Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) fogtunder válasza Bici (#67738) üzenetére


fogtunder
nagyúr

többek között ezért mondtam az S-t, ott nem lett volna gondod a kábelezéssel, a Meshify és a Define C azért tud kihívásokat tartogatni ilyen szempontból, nálam így néz ki, nem volt egy sétagalopp, de azért befért minden:

szintén merev kábelek és szintén formára kellett hajlítani a SATA tápkábelt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67752) Bici válasza fogtunder (#67751) üzenetére


Bici
félisten

Nekem is hasonlóan néz ki. :K
Az S-sel az volt a bajom, hogy a két db meglévö 6TB-os winyót nem akprtam 400nap müködés után függölegesbe fordítani. A WD ezt kifejezetten nem ajánlja.
Nem tudom eldönteni a sok ellentmondó vélemény alapján, hogy jogos-e ez a félelem, de a C verzió kompromisszumai kisebbnek tüntek, mint a két 60k-s winyó veszélyeztetése.

Azért összességében nagyon tetszik a ház, kicsit sem bántam meg. :N

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67753) Krogoth válasza fogtunder (#67749) üzenetére


Krogoth
senior tag

Köszi, ez lett az eredmény: FRACTAL DESIGN Define R6 fekete

(#67754) Lokids válasza fogtunder (#67748) üzenetére


Lokids
addikt

Hát én nem tudok eligazodni. SE-t egyedül Iponnál találtam 45K-ért, de az meg máshogy néz ki, mint ami a Phanteks honlapon van. Sőt a gyártó honlapján ugyanaz a termékkód. Így elég nehéz keresni. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#67755) fogtunder válasza Lokids (#67754) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Merlin

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67756) Pakmara válasza fogtunder (#67747) üzenetére


Pakmara
őstag

Értem, akkor majd keresőzöm.

Köszi, Pakmara

(#67757) abridabri válasza fogtunder (#67748) üzenetére


abridabri
veterán

"az RL06 minőségben a Meshify alatt van azért, nincs elől rendes porszűrője se. "
Na azert ez nem igaz, 100x jobb porszuroje van mint barmelyik mas gyarto hazanak : [link] (ugyanilyen van a pm01 ben is hajszalra )
De az viszont a Meshify meleltt szol ,hogy TG oldallapos ,nem plexi . Bar letezik TG-s verzioju RL06 is (PRO).

[ Szerkesztve ]

(#67758) fogtunder válasza abridabri (#67757) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Köszi, erre rosszul emlékeztem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67759) Pakmara válasza Pakmara (#67756) üzenetére


Pakmara
őstag

Akkor az első megintés után szabályosan: Számítógép házat keresek a jelenlegi és remélhetőleg a majdani konfigomnak.

Konfig: ATX alaplap (ASUS B350 Prime 30,5 cm*23.7 cm); Ryzen 1600-on egy Brocken 3 (165 mm magas) csücsül; egy 7200-es HDD, egy sata csatlakozós SSD és egy 5.25”-es optikai meghajtó van a gépben (ez utóbbi okozza a legnagyobb problémát a kinézett házak kapcsán), nomeg 2 RAM modul. A GPU egy Gigabyte GTX1050 Ti OC 4GB GDDR5 GV-N105TOC-4GD (191 mm hosszú; táp csati nélküli). Gpu-ból lehet idővel lesz más (nagyobb) a többi komponenst darabszámban nem tervezem bővíteni.

Léghűtést szeretnék. A keret nagyon max 30,0 e Ft. Jelenleg egy első generációs CM 690-em van. Nem lenne rossz, ha a ház egy kicsit kisebb lenne, de nagyobbat nem igazán szeretnék.

Elvárások a külsejével szemben: teli szálcsiszolt designú front; TG oldal és PSU cover. Amiket eddig néztem az ajánlott házak listájáról:

Define C TG: mérsékelten hangszigetelt; kompakt méret; porszűrős; van cover és tg oldal belefér a keretbe. Külsőre&méretre ez jön be a legjobban, ha lenne benne 5.25” tuti ezt venném.

Thermaltake Suppressor F31 TG: Erre kérdeztem korábban és visszaolvasva jók a tapasztalatok vele. Itt is van porszűrés, olcsóbb mint a Fractal, van benne 5.25”. Ami nem tetszik annyira, hogy nagyobb, mint a fractal (gondolom pont a 5.25” miatt kell h az legyen) és táp covert csak plusz pénzért lehet venni hozzá ha lehet kapni itthon egyáltalán külön és nem is ér végig a ház alján ami nem tetszik.

Még tetszik a Be Quiet Silent Base 600 is. Épphogy belefér a hűtő (167 mm a limit), van 5.25” bay., porszűrős-hangszigetelt. TG viszont feláras (+10e) PSU covert meg csak a 900-as szériához gyártanak, ahogy nézem.

