Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67901) jeni válasza #46372352 (#67900) üzenetére


jeni
félisten

(#67904) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Sziasztok !

Olyan házat keresnék, ami hasonlít a Fractal Design CTG típushoz.
Végeredményben nem szeretnék bele 5.25-ös kereteket stb, mert semmi nem lesz benne
Jó lenne, ha minél kevesebb lenne belül a kábel stb, szóval úgy szeretnék orientálódni, hogy minden az alaplap alatt legyen ( kábel stb )
Ami viszont nekem szükséges lenne és ezért kérek valami tippet
hogy 4 vinyóm van és 1 ssd
Ezeket szintén nem szeretném a házban látni, csak valami rejtett helyen
Ahogy viszont látom a legtöbb házban 2 hdd nek van hely a táp melletti rejtett részen
Van olyan ház megfizethető áron ahol elfér így 5 db SATA téma ?

[ Szerkesztve ]

(#67905) jeni válasza SkyTrancer (#67904) üzenetére


jeni
félisten

BitFenix Shinobi Core Windows
vagy keres régi jó házat
esetleg olyat keresel amiben az 5,25 kiszerelhető vagy a 5,25 betudsz tenni adapterrel egy 3.5 HDD-t

A Thermaltake Core házakban kiszerelhetőek a 5,25 meghajtók helyeik.
amúgy azokba 6db HDD szerelhető fiókos módban

(#67906) fogtunder válasza SkyTrancer (#67904) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az van, hogy a táptakaró alatt csak 2HDD rakható egymás fölé, hosszban pedig nem nagyon szoktak beáldozni annyit, hogy két ilyen keret is legyen egymás mellett.

a Fractal R6 tudja, amit szeretnél, csak az ára is olyan.

én személy szerint nem vagyok nagy híve a kliensben üzemeltetett HDD-knek, a gépben annyi tárhely legyen, ami a működéshez kell, a többi meg legyen hálózaton tárolva, ahol a többi kliens is eléri. van egy 500-as HDD a gépemben, szerintem vagy 3 hónapja fel sem pörgött.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67907) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Köszönöm akkor nézelődök tovább
Egyenlőre árakat nem nézem, mert azt keresem ami a legjobb
Nyilván nem szeretnék 70 ezerért házat, de azért az 50 lehet majd belefér
Nem tudok megválni tőlük, két operációs rendszerem van
És már miatt is külön kell hogy legyenek a HDD-k
Megválni nem tudok tőlük
NAS ra nincs szükségem, nincsenek tárolt cuccaim, csak a rendszer és a folyton használt programok
Arra is gondoltam, hogy belekókánykodom a táp mellé az egyiket elfektetve, nekem 8 csak nem szeretném látni, és az alaplap körül nem szeretnék túl sok kábelt.
Sem keretet, sem semmit

[ Szerkesztve ]

(#67908) n0k0m_ válasza SkyTrancer (#67907) üzenetére


n0k0m_
tag

Ugyan ebben a cipőben járok én is, hónapok óta nézegetem, de tökéleteset még nem találtam. Mondjuk nálam a poros környezet miatt szempont a könnyen kivehető alsó porszűrő, olyan meg kb. 2-3 ház van csak :P.

(#67909) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

lehet szabadalmaztatok egy ház tervet, de komolyan
Ötletem pedig majd olyan lesz, hogy 6db 3.5 ös hdd-t lehet az alaplap alá csavarni.
Ergo az alaplap és az oldallap között lesz 10cm még
Se több se kevesebb
De ugyan akkor nem kocka ház lesz.
Szerintem lenne rá kereslet :D

(#67910) jeni válasza SkyTrancer (#67907) üzenetére


jeni
félisten

ilyet biztosan tudsz szerezni olcsón.
ha megbütykölöd akár az 5,25 tárhelyekből is levehetsz ha kell a hely még, vagy a 5,25 helyére is tehetsz HDD-ket.

ez nem az én hirdetésem semmi közöm hozzá csak linkeltem mik is vannak használtan,több is lehet hasonló méretben és márkában az aprón

ez új ház de lehet ebbe is betudsz tenni 6 HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#67911) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

köszi, de ez nem jó nekem, mert éppen az lenne a lényeg, hogy kinézzen valahogy, de ami még ennél is lényegesebb hogy az alaplap alatt és a jobboldali lap között legyenek a vinyók
hogy ne legyen szem előtt
Azért írtam a fractal design házat, mert az nagyon közel van az elképzelésemhez, ha nagyobb lenne alul pl a táp mellett a hely +2hdd, vagy több hely lenne az alaplap alatt

