Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Domxc válasza sagesz93 (#28250) üzenetére


Domxc
senior tag

mért? :D kapott plecsnit :K

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#28252) tjb007 válasza Domxc (#28251) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az, hogy plecsnit kapott még nem jelent semmit. Lehet ha én teszteltem volna nem kapott volna semmit ;]

(#28253) sagesz93 válasza Domxc (#28251) üzenetére


sagesz93
addikt

Külsőt is nézem, nekem ez a kicsit retróbb flip-es stílus nem bejövős.
Meg specifikációban is kapok ennyiért jobb telót.(pl. ha megnézed a secretet, ég és föld)

Bár most jött már 2 lg ku990 csere. Annyira nem érdekel ez a telefon, de ha jó ár jön, akkor cserélek.

Aztán lehet az lesz eladom kp-ra, és veszek egy voda 845-t, legalább android :D

[ Szerkesztve ]

(#28254) Domxc válasza sagesz93 (#28253) üzenetére


Domxc
senior tag

itt van két LG de az első az kicsit drágább(4-5k):LG GS290,LG GU-230 :U ennyi... :D

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#28255) sagesz93 válasza Domxc (#28254) üzenetére


sagesz93
addikt

ezek buták mint a föld, akkor inkább egy kp500, az is tud annyit mint a gs290 és olcsóbb :U

[ Szerkesztve ]

(#28256) littlelion21 válasza sagesz93 (#28255) üzenetére


littlelion21
addikt

Moto E8? Az is buta mint a föld, de zenére nagyon jó, és nem jön szembe naponta 5 az utcán. És újonnan 25k.

(#28257) sagesz93 válasza littlelion21 (#28256) üzenetére


sagesz93
addikt

na igen, ezt akartam írni
nagyon bejön az a masina :D
kár hogy 3g nincs rajta, meg kicsi a kijelző
Majd még gondolkozok ezen. De a secret még mindig számításba jön, többet tud jóval, szerintem lehet zenében is lekörözi.(tapasztalak, igen jól szól gyárival is, igaz azóta van egy skullcandy, kiváncsi lennék hogy szól vele)

(#28258) littlelion21 válasza sagesz93 (#28257) üzenetére


littlelion21
addikt

Én a Moto-t venném a helyedben... :)

(#28259) sagesz93 válasza littlelion21 (#28258) üzenetére


sagesz93
addikt

miért, mi a bajod a secrettel? :D szerintem király teló :))
hiányozna a net, suliba kell nekem, vodán gprs-en szüttyögni meg nem valami jó.

[ Szerkesztve ]

(#28260) littlelion21 válasza sagesz93 (#28259) üzenetére


littlelion21
addikt

Ritkább, a tesztek szerint igen jól szól, plusz ÚJ.
Az Lg se rossz, nem azt mondom. Ha ennyire fontos a 3G akkor meg nem is kérdés.
Mondjuk a topic-ját olvasgatva ott is +vannak az LG-s hülyeségek...

Suliban meg tanulni kell, nem netezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#28261) Domxc válasza sagesz93 (#28259) üzenetére


Domxc
senior tag

szerintem is inkább Moto :DDD persze most bennem van, hogy nem nagyon szeretem az LG-t

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#28262) sagesz93 válasza littlelion21 (#28260) üzenetére


sagesz93
addikt

Hát mivel volt ilyen LG-m, ezért tudom mit tud, és nekem nagyon bejött a ketyere, én hülye eladtam és vettem az árán egy kp500-at :W Na mindegy, ez a múlt
összekötöm a kellemetlent a hasznossal, néha kell a net, a tanuláshoz :DDD

(#28263) benji96


benji96
csendes tag

most én néztem a vaterán ilyen kínai telefonokat az a neve hogy DUAL sim. HTC hero alakja van. De van benne vifi, tv, gps. és szerintetek ez megéri megvenni 25.000-ér? meg nem fog hamar elromlani vagy ilyesmi?

