Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Olcsi válasza Metalfan (#13799) üzenetére


Olcsi
senior tag

Nokia 1600? Szerintem korrekt kis készülék, egyszerű, és olcsó! :K
Pl. [link]

[ Szerkesztve ]

(#13802) Vtwo válasza Metalfan (#13799) üzenetére


Vtwo
senior tag

Nokia ezres széria.

(#13803) Mario88


Mario88
tag

Ide is beírom, ez jobban pörög. :)

Telefontípustól függetlenül: 640x480 /30fps videó folyamatos felvételéhez elég a nomál sebességű (class 2 ) memóriakártya vagy gyorsabb kell? Nem szeretném, hogy akadozva rögzítsen.
:R

(#13804) Gebriel válasza fateless (#13795) üzenetére


Gebriel
veterán

V640i én kifogtam most megy 2x szervizbe :(((

(#13805) Sly Bp. válasza Gebriel (#13804) üzenetére


Sly Bp.
addikt

V640i az nem egy jó széria! V630 sokkal jobb!

(#13806) Metalfan válasza Vtwo (#13802) üzenetére


Metalfan
senior tag

Oké, köszönöm a tippeket :R

(#13807) Metalfan válasza Mario88 (#13803) üzenetére


Metalfan
senior tag

Szerintem bőven elég lesz ;)

(#13808) Mario88


Mario88
tag

A GSM boltos új, bolti és gyári garanciás telefonok miben különböznek? Nem a 2 gari közti különbség mibenlétét firtatom, azt értem. A kérdés: csak a garanciatípus miatt drágább a gyárival rendelt vagy ezeket másik forgalmazótól veszik és ezért is kerül többe?

[ Szerkesztve ]

(#13809) Sly Bp. válasza Mario88 (#13808) üzenetére


Sly Bp.
addikt

A Gyári garis azért drágább mert az azt mutatja hogy a telefon tuti forrásból van! A bolti gari egy kaki! Ha csinálni kell a telót akkor elhajtanak és azt mondják te tetted tönkre! Meg a gari nagyrésze szoftver garancia ami meg semmit sem ér! A bolti gari olyan mintha nem is lenne gari :)

De a legjobb amihez csak töltő van! Na azt külföldön lopták :) Házcsere és 0-ázás utánna viheted újként! :)

[ Szerkesztve ]

(#13810) Vtwo válasza Mario88 (#13808) üzenetére


Vtwo
senior tag

A gari miatt is olcsóbb(a "bolti gari" semmit se ér szvsz).De inkább azért mert ezek többnyire nem európai piacra szánt telók(pl.ázsiai),"szürke" import.

[ Szerkesztve ]

(#13811) Gebriel válasza Sly Bp. (#13805) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem tudom. Míg értékesítettem, nem nagyon hozták vissza, hogy meghibásodott.

(#13812) Warek válasza Mario88 (#13808) üzenetére


Warek
tag

A GSM bolti készülékek egy része szürkén kerül az országba. Sokszor nincs hozzá doboz és tartozékok csak egy töltő. Illetve a garancia is náluk érvényesíthető nem a gyártónál. És ha probléma van a telefonnal akkor a javítás hát hogyis mondjam, inkább elhajtanak vagy azt mondják h beázott vagy te tetted tönkre. És a általában a szervízhátterük se olyan mint a gyártónak.

(#13813) Sly Bp. válasza Gebriel (#13811) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Na én vittem vissza már párat mert rengeteg teló megfurdul a kezem alatt mindig azt mondták én tettem tönkre! Amikor vittem a gyári pl Nokia papírt hogy mi a teló baja azt mondják hogy ők nem tudják ilyen korszerűen megnézni és sajnálják! De a bevizsgáltatás nincs ingyen pár ezressel többért a nokia is megcsinálta volna és akkor az tuti nem egy másik rosszból rakják át az enyémbe a cuccot!

[ Szerkesztve ]

(#13814) Mario88 válasza Sly Bp. (#13809) üzenetére


Mario88
tag

Na ettől félek én is! Ezeket is 0 perces újként hirdetik, sőt nem egy GSM bolt szinte minden készülékre csak bolti garanciát ad. Továbbá megemlítik több helyen, hogy bontatlan csomagokról van szó, teljesen új készülékek. Ezekkel mi a helyzet?
Csábító az olcsóbb ár, de nem szeretnék belefutni buherált darabokba. Mit tegyek?
:F

(#13815) Sly Bp. válasza Mario88 (#13814) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hát kockáztathatsz! A bontatlan csomagolás csak akkor az ha előtted vágják át a hologrammos papírt amit nem tesznek meg mert nekik elvileg ellenőrizni kell a csomagot tehát ugyan úgy beletehetik a gagyi telót!

