Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108101) AxBattler válasza hackeeeee (#108099) üzenetére


AxBattler
félisten

Szívesen! Az elsőt venném egyébként... az AOC után. ;)
Erről az XB273UGSbmiiprzx-ról meg még nem tudok semmit.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#108102) capulet75 válasza AxBattler (#108101) üzenetére


capulet75
addikt

Megjött az IIlyama amit mondtál, és pokol. :((( A start screen csodaszép, aztán minden fakó lesz és tompa. Nyilván be lehet állítani valahogy, csak nem tudom hogy. :(

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#108103) AxBattler válasza capulet75 (#108102) üzenetére


AxBattler
félisten

Mihez képest fakó és tompa? Milyen kábellel használod?

Ugyan innen még nem elérhető a driver, de gondolom lemezen megkaptad hozzá. Telepítsd.
Utána próbálj játszani a beállításokkal: alacsonyabb fényerő, warm színprofil, magas kontraszt, stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#108104) capulet75 válasza AxBattler (#108103) üzenetére


capulet75
addikt

Nincs lemez a dobozban, sem olvasó a gépben. Displayport kábellel használom, és kipróbáltam már mindenféle beállítást, amit a menüből elértem. A régi, harmadannyiba kerülő monitornak meseszép képe van ehhez képest, vissza is raktam az asztalra 2 óra szenvedés után.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#108105) HSM válasza capulet75 (#108102) üzenetére


HSM
félisten

Nem ragadt véletlen be a win10 HDR módja? Nekem szereti eljátszani, és olyan lesz tőle a monitor, mintha köd lenne. A funkció be, majd ismételt kikapcsolása meggyógyítja.

(#108106) capulet75


capulet75
addikt

Hol kell ezt megtenni?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#108107) HSM válasza capulet75 (#108106) üzenetére


HSM
félisten

A képernyő beállításoknál [link] .

(#108108) capulet75


capulet75
addikt

sajnos nem a legjobb képminőség, de azért látszik a különbség. a régi monitornak tényleg szép, vibráló színei vannak

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#108109) pinnacle válasza capulet75 (#108108) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem korlátozott színtérre van állítva, illetve a monitorhoz tartozó .icm van beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#108110) szecska24


szecska24
tag

Sziasztok!
Magyar piacon újonnan beszerezhető 30-32" méretben keresek IPS 4K monitort fotó szerkesztéshez és videó vágáshoz. Jó pont lenne, ha factory calibrated lenne, delta E<3 (nem kell HDR és magas frissítési frekvencia sem). Macbook pro16"-ról lenne hajtva, ha ez számít valamit...
Melyek az ajánlott modellek? Illetve egyáltalán milyen árkategóriában kezdődnek ezek?

[ Szerkesztve ]

(#108111) schawo válasza capulet75 (#108108) üzenetére


schawo
titán

HDR

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#108112) AxBattler válasza capulet75 (#108108) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy lejjebb írták: icc profil beszerzése (akár mail a gyártónak) + teljes sRGB színtér (Crimson driver-ben is elérhető, ha Radeon-od van).
+ előzőleg letakarítottál minden meghajtót / szoftvert?

Az élénkebb színek nem feltétlenül jelentenek jobb/pontosabb színeket: mekkora volt a színtere a korábbi monitorodnak? 125% sRGB? Pontosan melyik Lenovo modell?
Szerk.: most látom, L24q-10, összehasonlítva a kettőt.
Próbálj meg a gamma, színhőmérséklet, fényerő, kontraszt, telítettség, stb. értékekkel játszani... ezzel bizony több óra is elmehet.

Azt mondjuk érdemes észben tartani, hogy két (gyári) monitor sosem lesz ugyanolyan.
Elég sok kijelzőt cserélgettem aprón az elmúlt években, és ezt be kellett látnom...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#108113) *Ropi* válasza szecska24 (#108110) üzenetére


*Ropi*
félisten

- Nem IPS, hanem VA panelt keresel (már, ha valódi feketéket szeretnél),
- a gyári kalibrálás már azalatt érvényét vesztette amíg a raktárban állt eladásra várva,
- a gyártók ráírják a DeltaE avg. <3-at, de attól még a DeltaE max. sokkal több is lehet,
- DeltaE 2-től már egy laikus gyakorlatlan szemével is látszik az eltérés, egy tréningezett szemű fényképész jóval kevesebbet is észrevesz.