(#28264) Domxc válasza benji96 (#28263) üzenetére


Domxc
senior tag

nem, szerintem :( de te tudod :U lehet hogy valami rossz koppintás és akkor mi lesz? buksz 25k-t ? :(

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#28265) atomchicken


atomchicken
tag

Van olyan telefon ami viszi normálisan a flash tartalmat? (Videokat)

(#28266) Domxc válasza atomchicken (#28265) üzenetére


Domxc
senior tag

:((( bocs rossz hsz-t írtam :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#28267) sagesz93 válasza atomchicken (#28265) üzenetére


sagesz93
addikt

desire - nexus one 2.2-es androiddal.
így hírtelen csak ez jutott eszembe
ha csak youtube-ot érted a videó alatt, akkor sok teló viszi, amibe van youtube player.

[ Szerkesztve ]

(#28268) atomchicken válasza sagesz93 (#28267) üzenetére


atomchicken
tag

köszi

Szóval azok a telefonok a viszik a videokat amin android 2.2 van?

Nekem most egy nokia 5800-ám van azon skyfire segitségével tudtam nézni videokat de nagyon szaggatott és lassu volt. Most meg hogy megszünt a skyfire symbianra igy felejtös...

Az android 2.2-ön a symbianhoz viszonyitva milyen gyorsak a videok?

Szerk: nem csak youtube-hoz kell, azt tom nézni symbianon is!

[ Szerkesztve ]

(#28269) sagesz93 válasza atomchicken (#28268) üzenetére


sagesz93
addikt

Hát én ezt nemtudom leírni, legjobb ha nézel videókat ezekről a gépekről, annyit tudok, hogy gyorsak, de a flash tartalmak azért megfogják ezeket a masinákat is.
Itt jó a gyári böngésző, és mehetnek a videók.
Skyfire is egy megoldás, ugyebár androidon van.

(#28270) benji96


benji96
csendes tag

nem tudjátok hogy mennyibe kerűl az lg optimus??

(#28271) kaller1 válasza benji96 (#28270) üzenetére


kaller1
veterán

46k kártyásan a vodánál.

.::> <::.

(#28272) rondo9 válasza Norbi21 (#28050) üzenetére


rondo9
csendes tag

Pacsi Mindenkinek!

Szeretnék egy új Nokia 5530 XM telót venni, újan, 2 év Nokia garanciával. Tudtok ajánlani nekem megbízható boltot, ahol kapok még ilyet?

(#28273) trillian válasza cass (#28127) üzenetére


trillian
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen! :R Bocs, hogy ilyen sokára reagálok, de technikai gondjaim voltak.
Azért látom vágod a témát rendesen! Nem akarok feltétlenül csúsztathatós telót, csak úgy megtetszett. Egyébként miért nem ajánlod?
Köszi!

"Ha egyszer az életben a szemem elé kerülök, úgy leütöm magamat, hogy azt sem fogom tudni, mi ütött belém!”

(#28274) Jeanne d'Arc

Én a nokia N82-őt és a Samsung i8910 Omnia hd-t ajánlom mindenkinek más-más árkategória de iszonyat jó telók:D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#28275) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!

Telefonvételt tervezek... (a közeljövőben), de nem igazán tudok dönteni....

Jó lenne valami navigációképes érintőképernyős...
Amióta megjelent az android, nagyjából figyelemmel kísérem a megfizethető kategóriát (kb. 50e Ft)

Szóba jöhető típusok: Spica, Optimus, és a mostani Samu i5800 bár ez még nagyon új tele szoft. hibákkal stb. valamint megtapiztam és hááát eléggé fekete "lakkcipős" komolytalan műanyag (remélem ezzel nem bántottam meg senkit!)

Mellette ott volt egy Spica igaz h. az már egy éves konstrukció, de ég és föld a kettő. A Spica nekem felső kategóriás benyomást keltett! Kár hogy nincs benne rádió!

Az Optimust (LG GT540) nagyon dicsérik, 3D képesség, a hardverhez jól megkonstruált szoft., stabil, stb. De..... ízlések és pofonok.... szal nekem nagyon ronda, ormótlan, bár amióta újra látta élőben már jobban tetszett.

