Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68701) Vismajor01 válasza silvergod (#68700) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ez alapján semennyire nincs hely hátul kb

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68702) chopin42 válasza Vismajor01 (#68701) üzenetére


chopin42
őstag

Amit én linkeltem, kb mindenben jobb, de "csak" fekete, te döntesz. 20k alatt a masterbox 5 mesh bestbuy.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68703) Vismajor01 válasza chopin42 (#68702) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem tetszik, hogy a tetején csak sima rácsozás van, és ha nem raksz oda ventit akkor konkrétan lyukas a ház.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68704) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Nincs mostanság valami hangszigetelt ház akció véletlenül?

(#68705) Zοltta válasza Vismajor01 (#68692) üzenetére


Zοltta
senior tag

Nem hiszem, hogy 430at kapok aprón

Ez haverok közt is 340 lesz :D

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#68706) pruzsi válasza abridabri (#68619) üzenetére


pruzsi
őstag

Nos a NZXT H440 EnVyUs mellett döntöttem tegnap érkezett meg.
Nem volt zökkenőmentes az átköltözés mivel a házban lévő alaplap lefogatók közül az egyiken nem volt lyuk a csavarnak,így azt ki kellett venni nos kézzel megmozdíthatatlan volt így fogóval kell szinte kitépni.
Rendben akkor már a többit is kivettem hogy pár extra helyen legyen csavarozva az alaplap ezek is mint a beton bele voltak cövekelve.
Sokkal jobb helyzet nem volt a oldalak és a hdd tartó csavarokkal sem menetük nem a legjobb ráadául végtelenig csavarhatod nincs végleges szorítás. Kábelrendezésnek kialakított hely mégsem akkora mint gondolnánk a felét vissza kellett tolni mert az oldala nem ment rá.
Valamiért néha kis pattogás hallatszik a házból ez talán a műanyag hőtágulása okozza? Nem tudom de fura.
Sound mater app szerint nem lett halkabb a hangkibocsájtás sőt nőtt 2 dbi értékkel.
A mai bekapcsolást követően pedig a psu borítón lévő nzxt logo is megadta magát kiégett gondolom mert a csatlakozások rendben vannak.
Összegezve 10/6 pontot tudok neki adni.

(#68707) silvergod válasza Vismajor01 (#68701) üzenetére


silvergod
őstag

Ez pedig ilyen... részletes videó róla. Szerintem egyik házban sincs túl sok hely a hátlapon... ebben az árkategóriában nekem teljesen jó. Átlagosnak mondanám,nekem az előző házaimban is kb ennyi hely volt..nem valami nagy de elfér benne azért minden.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#68708) chopin42 válasza Vismajor01 (#68703) üzenetére


chopin42
őstag

Van porszűrés, ettől csak jobban szellőzik...A takarítást úgy sem úszod meg időnként, különben porfészek lesz egy idő után és meleggé is válik a helyzet.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68709) Vismajor01


Vismajor01
addikt

[link]
Végül ez a ház lett a befutó. Jobban tetszik a kialaktása mint a master box 5nek, még ha az minőségibb egy kicsit. De pontosan az a config fog benne lakni amit a csóka megemlit a videó végén. Nem nagyon láttam róla amúgy magyar reviewet, úgyhogy majd lehet csinálok egyet ha meglesz a kuckó meg a belevaló.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68710) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Új gép vásárlása előtt állok,és olyan házat szeretnék,amin alul van legalább 2-3 darab USB 3 csatlakozó,mert vannak 2,5 colos külső HDD-im,azokat szeretném hozzá csatlakoztatni,és nem lóghat a levegőben,ha rövid a kábele.
Egyébként olyan házat szeretnék,ami nagyon jól szellőzik.
Mit javasoltok?
Pár ajánlást szeretnék kérni.
Úgy is jó,ha a ház tetején van elég szabad hely az USB HDD-khez.