(#67912) jeni válasza SkyTrancer (#67911) üzenetére


jeni
félisten

ennél csak hátul 3+2 van a többit meg elől kell valahogy rögzíteni

ez tuti 6db 3,5 méretű HDD férőhely,sajnos csak az alaplap mellett lehetséges plusz az 5,25 helyére is betehető még adapterrel

ez tetszeni fog

[ Szerkesztve ]

(#67913) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

alaplap mellé semmiképp nem akarom rakni, fractal egész jó de még mindig csak 3hdd
bár igaz , itt már esetleg okosban talán megoldható a többi is, de hát ez az
mindig csak az okosság :)
Köszi amúgy, ezeket még nem láttam

(#67914) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

A véleményeteket pro és kontra szeretném kérni két sz.házról és ezen kívül 2-3 ajánlást is ha lehetséges egy 1151-es ATX-es laphoz.
A két sz.ház:
-bitfenix nova window (a sima nova, nem a tg)
-cooler master mb600l

A bitfenix nova-nál arra lennék kíváncsi, hogy mennyire stabil a ház, a lap beszerelése okés e, a gombok jók e rajta.

A cooler master mb600l ott talán külföldön írták páran, hogy mintha az oldal plexi lap nem passzolna teljesen a keret egyik részénél. Ez igaz e tényleg, és ez mit jelent, kb mennyi mm-t nem passzol?

Ha tudnátok ajánlani, akkor valami ilyesmik érdekelnének, hogy
ATX laphoz, i3-i5 között, nem lesz oc, vga talán később, de az is csak max egy sima gt 1030, odd hely nem fontos, nem kell, venti felül és oldalt nem fontos, elég csak elől és hátul egy, alsó tápos, stabil, oldalt ablakos, max.15k. Ha van ilyen. Egyébként olyansmi egyszerű is jó, mint a bf nova. Szóval nincs nagy elvárás, csak egy egyszerű cucc.

Előre is köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#67915) n0k0m_ válasza SkyTrancer (#67913) üzenetére


n0k0m_
tag

Én találtam régebben egy érdekes megoldást, ahol fektetve lehet a HDD-ket betenni. LC POWER gyárt ilyen házakat, pl. a 991B lightbox:

Így megy bele az 5 HDD-ből 3 fektetve és 2 alólra rejtve:

Viszont hang, por stb. szűrést nyílván elfelejtheted :P.

Szerk. Van belőle visszafogottabb kinézetű, ha az oldalra felmész:
[link]
(alólról a 3. képet nézd meg)

[ Szerkesztve ]

(#67916) fogtunder válasza SkyTrancer (#67907) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egy Define C-ben nem lesz helyed a táp mellett, ahova berakd, nekem a kábelek alig fértek el úgy, hogy bent van a keret, egyszerűen nincs elég hely egy ennyire kompakt házban.

de ha tetszik a Corsair 450D airflow, vagy a Phanteks Enthoo Pro, azok is jók és fér beléjük lemez rendesen, de tulajdonképpen a Fractal R4 se rossz, de üveges verzió nincs belőle. sőt, az előző házam, az NZXT H440 se rossz, mostanra aránylag olcsó lett, de az is csak plexivel van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67917) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

nem rossz, nem rossz köszi
Ahogy nézem az NZXT-nek az S340-es házában megoldható,
hogy 3 HDD-t tegyek. mert igen magas a táp-része alul
valahogy a többit lehet oda tudnám szögelni hátra... valahova
esetleg
árban viszont igen olcsó, nem beszélve a használtról
161mm-es CPU-cooler magasság aggasztóbb kicsit

[ Szerkesztve ]

(#67918) fogtunder válasza SkyTrancer (#67917) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a TT házaiban lehet még alaplap mögé aggatni HDD-ket a gyári keretekkel, az S340-ben tuti nem fér el egy 3,5" HDD, Core X31, Core V51-et nézd meg, esetleg Suppressor F31. ezekkel 3HDD-t feldobsz oda, az SSD-k meg ahova elférnek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67919) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

jófélék. köszi.
Szemezgetek, meg megnézegetem őket, aztán meglátjuk

(#67920) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Mini-ITX vagy Micro-ATX házat keresek max. 25e-ig, hármat néztem ki, melyiket ajánlanátok inkább?

