Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) randras


randras
veterán

Milyen butafont ajánlotok, amiben van Wi-Fi? :U

:R

(#44652) serito válasza HuMarc (#44650) üzenetére


serito
senior tag

Köszönöm, sokat segítettél. Két lánynak kellene a telefon ( persze mindkettőnek 1-1 ) 12 és 9 évesek.

Pl, nekem nem tiszta mi az a SoC ? Egyébként fogták mindegyik telefont már 2-3 x voltunk a Telenorban, már totál hülyének érzem magam miatta, de nem tudtunk dönteni. :W

A nagyobbik lánynak az LG jönne be a kicsinek a Samsung is megfelelne.

Nem tudom meg tudom-e győzni őket, hogy a Samsung az erősebb és talán valamikor Android 4 is lesz hozzá.

(#44653) HuMarc válasza serito (#44652) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha jól tudom Igen, jól tudom, megjelent hozzá a 4.1-es Jelly Bean kódnevű Android.

SoC - System on Chip. Tehát minden rá van integrálva az alaplapra. Azért nem processzort mondunk, mert így
1) pontosabb, hiszen a GPU fajtája is nagyban meghatározza, hogy az adott telefon jó-e, nem csak a processzor.
2) Mivel így homályosabb, a laikus könnyebben elhiszi, hogy értünk hozzá ;]

Mondom, ezek közül a Samsung a legjobb. Ugyan én nem venném meg az LG L7-et, de az általad írt játékok (fúj ezek nálunk is mennek, de én nagyon nem bírom őket :( ) azon is elfutnak, így ha nem zavar, hogy a pénzedért jobbat is kaphatnál, nyugodtan vegyétek meg, valószínűleg elégedett lesz vele a lányod :)

[ Szerkesztve ]

(#44654) quailstorm válasza randras (#44651) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Újat? Mert azt nehéz lesz. Most szerintem csak érintős butafon van wifivel, samsung kizárva az tuti, tetves laggyárok. LG T385, meg Samsung Star2, amit nem vágsz azonnal falhoz. Nokia Ashákból az 1GHz-eseket kell célozgatni, vagy a Nokia X3-02. Csak ezek meg drágák...

(#44655) serito válasza HuMarc (#44653) üzenetére


serito
senior tag

Még győzködöm a gyerekeimet, hogy a Samsung mellett döntsenek majd meglátjuk....

Köszi a válaszokat. Egyébként meglepően értelmes válaszokat és magyarázatokat írtál ahhoz képest, hogy 12 vagy. De ez nem is számít :C

(#44656) quailstorm válasza randras (#44651) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az is kérdés mennyit szánsz rá, mert 22-20k ért már kapsz egész jó okostelefont, újat, az Alcatel OT-918 személyében. Na azzal már tényleg sokfélét lehet csinálni. WiFi-s és megnevezhető oprendszer nélkülit nem tudok olyat, amin értelmes lenne a böngésző. Az értelmeshez legközelebb a star2-samsung jet-LGT385-Alcatel OT-720 áll.

(#44657) randras válasza quailstorm (#44656) üzenetére


randras
veterán

Köszi a válaszokat. Kifejezetten NEM okostelefont szeretnék, valószínűleg Nokia Asha 302-t fogok venni, mivel kis híján minden tud, amennyire kellene, és egy számomra nagyon megfelelő csomagban a Telenornál most 0 forint.

szerk.: Ebben értelmes a böngésző? :)

[ Szerkesztve ]

(#44658) quailstorm válasza randras (#44657) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen az jó választás minőség terén.
A gyári böngésző webkit alapú, és HTML5 részleges támogatását is tartalmazza. Nem olyan rossz. Azzal és az opera minivel el lehet lenni. Úgyse mediafire file management fog benne futni. Az megfektetné. Facebook kliens meg van külön és átlátható, gyors.

(#44659) randras válasza quailstorm (#44658) üzenetére


randras
veterán

Király. Őrület, hogy a 3 hazai mobilszolgáltató kínálatában 2 azaz kettő WiFi-s nem okostelefon található. (Ez és a Nokia C3-00). :(((

(#44660) quailstorm válasza randras (#44659) üzenetére


quailstorm
nagyúr

C3 az meg omlik, fagy és omlik...
Tesco mobile-nál van OT-720-as. Bár az érintős(nem lassú mint az S5230). De 10k HUF.

(#44661) randras válasza quailstorm (#44660) üzenetére


randras
veterán

És régi is, meg csak a Vodánál van, ott meg a csomag nem annyira jó, habár a telefon ott is ingyen lenne (10 forint).

