Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) ottar válasza Sly Bp. (#44049) üzenetére


ottar
tag

És köszönöm a jótanácsokat.. :)

(#44052) Sly Bp. válasza ottar (#44050) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nézz be még a Média Markt-ba vagy valahova hátha lesz de ott viszont 100 ezer körül! De a Nokia be tudja neked szerezni! Az árkádba bemész és szereznek neked ebben biztos vagyok! Csak az ára ugye....!
Nincs mint Örülök hogy sikerült telefont találni és végül teljesen más lett mint a kiinduló telefonok :)

(#44053) ottar válasza Sly Bp. (#44052) üzenetére


ottar
tag

Hát, annyit azért nem adnék érte, ha nem muszáj... :)
Ha minden kötél szakad, akkor E6 lesz belőle. Sokat nézegettem már.. :)

(#44054) Sly Bp. válasza ottar (#44053) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Pici kijelzője miatt nem ajánlom annyira! Nem mindegy hogy hogyan olvassa az ember a file-okat és üzeneteket! Na meg a szövegbevitel sem mindegy! A 2 bill között van különbség!

(#44055) ottar válasza Sly Bp. (#44054) üzenetére


ottar
tag

Igen, épp most olvastam újra a tesztjét..
E7. pont. :)

(#44056) Sly Bp. válasza ottar (#44055) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Örülök hogy megtaláltad a "jövendőbelidet"!

Erre csak az elején kell költeni de sokat az esküvőre! :D Olcsóbb mint egy feleség hosszútávon :D

(#44057) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Samu S3 vagy a htc One x a jobb telo?

(#44058) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Vagy iPhone 4?

(#44059) Sly Bp. válasza KaakukK16 (#44057) üzenetére


Sly Bp.
addikt

One X + :) Azt nézd meg!
Amúgy OneX
2. S3
3. iPhone

(#44060) KaakukK16 válasza Sly Bp. (#44059) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Rendben . Köszi. És lenne egy másik is,amit ismerősömnek vennék. A lényeg hogy szép kijelzővel rendelkezzen,jo kamerája legyen 5mpixel vagy afeletti. Tulajdonképpen neki csak netezésre ,üzengetésre és ugye telefonálásra kell. Lehetőleg ne túl drágán. Mit ajánlatok? Win8 érdemes ? Vagy inkább android?(én és az illető is azt pártolja )

(#44061) Sly Bp. válasza KaakukK16 (#44060) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ha jó a Win akkor Lumia 800!
Ha olcsó android kell ami nagyon Baba akkor ZTE Grand X In ez 58 újonnan Dominósan a T-nél!
Ha olcsóbb akkor egy használt Galaxy S ami kb 35 ezer! Vagy egy pár napos Alcatel OT-995 45 ezer körül találni!

(#44062) ottar válasza Sly Bp. (#44056) üzenetére


ottar
tag

Ezt már buktam... :)
Mondjuk nyelt egyet a nejem, mikor közöltem vele, hogy telefont cserélek...
(előző nap vett 3 pár csizmát...)
De nem szólr semmit. Neki meg nemrég cseréltünk iPhone-t. :)

(#44063) KaakukK16 válasza Sly Bp. (#44061) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Na még egy kicsit bogarásztam.
Olcsóbb kategóriában . Sony xperia s - ről mit lehet tudni? Esetleg még a kettő közt megtetszett a HTC One s. Illetve még annyit hogy az LTE verzió mit takar? (lt28i xperia ion) 1000 Ft különbséget megér az 1,7 GHz - proci az (lt26ii SL) esetében a sima (lt26i S) 1,5ghz -s ellen nem? Ezek közül a Sony-K közül melyik viszi a pálmát? Mivel árban 1-2 ezer van köztük..

(#44065) #78927104


#78927104
törölt tag

Sziasztok, tudom nem ide kéne írni, csak nem vágom, hogy ez a kérdés melyik topikba passzolna.
A problémám, hogy pár hónapja nem kártyám van, hanem előfizetésem, és már a harmadik 10k feletti számlát kapom.
A kérdés, hogyan lehetne követni, hogy mennyit telefonáltam eddig, mennyi lenne a számlám?

(#44066) meroly válasza #78927104 (#44065) üzenetére


meroly
veterán

Inkább az adott szolgáltató topikjában kérdezd.

