Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) Grózi válasza smallmer (#68550) üzenetére


Grózi
veterán

Enthoo Pro M-m volt egész pontosan.A sima Enthoo átka az elülső rész,ez tény-mondjuk ki lehet szedni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#68552) smallmer válasza Grózi (#68551) üzenetére


smallmer
őstag

A Pro M az nagyon jó? Tempered glass oldallal?

(#68553) adam3


adam3
aktív tag

Sziasztok,

itteni javaslatra megvettem a MasterBox 5-öt, amivel teljesen meg is vagyok elégedve, köszönöm. Egyedül a kevés előlapi USB-t és a hátlapi 140-es venti hiányát tudom felhozni hátrányként, de itt véget is ér a lista.

A kérdésem az lenne, hogy az előlap fenti helyére sikerült már valakinek beraknia egy ventit úgy, ahogy ezen a képen szerepel? Vagy ezen.

Beraktam két 140-es ventit alulra, és elfogytak a lyukak :)

(#68554) Grózi válasza smallmer (#68552) üzenetére


Grózi
veterán

Én szerettem,de persze vannak hibái-mint mindegyiknek,viszont semmi komoly.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#68555) AeSDé Team válasza AeSDé Team (#68545) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Arra jutottam, hogy egy Be Quiet Silent Base 600-as bőven megfelelne az igényeimnek. A 601 már jóval nagyobb lett, és nem látok benne olyan extrát ami nélkülözhetetlen lenne számomra.

Mivel 3 éves házról van szó: divat még manapság ilyesmit ajánlgatni, vagy vannak már ilyen áron jobb alternatívák is?

(#68556) bambano


bambano
titán

Üdv!

Silverstone GD08 házból lehet szerintetek normális gépet építeni? atx alaplap, i7-8700k a terv, nem akarok diszkrét videokártyát.

elsősorban a rendes szellőzés, másodsorban a zajszint érdekelne.
amennyiben ez ellenjavalt, akkor normálisan kinéző rackelhető desktop házat tudtok mondani helyette?

tia

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68557) smallmer


smallmer
őstag

Tudnátok mondani olyan oldalt ahol vannak tesztek a hűtési teljesítményekről?
Hetek óta kattogok rajta hogy melyik házat vegyem, de nem vagyok előrébb sajnos.

köszönöm :R

(#68558) sixpak válasza smallmer (#68557) üzenetére


sixpak
nagyúr

Itt van néhány.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#68559) jeni válasza bambano (#68556) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem betehetsz normális VGA karit,ugyanis azt is ki kell bírnia rendesen.
Mindkét oldalra belehet tenni 2-2 ventit és hátra kettő kisebbet is.
pl.: Nvidia 1060 6gb kari még mindig jobb a 8700K IGP szemben ami csak Intel® UHD Graphics 630 !

Olcsóbb proci 8700+ jobb VGA kari előnyösebb.

■ Support expansion cards up to 13.6 inches (345mm)
>proci hűtő magasság: Limitation of CPU cooler 138mm

Sőt egy 8700 sima is jó oda ha feltétel a 6szál 12 mag!
Akár egy 1070 kari is berakható a házba.
Amúgy minek K-s proci egy HTPC házba?

[ Szerkesztve ]

(#68560) joseph66 válasza jeni (#68526) üzenetére


joseph66
csendes tag

A CD-író természetes Audio CD-hez kell. Olyan régi DVD-íróm nincs, ami 4x-es cd írást tudna. Sokat kell audio cd-t írnom szereplésekhez, műsorokhoz, nem lehet gond velük.

(#68561) joseph66 válasza abridabri (#68527) üzenetére


joseph66
csendes tag

Köszönöm, meggyőztél, nem lesz single radis játékvíz.

Nekifutok még egyszer:
Hogyan oldjam meg a Phanteks Enthoo Pro processzor hűtését, ha a ház teteje fölött csak 2 cm hely marad?
Jó lenne tunungolni a 4790k-t. Nem játékhoz, hanem videó kódoláshoz. A vízhűtéseknek nem kívülről befelé kell fújni a radiátort? Ha előre tennék egy 240-es vízhűtést, akkor az ráfújná a meleg levegőt a 2 db 1 TB-os HDD-re, ezt meg nem szeretném. Hátra csak 90cm-es ventlátor fér, fölülre vízhűtés nem tanácsos. Tanácstalan vagyok.

(#68562) bambano válasza jeni (#68559) üzenetére


bambano
titán

azért nem rakok bele vga kártyát, mert nincs rá szükségem. vagyis azért, mert belefér a dobozba, nem fogok belerakni.

minek htpc ház egy k-s proci köré? mert nem találtam másik, normálisan kinéző házat, ami rackelhető.