- Be quiet! Pure Base 600 BG022
- Thermaltake View 31 CA-1H8-00M1WN-00
- Cooler Master Silencio 352 SIL-352M-KKN1

Egy HDD és egy SSD menne bele B360 vagy H370 lap, i5-8500 gyári hűtővel.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#67921) zolee0307 válasza SkyTrancer (#67904) üzenetére


zolee0307
őstag

Silverstone raven sorozat?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#67923) Rick3D


Rick3D
senior tag

fogtunder Köszönjük az ajánlást végül egy Phanteks Enthoo Pro lett amit tegnap összeszereltünk és nagyon prímán működik :R

Végül én is úgy döntöttem hogy otthonra nekem se ártana egy normális gépház :K

ATX , i7 4790k , NZXT Kraken X62 , Jelenleg nincs VGA de szerintem számoljuk az extrém esetet 2-3slot + extrém hosszú , lehet hogy a jövőbeli vga-m fog kapni vizet 2-3 ventis radival számoljunk , 2db 2,5" ssd + 2db 3,5" HDD + tervezek 1-2 db front usb panelt berakni 5,25" vagy 3,5" helyre.
A külsejével kapcsolatban nincs konkrét elképzelésem csak a színe esetleg lehetne fehér kivételesen a fekete helyett. Ez a része csak az árától függ ha ésszerű kategóriában belül van jobb design akkor oké de 20-30k-t nem fogok csak ezért kiadni.
Extra igények : porszűrő mindenhova , kábel menedzsment , táptakaró lemez , best of airflow
Max keret 60e forint extrém esetben de örülnék ha 30-50 között megállna mert még front usb panelt is kellene vennem. A ventikről nem is beszélve ... :)

[ Szerkesztve ]

(#67924) nyulnyulu válasza fogtunder (#67848) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Mit ajánlotok Panzer max nak hogy tervezzem meg a szellőzését?240 radi kerül bele,előre?felülre,kinek hogy jött be?

[ Szerkesztve ]

privátra illik válaszolni

(#67925) Rick3D válasza Rick3D (#67923) üzenetére


Rick3D
senior tag

Thermaltake Core X71 - szemezgetek , vajon az alsó rekeszhez betudnám rakni a HDD+SSD-t ? hátra meg menne a táp. Valakinek van ilyen háza valami gyakorlati tapasztalatot megosztani ? :)

(#67926) devil-k


devil-k
nagyúr

Csak egy gyors kérdés, aztán ennek függvényében vannak kérdéseim: Van-e olyan fekvő ház, amiben van HDD rack?

- mozi bolondéria -

(#67927) phoenix1989 válasza fogtunder (#67885) üzenetére


phoenix1989
őstag

igen de azért írtam hoyg akkor olyan ház ami nem rgb abból mit ajánlanál. mert akkor rgb ventit majd veszek külön hozzá

(#67928) abridabri válasza devil-k (#67926) üzenetére


abridabri
veterán

HAF XB jut eszembe hirtelen

(#67929) Rick3D válasza devil-k (#67926) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nekem hafxb-m van és van benne fekvő rack méghozzá 2db lent , nagyon gyorsan tudod cserélgetni a HDD-t, külön panel gondoskodik róla. Otthoni felhasználásra óva intenélek ettől a háztól. Teszt benchnek vagy esetleg a könnyű hordozhatósága miatt lanokra tudnám javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#67930) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van e valakinek tapasztalata az új CM Storm Trooper SE-ről? Hogy oldották meg a HDD-k hűtését... Ha jól látom csak oldalt rácsok vannak és a ventik nem fújnak konkrétan oda levegőt.. Esetleg használja valaki?

[ Szerkesztve ]

(#67931) Dark KillerX válasza marco0007 (#67930) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Szerintettek megéri vàltani a mostani hàzam, ami egy Deepcool Tesseract, egy Zalman Z9 midire. Tudom régi széria, de jó áron veszem, màsfelől pedig ami fontos, a stabilitás és a jobb szellőzés. Ja és az àrban benne lesz egy Sharkoon Usb3-as kivezetés, ugye ez gyàrilag nincs benne

Bocsi ezt a kérdést, nem neked céloztam.

