Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) ki0817 válasza #40993792 (#34949) üzenetére


ki0817
csendes tag

Köszönöm az infót! Ez kicsit megnyugtató. :-)

(#34952) ki0817 válasza Rav3n02 (#34950) üzenetére


ki0817
csendes tag

Köszönöm!

Ja, a 701-esnek köszönhetek egy defektet, a jószerencsének meg az életemet. :O
Adatmentésnél a fő gondom, hogy az outlook nem ismeri fel a régi típusú telefonszámokat (amikor még csak egy névhez egy szám tartozott, pl. 3210-esnél 1922-ben). Így azoknál a neveknél nincs telefonszám szinkronizálás után az Outlookban. Bepötyögni több száz számot kézzel nem igazán tűnik izgalmas feladatnak. Azt mondod, a gmail account felismeri és tárolja ezeket? De azt hogyan lehet szinkronizálni Nokiával?

gabesszg: A Galaxy S+ nem igazán nyerte el a tetszésem és túlárazottnak is gondolom. Amire nekem kell, a Defy bőven jónak tűnik és az IP67-es szabvány nagyon nagy piros pont nálam! De azért köszönöm! :-)

(#34953) Domxc válasza ki0817 (#34948) üzenetére


Domxc
senior tag

Hát igazából a mai készülékekben ezek nagyon jól meg vannak oldva. Vezetés közbeni tárcsázás. emailezés is kitanulható elég hamar. ebből a szempontból praktikusabb az érintőképernyő. 1-2 hét után elég szép sebességgel fogsz majd gépelni rajta. Keresési funkció van a telefonkönyvben, átlalában még egy függőleges vonal is van amiben az Abc szerint kereshetsz. Sőt ha a Facebook Gmail alkalmazást letöltöd (a Gmail alapból van a telefonon, mivel a Google csinálja az Op. renszert) alkalmazást letöltöd a telefonon megtalálható netes áruházból, és engedélyezed, hogy azokat az embereket akikkel tartod a kapcsolatot, őket átszinkronizálja a telefonkönyvbe. (ezek mind jellemzőek a telefonon megtalálható Android operációs rendszerre) Adatáttöltésről nem tudok, az emailt meg hasonlókat 10 perc alatt el tudod intézni, hogy megjelenítse, mivel alapból van rajta ilyen alkalmazás. Sok helyen lehet kapni. Ha nem számít a szolgáltató akkor T-Mobile, Voda, de ha igen, a GSM boltokban is árulják. Itt van pár link: [link1], [link2], [link3].

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#34954) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Segítséget szeretnék kérni. Apának (50 éves) szeretnénk egy új telefont venni.
A mostani telefonja egy szétnyílós régi samsung (pontos típust nem tudok).
Vállalkozó,naponta 4-5 órát biztos beszél telefonon.
Billenytűset szeretne,az érintőképernyősök nem jönnek be neki. Tudásra nem kell semmi extra,csak annyi,hogy stabil legyen,hosszú távra kellene,és azért jó sokat telefonál.
Esetleg jó lenne a navi,de tényleg csak az a lényeg,hogy billentyűs,egyszerűen kezelhető,és bírja az akksija amennyire lehet.
Árban 100 fölé nem mennék,bízom benne,hogy akár a feléből is ki lehetne hozni egy jót,de ha van valami tuti tippetek,ami kicsit drágább,akkor azt is meghallgatom.
Én valamilyen Blackberry-re,vagy Nokiára gondoltam.

Szerintetek?

Üdv.

(#34955) szata.68 válasza szata.68 (#34954) üzenetére


szata.68
senior tag

Még annyi,hogy autóban is sokat telefonál,esetleg erre van valami egyszerű,és jó megoldás?

(#34956) littlelion21 válasza szata.68 (#34954) üzenetére


littlelion21
addikt

Nokia 6700 + BT-füles

(#34957) szata.68 válasza littlelion21 (#34956) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi a tippet,de ettől kicsit komolyabbat szeretnék. Valamelyi E szériás esetleg,ami mostanában jó?

(#34958) littlelion21 válasza szata.68 (#34957) üzenetére


littlelion21
addikt

"Tudásra nem kell semmi extra,csak annyi,hogy stabil legyen,hosszú távra kellene,és azért jó sokat telefonál."

erre a célra minek symbian? :F

most mondhatnám hogy E52, de sok (volt) tulajt elkapna az agyérgörcs ha a "stabil" és "megbízható" jelzőkkel egy mondatban látnák...

