Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) mezis válasza robi191 (#45000) üzenetére


mezis
nagyúr

Van a VGA kártyán vagy TV tuner kártyán S-Video bemenet ?
Ha nincs, akkor kell hozzá egy "doboz".

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45002) tordaitibi válasza robi191 (#45000) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

XP-be a Movie Maker tudott felvenni.
A nagyobb tudású lejátszókba benne van ez, a VLC-be biztosan mert régebben azzal pont ugyanezt csináltam egy külső digitalizálóval.
Amúgy ezekhez alapból mellékelnek rögzítő szoftvert. Nekem legalábbis az Avermedia usb tunerem tud felvenni külső forrásból és a szoftverébe ez benne is van.
Ha nem engedi csak esetleg tömörítetlenbe, az jó nagy lesz, 10-15G de utána be lehet tömöríteni kisebbe. Nagyon rég nem digitalizáltam, akkor még MPEG2 volt :) Nem tudom, most a H264-265 kodek ingyenes-e kódolásra.

(#45003) robi191 válasza mezis (#45001) üzenetére


robi191
kezdő

Igen, spéci kábel kell hozzá.
Tehát "grabber" a kulcsszó ehhez.
Köszönöm a gyors segítséget. :K

(#45004) csferke válasza robi191 (#45000) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!

Én annó ezt vettem meg és meg vagyok elégedve vele.
MAGIX USB-Videowandler
Treiber-Download - ezt az illesztőprogramot is töltsd le hozzá

Ehhez letöltöttem ezt MAGIX Movies on DVD. ez az utolsó ingyenes verzió.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#45005) akaido válasza robi191 (#44971) üzenetére


akaido
addikt


Ezután Fájl mentése más néven.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45006) dargelot


dargelot
senior tag

Hali, a következő lenne a kérdésem.
Milyen program van amivel le lehet tesztelni, hogy a FreeSync működik? Nem találtam Freesync topikot, így több topikba is feltettem a kérdést.
A windmill demo 0.9.1 már több mint 2 éve lett frissítve s Reddit-en azt írták, hogy már elavult s nem működik mindig jól, az újabb verziója meg nem publikus.
Nvidia pendulum demot felraktam, de nem látok semmi különbséget amikor a Catalyst-ban on-off kapcsolgatom a freesync-et.
Olyan programot keresnék, amivel konkrétan a FreeSync-et lehet tesztelni, s naprakész, nem elavult.

Előre is köszönöm!

(#45007) AtHoS válasza dargelot (#45006) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Triviális megoldás: monitor menüjében bekapcsolod a frissítési frekvencia kijelzését

read-only mode on the forum

(#45008) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Sziasztok!

Olyan alkalmazást keresnék win10-es tabletre, hogy csinálok egy fényképet azt elmenti eredetibe (lehetőleg gps kordinátával) majd az eredeti kép másolatára kézzel írok és esetleg azt digitalizálja létezik ilyen?

Viktor

(#45009) dargelot válasza AtHoS (#45007) üzenetére


dargelot
senior tag

S ez mire jó, bocsi nem értek hozzá. Hiába látom, hogy 60hz frissít, ez még nem egyenes arányos azzal, hogy megy a freesync. Elvégre a monitor menüje azt nem láthatja, hogy a rendszer tudja-e a freesync-et használni.
:F

(#45010) AtHoS válasza dargelot (#45009) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor egy kis fény a sötét alagútba:

- Freesync működik rendesen: FPS = képfrissítés (a monitor által kijelzett Hz érték)

- Freesync nem működik: FPS =/= képfrissítés (monitor a winben beállított Hz értéket mutatja FIXen, pl az említett 60Hz)

Szerk. persze ha az FPS kifut a monitor Freesync tartományából felfelé, akkor az átbaszós lehet :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#45011) Picco


Picco
addikt

valaki ismer olyan programot amivel ReLive-el felvett AVC/HAVC videokat meg tudnek vagni netan GIF-kent el tudnam menteni?

pl: haver konzolrol attert PCmasterrace-re, sokat panaszkodik hogy nem tudja olyan jol kezelni az egeret mint szeretne. gyogyir: Quake Instagib. felvettem egy 5 perces videot, abbol szeretnek 2-3 30 masodperces GIF-et csinalni lehetoleg.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#45012) Picco válasza Picco (#45011) üzenetére


Picco
addikt

nevermind, movavi mukodik vegulis.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#45013) pc360 válasza Picco (#45011) üzenetére


pc360
addikt

A ReLive irtó béna (minőségben is), helyette: OBS Studio

A GIF gyártásban ezek segíthetnek: GifCam vagy ScreenToGif

Közvetlen konvertert nem ismerek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45014) #96851200


#96851200
törölt tag

Üdvözletem!

