Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67501) BogyóBP válasza fogtunder (#67500) üzenetére


BogyóBP
addikt

Meg nem kapható a H500 ahogy nézem.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67502) BogyóBP válasza BogyóBP (#67501) üzenetére


BogyóBP
addikt

Thermaltake View 27 rol valakinek van tapasztalata?17k s árával elég csábító. Mondjuk ez a szar plexi kialakítás nem tetszik.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67503) fogtunder válasza BogyóBP (#67501) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Pedig úgy éljek a héten listázta árukereső, most meg tényleg nincs fent.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67504) Milka 78 válasza fogtunder (#67503) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egy csomó termék ideiglenesen eltűnt a Ramiris-es tűz miatt.

[ Szerkesztve ]

(#67505) Savanya válasza BogyóBP (#67502) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem csak View 28 volt ami az RGB-s verziója. Plexi oldallap igénytelen nyeklő és visszarakásnál sem pontosan illeszkedő ,de mégis nagyon jól mutat . Szerelhetősége jó ,de a szellőzése 3 befújó és csak 1 kifújó venti miatt elég gyatra . Mikor 1-2 órát játszol szinte érezni hogy felmelegedett a tetején a plexi . 1 venti kevés kifújónak , bennreked felül a meleg .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#67506) 8nemesis8 válasza fogtunder (#67076) üzenetére


8nemesis8
veterán

Elvileg ezekhez jó, most lett meg a doboz. Vasárnap már nálam lesz vagy hétfőn.
Intel Socket LGA1366/1156/1155/1150/775 and AMD Socket AM3/AM2+/AM2

Közben meglett a ház, ITX-re neveztem be.
Raijintek Metis Plus lett. VGA nélkül nem lesz gond vele, sőt komolyabb VGA-kat is le tudnak benne hűteni, ahogyan láttam.

Voltaképpek a mount (keret) ha nem illeszkedik, akkor nem jó az 1151-re, ugye?

(#67507) bobsurf válasza fogtunder (#67463) üzenetére


bobsurf
senior tag

Végre meglett a cucc.

Most próbálom összerakni és nem találok reset és power led kábeleket.
Valahol olvasgattam és azt írják, h ilyenek már nincsenek. Igaz lehet ez?

(#67508) Savanya válasza bobsurf (#67507) üzenetére


Savanya
addikt

Phanteks házakban power gomb és hdd led kábel van csak , semmi más .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#67509) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Off, de az nzxt s340 elite -nel a ket elso venti ertelemszeruen befele szivja, a hatso egy az pedig kifele.. A cpu felettit hogyan allitsam be ? Szivja a hazba, vagy fujja ki ? Mindenhol mast irnak helyes airflow-nak ! Koszonom szepen !

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#67510) chopin42 válasza Fiddlestick (#67509) üzenetére


chopin42
őstag

A felső nem kötelező, de a 2 be 2 ki a legértelemszerűbb: azaz a felső kifelé.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#67511) fogtunder válasza bobsurf (#67507) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A reset gomb az RGB vezérlőt kezeli. Van valahol egy SATA csati szabadon, azt kell a tápra dugni és akkor lesz világítás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67512) BogyóBP válasza Milka 78 (#67504) üzenetére


BogyóBP
addikt

Gondolod? De szomoru hallani. Rendesen a sors akkor ellenem dolgozik.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67513) Fiddlestick válasza chopin42 (#67510) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Tudom hogy nem kotelezo, de gondolom jo ha van :)

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#67514) MPM


MPM
tag

Üdv!

Pár hozzászólást visszaolvastam, melyből az jön le hogy a Cooler Master Masterbox 5 jobb, mint a Aerocool Aero 800, viszont az nem, hogy miért. Jobban szellőzik, vagy halkabb?

Az Masterbox 5-tel az a bajom, hogy csak 2 usb van az előlapon, inkább 4 kellene. Ebben az árkategóriában van még olyan ajánlott ház, ami 4 usb-s, és elöl vagy felül helyezkednek el ezek a portok?

(Minél egyszerűbb legyen a forma és a kinézet, valamint ha lehet ne ablakos, de nem baj, ha mégis.)