(#34959) szata.68 válasza littlelion21 (#34958) üzenetére


szata.68
senior tag

Hát nemtudom,de azért egy korszerű mobilra gondoltam,a semmi extra alatt pl 8MP-es kamerát értettem,meg hasonlókat. (de pl egy min. 3.2MP-es cam jó lenne)

(#34960) littlelion21 válasza szata.68 (#34959) üzenetére


littlelion21
addikt

Csek disz + azóta megkapta a nokia-féle free navit.
Ennél jobbat nem igen találsz erre a célra, ha hagyományos candybar kialakítású mobilt keresel.

(#34961) b4zsi-


b4zsi-
őstag

most minden hozzászólásodba új dolgokat említesz.
Csak telefonálásra, megbízhatóságra én a NOKIA 6230/6230i-t mondanám :)

(#34962) szata.68 válasza b4zsi- (#34961) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi a tippeket,de valami újat szeretnék,amin van nyomógomb. (ezért írtam,hogy BB,vagy E szériás Nokia)

[ Szerkesztve ]

(#34963) Rav3n02 válasza szata.68 (#34962) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Akkor vegyél neki újonnan egy E72-t vagy E6-t csak utóbbinak kicsit gyenge a kamerája

(#34964) ace05


ace05
senior tag

Hello! Nagyapámnak tegnap véglegesen bemondta az unalmast a 1994-es gyártmányú Pision monokróm kézi számítógépe. Milyen kihúzható vagy nem kihúzható qwertys telefont ajánlanátok neki hogyha csak Emberek kontakt adatait (bankszámlaszám,email,születésnap.....stb) és office dokumentumokat tárolna és használna rajta! Meg jó lenne ha könnyen lehetne szinkronizálni számítógéppel . Csak erre kell neki semmi másra ! Ár olyan 50-100 között lenne , de az én véleményem szerint jobb lenne az 50 környéke árban! Előre is köszönöm!

(#34965) Domxc válasza ace05 (#34964) üzenetére


Domxc
senior tag

Hát a főleg Blackberry-k vannak az ilyen funkciókra kihegyezve. (pl.: 8520) De érdemes megnézni még a Samsung Galaxy Pro B7510-t, vagy a Nokia E63-t.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#34966) szata.68 válasza Rav3n02 (#34963) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi,ezek jónak tűnnek! :)

(#34967) littlelion21 válasza szata.68 (#34966) üzenetére


littlelion21
addikt

...csak aztán ne csodálkozz ha 2 nap után földhöz b@ssza. :U

(#34968) ki0817 válasza Domxc (#34953) üzenetére


ki0817
csendes tag

Köszönöm nagyon a segítséget újra!
Megvettem a Defyt. Nagyon tetszik és tényleg jó az érintőképernyő is. A Swype pedig nagyon egyszerű és gyors írási módszer.
Az adatmentést majd valahogy megoldom.
Még az Androidot kicsit szokni kell, de szerintem nem lesz vele gond. :)

K Ö S Z I ! ! ! :C

(#34969) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv mindenkinek!
Nem jöttek be nagyon az érintőképernyős telefonok, szeretnék visszatérni a "régi" telefonokhoz, ehhez kellene egy kis segítség.
Amire használnám: telefonálás, SMS, ébresztőóra.
Ezen felül fontos lenne: hosszú akkuidő, normális billentyűzet/SMS-írási képesség, strapabíróság. Ez utóbbi alatt azt értem, hogy ne keljen féltenem, nem kell mindenféle nemzetközi szabály szerinti túlélőmobilnak lennie.
Ami nem fontos: színes kijelző, kamera, bluetooth, satöbbi.

Tulajdonképpen a céljaimnak tökéletesen megfelelne egy Motorola F3 is, ha nem lenne használhatatlan a kijelzője. Fontos még az olcsóság is, használtan venném. Ha bárkinek van bármilyen tippje, szívesen várom :)

“The wha-"

(#34970) mr.kocka válasza Wlac (#34969) üzenetére


mr.kocka
aktív tag

Szia,

Mennyi az az olcsóság?:) Márkába van elképzelésed?
Én használtam egy Nokia 6303-at, szerintem ezekre teljesen megfelel. :)

Dream of my life.. // uj telefonszam: 06-30-551-99-71!!!

(#34971) Rav3n02 válasza mr.kocka (#34970) üzenetére


Rav3n02
senior tag

+1 a 6303-ra :K

de nyugodtan vehetsz egy igazi strapamobilt is a Samsung b2100 személyében :)

(#34972) Wlac


Wlac
Ármester

Olcsóság alatt olyan 5 ezer forintot alatt gondoltam, de ahogy láttam, 6303 van 8-9 körül is használtan, szóval bőven belefér. Anno volt egy Nokia 3120 Classicom, azt nagyon szerettem, ahogy nézem, ez is hasonló tudású, szóval a célnak tökéletes lenne.

