Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) RexpecT


RexpecT
addikt

Egyik ismerősömnek kellene olyan egyszerű CD/DVD borítótervező program ami képes a CD/DVD-n lévő mappák fájlneveit beolvasni és utána kinyomtatni.

(#7452) z0d1AK válasza ollie (#7450) üzenetére


z0d1AK
veterán

kösz, asszem ez lesz az, csak így nem jöttem rá magamtől :B

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7453) kételkedem válasza RexpecT (#7451) üzenetére


kételkedem
addikt

CdrLabel v7.1

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7454) RexpecT válasza kételkedem (#7453) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszönöm :R .

(#7455) mmdms


mmdms
addikt

mégegyszer feltenném a kérdést, hogy mivel tok vcd-be konvertálni nero-n kívül? amit nekem linkeltek avval én csak DVD-be tok.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#7456) ollie válasza mmdms (#7455) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van ilyen, hogy Super, meg MediaCoder. A sima VCD csak egyszerű mpeg1 stream.

***

(#7457) mmdms válasza ollie (#7456) üzenetére


mmdms
addikt

okés megnézem ezeket köszike!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#7458) copass


copass
veterán

sziasztok!

olyan progit keresek ami naplózza a file mozgást xp alatt, akár hálózaton is.
nem nagyon találtam még eddig semmitsenemse.
köszi előre is a segítséget.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7459) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Szünetmentes tápegység monitorozására keresek programot, lehetőleg ingyeneset.
Egy LTH-600-as szünetmentest kellene a soros porton monitorozni, és áramszünet esetén az aksi teljes lemerülése előtt kikapcsolni a gépet.

Előre is köszi

Üdv: Bari

(#7460) localhost válasza mmdms (#7455) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez a tok ez direkt bunkóságból van így ???
Bázel!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7461) lúzer válasza z0d1AK (#7452) üzenetére


lúzer
veterán

lényege az azonos betűszélesség, még ilyen pl. a monospace

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7462) mmdms válasza localhost (#7460) üzenetére


mmdms
addikt

Nem bunkóságból, elnézést kérek ha zavarja a fórumozókat, akkor legközelebb nem írok rövidítve. Egyébként nagyon egyszerű az indok, majdnem minden gombról le van kopva a betű, és mivel nem tudok becsukott szemmel gépelni, törekszem a rövidségre. Mégegyszer akkor elnézést

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#7463) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Van-e ötletetek arra, hogy a PC-s Firefoxból hogy lehet a jelszavakat áttenni a MAC OX-es Firefoxba? Nem találtam rá eddig megoldást és kb 300 db jelszavam van, amit át kellene tennem....

(#7464) Lehi79


Lehi79
csendes tag

Sziasztok! Tud vki vmilyen hasznalhato video kategorizalo progit? Olyanra gondolok, ami mondjuk mint a MAC-en az avikhoz (meg mkv, stb) hozza lehet rendelni a boritokat, es egy kicsit ertelmesebb korulmenyek kozott lehet bongeszni a tobbszaz film kozot!

Elore is Koszi!

http://uk.pcpartpicker.com/user/gabriellehr/saved/bvfkcf

(#7465) cigam válasza mimi_bacsi (#7463) üzenetére


cigam
félisten

A PasswordExporter addon megér 1 próbát. A leírása szerint exportálja, ill. importálja a firefoxban eltárolt jelszavakat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7466) Thunderzolee

Halee!

Milyen programmal lehet egy 105MB-os mpg videot 100MB-os mpg videová lerövidíteni?
Ezt nem úgy értem, h levágnék belőle, ha nem konvertálnám, h a 107-ből 100, vagy kevesebb legyen. Esetleg az sem baj, ha nem mpg marad, de a 3gp az túl sokat ront a minőségen..asszem.
Pl. mint egy képet is lehet "átméretezni" kisebb méretre.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7467) mimi_bacsi válasza cigam (#7465) üzenetére


mimi_bacsi
tag

A 3.0.5-ös FF-al nem megy, azt írta ki, amikor telepíteni szerettem volna... :W :W

(#7468) sby75


sby75
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy dvd-t szeretnék avi-vá konvertálni. Van neró, dvd shrink, any dvd, clone cd és dvd. Biztos hogy valamelyik tudja mert már csináltam avit csak nagyon régen és már nem emlékszem rá. Köszi előre is a segítséget.

Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.

