Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) Sly Bp. válasza Kemiaitesok (#44600) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Leszívom magam :D ezer éve abban a hitben élek hogy van benne :D Esetleg egy SE Elm de ez nem 3,5-ös jack :) hanem SE szabvány!

[ Szerkesztve ]

(#44602) meroly válasza Sly Bp. (#44601) üzenetére


meroly
veterán

Pedig nincs benne, sosem volt ;]
Én pedig egy számot használok, a céges, saját készülékkel, így a legjobb mindenkinek.

Impossible is nothing

(#44603) Kemiaitesok válasza Sly Bp. (#44601) üzenetére


Kemiaitesok
tag

Akkor már a SE Cedar nem? abba van 3,5 jack is. Az milyen?

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44604) meroly válasza Kemiaitesok (#44603) üzenetére


meroly
veterán

Wifi abban sincs.

Itt van pár dual-sim-es, nem érintős teló. Kivettem hogy ne legyen qwerty sem és legyen benne 3,5-es jack. Sajnos dual active-ra itt sem tudtam szűrni, utána kell járni ha megtetszik valamelyik.

Feleségednek pedig wifi+3,5 jack, itt asszem más kritérium nem volt.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#44605) quailstorm válasza Kemiaitesok (#44603) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mondanám a Nokia E52-őt de az sajna még főzött ROMmal is harmatgyenge... N95 8GB, N82 már alkalmas netezésre.
Cedar az SE egyik zárótelefonja, még a saját rendszerükkel. Nagyon gyors, erős, már okostelefon is lehetett volna, java-ból az egyik legjobb teló, valamint a wifit csak a gyári böngésző használhatja ami oszlopba tördel ezért szar. (meg nem összehasonlítható az opera mobile által nyújtott teljes internet élményével)
Csak nekem tűnt fel most hogy a topic képén csak két mobil nem okosteló?

[ Szerkesztve ]

(#44606) Kemiaitesok válasza meroly (#44604) üzenetére


Kemiaitesok
tag

Kösz a linket, legalább rájöttem mennyi telefonmárka van amiről még nem is hallottam :D
Köszönöm a segítséged, átküldtem feleségemnek az ajánlatokat, összesen 4 db-ot, de már azt is sokalta olvasni, mondtam neki, hátmégha tudnád, hogy én milyet keresek :P

De ha valakinek lesz még valami dualsimes ötlete, előre is köszönöm.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44607) Sly Bp. válasza Kemiaitesok (#44603) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ez annál okosabb :) Most ilyet használok :)

(kész a telefonom a T-nél vasárnap megyek érte :D remélem adtak egy új Lumia 800-at!)

(#44608) meroly válasza Kemiaitesok (#44606) üzenetére


meroly
veterán

Áhhh... a lista fele nem is kapható Európában ;]

(#44605) quailstorm: cseréltessük?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#44609) quailstorm válasza meroly (#44608) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A fórum nagy része szerint a symbian már úgyse számít okosnak, ellenben a BB OS igen (pedig az bőven az SE A2 platform alatt marad..., arról nem is beszélve hogy a task és service kezelés még mindig gyengéje a droidnak, mint ahogy a natív kód is :( ). De végülis lehetne, csak kérdés mi szerepeljen rajta. Újabb modellek?
Pár tipp: Nokia 6300, Samsung Jet, S5610 primo/s5350 shark, SE W705, LG Chocolate. És megvan az öt.

(#44610) meroly válasza quailstorm (#44609) üzenetére


meroly
veterán

Találtam jobb képet. ;]

Impossible is nothing

(#44611) quailstorm válasza meroly (#44610) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De ezek kb 10 éves modellek, és/vagy azok házai. Ős alcatelek, siemensek, Nokia 3510-ek... annyira már nem izgalmas.

(#44612) meroly válasza quailstorm (#44611) üzenetére


meroly
veterán

Csak vicc volt :DDD

Esetleg ez vagy ez?

