Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67401) chopin42 válasza Chereiose (#67400) üzenetére


chopin42
őstag

2, de ha nem jók, cseréled őket, 16k+8-ért veszel bele 2 normális ventit előre, az egyik gyárit meg hátul leszabályozod. Végeredmény: fehér gépház, 4 ventivel, 24k.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#67402) Chereiose válasza chopin42 (#67401) üzenetére


Chereiose
addikt

De ebből hol árulnak fehéret? Csak feketét látok :F

(#67403) chopin42 válasza Chereiose (#67402) üzenetére


chopin42
őstag

Fehér
De amúgy használd a keresőt. Sok információt megtalálhatsz úgy :) (nem bántásból).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#67404) Chereiose válasza chopin42 (#67403) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszi köszi :R Kár, hogy pcx-ben nincs, ott rakatnám össze :(((

Ilyen ár körül van még esetleg, ami megközelíti ezt? :U

[ Szerkesztve ]

(#67405) chopin42 válasza Chereiose (#67404) üzenetére


chopin42
őstag

Nézegetem, de nincs, röviden.
Irány a ventis topik, kérd Grózi ajánlatát, már ami a ventiket illeti :D
Ja, hogy te össze akarod szereltetni...na annak az árából, amit a gány munkáért elkérnek, nyugodtan vehetsz jobb gépházat :D
Az adatlapomon található gépet is magam raktam össze, hozzátenném, először. Hidd el, pici odafigyelés, előkészület, és pofon egyszerű, szórakoztató...ha a gépház jól szerelhető :D
Én SOHA TÖBBÉ nem csináltatom mással, max, ha egyszer épített vízre adom a fejem, lehet, hogy áthívok egy hozzértőt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#67406) Chereiose válasza chopin42 (#67405) üzenetére


Chereiose
addikt

Célszerű belerakni legalább 1-et, ha már összerakatom?

(#67407) chopin42 válasza Chereiose (#67406) üzenetére


chopin42
őstag

Fentebb írtam, ami a szerelést illeti.
Amúgy nem tudom te hol nézelődsz:Pcx masterbox fehér.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#67408) Chereiose válasza chopin42 (#67407) üzenetére


Chereiose
addikt

Legutóbb egészen jól megcsinálták nekem, nem volt gond az összeszereléssel a PCX-nél. Nekem kedvem sincs meg nem is merem összerakni magam :DDD

Valahogy én nem találtam a fehér gépházat ott, na mindeg még jó, hogy te igen :D

Hűtőből nem tudom milyet érdemes beletetetni, régen be quiet pure wingseket szereltünk be.

[ Szerkesztve ]

(#67409) bobsurf válasza fogtunder (#67386) üzenetére


bobsurf
senior tag

Helló!

Én top ra gondoltam.

Thx,
Bob

(#67410) fogtunder válasza Chereiose (#67404) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A fehéret ne. Zárt az eleje, nem tud bemenni a levegő. A rácsos fekete viszont jó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67411) fogtunder válasza chopin42 (#67407) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van a Masterbox 5-nek több változata, a teli előlapos fehér, a plexis elejű, RGB-s hányás, ezekkel ugyanaz a gond, csak alul van nyílás a levegőnek, ami a lehető legrosszabb megoldás, irodai, DGPU nélküli gépekhez jók lehetnek, egyébként kerülendők.

meg a rácsos elejűnek két változata, 5,25" hellyel és anélkül, és ezeknek az ablakos, ablak nélküli verziója, ezek az ajánlottak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67412) fogtunder válasza bobsurf (#67409) üzenetére


fogtunder
nagyúr

keretet nem írtál, ilyenkor alapesetben Phanteks Enthoo Pro M-et és variánsait szoktam mondani, de a nagyobb Enthoo Pro is megfelel.

a Thermaltake házak felső rögzítősínje is elég jó, Core V31 és Core X31 jó lehet.