(#67515) Fiddlestick válasza MPM (#67514) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Relativ hogy kinek mi a jobb ;]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#67516) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Haverom szeretne venni házat - újfent.

Egy 95W-os enyhén húzott Ryzen, és egy RX580 OC lesz a gépben.
Semmi nem számít neki, csak az, hogy szinte hangtalanul menjen a gép megfelelő hűtéssel.
Előny, ha nincs semmilyen 3,5" vagy 5,25" hely sehol, hanem sima letisztult design.
Továbbá fontos, hogy legyen két db rezgéscsillapított winyó hely a házban.

Az a Fractal Design Meshify C-t javasolnám neki, de ha van ennél jobb ár/érték arányú ház a fentiek figyelembe vételével, akkor inkább azt javaslom neki.

mod: Netán ha egy BitFenix Shinobi is elég jó lenne a célra, akkor eladnám neki a sajátomat, mert van egy fölösben. :DDD

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67517) Bici válasza Bici (#67516) üzenetére


Bici
félisten

Sorry, még annyi, hogy a SilverStone RL06 PRO is szóba jött. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67518) fogtunder válasza MPM (#67514) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a CM-ben van elől porszűrő és a kábelmenedzsment talán egy fokkal jobb, de amúgy nagy különbség nincs.

ebben a kategóriában például az USB portok számán is szoktak spórolni a gyártók, talán full tower méretben van pár ház, amin lesz 4, aprón többnyire volt régebben NZXT Phantom Full Tower 20K körül, azon mondjuk 4 van, és annyiért jó vétel, ha bejön a design.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67519) fogtunder válasza Bici (#67516) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kellene még pár dolog:

a VGA pontos típusa, ha alternatív hűtés van rajta, akkor annak a típusa
CPU hűtő típusa

a silent PC-t két irányból lehet megközelíteni, hangszigetelt házzal és aránylag halk alkatrészekkel, vagy túltervezett hűtéssel és jó légáramlással alacsony fordulatú ventilátorok mellett, mindkettő tud működni, de ehhez csak a ház nem elég.

illetve fontos kérdés, hogy terhelés alatt, vagy alapjáraton legyen néma a gép?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67520) Bici válasza fogtunder (#67519) üzenetére


Bici
félisten

A VGA: SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 480 8G D5 OC - 24cm - ebben a gyari kiszerelesben van.
A Proci: Ryzen 1600X @ 3.8Ghz (ez +200 MHz-es tuning)
A huto: meg nincs meg; elsore a nalam bevallt Raijintek Ereboss Core (160mm magas) lenne a befuto, de ha a hazba ez nem ferne bele, akkor megoldhato, hogy masikat valasszak neki.

Alapjaraton az lenne a jo, ha teljesen nema lenne, de terhelesnel is az a lenyeg, hogy minel halkabb legyen.
A haz eseten ugy 30-ig gondoltunk elmenni, de ez nincs kobe vesve, viszont a proci huto + hazra van egy fix 50k-s keret, amibe jo lenne, ha befernenek a hazhoz kello plusz ventik is, vagy egy gamer eger, de ez nem feltelel, csak elony.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67521) r0b3r


r0b3r
senior tag

Sziasztok!

Csak egy kicsit off kérdésem lenne. Régebbi házak 5.25-ös takarólapjának pótlására van valami lehetőség? Valami hasonló megoldásra gondolok, de nem baj, ha egyszerűbb és olcsóbb. Akár teli műanyag, vagy rácsos, a porvédő nem feltétel. Ahogy pl PCI slot takarólemezt is lehet kapni ebay-en, úgy próbáltam keresni ilyen 3,5" és 5,25"-os előlapot is, de eddig nem találtam, vagy csak aranyáron. Mivel több darab is kellene, ezért a képen látható több mint 4ezer Ft-os felejtős. :DDD

Köszönöm!

További szép napot mindenkinek! :)

(#67522) fogtunder válasza Bici (#67520) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a hűtőt nem ismerem, de ránézésre OK lehet. mondjuk számoljunk azzal, hogy kell összesen 4 venti, két 140-es intake-re, egy 120-as a CPU hűtőre, egy 120/140-es hátra, plusz elosztó kábel a vezérléshez, 3500-4000 forint/db, kapásból elégettünk 15-16K-t. 12K a hűtő, maradna 22 a házra, ami elég karcsú, szerintem ez több pénzben lesz, a csend sajnos nem olcsó.

a Nitro+ hűtése szerencsére elég jó, bár élőben nem hallottam még, de félpasszív, terhelésen pedig valószínűleg elég halk, ha kap levegőt.

