Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Ha csak egy noti és korlátlan, gyors net áll rendelkezésre, akkor itthon milyen lehetőség van a lehető legtöbb magyar tv csatornát nézni? A mindig tv alkalmazás csak M1, duna és euronews-t ad. Valami más alternatíva?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32002) föccer válasza V.Stryker (#32001) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Én innen szoktam nézni, ha éppen működik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32003) vitemerius válasza V.Stryker (#32001) üzenetére


vitemerius
tag

Szerintem egyszerűbb és minőségibb megoldás, ha veszel pár ezresért (akár használtan is) egy usb-s dvb-t tunert, aztán azzal legalább a 4 közszolgálati mellett lesz a 2 kereskedelmi is, illetve időnként egy-két kódolatlan csatorna, pl. szeptember végén a Paramount Channel. A streamekkel az a baj, hogy pont olyankor nem mennek, amikor szeretnél valamit nézni.

[ Szerkesztve ]

(#32004) tonyrulez válasza zone (#31997) üzenetére


tonyrulez
őstag

Még régebben használtam, de két dolgot hiányoltam: 1. Nem lehetett háttérképet beállítani 2. Nem lehetett nyomtatni. Ezek miatt pedig teljesen használhatatlan volt számomra. Ezeket megoldották már, vagy még mindig nem tudja?

4 8 15 16 23 42

(#32005) vitemerius válasza tonyrulez (#32004) üzenetére


vitemerius
tag

Mindkettőt lehet vele.
Háttérkép
Nyomtatás

(#32006) tonyrulez válasza vitemerius (#32005) üzenetére


tonyrulez
őstag

A nyomtatást megtaláltam (igaz ekkor a böhöm Picasa-t nyitja meg), de a háttérkép beállítást még mindig nem látom.

4 8 15 16 23 42

(#32007) vitemerius válasza tonyrulez (#32006) üzenetére


vitemerius
tag

Nálam úgy van, hogy megnyitom vele a képet, aztán Létrehozás menü, azon belül Beállítás háttérképnek.

(#32008) aram01 válasza V.Stryker (#32001) üzenetére


aram01
nagyúr

nincs normális sajnos, szívni fogsz mindegyikkel :(

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32009) cigam válasza guftabi96 (#31999) üzenetére


cigam
félisten

OpenShot van belőle liveCD
KDEnlive állítólag úgy is működik, ha a Windows-ra felteszed a KDE-t...
A Vegas Movie Studio-nak van 30 napos verziója, amúgy 20k.
Ügyes még a VideoPad, a "Home" verzió 10k(csak 2 hangsáv, és nem kezeli a külső plug-in-eket)
Ingyenes a LightWorks is, de pilótavizsgás, és a kimenő formátumok is limitáltak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32010) cigam válasza V.Stryker (#32001) üzenetére


cigam
félisten

http://ittott.tv
http://mytv.telenor.hu/login/
http://www.t-home.hu/lakossagi/tv/telekomtv/tvgo

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32011) guftabi96 válasza cigam (#32009) üzenetére


guftabi96
addikt

Köszönöm a választ!
Lehet, hogy mégis csinálok egy partíciót a linuxnak, mert ezek közül az Openshot tűnik számomra a legjobbnak. (régebben használtam párszor, akkor tetszett). Remélem nem sok változott azóta rajta :D

#KeepFightingMichael

(#32012) hviiick


hviiick
csendes tag

Helló!!
Segítsen nekem valaki, heeelp me please!! :)
Van egy MyLanViewer programom. Azalapján tudom az android eszközöm MAC nevét/címét.
Szeretnék a számítógépemmel, (vagy más android eszközzel/ esetleg android emulátorral), a WIFIn keresztül a MAC címe/neve alapján kapcsolatot teremteni. Képek, mp3 ak másolására ide oda, PCről Androidra illetve andriodról PCre.

Ez milyen android, vagy pc programra lenne szükségem?!
Köszönöm a válaszokat!!

[ Szerkesztve ]

(#32013) zone válasza hviiick (#32012) üzenetére


zone
őstag

AirDroid

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#32014) pigsty


pigsty
aktív tag

Na jó...

régóta érdekel.

Hogyan lehet olyan kisméretű könyvecskét nyomtatni, hogy egy A4-es lapra 2x2 elosztásban nyomtatok kétoldalasan, és ezt a program füzetbe rendezi?
Miért, mit??

Azt minden PDF nézegető tudja, Printnél az Oldal méretezése 2 oldalt egy lapra kicsinyít, és füzetszerűen tudja rendezni, nyomtatni. De én fél helyett negyedelést akarok. A sima füzet felét.