(#68711) chopin42 válasza Vismajor01 (#68709) üzenetére


chopin42
őstag

Ez a ház egy kalap...szellőzése kb nulla, a full zárt előlap miatt. Remélem nem lesz melege a cuccaidnak :(

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68712) Vismajor01 válasza chopin42 (#68711) üzenetére


Vismajor01
addikt

Majd meglátjuk, sztem alul tud elég levegőt beszivni ha rakok oda fant.

Melege biztos nem lesz a cuccoknak, mivel DVGA nem is lesz a gépben. Ha meg később igen, akkor mérek, és ha kell upgrade.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68713) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok! Milyen kuckót ajánlotok max. 10k-ig? Új, de jöhet használt is, ha jó állapotban van...
Lehetőleg legyen benne porszűrő, átlátszó oldallap, jól szellőzzön, legyen benne sok venti hely (ha lehet, 12cm), ne nézzen ki ocsmányul. Nagyon fontos, hogy alsótápos legyen.

Ezek lennének benne:
Ryzen 5 2600
Gigabyte B450 Aorus M
16GB DDR4
1db Sata III SSD
1db HDD
GTX 275 (Nem sokára lecserélem egy GTX 1070/Ti-re)
Seasonic FOCUS Plus 550w Gold

Köszi!

(#68714) rasotamas válasza FistXL (#68713) üzenetére


rasotamas
veterán

Kissé elrugaszkodott elképzelések ennyi pénzért, de használtban nem lehetetlen megoldani.
A példának okáért vettem tegnap hardverapróról egy igen jó állapotú CoolerMaster 690 II Advanced házat, majdnem mindene megvan, 3 ventilátor amik közül 1 már picit zúg de megolajoztam, persze a házat jól ki kellett takarítani, poros volt, a bekapcsoló gomb ragadt, stb. Mindezért 4 ezer forintot fizettem, elég best buy vétel volt azt hiszem.

Ha ragaszkodsz az újhoz én CoolerMaster Q300L-et vennék 13 körül, ha belefér, de nem vagyok nagy szakértő, viszont azt tudom hogy ez egy elég jó ár-érték arányú ház, ami személy szerint nekem nagyon tetszik és jó megoldások vannak benne pl a mágneses porszűrő előlap és a szabadon elforgatható oldallap a bekapcs/reset gombokkal és az usb-vel.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#68715) Peetmeli


Peetmeli
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy tervezek beszerezni egy Thermaltake View 37 es házat [link] . A kérdés az lenne, hogy ennek a háznak plexi az oldala. Azért valamennyi por bejut a házba és mivel folyamatosan kering benne a levegő, nem mattul be egy idő után? Esetleg tudtok ajánlani valami hasonló kinézetű házat, ami esetleg olcsóbb ennél (46000.-)? Nagyon tetszik az RGB ring design. Sajnos minimum 4, de ha lehet 5 hdd +1 ssd-nek kell benne hely.
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#68716) abridabri válasza Peetmeli (#68715) üzenetére


abridabri
veterán

Asszem valaki nem regen vett ilyen hazat , hatha benez es mond konkret tapasztalatokat.
De ranezesre nem lehet a porral gond hiszen 3db porszuro mogotti befujo ventire 1db kifujo venti jut , tehat tulnyomas van a hazban ,igy nem tud megtapadni a por.
Hasonlo ,de mar edzett uveggel pl a TT Versa J23 Tempered Glass RGB Edition ebben is elfer az 5+1 HDD

(#68717) sixpak válasza Peetmeli (#68715) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hi.
Nekem csak az alján látszik por, pár hét után, üres az alja, a hdd fiókokat kivettem, és az oldallap mögött van 3 hdd és 2 ssd....de nem vészes a porosodása.
Kizárt dolog, hogy megmattuljon a plexi, még nem is hallottam ilyet, a törölgetéssel viszont óvatosan, mert egy légyfing is megkarcolja.
Simán belefér az 5 hdd és az 1 ssd.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#68718) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Volt aki panaszkodott az Evolv X hűtési teljesítményére. Most találtam egy ilyet belőle:
[link]
Milyen lehet? :) :R

(#68719) ates2 válasza smallmer (#68718) üzenetére


ates2
senior tag

durván néz ki :D

(#68720) abridabri válasza smallmer (#68718) üzenetére


abridabri
veterán

Biztos jobb mint az alap Evolv , de 70k-t nem er. Mikor 74k ert mar van Evolv X is