Ezek nem tetszenek, szerintem maradok ennél, illetve körbenézek még a kínai csodák között. :B

(#44662) SDDS22


SDDS22
tag

Sziasztok! Azzal fordulok hozzátok hogy májusra tervezek egy telefon váltást és szeretném kikérni a véleményeteket. A keret maximum 60E lenne (ha minden jól megy). Használt is szóba jöhet. Elvárások:minimum 1 mag 1,2 Ghz CPU, 512 RAM(de 2 mag 1 Ghz CPU, 1 Gb Ram jobb lenne), Aderno 205 GPU,Android 4.0(akár főzötten), 4,0 col-os kijelző.
Jó ha van: dual sim,qwerty,Gorilla Glass.
Amikre én gondoltam:
-ZTE Grand X (In)
-LG Optimus L9
-Samsung Galaxy S Advance
--------------||------- S I9000
-Motorola Droid 2 (Global)
-Alcatel OT-997D
-Jiayu G3 (egyenlőre befutó)
-Samsung Galaxy Nexus
-Nexus S
Szóval véleményeket, tanácsokat kérnék! Ha valakinek még van ötlete szívesen meghallgatom.

Huawei P30, Dell E7440

(#44663) Henry1990


Henry1990
tag

Sziasztok!
A megjelenése óta egy SGS II boldog tulajdonosa voltam, most viszont úgy alakult, hogy itt az ideje váltani.
Nagyon elégedett voltam vele, amíg bele nem ejtettem egy patakba...
Most keresem az utódját.
Abszolut nem ragaszkodom egyik gyártóhoz, vagy oprendszerhez sem.
Leginkább netezni használtam, és fényképezgetni, néha játszani. Fontos hogy letudjon foglalni, szórakoztató legyen ha utazok, és legyen könnyen személyre szabható.
Az ár mindegy, bár nem okvetlen iphone 5 32 gb-ra gondoltam, előfizetéssel akarom venni, T vagy Vodafone-nál.

[ Szerkesztve ]

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#44664) Kemiaitesok válasza SDDS22 (#44662) üzenetére


Kemiaitesok
tag

Bocs, nem kötekedés, az előttek szóloknak is szól:

ez nem okostelefon topic, itt klasszikus telefonok után lehet érdeklődni, arra ott a másik topic, lap tetején a link.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44665) randras válasza SDDS22 (#44662) üzenetére


randras
veterán

Egyelőre, nem egyenlőre. :P

Egyébként én a kínai csodát, és az LG-t kihagynám, a Nexusokkal pedig nem nagyon lehet melléfogni. De ezekkel a telókkal a Milyen okostelefont... topikba kellene menned szerintem. :U

(#44666) Miamiquake válasza Henry1990 (#44663) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nokia 3210.
Kígyó ott van telefonálni SMSezni tökéletes, kamera annyira pöpec hogy szinte el se hiszed. Zenét azt hallgatsz mellette amit akarsz.
Csak sajnos a Tmobil és a Voda is durva felárral adja mert még friss modell...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#44667) freddyadu


freddyadu
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék a páromnak egy nőcis telefont és az alábbi válaszok születtek az alapkérdésekre:
- Árkategória. 15k-ig
- Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre T-mobile.
- Hosszú távra keresek.
- Mire használnád? Fontos a wifi és a videotelefonálás miatt a front kamera!
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy!
- Milyen kialakítású telefont keresel? Hagyományos billentyűset!
Köszönöm a segítséget!
freddyadu

(#44668) .Szaki. válasza freddyadu (#44667) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia!

Szerintem szinte biztos, hogy abból használt lesz..

(#44669) meroly válasza .Szaki. (#44668) üzenetére


meroly
veterán

Vagy rádobnak még az árra egy keveset.

Impossible is nothing

(#44670) ludsimon


ludsimon
veterán

Üdv!

Segítséget kérnék, ilyen telefont keresünk:
- függetlenül, vagy T-nél ha valami akciós csomagban az aranykártyás kedvezménnyel összevonhatóság is van az érdekel.
- új
- gps-es
- wifi, internet legyen rajta
- platform lényegében mindegy. Annyiban fontos, hogy olyan programok is menjenek rajta amit nem enged feltelepíteni gyárilag, csak feltörve.
- érintős

Lényegében navigálásra használnánk, szóval szivargyújtós töltési lehetőség gondolom már minden mai telefonban alap kiegészítő opció.

Ennyi lenne, és a pénz határ mivel fogalmam sincs mi mennyibe kerül mostanában így a legolcsóbb ilyen telefont keresem!

Köszi a segítséget!

undefined

(#44671) HuMarc válasza ludsimon (#44670) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha már árat nem tudsz, akkor legalább méretet mondj, hogy mekkora kéne. Nem tudom, hogy okostelefont, vagy butafont keresel, illetve ezt a részt nem tudom értelmezni:

"Annyiban fontos, hogy olyan programok is menjenek rajta amit nem enged feltelepíteni gyárilag, csak feltörve."