Impossible is nothing

(#44613) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok,

Akkor lássuk a medvét. A következők alapján kellene nekem telefon javaslatokat adni.
Kiszemelt: Sony Ericson Xperia Arc S (1 függőt láttam 30-35K körül)

Ár: Felső korlát a 30K, felcsúszhat 35K-ig, felette is adhatok javaslatot. De minél olcsóbb annál jobb.
Vásárlás: Használt
Honnan: Elsősorban innen a Hardverapróról. DE (észrevettem, hogy a függő, használt Sony Xperia S-ek, drágábbak itt használtam, mint újonnan a függetlenek GSM boltokból, szal ha valamelyik itt is ilyen mint az Xperia S-ek akkor lehet GSM-es vásárlás is :) )
Időtartam: Rövid, legkésőbb ősszel lecserélem, vagy nyáron.
Használat: 4"-os képernyő méret jó, mert a következőkre szeretném használni rövid távon elsősorban: PDF/OneNote dokumentumok olvasása, internet, Vibber (chat-elésre, elsősorban angol nyelven külföldiekkel), zene, hang lejátszás. És ezek használata alatt ne nagyon szaggason a teló.
Op, szerintem mindegy, de ne Symbian, meg ne Badoo ennek oka, hogy szeretnék majd könnyedén továbbadni ősszel a telót (eladni, lehetőleg minimális veszteséggel)
Kialakítás: jobban csípem a férfias telefonokat, a Samsungokat is szívesn fogadom, mint jelölteket, de a Touchwizz felület számomra nehezen kezelhető + az én szememben túl nőies telefonok, a sok lágy kerek forma miatt.

A válaszokat előre köszönöm :R

(#44614) Lacces válasza Lacces (#44613) üzenetére


Lacces
őstag

+Ár: Függőben olyan max 30K :) Független esetében a 35K is jól hangzik.
+OP. Előny ha az Android 4.0-t tudja
+Készülék: Valahogy jobban preferálom a volt felsőkategóriát, mint az Arc S-et a mostani LG L5-t. De ez csak személyes meglátás.
Ha kicsi a tárhely, lehessen bővíteni :) :R

[ Szerkesztve ]

(#44615) quailstorm válasza Lacces (#44613) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#44612) merolyA megfőzött Galaxy S is kiváló ilyen célokra. Esetleg egy HTC desire szintén megfőzve. Android 4.1.2-vel azért el lehet lenni. De ez nem az okostelefon topic.
Természetesen a régi felsőkategória sokkal jobb, az LG L5 hardvere meg gyenge. Nem borzalmas, de gyenge.

(#44612) meroly: Első képen android, másodikon meg symbian van. Egyszerűbb összephotoshoppolni egy képet mint keresni...

[ Szerkesztve ]

(#44616) Lacces válasza quailstorm (#44615) üzenetére


Lacces
őstag

Upsz... ez nagy hibám. Számomra az okostelefon mindig mobiltelefon marad, Siemes A50-sel kezdtem és nehéz nekem átszokni. Meg hát a spanyol barátaim is csak szimplán mobile phone-nak mondják és nem smart phonenak...
Köszi :R

(#44617) szabeska


szabeska
addikt

Üdv! Vennék egy ilyen készüléket. Google talk vagy facebook chat megy rajta? Mármint állandó online állapotban? Hogy látom azonnal ha valaki ír? Köszönöm előre is!

F1

(#44618) quailstorm válasza szabeska (#44617) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kizárt, ugyanis a kliens amit felrakhatsz, az max java-t használ, úgy meg azonnal leszívja az akkut. Multitask, java háttérben futtatás meg nem megy a telónak.
Még mindig átver a MA! tesztképe is. Fájó csalódás volt hogy a telefon nem fém...

(#44619) kdava


kdava
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy másodlagos telefont, mert a szépséges One X-emet nem szívesen viszem strandra/fesztiválra/buliba/túrára/stb.

Amit szeretnék:

- Olcsó
- Strapabíró, egyben van (nem kell hogy ütésálló legyen, csak hogy jól össze legyen rakva)
- microSD hely (vagy valami használható méretű tárhely zenéhez)
- Rádió

Nagyjából ennyi, meg még ami fontos, hogy az ilyen direkt olcsó telefonokban micro-SIM hely van? Mert rengeteget szívtam korábban, a T-nél kaptam egy borzalmas műanyagdarabot ezer forintért, amit még le is kellett csiszolni utólag hogy használható legyen. Vagy van valami megoldás ha egy micro-SIMes és egy normál SIMes telefonja van az embernek?

