Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44552) HuMarc válasza Kareszovics (#44549) üzenetére


HuMarc
addikt

Idézném @Švejk-et az Okostelefonos topikból. :)

A legcudarabb dolog, ha valakinek a Vodától kell készüléket ajánlani. Annyira hihetetlenül el vannak szállva, nincs EGY telefonjuk SEM amire azt mondanám, hogy na ez árában van! A legolcsóbb ajánlható telefon az Xperia Tipo és a Galaxy Mini II, ezek közül utóbbit ajánlanám.

Egyébként az általad feldobott telefonok közül tényleg nem ajánlom egyiket sem, hacsaknem úgy akarod magasan tartani a vérnyomásodat, hogy ha éppen leesik előveszed valamelyiket, és felidegesíted magadat.
Én maradnék a 6303i-nél :)

Vagy ha nagyon választani akarsz, akkor ezek közül LG L3 (bűn ronda képernyő) vagy esetleg Asha 201 (Az S40 betegségeivel küzd, amúgy tűrhető)

[ Szerkesztve ]

(#44553) Kareszovics válasza quailstorm (#44550) üzenetére


Kareszovics
addikt

+ Zsolt_72

Köszi a válaszokat; többet nem akarok költeni rá. :D

Sejtettem én már az okostelefon topik után is, hogy nem lesz új telóm. :D

HuMarc - alacsony a vérnyomásom; de feleslegesen tényleg nem akarom megnövelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#44554) quailstorm válasza Kareszovics (#44553) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyébként az LG L3 teljesen korrekt és használható, képernyőfelbontása meg ugyanakkora mint a 6303i-nek, tehát legalább visszalépés nincs :DDD
Ha HVGA lenne akár ajánlott kategóriában mehetne, de nem az. QVGA-ra kissé nehézkesebb dolgozni, de mégiscsak egy ARMv7-es okostelefon! Az Android előnyei már ki tudja használni, nem csak a hátrányai érezheted. Komolyabb játékokat is elvisz, csak a kijelző ocsmány. De valószínűnek tartom hogy inkább maradsz. A 6303i egy nagyon minőségi, nagyon prémium S40-es Nokia (itt van mögöttem a polcon, most épp törött képernyővel :( ).

(#44555) Kareszovics válasza quailstorm (#44554) üzenetére


Kareszovics
addikt

Teljesen őszinte leszek: semmi másért nem szeretnék új telefont, csak hogy így születésnapom környékén valami újdonság érjen. :D

Tudom ez kicsit úgy hangzik, mint amikor valaki belesüpped a fogyasztói társadalom sűrűjébe, de ez van. Olyan ez, mint amikor három napig az új eredeti bőr pénztárcát szagolgatod, aztán szomorúan veszed észre, hogy így is üres, úgy is üres. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#44556) punky10 válasza Kareszovics (#44555) üzenetére


punky10
addikt

:C
Ez a hasonlat nagyon jooooo....!

Mellesleg az L3 a kijelzōtől eltekintve tényleg vállalhato, kivéve a Voda árajánlatában...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#44557) meroly válasza Kareszovics (#44549) üzenetére


meroly
veterán

Ne cserélj!

Impossible is nothing

(#44559) dehecked


dehecked
tag

Na kedves fórumozók, eljött az ideje, hogy segítséget kérjek tőletek (ismét).
Eddig egy Galaxy S-t használtam, köszöni szépen jól van, de szeretném odaajándékozni az öcsémnek rövid időn belül, és magamnak pedig venni egy másikat. Viszont nincs szükségem semmi másra, csak az alapvető funkciókra, tehát telefonálás, és sms írás (na jó, esetleg az ébresztő jól jöhet :D). Ami kritérium:
- strapabíró ház (nem muszáj vízállónak lenni meg ilyenek, de bírja ki ha leejteném, a karc nem zavar)
- sima gombsor, nem qwerty
- ha támogatja a microsd kártyát az se hátrány, de akkor már 3,5 jack legyen rajta. (ha nincs kártya benne, akkor nem érdekel a fülhallgatócsatlakozó sem)
- bírja sokáig szuflával, akár annak árán is, hogy veszek bele egy vadiúj aksit (legalább 3-4 nap)
- pótakkumulátor elérhető áron legyen hozzá