Impossible is nothing

(#44067) Sly Bp. válasza KaakukK16 (#44063) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ebbe a Ghz háborúba fölösleges belemenni! Mert hogy 1.5 vagy 1.7 az már annyit jelent hogy ember nem veszi észre! Az a lényeg hogy az adott készülékre jól van e optimalizálva! De ezeknél már döccenőmentes minden! Sony S is jó telefon 65 körül mozog használtban de ha kell a fém akkor Sony P! Sony SL-nek nincs sok értelme az egy javítás akart lenni szerintem de fölöslegesen! Ion is jó telefon! Itt kb csak az a kérdés hogy melyik tetszik! A Sony új sorozata eléggé jól sikerült (U, P, S... és társai)

LTE-re meg már megjött a válasz!

(#44068) Prowler


Prowler
senior tag

Sziasztok!

Haldoklófélben van a régi telefonom, valamint kaptam egy elég jó ajánlatot a Telenornál, szóval új telefont vennék előfizetéssel. A kiszemeltek:
-Sony Xperia Tipo
-Samsung Galaxy Ace
-Nokia 500

A lényeg: 3-3,5 kijelző (4es nekem már nagyon tepsi),ne legyen egy lassú tetű (relatíve), normális anyaghasználat. Az Ace mellett szól a ledes, autofókuszos kamera, a sony mellett az új android, a nokia mellett a jó navigáció.Ami kérdésem lenne:
-Mennyire fontos a friss Android? Régire már nincs annyi alkalmazás?
-Tudnátok még ajánlani hasonló telefont ilyesmi mérettel?

A kamera annyira nem fontos, a zenei és navigációs képességek viszont számítanak.
Előre is köszönöm!

Veremivadék Undorkutya

(#44069) HuMarc válasza Prowler (#44068) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyértelmű: Xperia Tipo! A másik kettőt (már ha nincsenek mazochista hajlamaid) NAGYON MESSZE KERÜLD EL!

Esetleg ZTE Blade III (van a Telenornál, de azt hiszem, 4 colos) vagy Samsung Galaxy Mini 2 (nem tudom, hogy van-e a Telenornál és csak 3,3"-os)

[ Szerkesztve ]

(#44070) quailstorm válasza Prowler (#44068) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyre inkább hajlanak a fejlesztők az új API-k felé, de azért a GB még 90%-os lefedettségű. Gondolom újat akarsz venni, felhívom a figyelmedet az S5830i-re. Már csak azt kapsz. Az kb galaxy y az ace házában. Képminőséggel nincs baj, hanggal annál inkább, videót meg jobb lenne ha nem is tudna felvenni, annyira borzalmas. Szinte semmi nem megy rajta, ami igen az is lassú laggos. Ezen felül hajlamos paranormális jelenségekre, telefonálás közbeni kerregésre. Ezt kevés ember mondta eddig, de egyet személyesen ismerek, szóval létezik a probléma.
A Tipo jó szerinte, nagyon gyors, kellően erős alap droid. Kamerája kevés, arra ott a miro, de mindenképp jobb videót rögzít mint akármelyik galaxy ace. A képernyője sem egy Bravia cucc sajna...
Nokia 500 Bellével elmegy, sajna a GPU hiánya miatt rengeteg dologból kimaradnál, ezért nem ajánlom, inkább feljebb nézelődj. Kicsit vadászni kell az appokat, nincs sok népszerű droidos app, de összességében minőségi a cucc, képernyője a legjobb a 3 közül. Meg strapabíró.
Androidra lehet venni navit, mondjuk S5830i-n az is rendesen lassú. Zenében meg mindkettő jó, az S5830i meg fülbántó, borzalmas és használhatatlan. Nincs zene, csak valami szól, de szét van csúszva, rossz helyen van minden, se tér, se stereo, se rendes hangok, csak egy káosz.

(#44071) DS39 válasza Prowler (#44068) üzenetére


DS39
nagyúr

Tipo vagy a navi miatt esetleg egy Lumia. azt a régi Nokia-t és Ace-t semmiképp.

(#44072) Prowler válasza quailstorm (#44070) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Hát igen,a Samsung csak azért került be a listába, mert 0 ft-tól elhozható. Amim volt eddig (tv,monitor,hifi,porszívó) mind tönkrement. Szóval nem mondanám, hogy kedvelem, de telefonban még nem ismerem.
Blade III-at vett barátom tegnap, de számomra az már tepsi, egyszerűen nem tetszik.
C5-03 van még, de utánaolvastam és eléggé egy katasztrófatelefon. :)
Itt alsó kategóriában nincs valami nagy választék (jóból) amint észrevettem...

