Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) bounder


bounder
csendes újonc

Sziasztok,

Keresek egy ATX házat, amiben elfér legalább 3db 3.5"-es és 3db 2.5"-es meghajtó. (Itt esett ki az amúgy szimpatikus masterbox 5)

Szellőzés: Csak léghűtést fogok használni, és egy 65W TDP-s CPU, és 180W TDP-s GPU kerülne bele.

Vállalható porszűrés és könnyű szerelhetőség nagy előny lenne, ahogy a strapabíró kivitel is.RGB, dizájn, hangszigetelés viszont nem szempont, és az ablak nélküli házakat preferálom (félek, hogy az ablak könnyen törne), de ha a bestbuy csak ablakos kivitelben elérhető, akkor ebben meg tudok alkudni magammal.

Ezt ki lehet hozni valahogy újonnan 15-ből komoly kompromisszum nélkül? Ha nem, akkor 20-25k körül mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#68852) Steve-0 válasza abridabri (#68843) üzenetére


Steve-0
őstag

Köszi, végül a CM H500 mellett döntöttem :R

[ Szerkesztve ]

(#68853) Darth_Revan válasza Zοltta (#68849) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na a Phanteks el is fogyott ahogy megvettem volna :(
Így maradt az nzxt 450, köszönöm a tippet :)

(#68854) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Milyen házat ajánlanátok max 40.000Ft-ért, amibe legalább egy 280-as és egy 360-as radi is elfér?
Fontos lenne még ezen felül hogy tágas legyen, könnyen el lehessen férni benne. :B

(#68855) Darth_Revan válasza Alcsi69 (#68854) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Én most vettem ezt : [link]

A gyártó oldala szerint elvileg ebben elférnek.

(#68856) abridabri válasza Alcsi69 (#68854) üzenetére


abridabri
veterán

Par pelda amiben kenyelmesen elfersz 2 radival :
plexi oldallal
TT Core V41
Define S
uveg oldallappal
Entho pro M
TT X71 TG
Lian li pc011

(#68857) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

sziasztok,

tanácsot kérnék: fractal design define c és s között vacillálok, kerülne bele egy i7-2600k és egy asus hd6970 direct cu II vga.
a define c azért tetszik elsőre jobban, mert asztalon jobban elférne (kisebb a ház), de a cpu coolerem 155mm magas (a ház max 170-est fogad), a vga meg 300mm hosszú (a ház max 315mm-est fogad be) - így nem vagyok biztos benne, hogy nem lesz-e túl kicsi a térfogata a megfelelő szellőzéshez a c-nek. mit javasoltok, elég lehet a c vagy legyen inkább s?

köszi!

(#68858) abridabri válasza Dr. Oid (#68857) üzenetére


abridabri
veterán

C es S is megfelelo , a Meshify C nem tetszik ? Az a legjobban szellozo Fractal haz jelenleg, es nem is tul nagy :K

(#68859) Dr. Oid válasza abridabri (#68858) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Na igen, de jó lenne, ha csendes is lenne :)

(#68860) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

ilyen paraméterekkel rendelkező házat keresnék:

- jól szellőző
- mATX
- min. 3db 3,5"
- min. 1db 2,5"
- alsó tápos
- a tetején is szellőző
- porszűrő lehetőleg elöl/alul/felül
- a szélessége max. 215 mm!

A Fractal Design Arc Mini R2 jó lenne, de az október eleje óta nem kapható.
Illetve van még a Nanoxia Deep Silence 4, de azt nem tudom, hogy mennyire jól szellőzik (hiszen inkább hangszigetelt akar lenni), és felül sincs benne porszűrő.

Egyéb ötlet?

(#68861) abridabri válasza Dr. Oid (#68859) üzenetére


abridabri
veterán

Airflow haz is tud ugyanolyan csendes lenni mint egy hangiszigetelessel telepakolt gephaz ,mivel alacsonyabb fordulaton mehetnek a ventik .
Airflow vs. Silent Case: Noise-Normalized Thermals

(#68862) SupernovaHUN


SupernovaHUN
csendes tag

Sziasztok!

