Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) Bici


Bici
félisten

Köszi a válaszokat!!
Megnézem a javasolt telókat. :)
720p-s videóra nem vágyaom, elég lene VGA, vagy esetleg 720x480. :)
Mégegyszer köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28652) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv a telefonguruknak. Segítség kellene én nem konyítok hozzá tehát ha őrültséget kérdezek tudjátok be ennek :U .
Nos valószínűleg a T-nél leszek előfizető és olyan telefont keresek amin lehet gps-t is futtatni, évi pár alkalommal. Kell,hogy beépített gps legyen benne,vagy működik kártyáról is online/offline,mindenképp adatforgalommal jár e (vagyis fizetek majd érte)? A Nokia ingyen térképe mennyire használható? A telefonok közül Nokia vs Samsung ami közel áll hozzám,az ár pedig hát ha kevesebb mint 50k az nem baj több már ne nagyon legyen.
Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#28653) tjb007 válasza Dan-szan (#28652) üzenetére


tjb007
nagyúr

Beépíttet GPS mindenképp kell, adatforgalommal csak akkor jár ha olyan szoftvert használsz ami a térképeket a netről szedi le illetve ha be van kapcsolva az A-GPS.
A Nokia ingyenes navigációs szoftvere teljesen használható, NAVTEQ (ami a Nokia tulajdonában van) térképeket használ mint a legtöbb navigációs szoftver pl. iGO.

A használható GPS -hez mindenképp okostelefon kell, már csak az a kérdés, hogy GPS -en kívül mire használnád még.
Ezek a telefonok jöhet nálad szóba 50eft -ig: Nokia 5230, Nokia E52, SE X10 Mini, T-mobile Pulse Mini, esetleg 55eFt -ért Samsung Galaxy Spica. A Nokiákhoz memóriakártya és autós tartó is jár.

[ Szerkesztve ]

(#28654) Dan-szan válasza tjb007 (#28653) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Köszi a választ. A telefont semmi más extrára nem használnám,még fotó is csak nagy ritkán,na még rágódom rajta. :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#28655) Járókeret


Járókeret
senior tag

Hali!

Karácsony környékén szeretnék új mobilt, csak nem vagyok nagyon jártas a témában.

Ami számomra fontos, hogy zenét tudjak rajta hallgatni, jól bírja az aksi. Egy átlagos 2-3 megapixeles kamera, bővíthető SD mem. kártya férjen bele. Mp4-emet és a régi nokiámat akarok lecserélni 2 in 1 re.
Az ár kb 50-60 ezer lenne max .

Tudtok nekem ebbe segíteni ?

Köszönöm

(#28656) tjb007 válasza Járókeret (#28655) üzenetére


tjb007
nagyúr

Először tisztázni kéne, hogy:
- új legyen a telefon vagy lehet használt is ?
- ha új akkor lehet előfizetéses is ? Ha igen akkor melyik szolgáltatónál ?

Ezek tisztázása után már könnyebb elindulni.

(#28657) ludsimon válasza Járókeret (#28655) üzenetére


ludsimon
veterán

Samsung G600?
klikk

- nagyon jó minőségű fülest adnak hozzá
- jó zenelejátszó
- a rádiója nagyon jó
- 5 mpx-eles kamera, gyönyörű képeket készít
- viszonylag nagy kijelző és gyönyörű

Hirtelen ez jutott eszembe.

undefined

(#28658) Járókeret válasza tjb007 (#28656) üzenetére


Járókeret
senior tag

igazad van, bocsi hogy az első posztba nem írtam le.

szóval kártyás telefont szeretnék és én voda-s vagyok, de láttam oldalakat ahol lehet kapni kártyafüggetlent, vagy az csak használt boltba lehet ? nemtom

hát igen, nekem a mániám,hogy mindig mindenből újat, mert ki tudja, hogy milyen kezekbe volt elötte :S de, ha tényleg nagyon jó árban lehet kapni és kifogástalan állapotba használtat, akkor szó eshet róla.

köszönöm

(#28659) Járókeret válasza ludsimon (#28657) üzenetére


Járókeret
senior tag

köszönöm a gyors tippet :)

igaz, én nokia mániás vagyok :$ illetve még az SE-ről hallottam jókat, de ha tudtok más márkától is megbízható szériát, akkor hiszek nektek :)

(#28661) tjb007 válasza Járókeret (#28658) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az hozzátartozik a dologhoz, hogy karácsony (és környéke) elég messze van még, addig új telefonok jelennek meg és több kikerül a szolgáltató kínálatából.
Én azt javaslom, hogy erre a témára térjünk vissza inkább a vásárlás előtt pár nappal, esetleg egy héttel. Nagyon valószínű, hogy addigra változnak az árak is és így újabbak jöhetnek szóba amik most pl. az áruk miatt nem.