Egészen pontosan, a BKK(BKV) lapjáról egyenként letölthető PDFben a menetrend, összefűzni még tudok egy db fileba [mivel nem lehet a VolánBusz menetrend tervezőjéhez hasonlót alkotni a weblapon és menteni] , de egy kis fizikai méretű füzetet szeretnék nyomtatni, ami elfér akár zsebbe is, nem akarok Pestiest méretű menetrendet. (Vagy ha aktuális lenne, puskát, kisregényt :p ) Adobe, Foxit ilyen szinten nem tudja (nem találtam a módját), van erre épkézláb megoldás?

Azt tudom, lehet olyat, hogy 1 lapra 4 oldalt kicsinyítek, na de ha azt kétoldalasan nyomtatom, a lap felét ollóval elvágom, aztán a két "csíkot" félbehajtva összetűzöm, össze-vissza lesznek az oldalak, menetrendnél pl az oda-vissza út elcsúszik. Kilegózni és logikázni nekem meg nehéz, hogy úgy fűzzem össze szoftverben az oldalakat, hogy majd kicsiben is egymás után jöjjenek, mikor az egészet összeraktam magamnak.

Remélem érthetően fogalmaztam meg. Elnézést, ha rendkívül ritka, furcsa a kérdésem.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#32015) ollie válasza pigsty (#32014) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs okostelefonod? Van több offline, BKV menetrend app is, ezért felesleges kinyomtatni.

***

(#32016) vitemerius válasza pigsty (#32014) üzenetére


vitemerius
tag

Wordben van olyan, hogy füzetnyomtatás, azzal lehet így nyomtatni automatikusan. Annyi, hogy ha nem az A4-nek, hanem az A5-nek a fele kell méretként, akkor eleve a5-re állítod a lapméretet, abba szúrod bele az egyes oldalakat (előtte mondjuk átkonvertálod jpg-be), aztán elvágod az A4-es lapokat A5-re, s jöhet a füzetnyomtatás.

(#32017) pigsty válasza ollie (#32015) üzenetére


pigsty
aktív tag

not. Olyan butácska, bár nem szőke, inkább fekete színű. (HTMLben még valamennyire elférne, bár a felbontás alacsony, a kijelző méret is;de nincs értelmes HTML formázott forrás a BKK lapján, régebben abból csináltam)
Az az igazság, szeretem ettől függetlenül az analóg, bármikor kézzel fogható megoldásokat. Meg régebben nem menetrendet akartam ugyanígy nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#32018) pigsty válasza vitemerius (#32016) üzenetére


pigsty
aktív tag

ez sem rossz, igazából az a leggazdaságosabb, ha a standard a4 lap teljes felületét kitöltöd nyomtatnivalóval, meg képet nyomtatni, hát, mégha ha 100%minőségű...hm.
furcsa, azt hittem, könnyű ezt leprogramozni, hogy ilyen kis füzetet csináljon.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#32019) ollie válasza pigsty (#32017) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát te tudod. Én a zsebemben hordok vagy 500 könyvet, a világ összes menetrendjét meg térképét, és még csak le sem húzza a sebemet. Neked nagy zsebre lesz szükséged. :P

***

(#32020) troller


troller
senior tag

Sziasztok,

Olyan problémám van, hogy kellene egy program (de lehet elég egy jó képlet), ami kiszámolja, hogy a és b oldalú téglalapba hány db. D átmérőjű kör fér el a legszorosabb illesztéssel. Pl.: hány pogácsa fér el egy tepsiben (bár nekem nem tepsi és pogácsa amihez kell és összeérhetnek a "pogácsák") :)

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#32021) zone válasza troller (#32020) üzenetére


zone
őstag

Ez elég bonyolult, diszkrét geometria [link] [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#32022) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Nálatok működnek ezek a context menüs registry hack-ek?

- Copy List to Clipboard
- Create Folder List

Megnézné őket nekem valaki (mindkettőhöz van install/uninstall fájl a cikkekben a letölthető állományban), mert nálam win 8-on egyik sem működik ha ki akarom listázni egy mappa fájljait, restart után se. Az első meg se jelenik a jobb klikk menüben, a második ugyan megjelenik de az se működik. Esetleg ajánlanátok alternatívát?

[ Szerkesztve ]

(#32023) LonGleY válasza Eternitys (#32022) üzenetére


LonGleY
veterán

Tudok olyat mondani, ami működik és tudsz vele fájlokat listába (txt) menteni (8 alatt ezt sem teszteltem, de kétlem, hogy rossz lenne):

Better File Rename

A jobbklikkes menübe beépül. Bepipálható, hogy csak mappákat, vagy almappákat és fájlokat is nézzen. A fájllista mentésére szolgálatos gomb az UI bal alsó részén található. Mellesleg az egyik legjobb csoportos átnevező eszköz.