Igazából játszani nem szoktam telefonon, tehát a 3D ne annyira érdekes, sokkal inkább a navigációs program (IGO) stabil futtatása, persze ez is csak alkalomszerű...
A Spica fórumon sokan írták, hogy az IGO nehezen indul el, lassan talál holdat (A-Gps nélkül) de aztán ha fut akkor már jó, illetve bejövő híváskor gyakran fagy.... Az Optimusnál nem tudom mi a helyzet.

Az adott fórumokon persze mindenki a sajátját dícséri...

Szóval a Spica sokkal szimpatikusabb, de ha az Optimus meg stabilabb és megbízhatóbb akkor lehet h. megbarátkoznék a külsejével!

Van itt olyan akinek szerencséje volt mindkettőhöz és tudna segíteni a döntésben, vagy van olyan infója hogy milyen szóba jöhető típusok kiadása várható a közeljövőben?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#28276) sagesz93 válasza stefi68 (#28275) üzenetére


sagesz93
addikt

ott van mondjuk a pulse is, aminek a gps-e elég jó szerintem, meg 35-40 körül megkapod.
nekem van, innen tudom ( :D ), nem akarom fényezni, a másik két teló hardveresen erősebb, de a kijelző nagyobb(3,5"), szóval navira alkalmasabb szerintem.
Optimusra még csak 1.6-os android van, még 1-2 hónap míg jön a 2.1, ha megvárod, kellemes kis masina lesz, bár a spica is jó, lelkes fejlesztők nagyon feldobják a telót, pl. most jött rá multitouch. (én próbálgattam, mert van a "közelemben", kialakult bennem egy negatív vélemény, de ez saját..) Optimusnál még hátrány /hát kinek mi/, hogy rezisztív a kijelzője.
Most így hirtelen nem jut eszembe semmilyen új típus.

(#28277) stefi68 válasza sagesz93 (#28276) üzenetére


stefi68
addikt

Ja igen azt elfelejtettem mondani h. Vodás vagyok...
A Pulse meg útdom csak a T-nél kapható...

Igen a Spicánál elhűlten nyugtáztam milyen nagy felhasználói és fejlesztői tábor alakult ki, mint annak idején az Oniánál.

Amúgy mi az a "negatív vélemény"?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#28278) sagesz93 válasza stefi68 (#28277) üzenetére


sagesz93
addikt

én is vodásan használom a pulse-t, megoldható egyszerűen.

Saját, nem írom le, mindenkinek megvan a maga véleménye, ahogy nekem is :D

Muszáj is a spicánál összefogni, mert a gyártó nem nagyon támogatja/nem is támogatta nagyon/, a készüléket.
Bár ez az lg-nél is lehet így, főleg ha a gw620-at nézzük.

(#28279) MOMO27


MOMO27
csendes tag

üdv, T-Mobile Pulse Mini valaki tudna személyes tapasztalatot írni?

(#28280) sagesz93 válasza MOMO27 (#28279) üzenetére


sagesz93
addikt

[link]
talán itt írnának neked

(#28282) MOMO27 válasza #28329600 (#28281) üzenetére


MOMO27
csendes tag

ez most hogy jön ide?

(#28283) MOMO27 válasza MOMO27 (#28282) üzenetére


MOMO27
csendes tag

sagesz 93 ezt NEM neked írtam

(#28284) sdd2


sdd2
veterán

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni telefonválasztásban.Samsung:s5350 shark (nekem tetszik),g600;sony ericsson k770.
Nekem a lényeg a kamera a tartósság.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#28285) sagesz93 válasza MOMO27 (#28283) üzenetére


sagesz93
addikt

tudom, mivel látom kinek írtad a választ.. :D

(#28286) tjb007 válasza sdd2 (#28284) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kamerában a G600 a legerősebb a három telefon közül viszont az S5350 újabb és a kialakításából adódóan masszívabb, tartósabb.

[ Szerkesztve ]

(#28287) littlelion21 válasza sagesz93 (#28262) üzenetére


littlelion21
addikt

Eszembe jutott még egy: Samu F400?

