Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) piadex2 válasza #35692544 (#14398) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Kickass-nak a k800i-s ötlete tetszik.
Neked pedig megjegyzem, hogy ma a 20/30/70-es "körzetszám" már nem jelent semmit.
Várom a további ötleteket. Ki mit szól pl a samsung d900-ához?
Ja, és fontos az is, hogy sokat lehessen rajta beszélni (jó aksi).
Kösz az eddigi és az eljövendő segítséget:

piadex2

ps: ha lefényképeztem a kívánt a4-es dokumentumot, akkor szeretném azt böngészni telefonon és kinyomtatva vagy monitoron egyaránt

mod: amúgy milyen márkákban lehet megbízni (nokia, sony ericsson...)?

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#14402) Sly Bp. válasza piadex2 (#14401) üzenetére


Sly Bp.
addikt

A Kicsi kijelzős telefont felejtsd el szerintem mert le lefotózza de visszanézni telefonon ha azt is szeretnél akkor azt nem lehet!

(#14403) Kickass válasza piadex2 (#14401) üzenetére


Kickass
őstag

D900 is jó lehet, SE-k közül van még talán pár, Nokiákkal az a baj ennyiért nem nagyon találsz olyat amivel normális képet tudsz a dokumentumokról csinálni

Sly: E61-el mivel fog fotózni? :D kamera ugyanis nincs rajta ::D

(#14404) Sly Bp. válasza Kickass (#14403) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Na látod azt nem tudom :) De vesz egy fényképezőt és azzal ;)

D900-jól fotóz de a kis kijelző miatt nem lehet olvasni rajta a dolgokat ugyan ez a K800 meg az összes ilyen telefon! Tehát ezeket nem jó megvenni erre a célra! Nagyon nincs is olyan telefon ami jó lehet neki! Ami jó még az a 9300 de abban sincs kamera csak nagy kijelzők :) 25-ért vannak 9300i-k abban van kamra is meg nagy kijelző de 20-ért nem fog semmi jót venni erre a célra! Vagy te hogy látod Kickass?

(#14405) Kickass válasza Sly Bp. (#14404) üzenetére


Kickass
őstag

'ha lefényképeztem a kívánt a4-es dokumentumot, akkor szeretném azt böngészni telefonon és kinyomtatva vagy monitoron egyaránt'

meg ha nagyon muszáj azért a kijelzőn is lehet olvasni a szöveget, én is puskáztam ugy anno h a lefotózott jegyzetet telefonról

(#14406) Sly Bp. válasza Kickass (#14405) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Az idézetet értem ha kinyomtatja nézni nincs baj de én a D900-on a G600-on nem tudtam mit csinálni! Ami nekem jó volt még régebben erre a célra az az iPhone és az N95 na meg az Innov8! Tehát kis kijelzőn nézni számomra lehetetlen volt pedig frankón látok :D Itt csak az lehet jó ha kipróbálja egy haverjánál és úgy dönt esetleg! De 25 ezerért már lehet erre a célra nagyon jót kapni pl a 9300i! Szerintem érdemes még pár ezret rászánni! Mert ugye amennyiért hirdetik annál úgy is olcsóban adják tehát 23-ért már lehetne kapni egy pár féle PDA-s telót! Vagy vegyen PDA-t valami régebbit egy Qteck egy HTC meg van még egy rakat érintős, nagy kijelzős telefon erre!

piadex2 PDA-n nem gondolkodtál még esetleg?

(#14407) 8nemesis8 válasza Sly Bp. (#14396) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az is bentvan az esélyesek között mostmár.
Lassan letisztul a kép.
Köszi a segítséget, lehet még jelentkezem.

(#14408) Sly Bp. válasza 8nemesis8 (#14407) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Talán az a legjobb vagy egy U800 Pink!

(#14409) 8nemesis8 válasza Sly Bp. (#14408) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, jöhetnek még az alternatívák, csak győzzön bnőm választani. Kár, hogy ennyire szétcsúsztathatót akar én nem vagyok oda érte, E51em van ennek a slide mechanikája soha nem megy szarrá az biztos.
Bár a mai komolyabb mobiloké is biztosan éveket kibír nem?

(#14410) Sly Bp. válasza 8nemesis8 (#14409) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Igen jobb telefonoknak minőségibb a slide-ja! De még esetleg egy 3600 Slide Pink&White

(#14411) Warek válasza Kickass (#14405) üzenetére


Warek
tag

Ebből látszik h idős vagy. Ma a telefonok többsége kezeli az office és pdf vagy txt filokat. Azokból jobb puskázni és nem kell kifényképezni mert be lehet scannelni a dokumentumot.