Szóval ebben szeretnék tanácsot kérni. Most láttam a Nokia 105-öt ami nagyon jó így elsőre, de nem láttam van-e benne microSD vagy tárhely. Kaphatnék pár tippet? Max. 10 ezer körül vagy 15 de akkor legyen nagyon király :D

Előre is köszönöm!

UI. látom nemrég kérdeztek hasonlót, de a micro-SIM kérdés nagyon érdekelne, meg a samsung primo kicsit drágállom (bár meg lehet győzni)

[ Szerkesztve ]

(#44620) meroly válasza kdava (#44619) üzenetére


meroly
veterán

A 105-ös még soká fog megjelenni a piacon.
De ezek pl jók lehetnek:
Nokia 110
Nokia 111
Nokia 112 akku miatt ajánlott!
Nokia 113
Nokia 109
Nokia X1-01

Az árakra rákerestem, mindegyik 15k alatt van újonnan.

Bocs, egyik se microSIM-es, félig olvastam csak amit írtál, azt hittem a micro-SD-re kérdezel rá.... :(((

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#44621) kdava válasza meroly (#44620) üzenetére


kdava
csendes tag

Hu köszi, nem tudtam hogy ilyen sok van ebben a sorozatban. Azt hiszem a micro-SIM dolgot valahogy máshogy kell majd megoldanom mert egyet se találtam a neten...

(#44622) meroly válasza kdava (#44621) üzenetére


meroly
veterán

Én is nézegettem még, de ebben a kategóriában nincs micro-SIM.
De minek neked amúgy? A szolgáltató alapból mini-SIM-et ad.

Impossible is nothing

(#44623) Kemiaitesok


Kemiaitesok
tag

Ismét itt vagyok, sajnos a samsung c3212-őt sehol se lehet kapni, vagy ha tud valaki valahol (akár használtan is) privi jöhet nyugodtan.

Szóval még mindig marad a kérdés, akkor milyen duál simes telefont vegyek, ami egyszerre kezeli a 2 db simet (egyiken beszélek másikat ne dobja le a hálózatról)? Természetesen nem érintőképernyős telefon érdekel.

Várom válaszotok, köszönöm.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44624) meroly válasza Kemiaitesok (#44623) üzenetére


meroly
veterán

Itt még lehet kapni és van házhozszállítás is.

Impossible is nothing

(#44625) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

olyan új telefont keresek, amiben van bluetooth. Semmi más nem kell bele, csak egy dolog számítana. Legyen nagyon, nagyon hosszú üzemideje, egy hét a minimum, annyit még a szar akksis 6310i-m is tud.

Mit ajánlotok?

(#44626) .Szaki. válasza szőröscica (#44625) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia!

Igazából a Nokia 100-as széria bármelyik tagja jó lehet Neked, szerintem a 112-es az, talán amiben erősebb akksi van azt hiszem, de az X2-es széria is jól bírja.

(#44613) Lacces!

Ha a jelenlegi telefonod üzemképes, akkor én egy 7"-os tabletra ruháznék be a helyedben. Telefonban most nincs tippem.

[ Szerkesztve ]

(#44627) meroly válasza .Szaki. (#44626) üzenetére


meroly
veterán

+1 a Nokia 112-nek.

Impossible is nothing

(#44628) szőröscica válasza .Szaki. (#44626) üzenetére


szőröscica
addikt

Hűha, hát ez nem egy szépség. :DDD

Felveszem a listára, köszönöm! :)

(#44629) meroly válasza szőröscica (#44628) üzenetére


meroly
veterán

Szépségről nem volt szó ;]

Impossible is nothing

(#44630) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Dual sim mobiltelefont szeretnék vásárolni (nem okostelefont), átlagos használatra (telefon, sms, zene, rádió, néha email esetleg böngészés, de erre van más eszközöm :) ).

Fontos lenne a jó minőség (összerakás, de még inkább a hangminőség), elegáns megjelenés, fém, esetleg qwertz billentyű, bár ehhez nem ragaszkodom.

Árban még nem tudom mennyit szánnék rá, mit ajánlanátok? Márkához nem ragaszkodom, most két Nokiám és egy Motorolám van, más is szóba jöhet.

Let the Zone take me if I am.

(#44631) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Létezik még Nokia 8800 Siroccoból új?
A GSM Boltokban lehet kapni szépen felújítottat is de nekem új példány kéne.