CM Masterbox 5 vásárlásán gondolkodok, annyi volna a kérdésem azoktól, akik már látták élőben, hogy az előlap elvileg gyárilag porszűrős, de a gyakorlatban van bármi haszna? Vagy inkább vegyek még egy réteg porszűrőt a ventikre?

Köszi! :))

(#68863) Alcsi69 válasza Darth_Revan (#68855) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Köszi, kicsit olyan Phantom-os beütése van. Nem tűnik rossznak :D

(#68856) abridabri

És ha mégse vizezek (vagy max egy 280/360mm kompakt), de magas toronyhűtőnek is bele kellene férnie, akkor mik lennének ajánlottak? :)
És előny ha van fehér színben is. :K

(#68864) Dr. Oid válasza abridabri (#68861) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Köszi, ennek utánanézek!

(#68865) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

szerintetek FSP CMT210 vagy DeepCool Tesseract ha választani lehet/kell?

a Tesseractnál kérdéses számomra, hogy mekkora VGA fér el, olvasni 280 mm-t ás 310-t is

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#68866) abridabri válasza Alcsi69 (#68863) üzenetére


abridabri
veterán

Feherben :
Phanteks Enthoo Pro ,de ez sajnos csak plexis oldallal van . (ebbe mehet 360 radi is )
Meshify C white (ebbe inkabb csak levegohutes / 240 radi )
Vagy 6k val tullog az arkereteden ,de ebbe legalabb mar nem kell plussz ventiket venni :
H500p mesh white

(#68867) Alcsi69 válasza abridabri (#68866) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Tele van a mostani házam is Aerocool Dead Silence White ventikkel, szóval nem kellene újakat venni. :)

(#68868) Crias


Crias
senior tag

Sziasztok
Milyen atx házat ajánlanátok 20 ezerig meg 30 ig, egy rx 580 meg egy ryzen menne bele illetve jó lenne ha elférne benne egy brocken 3as hűtő ami 165mm magas

Crias

(#68869) LazyB


LazyB
csendes tag

Üdv! Valaki meg tudja mondani, hogy hogyan kell összerakni a power gombot mert kieset a helyéről és látva a belsejét fogalmam sincs hogy hogyan áll össze. Fénykép, videó mind1 csak valami segítség kéne!

(#68870) abridabri válasza Crias (#68868) üzenetére


abridabri
veterán

Tema osszefoglalobol egyik szellos haz sem tetszik ?
Pl :
FD Meshify C 28k
Entho pro M (ha kell dvd hely ) 28k

[ Szerkesztve ]

(#68871) Crias válasza abridabri (#68870) üzenetére


Crias
senior tag

Alapvetően bitfenix házat akartam de csak matx Ben lett volna jó majd zalmant néztem de ez a fractal design is tetszik
Köszi szépen :)

Crias

(#68872) Crias válasza abridabri (#68870) üzenetére


Crias
senior tag

Érdemes még a házba venni ventilátort?
Alapból milyen van benne pwm es?

Crias

(#68873) abridabri válasza Crias (#68872) üzenetére


abridabri
veterán

Gyarilag 1db 14cm jo minosegu venti jar hozza . (Phanteks PH-F140SP )
pwm -es ventit egyik gephazhoz sem adnak ,minden gyarto 3pineset rak a hazakba
Es igen erdemes berakni elore 2db 14cm befujo ventit

(#68874) Itome válasza scott_free (#68860) üzenetére


Itome
tag

Szűk helyre rakod, hogy max 215 széles lehet?
Csak mert Fractalék meshify C minije (visítva a szélesség kritériumának is) megfelel az általad leírtakhoz :)

(#68875) KoPiati84


KoPiati84
tag

Kinéztem magamnak az FSP Midi CMT230 házat. A kiválasztásál az volt a szempont, hogy legyen 1 ODD hely benne, valamint az, hogy felül is legyen ventillátor benne.