(#7469) cigam válasza mimi_bacsi (#7467) üzenetére


cigam
félisten

Hát ez furi, mert a 4-én kiadott 1.1 tulajdonságai között (http://code.google.com/p/passwordexporter/wiki/Changelog)
az első sorban szerepel a 3-as támogatása

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7470) sekli válasza Thunderzolee (#7466) üzenetére


sekli
addikt

(#7471) Winner_hun válasza mimi_bacsi (#7467) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az a megoldás nem jó amit a böngésző topikjában írtam?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7472) cigam válasza cigam (#7469) üzenetére


cigam
félisten

Lejárt a limit, de azért még 1-2 dolog. Itt leírják hogyan tudod költöztetni a FireFox-os profilodat.
A jelszavakhoz ez a 3 file kell:
key3.db - Kulcsadatbázis a jelszavakhoz
signons2.txt (Firefox 2) vagy signons3.txt (Firefox 3) - Mentett jelszavak.

Kipróbálhatod még az erre szakosodott MozBackup-ot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7473) epidemic


epidemic
tag

Sziasztok!
Egy olyan program kellene amivel képes vagyok a hangokat elválasztani egymástól.
PL egy utcai felvételen szétválasztom a járművek, a gyalogosok hangját, kutyaugatást, stb úgy, hogy csak a nekem kellő hangot lehessen hallani egyedül. Úgy mint a CSI-ban! :D

Próbáltam már a nero wave editorban is, hogy változtatom a hang frekvenciáját és így kiszűrni a számomra fölösleges hangokat és zajokat, de azért így mégsem tökéletes! De mondom magamnak, az űrtechnológia korában csak meg tudom valahogy oldani én is!

Szerintetek mivel próbáljam?

Köszönöm!

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#7474) sekli válasza epidemic (#7473) üzenetére


sekli
addikt

felejtsd el, esélytelen... :)

(ez a másik hetente kétszer felmerülő kérdés, általában az emberek karaokee-t akarnak csinalni...)

(#7475) epidemic


epidemic
tag

Én csak egy filmből akarom kiszűrni a háttérzenét, mert a soundtrack nem tartalmazza! :W
Ha itt nem akkor megnézem valamelyik külhoni fórumot, de erre muszáj megoldást találnom!
:O

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#7476) Core2duo6600 válasza epidemic (#7473) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Van rá megoldás, mert az FBI nál is megoldják valahogy , de hogy melyik progi, az egy jó kérdés
Próbálkozz nagy gyártok profi cuccaival.
Első körben a sony soundforge al , elég gyakori könnyű beszerezni

De sok más is van ami akár alkalmas lehet erre.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7477) sekli válasza Core2duo6600 (#7476) üzenetére


sekli
addikt

hogy hallgatható zenét kapjon...? mégis hogyan...? :U

[ Szerkesztve ]

(#7478) epidemic


epidemic
tag

Aha...a sony-t már néztem. Kipróbáljuk! Valahogy összehozzuk, nem lehet nehezebb mint az adatvisszamentés csak egy jó progi kell hozzá!

Nem tudom, a hangokat úgy kellene elkülöníteni mint pl a photoshot a hátteret egy képnél. Tudom ez elég nyers példa volt!

[ Szerkesztve ]

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#7479) Apollyon válasza epidemic (#7475) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem inkább töltsd fel valahová azt a videó részt ami tartalmazza a zenét és linkeld be ahol megkérdezed hogy mi is lehet az....

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7480) sekli válasza Apollyon (#7479) üzenetére


sekli
addikt

igen-igen, én is inkább itt próbálkoznék...

(#7481) epidemic válasza sekli (#7480) üzenetére


epidemic
tag

Az a bibi, hogy a film soundtrackjei között nincs ott! Már mindenütt kerestem. Ez inkább csak egy rövid zenei rész, egy dallam ami pár másodperces.

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#7482) Apollyon válasza epidemic (#7481) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Megpróbálni meg lehet. Én is kerestem a Vanília égbolt c. filmből egy számot, a soundtrackje is megvan amit már szénné hallgattam de egyébként nincs rajta ami még kellett volna. Így felraktam gépre, kivágtam a night clubos jelenetet és felraktam youtube-ra kb fél perces a videó.
Egy fórumtárs itt a ph-n azonnal válaszolt is rá és ollé.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7483) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv mindenkinek! Elvileg csak Vistát támogató, azonban XP-t gond nélkül futtató notira (HP Pavilion dv5-1025eg) keresek (XP-s) energia-menedzsment programot. NHC-t már próbáltam, de nincs a notimhoz külön ACPI, így nem sok mindent tud vezérelni automatikusan. Ha tud valaki ilyen progit, a válaszát előre is köszönöm!

