Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) zotya7895 válasza Csabee. (#8799) üzenetére


zotya7895
csendes tag

A photoshop-al lehet ilyeneket csinálni
hoppá rosszul írtam a választ de neked ment volna Csabee.
:DD

[ Szerkesztve ]

(#8802) Sk8erPeter válasza Draken (#8798) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A lényeg: a már javasolt ABYY Finereader Professional Edition esetén a "próbaverzió mindenben megegyezik a végleges változattal és több nyelven tölthető le. A próbaverzió 15 napig ingyenesen használható. Az egyetlen korlátozás, hogy a cirill karaktereket tartalmazó dokumentumok bár feldolgozhatók, de nem menthetők. A 15 nap eltelte után már semmilyen dokumentum nem menthető, azonban az összes többi funkció működik és az addig létrehozott anyagok nem vesznek el, használhatók maradnak."
Tehát ezt nyugodtan használhatod a próbaverziós periódus alatt, még ha nem is ingyenes a program!
Magyarul tud, nagyon profi.

Ha van Office csomagod, a Csabee. által javasolt "Microsoft Office Document Imaging" is tökéletes megoldás.

Sk8erPeter

(#8803) Sk8erPeter válasza zotya7895 (#8801) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nyilván ezt Csabee. is nagyon jól tudja, de ilyen célra tök felesleges Photoshopot telepítgetni, amikor ott van a Paint is, tök "ingyenesen" (értsd: a Windows részeként)... :U Tehát a megjegyzésed felesleges volt. ;] :DD

Sk8erPeter

(#8804) Csabee. válasza Sk8erPeter (#8803) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nagyon élsz :D ugyan azt tanácsoltuk mind2en :D

Photoshop felesleges amikor paintel is meglehet oldani... :U ez így van

[ Módosította: Bordoi ]

Üdv: Csabee.

(#8806) Sk8erPeter válasza Csabee. (#8804) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mikor tanácsoltuk ugyanazt mindketten? :D
Ha az "Office Document Imaging"-re gondolsz, jól láthatóan odaírtam, hogy "a Csabee. által javasolt"... Ha a Paintes dologra, akkor oda meg azt írtam (nem neked címezve), hogy "Nyilván ezt Csabee. is nagyon jól tudja".
Az ABBYY Finereader-es dolgot meg azért emeltem ki (ahova szintén írtam, hogy "a már javasolt"), mert mindketten azzal jöttetek, hogy fizetős, pedig 15 napig ingyenesen használható, és most sürgős megoldásra van szükség, nem hosszú távú programra.
:D
Remélem most már érted. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8807) Csabee. válasza Sk8erPeter (#8806) üzenetére


Csabee.
nagyúr

értem én :D nem is azért mondtam.. :D:D

Üdv: Csabee.

(#8808) Sk8erPeter válasza Csabee. (#8807) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, akkor jó :D Akkor már mindketten értjük :DDD

Sk8erPeter

(#8809) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Kérdésem a következő lenne: Milyen programmal lehet megoldani a cpu ventiszabályozását?A biosban ugyan auotomatikusra van állítva,de én szeretném kézzel állítani 100%-os fordulatra,ha pl játszom.Speedfan-t próbáltam,de nem sok sikerrel.Rivatunerhez hasonló megoldást tudnék elképzelni,ahol bizonyos hőmérséklet felett általam meghatározott fordulatra kapcsol a venti.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#8810) Csabee. válasza petrusz82 (#8809) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Milyen alaplapod van? a Gigabye-nak van software a ventilátor kezelésére tudtommal :)

de mért nem jó neked az automata? ha túl meleg akkro úgyis bepörög a ventilátorod.. minek akarod végig 100%osan pörgetni? csak zúgna feleslegesen

Üdv: Csabee.

(#8811) petrusz82 válasza Csabee. (#8810) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Asus p5n-e sli az alaplapom.Jó az autómata,csak ilyenkor melegben jobba szeretem ha pörög.játék közben 70 fok a két mag.

(#8812) Winner_hun válasza petrusz82 (#8809) üzenetére


Winner_hun
félisten

SpeedFan

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8813) Zalaymate válasza cigam (#8782) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Köszi!