Melyik a legjobb ingyenes CD/DVD író program?

(#45015) Cs1csó válasza #96851200 (#45014) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#45016) milu


milu
aktív tag

Egy folyamatot kellene automatizálnom.

20-30 oldalas prezentációk vannak pdf kiterjesztéssel. (minden kép új oldalon)

Ezekből a pdf fájlokból kell minden oldalt képként (jpg) elmentenem úgy, hogy a képek nevei a fájl nevei legyenek (fájlnév_001, fájlnév_002...).
Ezt kézzel meg tudom csinálni úgy, hogy egyesével ezzel a programmal megnyitom a fájlt és abban mentem képként, majd megadom a mentés célmappáját és elkészíti a program a konverziót úgy, hogy az eredeti fájl neve novekvő számmal a végén lesz a kép neve. (ez azért fontos, hogy amennyiben később keresem a képet az elkészített -eredeti fájlban - akkor azonnal tujam, hol található)

A konvertálandó fájlokból van minimum 50 db, ezért kérlek Benneteket, hogy ajánljatok olyan prgramot, megoldást ami ezt a leírt folyamatot automatikusan elvégzi? (Mac OS platformon van az Automator, ehhez hasonló lehetne)
Nem vagyok programozó, ezért egyszerű(bb) megoldást ajánljatok, ha lehet!

[ Szerkesztve ]

(#45017) #96851200 válasza Cs1csó (#45015) üzenetére


#96851200
törölt tag

Nem tudom Linuxon elindítani, mert valami adatot gyűjt a program, ergo megbízhatatlan.

(#45018) Cs1csó válasza #96851200 (#45017) üzenetére


Cs1csó
félisten

IMG burner, vagy Ashampoo burning studio FREE

(#45019) #96851200 válasza Cs1csó (#45018) üzenetére


#96851200
törölt tag

Az Ashampoo jónak tűnik.

(#45020) Cs1csó válasza #96851200 (#45019) üzenetére


Cs1csó
félisten

A FREE talán régebbi mint a normál vonal,volt egy idő mikor kettévált talán már megint egy anno én ezt használtam de egy korábbi ajánlásnál lehurrogtam és a többit ajánlották ezért kezdtem azokkal.

(#45021) #96851200 válasza Cs1csó (#45020) üzenetére


#96851200
törölt tag

Nekem a lényeg, hogy ISO fájlt tudjon írni és ne gyűjtsön adatokat.

(#45022) milu válasza milu (#45016) üzenetére


milu
aktív tag

Most megoldódni látszik a kérdésem megtaláltam a megoldást!

A letöltött programban kiválasztva a konvertálandó fájlokat, a szándékaim szerint külön-külön elvégzi a jpg-be konvertálást úgy, hogy minden kép más számot kap, most megtaláltam a programon belül!

[ Szerkesztve ]

(#45023) pc360 válasza #96851200 (#45017) üzenetére


pc360
addikt

Van még az AnyBurn winre. Kicsi, egyszerű, nem csatlakozik netre. Az ImgBurn-t már régesrég nem fejlesztik és sose volt túl megbízható. Szerencsére már egyre ritkábban merül fel.

Linuxra viszont nyilván más kell, azokat nem ismerem. De nem hiszem, hogy a distróban található – vagy bármelyik – alap cucc ne tudna ISO-t írni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45024) #96851200 válasza pc360 (#45023) üzenetére


#96851200
törölt tag

Wine nevű programmal tudok Windowsos programokat futtatni.