Van olyan ház amit még érdemes lehet megnéznem a fenti paraméterek alapján? Talán a fractal áll legközelebb az elképzeléseimhez, de nem feltétlen engedném el a belső optikai meghajtót.

Köszi, Pakmara

(#67760) fogtunder válasza Pakmara (#67759) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ne vedd annak, csak mindenkinek könnyebb az élete, ha úgy kérdezel, hogy benne legyen minden, megspórolunk pár felesleges kört, hamarabb lesz válasz is. én mindig ezzel kezdem, az esetek legalább felében nem is kel beírni a topikba, mert olvasok 10 percet és tudom, amit kell.

az F31 műanyag előlapja azért gyengébb hatást kelt, mint amiket a Fractal használ, maga a ház elég masszív, de nekem mondjuk a táptakaró sem jön be igazán optikailag.

ha el tudod engedni az optikai meghajtót, akkor Define C TG. nem tudom, milyen gyakran használod, de ritka használatnál egy USB-s megoldás is megteszi, én évek óta élek nélküle teljes életet :) ez nyilván egyénfüggő, de én inkább ezt áldoznám be, ha kisebbet akarsz a mostaninál, akkor sok választás nincs.

a Define R6 böszme drága sajnos, pedig ez felelne meg mindenben. a SB600-nak nemsokára lesz frissített verziója SB601 néven, hogy mikor azt nem tudom megmondani, de ebből lesz táptakarós TG-s verzió.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67761) Pakmara válasza fogtunder (#67760) üzenetére


Pakmara
őstag

Köszi. Valószínű Fractal lesz akkor. Igen néztem, hogy az R6 mindent tud amit szeretnék de nagy és drága. SB600 jelen áron kb 2 e Ft-al több, de ugye se TG se cover. Amit ha a következő modellhez adnak biztos több lesz még további 8-10 e Ft-al.

(#67762) dudu5130


dudu5130
őstag

Üdv! Érdeklődnék, hogy valakinek van tapasztalata a Deepcool D-Shield V2 házról? Méretre és kinézetre is jó lenne nekem de az ára az aggasztóan olcsó. Milyen minőségű anyag lehet? Elég tágas és szellőzés szempontjából is jónak tűnik. Nekem nem kellene több egy háztól.

(#67763) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Olyan házat keresek, aminek min. 2db 5.25" helye van, hogy mobil rack kereteket tehessek bele. Hotswapos NAS-t szeretnék csinálni.
A lényeg, hogy minél kisebb legyen a ház.
Valami ilyesmire gondolok:
[link]
Más megkötésem egyelőre nincs.
Tudtok ajánlani most kaphatót?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#67764) syIex


syIex
veterán

Megjött az 570X és át is költöztem bele. Kisebb, mint az XPredator V2 volt, de egyszerűbb és letisztultabb is egyben ami a lényeg volt. Bátran tudom ajánlani csak az üveg miatt sokszor kell takarítani! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#67765) banánocska


banánocska
aktív tag

Sziasztok,

Nézegettem a Zalman Z11 Neo, ill. Plus házakat. Mennyire különböznek egymástól? Esztétikailag látni hogy hasonló, de tudásban/szerelhetőségben?

[ Szerkesztve ]

(#67766) fogtunder válasza banánocska (#67765) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Plusnak legalább van elől rácsa, hogy tudjon szellőzni, de egyébként én nem ajánlom egyiket se, ha nem kell a sok meghajtóhely, ilyen árban a CM Masterbox 5 Mesh a nyerő.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67767) fogtunder válasza Proci85 (#67763) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nem sok ilyen van, nekem hirtelen egy se jut eszembe konkrétan.

de azért megkérdezem, hogy biztosan kell az a hot-swap, vagy csak a szokásos romantikus elképzelés, hogy majd milyen jó lesz, ha cserélgetni kell a HDD-ket? volt nekem is olyan NAS, ami tudta, de mikor HDD-t kellett cserélni a legkisebb gondom volt, hogy le kellett addig állítani a gépet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67768) banánocska válasza fogtunder (#67766) üzenetére


banánocska
aktív tag

Néztem már őt is, bár ami tetszik a Zalmanban, a tetőre szerelhető 2 venti, és az oldalt lévő 2x80mm led-es ventik. Így a légáramlás jobb a gépben, nem? Bár a CM-ben elől van 3 120mm-es, és hátul 1db.

Próbálom elképzelni a Zalman légáramlását, és a ventik pontos elhelyezését. este tüzetesebben utánanézek.

A CM miben jobb a kategóriájában?