Ötlet?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#44632) Kemiaitesok válasza meroly (#44624) üzenetére


Kemiaitesok
tag

Mind a három üzlettel beszéltem, sehol se lehet kapni, honlapjukat nem frissítették, ezért tűnik úgy mintha lehetne kapni...

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44633) meroly válasza kutga (#44630) üzenetére


meroly
veterán

Asha qwerty-ket nézegetted már? Asha 200-at pl?

Miamiquake: nem sok esélyt látok rá.

Kemiaitesok: értem, hát több ötletem nincs sajna, valami szép állapotú használt esetleg nem jöhet szóba? C5212 is ilyen (bár még régebbi) meg ez az LG is: [link]
Már nem emlékszem az igényeidre, de itt van még pár:
Samu duos
LG optimus net
(a biztonság kedvéért nézz utána, mert külföldi fórumból merítettem az ihletet)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#44634) kutga válasza meroly (#44633) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem egy szépségkirálynő sajnos. :)

A régebbi klasszikus kialakítású Samu dual simes telók tetszettek, ha azokat még lehet kapni. Azok közül melyiket érdemes megvenni?

C5212, C3322?

Let the Zone take me if I am.

(#44635) meroly válasza kutga (#44634) üzenetére


meroly
veterán

Dual active vagy dual standby kell?
Mert Kemiaitesok-al most kínlódunk, de active-ból nem nagyon lehet találni.

Impossible is nothing

(#44636) kutga válasza meroly (#44635) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha jól értem Dual Active-ból relatíve kevesebb van a piacon, viszont úgy gondolom ez a funkció nekem nem létfontosságú, jó lesz a Dual Standby is.

MOD
Ha jól értem, akkor a C5212 Dual Active, csak épp sehol se kapni. :(

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#44637) meroly válasza kutga (#44636) üzenetére


meroly
veterán

Akkor könnyebb a helyzet, látom eléggé számít a külső, úgyhogy első körben válogass, aztán meglátjuk jó-e a kiválasztott: [link]

Impossible is nothing

(#44638) kutga válasza meroly (#44637) üzenetére


kutga
nagyúr

Nahát ezek közül azért van jópár ami bejön, de nem tudom melyiket kapni itthon:

Samsung Ch@t 322
Samsung E2152
Nokia 112
Samsung C3322
Samsung E2252
Samsung C5212
Samsung D780

Let the Zone take me if I am.

(#44639) Kemiaitesok válasza meroly (#44633) üzenetére


Kemiaitesok
tag

Elég nagy mákom volt, vaterán már korábban is kerestem a c3212-öt, de nem volt fent egyáltalán, aztán ma akartam beállítani termékfigyelőt, s szűrögettem a kategóriát, míg eljutottam egy új c3212-höz, csak korábban azért nem dobta ki a kereső, mert a srác a címében egybe írta a samsungc3212-öt :D
Így aki így kereste célzottan, nem talált rá. Alkudtam is belőle, nem nagy kereslet volt iránta, ahogy néztem. 15E lett postával együtt, nincs magyar menü, de szerencsére nekem nem gond. Fóliás, mintha új lenne, csak gar nincs rá.

Amit ajánlottál érintőképernyősöket nézegettem, de érintőképernyőst, pont az aksi miatt kihagyom.
Azt hiszem így megoldódott a gondom, köszönöm a sok segítséget.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44640) Kemiaitesok válasza kutga (#44638) üzenetére


Kemiaitesok
tag

Tapasztalatként mondom, hogy sok olyan lesz, hogy árukeresőben rengeteg bolt hirdeti, de a valóságban nincs senkinek, csak elfelejtették frissíteni az oldalt, mert hát az ilyen típusú telefonokat ritkán keresik.
Mint előbb írtam, szerencsém volt, nekem fontos a dual sim active funkció.
Sajnos ebben visszafejlődtek a telefonok, átálltak a dual sim standby-ra, ami gondolok költségtakarékosság miatt van, de rossz, hogy már csak szinte ilyen telefonokat találni.

A samsung c3322 szerintem sok helyen lehet venni, egész jó volt a leírása, illetve amit tudott, csak hát pont ami számomra fontos lett volna, azt nem tudta. De mivel neked nem fontos a active dual funkció, így szerintem nem lesz nehéz dolgod.