Az Child Control jónak tűnik! :R

(= Zala =)

(#8814) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok!

Szeretnék fényképekből és pár rövidebb kisvideóból összeállítani egy slideshow-s, zenés kisfilmet, ahol a zenét, fényképeket, videót stb én magam tudnám ütemezni, effektelin stb. erre milyen szoftvert ajánlotok? Ha sok van, akkor egy egyszerűbben használható vs profibb pár mondatos összevetésben is akár.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#8815) Csabee. válasza glutamin (#8814) üzenetére


Csabee.
nagyúr

legegyszerűbb az ingyenes windowsban benne is van elméletileg a start menü MovieMaker, de ezt le is töltheted! :)

a másik, ami már sokkal komolyabb, de NEM ingyenes az a Pinnacle Studio... azzal igen komoly zenés videókat meg rengeteg effektet tudsz csinálni, csak az egy nehezebb komolyabb program! Nekem még ami tetszett az pedig a MemoriesOnTV nevü program ami szintén erre a funkcióra jó

Üdv: Csabee.

(#8816) glutamin válasza Csabee. (#8815) üzenetére


glutamin
őstag

Köszi az infót. Asszem kezdem az egyszerűbbekkel és ha kevessellem megkukkantok egy komolyabbat is.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#8817) cigam válasza glutamin (#8814) üzenetére


cigam
félisten

tipp
Ill. a Microsoftnak van egy direkt ilyen célra kiadott progija: Photo Story 3 az oldal angol, de a progi elérhető magyarul is: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8818) glutamin válasza glutamin (#8816) üzenetére


glutamin
őstag

Most melóhelyen gyorsan meglestem ezt a Movie Makert. Úgy néz ki talán ez is elég lesz. Látom szépen be tudom rakni a képeket, videókat és zenét, valamint egy jó időtengely is van, hogy a zene ritmusához tudjam igazítani a képváltásokat. Effektek is vannak szép számmal.

Talán annyi, hogy a beszúrt videót, zenét nem látom, hogy mennyire lehet vagdosni.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#8819) #24889344


#24889344
törölt tag

üdv.

Képet szeretnék képbe rakni. Keretet a kép köré szerkeszteni.

Ilyent milyen progival lehet csinálni?

Gimp? Mert akkor beleásom magam a kezelésébe.

Ingyenes jobb volna.

(#8820) ollie válasza glutamin (#8818) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vagy van a Pinnacle-nek ingyenes video szerkesztője is:

http://www.videospin.com/

***

(#8821) ollie válasza #24889344 (#8819) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akár GIMP-el is, egyébként ez ingyenes.

De van még a Photoscape (szintén ingyenes).

***

(#8822) #24889344 válasza ollie (#8821) üzenetére


#24889344
törölt tag

Köszi.

GIMP - Inkább megtanulom ezt használni. Remélem nem törik bele a bicskám :) .

Régebben már próbáltam ezt a programot. Szimpatikusabb.

(#8823) harylmu válasza #24889344 (#8822) üzenetére


harylmu
őstag

A GIMP kezelését hamar el lehet sajátítani, ha egy kis időt szánsz rá. Itt találsz hozzá turorialokat, illetve youtubeon. :)

(#8824) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv! Adott egy Gigabyte GT-P6000-es tuner és kéne hozzá lejátszó progi ami lehetőleg jóképet ad, illetve lehet finomhangolni...
Tudnátok segíteni? :F :F
Előre köszönök minden választ!! :R :R :R

(#8825) sto1911


sto1911
veterán

Olyan programot keresek, amivel rendszermentest tudok kesziteni PARTICIOROL, es le tudja menteni az MBR-t is a backup melle.

(#8826) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok melyik progi amivel állitani tudom,hogy a vsync hány fps-re szabályozón ?

(#8827) #65675776 válasza dunc (#8826) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont annyi fps-re fog, amennyi Hz a monitor képfrissítési frekvenciája.