Ha segítségre van szükséged, gyere a monitorkalibrálós topikba! :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#108114) capulet75 válasza AxBattler (#108112) üzenetére


capulet75
addikt

Nah. Az van hogy amikor be van dugva mindkét monitor, ( 2070 nvidia, IIyama a displayportba, a Lenovo a HDMI portba ) és duplikálom a képernyőt, akkor tádá, szép képet ad. Ahogy kihúzom a Lenovot a VGA-ból, azonnal visszaáll arra a borzalomra. :F

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#108115) HSM válasza capulet75 (#108114) üzenetére


HSM
félisten

Biztosan ki van kapcsolva a HDR módja, ha nem duplikálod?

(#108116) capulet75 válasza HSM (#108115) üzenetére


capulet75
addikt

Igen.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#108117) DTQ


DTQ
csendes tag

Mèg mindig nem tudtam dönteni :DD
Az elején kinèztem az aoc 27g2ut,de lehet csak a nagyobb felbontàs mellet döntök.A kèrdèsem az lenne ,hogy a acer nitro vg27 (1440ps ips)mennyivel fostosabb mint a sokak àltal itt dìcsèrt lg 27gl850? Vàlaszokat előre is köszi :R + nèztem az aoc 34g2u 100hz 1440p va-t mer megtetszett -》》》》vagy kerüljem el messziről mer megbànnàm gyilkolàszàs közben?

[ Szerkesztve ]

(#108118) pinnacle válasza AxBattler (#108112) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tényleg nincs kettő egyforma monitor, sőt még az azonos gyártósoron készültek között is lehet eltérés. Talán a BenQ-nál olvastam, hogy erre is ügyelnek, mert egymás melletti elrendezésnél zavaró lehet. Ráadásul amilyen képet megszokunk az évek alatt, nehéz átállni a másikra. Arról nem is beszélve, hogy a kalibrált kép "fakó" lehet. Philips 328P6AUBREB-en sRGB, de AdobeRGB módban (igaz csak "konzerv" .icm-el) is ugyanolyan fakó volt, mint a BenQ 3200Q. Igaz talán nem volt zöld árnyalat.

Tényleg *Ropi* honnan lehet azt tudni, hogy amit látunk azt csak a monitor rajzolja oda vagy tényleg szerepel a képen? pl. a csajos tesztképen, a szőke nő arcán a Philipsnél sem volt piros folt, sRGB, AdobeRGB módban. TV-n sincs, iPaden sem látszódik. Most ez azért van, mert nincs ott semmi, vagy az EIZO 2433 olyan árnyalatot tud megjeleníteni, amit más nem?

capulet75 nézd meg ha kihúzod a Lenovot, milyen profilt használ a monitor, illetve próbáld meg az IIyama-t, HDMI-n.

[ Szerkesztve ]

(#108119) *Ropi* válasza pinnacle (#108118) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megnézed egy bizonyítottan a referenciához hű megjelenítésre képes alkalmazással és megjelenítőn. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#108120) HSM válasza capulet75 (#108116) üzenetére


HSM
félisten

Az az érdekes, hogy egy az egyben erre utal pedig a jelenség nálad, hogy HDR-el megy a monitor, egy SDR háttérrel, így "kifakul". :) A duplikálásnál nem tud mást csinálni a gép, mint ugyanazokat a képi adatokat küldeni mindkettőnek, tehát elvileg a monitor rendben van, valami szoftveresen nem jó.