amit már használtam ideiglenesen ilyen célra: Samsung b2100, imádom,imádtam, de nem jó nekem az a saját samu fülhallgató, háklis vagyok a zenére. (a kijelző felbontása és hasonló dolgok nem érdekelnek, jó a szemem, el tudom olvasni akkor is ha nem retina, meg anyámkínja a pixelsűrűség)
bármilyen márkajú telefon, főleg független érdekel, új és használt is jöhet.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

Volt anno valami Phillips telefon ami több hétig is bírta egy töltéssel, erről van valakinek információja?

(#44560) meroly válasza dehecked (#44559) üzenetére


meroly
veterán

Samsung S5610

Egyébként lassan ki kéne írni első hsz-be ezt a samsungot, mert tényleg nincs most a piacon egy nyamvadt konkurenciája se.

Impossible is nothing

(#44561) HuMarc válasza meroly (#44560) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem egy havonta frissülő toplistát kéne összeállítani mind okostelefonok, mind butafonok között. Mindezt egy Logout-bejegyzésben. Annak a linkje pedig mehetne az első hozzászólásba.

(#44562) meroly válasza HuMarc (#44561) üzenetére


meroly
veterán

És mivel frissítenéd a butafonok listáját?

Impossible is nothing

(#44563) HuMarc válasza meroly (#44562) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát ott egy évre előre kihirdetnénk győztesként a Samsung S5610-et. Csak azért írtam így, mert okostelefonoknál tényleg havonta van új top 10 (mondjuk most sokáig tartotta magát az SGS Advance és a ZTE Grand X IN) és a két lista együtt egy egész hosszú bejegyzést szülne.

(#44564) meroly válasza HuMarc (#44563) üzenetére


meroly
veterán

Ott lehet, de sajna itt nincs nagy választék.

Impossible is nothing

(#44565) HuMarc válasza meroly (#44564) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát igen, elég sajnálatos, hogy a nagyobb mobiltelefongyártók nagy része 100%-ban átállt okostelefongyártásra, és ezt a vonalat az alsó kategóriában is erőltetik (pedig nagyon nem kéne :( ) és a zseniális, marketing által 100%-osan maniplulálható fogyasztói társadalmunknak köszönhetően a nagy részben übergagyinak is csak jó szándékkal nevezhető alsó kategóriás okostelefonok kiszorították a piacról a viszonylag minőségi és tökéletesen használható butafonokat. :(

(#44566) meroly válasza HuMarc (#44565) üzenetére


meroly
veterán

Teljesen egyetértek. Jó dolog az okostelefon, de sok embernek amire kell (még ha netezik is vele) jó egy butafon is. Opera mini S40-en gyönyörűen hozza a netet, még ide is szoktam írni róla.

Impossible is nothing

(#44567) quailstorm válasza dehecked (#44559) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokia 5310, Nokia 5130c-2 Xpressmusic. Szerintem remek hangjuk van. Primot nem hallgattam, de ugyanaz a szoft mint a czápában(S5350), csak animációk nélkül, tehát gondolom atomszar lehet.
Sony Ericsson-t is írnék, csak az az átalakítós füles tönkremegy, utánpótlás meg már nincs :(
Új feature phone-t meg nem érdemes venni. Esetleg ilyen Nokia X2-02, meg C2-01 dolgok maradtak, de nem próbáltam egyiket sem.

(#44568) dehecked válasza meroly (#44560) üzenetére


dehecked
tag

Köszi a gyors választ, ez ahogy elnézem a Nokia 6300/6303 külső jegyeit kapta frissebb belsővel :) Készenléti időről tudna nekem nyilatkozni valaki?