Mivel érintőset akarsz és a jó, buta érintős ritka, mint a fehér holló ezért azt mondom, hogy Xperia Tipo vagy Galaxy Mini 2. Ez a kettő, ami használhatónak nevezhető az alsó kategóriában :) Felsőbb kategóriákban (50 000 Ft - 60 000 Ft) ZTE Grand X IN vagy SGS Advance.

(#44672) ludsimon válasza HuMarc (#44671) üzenetére


ludsimon
veterán

:R

undefined

(#44673) freddyadu válasza .Szaki. (#44668) üzenetére


freddyadu
senior tag

Köszi!
Akkor mi az az ár, amiért egy ilyen készüléket kaphatok?
(Azt nem írtam, hogy új előfizetéssel lenne!)

(#44674) meroly válasza freddyadu (#44673) üzenetére


meroly
veterán

Hagyományos billentyűsben egyedül a Nokia C5 van a t-nél, de az is 40k.

Itt egy lista a kritériumoknak, egyik sem mai darab.... S5610-et mondanám még, de abban nincs előlapi kamera szerintem.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#44676) randras válasza mobilvasar (#44675) üzenetére


randras
veterán

Ezt itt nálunk nem szabad, mindjárt törlik. De ettől függetlenül - :U - lehet nem lenne hülyeség belinkelni a topik 1. hsz-ébe.

(#44677) freddyadu válasza meroly (#44674) üzenetére


freddyadu
senior tag

Köszi!
A C5 nagyon tetszik még nekem is... :-)

(#44678) meroly válasza freddyadu (#44677) üzenetére


meroly
veterán

Jó kis telefon az, nem lőttök mellé nagyon vele ;)

Impossible is nothing

(#44679) Identified


Identified
csendes tag

Sziasztok
Szeretnék új telefont vásárolni. Az alapvető szempont, hogy szétcsúsztathatós legyen. Nem nagyon rajongom az érintőképernyős telefonokért, de ha sokkal jobb mint egy klasszikus nem sokkal többért, akkor el tudom viselni.
Az egyik ami nagyon tetszik a Nokia E75. Nemrég ráleltem a Nokia N97 minire. A kettő nem teljesen ugyanaz, viszont amiben jobb az e75 a tesztek alapján, hogy talán tovább bírja az aksi, ami fontos szempont. Fontosabb, mint melyik mennyire szép képet csinál, vagy hogy az e75 kihangosítása pocsék.
A keret maximum 30.000 forint ami jelenti azt is, hogy így csak használt telefonok jönnének szóba.
Mindenféleképpen hosszútávra terveznék a telefonnal, viszont nem szempont, hogy tudjon járni és énekelni amikor az lesz a menő. Alapvetően telefonálnék és üzenetet írnék, azt is facebookra, mert hosszútávon az ingyenes facebook elérhetőséggel szerintem az sms ki fog menni a divatból és drága is... Ráadásul manapság inkább facebookot cserélnek az emberek mint telefonszámot... Szóval...
Ezen felül azért szoktam utazni is és nem szeretnék külön ipodot vásárolni erre a célra (viszont nem kell dolbi hangzás).
És végül, kedvenc márkám a Nokia, erre vagyok beállva, mindig ilyen készülékem volt és a többiben nem nagyon bízom, persze megfelelő érvekkel rávehető vagyok más készülékre.
Segítséget előre is köszönöm!

(#44680) Tim82 válasza Identified (#44679) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még az okostelefonos topikba írtam választ. Hátha segít.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44681) Identified válasza Tim82 (#44680) üzenetére


Identified
csendes tag

Köszönöm! Tökéletes!

(#44682) Tim82 válasza Identified (#44681) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annyit hozzáteszek, hogy emlékezetből írtam ezeket: korábban mindegyikből láttam Hardveraprón nagyjából abban az ársávban eladó példányt, amiben keresel, de jó pár felsorolt modellnél nagyon-nagyon szerencsefüggő a dolog.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44683) Identified válasza Tim82 (#44682) üzenetére


Identified
csendes tag

Amint látom maga csak a operációs rendszer függvényében is érdemesebb lenne az Xperia x10 mini pro felé hajlanom és a nokiát pedig felejteni, nem?

(#44684) Tim82 válasza Identified (#44683) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Nokiákkal valóban annyi a gond, hogy a Symbian-ra nem lesznek már frissítések, új alkalmazások és idővel, fokozatosan megszűnik majd az alkalmazásbolt is (persze, alternatív források biztosan lesznek az internet sötét bugyraiban, de onnan leszedni és feltenni bármit azért mókolással jár). Az Android-ot ilyen nem fenyegeti jelenleg.

