Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68751) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a lehető leghordozhatóbb asztali gépet összerakni, amiben kb a következő elemek lennének:
- i3 8350k
- valamilyen mATX vagy mini-ITX lap, talán MSI Z370M Gaming Pro AC vagy MSI Z390I
- M.2 SSD + esetleg 1 sima Sata SSD
- RX 580 vagy 570 VGA
- csak léghűtés, alapfeszes laza tuning

Ehhez a konfighoz keresek házat, minél könnyebben cipelhető, annál jobb. Preferált lenne valamilyen felül fogantyús darab, ha ilyet egyáltalán bárki is gyárt még. :D Előre is köszönöm az infókat!

(#68752) rasotamas válasza DanielLong (#68751) üzenetére


rasotamas
veterán

Esetleg nézz be a [link]mini itxtopikba.
Nagyon kedvel a Metis, esetleg node 202, de ha veszel szögvasat meg lemezt jobban jársz :)

https://tinyurl.com/rasoapro

(#68753) DanielLong válasza rasotamas (#68752) üzenetére


DanielLong
senior tag

Hát onnan küldtek át ide :)) De sima mATX ház is érdekelne, vagy bármilyen jól hordozható megoldás, ha tudsz/tudtok ilyet.

(#68754) ates2


ates2
senior tag

TT Core V41 helyett inkább V51-en gondolkozok,szerintetek ? tágasabb is mint a V41,ventik úgy lesznek ahogy Grózi ajánlotta, 2 db TY-147A előre, 1 TY-147A felülre és 1 Lepa Bol.Quiet a radira.

(#68755) rasotamas válasza DanielLong (#68753) üzenetére


rasotamas
veterán

Ja, bocs, nem néztem megy a téma ott mostanában. De ha valaki kis méretű házat keres itt akkor mindig egyből oda irányítják.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#68756) lovas001


lovas001
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék némi tanácsot kérni.
Cserélném a jelenlegi házamat és nagyon megtetszett a zalman i3 /i3 edge.
Esetleg vannak-e tapasztalatok a házzal kapcsolatban? Ára miatt gondolom ventik nem nagy minőségűek. Valós lehet-e a cpu hűtő 175mm supportja ( eddig egy tr macho-t láttam egy videoban beleépítve ) és ránézésre alig fért be pedig az ha jól tudom 163mm körül van.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#68757) Helsing


Helsing
aktív tag

Ma átnéztem az új házamat. Phanteks Enthoo Pro M TG. Nagyon jó kis ház. Minőségi és tágas. Pont befér előre 3db 12cm-es venti, úgy hogy bennmarad az ODD. Bár az alsó venti két alsó csavarját nem tudtam betekerni mert nem fértem hozzá rendesen és pár perces szenvedés után inkább hagytam a fenébe.
Ami negatívum, hogy pl elől az alján is vannak lyukak és ott nincs porszűrő. A másik, hogy gyárilag elég feszesre húzták a gyorskötözőket. Az egyiket le kellett szednem mert a gyári venti is oda volt kötegelőzve és akkor láttam, hogy elég szépen belevágott (ill nyomódott) az egyik kábel külső borításába. De valószínűleg alatta nincs baj, inkább csak esztétikai probléma, de az előlap mögött senki sem fogja látni.

A gyári ventiket lecseréltem PWM-esekre. Egyébként nem is értem, hogy miért 3 pines ventikkel szerelik. Ha lenne hozzá ventiszabályozás, akkor érteném de így úgyis az alaplapra kötöm rá ahol meg 4 pines csatik vannak.

A vásárolt ventik is megérnek egy misét. 45cm-es kábellel szerelték őket. Nem vagyok benne biztos, hogy az egyik el fog érni a csatlakozóig. 3 db 12cm-es Arctic ment előre és 1db 14cm-es Be quiet hátra.
A gyári Phanteks ventik 75cm-es kábellel vannak szerelve.

(#68758) ates2


ates2
senior tag

jah látom mágneses cucc ez a tetején,de nem deformálódik el az idővel ?

[ Szerkesztve ]

(#68759) jeni válasza ates2 (#68758) üzenetére


jeni
félisten

nekem is ez van a Thermaltake Versa H26 házon viszont egy gondom van vele,hogy gyenge a tapadása!

(#68760) ates2 válasza jeni (#68759) üzenetére


ates2
senior tag

Na igen ilyesmire gondoltam én is :U

(#68761) sixpak válasza ates2 (#68758) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem, nekem már több házamban is volt ilyen, a mostaniban is van, bírják...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#68762) ates2 válasza sixpak (#68761) üzenetére


ates2
senior tag

Akkor viszont jó :DDD

(#68763) ates2


ates2
senior tag

Vannak olyan házak amihez adnak ilyen venti elosztót,olyat lehet magyaron venni ?

(#68764) abridabri válasza jeni (#68759) üzenetére


abridabri
veterán

Minek kene tapadnia a tetohoz ? Meg ha nem is lenne magneses (de az ) akkor is rarakod es ottmarad , nyilvan nem fejjel lefele fogod hasznalni a hazat.