(#44569) meroly válasza quailstorm (#44567) üzenetére


meroly
veterán

X2-02 tetszik meg jók is a vélemények róla, C2-01 nem nagy eresztés de mondjuk nem rossz.

(#44568) dehecked: brutális a készenléti ideje, olvasgass a topikjában: [link]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#44570) quailstorm válasza dehecked (#44568) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó csak a szoftver közelébe sem ér egy 5-6 éves SE szoftnak, vagy egy S40v3-nak legalább 4MB RAM-mal...
(#44569) meroly: egyiket sem hallgattam még meg, de mindkettő volt már a kezemben. Ha én ajánlok valamit, arról általában személyes tapasztalatom van. 5130c-2 friss élmény, úgy szólt, hogy nem bírtam letenni, hanem zenét hallgattam vele vagy fél órát... Tisztára mint az N95-öm. És kezeli az N95 "távirányítóját" ami jack kábelen számléptetésre is szolgál.

(#44571) meroly válasza quailstorm (#44570) üzenetére


meroly
veterán

Tudom van itthon egy 5130, tényleg szépen szól. C2-01 szintén van, úgyhogy én se a levegőbe beszélek.
Az S5610-el valóban egy baj van, hogy nem nokia ;]

Impossible is nothing

(#44572) Ace owner


Ace owner
addikt

Felteszem itt is és okosban is.

Olyan telefont szeretnék tablet mellé ami rendelkezik wifi hotspot funkcióval és tudnám szórni róla a netet wifi only tabra. Maximum 15k-t szánok rá.
Nagy előny lenne a qwerty billzet. Akkumlátor nem igazán érdekel, lehet érintős és sima is.
Hozzátenném hogy csakis használt telefon jöhet szóba. Köszönöm előre is.

Galaxy Fold 4

(#44573) meroly válasza Ace owner (#44572) üzenetére


meroly
veterán

Ez inkább okostelefon lesz.
Egy ilyet találtam: Alcatel OT-902

Impossible is nothing

(#44574) Ace owner válasza meroly (#44573) üzenetére


Ace owner
addikt

Csak B,G wifi van benne, ez nem jelent problémát?
Blackberrykben van hotspot funkció?

Galaxy Fold 4

(#44575) meroly válasza Ace owner (#44574) üzenetére


meroly
veterán

Ha a fogadó készülékben is az van, akkor nem.
BB-ben nincs szerintem, legalábbis gsmarena szerint csak ebben az egyben: Q10

Impossible is nothing

(#44576) Ace owner válasza meroly (#44575) üzenetére


Ace owner
addikt

Hát ez még nem is kapható tudtommal és igencsak ipad árban mérik majd :D Akkor marad a droid, köszi a segítséget.

Galaxy Fold 4

(#44577) quailstorm válasza Ace owner (#44574) üzenetére


quailstorm
nagyúr

BBOS7.1-től van benne. [link]

(#44578) Ace owner válasza quailstorm (#44577) üzenetére


Ace owner
addikt

Konkrét példányt egy RIM szaki tudna ajánlani?

Galaxy Fold 4

(#44579) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Jézus mi volt itt amíg nem voltam :D

(#44580) dehecked válasza meroly (#44560) üzenetére


dehecked
tag

Köszi a tippet srácok, utánaolvastam kicsit, meg a telefon saját topikját végignéztem, és ma megvettem djuicenál :)

(#44581) quailstorm válasza dehecked (#44580) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hogy viszonyul a mély hangokhoz? A czápából(S5350) teljesen hiányoznak, az S5230 is messze jobb hangzásban nála...

(#44582) dehecked válasza quailstorm (#44581) üzenetére


dehecked
tag

Mindjárt küld át öcsém pár zenét BT-n. Fülessel, vagy hangszórón érdekel a minősége?

(#44583) quailstorm válasza dehecked (#44582) üzenetére


quailstorm
nagyúr

S5350 mindkettőn ugyanolyan, de természetesen fülessel.