(#14412) Sly Bp. válasza Warek (#14411) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Vagy simán letölteni a netről mert már az óra anyagát felteszik a netre (jegyzeteket) Aztán simán ráteszi egy nagy kijelzős telóra! Már ha egyetemista az Úr!

[ Szerkesztve ]

(#14413) Kickass válasza Warek (#14411) üzenetére


Kickass
őstag

javits ki ha tévednék de ő a lefotózott A4-es dokumentumokat akarja később a telón visszanézni, azzal amit leirtál én tökéletesen tisztában vagyok azért annyira 'öreg' nem vagyok, de ha azt az adott dokumentumot nincs lehetősége scannelni/stb.. akkor marad ez a kényszermegoldás, legalábbis amit a kollega leirt én erre következtettem

(#14414) Warek válasza Kickass (#14413) üzenetére


Warek
tag

6500c telómmal tökéletesen le tudtam fotózni a doksikat későbbi használatra. Amire kellett jó volt. De nem volt teleírva a lap volt rajta üres hely is :)

(#14415) Kickass válasza Warek (#14414) üzenetére


Kickass
őstag

'20.000-et szánok a dologra.'

(#14416) Sly Bp. válasza Kickass (#14415) üzenetére


Sly Bp.
addikt

20-ért nem nagyon kap megfelelő telefont 23-25-ért már igen! Vagy valami PDA!

[ Szerkesztve ]

(#14417) rollo


rollo
tag

Szerintem is jo lenne vmi olocsobb pda mert annak a kijelzoje is nagyobb!

(#14418) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Köszi srácok a sok segítő javaslatot, ötletet, meglátást. Most kicsit gondolkodom az elhangzottakon (leírtakon).
Szép estét mindenkinek.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#14419) Warek válasza Kickass (#14415) üzenetére


Warek
tag

6500c igen 20 000 írt

(#14420) Sly Bp. válasza piadex2 (#14418) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nézz meg azért pár PDA-t is biztos ami biztos! :K

(#14421) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok!

Egy idős embernek szeretnék telefont vásárolni, lehetőleg t-mobile-osat.
Sajnos már rengeteget olvastam fórumokat, teszteket, és voltam személyesen is üzletekben, de egyik sem nyerte el a tetszésem, ugyanis amit idős embereknek ajánlanak, az nem nekik szól, hanem a debileknek.
Nekem csak annyi kellene, hogy nagy számok a kijelzőn, nagy gombok, lehessen hívni, meg ha bajban van, késik a vonata, akkor tudjon hívást kezdeményezni.
Nem kell sms, wap, bluetooth . Egyszer láttam ausztriában egy ideálisat, de akkor nem jegyeztem meg, hogy mi volt az, azóta nem találom.

Ja...és a t-mobile-os hölgy két nokiát ajánlott, mely szerinte direkt így lett kifejlesztve. Kicsi gombok és betűk, használhatatlan volt az egész. Erre azt mondta, hogy az i-phone lesz a jó megoldás...

Szóval minden javaslatot megköszönök!

(#14422) Sly Bp. válasza tam@s (#14421) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nokia 1112, 6310i függetlenben! T-Mobile függőben pedig: 1680 (most 7 ezer Dominóban), 1209, 1662!

(#14423) tam@s válasza Sly Bp. (#14422) üzenetére


tam@s
tag

Szia Sly!

Köszönöm a tanácsaid, ezekkel az a bajom, hogy nem igazán jók egy idős embernek. EZ gyereknek való 6-9 év között. Valami olyasmire gondoltam, mint egy hordozható vezetékes telefon: csak telefonkönyv, semmi sallang. Egy idősnek gondot jelent a 4 irányú gomb is. Csak összezavarja a szinkronizálás, e-mail, naptár...

Viszont úgy látom, hogy nincsen tökéletes megoldás erre, ezért megfogadom a tanácsod, és ezek közül választok valószínű. A 6310i nagyon jó lenne, csak sajna már elég leharcolt a koránál fogva.

Ezeknek ugye sokat bír az akksijuk, akár egy hetet is?

Köszi mégegyszer!
T.

(#14424) Warek válasza tam@s (#14423) üzenetére


Warek
tag

Nem csak erre gondoltál.Mobil

(#14425) Warek válasza tam@s (#14423) üzenetére


Warek
tag

Nem csak erre gondoltál.Mobil 2

[ Szerkesztve ]

(#14426) picur220 válasza tam@s (#14423) üzenetére


picur220
veterán

Ha sokat bíró akksi kell, akkor keress Philips telot, mert azoknak 2 hónap! készenléti idejük van, és nem is tudnak túl sokat.
Warek ajánlása kb megfelel neked!(annak nem tom milyen az akkuja...)

