Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) fogtunder válasza NLZ (#67298) üzenetére


fogtunder
nagyúr

abban az árban ott a BQ DB700 is, abban ventiket se kell cserélni, mert a Silent Wings 3 eléggé jó.

de ahhoz, amit leírtál, a Define C TG is elég sokkal olcsóbban, két jó 140-es venti előre és kész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67302) fogtunder válasza Dr_Senkihazi (#67297) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ilyenkor a go to ház a Fractal Meshify C mostanában, vagy a Phanteks Enthoo Pro M TG.

a 460X se rossz, bár múlt héten még 28-ért volt, annyiért inkább venném, mint 30-ért, viszont a másik kettő jobb lesz szellőzésben.
de ha a semmi csicsa egy full edzett üveg, LED-es ventikkel szerelt ház, akkor monom még a Silverstone PM01-et is, airflowban gyári kiépítésben nem nagyon van párja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67303) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy nagyon kicsi micro ATX-es házra lenne szükségem. Sajna AM4-ből nem elérhetőek ésszerű áron mITX-es alaplapok, én pedig egy olcsó kis méretű PC-t szeretnék minimális bővítési lehetőséggel. Szóval ezért érdekelne, hogy léteznek-e egészen kicsi mATX-es házak.

Semmilyen 3,5-es, 5,25-ös külső bay nem kell, sőt utóbbi abszolút nem. Legyen 2-3 belső 3,5-es drive felfogatási pont. Fogadjon rendes méretű tápot. Szerintem akár 2 kártya hely elég, de az egyik legyen dupla szélességű lehetőleg viszont nem tervezek bele venni óriási kártyákat, szóval nem kell 30-40 cm-es hosszú kártyának hely.

Nem kell semmilyen csicsa, led, üveglapos, plexis oldalfal, de azért legyen szellőzése, szóval lyukacsos oldalfalak, fedlapok jöhetnek. Nem kell rá extra szellőző ventinek hely.

Jó lenne pár USB 3.0-ás előlapi port.

Formára lehet akármilyen, csak a lényeg, hogy legyen minél kisebb.

Ergo egy viszonylag olcsó (lehetőleg 20k alatt) nagyon kicsi mATX-es házat keresek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#67304) Dr_Senkihazi válasza fogtunder (#67302) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

értem.
és a Cooler Master MasterBox Pro 5 RGB?a levegözése érdekel,elbir-e a 8700+1080 hőleadásával,a többi kritériumomnak megfelel.

nálam a semmi csicsa azt jelenti,hogy maga a ház,nem szines,"szabványos" ház formáju ha lehet ilyet mondani,semmi kidudorodás,gömbölyü iv,csak letisztult,egyenes vonalak.
a 460X és a masterbox pro5 kb ezt képviseli,mert a teli oldalüveg jöhet :)

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#67305) fogtunder válasza Dr_Senkihazi (#67304) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt a Masterbox 5-öt most promózzák valahol? hetente 4-szer írom le, hogy egy hulladék, nincs semmi szellőzése :D szóval a kettő közül inkább a Corsair.

ehhez a konfighoz valami olyan kellene inkább, aminek rácsos az eleje, ezért mondtam a Meshifyt és a Pro M-et, de elvileg a 460X-ben se fog semmi megfőni, max terhelésen jobban tekernek majd a ventik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67306) Dr_Senkihazi válasza fogtunder (#67305) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

nem :D csak árukeresözve,20-30k között,megfogta a szemem.
de most néhány videon tul már,ez a Meshify nagyon tetszik.ez lesz szerintem,csak 2 gondom van vele.
egyrészt csak két venti van benne,gondolom nekem kell még böviteni,ez a kisebbik parám vele.
viszont nem találom sehol az üveges verziot,a teli fém oldallal nem tetszik. :(

mod.:a nagyobbik gondom kilőve,csak TG kiegészitéssel kellett keresnem,meg is van 26k-ért az üveges :D :C

