Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Vtwo válasza picur220 (#13848) üzenetére


Vtwo
senior tag

Na abban még nem jártam (Nokia és Siemens volt)

[ Szerkesztve ]

(#13852) picur220 válasza joey04 (#13849) üzenetére


picur220
veterán

Nem biztos, hogy kikódolom imeit ütök stb, mivel lehet 0 perces használt a gyártói garis is, az pedig magyar product codeos független készülék, amit nem kell "ütögetni".
Vtwo: Ne is járj oda, csak ha szándékosan át akarod magad baszatni...

[ Szerkesztve ]

(#13853) picur220 válasza Sly Bp. (#13850) üzenetére


picur220
veterán

Samuék egy haverom monitorát simán cserélték, mondjuk 3 napon belül volt, szóval semmi bajom velük, bár nekem még nem volt hibás Samsung termékem.
Nokiáékkal a 3510i-s korban volt sok dolgom, de vagy 5x szoftverújrarakás, aztán csere, aztán azon is 5x szoft-rakás, az is csere, majd eladás...:))

(#13854) Sly Bp. válasza picur220 (#13853) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Samsung még nálam sem halt meg azok is nagyon jók mostanság! Már a Nokia előtt járnak szerintem!

(#13855) Mario88 válasza picur220 (#13841) üzenetére


Mario88
tag

Akkor ez a különbözet adózásos dolog is kamu, amit sok helyen írnak, hogy azért nem kell ÁFA-t fizetni? Ezek szerint a gyári garanciásat nem is tudják ÁFA nélkül adni ugye?

(#13856) picur220 válasza Mario88 (#13855) üzenetére


picur220
veterán

Nem, tényleg különbözeti adózásnak nevezik, törvényes, legális dolog, úgymond egy kiskapu. De a gyári garisat is simán adhatják ÁFA-nélkül, de ők már azért egyszer kifizették az ÁFÁ-t, csak neked nem kell még 1x, mivel te már hivatalosan használt cuccot veszel. Azért különbözeti adózás, mert a cég csak a telo megvétele és eladása közti árkülönbség után fizet ÁFÁ-t.

(#13857) Mario88 válasza picur220 (#13852) üzenetére


Mario88
tag

Na de gondolom azt már tényleg csak használtként lehet eladni, hiszen a garancialevélen ott az "első" vásárlás időpontja.

(#13858) joey04 válasza picur220 (#13852) üzenetére


joey04
titán

nekem próbálod magyarázni? :DD
na további jó "tanácsadást"!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13859) picur220 válasza Sly Bp. (#13854) üzenetére


picur220
veterán

A Nokia elé még soká kerülnek, de jó úton járnak... szvsz :DDD

(#13860) picur220 válasza joey04 (#13858) üzenetére


picur220
veterán

Miért, ki vagy Te??? Talán GSMbolt tulaj??? :F

(#13861) rollo válasza Sly Bp. (#13854) üzenetére


rollo
tag

Szerintem a Nokia a legjobb telefon gyart :DD

(#13862) Mario88 válasza picur220 (#13856) üzenetére


Mario88
tag

Értem. Tehát a különbözeti adózás szerint értékesített cucc legális és korrekt. Akkor ha lenne erről is egy hivatalos bizonyítvány, gyakorlatilag nem volna min problémázni.

(#13863) Sly Bp. válasza picur220 (#13859) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Fejlesztésben agyon verik a Nokiát! A kamerákat is ők nyomatják minőségük is jó Am-Oled B&O azért vannak itt okosságok!

(#13864) Mario88 válasza Mario88 (#13862) üzenetére


Mario88
tag

Illetve nem teljesen. Már magam sem tudom, úgy belebonyolódtam :D

(#13865) Sly Bp. válasza Mario88 (#13864) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hidd el már mi sem tudjuk mit szeretnél! :B Vegyél gyártói garis telót azt pá! Vagy egyet a szolgáltatótól!