(#108117) DTQ: Semmivel sem "fostosabb", másmilyen. A VG271UP olcsóbb, nincs korlát a HDMI-s freesync-re sem, vidáman megy ott is 144Hz-ig, és általában jóval magasabb kalibrált kontrasztokat mértek nála az Innolux panel révén és beépített hangszóró is van. Viszont nincs állítható magasságú talp, és USB hub, és nem épp telitalálat az OD (szvsz kicsit lassú a freesync mellett használható normal, de legalább nincs inverz ghosting) és az Innolux panel sem a legfürgébb, így a mozgás követési képessége rosszabb, ez a nagy erőssége a 27gl850-nek, hogy nagyon gyors az a panel, ezért van mindig benne az ajánlásban játékokhoz.

(#108121) pinnacle válasza *Ropi* (#108119) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Úgy emlékszem te is azt írtad, hogy nem tudod eldönteni van-e ott piros folt, így lehet az EIZO csak túlerősíti. Itt jön be, lehet amit megszokunk, az jobban tetszik, mint a színhelyes. :) Sony márkaboltban, szervizben is mondták, hogy be tudják kalibrálni a tévémet, de garantálják, hogy ne fog tetszeni.
Lehet a végén újra meg kell vennem a BenQ 3200Q-t, majd csak megszokom, hogy a színhelyes, az bizony "fakó".

AOC Q3279VWFD8 túl magas nekem, igaz van lehetőség VESA-ra, de ez eléggé kockázatosnak tűnik.
Még az HP EliteDisplay E324q (5DP31AA)-ra gondoltam. Valaki olvasott már erről valami tesztet? 1 éve gyártják, de se teszt, se Youtube videó sincs róla, még a displayspecifications.com-on sincs fent.

[ Szerkesztve ]

(#108122) DTQ válasza HSM (#108120) üzenetére


DTQ
csendes tag

köszi :C

(#108123) *Ropi* válasza pinnacle (#108121) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha jól tévedek én azt írtam, hogy az egyik lány arcán, nagyon haloványan. :)

Az csak úgy tudod eldönteni, ha megcsináltatod és megnézed - akkor legalább van esélye annak is, hogy minden megjelenítőd egyforma képet adjon. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#108124) sunpswd


sunpswd
csendes tag

Sziasztok!

Dell U3219Q Monitort neztem ki magamnak, de kisse elbizonytalanodtam, mert egy ket teszt irta, hogy nem Flicker-Free. Van esetleg masik hasonlo aru es tudasu monitor aminek nincs ilyen hibaja?

Programozasra kellene, illetve konzol jatekra. Esetleg egy ket kalandjatek is futna rajta pc-rol. Ami fontos, hogy 4k legyen es jo lenne 32 inches meret. VA paneles monitorom meg sosem volt, de ugy olvastam sokat fejlodtek, ugyhogy az a paneltipus is elfogadtaho, ha nincs IPS-es. Arban max 300k-ig tudok elmenni.

(#108125) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Egy barátom kért tőlem segítséget, én pedig tőletek szeretnék, mert én ehhez nem értek abszólut. :D Jelenleg egy 28 collos Samsung 4k monitort használ, ami 60 hz-es. 2070 Super videokártyája van, de sajnos a 60 hz-hez kevés a video kártya. Azon gondolkodott szeretne egy 27 collos, 100-144 hz körüli monitort venni. Azt nem tudom hogy elég a FULL HD felbontás vagy inkább legyen QHD? 150 e ft körül milyen monitort ajánlanátok, főleg játszani?

Előre is köszi! :)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#108126) Beri válasza DTQ (#108117) üzenetére


Beri
addikt

Ennyivel (mutatom a kezemmel).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#108127) pinnacle válasza *Ropi* (#108123) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A szőkére ezt írtad, a szőkén nem tudom eldönteni, hogy van-e, mert annyira minimális. :) Ezért mondom, hogy mivel te kalibrált monitoron nézed, és én sem láttam több esetben semmit, hogy ott csak az EIZO erősít rá. Mondjuk ha eljutunk végre oda, hogy kalibrációt kérhetek tőled, én szeretnék egy színhelyes profilt, meg olyat ami tetszik nekem. CAD/CAM módban BenQ 3200Q-on túlzottan piros volt mindenki, tehát valószínűleg be lehet állítani, olyanra is ami nekem kell, de én hiába állítottam az RGB értéket, sehogy sem lett jó.