"Mindkét oldalra belehet tenni 2-2 ventit": nem, nem lehet. az egyik oldalra lehet, a másik oldalra egyet se lehet. valójában alulra lehet rakni 3 ventit. de nem tudom, az így elég szellőzést csinál-e.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68563) haiiro_o válasza bambano (#68562) üzenetére


haiiro_o
tag

szerintem nem lesz gond a hűtéssel vga nélkül. könnyen is szerelhető a ház viszont moduláris táp ajánlott..

(#68564) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni.
Épített (extrém) vízhűtéshez keresek házat.
Volt már erre alkalmas, jóféle kuckóm, nevezetesen egy Phanteks Enthoo Primo white, amit meglehetősen jó áron (35k) sikerült beszereznem itt Aprón.
Hasonló méretű és hasonló számú radihellyel rendelkező kuckót keresek.

Egy dolog miatt nem voltam megelégedve vele, és ez a radiátorvezérlő kis nyáklap, ami a kuckóba van építve: sajna, ez gyenge minőségű.
Max. 70-80k körül szánnék rá, szín mindegy, de nem ártana, ha lenne világosabb színben valami. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#68565) Error válasza AeSDé Team (#68555) üzenetére


Error
csendes tag

Nem régen vettem (1-2 hónap). Nekem bejön. Az alábbi konfigommal játék közben a cpu gyári hűtéssel úgy 64 fokos és a VGA is kb ilyen hőfokon mozog. Csendesnek nagyon csendes a ház, egyedül a gyári CPU hűtőt kell lecserélnem mert az hangos max fordulaton. A ház oldala elég meleg, de nekem asztal alatt a falnál van így az a része nem nagyon tud szellőzni.

AsRock B450 pro | AMD Ryzen5 2600X | Dark Rock 4 | Sapphire RX580 Nitro+ | ViewSonic XG3240C | Be Quiet Silent Base 600 | Be Quiet Pure Power 600w |

(#68566) thomeef válasza joseph66 (#68561) üzenetére


thomeef
őstag

Egy Be quiet dark rock pro 4 / Thermalright macho / stb. szintű léghűtéssel többre mész. Olcsóbb, és nem kell 2 évente vacakolni a nagyszervízzel. Ezek örök darabok... Nem beszélve arról hogy némák mint a sír.

Nekem is Enthoo Pro házam van, egy macho rev b-vel. Évek óta használom, egy másodpercig sem fordult meg a fejemben cserélnem kéne :DDD .

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#68567) sirszevenap


sirszevenap
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#68568) Weareus válasza Weareus (#68564) üzenetére


Weareus
addikt

Egy dolog miatt nem voltam megelégedve vele, és ez a radiátorvezérlő kis nyáklap, ami a kuckóba van építve: sajna, ez gyenge minőségű.

Ventivezérlő...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#68569) FoLey-v válasza thomeef (#68566) üzenetére


FoLey-v
addikt

Az Alpenföhnnel mi a probléma? Azok is olyan csendesek és megbízhatók mint Be Quiet!. Nekem igaz a limitált kiadású Matterhornom van és alacsony fordulaton megy jó hűtéssel. :Y

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#68570) kutga válasza FoLey-v (#68569) üzenetére


kutga
nagyúr

Mert csak a 20k-s hűtő ér valamit.

;]

Let the Zone take me if I am.

(#68571) FoLey-v válasza kutga (#68570) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igaz árban drágábbak. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#68572) kutga válasza FoLey-v (#68571) üzenetére


kutga
nagyúr

A legutolsó használt 2k-s hűtőmmel asszem el is bújhatok. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#68573) FoLey-v válasza kutga (#68572) üzenetére


FoLey-v
addikt

A lényeg hogy legyen valami ami hűtse is. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#68574) thomeef válasza FoLey-v (#68569) üzenetére


thomeef
őstag

Csak nem akartam az összes 48 millió ajánlott hűtőt felsorolni. :) Vízhűtés kiváltására keres a kolléga hűtőt, sztem nem intel stockot ajánlok neki :D Egyébként a macho-k egyáltalán nem drágák, cserébe mindenre elég.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#68575) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok. Van egy Phanteks Enthoo Pro M házzal szerelt gépem, ami sajnos szállítás közben feldőlt az ablakos felére és összetört a műanyag ablak az oldalán.
Lehet ezekhez külön ajtót venni vagy akkor kuka az egész, mert ugye így nem működik a megtervezett légszállítás, nincs porszűrés, stb.

(#68576) smallmer válasza #68216320 (#68575) üzenetére


smallmer
őstag

Nehogy kikukázd :) amennyiben nincsen oldallap hozzá, akkor vágass valahol plexi lapot és cseréld ki.

