Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) Sly Bp. válasza GardaY (#44200) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Van tapasztalat! Nagyon jó minőség jó kamera! Gyors is ha nem rakod a memóriát fullra meg a memkártyát! Én szerettem és ajánlom bátran! (elöl az élei lyukasztják a farmert vagy dörzsöli ez a hiba) :D

(#44202) GardaY válasza Sly Bp. (#44201) üzenetére


GardaY
tag

akkor nyilván erre esik a választás.
és azért egy 8mpixeles kamera van benne az már nem rossz :D
(a lyukasztás,dörzsölést pedig egy tokkal megoldom,legalább nehezebben szedi össze a karcokat)

köszi mindenkinek a helpet :R

[ Szerkesztve ]

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

(#44203) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Úgy néz ki, eljött az idő hogy lecseréljem öregedő Nokia E52-met, mivel jó pár éve szolgál már. Nagyon nehezen válok meg tőle, mivel engem kiszolgál, egy feltöltéssel 5 napig simán elvan, ezért csak hasonló, vagy csak jobb minőségű telefon érdekelne. Milyet érdemes venni?

- Árkategória kimerülne a 30-50 ezer forintos résben
- Használt telefon érdekelne elsősorban
- Trémobil függő telefon megfelel.
- Hosszútávra vásárolok, minőség fontos tényező, és a strapabíróság.
- Leginkább telefonálásra, zenehallgatásra, autóban navigációként, és wifi kapcsolat létrehozására használnám.
- Az érintő kijelzős telefonoktól még kissé ódzkodom, de ahogy nézem, csak ilyenek vannak a piacon.

Kritériumok:
- napi 1-2 órás zenehallgatással is bírjon 4-5 napot egy feltöltéssel, ez lehet akár eco/energia takarékos módban is.
- wifi.
- GPS
- MicroSD kártya bővíthetőség.
- 3,5" jack, MicroUSB töltő.
- Nokia felé húz a szívem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44204) punky10 válasza Tothgera30 (#44203) üzenetére


punky10
addikt

A mai okosteloktol olyat várni, hogy 4-5 napot kibirjon egy töltéssel... :N
Ez nem fog menni.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#44205) Wlac válasza Tothgera30 (#44203) üzenetére


Wlac
Ármester

A Nokia N8 használtan 40 körül mozog, és szerintem kielégítené az igényeidet. Azt sajnos nem tudom, hogy meddig bírja az akkumulátora, de az okostelefonokra sajnos a pár nap a jellemző, 4-5 nap úgy jön ki, hogy szinte hozzá sem nyúlsz.

“The wha-"

(#44206) Sly Bp. válasza Tothgera30 (#44203) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nincs olyan okos telefon aminek 2 óra zene hallgatás után még elmegy az aksija 4 napot! Az N8 alap állapotban csak telefonálással elviszi a 4 napot! Nekem elvitte! De a GPS-el már csak 5 6 órát megy el és így tovább! Lumia 800 meg egy negyed nap alatt meghalna nálad :) N8 jó választás lehet de csodát ne várj mert nem megvalósítható az igényeidhez!

Nokia E6: aksija szintén elmegy 4 5 napot mint az N8-nál de zenével navival ez is hamar off!
Nokia E7: Nagyon jó ő is nagyon ajánlom de aksi itt sem bírja zenével navival 4 napig!

N8 E6 és E7 ami nagyon jó lehet neked!

(#44207) Tothgera30 válasza punky10 (#44204) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos erre számítottam.

#44205 Wlac: Megnéztem, egész tetszetős, de árban elég sok. Ahogy nézem, újabb Lumia telefonok mennek ennyiért.

#44206 Sly Bp.: Ezen a gondolatmeneten ingázom én is. Nem hiába nem cseréltem még le az E52-őt. Lumia 800-at nagyon ajánlották, bár szerintem naponta kéne tölteni. Az általad ajánlott telefonokat nézegetem, bár ahogy nézem, ezek a Nokiák enyhén túl vannak árazva. Lehet hogy más gyártónál találom meg a kis lelki társam jó pár elkövetkezendő évre.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44208) Sly Bp. válasza Tothgera30 (#44207) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nézz meg egy BB 9780-at!

(#44209) tylerddd


tylerddd
veterán

Anyámnak kellene telefon, egy Nokia 6220 classicot cserél kényszerűségből, 1 napot se bír az akksi és sokan mondták, h ne sokat várjunk egy új akkutól.

Szegénykém elment és vett egy Samu e2600-t a T-nél, de ez a teló büntet. Szappantartó, recsegő ratyi, alig hallani a csengést, pedig direkt felhúztam a fájl hangerejét, de alig van változás.

