogyan.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8611) ollie válasza blaces (#8607) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És ezt társadalmi munkéban, vagy lóvéért kell csinálni? Utóbbi esetben lehet vásárolni fizetős programokat.

***

(#8612) cigam válasza sanzi89 (#8610) üzenetére


cigam
félisten

2 tippem van rá.
- Használj olyan texteditort, ami tud codapge-ek között váltani. Most hirtelen nemtok 1et se, mert eddig nemigen volt rá szükségem (notepad2, notepad++?)

- Használd a freecommandert. Mapa ->Fájllista készítése
Tud rekurzívan is listát készíteni, és az ékezetekkel sincs gond.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8613) Menyus911


Menyus911
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan programra lenne szukségem, amivel vissza tudnek hozni képeket a HDDrol, de a HDD mar volt min. 2x formátozva... szal ilyenre lenne szukségem!!!

valaki segítsen pls. :F

(#8614) #65675776 válasza Menyus911 (#8613) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha azóta másoltál is arra a vinyóra (esetleg teljes formázást csináltál, defragoltál), akkor leginkább egy sámánt keress fel vele. Esélytelen.

Ha ingyenes megoldás kell és nem probléma, hogy egyesével kell hegeszteni a cuccot, akkor Restoration.

Ha kicsit komolyabb fizetős cucc is jó, akkor GetDataBack.

(#8615) BigBadPlaYeR válasza sanzi89 (#8604) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Nem ilyesmire gondoltál: FileLister ?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#8616) Adam86


Adam86
tag

Sziasztok,

Egy programra lenne szükségem ami az everesthez hasonlóan tudja nekem mérni a laptop hardvereinek a hőmérsékletét, esetleg teljesítményét. A lényeg hogy ezt valahol jelezze ki nekem állandóan(tálcán vagy egy gadget), ne kelljen külön elindítani a rogramot mint az everestet.
Remélem érthető voltam és tudtok segíteni.
Köszönöm

Lenovo Thinkad T500

(#8617) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló. Szeretnék csinálni egy olyan hátteret amin egyszerre kis indexképekként rajta van vagy 100-150 kép. Elkezdtem egyesével lekicsinyíteni , egymásmellé tenni őket de 10nél meguntam. van valami ötletetek? előre is köszi

/\____/\

(#8618) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!

Nekem olyan képernyőkímélő program kéne,amit be lehet jelszavazni.
Tudom mindegyiket be lehet DE csak akkor,ha a az xp-ben be van kapcsolva a fiók és a jelszó kérése az elején.de nekem nincs.
Szóval Kellene olyan program ami mondjuk 2 perc után lezárja jelszóval a windows xp-t.
lehet ez progi v képernyőkímélő
aki tud az segitsen!!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8619) Sk8erPeter válasza flash- (#8618) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Képernyőkímélőnél van ilyen megoldás, hogy Asztalon jobb klikk - Tulajdonságok - Képernyőkímélő - Várakozás X percig mellett "Jelszavas védelem"
Ha 2 percre állítod a képernyőkímélő időzítőjét, akkor visszatéréskor kérni fogja a jelszót a bejelentkeztető képernyőn, amennyiben be van állítva.
Nem kell ehhez külső progi. ;)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8620) Trub


Trub
tag

Sziasztok!

Nem tudtok olyan programot, ami lementi a weblapokat pdf-ben vagy mht-ben?
Egy egész topicot kéne lementeni, így egyenként nem megy.

(#8621) PazsitZ válasza Trub (#8620) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ezek közül válogass

- http://pazsitz.hu -

(#8622) sbazsi válasza Sk8erPeter (#8619) üzenetére


sbazsi
veterán

akkor visszatéréskor kérni fogja a jelszót a bejelentkeztető képernyőn, amennyiben be van állítva.

8618Tudom mindegyiket be lehet DE csak akkor,ha a az xp-ben be van kapcsolva a fiók és a jelszó kérése az elején.de nekem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#8623) Trub válasza PazsitZ (#8621) üzenetére


Trub
tag

Igen, ezeket mind próbáltam. De ezek html-ben mentik el, a grafikát, képeket külön mappában. Azért kéne pdf-ben mert ott egy fájlban megvan minden, és már nyithatom is, kevesebb macera.