(#68765) jeni válasza abridabri (#68764) üzenetére


jeni
félisten

persze ott marad de nagyon könnyen odébb lehet tolni,erre írtam nem egy szupi erős tapadása van neki.

(#68766) Kezdő vagyok válasza rasotamas (#68737) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Csak annyi,hogy teljesen új gépet szeretnék,remek hűtésűt,valószínű a legerősebb processzorral,kb.40000 Forintot szánnák rá maximum,és annyit szeretnék,hogy előlapon könnyen csatlakoztatható legyen hozzá USB 3-as csatlakozással USB HDD,és legyen ilyen csatlakozó előlapon legalább 3 darab,ha nincs ilyen ház,akkor olyat szeretnék,aminek a tetejére lehet tenni kényelmesen a külső HDD-kat,ha rácsatlakoztatom.
Mire válaszoljak még?
Szívesen megteszem,csak szeretnék valami jó ajánlást kérni Tőletek.

[ Szerkesztve ]

(#68767) gery14


gery14
senior tag

Ma egy elég érdekes véget nem érő kör kezdte kezdetét :DD [link] :U azért érdekes az ezer éves fraps hogy levette a fix 60fps-t

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#68768) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Csak általánosságban kérdem, hogy mit kell néznem a házakon ha nem szeretném hogy az első ventiknek süvítő szél és motorhangjuk legyen? Mesh kivitel vagy olyasmi mint a Zalman I3-on van,

Let the Zone take me if I am.

(#68769) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Tempered Glass házak közül melyik a leginkább ajánlott?

RTX 2080 Gaming X Trio videókártyám van. TT VIEW 71 nagyon tetszik, csak kérdés, hogy a jelenlegi házamnál(Phanteks Enthoo Luxe) hűvösebb lenne-e.

+kérdés: Nem tudtok olyan oldalt, ahol sorba vannak rakva a házak hűtési teljesítmény szerint? Honnan lehetne összevadászni? :)

köszönöm :R

(#68770) abridabri válasza smallmer (#68769) üzenetére


abridabri
veterán

Gamersnexus a legjobb velemenyem szerint.

(#68771) smallmer válasza abridabri (#68770) üzenetére


smallmer
őstag

köszönöm :)

egy összefoglaló tábla kellene, ahol át tudnám nézni, hogy az egyes házaknál milyen hűtési értékek érhetőek el.
Max 60-70 ezer forintot költenék, ha nagyon muszáj akkor többet is és nem szeretnék abba belefutni, hogy veszek egy házat és minden forró lesz benne.
Viszont olyan házat szeretnék ami a szoba dísze is lehet egyben. Bár most már lassan lemondok erről is.

Az ajánló sajnos nem nagyon bővült az utóbbi időben. Ezért vagyok bajban.

(#68772) Vismajor01 válasza smallmer (#68771) üzenetére


Vismajor01
addikt

Youtubeon elég sok benchmark és minőségi teszterek összeállitott listája megtalálható, "best airflow pc case" meg hasonló keresésekre. Nem nagyon lehet mellé fogni.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68773) Tyrel


Tyrel
őstag

Mást is elkezdett zaklatni a hatóság innen történt vásárlása okán?... Úgy tűnik nem volt minden rendben a kollégánál és lekapcsolták, aztán elkezdték az egykori vásárlóit zaklatni (legalább is gondolom hogy nem csak engem)... viszont olyan dolgokat kérdezgetnek amiket szerintem nem is vagyok köteles tudni?

Mondjuk így jogi dolgokban nem vagyok otthon, de pl. ha megveszem a szomszédomtól a használt fűnyíróját, annak a tényét tudtommal nem vagyok köteles papíron rögzíteni, sem őrizgetni hogy mit-mikor-mennyiért-hogyan, sem adóbevallani... nem?...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#68774) ates2 válasza Tyrel (#68773) üzenetére


ates2
senior tag

nem

(#68775) Maelephant válasza abridabri (#68770) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Osztom az álláspontot. Második a Hardware Unboxed, de ők házakat nem tesztelnek.

(#68776) Wuher


Wuher
csendes tag

Sziasztok!

Nézegettem egy házat, és nem tudom mi a kettő közötti különbség?
A +1 világítós venti?