[ Szerkesztve ]

(#67932) Zοltta válasza abridabri (#67893) üzenetére


Zοltta
senior tag

Akkor kövesd nyomon a munkájukat, mivel jelenleg egy ilyen házba építenek :D

Nem fizetett hirdetés ! :DD

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#67933) Zοltta


Zοltta
senior tag

Erről mi a véleményetek? Most igen csak olcsóbb lett, mint amennyi még tavaly volt :D

Cooler Master MasterCase Maker 5t 33k o.O

Ez a konfig menne bele.:

EVGA 650W SuperNOVA G3 220-G3-0650-Y2

Intel Core i5-8400

Asus ROG STRIX B360-F GAMING

Corsair 2x4GB DDR4 2666MHz Vengeance LPX Black

Asus GTX1050 TI OC 4GB ( vagy egy használt szintúgy Asus 1060 6gb, még nem végleges )

köszi :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#67934) Mr.Kr$B


Mr.Kr$B
tag

Sziasztok!

Az NZXT S340-ben milyen a hűtése a HDD-knek? Mert látom nem kapnak aktív hűtést, és nálunk nyáron a szobában legalább 30 fok meleg van.

(#67935) devil-k válasza Rick3D (#67929) üzenetére


devil-k
nagyúr

és Rick3D! :R Köszönöm a választ!

Mi a gond az otthoni használattal?

- mozi bolondéria -

(#67936) mohitook


mohitook
tag

Sziasztok.
Összeraktam egy buildet amit szeretnék megvenni, de van egy dolog amiben nem vagyok annyira biztos, mégpedig a gépház.
Igyekeztem olyat választani ami "Hangszigetelt", mivel a gép nagyon közel lesz hozzám, illetve másokat sem szeretném ha zavarna ha mondjuk felpörög benne valami.
Gép
(RAM -ot csak 8GB-ot veszek 2400-ast, egyenlőre több nem kell.. majd bővítem később)
Tápot nem tudtam beletenni: FSP 550W Hydro X

Tehát, ház tekintetében van valami olcsóbb- de még mindig hangszigetelt amit ajánlani tudtok? Nem utolsó szempont az sem, hogy az 51 centis mélységgel már ez is kicsit túl fog lógni az asztalomon tehát ha valamivel kevésbé mély az csak jobb. Az NZXT-re azért esett a választás - mint márka - mert jókat olvastam róla, megbízhatónak tűnik..

A konfighoz magához is várok ötleteket, mit lehetne jobban.. szerintem ez mutatja az irányt mit szeretnék kihozni belőle.

Jelenleg mindent a compker-ből véve olyan 350 ezer körül landol a dolog... illetve még mindig várom a már fél hónapja beharangozott de nem érkező videókártya áresést.... :W

Válaszokat előre köszönöm!

(témába illően fő kérdés a gépház, említettekne megfelelően további észrevételeket is szívesen fogadok)

(#67937) Rick3D válasza devil-k (#67935) üzenetére


Rick3D
senior tag

Priv

[ Szerkesztve ]

(#67938) mohitook válasza mohitook (#67936) üzenetére


mohitook
tag

Tehát, a kicsit rövidítve a kérdést:

link

Ehhez a géphez jelenleg az NZXT H440-et néztem ki, ami a maximum mélységben ami elfér. Az ár maximum ennek a környékén mozoghat és ennek a kapcsán várom a javallatokat, jó-vagy nem.
Fontos szempont a "hangszigeteltség" még illetve hogy ablakos legyen. (már amennyire ilyen árkategóriába ez belefér :) )

Válaszokat köszönöm előre.

[ Szerkesztve ]

(#67939) mgabi


mgabi
senior tag

Sziasztok,

Fractal Define R4 házamat lehet lecserélném, egy méretben, minőségben és árban hasonló házra, amibe előre 3 db 140-es ventit lehet rakni. Mik jöhetnek szóba, illetve mit ajánlotok?

Köszi

(#67940) jeni válasza mgabi (#67939) üzenetére


jeni
félisten

az aprón van most Cooler master 5 Pro ház

(#67941) roli1208 válasza fogtunder (#67918) üzenetére


roli1208
csendes tag

Szia. Megint zavarnálak kicsit. Melyik megolds lenne jobb elöl a meshify-ben a 3x12cm vagy a 2x 14cm? Olvastam (talán te is írtad) hogy a hdd-nek kell a hűtés, ezt a 2 14-es megoldja? Gondolom ez a megoldás csendesebb is.