[ Szerkesztve ]

(#68721) ates2 válasza abridabri (#68720) üzenetére


ates2
senior tag

az eleje telibe zárt :U

(#68722) smallmer válasza ates2 (#68721) üzenetére


smallmer
őstag

Minden esetre azt hiszem eldobom az Evolv szériát. Most egyelőre még a Fractal R6 illetve phanteks enthoo pro tg van az első helyen. Mit nézzek még meg szerintetek ebben a kategóriában?

(#68723) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.

Gondolkozok egy ház cserén, mert elég szűkösnek érzem a több mint tíz éve vásárolt Aerocool X202 (-hez hasonló házamat. Felső részén nincs ez a tartó elem, de kb ugyanez)

Több generációt megélt ház, sajnos most egy keveset lemezvágóval ki kellett vágjak belőle ,hogy beleférjen minden.

Szóval jelenleg egy
ASrock z87 Extreme 6 van benne,
4770k - Mugen Sychte 4 PCGH hűtővel (emiatt a belső ventilátort a plexiről ki kellett rakjam házon kívülre
MSI GTX 1080 Ti Gaming X Trio változat, egy Seasonic m12 750W táp
2 WD 3,5 -ös vinyó, meg egy SSD

Nem tudom mit felejtettem ki, de használtan is néznék, viszont full tower érdekelne (bár nem tudom megéri-e)

Használt is érdekel, amennyiben nem moddolt..

HAF X pl, mennyire ajánlott (azon kívül, hogy nincs az összefoglalóban)?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#68724) abridabri válasza ates2 (#68721) üzenetére


abridabri
veterán

Nem zart ,van vagy masfel centi nyilas a haz es a frontpanel kozt
itt jobban latszik.
Phanteks sajat bevallasa szerint 3x nagyobb a frtont es 5x nagyobb a top "vent surface " a sima Evolvhoz kepest.

[ Szerkesztve ]

(#68725) abridabri válasza Dictator^ (#68723) üzenetére


abridabri
veterán

Hat igen azert egy 300W os VGA mar megkovetel egy airflow hazat.
Haf X mai napig az egyik legjobban szellozo haz .
De ebben az arkategoriaban (38k ) mar vannak modernebb hazak pl TG oldallappal , konnyebben tisztithato porszurovel ,tapegyseg takaroval.
Pl : Enthoo pro M (ehez meg venni kell 1db 14es ventit plusszba )
vagy alapbol 4 jo ventivel ellatva :
RL06 TG

[ Szerkesztve ]

(#68726) Dictator^ válasza abridabri (#68725) üzenetére


Dictator^
veterán

Igen, a minap ki kellett szedjem, és hát igen forró volt, pedig afterburner szerint 62 fok felett nem volt.

Nem vagyok mindig híve a használt dolgoknak, de házból lazán vennék, ilyen kategóriás házat, mondjuk olyan 10-25e -ig bezárólag.

Pont ez lett volna a következő kérdésem, hogy van -e modernebb ház? HAF X még tetszik is, elég nagy is, bár a legtöbb frissebb reviewban írták, hogy ma már vannak modernebb házak, amik jobban megérik az árukat.
Hhely tekintetében inkább full towert vennék, igaz moduláris a tápom, de alig tudok benyúlni ha bármit akarok csinálni. Egyszerűen hozzáférhetetlen minden.

Ha van modernebb full tower ház (remélem nem beszéltek le róla), akkor az érdekelne.
HAF 932-ből láttam 15e körül, ezért gondoltam, hogy max 25-ig van esély találni házat. Újabb típust, de használtan.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#68727) abridabri válasza Dictator^ (#68726) üzenetére


abridabri
veterán

Ezert jok a taptakaros hazak , alulra szepen beokadod a kabeleket es el is lehet oket felejteni. Az a par kabel amit meg valojaban hasznalsz (24 pin +8 pin cpu +vga kabel ) tok jol hozzaferheto egy mid towerben is .