Zalman Z9 NEO vs. NEO PLUS

[link]

[link]

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#68777) ates2 válasza Wuher (#68776) üzenetére


ates2
senior tag

Egyik oldala telibe üveg ha jól látom

(#68778) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

üdv
össze kellene raknom hugomnak egy elég low budget 1060+ryzen5 2600 konfigot,és a kérdésem hogy ez a ház jó lehet-e?mert elég jól szellőzőnek tünik (+ventikkel),hangszigetelés nem tényezö,átlátszó oldal viszont igen.

köszi

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#68779) abridabri válasza Dr_Senkihazi (#68778) üzenetére


abridabri
veterán

Egyaltalan nem tud szellozni a zart elolap miatt , az aljan van ugyan egy kis res ,de az max disznek jo.
Budget buildhez a CM Masterbox5 mesht ajanlom

(#68780) Dr_Senkihazi válasza abridabri (#68779) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

ohh,benéztem,azt hittem az oldala is végig szivó nyilás,de nem.jogos..
amit nem irtam,hogy microATX lesz,és valami kompakt kellene hozzá,ez a masterbox5 sokkal nagyobb.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#68781) abridabri válasza Dr_Senkihazi (#68780) üzenetére


abridabri
veterán

Focus G mini gondolom mar nem fer bele (18k )
olcsobb ,jol szellozo matx hazat most nem tudok hirtelen.

(#68782) Dr_Senkihazi válasza abridabri (#68781) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

na ez nagyon jó lehet :) böven belefér a 18k,ennyi mozgásterem azért van,olyan 300k körül kell kihoznom (ajándék lesz karácsonyra,hugomnak)
nekem meshify c van,azt nagyon szeretem,és mégsem jutott eszembe hogy fractalt nézzek.köszi :) :R

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#68783) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Keresném a legjobb ár/érték arányú ITX házat, ami jó lehet arra, hogy egy Dell Oltiplex 7010–ből beleköltözzek. A lényeg, hogy normál VGA-t is tudjak fogadni, ne csak LP-t.

Köszi!

(#68784) jimmy74


jimmy74
őstag


Sziasztok.
Cserélni lehet?
Alaplapi usb sérült..

WoT:jimmbo

(#68785) jimmy74


jimmy74
őstag

Elnézést az off miatt :U

WoT:jimmbo

(#68786) Helsing válasza jimmy74 (#68784) üzenetére


Helsing
aktív tag

Jól látom hogy csak el vannak hajolva a tüskék? Ha igen, akkor megpróbálhatnád visszahajtogatni őket.
Cserélni (javítani) lehet, de biztos hogy elég macerás.

(#68787) Savanya válasza jimmy74 (#68785) üzenetére


Savanya
addikt

Alaplapba maradt a vége és ha ügyes vagy vissza tudod rakni .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#68788) jimmy74 válasza Savanya (#68787) üzenetére


jimmy74
őstag

Így eladó.
Nem láttam csak ennyit tudok róla.. :U
Jó lenne tudni mit lehet így kezdeni lehet e cserélni a vezetéket vagy csak a tüske..
És ami a lapba maradt azt lehet úgy külön venni?

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#68789) nightvison válasza jimmy74 (#68788) üzenetére


nightvison
tag

vezeték csere, ali ebay van külön kábel

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#68790) jimmy74 válasza nightvison (#68789) üzenetére


jimmy74
őstag

Annyit segítséget kérhetek hogy milyen néven keressem?
Egyelőre sztem nem jó néven keresgélek..

WoT:jimmbo

(#68791) nightvison válasza jimmy74 (#68790) üzenetére


nightvison
tag

Case Front Panel Mounted Cable Usb 3.0

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#68792) jimmy74 válasza nightvison (#68791) üzenetére


jimmy74
őstag

Köszi szépen!

WoT:jimmbo

(#68793) Savanya válasza jimmy74 (#68788) üzenetére


Savanya
addikt

Sajnos ami a lapban maradt nem kapható. Ilyenkor már ajánlott 3,5-es előlapi csatis marad csak .
Vissza kellene szerezni az alaplapból vagy egy rosszat keresni és kipantitani kellene belőle és úgy átrakható .
Jártam én is így már , de még a fordítottjával is mikor az alaplap műanyagja jött le .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#68794) jimmy74 válasza Savanya (#68793) üzenetére


jimmy74
őstag

apróra gondoltam hátha valaki foglalkozik árul ilyen dolgokat.. :F

WoT:jimmbo

(#68795) Zοltta válasza jimmy74 (#68794) üzenetére


Zοltta
senior tag

Mégis mi a ház típusa? Hátha máshol megtalálod hibátlanul és nem kell ezzel vacakolnod.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#68796) jimmy74 válasza Zοltta (#68795) üzenetére


jimmy74
őstag

Cm masterbox 5

WoT:jimmbo

(#68797) Zοltta válasza jimmy74 (#68796) üzenetére


Zοltta
senior tag

Cooler Master MASTERBOX 5 3 év garancia és zsír új :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#68798) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok! Rábukkantam erre a házra Jófogáson: [link] Már beszéltem az eladaóval telefonon, postával együtt 15000Ft lenne. (Kecskeméti vagyok)
Találtam még egy házat aprón, ami tetszik: [link]
Melyik érné meg ezek közül legjobban szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#68799) FistXL


FistXL
aktív tag

Vagy jöhet más, ami esetleg ugyanennyibe kerül és jobb...

(#68800) Valkűr


Valkűr
őstag

Mi ez az új hülye divat, h a ledek oltárán minden előlapi helyet feláldoznak szinte? :((

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.