Veremivadék Undorkutya

(#44073) quailstorm válasza Prowler (#44072) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Attól függ mihez hasonlítjuk a C5-03-mat... Bár sokszor elszálltak az árral, de ha azt vesszük, most kb alig drágább mind egy samsung star1-2-3, akkor nem is olyan rossz az. Nokia maps van rá rendesen, meg symbian is. Viszont olyan gyenge hardvert ami abban van, már a Nokia nem használt a touch and type-nál, és ashákból is csak a szarabbja gyengébb. Kétségtelen viszont hogy erősebb a C5-03 mint a star2, a többi meg vicc érintősnek. Van még ilyen LGT385 mint gyenge próbálkozás, 3,5 colon QVGA. Szemüveg nem kell hozzá az biztos. Akkor már inkább C5-03 640x360-nal nem?
Választék van: Huawei Ascend Y200, G300. Nézz utána, tetszik-e. Hardverben a tipo, de Y200-nál előkerülhet a root és link2sd mert kevés a belső memó.

[ Szerkesztve ]

(#44074) Prowler válasza quailstorm (#44073) üzenetére


Prowler
senior tag

Most konkrétan a többi 0 ft-ért elhozható telefonhoz hasonlítottam. Nem leszólni akartam, de itt a mobilarénán is nagyon lehúzták. Viszont kinézetre jobban tetszik mint a többiek. Csak hát ha tényleg ilyen lassú akkor nem lehet nagy élmény használni...

Veremivadék Undorkutya

(#44075) quailstorm válasza Prowler (#44074) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, lassú. Belépőszint a symbianba, hogy egyből meg is utálhasd. Más oprendszerrel pedig egyenesen használhatatlan lenne. De még mindig okostelefon, nem úgy mint az előbbi hsz-emben emlegetett népszerű baromságok.

(#44076) Prowler válasza quailstorm (#44075) üzenetére


Prowler
senior tag

Értem. És a HTC Wildfire S? Jókat írtak róla, gondolom ha nem jön ki rá újabb verziójú Android akkor a 600 mhz is elég neki?

Veremivadék Undorkutya

(#44077) HuMarc válasza Prowler (#44076) üzenetére


HuMarc
addikt

Én nem venném meg. Sokkal inkább Xperia Tipo!

(#44078) Sly Bp. válasza Prowler (#44068) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Neked egy Nokia Lumia felelne meg! A 800-as de a 710 és a 610 is jó lenne! Nokia Navinál nincs jobb!

(#44079) Prowler válasza HuMarc (#44077) üzenetére


Prowler
senior tag

Humarc, quailstorm Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Jövő héten megnézem őket élőben és eldöntöm.

Veremivadék Undorkutya

(#44080) quailstorm válasza Prowler (#44076) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kevés az MSM7227. Nagyon kevés. Borzalmasan, és ha nem raksz rá főzött ROMot még kevesebb. Barmolni akarsz vagy használni a telefont? Mert a Tipo azon kevesek közé tartozik ami gyárilag elkészült, és úgy lehet megvásárolni. A legtöbb droidos telefont meg otthon kell befejezni.
Természetesen örülnék egy Wildfire S-nek, nem akarom leszólni, sokszor jobb mint a sim Ace, és nincs belóle átverős verzió, de számomra már többet ér fele RAM ARMv7-es proci gagyi kamera, mint hogy általános feladat normális ellátásáért baszakodni kelljen. Jó szórakozás, haverral elvagyunk X8-cal, már NFS hot pursuit is szépen megy, amíg nem fogy el a RAM, vagy nincs 2+ autó a képen.
Szerintem idén már nem kéne 10 éves technológiára alapuló hardvert venni, max ha symbianos. Mert ez a legalapabb proci, nincs benne FPU. Úgy meg sokat nem ér.

(#44081) Prowler válasza quailstorm (#44080) üzenetére


Prowler
senior tag

Értem. Kösz, hogy felvilágosítottál, mert ki is vágnám egyből ha nekiállna itt nyomatni a diavetítést. Ha már okos telefonra vált az ember, akkor elvárható lenne hogy legalább az ott alapnak számító dolgok viszonylag zökkenőmentesek legyenek. Akkor az Android se fenékig tejfel ezek szerint, tisztelet a tiponak (kivételnek).
Még egy kérdés: a Nokiánál tényleg ennyire körülményes a Facebook az Ovi dolgok miatt mint írják?
Nem vagyok egy nagy függő a 12 ismerősömmel, de korlátlan használatot adnak a Telenornál és így azért kihasználnám amennyire lehet.