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#7484) ollie válasza epidemic (#7478) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez megmosolyogtató hozzászólás volt. Adatmentésnél olyan adatot nyer vissza az ember, ami létezik. Itt viszont olyat akarsz, ami nem létezik. A legjobb programok sem tudják pontosan visszaadni azt, amit szeretnél. Lehetetlenség. Kb. olyan szintű, mint amikor a 100x100 pixeles kamerafelvételen a 2 pixel nagyságú arcot felnagyítják tökéletesen felismerhetőre. LoL. A CSI-t felejtsd el, iszonyat nagy baromságok vannak benne, csak butítják a népet.

***

(#7485) cigam válasza Core2duo6600 (#7476) üzenetére


cigam
félisten

Túl sok TV-t néztek.(Ami nem baj, de el is hiszitek amit ott láttok) Fogj egy pohár tisztavizet. Tegyél bele egy csepp piros vízfestéket. Ezekután a feladat adott: Válaszd szét a kettőt

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7486) sekli válasza ollie (#7484) üzenetére


sekli
addikt

ugyan, ott a két pixeles arc a hűtőnek a fogantyúján tükröződik, és fekete-fehér... :DDD

(#7487) epidemic válasza ollie (#7484) üzenetére


epidemic
tag

Az adatmentést csak azért írtam, mert kb egy hét volt mire sikerült olyan progit találni ami mindent vissza tud hozni, plusz egy működő crack-t is hozzá. Természetesen én sem hiszek el mindent amit a TV-ben látok, pedig jedi lovag szívesen lennék! :DD

Tehát akkor a lényeg az, hogy nincs olyan program ami képes lenne a különböző hangokat megkülönböztetni egymástól!?
Akkor csak az marad, hogy megpróbálom azt a tartományt felerősíteni ahol a zene szól és amennyire csak tudom kitisztítani. Már egyszer csináltam amikor a Crank filmből kiszedtem a csávó csengőhangját, persze meg sem közelíti az eredeti minőségét, amit később sikerült letölteni. Csak kiváncsi voltam lehet-e ilyet csinálni valahogy!

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#7488) Chaser válasza epidemic (#7478) üzenetére


Chaser
titán

Sound forge-zsal pl lehet, de nagyon időigényes, tutter hogy van ilyen spéci progi, a fentebb említett FBI-nál pl:), de ha ennyire nem is szaladunk el, nyilván a DJ-k se SF-fel szarakodnak órákat mint én anno...elvileg semmi bonyolult nincs benne, a hangfrekvenciáknak általában igen eltérő skálázódása van, pl egy dob, vagy zongora..persze lehet olyan hogy kicsit összeolvad, és a progi nem tudná 100%-osan szétválasztani, én is kerestem már ilyet, de SF-on kívül nem találtam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7489) ollie válasza epidemic (#7487) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A probléma az, hogy nem külön csatornán van a zene meg a beszéd. Ugyanaz a probléma, amikor egy zeneszámról le akarják szedni az énekhangot.
Gondolj bele. Van 2 különböző hang. Ha egyszerre szólaltatod meg azokat, akkor egy harmadik hang hallatszik. Ha - tegyük fel - digitalizálod azt a harmadik hangot, akkor soha az életben nem fogod azt szétválasztani az eredeti 2 hangra, lehetetlenség. Te pont ezt akarod csinálni.

Chaser: legfeljebb a program - ha eléggé intelligens - találgatni tud, hogy hogyan is kéne szólnia. A DJ-k meg simán dolgozhatnak olyan anyaggal, amihez eleve külön hangsávban van felvéve a zene, meg maga az előadó hangja, így csak egy mozdulat az énekhangot lekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