Fractal Design Define S is szóba jöhet, itt viszont kinyitod a tetejét, nem lesz fent porszűrő, ez akkor lehet hátrány, ha poros a környezet, mert mikor áll a gép, beleszállhat a por.

jó az NZXT Noctis 450 is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67413) fogtunder válasza kalozhun100 (#67391) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mindenképpen valami nyitott elejű,

Fractal Meshify C és Mini C
Phanteks Enthoo Pro M TG és SE
Silverstone Primera PM01 TG

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67414) fogtunder válasza -Ben- (#67388) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem, de még a gyártót sem.

viszont ránézésre is szar konstrukció, nincs ahol bemenjen a levegő, maximális parasztvakítás, minimális funkcionalitás, én messzire kerülném.

a padlószűnyeg nem gond, ha marad a ház alatt 2-3cm hely, amúgy én raknék alá egy méretre vágott bútorlap/rétegelt lemez darabot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67415) bobsurf válasza fogtunder (#67412) üzenetére


bobsurf
senior tag

Húúú, ez kimerítő lista volt.
Köszönöm! :R :R :R

Kinézetre a 2 TT maradt versenyben nálam...

(#67416) fogtunder válasza bobsurf (#67415) üzenetére


fogtunder
nagyúr

abból ha esetleg később mégis légre váltanál, az X31 jobb, mert szélesebb és kevésbé limitál ilyen téren.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67417) chopin42 válasza fogtunder (#67411) üzenetére


chopin42
őstag

Bakker, ennyire nem néztem utána (mondjuk a kolléga sem keresgélt valami alaposan).
Álmomban nem gondoltam, hogy a fehér teli előlapos, azt hittem rács van azon is...no m1. Reméljük olvassa a topikot.
Egyébként fehéret keresett.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#67418) -Ben- válasza fogtunder (#67414) üzenetére


-Ben-
veterán

Esetleg ez jobb választás lenne? Igaz, ebbe kellene még pörgettyű, mert csak egyet raktak bele ....

(#67419) fogtunder válasza -Ben- (#67418) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pont ugyanaz a konstrukció, csak talán jobb minőségben valamivel. hasonló kinézetben a Phanteks P400-at tudom ajánlani, az se egy szellőzés bajnok, de egy i5+1060 konfighoz még jó, ha van elől két értelmes venti.

de a legjobb az lenne, ha megválaszolnád az összefoglaló elején lévő kérdéseket, a design nyelv nagyjából megvan, csak a többi a kérdés.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67420) fogtunder válasza chopin42 (#67417) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudom, de az nem nagyon van és utólag írta is, hogy azt el tudja engedni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67421) -Ben- válasza fogtunder (#67419) üzenetére


-Ben-
veterán

Az a helyzet, hogy jelenleg egy botrányosan vacak, filléres „Mercury” házban van a gépem kb. 8 éve. A csere oka elsősorban az, hogy a kábelek tekeregnek mindenütt, átláthatatlan az egész, nehéz szerelni, stb... Másrészt nem lenne rossz valami szebb kinézetű ház. :) Játékra egyáltalán nem használom, nagy hűtők sincsenek a gépben, 1 HDD, 1 SSD, 1 LP VGA. A kinézettel kapcsolatosan inkább csak annyi kritérium van, hogy lehetőleg fekete-piros vagy egyszerű ezüst legyen. Összegben max. 15k -ig mennék el.

+1: esetleg az nem hátrány, ha kissé nagyobb a talpa, hogy ne közvetlenül szívja a padlószőnyeget....

[ Szerkesztve ]

(#67422) Chereiose válasza fogtunder (#67410) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, akkor marad a fekete. Szerinted melyik jobb, a masterbox 5 vagy a Zalman Z9 Neo? Árban ugyanaz a kettő kb, viszont a zalmanban 5 venti van, ami lehet problémásabb nekem, mert hangos lenne nagyon.

(#67423) shifty!


shifty!
senior tag

Bocsánat, nem türelmetlenségből, csak úgy látom kimaradt eddig.
A korábbi kérdésemre van valakinek ajánlása? :) :R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#67424) fogtunder válasza Chereiose (#67422) üzenetére


fogtunder
nagyúr

inkább a Masterbox. jobban szellőzik, legalább lehet szabályozni a ventit, amit adnak hozzá és a porszűrők is jobbak. a Zalman akkor jó, ha bírja az ember a reptereket ;]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67425) fogtunder válasza shifty! (#67423) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Focus G, Corsair Spec 04, CM Masterbox 5

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67426) Chereiose válasza fogtunder (#67424) üzenetére


Chereiose
addikt

:R

Írták, hogy jobban megéri apróról venni gépházat, mert ugyanennyiért jobbakat találni itt. Te mit vennél ebben a 16-20k-s ársávban?