(#28662) Járókeret válasza tjb007 (#28661) üzenetére


Járókeret
senior tag

Igazad van :) Majd december környékén jelentkezem :)

(#28663) ludsimon válasza tjb007 (#28661) üzenetére


ludsimon
veterán

"Nagyon valószínű, hogy addigra változnak az árak is "

Ja, nőnek. :D
Szerintem ha már telefonvásárlás, akkor érdemes újév utánra tenni, mert akkor általában le szoktak a telefonok ára esni.

Bár ki lehet olykor fogni karácsonykor is egyes boltokban nagy leárazásokat.
Figyelni kell az üzleteket.

undefined

(#28664) tjb007 válasza ludsimon (#28663) üzenetére


tjb007
nagyúr

Karácsonykor a T és a Vodafone is szokott akciózni, ki lehet fogni jó telefonokat jó áron kártyásan és előfizetésesen egyaránt.

(#28665) Járókeret válasza tjb007 (#28664) üzenetére


Járókeret
senior tag

igen a voda szokott akciózni karácsonykor, bár sztem mindegyik szolgáltató....

(#28666) bambilany


bambilany
csendes tag

sziasztok!
az a kérdésem, hogy szerintetek a htc legend vagy a samsung wave éri meg jobban újan, függetlenül?

(#28667) tjb007 válasza bambilany (#28666) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szinte egy árban vannak (üzletenként eltérő lehet), hardverben a Wave erősebb de nem Androidos mint a Legend. Multimédiás telefonnak a Wave tökéletes a Legend viszont az Android miatt jobban testre szabható.
A kérdés az, hogy mire szeretnéd használni ? Fényképezni, videózni, zenét hallgatni, filmet nézni Wave, minden másra Legend.

[ Szerkesztve ]

(#28668) gaboh


gaboh
csendes tag

Melyik telefonok a legolcsóbb Androidos telók?akár használt csak ANdroid legyen és olcsó meg ne legyenek ijen problémái !

(#28669) tjb007 válasza gaboh (#28668) üzenetére


tjb007
nagyúr

Milyen problémái ne legyenek ?
A legolcsóbb androidos mobil jelenleg a Vodafone 845, kártyásan 30.990 Ft. A következő legolcsóbb androidos mobil az LG GT540 ami szintén csak a Vodafone -nál kapható, kártyásan 47.990 Ft az ára.

(#28670) bambilany válasza tjb007 (#28667) üzenetére


bambilany
csendes tag

Főleg netezésre (sok), zenehallgatásra, sms-re (szintén sok), naptárfunkciók használatára kéne.

Ami a Legend mellett szól, az az Android, illetve a jó böngészője, ami a Wave mellett szól az a kijelzője és az akksija.

Plusz, a Legend külsejébe egyenesen szerelmes vagyok, de nem az alapján szeretnék dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#28671) tjb007 válasza bambilany (#28670) üzenetére


tjb007
nagyúr

Rábeszélni egyikre sem foglak, neked kell eldöntened, hogy melyik legyen :)

(#28672) harry


harry
veterán

Lassan kezd megérni a jó k750-em egy cserére... de nem tudok dönteni. Szeretem azokat a telefonokat, amik nincsenek túlbonyolítva, van (legalább numerikus) gombsor, bírja az aksi majd egy hétig, de van egy jó kamerája, LED vakuja (lámpa funkció), jó zenelejátszó része. Ezeket amúgy a k750 teljesíti is. Ami zavar, az a limitált SMS tár, és néha egy wifi jól jönne -> de ezt sem úgy, hogy órákat lógok rajta, de néha jól jönne megnézni egy-két dolgot, pár perc erejéig.
Ez utóbbitól eltekintve k770, utóbbival pedig talán az ELM lenne jó választás. Utóbbi tetszik is, csak az a baj, hogy használtan nincs, újonnan meg 45 körül, ennyit meg szerintem nem ér egy zárt oprendszeres telefon. A gps is jó buli, csak nem tudom, az alap szoftverekkel mennyire üzemel jól.

Felmerült, hogy egy egyszerűbb android, akár használtan, szintén 50 körül, de... bár néha praktikusabb, de alapvetően nem szimpatikus az érintőkijelző, legalábbis íráshoz eddig nagyon nem jött be, amikor próbáltam (nem tudom, én mennyire tudnám megszokni), nem bírja hosszú napokig az aksi, félteném a nagy kijelzőt, és igazából, lehet egyáltalán nem is használnám ki.