***

(#7490) Chaser válasza ollie (#7489) üzenetére


Chaser
titán

A proginak nem azt kellene kitalálnia, hogy hogyan szól az adott anyag..vannak frekvenciák, csak azokat kell elkülöníteni, akár te adod meg, hogy 50hz-400-ig szedje le a forrásból a hangsávot..ennek nem értem mért lenne bármilyen elvi akadálya. Ugyanezt meg lehet csinálni szűrőkkel hangfal előtt, egy mai PC-vel nehogymár ne lehessen megoldani. Esetleg megadni egy hangmintát, bizonyos tűréssel szedje ki azt az anyagból, pl egy emberi hangot, mert kis mintát kivenni semeddig nem tart.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7491) Chaser


Chaser
titán

Na majd beszélek egy DJ cimbivel, hátha:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7492) cigam válasza Chaser (#7490) üzenetére


cigam
félisten

Akkor legyél szíves bemutatni azt a programot, és folyamatot, amivel erről leveszed a szöveget, és csak az aláfestő zene marad.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7493) ollie válasza Chaser (#7490) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak hogy egy zene nem csak egy kis frekvenciasávban mozog.

***

(#7494) menalcas


menalcas
őstag

Hi all!
Nekem olyan progi kéne amivel manuális tudom beálitani a felbontást, pontositom mint volt régen olyan prog ami vel a frissitési frekvenciát lehetett fixre löni olyan progi kéne csak felbontásban mondjuk nekem csak 1280x1024 et enged a win állitani de nekem 1380X970 kell csak 1 példa vold a lényeg ez :F

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#7495) ollie válasza menalcas (#7494) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha a monitorod és/vagy a vga-d nem támogatja, akkor hiába próbálod beállítani. A windowsban alapból csak azokat a felbontásokat tudod beállítani, amelyeket a monitor és a vga is támogat. Példaképpen, ha a monitorod natív felbontása 1280x1024, akkor nem fogsz tudni 1280-nál szélesebb és 1024-nél magasabb felbontást beállítani.

***

(#7496) PazsitZ válasza Chaser (#7491) üzenetére


PazsitZ
addikt

Beszélhetsz, de lényegi eredményt nem igazán fogsz tudni elérni.
Hz-ek kiszűrésével meg a zenét is jelentősen butíthatod.
Nem egyszerűbb beszerezni a zenét? :F

- http://pazsitz.hu -

(#7497) Chaser válasza cigam (#7492) üzenetére


Chaser
titán

Ha tudnám mivel lehet megcsinálni, már rég mondtam volna:)

#7493 ollie:Több frekvenciasávban mozog, ezért szét lehet választani, pl egy dob nyilván nem lesz 5khz fölött. Nyilván ezt ki lehet elemezni, a hasonló sávban levőket meg elkülöníteni, ezzel magát ha az emberi hangot nem is lehetne kiszűrni, de az összes többi komponenst igen, és akkor már meg is van az emberi hang. Szűrni a program ugyanúgy tudna ahogy a valóságban tekercsekkel és kondikkal tesszük, csak itt nyilván le kellene neki ezt pár képlettel vezetni.

#7496 PazsitZ: Nem "hz-eket" kellene egy ilyen programnak szűrni, hanem az egy sávba tartozókat szétválasztani, egy basszust pl kivenni, ha matekban kéne levezetni, annak a hangzásnak is van egy szép egyenlete nem? Vagy akár mondhatnánk sorozatnak.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7498) cigam válasza Chaser (#7497) üzenetére


cigam
félisten

Elméletben. De itt a gyakorlati megvalósításról van szó
x+y=5
Namost mond meg nekem melyik két számot adtam össze? Ugyanígy nemtudod megmondani hogy az adott spektrum összetevői milyen részekből keletkeztek. Persze az fft-vel előállítható minden spektrum különböző frekvenciájú, és és amplitúdójú szinusz hullámokból, de már eleve egy hanszer vagy beszéd hangja összettetteb spektrum mint ahogy azt te egy eq-val kiszűrhetnéd.

Nemtudod mivel, és hogyan lehet megvalósítani, de váltig állítod, hogy meglehet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7499) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Üdv
Tudtok olyan programot, amivel meg lehet csinálni azt, hogy az Outlook PST-ket futás közben a háttérben mentse? Lehetőleg ingyenes kéne ilyenből. A Symantec Backup Execben van valami hasonló asszem de az fizetős.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7500) Gabás válasza Hydra SR (#7499) üzenetére


Gabás
addikt

hát az Outlook menti alapból:)
ha arra gondolsz, hogy szimultán egy másik helyre is szeretnéd menteni (biztonsági mentés), inkább szinkronizációs megoldást javasolok

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.