Amugy van apron most 20k ert Haf X ,ha az a vagyad ;)

(#68728) Dictator^ válasza abridabri (#68727) üzenetére


Dictator^
veterán

Világos. Most hirtelen nem tudom, de biztos, hogy vehetnék ki kábelt belőle, csak idegesítő volt, hogy amikor meg kellett, akkor nehezen fértem hozzá :D

Azért egy nagyobb házban jól elférnék, az fix. De akkor ezek szerint pl. a Haf X még megéri ezt a pénzt a linkeden?

Jelenleg használom amit írtál:
24 pin-es csatit az alaplapba
8-pinest az alaplapba
2db 8-pinest a vga-ba
2 db molexet a hátsó ventiknek
1 db molexet a hátsó sata kivezetésnek
1 db molexet az oldalsó ventiknek
3 db sata tápcsatit

igaz ez már nem táp, de egy 8 és egy 12cm-es venti a ház elejébe, azok igaz a lapról kapják a kraftot.

Nem tudom mit felejtettem ki, de kb ilyesmi lehet a helyzet..

Szóval az eredeti kérdésre visszatérve, ha a full tower semmilyen helyzetben nem hátrány (súlya nem zavar, mozgathatóság nem zavar), akkor van-e olyan ház, ami ebben az árkategóriában benne van (használtan)?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#68729) abridabri válasza Dictator^ (#68728) üzenetére


abridabri
veterán

Az a baj a full tower hazak mar(pl TT V71 vagy x71 , Enthoo Pro , CM Storm , CM Trooper . Corsair 750d airflow ) sokkal dragabb arkategoria.
Viszont neked "2 WD 3,5 -ös vinyó, meg egy SSD" -vel egyaltalan nincs szukseged full tower hazra, barmelyik modern alsotapos mid tower haz siman elboldogul vele .
itt lathatsz pl egy Enthoo pro M -be epitett konfigot, sehol egy belogo tapkabel . Erre valok a gumis kivezetesek az alaplap hatuljahoz ;)

De ,hogy a kerdesre valaszoljak : igen 20k-t meger a hafX hasznaltan, ujonnan 38at mar nem.

(#68730) Ricsiii


Ricsiii
lelkes újonc

Sziasztok!
Engem az érdekelne, hogy szerintetek milyen a KOLINK VAULT ház.
Érdekelne a véleményetek róla.

(#68731) abridabri válasza Ricsiii (#68730) üzenetére


abridabri
veterán

Szerintem meg senki nem vett itt ilyet,tesztet se talalni rola , de ranezesre teljesen jonak tunik 15k ert. Vegyel egyet es szamolj be rola ;)

[ Szerkesztve ]

(#68732) rasotamas válasza Dictator^ (#68728) üzenetére


rasotamas
veterán

Azt a k*rva, hogy néz ez ki? :(
Mikor ilyen régebbi házam volt nem moduláris táppal (bár a tied az tehát kivehetnéd ami nem kell) elgyűrtem a kábeleket a DVD meghajtó fölé, alá, illetve a DVD és a táp közé felkötegelőztem.
Én lőnék valami értelmeset apróról. A legújabb divat, hogy nincsenek elől meghajtóhelyek, az SSD is alaplapra van csavarozva, ennyire új nekem nem szükséges, szerintem neked se.
Vettem egy CoolerMaster 690 II házat apróról. Ebben még vannak meghajtóhelyek, de már alsótápos, kábelrendezése kiváló, az alaplap mögött van nagy nyílás hűtőt szerelni, fekete a belseje nem fém színű. 4 ezer forint volt, el sem hiszem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#68733) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Két éves zalman neo 9 es házamat szét szedtem venti csere és takarítás céljából ,mostanra instabil lett az egész és minden halk ventitől is rezzeg ,búg az egész ,ezért dobom is azonnal nem idegesítem magam vele.

Rendeltem egy S340 Elite t ,ma kell át vennem ,renélem jól választottam (nekem ez tetszik és megy a butorokhoz is a fehér).
Egy megerősítést kérek ha lehet.