(#67427) fogtunder válasza Chereiose (#67426) üzenetére


fogtunder
nagyúr

apróról ajánlani azért nehéz, mert ahhoz át kellene nyálaznom az apróhirdetéseket, hogy mi a kínálat és erre mostanában egyszerűen nincs időm, a 20-30 közötti ajánlott házakat érdemes keresni, hátha találsz valamit. pl. NZXT S340 szokott lenni ilyen árban többnyire, az se rossz, de folyamatosan változik a kínálat egyértelmű okokból.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67428) bobsurf válasza fogtunder (#67416) üzenetére


bobsurf
senior tag

Előkerült most a masterbox 5 is. Ránézésre ez sem rossz. (ha lemondok a top radiról)

X31 vs masterbox 5 ben melyikre szavaznál?

(#67429) shifty! válasza fogtunder (#67425) üzenetére


shifty!
senior tag

Majdnem megfelel a kért kritériumoknak, kivéve mindent amit leírtam és amitől én magamtól nem találtam megfelelő megoldást. De akkor keresek tovább magam...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#67430) fogtunder válasza bobsurf (#67428) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én leginkább egyiket se, vagy Phanteks Enthoo Pro M-et, vagy Fractal Define S-t vennék :D

a Vega nem nagyon fogja szeretni a front mount radiátort, szóval inkább X31.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67431) fogtunder válasza shifty! (#67429) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ne keress, invertált belső ennyi pénzért nem lesz. a jobboldali ablaknak semmi köze a vízszintes alaplaphoz, ilyenkor fejjel lefelé kell beépíteni az alaplapot, a VGA lesz felül.

a legolcsóbb, ami hirtelen eszembe jut, a Corsair 600c.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67432) Chereiose válasza fogtunder (#67427) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem. Korábban pont az említett NZXT-m volt, nem rossz az sem bár pl a csavarok minősége elég gagyi volt szerintem.

(#67433) Chereiose


Chereiose
addikt

Erről [link] mi a vélemény? Olvasom, hogy hangszigetelt, ami nekem fontos lenne és az ablak nem érdekel, hogy nincsen. Ha halkabb számottevően mint a masterbox 5, akkor érdekelne ez.

(#67434) -Ben- válasza fogtunder (#67419) üzenetére


-Ben-
veterán

Még ezt a kettőt találtam: 1. 2.

Az első jobban tetszik, a másodiknak viszont jobb lehet a szellőzése.

(#67435) fogtunder válasza -Ben- (#67434) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát én ezek közül egyiket se. Fractal Focus G, Corsair Spec 04, ha nem egy zörgő bádogdobozt akarsz. ezek se lesznek a minőség csúcsa, de nagy valószínűséggel nem fognak úgy rezonálni, mint egy mélynyomó membránja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67436) bobsurf válasza fogtunder (#67430) üzenetére


bobsurf
senior tag

Jó, h mondod. Ezt a Phanteks-et elsőre elnéztem. Ez így jónak tűnik.
:R :R :R

(#67437) -Ben- válasza fogtunder (#67435) üzenetére


-Ben-
veterán

A Fractal Focus G jó lesz! Köszönöm szépen! :R

(#67438) shifty! válasza fogtunder (#67431) üzenetére


shifty!
senior tag

Erről a típusról mi a vélemény?
Elvileg megfelel, lévén mATX standardos, a minőségére kiváncsi lennék, hátha van valakinek tapasztalata. :R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#67439) BogyóBP válasza shifty! (#67438) üzenetére


BogyóBP
addikt

Egyszer szereltem egy ilyent, nem szivesen emlékszem vissza az élményekre. Nekem legalábbis nagyon nehézkesen ment. Ráadásul az anyaga meg szvsz vacak.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67440) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Kivettem a konfigot a Lian li 330 házamból és az ilyen habszivacson amit az alaplaphoz szoktak adni összeraktam újra a táppal meg a vga val és úgy kötöttem be a rendszerbe és úgy jó a kép. Igaz erősen fényes de legalább nem életlen. Ha a házban van, akkor a kép pont annyival életlenebb hogy bántsa a szemem, vagy vibrál vagy nemtudom nem értem, a ház okozhat ilyent? Régebben egy Fractal Design házban jó volt, az előtte lévő inwin be meg vagy ilyen vagy olyan. Fogalmam sincs mit tegyek mi a következő lépés amit ellenőriznem kéne, mert a házon kivül minden komponens ugyanaz és most jó csak mint emlitettem nem a házban van. Lehet hogy a házban valami interferencia van/keletkezik ami zavarja?