(#45025) dqdb válasza pc360 (#45023) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha pedig tényleg csak egy már létező ISO fájlt kell kiírni, akkor arra a Windows beépített írója is tökéletes megoldás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45026) pc360 válasza #96851200 (#45024) üzenetére


pc360
addikt

Azt én értem, de miért tennéd? ISO kiírást bármelyik alap Linuxos író (is) tud. Ilyen meghajtókezelős programot különben sem futtatnék Wine-ban. Olyat kell nézni, ami natív. Ebben a Linuxos topikban biztosan egyből kapsz választ.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45027) Faterkam válasza #96851200 (#45014) üzenetére


Faterkam
addikt

Ezt nézted? Évek óta csak ezt használom, (tud magyarul is)

ImgBurn

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#45028) Donki Hóte válasza Faterkam (#45027) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Current version: 2.5.8.0
Released: 16th June 2013

:(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#45029) #96851200 válasza Faterkam (#45027) üzenetére


#96851200
törölt tag

Megállapodtam az AnyBurn mellett :)

(#45030) Faterkam válasza Donki Hóte (#45028) üzenetére


Faterkam
addikt

A CD írás metódusába mi változott? Szerinted mi hátránya van? :U

(#45029): :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#45031) pc360 válasza Faterkam (#45030) üzenetére


pc360
addikt

Semmi előnye nincs a letisztultabb, újabb progik mellett. Anno sem a megbízhatóságáról volt híres az ImgBurn. Csak felkapott lett, mert kevesek közt tudta írni az oversized DVD-ket, illetve ingyenes és nem nagyon volt jobb. Azóta van olyan, ami egyszerűbb felülettel többet tud, és nem cseszi el minden második újraírható CD-t, legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom. De kb. 8 éve optikai meghajtó sincs a gépemben, hisz minek...

Nincs azzal semmi baj, ha elégedetten használod, de új felhasználónak javasolni már fölösleges az AnyBurn mellett.

repoz: Jobban jártál vele, mint a többivel, az biztos. De még mindig nem értem, hogy miért nem Linuxos írót keresel Linuxra? Javasoltam a topikot is hozzá.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45032) Faterkam válasza pc360 (#45031) üzenetére


Faterkam
addikt

Megnéztem az ajánlott programot, (a neszetools-ról, x64 portable). Nekem néha muszáj pát iso-t kiírnom 4x sebességgel. (az író tudja).

A semmi előnye, ebben nem vagyok teljesen biztos!

A különbségek, nem jegyzi meg a beállított írási sebességet, nem mutatja a munkamenet idejét, (eltelt, és hátralevő) sem a puffer telítettségét, nem mutatja az aktuális írási sebességet.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#45033) pc360 válasza Faterkam (#45032) üzenetére


pc360
addikt

Ezek mondjuk nem adnak hozzá a működéshez. A legutóbbi írási sebességet persze megjegyezhetné. Amúgy meg felejtős, ahogy a floppy is, szóval mindegy.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45034) #96851200


#96851200
törölt tag

A Debian Stable el lesz 4GB rammal?

[ Szerkesztve ]

(#45035) pc360 válasza #96851200 (#45034) üzenetére


pc360
addikt

Linux kezdőknek

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45036) Faterkam válasza pc360 (#45033) üzenetére


Faterkam
addikt

Ajánlottátok, újabb, kipróbáltam. Amire nekem kell, arra alkalmatlan. 2 cd ment a kukába, túlélem. Nekem a tanulság az, ha újabb nem biztos, hogy jobb.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#45037) Donki Hóte válasza Faterkam (#45036) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Milyen feladatra bizonyult alkalmatlannak az AnyBurn?

Oszd meg légy szíves a tapasztalatokat, mert ha valakinek pont olyasmi feladatra kellene, amin nálad elhasalt, akkor ne szaladjon bele más is a zsákutcába.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#45038) energomatt válasza Faterkam (#45036) üzenetére


energomatt
senior tag

Sőt! Mi lehetne jobb egy CD író programban? Működik, vagy nem, csak ez számít.

(#45039) Faterkam válasza Donki Hóte (#45037) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem ismeri fel automatikusan az ISO-ból hogy milyen formátumban írja TAO, DAO, stb. Megírja, de a régi cd olvasó nem olvassa be. Ezt az ImgBurn alapból tudja, ki is írja, mit milyen formátumban ír. Erre ezek szerint jobb.