én ebben az esetben airflow-ra és halk ventikre lőnék, terhelésen egy hangszigetelt házban valószínűleg jobban felpörögnének a ventik. én az RL06-ot nem ajánlom, ha halk kell, nem rossz ház, de kicsit olyan meh. ha jó a plexis oldallap, akkor Phanteks Enthoo Pro M, edzett üvegesből valószínűleg a Meshify C lenne az optimális. van TG-s Enthoo Pro M is, de az már 33K és a gyári ventik úgyse kellenek majd, bár leszabályozva állítólag vállalható a hangjuk.

ha nem kell ablak, akkor lehet szigetelt házban is gondolkoni, ott az oldallap azért fog tompítani a zajokon, Fractal Design Define S-t mondanék, esetleg Define C-t, de léghűtésre jó a BQ Silent base 600 is, léghűtésre jó, vállalhatóak a gyári ventik és elég halk, legalábbis alapjáraton.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67523) Bici válasza fogtunder (#67522) üzenetére


Bici
félisten

Ertem, koszi!

Akkor gondolkodjunk csak huto+hazban 50k-ig. A tobbi csak bonusz lett volna.
Oldallap mindegy, hogy milyen, ugyis az asztal mellett lesz, nem fog latszani.

Akkor ha jol ertem, a Define S/C, vagy a Meshify C lenne nyero, esetleg a Phanteks Enthoo Pro M.
Ugye?
(A be quiet! Silent Base 600 nagyon gamer, azt neztuk mar, es nem tetszik neki.)

A Define S-ben fuggolegesen vannak a winyok, es nem latok utalast ra, hogy vizszintesen is be lehet szerelni kettot. Hazi rogzites is jarhato ut, ha ez a haz jobb, mint a tobbi, de a gyari megoldasokat preferalom amikor mas ember geperol van szo.
Ha te sem tudsz vizszintes rogzitesi lehetosegrol, akkor marad a Define C, Meshify C es a Phanteks Enthoo Pro M.

Epitesi minoseg (merevseg es elettartam) es hang szempontbol melyik lenne a legjobb?
Barmelyik megfelelo, es dontsek ranezesre, vagy azert van kulonbseg?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67524) fogtunder válasza Bici (#67523) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezzel az a gond, hogy idle-ben még jó lesz a helyzet, leszabályozott gyári ventikkel, de terhelésen valami hangos lesz, vagy a VGA, mert nem kap elég levegőt, vagy a házventik, mert pörögniük kell, hogy a többi alkatrésznek legyen hűtése.

nálam most úgy néz ki a helyzet, hogy van a Meshify C, ennek az elejében 3db Lepa bol.Quiet, hátul egy negyedik, a procin egy Thermalright Macho és a VGA egy MSI 1060 Gaming X, ami szintén extrém halk. gyakorlatilag full terhelésen sem mennek a házventik 900RPM fölé, ahol megjönne a hangjuk, minden hűvös és csendes. de ez úgy 50K, hogy a hűtőt apróról vettem 10-ért, a házat meg akcióban 23-ért.

a Define S-ben függőleges rögzítési pont van 3 HDD-nek, nem értem, ebben mi a probléma, teljesen mindegy hogy állnak, amíg nem mozognak pörgés közben.

az extra ventiket nem nagyon lehet szerintem egy csendesre épített gépnél megúszni, mert gyárilag csak a Nanoxia és a BQ szerel értelmes ventikkel házakat, a Phanteks Enthoo Pro M-ben eleve nincs venti elől, a Define-okba meg tuti, hogy kell, legalább előre két 140-es, hogy jöjjön is be levegő.

stabilitásban nagy különbség nincs, mindegyik elég stabil.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67525) Bici válasza fogtunder (#67524) üzenetére


Bici
félisten

En sem akarom megsporolni a plusz ventiket, csak emeltem a raforditando kereten, hogy ne kelljen 50-be belefernie ezeknek is.