(#68577) #68216320 válasza smallmer (#68576) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az a gond, hogy nem tudom hogyan rögzíteni. Illetve a plexi lap 2mm-nél még rugalmas. Ahhoz, hogy merev legyen >=4mm kell, ami pedig már nagyon nehéz és csak átmenő csavarral tudnám felfogatni. Az pedig nagyon csúnya. Eredetileg normál, víztiszta műanyag lap volt benne, ~1.5mm vastag lehetett és volt bemarás a szélén, hogy az oldallap és a műanyag egy szintben legyen. Plexi esetén az oldallap vastagsága peremet fog képezni.

(#68578) chopin42 válasza #68216320 (#68577) üzenetére


chopin42
őstag

Én a helyedben, bár lehet hülyeség, vágatnék egy üveglapot oldalra, és valami egyedi megoldással felraknám. Nem tudom, mennyibe kerülne.
Sajnos a te házadhoz csak teli oldallapot találtam :(

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68579) #68216320 válasza chopin42 (#68578) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez mintha ablakos lenne... Fel kell hívnom őket úgy hiszem, hogy erősítsék meg.

(#68580) chopin42 válasza #68216320 (#68579) üzenetére


chopin42
őstag

Cikkszám alapján teli, legalábbis rákeresve mindenhol ablak nélküli.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68581) #68216320 válasza chopin42 (#68580) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem találtam ablakos cikkszámot külön. Te találtál valahol?

(#68582) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Obsidian 500d hűtése milyen lehet?

(#68583) abridabri válasza smallmer (#68582) üzenetére


abridabri
veterán

itt le van tesztelve a hutese ;)

(#68584) smallmer válasza abridabri (#68583) üzenetére


smallmer
őstag

úgy látom, hogy nem túl jó értékeket ért el sajnos.
köszönöm :R

(#68585) Segal


Segal
veterán

Sziasztok
Tudom némileg OFF a hozzászólás de úgy gondoltam talán még mindig itt a leginkább ON de olyan kérdésem lenne hogy a Cooler Master Mastercase H500 Mesh ház "csirkehálóját" lehet kapni valahol itthon?
Nem feltétlen a CM-től hanem akár olyan is jó ami nagyon hasonlít rá a lényeg hogy az előlapon lévőtől maximum minimálisan térjen el.
Lehet kapni a CM-től front panelt tehát legrosszabb esetben az is megoldás lehet csak hátha van itthon valami filléres megoldás. (Tehát nekem nem a panel kéne hanem akár valami méterre kapható vagy bármilyen háló de csak a háló)
Ő volna az

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#68586) Zοltta válasza Segal (#68585) üzenetére


Zοltta
senior tag

Azt gondolom ,hogy ha tényleg nem akarsz kintről rendelni, akkor egy hazai modder tanácsát kérd ki, jobban jársz ha egy modder tanácsait követed :) . Mivel nem mindegy ,hogy milyen hálót akarsz rá rakni ez persze függ attól is ,hogy mennyire körülményes kiszedni a plexit.

jones965 ő az egyik aki tényleg jó modder :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#68587) Segal válasza Zοltta (#68586) üzenetére


Segal
veterán

Nem kintről nem akarok rendelni azzal semmi probléma nem lenne hanem azzal van a "baj" hogy nem a ház elejébe kéne mert ott az enyém is hálós de köszi a tanácsot akkor ráírok a modderre :)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#68588) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok!

Egy ideje olvasgatom a tipikot és nézem a házakat, de egyszerűen nem vagyok benne biztos, hogy melyik lenne a legjobb vétel, ebben segítsetek pls, mert elég sok dolgot kell figyelembe vennem.

A gépem többi alkatrésze az adatlapomon megtalálható, de azért bemásolom ide:
Lap: Asrock B360M Pro4
CPU:Intel i5-8400
VGA:Gainward GTX1060 Phoenix "GS" 6GB (Nagy, 2,5 slotos hűtővel)
CPU hűtő:Alpenföhn Matterhorn Pure
SSD #1: Intel SSD 320 Series 80 Gb
SSD #2: OCZ Vertex 4 240 GB
HDD: 1db 7200-as 2 db 5400-as | +1db noti hdd vinyó (nem muszáj benne lennie)
Táp: FSP Aurum Gold 600W
Jelenlegi ház: Zalman R1

+3 db 120-as ventilátor

Mint láthatjátok elég nagy CPU hűtőm van és elég sok HDD/SSD van a gépben.

Olyan gépházra lenne szükségem, ami ablakos, fehér kívülről, belülről pedig fehér vagy akár fekete (még egy kis lila is lehet benne). Elfér benne az összes fentebbi adattároló és egész kellemesen áramol benne a levegő. Fontos a kábelmenedzsment és nem sietek a vásárlással, van 1 hónapom még kb.