[ Szerkesztve ]

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#67307) fogtunder válasza Dr_Senkihazi (#67306) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a gyári ventik amúgy se nagy számok, kell bele két jó 140-es előre, egy 120-as hátra, bár ez utóbbira lehet jó a gyári is, én ki se próbáltam, ment bele 4 Lepa bol.Quiet reflexből.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67308) Pgraph válasza Tigerclaw (#67303) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Szia,
hasonló cipőben járok én is, azzal a különbséggel, hogy én nem tervezek egyáltalán dvga-t, így nálam szóba jött a JONSBO 2 kis kocka, ami érdekes módon bizonyos méretű matx lapokat is tud fogadni.
AM4-es platform szóba jött nálam is, és hasonlóan elriadtam az ITX-es lapok kínálatától, illetve az áruktól is... Viszont pl. ez a Gigabyte lap még éppen beleférne a kiskockába, és emberi áron is adják.
Nálad a videokártya bonyolítja az életet, mert ezt a pici házat nehéz lenne jól átszellőztetned...
Viszont egy Ryzen 5 2400G-t is be lehet így tenni.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#67309) BogyóBP


BogyóBP
addikt

ÉN ilyen házkiépítést mint ez a lian li még nem láttam. Először az I/O shield elhelyezése okozott némi fejtörést mivel 2 féle módon lehet belerakni, vagyis egész pontosan a hátsó megoldás nemtudom mit takarhat. Aztán ez a hátlapon lévő kábelmanagementként szolgáló fémlemez amit totál nem értek ráadásul eléggé ostoba dolog is szinte semmi se fér el alatta. A többi amúgy rendben volt. Gyárilag kihagytak egy ATX alaplaptávtartót becsavarni valami oknál fogva, ezt gyorsan orvosoltam. Holnap kirepítem belőle a hátsó ventit és megy bele egy AC 12 PWM es, talán az nem lesz hangos bár, ennek is inkább csak halk morajlása van. Előlapra 3db Enermax T.B. RGB 120x120x25mm 3 Pack ment a vezérlőjével melynek beüzemelése gyerekjáték volt, szinkronizálás után pedig atomszépen megy az alaplappal. (Legalábbis nekem nagyon bejön)

Holnap átnézem újra a kábel managementet, ma már nem állok neki ahhoz fáradt vagyok. (3 óra alvás plusz meló). Hirtelen így ennyi jutott eszembe amit megosztottam veletek, talán ha lesz majd valamikor pénzem még rá kap egy kompakt vizet is de most egyenlőre sok volt így is (alaplap,ledek,ház).

Brutál massziv amúgy a cucc, térdelve alig birtam berakni a helyére. Szerintem így megöltve van 20 kiló is.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67310) abridabri


abridabri
veterán

Nocsak , kihivoja akad a Silverstone hazaknak :Y Cooler Master SL600M
Meg ha ez valojaban nem igazi 90fokkal elforgatott design (lejarhatna mar a SST szabadalma ,hogy mas is gyarthasson olyan hazakat...) ,de a VGA elforgatasaval szabad az ut a bottom--->top airflow-nak.

[ Szerkesztve ]

(#67311) Tigerclaw válasza Pgraph (#67308) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez aztán tényleg egy zsúfolt kis ház. A videokártyám is beférne. Viszont ha jól értem, egy mATX lap erősen limitálná a beszerelhető meghajtókat. Ráadásul szinte kötelező lenne hozzá egy teljesen moduláris táp, hogy elférjen a vezetékelés. Túl sok komponenst kellene cserélnem hozzá.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#67312) Bestspiler7 válasza abridabri (#67310) üzenetére


Bestspiler7
tag

Szerintem nem lesz annyira jó megoldás ez, mert a friss levegő elöször a gpu-hoz jut el és utána a cpu-hoz és még a gpu által leadot hő is cpu fele fog menni. Szoval nem tudom, majd a Prok megmondják, meg a teszteket is meglátjuk. :)

(#67313) fogtunder válasza Bestspiler7 (#67312) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem tudom, mennyire lesz jó, de a design az nagyon bejön. majd ha a Gamers Nexus teszteli, megtudjuk, milyen (már ha kapnak tesztmintát a H500P után ;] )

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67314) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok,
tudnátok segíteni házválasztásban? :B

Jelenleg egy egy Bitfenix Colossus M-ATX-et használok, ezt szeretem.