(#13866) Mario88


Mario88
tag

Nyugtassatok meg, ha bemegyek a MM EW, PH, stb. helyekre, ott nem lehetek áldozat.
Ugye? :D

(#13867) Sly Bp. válasza Mario88 (#13866) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ott nem lehetsz!

(#13868) Mario88


Mario88
tag

Zárásként még egyszer leszögezném: NEM célom a GSM boltokat rossz színben feltüntetni, de ez a kis "affér" úgy látszik elkerülhetetlen volt a tisztánlátás érdekében.
Bocs, ha kissé túllihegtem a dolgot. :DD

[ Szerkesztve ]

(#13869) Sly Bp. válasza Mario88 (#13868) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Itt mindenki ismeri szerintem a GSM-es ügyintézést vannak korrekt boltok szó se róla de a legtöbbje csaló!

(#13870) Mario88 válasza Sly Bp. (#13869) üzenetére


Mario88
tag

Ezek után megérdemlik a korrekt boltok, hogy szerepeljenek itt legalább egy hsz. erejéig, szvsz említs meg néhányat a teljesség igénye nélkül, és akkor talán törlesztünk valamit feléjük az elmúlt óra tanulságos, ám egyes helyeket valószínűleg joggal bántó történéseiből.

[ Szerkesztve ]

(#13871) Warek válasza picur220 (#13856) üzenetére


Warek
tag

A különbözeti ÁFA lényege, hogy a fizetendő áfát az árrés alapján kell meghatározni.
Az áfa alapja az (nettó) eladási ár és a (nettó) felvásárlási ár különbözete. Kíváncsi lennék az ilyen kétes eredetű telefonokról honnan van számla a vásárlási árról.

(#13872) Mario88 válasza Warek (#13871) üzenetére


Mario88
tag

Akkor mégiscsak jól láttam a dolgot. :K

(#13873) Sly Bp. válasza Mario88 (#13872) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ja jól látod ez van sajna!

(#13874) Bordoi


Bordoi
őstag

Uraim! Ez egy szakmai és nem cset topik! Legyetek szívesek szedjétek össze a gondolataitokat és használjátok a SZERKESZTÉS gombot.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#13875) Tristis


Tristis
őstag

Mióta nem voltam itt szerintem kb. 50 off volt :P

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#13876) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Warek csinált egy jó topicot! Ide ne Off-oljun ne írjunk semmit csak ami korrekten a támába vág! Ez lenne az!

[ Szerkesztve ]

(#13877) lexus88


lexus88
tag

Nem tudok dönteni a két telefon közül, viszont az egyiket szeretném megvenni.
Vagy az 5630 XM vagy az N79.
Árban majdnem ugyanannyi, ha az n79-et használtan, az 5630-at újonnan veszem.
Tudom, hogy a két telefon kicsit eltér egymástól, de melyiket ajánlanátok akkor, ha egy nem túl nagy, jól összerakott symbianos, Wifi-s, legtöbbször sok telefonálásra használt készüléket szeretnék?
Megéri inkább egy használt N79-et venni, ha abban van GPS, meg FM-transmitter? Rendesen lehet ezeket használni?
Mindenkinek a véleményét nagyon köszönöm!

(#13878) Sly Bp. válasza lexus88 (#13877) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én N79-et vennék de nem a GPS miatt! Nagyon jól van összerakva! Nagyon jó telefon! Elegáns! Jobb a fényképező na meg tényleg többet tud! 5630-ast meg inkább a gazdag 15 éveseknek ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#13879) rollo válasza lexus88 (#13877) üzenetére


rollo
tag

EN azert vennem az 5630-at mert elsosorban sokkal olcsobb (es en nem szeretek hasznalt keszuleket venni :DDD ) es ha sok telefonalasra kell neked akkor annak tobbet tart az akuja.