(#8624) sekli válasza Trub (#8623) üzenetére


sekli
addikt

ha nem csak pdf jó, akkor próbáld meg ezeket: [link] [link]

(#8625) Sk8erPeter válasza sbazsi (#8622) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát könyörgöm, akkor oldja meg... Most tényleg annyira bonyolult?
Mennyivel bonyolultabb, mint egy külső programot beállítani ilyenekre? Talán semmivel?
Nem értem, mi célod volt ezzel a hsz.-szel. :U

Sk8erPeter

(#8626) Sk8erPeter válasza Trub (#8620) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Offline Explorer-rel mentsd le a weblap tartalmát, majd onnan exportáld akár exe-be, akár mht-be.

Sk8erPeter

(#8627) Penge_4


Penge_4
veterán

Létezik olyan cucc XP-re, ami a Vista saját írójával írt (v2.50) UDF lemezeket olvashatóvá teszi? Lehetőleg valami free. :)

(#8628) sbazsi válasza Sk8erPeter (#8625) üzenetére


sbazsi
veterán

Leírta, hogy nincs beállítva, és kap egy opciót, ami "ha be van állítva"
Ez nem bonyolultság kérdése, mert sztm pontosan tudta, hogy van ilyen opció, csak más megoldást keres.
Mert épphogy nem akart jelszót beállítani.
Ennyi.

(#8629) Sk8erPeter válasza sbazsi (#8628) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor idézem:
"Nekem olyan képernyőkímélő program kéne,amit be lehet jelszavazni."
Beépített képernyőkímélő, amiről beszéltem...
"ha a az xp-ben be van kapcsolva a fiók és a jelszó kérése az elején.de nekem nincs."
Akkor kapcsolja be.
"mondjuk 2 perc után lezárja jelszóval a windows xp-t."
Ennél a beépített módszernél nem igazán látok egyszerűbb megoldást, mi értelme van erre külön programot alkalmazni??? :U

Te ezt írod: "Mert épphogy nem akart jelszót beállítani." Akkor minek írta, hogy ami "2 perc után lezárja jelszóval a windows xp-t." :O :U
Ennyi. :U

Sk8erPeter

(#8630) MasOyama


MasOyama
őstag

Ismer valaki olyan weboldalba ágyazható playert ami a .pls fájlokat lejátssza?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#8631) Adam86 válasza Adam86 (#8616) üzenetére


Adam86
tag

Tud valaki válaszolni a kérdésemre, vagy ilyen program nem létezik?

Lenovo Thinkad T500

(#8632) Penge_4 válasza Adam86 (#8631) üzenetére


Penge_4
veterán

SIW. Ingyenes cucc, elég fapados az Everesthez képest, éppenhogy gadget nincs hozzá, meg még tálcaikonok sem (vagy legalábbis 5 perces tesztelésem alatt nem találtam ilyesmit).

Az Everest miért nem jó?

(#8633) Adam86 válasza Penge_4 (#8632) üzenetére


Adam86
tag

Mert az csak akkor jelzi ki a hőmérsékletet, ha a program fut. Nekem egy állandó "kijelző" kellene, ami látszik netezés közbe is. Everestbe én nem találtam ilyen beállítást, hogy mindig látszódjon.

Lenovo Thinkad T500

(#8634) Penge_4 válasza Adam86 (#8633) üzenetére


Penge_4
veterán

Hát hogy jelezze, amikor nem fut? :DDD

Gadget: Fájl-Beállítások-Vista oldalsáv->Vista oldalsáv támogatás engedélyezése mellé pipa be.
Tálcaikonok: Fájl-Beállítások-Érzékelőikonok->Érzékelőikonok megjelenítése (a kívánt ikonok mellé pipa be)

Fájl->Beállítások->Általános->Everest indítása Windows betöltődésekor, Kis méret gomb az értesítési területre csukja le az Everest ablakát mellé pipa be, Oké, majd kattints a kis méret gombra (a piros X mellett balra kettővel) és le lesz csukva anélkül, hogy zavarna.

(#8635) Adam86 válasza Penge_4 (#8634) üzenetére


Adam86
tag

Köszönöm a segítséget, ezt eddig nem tudtam :R

Lenovo Thinkad T500

(#8636) sbazsi válasza Sk8erPeter (#8629) üzenetére


sbazsi
veterán

Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy valóban a jelszó megadása a legegyszerűbb megoldás, de feltennék egy kérdést:
Ha tisztában van azzal, hogy jelszó megadása esetén kér jelszót a képernyővédő aktiválódása után, akkor egyáltalán miért keresne rá külön programot, ha megfelelne neki az, hogy bekapcsolja a jelszót?