Inkább Xperia Mini Pro-t néznék a helyedben az X10 Mini Pro helyett (az Xperia Mini Pro a ráncfelvarrt változat, korszerűbb Android-változattal - az X10 Mini Pro megrekedt gyárilag egy kb. 2 éves Android verziónál és nem fog rá jönni több OS-frissítés).

Ha Android-os telefont veszel, arra számíts, hogy általánosságban véve ha kicsit is használod, maximum két nap az elérhető üzemidő. A Symbian-os telefonok ennél azért jobb üzemidővel rendelkeznek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44685) Identified válasza Tim82 (#44684) üzenetére


Identified
csendes tag

Értem. Dobom a nokiát, mert az a symbian valóban nem lenne kedvenc. Keresek is egy xperia mini prot.
Köszönöm a segítséget! :R

(#44686) Tim82 válasza Identified (#44685) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szívesen! :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44687) Identified válasza Tim82 (#44686) üzenetére


Identified
csendes tag

Még valami! Lehet ebben nincs jártasságod. Leginkább T-mobilos változatokat találok, nem tudod véletlenül, hogy ezek függetleníthetőek-e vagy már nagyon macerás a dolog és nem úgy működik mint régen, hogy beírok egy számsort és kész?

(#44688) Tim82 válasza Identified (#44687) üzenetére


Tim82
nagyúr

Okostelefonoknál ez sajnos nem működik, ez a számkódos függetlenítés csak a nagyon régi - legalább 7-8 éves - Nokia "butafonoknál" ment. Legálisan csak szolgáltató tudja függetleníteni. Viszonylag friss cikk arról, hogy mennyiért lehet náluk: [link]

A függetlenítés témáját nem pedzegetném ennél tovább, ha azt tenném, az már a fórum alapelveibe ütközik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44689) Identified válasza Tim82 (#44688) üzenetére


Identified
csendes tag

Akkor még tovább szűkül a halmaz, nem baj, ráérek, időm mint a tenger!
Utoljára köszönöm! :)

(#44690) Tim82 válasza Identified (#44689) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még ezt is olvasd el (a Motorola Milestone 1-2 nekem is eszembe juthatott volna), bővíti a számba vehető Android-os készülékek körét.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44691) AxeDark


AxeDark
tag

Sziasztok!
Apumnak szeretnék új telefont venni, nem kell nagy dologra gondolni.
Azt szeretném tudni Nokiából melyiket érdemes választani 15 ezer Ft körül.
Szinte csak telefonálásra és SMS-ezésre lenne használva.
Újonnan szeretném függetlenül vagy T-nél.

A tippeket előre is köszönöm.

(#44692) meroly válasza AxeDark (#44691) üzenetére


meroly
veterán

C2-01-et nézzétek meg.

Impossible is nothing

(#44693) AxeDark válasza meroly (#44692) üzenetére


AxeDark
tag

Köszi, pont ezen akadt meg a szemem nekem is.
3.2 Mp-es kamera míg a többiben 1Mp-es vagy az alatti.
Remélem nem lesz nehéz megtanulni faternak a kezelést, mert a képekről
úgy látom ezen már valami komolyabb op rendszer fut mint a többi 10k-s
telón.

(#44694) meroly válasza AxeDark (#44693) üzenetére


meroly
veterán

Dehogy, ugyanaz az S40 fut rajta mint bármelyik másik alap nokián. Tök egyszerű a kezelése és megbízható kis telefon.
A 3,2megapixel meg kb annyit ér mint egy VGA :DDD

Impossible is nothing

(#44695) AxeDark válasza meroly (#44694) üzenetére


AxeDark
tag

Nem baj.:D
De legalább mondhatom apumnak hogy 3,2 megás kamera van benne.
Most megnéztem T-nél meg 21k Ft, jó vicc.

(#44696) meroly válasza AxeDark (#44695) üzenetére


meroly
veterán

Najó, azért néha lehet vele jó képeket lőni, napsütésben mondjuk. :DDD

Impossible is nothing

(#44697) ricsike81


ricsike81
aktív tag

az xperia c670 és 680x lesz az xperia z utódja. szerintetek milyen ujdonsággal ?Prci ram video kártya kamera stb

(#44698) HuMarc válasza ricsike81 (#44697) üzenetére


HuMarc
addikt

" video kártya"

Ez tetszik :D

Valószínűleg 5+"-os kijelző, Snapdragon S4 800 (vagy talán S5?), 2 GB RAM, 13 Megapixeles kamera.

(#44699) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Szasztok!

Nokia kellene, maximum 15.000 ft értékben. Melyik a legjobb vétel? Ja, új, kártyafüggetlen...

Rip and tear

(#44700) Sly Bp. válasza Zolaash (#44699) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nokia 2700 vagy az Asha!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.