[ Szerkesztve ]

(#14427) picur220


picur220
veterán

Egyébként szerintem nézegesd meg ezt. Bár lehet, hogy bonyolult lesz kicsit az öregednek...
Vagy ott van még üzemidőben ez is.

(#14428) Sly Bp. válasza tam@s (#14423) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Igen a 6310i-k akksija jól bírja! De veszel egyet 8-10 ezerért 10 rá egy új ház egy új akksi és akkor 2 hétig is megy és gyönyörű csak már nem nagyon éri meg vele foglalkozni! Csak ha nagyon ilyen kell valakinek!

Amiket a Warek ajánl azok tényleg brutálisan egyszerűk csak egyszer beállítod neki és megy is!

Philips-ek-nek valóban nagyon jó az üzemidejük de lényegesen bonyolultabb készülékek!

[ Szerkesztve ]

(#14429) picur220 válasza Sly Bp. (#14428) üzenetére


picur220
veterán

Lehet, sosem láttam még philipset élrőben, nem volt a kezemben szóval nem tudok nyilatkozni. De sztem minden készülék úgy lenne jó a nagyfaternek, hogy a lefelé nyílra beállítod a telefonkönyve, és csak lapozgat lefelé a nevek között, majd zöld gombbal hív. A többi funkciót meg egyszerűen nem használja.

(#14430) tam@s válasza Warek (#14425) üzenetére


tam@s
tag

Szia Warek!

Valami ilyesmire gondoltam, de...

1) Nagyon gyenge ez a kijelző egy nyugdíjasnak
2) >33.000 Ft? Ugh. Mivel elég önérzetes az öreg, ezért nem engedi, hogy én vegyem meg neki. Viszont 20.000 alatt akar maradni, ennyit ér meg. 33.000 az rengeteg.
[OFF]
Talán mire én nyugdíjas leszek, addigra kihoznak egy normális telefont. Bár mire odaérek, addigra lesz 70 év a korhatár.
Nagyon idegesítő, hogy egy társadalomban ennyire semmire nézik az időseket!

Van kb. 2.000.000 nyugdíjas, vagy aközeli ember. Ebből már ha 100.000 a fogékony az ilyesmire, akkor is ez egy hatalmas business lehetne.[/OFF]

Ennek ellenére köszönöm a tanácsod! Ha esetleg van még, ne fogd vissza.

(#14431) Sly Bp. válasza picur220 (#14429) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hát igen! :) Arra meg jó az összes Nokia!

(#14432) Sly Bp. válasza tam@s (#14430) üzenetére


Sly Bp.
addikt

A Doro kimondottan időseknek van! Beprogramozol gyors hívásra pár dolgot és kész! De igaz ezt bármelyik telefon tudja! Csak nincsenek ekkora gombjai!

[ Szerkesztve ]

(#14433) tam@s válasza picur220 (#14426) üzenetére


tam@s
tag

Szia!

Nagyon ott van ez a Philips telefon, de a tudása, kezelhetősége a kritériumaimnak nem megfelelő sajnos. Nekem bőven megfelel akkumulátor tekintetében pl.: a mostani Nokia 6021-es telefonom, amit minden pénteken feltöltök, addig bírja, pedig céges, tehát telefonálok rajta. Viszont ott van a telefonos PDA-m, amitől azért menekültem, mert újkorától minden éjszaka a konyhában töltöttem, így se mindig bírta ki a napot. Ezt szeretném megelőzni.

(#14434) Sly Bp. válasza tam@s (#14433) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ezeket nézd meg! 20 ezrek és korrektül néznek ki ilyen messziről :)
6310i és 6310i

[ Szerkesztve ]

(#14435) tam@s válasza Sly Bp. (#14432) üzenetére


tam@s
tag

Igen, csak a Doro ára...
Köszi a tanácsokat, tudnál esetleg a Nokia 1000 közül valamelyik konkrétan ajánlani? Van tapasztalatod velük? Azt hiszem a sok kompromisszum közül ez lesz a győztes. Ráadásul van néhány Nokia tartozékom, pl.: töltő, legalább nem lesz hiány belőle.

(#14436) Sly Bp. válasza tam@s (#14435) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én csak a Nokia 1112-őt ismerem mert 1-es szériás Nokia-m sosincs csak ez volt már 5 ezerért van használt de nagyon jó telefon (a szó-szoros értelmében telefon) aksija 7 napig bírja! 6310i fényévekkel jobb és minőségibb de az 20 ezer használtban! Ahogy nézem 1112 rendelhető telefon még és szerintem kb 10-15 ezer lehet!