(#8637) valory


valory
tag

Sziasztok,

HD filmeket szerintetek mibe érdemesebb konvertálni, DVD-be vagy avi-ba (teljes DVD-s avi-ra gondolok, tehát 4GB, ami 3-4 részre van osztva, hogy az asztali olvassa be)? És milyen progival konvertáljam? DVD-be ott van a ConvertXtoDVD, amit elég egyszerű használni, de van-e ennél jobb progi? pl. egy 2 órás mkv filmet megnyitottam vele, és a minőséget a legnagyobbra tettem és lent kiírta hogy a végső eredmény 2.4 giga lesz, ami sztem elég gagyi minőség lenne, vagy csak ez valami kis hiba a proginál?

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#8638) Penge_4 válasza valory (#8637) üzenetére


Penge_4
veterán

Szerintem a BDRip (avi és átlagban kb 2,2 giga, tehát egy DVD-re két film fér fel), az jobb minőség.

(#8639) valory válasza Penge_4 (#8638) üzenetére


valory
tag

köszi szépen a választ!

esetleg milyen progit ajánlottok a HD filmek avi-ra való konvertálásához?

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#8640) ollie válasza Penge_4 (#8627) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Look at this: http://www.cd-burner-help.com/udf-problems.htm

E szerint 2.5-ös UDF fájlformátumot az XP nem tud olvasni.

De, van egy 2.5-ös Toshiba driver, amit mevg lehet próbálni feltenni, további info itt: http://forum.slysoft.com/showthread.php?t=15597

Továbbá azt írják, hogy az ingyenes NERO inCD reader is képes beolvasni: http://www.nero.com/eng/tools-utilities.html

És méág ezt találtam, talán érdemes ezzel kezdeni: UDF 2.5 driver for XP

[ Szerkesztve ]

***

(#8641) Sk8erPeter válasza sbazsi (#8636) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem éppen tűnt úgy, hogy tisztában van vele... :U
Én is feltennék egy kérdést: ha viszket a fejed, te úgy vakarod meg, hogy előtte a nyakad köré tekered a karodat? :DDD

Sk8erPeter

(#8642) sbazsi válasza Sk8erPeter (#8641) üzenetére


sbazsi
veterán

A hasonlat bár nem rossz, de mondok egy jobbat:

Hogy jutok el a Blaháról, a Nyugatihoz? Ok,hogy a 4/6-os villamos odavisz, te tud valaki más megoldást?!

;) :P

(#8643) Sk8erPeter válasza sbazsi (#8642) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ja, ez kb. ilyen. :DDD

Sk8erPeter

(#8644) ArchElf válasza sbazsi (#8642) üzenetére


ArchElf
addikt

Oké, még egyszer... Mi a gond a beépített jelszó-kéréssel?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8645) blaces válasza ollie (#8611) üzenetére


blaces
tag

Ez egy gyakorlati jegy megszerzésének a követelménye! :(((

És köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#8646) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Van olyan progi, ami viszonylag pontosan méri egy weboldal betöltődésének időtartamát?
Arra gondolok, hogy pl. mikor töltötte le az összes képet és egyebet, tehát pontosan mikor fejeződött be a honlap teljes betöltése.

Azért lenne érdekes, mert így lehetne tesztelni, melyik kiszolgálóra érdemes feltenni egy honlapot, honnan jeleníti meg gyorsabban adott helyről.

Előre is köszi! :R

Sk8erPeter

(#8647) sbazsi válasza carvelino (#3095) üzenetére


sbazsi
veterán

oops :B

[ Szerkesztve ]

(#8648) csimav


csimav
senior tag

Csáó! Mivel lehet több avi fájl-t összefűzni 1be?
Vmi egyszerű, de nagyszerű progi kellene:D és lehetőleg gyors...
:R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#8649) Sk8erPeter válasza csimav (#8648) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

VirtualDubMod

Sk8erPeter

(#8650) csimav válasza Sk8erPeter (#8649) üzenetére


csimav
senior tag

Köszi!
Amúgy South Park részeket akarok összefűzni, majd winaviban átkonvertálni dvd-re és megnézni:D :R És ez hogy is működik? :R

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.