Mi a véleményetek róla?

Valószínüleg egy Brocken 3 cpu hűtő kerül majd bele.

Lelkes amatőr

(#68876) abridabri válasza KoPiati84 (#68875) üzenetére


abridabri
veterán

Ranezesre jo lesz :K

(#68877) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Jól szellőző ITX házat szeretnék 20-30ezer forint között csicsa és ablakok nélkül, 2db HDD menne bele és egy 2700X lakna benne, 1050ti vagy 1060 társaságában.
Válaszotok előre is köszönöm

(#68878) sagem


sagem
addikt

Sziasztok,
Szeretnék tanácsot kérni, hogy szerintetek milyen/melyik házat válasszam.
Átnéztem az ajánlott termékeket, és jelenleg ezek közül választanék, de ha van jobb ajánlatotok, az is jó:)

Aerocool Aero-1000
Fractal Design Define R4 - de ezt már nem nagyon találok a boltokban :(
SILENT BASE 600
Eclipse P400s
Thermaltake Suppressor F31

Kritériumok:
ATX méret, "tágas belső tér", minél jobb porszűrés (ez talán a legfontosabb), léghűtéssel jó hőfokok (ez meg a másik), ha lehet akkor hangszigetelt/zárt kialakítás.

design, világítás, oldallap stb. nem fontos, egyedül annyi megkötés van, hogy ha lehet akkor sötét színben is elérhető legyen

Ár: 20-30, de fontos lenne az ár/érték arány is, szóval nem baj, ha inkább a 20as kategóriához húz, persze tudom, hogy nincsenek csodák:)

Jelenleg egy 1070+ i5 + 2 db HDD fog benne lakni, de olyan házat szeretnék, ami a későbbi konfigomhoz is jó lesz, az pedig egy 1080 + Ryzen 2700x lesz majd.

Köszönöm előre is :R

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#68879) abridabri válasza sagem (#68878) üzenetére


abridabri
veterán

A Silverstone hazakban van a legjobb porszuro (es szellozesben is a legjobb )
RL06 TGebben van gyarilag 4db 12es jo minosegu venti is. (van plexioldalu verzio az 2k val olcsobb ,de az uveg megeri azt a +2t)
Es el tudsz erni ugyanolyan csendet vele mint egy zart /hangszigetelt hazzal.
Airflow vs. Silent Case: Noise-Normalized Thermals
Aero 1000 is jo haz
Thermaltake Suppressor F31 szinten jo valasztas
Vagy Phanteks Entho pro M , Fractal Meshify C : mindkettonel konnyen kiveheto-moshato porszuro +kivalo szellozes

A SILENT BASE 600 , Eclipse P400s hazakat viszont messze elkerulnem 2700x (gondolom ha mar X akkor 4,2ghzen fog menni ) +1080 komboval. Ezek inkabb kis fogyasztasu gepekhez valok

[ Szerkesztve ]

(#68880) NightGT


NightGT
senior tag

Sziasztok,

Vállalható szellőzésű, kifejezetten jó porvédelemmel ellátott házat keresek (ez lenne a lényeg, hullik itt a retek sajna)

Árkategóriám 30-35 ezer forintig lenne, méretben mehet ATX és mATX is. CPU hűtő (i5 8400) 158mm magas, a VGA viszont az aftermarket cooler miatt 315mm hosszú és 4 slotos (1070Ti), ezeknek kéne hely. Jó lenne a rezgéscsökkentett HDD tartó bele, szép masszív darab amiben nem rezonál semmi, ventik hűtők, táp halkak. Kinézet igazából mind1...ha esetleg van benne beépített fan controller, akkor ki is van pipálva minden kívánság :)

A be quiet! Pure Base modelljével szemeztem eddig, nemtudom arról mi a vélemény...illetve persze Meshify, de ha jól tudom abban nincs porszűrő, csak a rács.