Ugyanakkor a gépfejlesztésnek/variálásnak sokszor akadálya, hogy nincs kedvem nagyon belenyúlni, mert kicsit zsúfolt, örülök, hogy egyszer összeraktam.

Tudom, hogy egyre inkább a kompakt házak fele megy az irány, de nálam az már mindegy, hogy mekkora a "doboz", legfeljebb elrakom a sarokba/szekrénybe.

Amit szeretnék ezért:
- könnyű, kényelmes szerelhetőség, tágasság (értsd: inkább ATX, még akkor is, ha lehet, hogy m-ATX lap lenne benne): lehet, hogy Full Tower lesz a jó megoldás
- jó szellőzés, nagyobb ventillátorok (nem baj, ha cserébe nem annyira hangszigetelt, nem szeretem a nagyon "zárt" házakat
- nem tervezek vízhűtést, vagy, ha igen, max. valami kis kompaktot
- ha vannak rajta ízléses LED-ek, az nem hátrány; vagy, ha nincsenek, ablakos is lehet, szóval ezért legyen egy fokkal szebb az ördögnél. :D
- árban nincsen nagyon fix, azért nem lenne baj, ha mondjuk 30k-nál nem kerülne többe.

Ami tetszene: Bitfenix Colossus, de tudom, hogy efelett eléggé eljárt már az idő.
Egyébként a Bitfenixek alapvetően tetszenek, de nem tudom, van-e az ő kínálatukban ilyesmi. Egyébként nincs márkapreferenciám.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#67315) BomiBoogie válasza BomiBoogie (#67314) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

(#67316) fogtunder válasza BomiBoogie (#67315) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Lux jó ház, kb. az ajánlott Enthoo Pro RGB-s verziója, csak azért nincs az ajánlott listán, mert amúgy nem mindenkinek éri meg a felárat a világítás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67317) Maelephant válasza fogtunder (#67313) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nem kapnak. Totál sértődés a gyártó részéről, annak ellenére, hogy a mesh verziót jóra értékelték. De egy nem túl régi videóban "TechJesus" Steve kifejti, hogy a Patreon +merchandise pénzből már függetlenek lehetnek bármilyen terméket illetően.

(#67318) Pgraph válasza Tigerclaw (#67311) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Igen, van azért kompromisszum bőven...
(Jómagam nulláról indulnék, így egyszerűbb összeválogatni a megfelelő cuccokat hozzá. Egy m.2 SSD-vel én valószínű át fogom hidalni a meghajtóhely problémát, és akkor lentre mehet egy venti. Sőt lehet, hogy fent lézerrel vágatnék perforálást egy plusz szívó ventinek. Egy félmoduláris táppal (pl. BQ PurePower10 400W CM) a kábelmenedzsment se lenne annyira vészes. Egy erősebb topflow hűtővel (BQ ShadowRock LP) pedig jól lehetne hűteni a procit, illetve a ramokat is. Ilyen se volt még nálam: nem konfighoz keresek házat, hanem házhoz konfigot... :DDD )

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#67319) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Erre valaki?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#67320) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Matx házat tudnátok ajánlani? S340 Elite tetszik nagyon, de hasonló minél kisebb matx ház kellene. A HDD rész nem fontos, 1 HDD, 1 SSD menne bele és max egy GTX 1070. Árban hasonlót szeretnék, és csak a fehér-fekete kombóban edzett üveggel. Van ilyen egyáltalán ami nem 50K? :DDD

szerk: Cryorig H7 viszont már meg van, bele kellene férjen. :)

[ Szerkesztve ]

(#67321) BomiBoogie válasza fogtunder (#67316) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm!