(#28288) soultan


soultan
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok még, szóval bocs, ha lámát kérdezek, mert bár átfutottam a közelmúltat és a két, elképzelt mobiltelefon tesztjét is, de simán lehet, hogy nem vettem észre valamit. :)

A segítségeteket szeretném kérni. Telenornál vagyok, ezt tekintsük adottságnak. :)

Két készüléket néztem ki: Nokia 5230 és Samsung Monte (aka S5620).

A WLAN nem szempont, asszem, úgyhogy a Monténál ez ne legyen előny. :))

Olvastam, hogy a Nokia nagyon plasztik, és recseg a burkolat (hm, régi jó szokás náluk :) ), a Samsungban meg nincs QWERTY.

A napi használatot mennyiben érinti hátrányosan a QWERTY hiánya?

További, ehhez kapcsolódó kérdés: elég sokat sms-ezem, és nagyon gyorsan szeretek gépelni (jelenleg normál mobilon), két ujjal.

Ezeken az érintős telefonokon mennyire lehet gyorsan billentyűzni? A pár tizedmásodperces, kétujjas klikkelést le bírják követni? :)

A GPS hogyan működik egyiknél, másiknál? Mi ez az ingyenesség meg fizetősség? Jól használható kocsiban navigálásra?

Egyéb különbségek, előnyök, hátrányok az egyiknél, a másiknál, amit érdemes figyelembe venni?

Előre is köszi a segítségeteket, javaslataitokat!

(#28289) Domxc válasza sdd2 (#28284) üzenetére


Domxc
senior tag

Szerintem G600 :K

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#28290) Domxc válasza soultan (#28288) üzenetére


Domxc
senior tag

Szerintem Nokia 5230 :) ... a Qwerty nem rontja az adott mobilt de praktikus és lényegesen könnyíti a kezelhetőséget...és azért úgy mégse tudsz írni egy érintősön mint egy Qwertysen.
de van akinek az érintősön könnyebb :) ..

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#28291) Tomajdon válasza soultan (#28288) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Én fogtam nokia 5230-at, tényleg műanyag, de nem recseg meg semmi. Navigációra az alkalmasabb, mivel ott van rá az "örökké ingyenes" OVI térkép, a Monte-ra valami javás navigálós cuccost lehet felrakni, az nem hiszem hogy leveri az OVI Maps-et. Akkor még ott van az op. rendszer, a samsungra csak jaás sz@rok vannak, nokiára vannak normális programok, meg játékok. Ha télleg nem kell a wlan, akkor sztem nokia 5230, jobb navigáció, olcsóbb, ha sok sms-est írsz jól jön a qwerty. a Samsungról sokat nem tudok mondani, azt nem tapiztam, de az 5230-nak a kamerája kicsit gagyi, az én e51-em jobb képeket csinál, ami azért durva. Nem éreztem volna hogy recseg, csak a rezisztív kijelző nem valami jó, a meg monténak kapacitív van ( ugye :F ). Én a nokia 5230-at ajánlanám, a rezisztív kijelző, és a wlan hiányában is.

[ Szerkesztve ]

(#28292) tjb007 válasza soultan (#28288) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Olvastam, hogy a Nokia nagyon plasztik, és recseg a burkolat (hm, régi jó szokás náluk :) ), a Samsungban meg nincs QWERTY."

A Monte is nagyon plasztik és nem recseg semmi sem.

"A napi használatot mennyiben érinti hátrányosan a QWERTY hiánya?"

Semennyire.

"Ezeken az érintős telefonokon mennyire lehet gyorsan billentyűzni? A pár tizedmásodperces, kétujjas klikkelést le bírják követni? :)"

Ha elég "hézag" van a virtuális billentyűk között akkor talán lehetséges de ezeknél a telefonnál szinte lehetetlen gyorsan írni. A félreütés esélye 89%.

"A GPS hogyan működik egyiknél, másiknál? Mi ez az ingyenesség meg fizetősség? Jól használható kocsiban navigálásra?"