(#44584) dehecked válasza quailstorm (#44583) üzenetére


dehecked
tag

Dope D.O.D számokat tettem rá gyorsan, direkt a mélyhangok miatt, szerintem szépen szól. Pariban van az iPod Shuffle-el, ez talán kicsit hangosabb, de az én iPodom lehet hogy le van szabályozva kicsit, szóval a maximális hangerőt nem nézem. Lényeg, hogy szépen kiadja a mélyeket, basszuskiemeléssel meg pláne.
Skullcandy Cassette fejhallgatóval próbáltam ki egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#44585) quailstorm válasza dehecked (#44584) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor jó. A czápa microUSB fülese meg equalizere egyáltalán nem alkalmas ilyesmire. Nem hallgathatatlan, de a mély komplett hiányzik. A magas fülsértően cseng, hangerő meg nagy skálán állítható, utolsó 3-4 fokozat már dobhártyaszaggató, kár volt belerakni szerintem. D900i-ről meg ne beszéljünk, az büntet. S5230 korrekt, de inkább walkman meg xpressmusicot preferáltam. Most meg hallgatom a Texas instruments C64x+ DSP-t a telómban FLAC-kel, kicsit más dimenzió.

(#44586) Kemiaitesok


Kemiaitesok
tag

Sziasztok!

Két telefon ügyben szeretném segítségetek kérni.

1. feleségemnek telefon: jelenleg egy htc wildfire s-e van, de nagyon nem jön be neki az érintőképernyő, s szívesen visszatérne korábbi nokia 5310-es xpress musichoz, de sajna az tönkrement.
Ami számít neki: szép fényképek kislányunkról, 3,5 jack, zene hallgatás, meg hát gondolom micro sd. Talán részéről ennyi. Telenoros, de akár kártyafüggetlen is érdekel. Szerintem wifire sincs szüksége (meg szerintem ebbe a kategóriába nem is nagyon van, de nem kell).

2. saját részre. Jelenleg van egy motorola defy+om saját számmal, illetve egy céges szám szintén saját telefonnal samsung b2100 (nekem nagyon bejött :) Mindkettő azért ilyen strapa jellegű, mivel vizignél dolgozok, s hát nem gond ha bírja valamelyest a vizet. Motorolát szeretem, csak hát a 2 naponkénti töltés nem adja annyira, kis samsung röhögve visz 7-8 napot.
Szóval szeretnék egy dual sim-es telefont. Amit szeretnék: valamelyest jó képeket (szintén kislányunkról, emiatt biztos hiányozni fog a defy), 3,5 jack, zenelejátszás, net nekem se kell. Aksi bírjon több napot, nem csak kettőt. Amikkel már szemeztem: samsung c3322, samsung c3212 és samsung e2152.
A samsung c3212-nél tartok most, mivel ez az egy képes arra, hogy a 2 simet tudja úgy kezelni, hogy ha az egyiken beszélgetek, másikon hívnak, akkor jelzi, s akár tartani is tudom a vonalat, majd visszatérni. Sajnos a többi csak annyit tud, hogy amíg az egyiken beszélek, addig a másikat ledobja a hálózatról (ide-oda irányítgatás nem érdekel).
Samsung e2152-be van kis lámpa, hiányozna, bár nem a legfontosabb.
A lényeg ez lenne, hogy a két simet leírtak módján kezelje, hogy ne dobja le a hálózatról a másikat. Én eddgi jutottam, ezért gondoltam hátha valakinek van más alternatív ötlete, nem ragaszkodok a samsunghoz, ilyen szempontból rugalmas vagyok. Ár talán a 25E-ig, de jöhet felette is, legfeljebb agyalok rajta.

Azt hiszem témaindítónak ennyi elég is, várom a segítségeteket. Köszönöm.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44587) quailstorm válasza Kemiaitesok (#44586) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Úgy érzem te is veszel egy S5610-et :DDD
Az a dual SIM samsung meg egy nulla leszámítva a dual active-ot... Vannak jó droidok(Alcatel) 35 környékén dual standby-al, de te tudod. Sajna dual active-ban nem vagyok otthon.