Igazából csak jólesett ezeket leírnom :D De ha valaki járt hasonló cipőben, vagy lenne ötlete, mire érdemes újítani, azt szívesen veszem.
Gondolkodok használt vonalon is (de legyen jó állapot, gari), újakat esetleg, szolgáltatóit nem igazán (csomag játszana, ami azért nem sokkal olcsóbb a függetlennél, amit amúgy mindenképp preferálok). Amúgy vodás kártya kerül majd bele.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28673) cass válasza harry (#28672) üzenetére


cass
aktív tag

Szia!

A SE Elm az jó lenne neked, csak ennyi pénzt nem adnék ki érte, mivel már sokkal jobbat kapok ennyiért. Lehet, hogy nem SE-t, de ami ezeket teljesíti kapsz 45-ért egy nagyon jó Nokia 5800-t. Mindenben nagyon jól teljesít!

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#28674) pamu


pamu
csendes tag

Sziasztok!
Egy új teló vásárlásán gondolkodok! A lényeg, hogy normál gombsoros legyen wifivel és gps-el 50000Ft körül na és persze megbízható legyen. Én hű nokiásként az e52-re gondoltam de olvastam itt, hogy szoftveres problémák vannak vele. Esetleg tudtok más telót ajánlani vagy jó ez?

(#28675) picur220 válasza pamu (#28674) üzenetére


picur220
veterán

Nokia E52, ha üzletibb kell, fémből, és N79 ha multimédiásabb kell, gyakorlatilag szerintem sokkal jobb az N79, nekem volt is, és közelében vagyok folyamatosan egy E52-nek, de az N79 sokkal jobb. Életveszélyesen szép fotókat csinál...

(#28676) pamu válasza picur220 (#28675) üzenetére


pamu
csendes tag

Az N79 nem nagyon kapható már sehol. Vagy csak én nem találtam?!

(#28677) littlelion21 válasza pamu (#28676) üzenetére


littlelion21
addikt

Itt elvileg még szerepel az árlistában, kérdezz rá telefonon.

(#28678) Danny750 válasza pamu (#28674) üzenetére


Danny750
őstag

Ha a kamera nem lényeg E52!(ennek szebb a kijelzője ,minőségibb és gyorsabb)
Ha fontos a kamera is akkor inkább N79!! :K

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#28679) pamu


pamu
csendes tag

Esetleg más gyártótól hasonló kaliberű telefont tudtok mondani?
Amúgy a jobb kamera még érdekel, de a zenehallgatás nekem nem lényeg csak, hogy normál gombsor és megbízható legyen +(wifi+gps).

(#28680) tjb007 válasza pamu (#28679) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem mert egyszerűen nincs más.
Ha használni is szeretnéd a GPS -t akkor ahhoz okostelefon kell. Mivel jelenleg nem létezik (és nem is fog véleményem szerint) Adnroidos és BadaOS -es hagyományos kialakítású telefon ezért marad a Nokia és a Symbian. Meg lehetne még említeni a hagyományos kialakítású WinMo -s telefonokat de azokat inkább jobb, ha el is felejtjük.

Természetesen van jó pár zárt rendszerű GPS -el ellátott telefon is de azokban csak inkább dísznek van mivel nincs normális, offline JAVA alapú navigációs szoftver (és már nem is lesz).

[ Szerkesztve ]

(#28681) harry válasza cass (#28673) üzenetére


harry
veterán

Na igen, hogy 45 körül már vannak használtan komolyabb, akár androidos, érintős modellek. A gondom az, hogy ez nem feltétlenül pozitívum: nem kedvelem a nagy érintőkijelzőt (főleg az a nokia rezisztív), csak pár napos üzemidő, és igazából, nem hiszem, hogy különösebben kihasználnám a mindenféle bennük lévő lehetőséget. Sokat talán nem netezgetnék telefonról... és jobb szeretek gombokon gépelni. A qwertz+érintő kijelzős megoldások sem rosszak (ez az oldalra csúsztathatós), csak ugye, itt is az aksi gond, illetve azért ezek már nem kis termetűek. Most még ilyen blackberry jellegűek jutnak eszembe, de azok szerintem elég csúnyák, de majd megnézem őket jobban.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28682) harry válasza pamu (#28674) üzenetére


harry
veterán

Asus P750? [link] Mondjuk újonnan nevetséges ára van, már ahol láttam, de használtan már nem sok, biztos vannak ott is jó ajánlatok, és ezen WinMobile fut.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28683) cass válasza harry (#28681) üzenetére


cass
aktív tag

Szia!