A fájllistába az elérési út is bekerül. Ha azt nem szeretnéd látni, bármelyik szövegszerkesztőben CTRL+H-ra előhúzható a csere-eszköz. A Notepad++-ban az ALT gomb lenyomása mellett tudsz blokkokat kijelölni, így azzal a módszerrel is egy mozdulattal törölhető a fölös elérési út a sorok elejéről.

[ Szerkesztve ]

(#32024) Eternitys válasza LonGleY (#32023) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Megnézem, köszi (a leírást és a privátot is). A célnak tényleg megfelel, a fájlista elérési út bekerülés se gond, de ahogy nézem egy kis apróság van ami bánt, mégpedig hogy elindult a program ablak is ha használni akarom a fájlok kilistázására. Amúgy nem rossz. :R

(A registry hackeket mondjuk szerintem csak win8 kompatibilissá kellene tenni, de az is lehet hogy csak nálam nem jó mert mindíg próbálgatom őket) :)

[ Szerkesztve ]

(#32025) troller válasza zone (#32021) üzenetére


troller
senior tag

Köszi a választ, közben én is keresgéltem és leesett, hogy nem túl 1×ű a dolog.
Csak reménykedtem, hogy valaki már írt rá programot.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#32026) Eternitys válasza LonGleY (#32023) üzenetére


Eternitys
aktív tag

A Copy List to Clipboard tweak mégis működik win8-on: SHIFT+Jobb klikket kell nyomni az adott mappára, nem sima jobb klikket. :W

(#32027) Telda


Telda
addikt

Hali!

Keresek egy szótár programot, amit saját magam tölthetek fel szavakkal, kifejezésekkel.
Eddig word-ben vezettem, de már totál káosz az egész.

(#32028) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
Daemon tools helyett mit ajánlotok? Ugyanis a lite teleszemeteli a gépet (Youtube accelerator + shopper pro.exe). Senkinek nem ajánlom a telepítését!

.

(#32029) Eternitys válasza Troy. (#32028) üzenetére


Eternitys
aktív tag

(#32030) bluemirage válasza Eternitys (#32029) üzenetére


bluemirage
őstag

:R +1
Kompakt kis megoldás, a Daemon Tools helyett sok éve azt használom én is.

Meliora sunt bono inimica

(#32032) zone válasza Telda (#32027) üzenetére


zone
őstag

Már régen használtam a "jómagam"-féle szótárat, abban lehetett szerkeszteni, talán teljesen új szótárat is létre lehet hozni: [link]

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#32033) Troy. válasza Eternitys (#32029) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!

.

(#32034) Kasya


Kasya
nagyúr

Olyan programot keresek, amivel lehet letolteni videa.hu-rol amennyiben ez nem warez.

(#32032) zone: Ezt en is javaslom. Sokaig hasznaltam anno. Ha forditasra is kellene es nem csak szotarazasra, akkor MemoQ, esetleg Trados.

[ Szerkesztve ]

(#32035) kispx válasza Kasya (#32034) üzenetére


kispx
addikt

Igazából program sem kell hozzá.
1 Letiltod a flasht. Így html5-ös videóként fogja lejátszani.
2 jobb egérgomb a videóra -> elem vizsgálata, a kijelölt sor felett van egy ilyen sor:

<video class="video" autoplay="" preload="auto" style="width: 640px; height: 360px; left: 0px; top: 0px;">
<source src="//videa.hu/static/video/4.880227.1410845?start=0" type="video/mp4">
</video>

3 a source tag src attribútumában lévő linkre, és felhozza a videót. Végül elmented.

[ Szerkesztve ]

(#32036) troller válasza Kasya (#32034) üzenetére


troller
senior tag

Firefoxhoz a download helper plugin. Szerintem magasan a legjobb, legtöbb oldalon működő video letöltő.
(Gyakorlatilag csak emiatt van furafox a gépemen :D )

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#32037) Kasya válasza kispx (#32035) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom!
IE alatt ez fel perces dolog volt.

Firefoxot nem szeretem...meg alkalmilag se :) Regi rossz emlekek, mikot meg memoria zabalo volt.
Koszonom neked is, troller.

[ Szerkesztve ]

(#32038) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

Sziasztok!