A Cooler Master MasterCase H500P hogyan viszonyul a Phanteks Enthoo-hoz? :F
Kinézetre talán még jobb a Cooler Master, persze, ez ízlés kérdése.

(#67322) fogtunder válasza Pribi (#67277) üzenetére


fogtunder
nagyúr

20K alatt CM Masterbox 5, ennek van pár verziója, ablak nélküli is, ebben a kategóriában most nem nagyon van jobb ár/érték arányú cucc. a harmadik HDD-t viszont az egyik 5,25" helyre kell szerelni.
másik opció a TT Core V31, de ez drágább lesz, viszont van benne 3 HDD-nek hely.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67323) fogtunder válasza BomiBoogie (#67321) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a mesh frontos nem rossz, de az árához képest a külső műanyagok elég gagyik. én inkább a Phantekset venném.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67324) fogtunder válasza XP NINJA (#67320) üzenetére


fogtunder
nagyúr

NZXT H400i

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67325) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, egy gyors kérdésem lenne, vettem egy raidmax alpha prime házat, de nem találom benne az rgb vezérlőt, a bolt szerint nem jár hozzá, de a raidmax oldalán sem tudom eldönteni jár e, mert irják a 3db rgb ventillátort, távirányitóval, de akkor mihez adtak távirányitót ha nincs benne a vezérlő? :F

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#67326) fogtunder válasza snake1977 (#67325) üzenetére


fogtunder
nagyúr

így interneten keresztül lehetetlen megállapítani, de a távriányító nyilván ahhoz kellene. nem biztos, hogy látni fogod külön modulként, lehet csak egy kábel lóg valahol.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67327) snake1977 válasza fogtunder (#67326) üzenetére


snake1977
őstag

Ez a problémám, 3db kábel jön a ventillátorokból, de sehol a vezérlő modul, és a kábelvégek egyediek.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#67328) fogtunder válasza snake1977 (#67327) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de nem a ventik kábeleire gondoltam, hanem azokra, amik az IO részlegről jönnek ki, azok között szokott lenni a vezérlő kábele is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67329) snake1977 válasza fogtunder (#67328) üzenetére


snake1977
őstag

Lövésem nincs mire gondolsz, a házban van 3db rgb ventillátor, egyedi kábelvégekkel, ezeknek kellene csatlakozni valamiféle vezérlőhöz, mivel egyedi a végük, ezen kapják a kraftot is, tehát logikusan kellene legyen egy vezérlő eszköznek, de a házban ilyen nincs, még az előlapot is lepattintottam, de nincs sehol semmi.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#67330) fogtunder válasza snake1977 (#67329) üzenetére


fogtunder
nagyúr

arra gondolok, hogy próbálnék segíteni, de mivel a házat nem ismerem és a gyártói kézikönyv a szokásos van, de minek kategória, te pedig nem raktál fel képeket arról, hogy milyen kábelek vannak gyárilag a házban (nem a ventiken), kissé nehéz.

amúgy a személyes véleményem, hogy csomagold be, 14 napos elállás és vegyél egy rendes házat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67331) snake1977 válasza fogtunder (#67330) üzenetére


snake1977
őstag

Bocs ideges vagyok picit, a házban a szokásos kábelek vannak, hd audio, usb 3.0 kivezetés, és power reset, hd led, power led, nincs semmiféle más kábel, plusz a ventillátoroknak áramot is kellene kapniuk, amit ugyancsak ezen az egyedi kábelvégződésen keresztül kapnának.
Egyébként az iponból rendeltem, de vicc kategória hogy nincs kint telefonos elérhetőségük.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#67332) fogtunder válasza snake1977 (#67331) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát akkor passz. a Phanteks úgy csinálja, hogy van egy SATA betáp a vezérlőnek, meg egy csatlakozó, amire a szalagokat és ilyesmiket lehet kötni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67333) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok!