Hát amilyen feltételeid vannak, olyan mobilt nem nagyon fogsz találni ami 2-3 napnál tovább bírja.
U.I.: Ez az asus nem tűnik rossznak :K

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#28684) picur220 válasza pamu (#28676) üzenetére


picur220
veterán

partnerogsm-nél sem? Használtan esetleg? Az enyémmel is jól járt, aki megvette, bár nem tudom, ki milyen üzletfél itt...:D

(#28685) pamu válasza picur220 (#28684) üzenetére


pamu
csendes tag

Használtat nem akarok venni úgyhogy marad az E52.
Azért még nem kapkodom el míg nem sürgős hátha megtetszik a tapitelefon is (bár nem hiszem).
Addig is köszönöm a véleményeket.

(#28686) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Milyen mobilt vegyek 50k-ig használt áron, ami fontos hogy full érintős legyen, qwerty nélküli, és jó szép legyen a menüje, más nem igazán számít :) :R Ha van valami tippetek írjatok. Köszi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28687) harry válasza cass (#28683) üzenetére


harry
veterán

Miért ne lenne? Az Elm pl. bírná. Az, hogy sok funkció van, nem jelenti, hogy mindig használom :) Kivéve a nagy kijelző/felbontás, ami, ha bármire is használom, ugye fogyaszt. Át kéne ezt gondolnom. Tetszik azért az is, hogy lehet taperolni, könnyebb talán navigálni, jobban testreszabható egy telefon... másfelől, mostanság alig használom (néha utazásnál zene, naponta fél óra telefonálás kb. megvan, aztán nagyjából ennyi).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28688) Miamiquake válasza enginev3.0 (#28686) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

iPhone 3G. És CSAK AZT !!!!!!!!!!

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#28689) Jarod1


Jarod1
addikt

Használ valaki vodafone 845 öt? Mennyire lehet szinkronizálni outlookal? naptárat . :F

(#28690) tjb007 válasza Jarod1 (#28689) üzenetére


tjb007
nagyúr

Átfáradsz a telefon saját topikjába és ott megkapod rá a választ :)

(#28691) imatiger


imatiger
csendes tag

melyek a legkisebb (fizikai méret) androidos telefonok, amik függetlenül is kaphatók?

(#28692) sagesz93 válasza imatiger (#28691) üzenetére


sagesz93
addikt

az biztos hogy az x10 mini és a pro megfelel ezeknek a kritériumoknak :)

[ Szerkesztve ]

(#28693) McKane


McKane
senior tag

sziasztok

mostanság szeretnék telefont venni, ebben kérnék segítséget.
kinéztem magamnak egyet: ezt előfizetéssel.
ilyen még senkinek sincs a környezetemben :D
valakinek esetleg van valami tapasztalata van róla ?
előre is köszi :R

(#28694) sagesz93 válasza McKane (#28693) üzenetére


sagesz93
addikt

ilyen? naponta ötöt látok az biztos :D
eléggé slágertelefon
olcsó érintős, szóval sokat ne várj, de ha nem vagy nagy telefonbetyár, akkor jó lehet.

(#28695) imatiger válasza sagesz93 (#28692) üzenetére


imatiger
csendes tag

és ha ezt a kettőt kihúzzuk a listáról, akkor mi követi őket? (számomra túl vastagok, kicsit tégla telefonok) :B

(#28696) MR_Joe válasza McKane (#28693) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Hali! Én a Nokia 5230-at ajánlom inkább. :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#28697) tjb007 válasza imatiger (#28695) üzenetére


tjb007
nagyúr

Samsung I5800 de ez már normál méretűnek mondható.
Esetleg még van a Vodafone 845 de az nem lehet függetlenül kapni.

(#28698) tjb007 válasza McKane (#28693) üzenetére


tjb007
nagyúr

Inkább ezek közül válassz:
LG GM360, Samsung S5620 Monte, Nokia 5230

Nem sokkal drágábbak de jóval többet tudnak.

(#28699) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Egy jó, megbízható, strapabíró telefont keresek, és a tesztek alapján a Nokia C5-ösre esne a választásom (elfogult vagyok a Nokiával kapcsolatban, már márkát nem szívesen választanék).

Mégis, mielőtt elszánnám magam, érdekelne ebben az árban mi jöhet még szóba, ha nem Nokia az is jöhet, ki tudja. :))

Ami kell:
gyors működés
relatíve nagy üzemidő (ne kelljen naponta töltögetni, a mostani telóm is elmegy úgy három napig)
alkalmazások telepítése legyen megoldható (a C5 ebből a szempontból jó mert Symbianos)
internetezés annyira nem fontos, office sem létszükség
legyen benne egy jó zenelejátszó és talán fm rádió

Nagyjából ennyi, elég általános igények tudom, de ezeket használom a legtöbbet a mostani telómon is.

Let the Zone take me if I am.

(#28700) littlelion21 válasza kutga (#28699) üzenetére


littlelion21
addikt

Jó választás, esetleg pillants rá az E52-re ha belefér.
A C5 kijelzője nem a minőség bajnoka...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.