A B2100-zel már volt dolgom, testvéremnek volt egy ideig, s egy biciklis eséssel sikerült megrepesztenie a kijelzőjét. Ezért is írtam, hogy nem vágyok hivatalos strapamobilra, nincs jó tapasztalatom velük.

“The wha-"

(#34973) b4zsi- válasza Wlac (#34969) üzenetére


b4zsi-
őstag

Amit az előbb beírtam telefon az teljesen korrekt. Családban 6-7 éve van használatban 2 db Nokia 6230-as nagyon jó telefon. 5000-10 000 ft-ért kitűnő állapotú használt készüléket tudsz már venni.

(#34974) Rav3n02 válasza Wlac (#34972) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Akkor én még ajánlok egy SE k550-it is :B

(#34975) szata.68 válasza littlelion21 (#34967) üzenetére


szata.68
senior tag

Miért? :) Mi nem fog tetszeni neki szerinted?

(#34976) b4zsi- válasza szata.68 (#34975) üzenetére


b4zsi-
őstag

gondolom a megbízhatóságra gondolt...

(#34977) Petike6


Petike6
tag

E72-őt érdemes még venni?

(#34978) Rav3n02 válasza Petike6 (#34977) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Szerintem igen :K

(#34979) KennyONE


KennyONE
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan telefonváltás előtt állok és egy kis segítséget kérnék,mert már kitaláltam hogy melyik telók jöhetnek szóba,csak nem tudom hogy melyiket válasszam.Nem szoktam gyakran cserélni a telefonjaimat,szóval jó lenne ha sokáig bírná.
Jó lenne az ütésállóság és vízállóság.
Maximum 70-80 ezer környékére gondoltam.És persze érintős okosteló legyen:)

Eddig 3 teló jöhet nálam szóba:
- Motorola Defy
- Sony Ericsson Active
- Motorola Defy+

A defy és az Active között hezitálok,de a szívem a Active felé húz inkább.
Érdekelne hogy nektek mi a véleményetek!

Előre is Köszi!

(#34980) b4zsi- válasza KennyONE (#34979) üzenetére


b4zsi-
őstag

Motorola Defy/Defy+
-Jobb felbontás/Nagyobb kijelző
-Defyék kamerája jobb
-Üzemidő jobb
-Olcsóbb

SE Active:
-erősebb hardver
-talán jobb támogatás
-több tartozék

(#34981) KennyONE válasza b4zsi- (#34980) üzenetére


KennyONE
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

Nekem nem kéne óriás kijelző,mert alapból kisebb a kezem az átlagnál és az active mérete lenne az ideális.A Defy meg kapott hideget-meleget ahogy olvastam.Nem tudom hogy mennyire jó a Motorola terméktámogatása....

[ Szerkesztve ]

(#34983) KennyONE válasza #40993792 (#34982) üzenetére


KennyONE
aktív tag

Ismerem a Motokat,volt pár a régi korszakból(V3,E1).De szerintem maradok a Sony-nál.Csak nem szeretném megbánni hosszabb távon.

(#34984) b4zsi- válasza KennyONE (#34981) üzenetére


b4zsi-
őstag

Hát a Defy+ a legfrissebb szoftverrel jött ki. A Motorola támogatása elég ramaty volt, de most hogy a Google felvásárolta van esély javulásra. Kezd talán fényesedni a helyzet. Ha érdekel a támogatás vedd a Defy+-t. Amúgy meg a sima Defy rootolással elég komoly Romokat tudsz feltenni a Fórumozók leírásai alapján. Jah és az Active magyar a Defy hivatalos Romja meg nem. Elvileg a Magyarországon forgalmazott +ban lehet majd lesz magyar nyelv.

(#34985) Sonja


Sonja
veterán

Szeretnék egy új telefont venni ajándékba ismerősnek. A munkája elég "piszkos" (köszörül, vasat hegeszt, stb.), így egy strapabíró (csepp, por és ütésálló) mobil érdekelne. Lehet még egyáltalán ilyet kapni újonnan? :F Semmi tudás nem kell bele, csak telefonálni és SMS-t fogadni kell. Ami feltétel, hogy a csengőhangja jó hangos legyen (és rezegjen :D), de ennyi.