A lényeg: neki telefonálásra, 1-2 SMS elküldésére kell a telefon, érintős kicsukva, szétnyithatós vagy tolhatós se legyen. A 6220-at is tőlem örökölte és imádta. Viszont jó lenne, ha rendesen összerakott készülék lenne, ami nem nyikorog, recseg, amikor rámarkolsz. Nagyon fontos lenne, h csengéskor erősen szóljon. Okostelóimnál megszoktam, h azok halkabban csengenek, de ez a Samu ... pfúújjjj. Kamera azért legyen 2-3MP.

Amiket nézegettem: Nokia C5 5MP, Nokia C2-01, esetleg a 112 vagy 113?! Meg tök véletlen láttam meg egy SE Cedar-t, bár ezt nem látok sehol újan.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#44210) Sly Bp. válasza tylerddd (#44209) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Samsung S5610-et nézd meg! Olcsó és nagyon jó!

(#44211) tylerddd válasza Sly Bp. (#44210) üzenetére


tylerddd
veterán

Na pont most jöttem rá, h azt kifelejtettem. Az elég masszívnak tűnik és az a durva, h 17-ért van előfizuval, szegény anyám meg 16-ért vette a szappantartót :S

Köszi!!!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#44212) Sly Bp. válasza tylerddd (#44211) üzenetére


Sly Bp.
addikt

:) Ne vedd előfizetésesen meg mert 20 ezer a Media Marktban vagy valamelyik ilyen nagynál biztos találsz!

(#44213) tylerddd válasza Sly Bp. (#44212) üzenetére


tylerddd
veterán

Már nem is tudjuk, hiszen ellőtte az előfizuját erre a sz**ra! :W

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#44214) Sly Bp. válasza tylerddd (#44213) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ilyenkor egy drága telefont kell venni kedvezményesen egy összegbe és eladni a retekbe :D a hasznon meg venni egy telefont! Mi így nyomjuk:D

(#44215) punky10 válasza Sly Bp. (#44214) üzenetére


punky10
addikt

És mikor vettél utoljára így telefont? Mert manapság bármelyik szolgáltatónál akarsz előfizetésben telefont venni, drágábban jön ki, mintha függetlenül vennéd... :O

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#44216) Sly Bp. válasza punky10 (#44215) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Sensationt vettem Októberbe lesz 2 éve 54-ért vettem egy összegben és 110-ért adtam el számlával mindennel!

(#44217) punky10 válasza Sly Bp. (#44216) üzenetére


punky10
addikt

Akkor szerencséd volt. Kifogtál egy olyan (valószínűleg Igen rövid) időszakot, amikor olyan áron volt, ami megéri.
Ráadásul az előfizetéses telefonokat nehezebb eladni, mert félnek a lehetséges IMEI alapu letiltástol(tudom, hogy meg lehet oldani, de plusz költség)
Az idén(illetve tavaly) nem láttam jó ajánlatot sem a Trénél, sem a Vodánál.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#44218) Tothgera30 válasza Sly Bp. (#44208) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Csak olyan jöhet szóba ami netkapcsolat nélkül is képes GPS kapcsolatra.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44219) Sly Bp. válasza Tothgera30 (#44218) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Akkor csak a Nokia jöhet szóba! De az aksik nem fogják neked bírni!

(#44220) Tothgera30 válasza Sly Bp. (#44219) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lumia 800 nekem nem tenné meg, esetleg ha gyakrabban töltöm? Mennyit ér manapság egy ilyen? Mert ezt ajánlgatják.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44221) Sly Bp. válasza Tothgera30 (#44220) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nekem is ilyen van! Csak telefon és SMS és 1 napig sem bírja! Minden este felteszem a töltőre 10-kor és reggel 6 7 kor leveszem! Igaz a mobilnet egész na be van kapcsolva az e-mail-ek miatt! 35-50-ig kapsz ilyet! Én 45-öt mondanék a használt reális árának fullosan hibátlanul!

(#44222) Tothgera30 válasza Sly Bp. (#44221) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem mobilnet nem kell, wifizni is ritkán szoktam. Csak telefon, sms, és néha GPS-ként menjen a kocsiba. Hát.. én töltőre tudom rakni este 12-1 óra felé, de mivel reggel 6-7-kor meló van, ezért 5-kor tuti leszedném. Sajnos elég zsúfolt most az életem, tehát tényleg egy olyan telefon kel, ami elég sokat tud, egyszerű kezelni, és azért van benne egy picike tartalék is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44224) Tothgera30 válasza #40993792 (#44223) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mondjuk ezeket meg lehet oldani, persze. Csak 12 óra után hazafelé ne azon aggódjak hogy mikor merül le a sz@r. Szerencsére az E52-vel nem volt ilyen gond. Anno Záhony-Gyula távot oda-vissza megtette GPS-el, telefonálgatással, wifizéssel, tehát nagyon fog fájni hogy lecserélem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44226) Wlac válasza Tothgera30 (#44224) üzenetére