(#14437) tam@s válasza Sly Bp. (#14436) üzenetére


tam@s
tag

Köszönöm.

Volt 6310i-m, de annak már 3 éve, és akkor is bosszantott, hogy túl öreg, kopott, mozog az akksi, ezért nem szeretném. Egyébként abban egyetértek, hogy eddigi legjobb telefonom volt.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#14438) Sly Bp. válasza tam@s (#14437) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Aki a 6310i-nél jobb telefont mond az Isten!

(#14439) Csabee. válasza Sly Bp. (#14438) üzenetére


Csabee.
nagyúr

3330 :DD

Üdv: Csabee.

(#14440) Sly Bp. válasza Csabee. (#14439) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Esélytelen, hogy lenyomja a 6310i 2 hetes készenléti idejét! Ez itt bukott meg! Na meg a térerőnél mert a 6310i-nek még a pokolban is max a térereje!

(#14441) Csabee. válasza Sly Bp. (#14440) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nekem is van egy ilyen készülékem, (6310i) és már túl vagyok az 1500 lebeszélt órán! :DD

Üdv: Csabee.

(#14442) Sly Bp. válasza Csabee. (#14441) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Az egyik ismerősömnek 6 év után halt meg és 4700 órát beszélt vele Bluetooth head-settel ezért a telefonja gyönyörű volt! Mikor pár hónapja visszavitte a Nokia-ba hogy csinálják meg rácsodálkoztak és elhajtották :D hogy ők egy 6 éves telefonhoz amiben annyi beszélgetés van hogy kiakad a számláló nem csinálnak semmit :D Napi 2-3 órát beszélt vele a munkájából kifolyólag!

[ Szerkesztve ]

(#14443) Csabee. válasza Sly Bp. (#14442) üzenetére


Csabee.
nagyúr

4700nál kiakad? az kemény, ténylegesen egy jó üzleti mobiltelefon volt a maga idejében! és minden tekintetben jó volt! manapság a nokia már nem vezet olyan fölényesen mint régen.. tehát már minden gyártó dob ki jobbnál jobb készülékeket! én speckó most egy samsung omniát használok :)

Üdv: Csabee.

(#14444) Sly Bp. válasza Csabee. (#14443) üzenetére


Sly Bp.
addikt

4700 körül már össze vissza számolt hol több volt benne hol kevesebb :D De manapság a Samsungok a legjobbak az LG divatkütyü a Nokia már nem gyárt annyira minőségi cuccokat lásd az N96 N97, N95 8GB-nál megállt a fejlődése, de ott van az Arte is ami egy katasztrófa! Sony meg mindent egy fél év késéssel dob piacra meg már az összes telefonja ugyan az a W sorozatban :D Még az Apple iPhone egy remek minőségi telefon! Ez az Én rövid véleményem tudom mindenki 1000 helyen bele tudna kötni hogy ez meg az.... de Én így látom! (jelenleg egy Sirocco White-ot használok de akkor is a Samsungokat tartom a legelső helyen ha lenne ilyen típusú telefonjaik szerintem kelendőek lennének!)

[ Szerkesztve ]

(#14445) Vtwo válasza Sly Bp. (#14444) üzenetére


Vtwo
senior tag

Kinek a pap,kinek a papné.
De hálistennek van választék bőven,talál mindenki magának valamit.

(#14446) Sly Bp. válasza Vtwo (#14445) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ez így van :) Kivéve amikor nem :D aki nem talál az itt kérdez :D

[ Szerkesztve ]

(#14447) Vtwo válasza Sly Bp. (#14446) üzenetére


Vtwo
senior tag

"aki nem talál az itt kérdez" És ketten lebeszélik,ketten meg áradoznak a kiszemeltről :DDD
Tehát...

[ Szerkesztve ]

(#14448) Sly Bp. válasza Vtwo (#14447) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ezért nem lehet egy embernek telefont ajánlani :) csak próbálni valamit mondani!

(#14449) Csabee.


Csabee.
nagyúr

én is manapság a samsungot illetve az iphone-t tartom a legjobb készüléknek!

a SE még a k800i korszakban volt talán a legjobb, azóta samsung magas fölény :) ja htc-t sem szabad kihaszni.. de most jön az új androidos korszak

Üdv: Csabee.

(#14450) Sly Bp. válasza Csabee. (#14449) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Azok PDA-k inkább amit telefonhoz kár hasonlítani!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.