Köszönöm!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34986) Zsolti900114 válasza Sonja (#34985) üzenetére


Zsolti900114
tag

Nekem hirtelen a Sasmung Xcover 271 ugrik be:

Youtube tartósteszt :)

Bár nem tudom, hogy rezeg és csörög-e egyszerre, ezt egy régebbi Samsungom nem tudta.

Egyébként a T-nél 30 forint Dominóban.

Szerk: Mármint 30 ezer, persze,

[ Szerkesztve ]

(#34987) Mosanke válasza Sonja (#34985) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Jó választás lehet a Samsung B2100-as.
ITT és ITT válogathatsz néhány ajánlat közül. Mindegyik kártyafüggetlen, új és 1-2 éves garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#34988) Sonja válasza Zsolti900114 (#34986) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi, ez jó lesz! :R Én hibám, mert elfelejtettem írni, hogy Vodafonos vagy független legyen. :B Sebaj, kapni a Vodafonnál is! :C

(#34987) Mosanke: Köszi, megnézem ezt is.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34989) Mosanke válasza Sonja (#34988) üzenetére


Mosanke
senior tag

Amit én linkeltem az olcsóbb és régebbi model. ITT a Tesztje.
És a B2710 teszt. Legyen választási lehetőséged.

A B2710-et nem sok helyen lehet venni. Én csak ezt az egyet találtam most. Görgess kicsit lefele és megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#34990) #91574272


#91574272
törölt tag

Húgom nevében szeretnék érdeklődni. Szeretne új telefont venni. Túl sok kritériumot nem adott meg:
- 30k körüli ár
- érintőképernyős
- új
- valószínűleg hosszú távra tervezné
- telenoros vagy független (feltöltőkártyás)
- zenehallgatásra legyen alkalmas (3,5 mm-es jack dugó)
- általános telefont szeretne, speciális igényeket nem említett (nyilván ha esetleg kicsit többet tud, pl GPS + Wifi az nem baj)

Ui.: most hívott vett egy Samsung Galaxy Mini-t, így tehát tárgytalan:)

[ Szerkesztve ]

(#34991) balintXD


balintXD
tag

Sziasztok!

Jövőhónapban telefont vásárlást tervezek a T Mobile-nál, és van egy pár ami nagyon tetszik, és nem tudom melyik lenne a legideálisabb.

Amik szóba jöttek már:

Samsung Galaxy S II
Nokia N9
Iphone 4 vagy 4s

Az ár nem szempont, amire általában használom: zenehallgatás, internetezés, fotózás-videózás, játékok és természetesen elég sokat telefonálok. A megbízhatóság is fontos mert az elmúlt egy két évben belefutottam pár nem túl megbízható telefonba és nincs már sok kedvem szervizbe rohangálni :D Szóval szerintetek ezek közül melyik a legjobb választás? :F

[ Szerkesztve ]

Galaxy S3 > S6 > S7 edge > S8 > S10e

(#34992) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok!

szeretnék egy felső-közép kategóriás telefont venni, a milestone 2-t néztem ki magamnak.
max. 60k-t szánnék telefonra, nyilván másodkézből venném.

ebben az árkategóriában van még értelmes készülék? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#34994) balintXD válasza #40993792 (#34993) üzenetére


balintXD
tag

Az Andorid-ot szeretem, az IOS-ről nem sok tapasztalatom van, de ami van az jó, az N9 oprendszeréről bevallom, nem tudok semmit.

Galaxy S3 > S6 > S7 edge > S8 > S10e

(#34996) balintXD


balintXD
tag

Taval egy Samsung Jet-em volt. Az egy katasztrófa volt, siznte sose volt nálam, állandóan rossz volt, most egy 8 hónapja kb. van Sony x8-m, ez eddig 2x volt csináltatva, de nem olyan vészes, csak az üzeneteimet nem kapom meg, akármit csinálnak vele xD Ezért gondolkoztam valami komolyabb készüléken, mert azért gondolom azt tovább csiszolgatják mint egy alsó-középkategóriást. :)

Galaxy S3 > S6 > S7 edge > S8 > S10e

(#34998) balintXD


balintXD
tag

Értem,és remélem igazad lesz :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S3 > S6 > S7 edge > S8 > S10e

(#34999) nuke7 válasza nuke7 (#34992) üzenetére


nuke7
veterán

bump

https://youtube.com/user/nuke7

(#35000) molnarpeter válasza balintXD (#34991) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

SII, vagy 4S, de próbáld ki mindkettőt :) Ha szükséges a flash, és a droid nyíltsága, akkor egyértelműen SII.

mp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.