De ha teged nem zavar hogy hasznalt akkor...(sztem is sokkal jobb telo az ;) )

[ Szerkesztve ]

(#13880) picur220 válasza lexus88 (#13877) üzenetére


picur220
veterán

N79-et vedd! GPS teljesen jól működik, pláne A-GPS-szel, de anélkül sem veszíti el a műholdakat. Wifije jó, bár én leginkább itthon használom, de pl kimész egy nagobb térre jó, hogy tudsz netezni, gond nélkül megy.Én így 5 hónap után is az N79-et venném.

(#13881) lexus88 válasza picur220 (#13880) üzenetére


lexus88
tag

Köszönöm mindenkinek a választ!
Az 5630 az csak a 600 MHz-es proci,az akksi és az ára miatt maradt bent.
Ha valaki tud olcsón N79-et az kérem írjon privátban!
Még egyszer köszi mindenkinek!

(#13882) Tönci


Tönci
csendes tag

Sziasztok_! :)
Abban a kérdésben szeretném hozzáértök segítségét kérni hogy N97 vagy i8910HD?
Mindkét telefon nagyon tetszik, de nme tudok dönteni :W , elsősorban azoknak válaszára lenék kíváncsi akik már kipróbálták valamelyik telefont és tudnának mondani tapasztalatokat:pl.: Samsung ról azt olvastam több helyen is hogy képek visszanézése idegölően lassú ebben menyi az igazság ?Vagy hogy a Nokia elfelejt világítani ha úgy tartja kedve????
Válaszokat előre is köszönöm mindenkinek :R :R :R :R

(#13883) rollo válasza Tönci (#13882) üzenetére


rollo
tag

En egyiket sem probaltam,de en a samsungot vennem,mert szerintem erdekesebb,es meg van ez a kulonleges kepessege hogy HD felbontasban filmez. (eleg nokia fan vagyok de azert megis a samsungot vennem :K )

(#13884) Sly Bp. válasza Tönci (#13882) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Egyértelmű hogy a Samsung i8910 Omnia HD! Jobb a kijelző! Veri kijelző pixel számban na meg AM-OLED! 8 Megapixeles! Jobb üzemidő! N97 vs. i8910 Ezt megnézed te is láthatod hogy az N97 sehol sincs! :K

[ Szerkesztve ]

(#13885) Kickass válasza Tönci (#13882) üzenetére


Kickass
őstag

mindkettőről olvashatsz itt tesztet (főleg az N97-ben felfedezhető elég kezdetleges bug-os szoftver miatt lehet tanulságos), én egy helyi boltban megnéztem mindkettőt, a HD meggyőzőbb volt pedig nem is a legfrissebb szoft volt rajta, röccenés mentesen vitt mindent (elég jól optimalizáltnak tűnik)képnézegetéssel se volt baj igaz volt benne vagy 25 fotó, nem tudom ha van benne mondjuk 2000 akkor h viselkedne :D

első blikkre egyértelműen a HD-t tartom jobbnak, a Nokia qwerty része jól össze van rakva viszont nem tűnik vmi tartós megoldásnak ha erre nincs szükséged akkor pláne nem kérdés hogy HD, hátránya a görgetőrutin hiánya ill az FM Transmitter állitolagos szoftveres tiltása (bár ezt talán már meg is lehet kerülni..), de lehet ez csak engem zavar tulságosan

[ Szerkesztve ]

(#13886) Vtwo válasza Tönci (#13882) üzenetére


Vtwo
senior tag

A Samsung i8910 egyértelműen jobb.
És olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#13887) Tönci


Tönci
csendes tag

Sziasztok!
Köszi a válaszokat :R (azért várok még több hozzászólót hogy több infóm legyen :) )
Még lenne egy fontos kérdésem,mégpedig hogy állítólag a Samsungra kevesebb cuccot lehet fölpakolni mint a Nokiára,ebben menyi igazság van?Ugyan az a szoft akkor hogy lehet hogy kevesebb a program?? Nme értem :( (bár lehet csak hülye vagyok :DD )
Köszi mindenkinek a válaszokat :R :R :R :R

(#13888) Sly Bp. válasza Tönci (#13887) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Symbian van a Samsungon is minden rámegy ami az N97-re!