(#8828) dunc válasza #65675776 (#8827) üzenetére


dunc
nagyúr

Azt tudom,de nem lehet vele valahogy variálni,vagy fps-t fixálni?

(#8829) ollie válasza dunc (#8828) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, csak annyi lehet, amennyi a monitor frissítési frekije. Ez magából a vsync definíciójából adódik. Ha nem pont annyi lenne, akkor nem vsync lenne.

***

(#8830) #65675776 válasza dunc (#8828) üzenetére


#65675776
törölt tag

Max úgy, hogy a monitor frissítési frekvenciáját állítod el.

Illetve azért vannak játékok, amelyeknél a console-on vagy parancssori paraméterrel beállítható fps limit. Természetesen ilyenkor le kell tiltani a vsync-et.

(#8831) Des1gnR válasza dunc (#8828) üzenetére


Des1gnR
őstag

milyen játékról van szó?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8832) Sk8erPeter válasza sto1911 (#8825) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Norton Ghost vagy Acronis True Image, MBR meg bármikor helyreállítható (XP esetén) az XP telepítő CD Javító/Helyreállító konzoljának fixmbr parancsának segítségével (+esetleg fixboot).

Sk8erPeter

(#8833) sto1911 válasza Sk8erPeter (#8832) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi a valaszt!

Kozben kiprobaltam az Acronist, es virtualis gepen sikerrel vette az akadalyt: tok ures, (azt hiszem, h formazatlan (programbol formaztam)) vinyora is kepes volt feltenni a rendszert, es bootolhatova is tette.
Hetvegen eles teszt :)

Az XP-s recovery megoldast ismerem en is, azzal az a baj, hogy sokaig tart mig bebootol cdrol az XP rec. con., helyreallitom az MBR-t, aztan visszatoltom az adatokat.
Igy ATIH-mal meg 5 perc alatt megvolt, es eleg hozza 1 db cd is, nem kell 2-3 db-ot vinnem.

(#8834) #24889344 válasza harylmu (#8823) üzenetére


#24889344
törölt tag

Köszi szépen.

Nem is gondoltam volna hogy ennyi videó van a youtubeon ebben a témában.
Hogy miket meg lehet csinálni ezzel a programmal.

(#8835) ollie válasza Sk8erPeter (#8832) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csodálom, hogy csak drága programokat ajánlottál, holott van több ingyenes is.

***

(#8836) golax


golax
tag

Sziasztok!

olyan progit keresek, amivel bizonyos oldalak látogatását jelszóhoz tudom kötni. És ingyenes lehetőleg :)

Amolyan parental-filter féle, csak jelszóval.

köszi

ps.: jóbarátom a google, de az eddig letöltöttek közül egy se így működött

[ Szerkesztve ]

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#8837) Zeratul válasza golax (#8836) üzenetére


Zeratul
addikt

Proxyra gondoltál vagy webszerverre?

(#8838) golax válasza Zeratul (#8837) üzenetére


golax
tag

ehhh...

íme egy jogos kérdés :)

proxy

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#8839) Sk8erPeter válasza ollie (#8835) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt használom, ez jutott eszembe, de ha kell, bárkinek ingyen el tudom küldeni az egyébként Hiren's Boot CD-n is megtalálható bootolható, 3,16 MB helyet foglaló 11-es Norton Ghost-ot...
Ha ez nem lenne elég, akkor tessék, itt van az Acronis egy legálisan tök ingyenes verziója: [link] (a hivatalos oldal linkje úgy tűnik, lejárt, de ott a másik cím áthidaló megoldásként)
De mi lenne, hogy ahelyett, hogy engem cseszegetnél, inkább az eredeti kérdezőnek javasolnál valami konstruktív megoldást? Mert ennek a hsz.-ednek konkrétan semmi értelme nem volt. Tettél egy tök felesleges megjegyzést (mint múltkor: [link]), de alternatívát nem kínáltál. :U Gratulálok.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8840) Sk8erPeter válasza sto1911 (#8833) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt van egy kis olvasmány, hogy miért viszi (vagy miért nem) át az MBR-t is: [link]

Amúgy a recovery-s megoldás nagyon gyors - a betöltéssel együtt szvsz max. 3 perc, és csak egyszer (a visszaállításnál) kell megcsinálni.
Ha esetleg a mentett rendszer visszaállítása után nem bootol az XP a lemezről, akkor olykor egyébként a lemez rendszerpartícióját aktívvá kell tenni ("aktív partíció") pl. Hiren's Boot CD-n található progikkal, mert csak így hajlandó bootolni. Ugyanezen a CD-n találhatók lemezkezelő segédprogik, amikkel a recovery-s MBR-helyreállítás kiváltható.