Köszöntem és szép napot! :R

(#68734) Vismajor01 válasza Dictator^ (#68728) üzenetére


Vismajor01
addikt

Jézus...ilyen környzetben tartani egy 1080ti-t, szégyelld össze magad de gyorsan!

Van egy Midgard II is aprón, egyik legjobb kuckó szerintem. Az is jó lenne neked.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68735) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#68710) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Vélemény?
Intel processzor kerül majd bele,egyenlőre ennyi a biztos.
Kb.40000 lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#68736) rasotamas válasza Vismajor01 (#68734) üzenetére


rasotamas
veterán

Megnéztem azt a házat, 2 megjegyzésem lenne:

- Az előlapja full zárt, ilyet nem vennék.
- Tiszta karc. Különb állapotban van a CoolerMaster CM690 II amit 4 ezerért vettem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#68737) rasotamas válasza Kezdő vagyok (#68735) üzenetére


rasotamas
veterán

Én nem értem te mit akarsz. Lehet kapni asztalra HDD dokkolót, illetve az én házam tetején van 1 darab beépítve.
Azt meg, hogy Intel proci megy bele végképp nem értem hogy jön ide.
Hő szempontjából Intel procik is vannak 0-150W-ig és AMD procik is.
Kompatibilitás szempontjából minden házba bele lehet tenni Intel és AMD konfigot is.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#68738) Ricsiii válasza abridabri (#68731) üzenetére


Ricsiii
lelkes újonc

Rendben azért köszi :DD

(#68739) Grózi válasza TechN7ne (#68733) üzenetére


Grózi
veterán

A front intake-je nagyon gyenge annak a háznak-nem fog fázni bent a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#68740) TechN7ne válasza Grózi (#68739) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Uhh ,ez azt jelenti hogy a zalman neo is hűvösebb? :F
Esetleg egy teli ablak üveges fehér más alternatíva?

(#68741) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Esetleg Phanteks Eclipse P400S ?

(#68742) Grózi válasza TechN7ne (#68741) üzenetére


Grózi
veterán

Ha mindenképp zárt előlaposat néznél,akkor inkább apróról H440 jó áron.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#68743) TechN7ne válasza Grózi (#68742) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Feltünt még hogy nem vészes az ára: Chieftec GL-01B-OP SCORPION
Ez is gáz?
Körbenézek aprón is. :R

(#68744) Vismajor01 válasza rasotamas (#68736) üzenetére


Vismajor01
addikt

Egyáltalán nem zárt elől, 3 éve amikor én vettem akkor itt ph-s házteszten (ShellKretor tollából) a legjobb hűtéssel rendelkezett ebben az árkategóriában. Hogy az az adott ház mennyire karcos azt nem tudom, nem néztem.

Edit: Én Midgard II-ről beszéltem, ami nyitott elől, ez tényleg "zárt", csak felül és alul van nyilás.

Valaki tudja h ShellKretor háztesztjei elérhetőek valahol?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68745) ates2


ates2
senior tag

Bakker NZXT H500-ba beraktam egy másik CPU hűtőt és kb éppen hogy elfér a 1080Ti vizes bordája meg a csöve a hűtő alá :U tényleg kell nagyobb ház így nagyon nyomorog a házban minden :O :U

(#68746) ates2 válasza ates2 (#68745) üzenetére


ates2
senior tag

Úgy,hogy tuti veszek egy Thermaltake core V41-et az elégé tágas illetve szellős.

(#68747) Grózi válasza TechN7ne (#68743) üzenetére


Grózi
veterán

Nem ismerem,de ennyi pénzért 3 rgb ventivel+digitális kijelzővel valószínű,hogy máshol spóroltak rendesen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#68748) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok a Cooler Master MASTERBOX 5t töl mi a vélemény ? ma vettem egyet 6E ft ért :D

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#68749) jeni válasza gery14 (#68748) üzenetére


jeni
félisten

Nagyon apró pénzért vettél egy jót :DD

(#68750) gery14 válasza jeni (#68749) üzenetére


gery14
senior tag

Na annak en is örülök hirtelen felindulás volt :DD

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.