Igy melyik a befuto a felsorolt 3 haz kozul?

A Define S jelentosen jobb lenne?

* Az a bajom a fuggoleges winyo rigzitessel, hogy ellentmondasos infokat hallok ezzel kapcsolatban. Van, aki szerint az a jo, ha vizszintesen vannak, van, aki szerint tok mindegy, es van, aki azt mondja, hogy mindegy, de ujra kell formazni, ha utolagosan megvaltoztatom a poziciot.
Havernal van 2db 6TB-os WD Purple sok adattal, eleg macera lenne ujraformazni oket, de ha azt mondod, hogy a Define S ennek ellenere jobb valasztas a tobbinel, akkor megoldjuk.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67526) fogtunder válasza Bici (#67525) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van, aki azt mondja, hogy mindegy, de ujra kell formazni, ha utolagosan megvaltoztatom a poziciot. - :C ezen két perce röhögök hangosan. a piócás embert nem kell kihívni? :D semmilyen hátránya nincs a függőleges rögzítésnek, a NAS-ok kb 99%-ában függőlegesen vannak a HDD-k és azok olyan eszközök, amiket arra találtak ki, hogy telepakolják őket lemezekkel. kb 10 éve üzemeltetek így HDD-ket, a nagy részükön bad sector se volt garidőn belül, egyetlen kivétel egy 7200-as Seagate volt, na az meghalt 1 éven belül, egyértelmű gyári hiba.

ha jó a teli oldallap, akkor Define C és Define S közül választanék, mert azért valamennyit fog a teli oldallap és jó ventikkel nem lesz gond szellőzés terén sem. ezek közül nagyjából egyéni preferencia alapján lehet dönteni, annyi még, hogy nagyobb tápokkal, ha nem modulárisak, a Define C-ben lehetnek kihívások kábelezés terén.

még eszembe jutott egy ház, a TT Suppressor F31, abban lehetnek vízszintesen és függőlegesen is a lemezek, szellőzésben kb. ugyanaz, mint a Define S.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67527) Bici válasza fogtunder (#67526) üzenetére


Bici
félisten

Oks ertem, kossz! :R

Szerintem jobb is a teli oldallap.

Meg egy utolso kerdes, hogy ertsem a dolgot:
Azt mondod, hogy a ket Meshify kozul valasztanal. A Define C miben jobb, mint a Meshify C?
Mindket esetben teli oldallapos verziora gondolok.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67528) fogtunder válasza Bici (#67527) üzenetére


fogtunder
nagyúr

meshifyt nem mondtam :D

a két Define között:

S:

nincs felső porszűrő, de ha nem nyitod ki, akkor édesmindegy
alaplapi tálca mögé rakható HDD-k
jobb vízhűtés kompatibilitás
nagyobb méret, ami általában kicsit jobb szellőzést eredményez

C:

van felső porszűrő, de csak egyben vehető le a takarólemez
táptakaró, aminek teli oldallap mellett semmi előnye
kisebb méret, ha ez lényeges
klasszikus HDD keret

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67529) Bici válasza fogtunder (#67528) üzenetére


Bici
félisten

Oks, ertem. Es koszi! :R

Es ha a Define S-t es a Meshify C-t hasonlitom ossze?

Azert lovagolok a Meshify-on, mert szemre az tetszik havernak, de csak akkor valasztom neki azt, ha van olyan jo (pl. kisebb legzaj a racsos kialakitas miatt), mint a Define S. Vegulis a csond a lenyeg.
Mert ha valoban mindegy a winyok elhelyezese, akkor eddig a Define S a befuto.

mod: A ket kisebbiknek C-s haznal kiveheto a tap-takaro burkolat?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67530) fogtunder válasza Bici (#67529) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jobb airflow, viszont nincs szigetelés, a váz meg ugyanaz. a táptakaró nem vehető ki, szegecselve van.