Köszi :)

Speed is the only truly modern sensation

(#68881) Itome válasza NightGT (#68880) üzenetére


Itome
tag

Szia, Meshify C tele van porszűrővel :) alul, felül, elől.
Szerintem egy nagyon jó kis házikó.

(#68882) sagem válasza abridabri (#68879) üzenetére


sagem
addikt

Köszi a részletes választ és a kör szűkítését :R

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#68883) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok !

Cooler Master MAsterLiquid ML240L RGB AIO vizhutes beférene a Cm-masterbox 5t be ?

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#68884) abridabri válasza gery14 (#68883) üzenetére


abridabri
veterán

siman befer :K

(#68885) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Új számítógép vásárlását tervezem és a házat nehezen tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam.

A jelenlegi két versenyző:

- FRACTAL DESIGN Meshify C TG ablakos fekete
- PHANTEKS Eclipse P400 Tempered Glass fekete

Ti melyiket javasoljátok? Esetleg ezeken kívül más ötlet?

Köszi szépen előre is!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#68886) abridabri válasza lordjancso (#68885) üzenetére


abridabri
veterán

P400 -ba max 100W osszfogyasztasu netezos gepet raknek szemely szerint , olyan botranyos a szellozese.
Meshify C minden szempontbol jobb

(#68887) jamnat


jamnat
csendes tag

Sziasztok!

Ház csere előtt állok, jó pár oldalt átolvastam, és vannak itt szimpatikus/praktikus ajánlások(kinézetre) számomra is.
De mielőtt befaragnék a házzal, amit kinéztem, kérdezek.

Javarészt melóra van használva a gép(videóvágás, szerkesztés, kódolás, akár napokig folyamatosan), nagyon elvétve játékra, nem vagyok az a gamer típus(talán vga fronton lesz majd idővel bővítés).

Ami biztos bekerül a gépbe:
Corsair VS650
Asus Prime B350 Plus
1db M.2 SSD
2db(talán 3db)HDD
Be quiet Dark Rock Pro 4
Ryzen 1800x
A VGA egyelőre nevetséges(7790)itt lesz bővítés, nagyjából 1060-ig tervezem.

Por van, a gép nem lesz eldugva, jól szellőző/szellőztethető házat keresek, 25k-ig.

[ Szerkesztve ]

(#68888) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Egy olcsó GMC midi házat nyúzok már évek óta, ami eddig ki is szolgált, de most vásároltam egy Radeon RX 460-as videokártyát a gépbe, ami nem tud megfelelően hűlni ebben a házban. Kérdésem hogy maximum ilyen 11-12 ezer forintig milyen számítógép házat tudtok ajánlani aminek az előlapján szemben vannak a csatlakozók? (nem oldalt, nem felül)
Lényeg a jó szellőzés, könnyű szerelhetőség.
Én ezt néztem ki, de nem tudom mennyire hatékony.: [link]

A gépbe van egy core i5 proci, gyári hűtővel 42-45 fokon megy, FSP 400 wattos táp ezt sem mondanám annyira melegnek, SSD, passzív hűtéses memória modulok. Összességében a házban olyan 42 fok van, de a videokártya hőfoka így felmegy böngészés közben 46 fokra is. Ezt szeretném 35 fok környékén tartani, normál használat mellett.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#68889) Helsing


Helsing
aktív tag

Eszembe jutott a koleszos PC házam. Azt senkinek sem ajánlom. Egy pizzásdoboz volt. Ha jól emlékszem egy pentium egyes lakott benne.
Ahhoz képest elég nagy előrelépés a Phanteks Enthoo Pro M. Amit viszont csak ajánlani tudok. Szép, igényes, minőségi és tágas ház. Már alig várom, hogy beköltözzenek az alkatrészek. Már csak kb két hét és meglesz minden.

(#68890) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Milyen házat tudnátok ajánlani egy Bitfenix Shinobi helyett ami minimum ilyen minőségű?
Simám csak át szerelném a leírásban szereplő konfigot, mert a mostani ház külseje valamiért elkezdett ragacsossá válni!
Keret kb 20 ezer Ft lenne.

Köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#68891) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Nem tudtok valakit aki készít Obsidian 750-hez üveg oldallapot?

[ Szerkesztve ]

(#68892) ates2 válasza jamnat (#68887) üzenetére


ates2
senior tag

FRACTAL DESIGN Meshify C esetleg ? :)

(#68893) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Házba hátulra kellene kollégámnak 12 vagy 14-es venti, ami lehetőleg kék led-es 4 pin-es és nem túl drága. 5k-ig kb, tudtok valamit ajánlani?

(#68894) Zοltta válasza diegho (#68893) üzenetére


Zοltta
senior tag

Szia!

Házhoz venti ügyben itt tudsz érdeklődni.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#68895) jamnat válasza ates2 (#68892) üzenetére


jamnat
csendes tag

Igen, az egyik kiszemelt ő volt(ez is lesz egyébként, csak az ablakos változatban). :)
Amit sajnálok az a Silverstone(RL06WS-GP), de ebbe viszont nem fért volna el, a proci hűtő(~4mm).

(#68896) r0b3r


r0b3r
senior tag

Sziasztok!

Ismertek esetleg olyan háztípust ami a következő tulajdonságokkal rendelkezik?

Fekvő, vagy álló/fekvő elrendezés pl egy lehetőség a képen látható ház aranyáron
Standard ATX tápegység
Legalább mATX alaplap támogatás, de az se baj, ha az ATX belefér.
1db 5,25" külső hely nem bánnám ha lenne rajta az optikának (igen, még használok :DDD), de nem feltétel.
Procihűtő magasság szintén nem feltétel, pedig most egy 114mm magas van, de olyan kicsi a választék ezekből a házakból, hogy a cooler csere lenne a legkevesebb. :D
Árat sem írok, mert ezzel sem szűkíteném tovább ezt a kevés lehetőséget. :DDD

Chieftec, vagy In Win márkákból láttam eddig kapható és érdekes, szép típusokat, de mind TFX, vagy SFX tápos. :( Továbbá azok a típusok működhetnek így, ahol hátul csak egy tápcsatlakozó van és házon belül el van vezetékezve mondjuk előre a tápegységhez a 220V. Ebben az esetben alulról vagy oldalról szívja a hideg levegőt a tápegység 12cm-es ventilátora. Így alacsony maradhat a ház, cserébe szélesebb és mélyebb. Ez is tök jó megoldás lenne, ha létezne normál táppal.

A manapság divatos "kockák" ahol alul van a táp és felette vízszintesen az alaplap, azok köszi nem érdekelnek. :) Sajnos eddig úgy tűnik olyan kevés lehetőség van ebben a kategóriában, hogy le kell mondanom a meglévő standard tápomról. :( Hacsak, nem kapok valami jó 5letet. :)

A fektessem az oldalára az álló házamat szintű megjegyzésekkel kérlek kíméljetek. :DDD

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#68897) Jano 87 válasza Darth_Revan (#68855) üzenetére


Jano 87
csendes tag

https://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/cooler-master/mastercase-h500p-mcm-h500p-p392631405/ Nekem ilyen van i7 8700K alapra épülő gépem van, GTX 1070, 16 GB ram, baromi tágas ház a kábel elrendezése is remek, és bármilyen folyadék hűtést lazán bele fogsz tudni pakolni, és a por sem megy bele a házba.

(#68898) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Van valami oka hogy a Corsair Carbide 300R kikerült az ajánlottak listából?! A régebbi tesztek közt a 600T-nél több tesztben is jobb volt a szellőzése, és ezt ajánlanám most ismerősnek.. Vagy a jelenlegi házak már ennyivel ajánlottabbak ebben a 25k-s kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#68899) abridabri válasza r0b3r (#68896) üzenetére


abridabri
veterán

(#68900) r0b3r válasza abridabri (#68899) üzenetére


r0b3r
senior tag

Egy lehetőségnek jó is. Köszönöm! :) :R :C

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.