Melyik GSM?

[ Szerkesztve ]

(#13816) Mario88 válasza Sly Bp. (#13815) üzenetére


Mario88
tag

Nincs szó konkrét üzletről, ha megnézed a GSM boltos kínálatot, a telók nagy része mindenütt boltival van. Akkor ez mind gázos lehet?

(#13817) Sly Bp. válasza Mario88 (#13816) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Igen! Többnyire azok! Egy két korrekt cég akad nem mind szemét de a 90%-a az!

(#13818) joey04 válasza Warek (#13812) üzenetére


joey04
titán

azt mondják h beázott
ezt a képedbe vágják a "rendes" gyártói szervizekben is, ha macerás megcsinálni a cuccot.
az meg, hogy nincs doboz meg semmi csak töltő, az nagyon ritka. egyáltalán nem sokszor fordul elő. Az ilyet kerülni kell az tény.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13819) Mario88 válasza Warek (#13812) üzenetére


Mario88
tag

De ezeket mindenhol "összes gyári tartozékkal", és - még egyszer mondom - újként hirdetik. Kezdem érteni: tehát akkor nem a hivatalos hazai forgalmazón keresztül jönnek, ezért van rájuk csak bolti és ezért rizikósabb az egész.

[ Szerkesztve ]

(#13820) Sly Bp. válasza Mario88 (#13819) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Igen! Akár kínából is jöhet meg lopott is lehet!

yoey20: A gyári Nokia sosem hajt el! Bedobja a telefonod egy dobozba és előveszi az újat! Velem még nem játszottak!

[ Szerkesztve ]

(#13821) Mario88


Mario88
tag

Tehát ha gyári garanciásat választok a GSM-ben, akkor nem érhet meglepetés ugye?
Ezeket is adhatják áfa nélkül?

(#13822) Sly Bp. válasza Mario88 (#13821) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ha gyári garisat veszel nincs baj csak az IMEI-t egyeztesd! A telón ami van matrica a garin ami van írva és a telefonba amit kiad! Inkább vegyél rendes boltba a gyári garis mindenhol ugyan annyi!

(#13823) Warek válasza Mario88 (#13819) üzenetére


Warek
tag

Akkor fel kell hívni és rögtön kiderül h akkor az ár már több. Erre is többször volt példa :).
Amit Áfa nélkül ad az tuti nem hivatalos és legális úton került az országba.

[ Szerkesztve ]

(#13824) Warek válasza joey04 (#13818) üzenetére


Warek
tag

Nem tudom a Nokiába ha nem megy a javítás akkor alaplapcsere van vagy új készüléket kapok el nem zavartak még soha.

(#13825) Mario88 válasza Sly Bp. (#13822) üzenetére


Mario88
tag

És azt hogy tudom megnézni, hogy mi van a telefonban?

(#13826) Sly Bp. válasza Warek (#13823) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Igen én is tapasztaltam! Hogy a telefont amit hírdetenek X összegért ahoz csak töltő van és ha doboz is kell az mégtöbb ha gari is az még annál is több és már lassan ott vagy mint egy gyári garis teló ára! Vegyél szolgáltatótól vagy gyári garival függetlent ezek korrektek a többi átverés!

(#13827) Sly Bp. válasza Mario88 (#13825) üzenetére


Sly Bp.
addikt

IMEI cimke.. És van egy Kód ami kidobja a telefon IMEI-ét.. ennyi!

(#13828) Mario88 válasza Mario88 (#13825) üzenetére


Mario88
tag

Mielőtt bárki félreértené: nem akarom itt rontani a GSM boltok üzletét, egyikről sem feltételezem, hogy "szürke" utakon jár.
Mindössze arról van szó, hogy szerettem volna tisztázni a helyzetet, mert ugye nem minden nap ad ki az ember fia közel 100ezret egy telefonért. De ha mégis így alakul, jobb félni, mint megijedni. :D

(#13829) Warek válasza Mario88 (#13825) üzenetére


Warek
tag

*#06# kidobja az imeit. Minden telefonnal megy. Akinek van 100 egy telefonra annak van még + 1-2 ezre amennyivel a gyári garanciás többe kerül szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13830) Sly Bp. válasza Mario88 (#13828) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Vegyél szolgáltatótól!