Árban örülnék ha 20-25k körül megállna, de a 35-be se fogok belehalni.
Amik tetszettek:
NZXT S340 (kevés a hdd hely), H440, H500i és társai
Fractal Design Meshify C TG (White edition)

De sokkal többet nem találtam, pedig biztos vannak.

Köszönöm előre is a segítséget! :R

*Sn0w

(#68589) abridabri válasza gtamate2 (#68588) üzenetére


abridabri
veterán

Phanteks Enthoo Luxe hasznaltan 25k
Szokott lenni apron NZXT Phantom (sima) is 20k korul.
Ha uj kell akkor Phanteks Enthoo Pro-bol is van feher verzio , de ez mar 30-33k

[ Szerkesztve ]

(#68590) chopin42 válasza abridabri (#68589) üzenetére


chopin42
őstag

:Y
Hmm...de jó árú házikó, nekem a sima Enthoo Pro van, de azt is imádom...bizonyára ebben is ellennék :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68591) ates2


ates2
senior tag

Jelenlegi hazam egy zalman z3 plus olyan hazat keresnek ami ennel jobban szellozik mert a 1060at le akarom cserelni 1080Ti re ami tuti jobban fog melegedni.

(#68592) abridabri válasza ates2 (#68591) üzenetére


abridabri
veterán

Ez igy keves , nem adtal meg alapveto infokat ami alapjan lehetne ajanlani.
-arkeret ?
-dvd meghajtohely kell-e ?
-szin ?
-ablak / uveg /teli oldallap ?
-mennyi SSD / HDD hely kell ?

(#68593) gtamate2 válasza abridabri (#68589) üzenetére


gtamate2
veterán

Sry, ezeknek a dizájnja nagyon nem jön be. Az általam írtak közül egyik sem lenne megfelelő vagy egy kicsit olyan irányba nem tudnánk elmozdulni, ami azokra hasonlít?
Köszönöm :)

*Sn0w

(#68594) ates2 válasza abridabri (#68592) üzenetére


ates2
senior tag

-arkeret ? - 30k max szerintem :U
-dvd meghajtohely kell-e ? - kell
-szin ? - mindegy
-ablak / uveg /teli oldallap ? -mindegy
-mennyi SSD / HDD hely kell ? - 1 SSD, 1 HDD

(#68595) abridabri válasza gtamate2 (#68593) üzenetére


abridabri
veterán

Ugyan a GTX 1060 meg eppen hatareset amit a "NZXT S340 (kevés a hdd hely), H440, H500i és társai " tipusu hazakba bele lehet rakni tulmelegedes nelkul, de ha a kesobbiekben erosebb kartya is bekerulne akkor lennenek bajok.
A Meshify C white pedig szuper haz azzal nem fogsz mellenyulni ;)

(#68596) abridabri válasza ates2 (#68594) üzenetére


abridabri
veterán

A DVD meghajto nagyon leszukiti a listat sajnos , a 1080TI nek pedig mindenkeppen airflow haz kell ,amiknek a 80% -a meghajto hely nelkul keszul mar.
A 30k-s arkeret is eppenhogy eleg .

Ezek jutnak eszembe amibe be mernem rakni a 300W os VGAt :
Phanteks Pro M-ebbe meg kell venned plussz 2db140mm ventit is ,mert gyarilag csak 1 jar hozza
TT V41
TT J34 TG RGB ehhez gyarilag 4 venti is jar.
TT Core X31

(#68597) ates2 válasza abridabri (#68596) üzenetére


ates2
senior tag

:R köszi

(#68598) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok.

Új konfighoz szeretnék új házat,nem mintha a jelenlegi nem felelne meg de úgy gondoltam ezt is cserélem ha találok jobbat (thermaltake urban s31)

Ami kívánalom lenne:
Csendes,de viszonylag jól szellőző
Szolíd világítás

A köv konfigot kellene befogadnia: R5 2600+RX580+1HD+2SSD+850W táp

Eddig ez tűnik a legjobbnak ár/érték arányban:
PHANTEKS Eclipse P400S

Tudtok esetleg még tippet adni?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#68599) gtamate2 válasza abridabri (#68595) üzenetére


gtamate2
veterán

Akkor hagyjuk az NZXT-t. A Meshify C TG White-ba elférnek a HDD/SSD-k? Ha jól láttam csak 2 HDD fér el, de nekem már most 3 van. Megoldható valahogy?

*Sn0w

(#68600) abridabri válasza Stukker1987 (#68598) üzenetére


abridabri
veterán

Ha nem tuningolsz akkor jo lehet a p400s .

gtamate2
Sajna a Meshify C be csak 2 HDD +3 SSD fer el.
SST RL06 white viszont jo lehet neked.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.