(#67942) fogtunder válasza mohitook (#67938) üzenetére


fogtunder
nagyúr

el fogja bírni ezt a házat a H440 hűtésben, de a gyári ventik nem a legjobbak, én anno Grózi tanácsára cseréltem őket Lepa bol.Quietre, és úgy nagyon jó kombó volt. maga a ház egyébként jól szerelhető, el lehet férni benne, a plexi karcolódik, de az mindenen. nem extrém a hangszigetelése, de azért tompít, a plexi karcolódik, de az általános.

ha nincs tervben vízhűtés, Be Quiet SB 600 is mehet. illetve ha beleszámolsz egy esetleges venticserét a H440-ben, akkor már nagyjából egy BQ Dark Base 700 szintjén vagy, amiben gyárilag Swilent Wings 3-akat raknak, moduláris a belseje és edzett üveg az oldala.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67943) fogtunder válasza Zοltta (#67933) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez a zárt előlap és alul-felül szellőzés a legrosszabb kialakítás, én nyitott előlapos házat néznék, vagy olyat, min két oldalt van végig 2-2,5 centi rácsozás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67944) fogtunder válasza Rick3D (#67925) üzenetére


fogtunder
nagyúr

lehet lentre HDD keretet szerelni, de épített víz nélkül annyi hely lesz benne, hogy egy eATX konfig is visszhangot fog verni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67945) fogtunder válasza phoenix1989 (#67927) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a TG-5 nem RGB tudtommal, de továbbra is a Crystal 460x, amit ajánlok is. bármi egyebet saját felelősségre, mert nem tudok róluk eleget.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67946) fogtunder válasza mgabi (#67939) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mi a baj vele, mit nem tud, amit az új háznak kellene tudnia?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67947) fogtunder válasza Mr.Kr$B (#67934) üzenetére


fogtunder
nagyúr

passzív. HDD-től függ, hogy szükség van-e aktív hűtésre, de a sima asztali HDD-k többnyire elvannak ebben a konstrukcióban is, pláne, ha nem mennek folyamatosan, mondjuk egy WD Green, amin nagyrészt média van, simán mehet oda, amíg nem megy 45 fok fölé tartósan, addig nincs baj.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67948) Rick3D válasza fogtunder (#67944) üzenetére


Rick3D
senior tag

Igen ez így igaz.Azóta átgondoltam és ez lett belőle :) Holnap fogják szállítani. Nem tökéletes de talán elleszek vele jó pár évig :)
Lehet nem ide tartozó kérdés de az még érdekelne hogy ilyen specko táp kábelek honnan és milyet érdemes vételezni ? Szeretném dizájnosra megcsinálni a kábelezést is.

(#67949) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Jelenleg ilyengépem van. Tettem bele pluszba egy EVGA 750 Ti-t, hogy használni is lehessen, egy Samsung 860 Evo-t és a gyári 1 TB-os mellé egy ugyanolyan, csak 3 TB-os HDD-t is beszereztem. Gondom nincs a működésével, de melegszik a gép. A HDD rendszerint 43 fok körül üzemel. Hangosnak nem mondanám, de azért hallható, 50 dB körül mérem nyugalmi állapotban a teljes gép hangerejét. Szóval, arra gondoltam, hogy egy jobban szellőző házba kellene átköltöztetni a rendszert. Méretben lehet sokkal nagyobb is, van hely. Csicsa nem kell (LED, ablakos ajtó, nyitható/zárható előlapi ajtók). Álló ház, masszív felépítés, jó szellőzés (később akár egy kompakt vízhűtés is szóba jöhet -ha ilyen szinten van létjogosultsága-, de nem fontos). Előlapon legyen 2 db USB 3-0, audio kombinált csatlakozó, kártyaolvasót és a beépített WiFi-t is megtartanám lehetőség szerint. Férjen be 2 db HDD, 1 db SSD, 1db ODD. Új és használt is érdekel, külföldi vásárlás is jöhet. Összegben 30 ezer forint körül fordítanék rá. Az ajánlásokat megnéztem, de annyi van felsorolva, hogy én nem tudok ilyen szinten választani. Nyilván azt látom, hogy melyik tartalmaz előlapi ezt és azt, de ez önmagában nekem kevés. anyagminőség nekem ugyanannyira fontos.
Köszönöm a segítséget előre is!

(#67950) fogtunder válasza Rick3D (#67948) üzenetére


fogtunder
nagyúr

HA, atke vagy dealerhun, olyat gyártanak, amilyet kérsz.

nem rossz a H500P mesh, de szerintem ezért az árért azok a műanyagok már nem férnek bele.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.