(#13831) Mario88 válasza Sly Bp. (#13827) üzenetére


Mario88
tag

Na és mi ez a kód? :)

(#13832) Sly Bp. válasza Mario88 (#13831) üzenetére


Sly Bp.
addikt

*#06#

[ Szerkesztve ]

(#13833) Mario88 válasza Warek (#13829) üzenetére


Mario88
tag

köszönöm :)

Mindenkinek köszi, aki segített :))

(#13834) Sly Bp. válasza Mario88 (#13833) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nincs mit! :C

(#13835) Mario88 válasza Sly Bp. (#13832) üzenetére


Mario88
tag

vettem :D

(#13836) picur220


picur220
veterán

Bárkinek szívesen elmondom, hogyan működik ez a boltigaris rendszer, de nem itt, max privátban. Túl hosszú off lenne...
Egy fontos dolgot még 1001.-szer is megjegyeznék:

Kizárólag gyártói garanciás telefont szabad megvenni, mert ha bármi baja lesz, könnyen ráfázhatsz!

[ Szerkesztve ]

(#13837) Sly Bp. válasza picur220 (#13836) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Írd be bátran! :K

(#13838) Mario88 válasza picur220 (#13836) üzenetére


Mario88
tag

Kíváncsivá tettél! :)

Szerintem is elmondhatod itt, biztos sokakat érdekel. De privátban is várom a sztorit!

(#13839) Vtwo válasza picur220 (#13836) üzenetére


Vtwo
senior tag

"Bárkinek szívesen elmondom, hogyan működik ez a boltigaris rendszer".
Én elmondom:SEHOGY :DDD
És igazad van,csak gyári garisat szabad venni.

[ Szerkesztve ]

(#13840) joey04 válasza Warek (#13824) üzenetére


joey04
titán

na pont a nagy nokia lol. szerencséd volt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13841) picur220 válasza Sly Bp. (#13837) üzenetére


picur220
veterán

Oké, de mondom, hogy hosszú, és lehet, hogy kicsit sérti az alapelveket.
A telefonokat külföldről csempészik be Magyarországra, általában full dobozosan, teljesen zártan, ez amolyan "kamionról leesett áru". Erre ugye semmilyen vámot/adót nem fizetnek. Ezután hivatalosan 0 perces használt teloknak titulálják őket, így nem kell utánuk ÁFA-t fizetni, mivel már nem újak a telok. Ha olyan készülékek vannak eladósorban, amiket külföldről letilthatnak, akkor azokon IMEI-t cserélnek box-szal, és mivel ugye ezek a telok általában ázsiai piacra kerülnek, Product Code cserére szorulnak ahhoz, hogy magyar szoftvert tudjanak rátenni. Miután mindez megvan, eladják neked ugyebár 0p-s használtként, amivel ők hozzájutnak +25% haszonhoz az ÁFA-csalás miatt.
Röviden ennyi...

(#13842) Sly Bp. válasza joey04 (#13840) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nekem is több telóm cserélték szó nélkül!

(#13843) Vtwo válasza picur220 (#13841) üzenetére


Vtwo
senior tag

Erre tippeltem én is.

(#13844) Sly Bp. válasza picur220 (#13841) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nagyjából mi is ezt írtuk csak röviden :) De így kifejtve jobb mert az is jobban megérti aki most hallja először!

(#13845) picur220 válasza Sly Bp. (#13842) üzenetére


picur220
veterán

A Nokia nem bax át, ha normálisak a helyi szervizesek. Ha nem, akkor azokat idővel úgyis kirúgják...
Ennek egy részét írtátok le 20 hszben. Megkönnyítettem az olvasók dolgát.
Egyébként pedig GSM-boltja válogatja, hogy javítanak-e neked vagy sem, van, ahol rendesek, van, ahol nem.

[ Szerkesztve ]

(#13846) Sly Bp. válasza picur220 (#13845) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Igen ezért írtam én is hogy rossz tapasztalatom még hála istennek nem volt!

(#13847) Vtwo


Vtwo
senior tag

Eddig minden gyári szervíz normálisan állt a dolgokhoz,meg se próbáltak átqrni.

(#13848) picur220 válasza Vtwo (#13847) üzenetére


picur220
veterán

Akkor szerencsés ember vagy, én a SE-szervizt utálom nagyon... Meg úgy egyáltalán az SE-t...:D

(#13849) joey04 válasza Sly Bp. (#13846) üzenetére


joey04
titán

pedig pont a nokiáról lehetne szépeket mesélni de mindegy.
a 0 perces telókra sem jellemző ez a kikódolom imeit ütök stb. pl egy xxlnél nem ilyenek az tuti.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13850) Sly Bp. válasza picur220 (#13848) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én is úgy az egész szervezetet! Nokia és Samsung!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.