Szerk:
Látom már. Anyaghasználat, és sokkal "szellősebb". Így sikerül pár fokot még leszedni a gép belsejéből.
A gyári ventiket érdemes lecserélni? Hangosak? Brocken 3 hűtővel teljesítenének szolgálatot.

[ Szerkesztve ]

(#67769) fogtunder válasza banánocska (#67768) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a két 80mm-es venti csak arra jó, hogy hangos legyen. a legtöbb esetben semmit sem nyersz azzal, ha fentre is raksz ventiket, sőt, a fenti első slotban lévő el tudja szívni a CPU hűtő elől a friss levegőt, amivel ront a hűtésen.

egy átlagos, mondjuk i5+1060 kombóhoz előre 2-3, hátra 1 venti elég szokott lenni, csak azok jók is legyenek. én személy szerint a gyári ventiket már ki se próbálom, ha költözök, mindig mennek be a jól bevált Lepa bol.Quietek és kész. ha nem vagy érzékeny a zajra, azért többnyire a gyáriak is használhatóak, csak alacsony forulaton nem lesz sok légszállítás, ahol meg lesz, ott zaj is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67770) banánocska válasza fogtunder (#67769) üzenetére


banánocska
aktív tag

Erre gondolsz?

Mert irgalmatlanul jól néz ki!

(#67771) fogtunder válasza banánocska (#67770) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, csak nekem kék van. alacsony fordulaton elég halk, de azért küld át levegőt is, 1000rpm között megjön a szélzaj, de motorhangja akkor sincs.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67772) syIex


syIex
veterán

Amint mondtam beköltöztem teljesen és msot lettem kész vele. Még a ram-on gondolkozom, hogy cseréljem-e ki egy Tridnet Z-re az RGB miatt....:DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#67773) dudu5130 válasza syIex (#67772) üzenetére


dudu5130
őstag

Megéri ez a ház azt az árat amit kérnek érte?

(#67774) syIex válasza dudu5130 (#67773) üzenetére


syIex
veterán

Nekem megérte. Szerintem könnyen szerelhető és eszméletlenül jól néz ki. Legalábbis az én véleményem szerint. :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#67775) fogtunder válasza dudu5130 (#67773) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Itt már az a kérdés, hogy ez a design neked megéri-e a felárat. Mert amúgy funkciók téren nem nyújt többet, mint mondjuk a DB700, aminek teljesen át lehet építeni a belsejét.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67776) abridabri válasza syIex (#67772) üzenetére


abridabri
veterán

Forditva raktad be a hatso ventit, amugy rendben van :K

(#67777) syIex válasza abridabri (#67776) üzenetére


syIex
veterán

Direkt van úgy, de köszönöm. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#67778) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv!
Olyan házat keresek ami üveg elöl és oldalt is. Ventik rgb sek de az is jó ha nem azok viszont akkor olyan ventiket tudtok mondani hozzá ami rgb és csendes? a ház legyen lehetőleg jól sigetelt. Vagyis porszürő lehetőleg legyen mindenhol. Ár olyan 20-25k előre is köszi

(#67779) abridabri válasza syIex (#67777) üzenetére


abridabri
veterán

Az mas , ez esetben javaslok venni egy minosegi porszurot oda ;)

(#67780) dudu5130


dudu5130
őstag

Én most a Raidmax Alpha Prime házzal szemezgetek. Sajnos magyar nyelven íródott dolgokat nem találtam róla így titeket kérdezlek, hogy milyen minőséget képviselhet. Érdemes megvenni?

(#67781) Proci85 válasza fogtunder (#67767) üzenetére


Proci85
senior tag

Szia!
Igen, a hotswap tuti használva lenne. A cél az, hogy a régi asztali PC-mben lévő hotswap kereteket tudjam használni. [link] Van 2 beépített keretem és 4 fiókom. Ezekben 1TB-s vinyók.
Egy ideje laptopot használok és szeretném használni ezeket a vinyókat. Sajnos az USB-s HDD dokkolók nem váltak be (nagyobb adatmozgatásnál resetelt az USB port), így gondoltam összerakok egy kis gépet, bele 2 hotswap keretet és wifin fájlszerverként elérem. Vinyó cserénél némi távoli rájelentkezés, mókolás kell, de belefér.

[ Szerkesztve ]

(#67782) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Egy Fractal Design Define Mini C bekapcsoló gombja egyre sűrűbben beragad, kezdi megadni magát. Esetleg kishazánkban van olyan üzlet, ahol lehet ilyen alkatrészeket rendelni [link]?
Vagy ha valaki tud egy normális külső on/off gombot, az is érdekel, mert ebay-en ali-n csak pár dolláros vackokat találtam!
Előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#67783) Lokids


Lokids
addikt

Na végre összeraktam a H500P házam.
1 negatívumot tudnék kiemelni: A hosszúkás covert nem tudtam visszarakni, mert a táp kábel (12 pines) henger alakban van harisnyázva és egyszerűen nem fért alá. És a HDD-k felöl jövő sata és tápkábelt is nyomná alul rendesen. Így az nem került vissza. Továbbá mivel zárt az az oldallap, nem látni a kábeleket amúgy sem, így tulajdonképpen egyik cover sem rejt el semmit.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#67784) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Vajon ez a Dell mini torony tud micro ATX vagy mini ITX alaplapot fogadni?