(#45038): Pontosan, éjjel 2x leteszteltem, nem működött, sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#45040) mezis válasza energomatt (#45038) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl bitenként visszaolvas, ellenőrzi az egyezést a forrással, a nyersanyag által megengedett írási sebességen belül választható írási sebesség, puffer és szimuláció: íráshoz fogja tudni megfelelő sebességgel olvasni a forrás fileokat.

mezis

(#45042) tordaitibi válasza mezis (#45040) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Van egy Ashampoo-m még valahol, még a jó széria utolsó darabja, mindent megcsinál. Fúr-farag-pacsit ad, megeteti a tyúkokat, kv-t feldobja lefőzi. Portable, ha kell feldobom valahova és leszedheti a fórumtárs, már ha egyáltalán w10 alatt elindul. :) Nem tudom tesztelni, kb. 4 éve nem használok semmilyen opikai adathotdozót, ezért dvd írót sem. Nincs is itthon a fiókba, de még a pincébe se eldugva.

Szerk, most látom Linuxra kéne?

[ Szerkesztve ]

(#45043) pc360 válasza tordaitibi (#45042) üzenetére


pc360
addikt

Ez így is van rendjén, ezeknek már rég leáldozott. Addig volt értelme, amíg GB-onként olcsóbban jött ki a HDD-nél. Mikor is volt ez, 10+ éve?... Azóta csak magukat szopatják vele az emberek, miközben termelik a fölösleges műanyaghulladékot.

repoz-nak kellett Linuxra.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45044) tordaitibi válasza pc360 (#45043) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Teljesen igazat adok neked ebben, régebben még a dvd filmjeimet bedigiztem, de mivel sosem volt atomerőmű gépem, elég sokáig elszüttyögött egy lemezzel, meg rájöttem minek? Van 30-35 favorit filmem, azokat tényleg évente 2x megnézem, azok megvannak, ha kell valami akkor online vagy lerántom és megnézem. Tárolgasson a fene.

(#45045) mezis válasza tordaitibi (#45042) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm, nem kérm. Én Nero 7-et használok -már egyre ritkábban-.

mezis

(#45046) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, milyen ingyenes programot javasoltok Windows 10 rendszerhez, amivel a HW komponensek hőmérsékletét lehet megbízhatóan nyomon követni? Régen a Speedfan-t használtam, nem tudom, esetleg van jobb választás vagy maradhat? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45047) pc360 válasza junior11 (#45046) üzenetére


pc360
addikt

Hát, ha megfelel, akkor maradhat gondolom. :D

Attól függ, mit akarsz mérni, és hogy mindig futtatni kívánod-e system tray ikonok formájában stb.
Ezeket tudom még: Core Temp, HWMonitor, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45048) junior11 válasza pc360 (#45047) üzenetére


junior11
veterán

Csak ritkán futtatnám, esetleg ellenőrzés céljából. Megnézem még, amiket ajánlottál. Amúgy még elfelejtettem, kicsomagoló, tömörítő proginak továbbra is free megoldásként a 7Zip ajánlott? Programon belül lehet frissíteni, ha új verzió jön ki? Régebben szintén használtam, de az update sehogy sem sikerült, van rá vmi tipp? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45049) pc360 válasza junior11 (#45048) üzenetére


pc360
addikt

Akkor a HWMonitor az egyik legegyszerűbb és legteljesebb, ami minden hőmérsékletet és egyebeket kiír. Így néz ki.

Tömörítőproginak 7-Zip vagy akár Bandizip. Automatikus frissítés nincs benne, de amúgy egyszerű, mert ha az új telepítőt futtatod, az szépen lecserélni a verziót és nem kell újra beállítani.

Ha gondolod, less rá néha a NeszeTools-ra, a főoldalra mindig kirakom az aktuális programverziókat. Gyakorlatilag az összefoglaló is innen lett összeválogatva. Pont a napokban frissültek a tömörítőprogik.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45050) junior11 válasza pc360 (#45049) üzenetére


junior11
veterán

Ismét köszi, már felraktam a HWMonitort, nekem ez elég. 7Zip-et próbáltam, de a WD Smart Screen nem engedte telepíteni, mivel ismeretlen szerinte, muszáj lesz a beállításokban addig kikapcsolni. Ami az update-t illeti, szóval akkor az új verzió letöltésével és telepítésével lecseréli a régi verziót, így nincs tényleg probléma :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.