A Monte -nél leginkább sehogy. Van benne GPS de inkább csak dísznek. Mivel zárt rendszerű ezért csak a JAVA -s programok futnak rajta amik között a ami napig nem létezik normális, offline navigációs szoftver. Online lehet használni pl. Google Maps -el de mivel adatforgalmat generál (nem is kicsit) ezért pénzbe kerül.
A Nokia 5320 mivel okostelefon így van rá jó pár navigációs program amiket offline lehet használni. Ez annyit jelent, hogy a navigációs szoftver a térképeket nem a netről szedi le hanem a memóriakártyáról olvassa, tölti be. Meg kell még említeni, hogy a Nokia teljesen ingyen biztosítja saját navigációs szoftverét, az Ovi Maps -t ami NAVTEQ térképeket használ és képes hangos navigációra (és még sok egyéb másra is).

"Egyéb különbségek, előnyök, hátrányok az egyiknél, a másiknál, amit érdemes figyelembe venni?"

A Monte kijelzője kapacitív (és kisebb méretű, felbontású) míg az 5230 -é rezisztív (és nagyobb felbontású, mretű). Van aki előbbit, van aki utóbbit szereti.
Az 5230 -hoz autós tartó és 2GB -os memóriakártya is jár.

[ Szerkesztve ]

(#28293) soultan válasza tjb007 (#28292) üzenetére


soultan
csendes tag

Köszi Domxc, Tomajdon, nektek is a válaszokat!

Tjb, neked meg a kimerítő, részletes kifejtést! :)
Szóval a navigáció miatt mindenképp a Nokia felé húz a mérleg.

Mivel hülye bölcsész vagyok, a kapacitív és a rezisztív közötti különbségről halvány lila gőzöm sincs. :D
Mi a különbség? Melyik a jobb, vagy melyik miért jobb?

A kamera minősége annyira nem lényeges, van digit fényképező, ami művészi igényű, az azzal fog készülni a továbbiakban is. :)

Ha behozzuk a Galaxy S-t (netán a Spicát), és/vagy a Nokia C5-00-át is a képbe, hogyan változik a dolog?

Tényleg szeretnék jól választani a következő 2 évre, azért kérdezek ennyit... :)

(#28294) Domxc válasza soultan (#28293) üzenetére


Domxc
senior tag

a kapacitív az csak ujjal használható, a recizitív pedig stlyus-al és inkább körömmel :) ha ezek bekerülnek az alternatívákhoz akkor pedig Galaxy S egyértelműen(az egyik legjobb androidos készülék) :K

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#28295) sagesz93 válasza littlelion21 (#28287) üzenetére


sagesz93
addikt

nemrossz, de a rokr jobban tetszik
de valamiért "érzem" hogy a samu jobban szól
csak fehér szín, háát
majd nézelődöm, de a secret még mindig számításba van

[ Szerkesztve ]

(#28296) tjb007 válasza soultan (#28293) üzenetére


tjb007
nagyúr

ITT minden le van írva részletesen a két kijelzőfajtáról.
Ha behozod a Galaxy S -t akkor úgy fog kinézni a sorrend, hogy a Galaxy S és a többi. :)
A Galaxy S a jelenleg kapható androidos telefonok egyik legjobbika. Ha egy nagyon jó telefont szeretnél akkor a Galaxy S -t válaszd (borsos árának ellenére).

A Spica már egy "régebbi" így a hivatalos támogatása is megszűnt már.

[ Szerkesztve ]

(#28297) tjb007 válasza Domxc (#28294) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez nem egészen így van.
A kapacitív is használható stlyus-al, a rezisztív pedig ugyanúgy használható ujjal ráadásul precízebb bevitelre képes mint a kapacitív.

(#28298) sagesz93 válasza tjb007 (#28297) üzenetére


sagesz93
addikt

csak a rezisztívhez kapott stylussal nem fog menni a kapacitív kijelző :)
ezt érdemes tudni.

(#28299) tjb007 válasza sagesz93 (#28298) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez szerintem magától értetődik :)

Így néz ki a kapacitív stylus (aki még nem látott volna):

[ Szerkesztve ]

(#28300) Domxc válasza tjb007 (#28297) üzenetére


Domxc
senior tag

jah, bocs és csak reziszitív-re ismertem a stlyust :U

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.