Alaplap topicban próbáltak tippeket adni. Igazából szülők gépe, többnyire böngészés, néha filmnézés történik rajta és lecserélném a "belsejét" :)
Ha megy bele micro akkor házat legalább nem kéne vennem.

köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#67785) fogtunder válasza cintula187 (#67784) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem láttam a linknél, hogy pontosan milyen méret, de az ilyen gépekben gyakori, hogy nem szabvány, vagy BTX lap van, szóval ezt így nehéz megmondani. Azzal jársz a legjobban, ha kinyitod és leméred, én nem merek így semmit se mondani, nem ismerem őket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67786) mgabi válasza syIex (#67772) üzenetére


mgabi
senior tag

Már itt a Karácsony? :)

(#67787) cintula187 válasza fogtunder (#67785) üzenetére


cintula187
addikt

Értelek köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#67788) roli1208


roli1208
csendes tag

Sziasztok srácok, lányok! Be quiet! pure base 600 window-ról vélemény? Ár-érték arányban milyen? Szellőzése és a kábelelvezetés valamint az anyagminőség jó? Ha már ennyit kiadok házra nem akarok lukra futni. Esetleg ilyesmi áron ha valaki tud mást szívesen várom.

(#67789) fogtunder válasza roli1208 (#67788) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem rossz, csak drága, ennyiért már nagyon sok mindent lehet venni. összefoglaló eleje, válaszolsz a kérdésekre, aztán folytassuk onnan.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67790) roli1208 válasza fogtunder (#67789) üzenetére


roli1208
csendes tag

Atx lap beleférjen, üveg oldal, gtx 1060 elférjen s ne legyen túl csicsás, inkább valami egyszerűbb. A leglényegesebb a hűtés és a dizájn a zajszint csak másodlagos szempont, nyilván ne legyen tank hangja, de egy kicsi búgás belefér. Ár pedig 30.000. (+1-3 ezer nem számít ha azért jobbat kapni)

[ Szerkesztve ]

(#67791) Lokids válasza roli1208 (#67790) üzenetére


Lokids
addikt

Meshify C? Szinte adja magát. Esetleg RL06.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#67792) roli1208 válasza Lokids (#67791) üzenetére


roli1208
csendes tag

Köszönöm szépen, mind a kettő nagyon jó.

(#67793) phoenix1989 válasza phoenix1989 (#67778) üzenetére


phoenix1989
őstag

Erre valaki?

(#67794) syIex válasza phoenix1989 (#67778) üzenetére


syIex
veterán

Ilyen hazat nem fogsz ennyiért találni az biztos azért is nem irt senki. Nekem olyan van amit leírtál, de nem 25 hanem 60K. Corsair Crystal series 570X

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#67795) abridabri válasza phoenix1989 (#67793) üzenetére


abridabri
veterán

Sharkon TG5 van ennyiert .
Egy kis bemutato rola.
Igaz ezek nem RGBs ventik ,csak 1 szinu LED (4db venti ) ,de ennyi penzert ezt is meg kell becsulni.

(#67796) fogtunder válasza phoenix1989 (#67793) üzenetére


fogtunder
nagyúr

annyi pénzből 4 normális RGB venti sem jön ki, nem hogy házba építve. nekem sincs jobb tippem, mint a TG-5

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67797) dudu5130 válasza phoenix1989 (#67793) üzenetére


dudu5130
őstag

Raidmax alpha prime. De ahogy olvasgattam utána a ventijei csak dísznek jó és az elején nincs por szűrő.

(#67798) Pokesz007 válasza Lokids (#67783) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Az idén ilyenbe akarok én is költözni :)
Zajszint csendesnek mondható ? :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#67799) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, egyszerű kicsi mATX házat keresek, lehetőleg táppal.

ASRock B250M-HDV megy bele gyári hűtős G4560-nal és 1050 Ti-vel.

Semmi csicsa nem érdekel, a legolcsóbb célszerű megoldást keresem. Mit javasoltok?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#67800) varmi2 válasza nobela (#67799) üzenetére


varmi2
nagyúr

Semmiképpen ne vegyél olyan tápot, amit a házhoz adnak ingyen. Azok mind ipari hulladékok, csak kárt okozhatnak.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.