én NZXT H440-et váltottam Meshify-ra, talán minimálisan zajosabb alapjáraton a nyitott előlap miatt, de terhelésen nem pörög fel annyira sem, mert könnyebben bejut a levegő. de a nyitott előlapnál iszonyatosan számítanak a házhűtő ventik, minden kihallatszik belőle, a zárt előlap azért megfogja a zaj egy részét.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67531) Bici válasza fogtunder (#67530) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, értem.
Ezek alapján már el tudjuk dönteni haverral, hogy melyik legyen. :K

Köszi a sok segítséget! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67532) Grózi válasza fogtunder (#67522) üzenetére


Grózi
veterán

A hűtő egy az egyben HR-02 Macho koppintás-szóval ismered.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#67533) fogtunder válasza Grózi (#67532) üzenetére


fogtunder
nagyúr

És milyen a venti rajta? Gondolom nem 147A.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67534) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Phanteks p400 vagy nzxt h500/s340?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67535) Grózi válasza fogtunder (#67533) üzenetére


Grózi
veterán

Attól messze van,csak magára a bordára írtam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#67536) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

B350M mATX lap
Ryzen 1600 + gyári hűtő
8GB RAM
1 SSD 2,5"
1 HDD 3,5"
GTX 1060/6 dupla ventis VGA
450-as táp (nem moduláris)

Melyik ház a legjobb választás?
Plexi oldallaphoz nem ragaszkodom, ha van nem baj.
Lehetőleg masszív legyen, jól szellőző, gyárilag hozzá adott ventilátorok a lehető leghalkabbak.

Ezeket néztem ki:
Fractal Design Focus G
Fractal Design Focus G Mini
COOLER MASTER MASTERBOX 5 (MCX-B5S1-KWNN-11)
COOLERMASTER MasterBox Q300L

:R

üdv

(#67537) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Hello.

Szerintetek megéri ráfizetéssel elcserélni a TT Core V51-et egy CM H500p (Mesh-re) (sajnos M még nincsen)?
Vagy mire érné meg? 127€ kerülne a mesh fajta.

Egyetlen gondom van csak a CM el hogy 2db 3,5 HDD fér el és nekem meg 3db van még, ez az egyetlen negatívum nekem arra a házra, semmit nem néztem még utána hűtésileg.

Szóval a lényeg tényleges jobban járok a CM-el vagy maradjon a V51 nekem inkább.

Választ előre is köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#67538) fogtunder válasza monchichi20 (#67537) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A V31-ben 5 3,5" hely van. Mi lett a másik kerettel?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67539) arn


arn
félisten

Mindenkepp vmi mas designu hazat akartam, es kivancsi voltam az aktualis trendekre, igy vettem egy meshify c hazat sotetitett uveggel a define r4 levaltasara (r6 volt becelozva). Elso benyomasok:

+ nagyon pontos, otletes kialakitas, par ev alatt ebben fejlodtek
+ egyket fokkal jobb homerseklet azonos hutes mellett (elol 2x140 bequiet sw3)
+ aggodtam, hogy joval zajosabb lesz - de ha csendes, ami benne van, igazabol nincs nagyon elteres
+ valoban kompakt, a ket hazat egymas melle teve meglepo az elteres, persze elotte csekkoltam a mereteket (alapvetoen rovidebb es kicsit slankabb) - amolyan matx feeling
+ kiraz a hideg a mai karacsonyfa trendektol, de ez a sotetitett uveg jo kompromisszum
- hatul lehetne 140es venti (igaz akkor szelesebb)
- minosegerzet - szuper a megmunkalas, de a felhasznalt anyagok erzetre kopogosabb muanyag, vekonyabb fem, mintha a porszort felulet is vekonyabb lenne, filleres gombok, egyszeruen olcsobbnak tunik az egesz, mint a korabbi r4. Kicsit ikeas butor benyomas - jo az osszhatas, a kialakitas, megmunkalas, de az anyagok nem tul minosegitek. A tobbi fractal is ilyen, vagy csak ezen sporoltak? Az aran nem latszik.

Varom a phanteks evolv x hazat, aztan meglatjuk, marad vagy megy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67540) MPM válasza fogtunder (#67518) üzenetére


MPM
tag

Köszi a válaszod! :)

(#67541) monchichi20 válasza fogtunder (#67538) üzenetére


monchichi20
aktív tag

A V51-et V31-re cseréljem el?