Én ezzel szemeztem, de kiderült egy külföldi oldalon hogy dual sim standbyos:
http://www.telefonguru.hu/keszulekek/keszulek-guru_Samsung_E2232.asp

De jónak tűnt: 3,5 jack, viszonylag tűrhető kép, dual sim, és elemlámpa is :)

[ Szerkesztve ]

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44641) #06153984


#06153984
törölt tag

Sziasztok!

MOTOROLA párti vagyok.Jelenlegi telefonom egy MOTOROLA V600-as.Szegény már nagyon haldoklik.
- nyolc éves -
Szeretnék egy hasonlót.Tudnátok valamit ajánlani.

Előre is köszönöm.

(#44642) meroly válasza kutga (#44638) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem mindegyiket lehet kapni, névről ismerősek.

Kemiaitesok: örülök hogy akkor megoldódott, nem mindig rossz használt telefont venni, csak figyelni kell rá és ki kell fogni.

Impossible is nothing

(#44643) kutga válasza meroly (#44642) üzenetére


kutga
nagyúr

Úgy nézem vagy C5212 lesz (ha még kapni) vagy C3322.

Azt még eldöntöm hogy akarom-e a Dual Active funkciót.

MOD
Vajon ha Dual Standby telón használom az egyik simet, míg keresnek a másikon, kapok róla értesítést?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#44644) meroly válasza kutga (#44643) üzenetére


meroly
veterán

Jó kérdés, csak azért mert dual sim automatikusan tuti nem kapsz róla, de ha a kikapcsolt kártyához be van állítva a hívásértesítő sms, akkor szerintem igen.

Impossible is nothing

(#44645) allando válasza #06153984 (#44641) üzenetére


allando
tag

Egy szintén haldokló 8 évest? :C

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#44646) .Szaki. válasza #06153984 (#44641) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia, hát most a legolcsóbban a Motorola Defy Mini-t találtam, ez érintőkijelzős Android.

Ami igazán jó lehetne Neked az szerintem egy A1260 Ming lenne, de ilyet magyar oldalakon nem találtam, szerintem Európában nem is volt kapható. ( Bár még kapható RAZR V3 28-ért, de szerintem a "Pink" szín nem tetszene :DDD )

Esetleg valami Nokia a 100-as szériából?

[ Szerkesztve ]

(#44647) serito


serito
senior tag

Hali!

Telenorban szeretnék telefont venni gyermekemnek, aki kifejezetten játékra meg internetre használná.

Amiket eddig néztem:
Lg Optimus L7
Samsung Galaxy Ace 2
Telenor One Touch S

Árkategória, nagyjából mint ezeké.
A játék futtatása és a nagy kijelző előnyt élvez. :D ( gyerekek )
Android
Ti mit ajánlanátok?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#44648) HuMarc válasza serito (#44647) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyértelműen Galaxy Ace 2, az a legerősebb ezek közül :)

(#44649) serito válasza HuMarc (#44648) üzenetére


serito
senior tag

Én is erre gondoltam, de a gyermekemnek a nagyobb kijelző jobban bejönne.
A szokásos Android játékok ( Temple run 2 , Pou, Subway surf, Hill climb Racing....stb )
futnának a másik két telefonon is, persze akadás mentesen? :U

(#44650) HuMarc válasza serito (#44649) üzenetére


HuMarc
addikt

LG L7-et egyáltalán nem ajánlom, mert gyenge benne a SoC... Fogta már kézben a felsorolt telefonokat, vagy csak annyit mondott, hogy minél nagyobb kell?

Mert magamból kiindulva (12 éves vagyok) egy átlagos "kamaszkéznek" pont az
Ace 2 kényelmes, ez a tapasztalatom. Bár mivel nem írtad, hány évesnek kéne, ez elég gyenge kiindulási alap :D

Az OT S nagyobb és vastagabb, így nekem már kicsit kényelmetlen, az LG L7-et még nem próbáltam, de azt már csak a HW miatt is kukáznám :)

Egyébként az OT S-sel az a helyzet, hogy van, akinek semmi gondja nincs vele, van, aki meg szidja, mert akadnak rajta a játékok, melegszik, stb. Szerencsésnek kell lenni ahhoz, hogy hibamentes készüléket fogj ki, ezért nem ajánlom. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.