Milyen program amivel tudom mérni a hálózatra csatlakozott gépek internetforgalmát Windows Server 2012 alatt?
Esetleg amivel oldalakat tudok blokkolni hálózati szinten?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#32039) Telda válasza zone (#32032) üzenetére


Telda
addikt

Köszi!
Közben rátaláltam az ANKI-ra, amivel saját magam hozhatok létre kártyákat, amit tanulásra is használhatok.

(#32040) Jarod1


Jarod1
addikt

új gépem lett, és az alábbi minialakalmazás nevére lennék kiváncsi..

(#32041) Kernel válasza waccamár (#31852) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azóta rájöttem – és ez is a PotPlayer zsenialitását bizonyítja, számomra legalábbis mindent tud – hogy egy nagyon jó tallózója is van, amit eddig nem használtam.

A jobbklik / Open menü alatt is megtalálható, de én már billentyűt is társítottam hozzá, vagyis a távszabályzóm egyik gombját. A tallózó pedig kiválóan testre szabható, a betűk, ablak mérete, plazmakímélő szürke színek is beállíthatók.

Így a másik hozzászólásomban említett, átszabott Commandert már csak akkor kell elővenni, amikor feliratot akarok áthelyezni / átnevezni. Átnevezéshez egyébként egy másik fórumozó adott, kattintásra működő megoldást, ami azóta is bevált.

A PotPlayernek például az sem okoz gondot, hogy 1024x768 natív módban használt plazmakijelzőre úgy skálázza (pixeltorzítja) a képet, hogy az végül 16:9-ben, helyesen jelenjen meg. (Az MPC-HC is tud ilyet, de minden indításra elfelejti). Meg még sok más szempontból is, a legpraktikusabb lejátszó, szerintem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32042) Eternitys válasza Jarod1 (#32040) üzenetére


Eternitys
aktív tag

(#32043) vitemerius válasza Kernel (#32041) üzenetére


vitemerius
tag

Ha már PotPlayer: hogyan lehet távirányítani? Én nem találtam ilyen opciót benne...

(#32044) Kernel válasza vitemerius (#32043) üzenetére


Kernel
nagyúr

Billentyűparancsokat lehet tetszés szerint. Nekem legalábbis olyan USB-vevős távszabályzóm van, ami billentyűparancsokat ad. (Más kérdés, hogy nem azt használom, hanem taníthatóba átraktam.)

Végül úgy csináltam, hogy bizonyos ütközések miatt a default parancsokat teljesen letiltottam, ami azzal jár, hogy egyenként be kellett adni, a nyilaktól kezdve mindent, de végeredményben működik.

Mint látszik, a számgombokkal tudom vezérelni a színtelítettséget és a fényerőt (vagyis feketeszintet), ami ezáltal kényelmesebb, mint a TV menüjében, a különféle filmekhez folyton átállítgatni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32045) caprine válasza Troy. (#32028) üzenetére


caprine
aktív tag

Hogy hogy teleszemeteli a gépet? Nekem sose tett fel eddig még semmit pluszban.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#32046) caprine válasza Kasya (#32037) üzenetére


caprine
aktív tag

Miért a mostani firefox nem zabálja a memóriát? Nálam 4 füllel most 215MB eszik, de láttam már 500 feletti értékeket is, egyedül a kiegészitők miatt szeretem, meg 2 GB RAM esetén még elmegy.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#32047) vitemerius válasza Kernel (#32044) üzenetére


vitemerius
tag

No, erre nem jöttem volna rá. :) Megpróbálom majd, én a tv-kártyám távirányítóján keresztül szeretném használni. Jó lenne, ha be lehetne lőni.

(#32048) Troy. válasza caprine (#32045) üzenetére


Troy.
addikt

Nálam két gépnél is feltette az említett dolgokat. Ahonnan tudtam kivettem a pipát. Régen nekem sem volt vele gond.
Persze frissen telepített operációs rendszer mellett jelentek meg azok a vackok. :W

[ Szerkesztve ]

.

(#32049) Kernel válasza vitemerius (#32047) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyszerű, mert ha nyitsz egy Jegyzettömböt, és a távszabályzóval tudsz bele "gépelni" (mintha billentyűzet lenne, nyilak, Enter stb.), akkor használható (HID-kompatibilis). Amellett persze vannak gombok, ami kombinációt ad ki, az már nem jelenik meg a Jegyzettömben.

Egyébként sajnos vannak olyan olyan távirányítók, amit csak a tuner/driver kezel és csak a tuner saját programjához használható, az nem ad ki semmi használhatót.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32050) vitemerius válasza Kernel (#32049) üzenetére


vitemerius
tag

Sajna az enyém nem gépel jegyzettömbbe. :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.