(#67542) fogtunder válasza monchichi20 (#67541) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elírtam, a V51-ben van két HDD keret, egy hármas és egy kettes.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67543) fogtunder válasza werszomjas (#67536) üzenetére


fogtunder
nagyúr

masszív, jól szellőző, halk mATX ház 15K-ért nincs, ha ilyet akarsz, az 25-30 környéke. Nanoxia Deep Silence 4 jó lehet, azt gyárilag elég jó ventikkel szerelik.

a Q300L elvileg nem rossz, meg a Focus G Mini se, de ennyi pénzért nem szabad robusztus felépítést várni. a felsoroltak közül én a Mastebox 5-öt venném, valamelyik rácsos elejű változatot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67544) monchichi20 válasza fogtunder (#67542) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Igen ép azért ezt vettem amikor kijött mert 3-nál több HDD belefér.
Akkor most nem éri meg nekem erről váltani lényegében.
Meg éjjel eszembe jutott hogy ismerősömnek a ventikre nem lesz szükség, csak az a a lényeg hogy elférjen 2 360 vagy nagyobb radiátor és egy nagyobb puffer tartály (ebayes valami).
Mert akkor én a ventilátort elkunyerálom tőle :C (jó volna valami RGB-s ha már ez a trend :)) )

Szóval olyan ház kéne amivel mind a ketten jól járunk.

innen kéne nézni:

[ Szerkesztve ]

(#67545) fogtunder válasza monchichi20 (#67544) üzenetére


fogtunder
nagyúr

biztos az én kognitív képességeimmel van a baj, de minél többet írsz, annál kevésbé értem, hogy mit szeretnél.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67546) Anubris válasza fogtunder (#67452) üzenetére


Anubris
őstag

Szia,

amúgy milyen oldal plexi/üveges ATX házat ajánlanál ami jobban szellőzik és rendesen ellehet benne férni?

Nem vagyok elégedetlen a házzal, de már megvan egy ideje és annyi szép új ház van. :)

A gyári ventik minősége, illetve darabszáma annyira nem érdekel, mert úgyis cserélném őket, inkább maga a ház minősége, szellőzése szempontjából érdekelne.

Thermaltake View 71 és Cooler Master H500P-t néztem.

(#67547) monchichi20 válasza fogtunder (#67545) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Nos mivel most keltem így nehéz értelmesen le írni :D
Szóval tegnap mutattam ismerősömnek a CM H500P mesht, mondta ha tetszik elcseréli az én V51-em re.
Miután néztem pár videót a H500P-ről így lemondtam róla mert nem jó az M meg sehol még. (illetve a 3db HDD miatt se lenne jó nekem)
Ismerősömnek az a lényeg hogy 2db 360-as vagy nagyobb radiátor elférjen a házban, ezért lehet ő is V51-et rendel (de így nekem nem lesz jobb ventilátor).
Mivel neki a ventilátorokra nem lesz szüksége a házból mert van neki a radiátorokra így azokat én elkérném tőle, ezért gondoltam hogy olyan ház kéne ami neki jó a vízhűtés miatt, nekem pedig a ventilátor minősége miatt.
RGB vagy sem az mindegy.

Remélem így érthetőbb volt :D

(#67548) fogtunder válasza Anubris (#67546) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha jobban szellőzőt szeretnél, akkor olyat nézz, aminek az eleje nyitott. Phanteks Enthoo Pro például, de az Enthoo Pro M is elég arra, amit te akarsz belerakni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67549) fogtunder válasza monchichi20 (#67547) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha ez a szempont, vetess vele egy BQ Dark Base 900-at, abban Silent Wings 3 ventik vannak, de nekem ez az egész kicsit morálisan ingoványos.

ha neki akarsz jót, én TT Core X5-öt, vagy X71-et mondanék, azok nagyon jók vízhűtésre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67550) monchichi20 válasza fogtunder (#67549) üzenetére


monchichi20
aktív tag

BQ Dark Base 900 az szerintem inkább nekem lenne jobb (44k , a pro 54 lenne)
Ő alapból a Thermaltake The Tower 900 nézte magának amúgy meg V51-et.

Még a TT View 31 (34k) és View 71-et (50k) is néztem neki. (bár ezeket csak mert RGB :)) )

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.