(#108128) capulet75 válasza HSM (#108120) üzenetére


capulet75
addikt

Nem tudom :N mit állítottam át, de most működik rendesen.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#108129) Gombie


Gombie
csendes tag

Sziasztok!
PS4 prohoz szeretnék monitort vásárolni. 2 típust néztem ki:
SAMSUNG LU32R590CWUXEN https://www.samsung.com/hu/monitors/uhd-ur59c/LU32R590CWUXEN/
BENQ EW3270U https://www.benq.eu/hu-hu/monitor/entertainment/ew3270u.html
Melyiket vásárolnátok? Vagy esetleg tudtok ajánlani mást? Igazából 4k legyen és 32"
Köszi a segítséget!

(#108130) *Ropi* válasza pinnacle (#108127) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt úgy értettem, hogy pirosító van-e rajta pluszban, mert előtte mindenki pirosítóról beszélt. :) Szóval minimális bőrpír volt, csak kérdés mitől: gyárilag vagy pirosítótól. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#108131) pinnacle válasza *Ropi* (#108130) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! :)

(#108132) capulet75 válasza AxBattler (#108112) üzenetére


capulet75
addikt

Néhány órányi netes fejtágítás után megtettem, amit csak lehet, beállítottam amit csak lehet, és így már azért erősen az állejtős kategória. Van itthon egy viszonylag új 4K Samsung TV, lefuttattam egyszerre néhány 4K-s LG és Sony 21:9-es display demo-t, és biza a monitornak szebb képe volt. Játékok alatt azért ért csalódás, de nem a kijelző miatt, hanem hogy láttam pl a Forza4-ben hogy mennyire csúnya az aszfalt, ez eddig nem tűnt fel ilyen mértékben. Nagyjából sehol nem tudom kihasználni a 144fps-t ( minden ultra ), de ez a 2070 teljesítménye, illetve annak hiánya miatt van. 100-110 környéke az AAA játékokban. Ha leveszem a dinamyc shadow-t, high-ra, akkor azért felmegy 130-140 környékére. A színek tényleg gyönyörűek, kíváncsi lennék, hogy egy hardveres kalibráció dobna-e rajta. A hangszóróit nem próbáltam, szóval azokról nem tudok nyilatkozni, de összességében elégedett vagyok vele.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#108133) *Ropi* válasza capulet75 (#108132) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A színek tényleg gyönyörűek, kíváncsi lennék, hogy egy hardveres kalibráció dobna-e rajta."

Változást mindenképpen hozna (csak az a kérdés, hogy tetszene-e, mert a színhelyes és az ember szemének tetsző állapot nem mindig ugyanaz), mert így a legjobb esetben is csak globálisan tudod állítani a 3 színcsatornát (Gammát, stb.), a kalibrálás viszont akár színcsatornánként több ezer referenciaponton tud változtatni (ahogy a Gamma görbén is pl.).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#108134) capulet75 válasza *Ropi* (#108133) üzenetére


capulet75
addikt

Ha van egy adott színárnyalat, mondjuk ez:

akkor én szeretném olyannak látni a képernyőn, mint a referencia.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#108135) sanya53


sanya53
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudok rájönni, hogy miért van ekkora árkülönbség a két monitor között. Segítenétek kicsit megérteni?
[link]

(#108136) sanya53


sanya53
aktív tag

[link] Összehasonlítás.

(#108137) bigdigit


bigdigit
addikt

Tegnap vettem egy Lg 27gl850-et.24-es 60hz-es monitor után tényleg van érdemi előrelépés és most láttam csak a 14 éves monitorom milyen ronda volt már.IPS engem nem zavar mert az előző is az volt és ezen a vonalon is sokat fejlődött úgy látom a panel.
Viszont azt nem gondoltam több kijelző esetén ha más a felbontás és a frissítés is ilyen xopás van.Sehogy nem tudom megoldani menjen együtt normálisan :
1db 1440p 144hz
1db 1080p 60hz
1db 2160p 60hz utóbbi tv.
Ha bármit teszek a 144hz-es monitor mellé nem marad idle a 2080.(Dp vagy hdmi teljesen mindegy)