Manapság van valami best/buy ház amit érdemes megvenni a 15-20 ezres tartományban? Nagyon szemezgetem a Cooler Master MasterBox 5-tel illetve a Zalman Z9 Neo-val, de ennél a kettőnél csak a kinézetre és a véleményekre tudtam hagyatkozni. :D Esetleg van valami más alternatíva? Egy GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3 alaplap kerülne bele 1060-as VGA-val :)

Előre is köszönöm! :)

Privátra illik válaszolni :)

(#67334) fogtunder válasza Rájmó (#67333) üzenetére


fogtunder
nagyúr

most kb. a Masterbox 5 a best buy, vannak róla tesztek is internet szerte, annyi, hogy olyat kell venni, aminek rácsos az eleje.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67335) Rájmó válasza fogtunder (#67334) üzenetére


Rájmó
tag

Köszönöm a gyors választ. :R Csak hogy ne rosszat vegyek, akkor erre gondoltál ugye, és nem erre? :) A kettő közt van némi felár, gondolom amiatt lehet az, amit mondtál :)

Privátra illik válaszolni :)

(#67336) fogtunder válasza Rájmó (#67335) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, az elsőre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67337) Rájmó válasza fogtunder (#67336) üzenetére


Rájmó
tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

Privátra illik válaszolni :)

(#67338) snake1977 válasza fogtunder (#67332) üzenetére


snake1977
őstag

Közben sikerült azonositanom hogy mi hiányzik, a videón lévő cucc youtube, ez valóban molexben végződik. Az ipon ügyintézése katasztrofális, soha többet nem vásárolok tőlük semmit. :W

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#67339) fogtunder válasza snake1977 (#67338) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ne is. én tavasszal vettem egy Meshify C-t, mikor akciós volt, de nagyon remélem nem lesz vele semmi, mert a hajamra kenhetem kb. a garjegyet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67340) snake1977 válasza fogtunder (#67339) üzenetére


snake1977
őstag

Csak nem lesz vele probléma ha eddig tette a dolgát. :)
Öcsém végül visszavitte az iponba a házat ma autóval bement Bp-re (-3ezer huf), 14 napon belül utalják vissza az árát, ezt sem értem miért kell várjak.
A sztoriról meg irok egy logout cikket, egy ilyen esemény megéri hogy megörökítsem, annyira hihetetlen amit ma műveltek.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#67341) fogtunder válasza snake1977 (#67340) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Hát a gombok el tudnak benne fáradni, de nem hiszem, hogy erre sor fog kerülni.

Ha hasonló házat keresel, a Corsair 460x RGB nem rossz, de persze olcsó se lesz. Egy valamire való RGB venti szett vezérlővel legalább annyiba kerül, mint az a raidmax ház.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67342) Werkly


Werkly
őstag

Nincs már olyasmi ház mint anno a Xigmatek Midgard II? Nem ablakos hanem side ventis? Nem szeretem ezeket az ablakos házakat! Van ajánlottba olyan ami hasonlít az említett házhoz? Kösz!

(#67343) abridabri válasza Werkly (#67342) üzenetére


abridabri
veterán

Ahogy latom neked is kazan geped van ,kelleni fog a jo hutes . Define S oldalt tud fogadni 12 /14cm ventit a VGA mellett. Ezt tudom ajanlani ,nekem is volt. (igaz az ablakos verzioja)
Vagy a TT Suppressor F31is szinte ugyanaz mint a Define S.

[ Szerkesztve ]

(#67345) Werkly válasza abridabri (#67343) üzenetére


Werkly
őstag

Optikai meghajtó nem mehet az S-be vagy rosszul látom? 3HDD, 2 ODD és 1SSD van most nekem. Akkor a TT lenne a nyerőbb?