Wlac
Ármester

Persze csak részmegoldás, de a pótaksi beszerzése is megoldaná a gondot. Mindig lenne nálad plusz egy feltöltött akkumulátor, így ha netán lemerül az elsődleges - éppen nem autóztál, nem volt konnektor, áramszünet stb. -, akkor egy gyors cserével könnyen megoldódna a dolog.
Illetve, ha jól tudom, lehet kapni pár modellhez pótaksival egybeépített tokot, bár az szerintem már más árkategória.

Hogyha valóban nem fontos a net, játékok, és egyéb luxusopciók, akkor érdemes alacsony felbontású kijelzővel szerelt telefont választani. A GPS az ilyeneken is szokott menni, ráadásul elég sokat jelent egy telefon élettartamát tekintve, ha lehúzza az ember az fényerőt, és kikapcsolja a vezeték nélküli adatátviteli szolgáltatásokat (BT, WiFi), de autós-GPS-es használathoz mindenképpen javasolt a szivargyújtós töltő.

“The wha-"

(#44227) Sly Bp. válasza Tothgera30 (#44222) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nokia E7-et vegyél az kínzás mellett is elmegy 2 napot könnyedén!

(#44228) punky10 válasza Tothgera30 (#44224) üzenetére


punky10
addikt

Vegyél egy okostelot 30-40 Eft-ért, a maradékbol pedig vegyél ezek közül egyet :
[link]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#44229) Tothgera30 válasza #40993792 (#44225) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem is nehéz lesz megszokni, de valószínű hogy át tudok állni.

#44226 Wlac: Sehol nem írtam hogy fontos a net/játékok és egyéb hülyeségek. Nekem telefon az telefonálni kell, ami extrákat az évek alatt összeszedtem, az a zenelejátszás, és néha egy kis Wifi vagy GPS.

#44227 Sly Bp.: Nézegetem, csak hát jóval bonyolultabb mint a Win-es mobilok. Továbbá a kicsúszó billentyűzet se egy álom, szétnyílós telefonok korában megtanultam hogy ami szalagkábeles, azzal jó vigyázni. Attól függetlenül tettszik.

#44228 punky10: Köszi, nem. Marad hogy hordozom magammal a töltőt/kábelt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44230) Wlac válasza Tothgera30 (#44229) üzenetére


Wlac
Ármester

Én csak megerősítésképpen írtam, hogyha valóban nem fontos... :)

“The wha-"

(#44231) Tothgera30 válasza Wlac (#44230) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze, valóban nem fontos. Most a Lumia 800/E7/N8 van stáblistán.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44232) Sly Bp. válasza Tothgera30 (#44231) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Bárhogy döntesz jó telefont veszel!

(#44233) Tothgera30 válasza Sly Bp. (#44232) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Remélem :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44234) Wlac válasza Tothgera30 (#44231) üzenetére


Wlac
Ármester

Mivel írtad, hogy az N8 is játszik, és használtban is gondolkodsz, ezt olvasd át, mielőtt lecsapnál egy készülékre: LINK

“The wha-"

(#44235) Tothgera30 válasza Wlac (#44234) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oké, köszi :R .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44236) Sly Bp. válasza Tothgera30 (#44233) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Az E7 mechanikája nagyon jó nem egy N97 típus! Nem fog lerepülni a teteje! Ja de az E7-ben nincs autofocus!
Lumia aksija kaki!
Így nagyjából az N8 lenne a legjobb neked mert az aksija is jó!

Nekem most Lumia 800-am van! Előtte N8 volt egy zöld az előtt meg egy E7-es :D

[ Szerkesztve ]

(#44237) Tothgera30 válasza Sly Bp. (#44236) üzenetére


Tothgera30
Ármester

N8-ról vegyes dolgokat olvasok. Lumia sokkal pozitívabb, legalábbis több jót olvasok róla. De az N8 jobban tettszik.

Te miért váltottál Lumiára? Bevált?

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44238) Sly Bp. válasza Tothgera30 (#44237) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nem olvashatsz rosszat az N8-ról mert nekem 1 évig volt egyhuzamban és előtte is volt egy pá azért is választottam! Tudni kell rólam hogy 3 naponta cserélek telefon tehát szinte minden átfutott már a kezem alatt!

N8-ról csak 1 dolog miatt váltottam át az pedig az hogy nekem egész nap kell hogy jöjjenek az e-mailek és kell a net! De minden másban elveri a 800 az N8! Minőségben is sokkal jobb jobb a kamera!
800 mellett szól hogy hamarabb talál pozíciót a GPS és gyorsabb mint az N8!
Lumia aksija egy hulladék! Nem bírnád vele ezért N8 lenne neked jó!