(#13889) Vtwo válasza Tönci (#13887) üzenetére


Vtwo
senior tag

Symbian Series 60 Touch van rajta(álá N5800),szóval sok gond nem lesz vele progi ügyben.

(#13890) Quasi_modo válasza Kickass (#13885) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

nem kérdés hogy HD, hátránya a görgetőrutin hiánya
Van görgető rutin, csak nem olyan mint az almáé. Tisztázni kellen már végre.

valami

(#13891) Quasi_modo válasza Kickass (#13885) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

nem kérdés hogy HD, hátránya a görgetőrutin hiánya
Van görgető rutin, csak nem olyan mint az almáé. Tisztázni kellen már végre.

Bocs kétszer ment el.

[ Szerkesztve ]

valami

(#13892) Sly Bp. válasza Quasi_modo (#13890) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Az Apple-nek szerintem mindene tök jó! :) De bármi van az N97 nem ér fel vele sajnos!

(#13893) rollo válasza Sly Bp. (#13892) üzenetére


rollo
tag

Szerintem a kameraja rossz! Es meg filmezni sem lehet vele! Es sok minden hianyzik meg az iphone-bol (pl. adatatvitel Bluetoothon)

[ Szerkesztve ]

(#13894) Sly Bp. válasza rollo (#13893) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ezt itt vitassuk meg ha szeretnéd: [link] De az iPhone az iPhone, nem telefon, egy életérzés, egy stílus csak lehet vele telefonálni! De már itt a 3G S azoknak akik hiányoltak dolgokat! :K

[ Szerkesztve ]

(#13895) lexus88


lexus88
tag

Sziasztok!
Újra én... Most bejött a képbe egy iPhone 3G 16GB. Eddig húztam a számat rá, mert nekem nem nagyon jön be ez a sok korlátozás... Szóval szerintetek inkább egy Nokia (N79, 5630, N95 8GB, E71, E63) vagy inkább egy Apple?
Kicsit problémás gyermek vagyok, de olyan készüléket szeretnék, amit nem utálok meg (mint az LG-t), hanem annyira szeretem mint egy 5310-et (ami sajnos elázott és le kellett cserélni... egy Secretre :W )

(#13896) Sly Bp. válasza lexus88 (#13895) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én iPhone-t vennék! Remek készülék én imádtam! És újra azt szeretnék! Sok a korlátozás de rengeteg rá a program is! Ha veszel egy iPhone-t és nem jön be elcserélem veled az :D N95 8GB-omra :D! Lehet sokan nem szeretik az iPhone-t de én nagyon szeretem és lehet elfogult is vagyok vele szemben! De az N95 8GB is brutálisan jó telefon! De az iPhone-t nem lehet mihez hasonlítani nincs vetélytársa a saját kategóriájában!

(#13897) brumesz válasza lexus88 (#13895) üzenetére


brumesz
aktív tag

Szia!
volt iphone 3g 16GB-m, volt n95öm, volt n96om, n79em, de az iPhone jött be a legjobban. én az iPhone-t venném

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#13898) Sly Bp. válasza brumesz (#13897) üzenetére


Sly Bp.
addikt

N96 nekedn hogy vált be? Volt nekem is iPhonom nagyn jó volt úgy mint a mostani N95 8GB-om meg az N79!

(#13899) SpeedR


SpeedR
őstag

Üdv!
25-30k körül van olyan teló, amiben van wifi, és jó anyagminőségű a készülékház?

(#13900) Sly Bp. válasza SpeedR (#13899) üzenetére


Sly Bp.
addikt

E65-öt ajánlanám!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.