Veremivadék Undorkutya

(#44082) DS39 válasza Prowler (#44081) üzenetére


DS39
nagyúr

ha már hűséget vállalsz, egy kicsit többet is rászánhatnál, mint a 0 Ft-os telefonok, akkor olyan androidot vagy WP-t kapnál ami gördülékeny, élvezhető. :)

(#44083) quailstorm válasza DS39 (#44082) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A Tipo az, a relatíve gyenge HW ellenére. A GTA3-tól sem ilyed meg, meg a vice citytől se, de az azért rendesen laggol rajta. Nagyon remek lett a szoftver, kb a 1,5szeresét nyújtja erőben, mint amit a többi gyártó arra a chipsetre alkotott.
De megerősítem, sokkal jobb élmény valami komolyabbat nyomkodni. Ha az a komoly nem kétmagos, akkor kb galaxy S. Arra legalább van 100-as droid 4.2.1. Engem az érdekel :D
WP-vel az a bajom hogy a 7-nek annyi lesz mindjárt, a 8 meg száz felett kezdődik. De igen, sosem akad meg, nagyon szépen megy.

(#44084) DS39 válasza quailstorm (#44083) üzenetére


DS39
nagyúr

amit írt hogy jó navi (ingyenes), meg zene, arra a wp7 tökéletes. (persze a 8-as az igazi, de az még drága valóban.)

(#44085) KaakukK16 válasza Sly Bp. (#44067) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

80 a sony xperia s és 81 az xperia sl.. A One s 90 lenne újonnan természetesen. Vonz a sony nagyon,akkor nem lenne rossz választás igaz?

(#44086) Sly Bp. válasza KaakukK16 (#44085) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nem, egyáltalán nem lenne rossz választás!

(#44087) Drompels


Drompels
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, mert a mobiltelefonok területén kb. 10 éves lemaradásban vagyok.
A jelenlegi szituáció, hogy már a sokadik Nokia 6210-esem haldoklik, lassan váltanék.
Következő telefonomnak olyat szeretnék, ami
-elsősorban Dual simes, és a két kártyán egyszerre tud hívást fogadni. Tehát ha munkaidőben a családi vonalon hívnak, és a főnök is keres, ne higgye, hogy ki vagyok kapcsolva.
-mivel régimódi vagyok, ezért az érintőképernyőtől távol tartanám magam, mindenképp nyomógombosat szeretnék
-családomban tapasztaltam, hogy elég sok mai telefon csak 2-3 napot bír, míg a 6210-esem 10 éves akksija is kibír 5-6 napot, szóval olyan kéne, ami minimum egy hetet kibír egy töltéssel
-árkategória szempontjából rugalmas vagyok, beszerzés szempontjából úgyszintén, és lehet új/használt is
A fentiek alapján egy hosszútávra megtartható telefont keresnék, akinek van tippje, tapasztalat, kérem ossza meg velem.
Válaszaitokat előre is köszönöm! :R
Üdv.
Drompels

(#44088) allando válasza Drompels (#44087) üzenetére


allando
tag

Nézd meg a Nokia 101 elefont
Ha mégse jönne be max. 10-et buksz.
Tuti megbízható garantált 1 hét aksi...

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#44089) Sly Bp. válasza Drompels (#44087) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Samsung C3322-at ajánlom! A tesztjét olvasd el! Tetszeni fog!

(#44090) mercenaire válasza allando (#44088) üzenetére


mercenaire
tag

Szia. Az nem lesz jó neki, mert egyszerre nem tudja fogadni a hívásokat. Ha az egyiken beszél a másikat leveszi a hálózatról. Mindenképpen dual active kell a kollégának.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#44091) allando válasza mercenaire (#44090) üzenetére


allando
tag

Hoppá,
Figyelmetlen voltam... igazad van.

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#44092) mercenaire válasza allando (#44091) üzenetére


mercenaire
tag

Először én is a Nokia 101 vagy Asha 200 -t javasoltam volna a kollégának, csak később tűnt fel, hogy milyen igényei vannak a telefonnal kapcsolatban. :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#44093) allando válasza mercenaire (#44092) üzenetére


allando
tag

Viszont van megoldás.....
A cégest (azt úgyis a cég fizeti) átirányítja a sajátjára ha nem elérhető. Tehát a privátba beszél akkor nyilván blokkolja a cégest, de mivel nem elérhető "bekopog" a privát beszélgetésbe és olálá.... :DD :C :K
Na, elégé érthető voltam?