Sk8erPeter

(#8841) sto1911 válasza Sk8erPeter (#8840) üzenetére


sto1911
veterán

Atolvastam a Ghostolosat is, de nalam nem egesz lemezt kell helyrealliani, hanem csak egy rendszerparticiot.

Az en szempontjaim:

- kicsi (pl. Hirens boot cd)
- ne kelljen telepiteni (ennek megfelel par)
- egyszeru kezelhetoseg (itt esnek ki a parancssori kapcsolok :) )

A hirensrol probalgattam a progikat amugy, es ahogy elnezem, az lesz kiirva, egy image-el egyutt egy lemezre. A fentiek alapjan az Acronis progija jott be leginkabb, marpedig azert, mert elsore visszatoltve a mentest egybol mukodott is.

Leteszteltem ugy is, h direkt kinullaztam az MBR, es visszarakva a mentest, egybol ment. Nalam 5*-os. :)

(#8842) rivkin


rivkin
csendes tag

Sziasztok,

tudna valaki ajánlani egy olyan programot amivel https windows media streamet korlátlanul fel lehet venni ?

(#8843) sto1911 válasza sto1911 (#8841) üzenetére


sto1911
veterán

Az Acronis meg nem tud helyreallitani CD-n levo kepet... Ez sucks :( Na mindegy, igazabol, ha egy halon vannak a gepek, akkor ugy is at tudom huzni a celgep masik particiojara a mentest... Meg ugy is gyorsabb, mint lemezrol. :)

De akkor is. Nem igaz, hogy ezek a szerintem alap dolgok nincsenek meg egyszerre egy ilyen programban :(((

[ Szerkesztve ]

(#8844) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

van egy pdf- amiből szeretnék szöveget kimásolni, van PDF-to Word konverterem, de az nem konvertálja át mert le van védva jelszóval a pdf.. ezt hogy lehetne megoldani? valami tipp? SOS- be kéne :(

Üdv: Csabee.

(#8845) Sk8erPeter válasza Csabee. (#8844) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#8846) Csabee. válasza Sk8erPeter (#8845) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Kösz, kár h nem free,de már mind1 mer felbaszta az agyamat.. és fogtam le printscreeneltem és document and imagingel felismertettem a karaktereket...:D velem nem fog kibaszni :DDD

Üdv: Csabee.

(#8847) Sk8erPeter válasza Csabee. (#8846) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Megoldjuk, hogy "free" legyen. :D Ment privi.

Sk8erPeter

(#8848) Hunter2


Hunter2
addikt

Olyan feliratszerkesztő kellene ami szétszedi a feliratot 3 oszlopra, kb így és a szöveg oszlopot egyszerűen kilehet vágni iiletve oda másikat beilleszteni.
Van két feliratfileom az angolnak jó az időzítése a magyarnak meg a szövege, az angolban kéne a aszöveget magyarra cserélni.
A linkelt képen látható subtitlestudioban nem lehet ezt megcsinálni, legalábbis én nemjöttem rá hogyan lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#8849) Sk8erPeter válasza Hunter2 (#8848) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Subtitle Workshop 4.0 Beta
angol feliratot megnyitod, majd Edit - Texts - Read texts from file...
és beadod a magyar feliratot.

Most próbáltam ki, működik! :K

Sk8erPeter

(#8850) Hunter2 válasza Sk8erPeter (#8849) üzenetére


Hunter2
addikt

Ez tényleg működik , most meg az a baj hogy az egyik 402 sorba van tördelve a másik meg 444-be .Szóval mindenképpen csúszik a felirat,

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.