[ Szerkesztve ]

(#67346) abridabri válasza Werkly (#67345) üzenetére


abridabri
veterán

Jahogy neked kell ODD hely is :F Az nem megy a defineS be . Akkor Define R5 vagy TT F31 kell neked.

(#67347) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Ilyent még eskü nem pipáltam. Kivettem a konfigot a Lian li 330 házamból és az ilyen habszivacson amit az alaplaphoz szoktak adni összeraktam újra a táppal meg a vga val és úgy kötöttem be a rendszerbe és úgy jó a kép. Igaz erősen fényes de legalább nem életlen. Ha a házban van, akkor a kép pont annyival életlenebb hogy bántsa a szemem, vagy vibrál vagy nemtudom nem értem, a ház okozhat ilyent? Régebben egy Fractal Design házban jó volt, az előtte lévő inwin be meg vagy ilyen vagy olyan. Fogalmam sincs mit tegyek mi a következő lépés amit ellenőriznem kéne, mert a házon kivül minden komponens ugyanaz és most jó csak mint emlitettem nem a házban van. Lehet hogy a házban valami interferencia van/keletkezik ami zavarja?

Azt hittem ez tök mindegy az ember milyen házat vesz.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67348) arn


arn
félisten

fractal define r6 v bequiet dark base 700?

az r4et cserelnem (bequiet sw2 ventikkel van), mindket haz tetszik, de:
* igazan szeretem a fractal letisztultsagat, de ez a 10 eves design eleg idejet mult szerintem. a ventik minosege nem tudom mennyit valtozott az r4 ota, de azok a bequiet ventijeitol fenyevekre vannak.
* a ledek/uvegek nem igazan erdekelnek, ez szamomra a bequiet hatranya, viszont 15 euroert kuldenek hozza fem oldallapot - igy viszont joval dragabb mar, mint a fractal.

van esetleg vkinek mindkettovel szemelyes tapasztalata?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67349) kgergo23


kgergo23
tag

Sziasztok !

Gépházat cserélnék hamarosan, ebben kérném a véleményeteket, gyakorlati tapasztalatokat. Jelenleg egy Chieftech DG-01WD-D van, ezt cserélném.

Ami be kéne hogy férjen:
- Asus Z97-AR ATX -> 30.5 cm x 24.4 cm
- Core i5 4460 Socket 1150, egyenlőre gyári hűtővel, ez is hamarosan cserés lesz (ZALMAN CNPS2X SLIM vagy ALPENFÖHN BEN NEVIS lesz mondjuk)
- Corsair Vengeance 4x4 GB DDR3 (CMZ8GX3M2A1600C9 x2)
- Asus GTX 1070 -> 29.8 x 13.4 x 4 cm
- Chieftech 500 W, régi, nem moduláris (kábelhossz gondok !?)
- 2 db HDD 3,5'
- 2 db SSD
- 1 db LG DVD ROM

Árban max 30-40 ezer.

Fontos volna minőségi fémház. letisztult forma és porszűrös, továbbá helyben se legyen hiány, jó szellős. A zajszigetelés is fontos volna még. Ablak nem kell, edzett üveg, világítás nem éppen a szívem vágya. Vízhűtés nincs tervben. Amiket néztem:
-Fractal Design Define S/C/Mini C (ablak nélküli jó lenne vagy max. az edzett üveges, S tűnne jónak, de abban meg nincs a táp elválasztva... Számítania ? Továbbá a DVD opcióról l kellene mondanom, marad USB-n keresztül ?)
-Cooler Master Silencio 452 (nem tudom megfelelő airflow lenne e, továbbá csak a két alsó slotban nem lenne e túl meleg 2 hdd-nek )

Köszi előre is !

[ Szerkesztve ]

Amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten...

(#67350) fogtunder válasza arn (#67348) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én nem tudok olyan emberről, akinek lett volna mindkettő. a DB700 előnye az invertálható, teljesen szétszedhető belső, illetve a gyári Silent Wings ventik. ha ezek nem fontosak, akkor inkább R6.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.