Motorola 3200 - A738 Android 2.2 - Nokia 8800

(#44094) mercenaire válasza allando (#44093) üzenetére


mercenaire
tag

Igen ez megoldás lehet :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#44095) szpsz


szpsz
csendes tag

Nincs ma már olyan telefon, mint egykoron Nokia 8910 vagy 8800?

Nekem kimondottan a Nokia 8910 és a 8800 a kedvenc típusaim. Számomra a minőségi kidolgozás és exclusive design fontosabb, mint a funkciók. A 8910i-m után 8800-ra váltottam, mára ez már "öregecskedő" lett, viszont nem látok méltó utódot. Tudom, a Sirocco és a különféle Arte modellekkel pár bőrt lenyúztak még a típusról, aztán annyi.
Mondom, nekem nem kell okostelefon, az iPhone célcsoportja is inkább a kockuló fiatalok. A Vertu, a Tag Heuer Meridiist már túl nagy falatok (értsd: értelmetlenül drágák) lennének. De a Nokia 8000-res szériája pont azt testesítette meg, amilyen telefont én igénylek.
Ötletek, hogy ma mi lenne a méltó utód?

(#44096) diablo666


diablo666
tag

hi

nagyon lama vagyok mobil teren,de most muszaj vegyek valamit,mert elhagytam a 100 eves nokiamat...
35k(+/- 10k) kartyafuggetlen kategoriaban milyen alternativak vannak...?mindegy,hogy okos vagy nem...
normalis hardvert ugysem kapok ennyiert tudom...jatekra meg ott van az androidos aurora a2 tabletem...
jo ar/ertek telot szeretnek ennyiert...legyen rajta egy normalis kamera(min 3mp)meg zenehallgatasra is kell neha...de nincsenek hatalmas igenyeim maskulonben...
a gps az pozitivum ezert nezegettem az xperia tipot...a masik meg Samsung S5610 de abban sajnos nincs gps...a ketto kozul valasszak vagy vannak mas alternativak is...?
kulcsszavak:minel olcsobb,min. 3mp kamera,zene...+ gps pozitivum.. erre varok alternativakat
:R

[ Szerkesztve ]

(#44097) Sly Bp. válasza szpsz (#44095) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Motorola Aura!

Mobiado-k!

Hátha tetszik valami!

(#44098) Sly Bp. válasza diablo666 (#44096) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nokia C5-00 5MP!

Van ingyen navi! Csak pici kijelző miatt nem a leghasználhatóbb de van benne és ingyenes! S5610-nél a GPS-el jobb! Ha mind a kettő tetszik és nagyon kell a navi akkor C5 ha nem akkor jó választás a Samsung!

Ha érintős is jöhet akkor írok még de úgy értelmeztem inkább ezek jönnek be!

(#44099) diablo666 válasza Sly Bp. (#44098) üzenetére


diablo666
tag

:R

nekem az erintos is bejon, sot...csak ebben az arkategoriaban az android eleg csiga,ha jol olvasom a tipo kivetelevel...bar van idom :D
ahogy nezem a Nokia C5-00 minimum 39k...az kicsit huzos,meg kinezetre sem jon be annyira,mint pl. a tipo...
[link]

ezen az oldalon a tipo 31k...mashol joval dragabb...valakinek van tapasztalata az oldallal...?paypallal is lehet fizetni,ezert gondolom,hogy nem csalok...

[ Szerkesztve ]

(#44100) Sly Bp. válasza diablo666 (#44099) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ha van Androidos géped játszani és egyéb és gyors telefont akarsz akkor Nokia Lumia 800! A navi miatt csak a nokia jöhet szóba! De ha feltöröd a telefont vagy veszel rá progit akkor minden! Pénzedből ki lehet hozni!

Samsung Galaxy S, S+, S Advance használtan! ZTE Grand X In használtan! Alcatel OT-995! Nokia E6 E7 Ha jó a symbian! Sony Arc S, Sony P (drágább mint 45), Sony S (drágább mint 45), olcsóbban a Sony U!

Ezeket nézegesd meg hátha tetszik valamelyik!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.