Amúgy Lumia is "Bevált" de a kameráját az N8-nak mérhetetlenül hiányolom!

PureView-et vettem volna de drága ezért lett ez! És innen a 920-ra fogok lépni mert megszoktam a Win-t pedig féltem tőle :)

Itt az Exem :O

[ Szerkesztve ]

(#44239) Tothgera30 válasza Sly Bp. (#44238) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem zavar hogy a 920 is hamar le fog merülni? Érdemes Symbian telefont venni manapság? Mondjuk nekem nem lenne nehéz átállni, de hosszú távra tervezek, szóval emiatt érdekel. Amúgy az N8 nagyon tettszik, a tiéd is szép volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44240) Sly Bp. válasza Tothgera30 (#44239) üzenetére


Sly Bp.
addikt

De zavar hogy az is aksi gyilkos de már ilyen az összes telefon!
Nem érdemes Symbiant venni de ha veszel sem lesz semmi baj! Ugye ez már egy olyan OP rendszer amin csak a programokat frissítgetik de gyökeres változások nem lesznek!
N8 jó választás ha nem netezel!

(#44241) Tothgera30 válasza Sly Bp. (#44240) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor elkezdtem nézegetni... még egy pofás tokot kell mellé nézni (hogy kompletten is nézzen ki jól) és akkor lehet benevezek egyre.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44242) Sly Bp. válasza Tothgera30 (#44241) üzenetére


Sly Bp.
addikt

45-50 ezerért kapsz gyári garis hibátlan N8-at mint amilyen az enyém volt! Vaterán is van pár!

(#44243) Ygg


Ygg
senior tag

Tanácsot kérnék:

- Árkategória. olcsó. 20-30 max.
Lehetőleg új, de lehet használt is.
T-függő, vagy független legyen, max Domino, nem előfizetésre venném.
Hosszú távra kellene.
Hagyományos, gombos kialakítás előnyben.
Semmi tudás nem kell, csak telefon, és SMS, MMS. Max még a kamera nem baj, ha jó.
Ami viszont nagyon fontos. Nagyon bírja az akksija, és ne csak készenlétben, hanem a beszélgetést.

A szitu: a céges, amit adtak, a napi irgalmatlan forgalom miatt hamar beadja a kulcsot, lemerül.
Mást nem adnak, de a munka meg elvárt. Töltőn állandóan nem lehet.
Ezért sajnos saját zsebből kellene megoldani.
Illetve valami jó head-set nem ártana, hogy ne süsse ki az agyát..

Köszönöm.

(#44244) Sly Bp. válasza Ygg (#44243) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Samsung S5610 Függetlenül a Media-ban 20 21 ezer!

(#44245) Tothgera30 válasza Sly Bp. (#44242) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nézegetem. Az előbb néztem egyet, abban volt 455 óra beszélgetési idő. Az E52-esemben meg 155 óra. Azért ez nem mindegy.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44246) Ygg válasza Sly Bp. (#44244) üzenetére


Ygg
senior tag

Hmmm.
Nem rossz.
Nézegetem.
Egy tippnek mindenképp jó.
Köszönöm!

(#44247) Sly Bp. válasza Tothgera30 (#44245) üzenetére


Sly Bp.
addikt

455 órával semmit nem vennék de én már 100-al sem! 54 óra volt az Én N8-amba 10 hónaposan!

(#44248) Tothgera30 válasza Sly Bp. (#44247) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó, hát az enyém 2010.02-es gyártású és, 2010.06.03-án lett véve. Szerintem így azért elfogadható. Én meg a telefonnal telefonálok, tehát a 155 óra hamar belement, ahogy nézem, ebből utóbbi időben pörgött sok hívásidő. Viszont neten csak 139mb-ot szedett össze, ez wifi lehetett.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44249) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok, így a segítségeteket szeretném kérni. Nincsenek nagy igényeim csupán telefonálásra és netezésre használnám. Tehát számomra nem fontos a kamera/fényképező minősége, vagy a zenelejátszás. A keret 30-50 ezer Ft. Ha a felső árhoz közelít a telefon akkor a Navigáció is fontos. Használt telefon is szóba jöhet. Én most a Samsung Galaxy Ace és a Samsung Galasy S1 eket nézegetem.

Vélemény erről a kettő telóról? Vagy esetleg tudnátok ajánlani másikat? Telefonokban nem vagyok annyira jártas, jó lenne némi segítség!

A válaszokat előre is köszönöm! :R

You can walk straight through hell with a smile

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.