(#108138) KAMELOT válasza sanya53 (#108136) üzenetére


KAMELOT
titán

Egyik freesync a másik g-sync ( van akciós is - 12%) :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#108139) sanya53 válasza KAMELOT (#108138) üzenetére


sanya53
aktív tag

Valahol azt olvastam, hogy a gigabyte aorus fi27q-p tudja mind a kettőt a gigabyte aorus fi27q csak a freesync.
Azért emiatt nem kellene ekkora árkülönbségnek lennie szerintem.
Itt valami más lehet a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#108140) KAMELOT válasza sanya53 (#108139) üzenetére


KAMELOT
titán

Sajnos ekkora a különbség. G-sync az hardware, ami benne van a monitorban. Azt fizeted.
Megnéztem csak ez különbözik.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#108141) sanya53 válasza KAMELOT (#108140) üzenetére


sanya53
aktív tag

Akkor nagy mákom van, mert nekem freesync kellene úgy is.
Mert Radeon RX Vega 64 8G van a gépemben.
Szemezgetek az LG 27gl850-b is csak hallottam róla rosszat is meg jót is, szóval nem tudom eldönteni mi az igazság.
A másik amit nézegettem az Asus tuf gaming vg27aq, erről szinte csak jókat írnak. Hát most vakarom a fejem, hogy melyik legyen.

(#108142) Nite


Nite
őstag

sziasztok, kineztem magamnak ot: [link] viszont kellene nekem egy hosszabb, legalabb 7m-es displayport kabel hozza! erre vonatkozoan van valami preferencia, vagy jo egy ilyen mezei Delock is? [link]

koszonom!

Paid my dues!

(#108143) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

LG 24MP59G-P [link]
Ezt néztem ki.Alapszintű gamer monitor max 45K.
VA panellal van ehhez hasonló árazású belépő szintű gamer monitor?Márka tökmindegy, mondjuk a fenti LG termékről ebben a kategóriában csak jókat hallottam, szóval nem gáz ha IPS.
:R

[ Szerkesztve ]

(#108144) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Bocsi ha butát kérdezek.. Az Apple 4-5k-s monitorában milyen panel van?
Köszi

(#108145) KAMELOT válasza sanya53 (#108141) üzenetére


KAMELOT
titán

Menj be és személyesen nézd meg mielőtt megveszed!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#108146) BenHans


BenHans
addikt

Sziasztok!
Egy Dell P2210 1680*1050 60Hz gondolom csereérett.
Szerintetek?
Igazából helyette egy max 24" FHD is megtenné, a cél az hogy érdemi javulással de minél olcsóbban megúszós legyen.
Úgy kb 35 ezerig bezárólag van értelmes választás?
:R

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#108147) Kobe válasza sanya53 (#108135) üzenetére


Kobe
veterán

Ahogy nekem is nemreg elmagyaraztak, ha disolayportos freesnyc, akkor tudja az adsptive syncet is vagyis kene mukodjon nvidiaval is.
Amugy a sima FI27Q 200K korul van, majdnem felaron ehhez kepest es ugyanugy szerepel az nvidia kompstibilitasi listajaban
144Hz vs 165 Hz miatt en nem biztos fizetnek 2x arat....

(#108148) Komplikato válasza Kobe (#108147) üzenetére


Komplikato
veterán

Elvileg a QP verzió tudja a 10 bitet 120hz feletti képfrissítésnél is, az elődje meg nem. Anno induló árban csak 30K volt a difi, nem tudom mitől lett ennyivel drágább.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#108149) Trebron09 válasza Trebron09 (#107595) üzenetére


Trebron09
őstag

Oázis... Azóta is semmi, emailre nem válaszolnak, se pénz se monitor. Abszolút csalódtam a boltban, nem tudom aki itt ajánlgatja mit szívott vagy ekkora tétel nem tétel alapon le*ják, de ez már a nonszensz kategória és ez egy "bolt" lenne.

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#108150) KAMELOT válasza Trebron09 (#108149) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd küldik. Lehet rengeteg az email meg a munka. Pénzedet nem veszik el!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.