(#44588) Kemiaitesok válasza quailstorm (#44587) üzenetére


Kemiaitesok
tag

Nem teljesen tiszta: most ezt az s5610-et feleségemnek ajánlottad? gondolom, mert ez nem dual simes.
Az alcatel tipust kérlek írd le, mert így nem találtam rá. Köszönöm.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44589) Sly Bp. válasza Kemiaitesok (#44588) üzenetére


Sly Bp.
addikt

(#44590) Kemiaitesok válasza Sly Bp. (#44589) üzenetére


Kemiaitesok
tag

Kösz, ránéztem ezekre, de nem szeretnék érintőképernyős dualsimes telefont. Lemondok dolgokról, többet ér nekem, hogy nem kell töltögetni 2 naponta. Főleg ha kint vagyok terepen, mondjuk egy árvízkor, akkor fontosabb, hogy elérhető legyek, mint hogy érintőképernyős teló legyen. Azért köszönöm a linkeket, jöhet még dualsimes, klasszikus teló ajánlat, illetve feleségemnek is jöhet valami. köszönöm.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44591) meroly válasza Kemiaitesok (#44590) üzenetére


meroly
veterán

Az a baj, hogy active dual sim-ből nem sok van, neked pedig az kell.

Impossible is nothing

(#44592) Sly Bp. válasza Kemiaitesok (#44590) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Feleségednek a legjobb a Samsung S5610! Nekem meg ha terepre mész akkor valami nagyon strapa telefont ajánlanék! [link] [link]

(#44593) Sly Bp. válasza meroly (#44591) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Már neked is új arcod van :D Mindenki megújul :D

(#44594) meroly válasza Sly Bp. (#44592) üzenetére


meroly
veterán

Az a baj egyik sem dual active ezek közül sem. Keresem én is egy ideje, de nem nagyon jegyzik külön egyik adatbázisban sem, hogy standby vagy dual :(((

Jah, a régi már nem is én voltam szinte :DDD

Impossible is nothing

(#44595) Kemiaitesok válasza Sly Bp. (#44592) üzenetére


Kemiaitesok
tag

Kösz a két linket, sajna ennyit biztosan nem szánok rá, de érdekes volt.
Akkor már maradok a jelenlegi strapa samsung b2100nál, 8 nap folyamatosan, igaz kevés hívással, gumis külső, jó párszor landolt már földön :)
S hát kemény 6E vettem kéz alól, magamnak függetlenítettem, szóval már csak ezek miatt is örülök neki. Működik, teszi a dolgát, egyszerűen.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44596) Sly Bp. válasza meroly (#44594) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én nem is szeretem a 2 sim-es telefont! Sosem találtam olyat ami jó lett volna! Nekem is van egy Céges és egy magán számom de 2 telefonnal nyomom folyamatosan :) nincs jó két simes telefon nekem!

(#44597) Sly Bp. válasza meroly (#44594) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én nem is szeretem a 2 sim-es telefont! Sosem találtam olyat ami jó lett volna! Nekem is van egy Céges és egy magán számom de 2 telefonnal nyomom folyamatosan :) nincs jó két sim-es nekem!

Grat beduplázott a gép :D

[ Szerkesztve ]

(#44598) Kemiaitesok válasza Sly Bp. (#44597) üzenetére


Kemiaitesok
tag

S ha mondjuk feleségemnek kellene wifi is, akkor mit ajánlanátok, bár ez a samsung s5610 elég megnyerő, csak nincs benne wifi, viszont lehet kéne neki, erre is szeretnék ajánlani neki valamit. Köszönöm.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#44599) Sly Bp. válasza Kemiaitesok (#44598) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nokia C5

(#44600) Kemiaitesok válasza Sly Bp. (#44599) üzenetére


Kemiaitesok
tag

Bocs, de itt az van, hogy nincs benne wifi, elírás lenne?
http://mobilarena.hu/teszt/nokia_c5_sikerre_van_itelve/specifikacio.html

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.