Azt hittem ez tök mindegy az ember milyen házat vesz.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67441) fogtunder válasza shifty! (#67438) üzenetére


fogtunder
nagyúr

rajta van az ajánlott listán, ha bejön, akkor nyugodtan vehető. az anyagminőség nem a világ vége, de rendben van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67442) shifty! válasza fogtunder (#67441) üzenetére


shifty!
senior tag

&BogyóBP Köszi a visszajelzést. Most tértem vissza több évnyi laposozás után az asztali világba, kiindulási alapnak egy szép és szépen berendezhető házat szeretnék. Mivel nagyon sok alkatrész nem fog cserélődni és nincsenek nagy igényeim, szerintem ez lesz az ideális kezdés. :R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#67443) fogtunder válasza shifty! (#67442) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én mATX méretben mondjuk inkább vennék Fractal Define Mini C-t, vagy Meshify Mini C-t.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67444) shifty! válasza fogtunder (#67443) üzenetére


shifty!
senior tag

Mindkettő tetszik, és árban sincsenek felette sokkal a keretnek, de azt nem tudom megváltoztatni, hogy a ház az asztalon balra lesz a falnál, 90°-kal beforgatni, hogy az ablak felém nézzen nincs helyem, mert az asztallap keskeny, teljesen zárt kivitelt meg nem tennék fel az asztalra. Ezek miatt kerestem fekvő alaplapos, variálható oldallapos házat, és egy Logoutos teszt alapján ez megfelelne ezeknek a kritériumoknak.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#67445) fogtunder válasza shifty! (#67444) üzenetére


fogtunder
nagyúr

megfelel, viszont a másik kettőben a műanyagok jobb minőségűek, jobb a porszűrés. nekem is a bal oldali elhelyezés lenne alapból a kényelmes, de átvariáltam az asztalon a dolgok helyét és ment jobb oldalra, csak kelltt hozzá egy kétkaros monitor állvány. nyilván nem megoldható minden esetben, de kis kreativitással lehet megoldható az is.

nem rossz a V21 se amúgy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67446) chopin42


chopin42
őstag

Lehet noob vagyok, de érdekelne, van-e valami útmutatás egyedi 5.25 takarók készítéséhez, vagy lehet kapni őket külön?
Az entho pro gyári takaróit akarnám rácsosra cserélni, hogy kicsit (még) jobban szellőzzön.
Valami ilyesmire gondoltam:

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#67447) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék egy új házat a jelenlegi Bitfenix Prodigy M helyett. Sajnos szűkös lett, nagyon gyorsan felmelegszik.
Fontos lenne, hogy jól szellőzzön, aránylag kis méretű legyen (mATX) és a dizájn sem utolsó. Az ára 20 ezer alatt legyen.
Én a Corsair 88R-t néztem ki. Méretben és dizájnban ez nekem bejön. Erről vélemény?

(#67449) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Corsair Obsidian 750D házam van. A konfigom az adatlapomon olvasható, ami a lényeg, hogy léghűtéses custom VGA és Corsair H110 280mm (2x140mm ventis alul felül) CPU radiátort használok 1 HDD és 2 SSD-vel.

Elsődlegesen a VGA-t szeretném jobban lehűteni, ilyen célra mely házakat ajánlanátok?
(tudom vegyek kompakt vizes gpu-t de azt nem tervezek)
Egyes játékoknál nyáron 75 fokra is felmegy a VGA (gyári venti profillal), örülnék neki, ha tudnám pár fokkal csökkenteni...

Ár max 60.000 Ft.
Méret mindegy.

Jelenleg kb így néz ki most a házam elrendezése (összes venti custom):

(#67450) chopin42 válasza Anubris (#67449) üzenetére


chopin42
őstag

Szerény véleményem szerint egy gtx 1080-nak nyáron nem sok a 75 fok, de ha sokallod, állíts venti profilt. A gaming x kiadás az egyik legjobb léghűtés, de gyárilag a csendre van belőve. Tekerd feljebb. Illetve a felső hdd-racket (moduláris ház elvileg?) vedd ki, így több levegő megy be a vga-hoz.
Egyébként nézz olyan házat, amelynek rácsos az eleje, ebben majd fogtunder tud jobban segíteni, nem akarok hülyeséget ajánlani.
Én Phanteks Entho Pro-t használok, roppant megelégedettséggel.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.