Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) fogtunder válasza kgergo23 (#67349) üzenetére


fogtunder
nagyúr

első körben azt kell eldönteni, hogy mennyire kell a DVD meghajtó.

ha nem fontos, akkor Define C (a mini nem, az mATX), Define S.

a Silencio sorozat kerülendő, ha kell DVD meghajtó, akkor Be Quiet Silent Base 600 (csak léghűtésre), Fractal Design Define R4/R5, TT Suppressor F31

pontos típus nélkül esélytelen megmondani, melyikben lehet rövid a 4+4 PIN kábel, ezt gondolom nem túl nehéz belátni, de egy hosszabbító kábel párszáz forint.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67352) arn válasza fogtunder (#67350) üzenetére


arn
félisten

A ventik a felelmem nekem is, az r4ben is csereltem oket. A bequiet 7von is csendesebb, mint a fractal 5von.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67353) Werkly válasza abridabri (#67346) üzenetére


Werkly
őstag

Az F31 szimpibb de ott meg a HDD-vel lennék bajban mert 3 van meg egy SSD.

(#67354) abridabri válasza Werkly (#67353) üzenetére


abridabri
veterán

Miert lenne baj ? 6db HDD -SSD t tudsz elerakni a F31be . 3 az aplap talca hatuljara ,3 pedig elol.

(#67355) fogtunder válasza abridabri (#67354) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, de műanyag keretből csak 3db-ot adnak. mondjuk az SSD-t nyugodtan oda lehet rakni bárhova az alaplapi tálca mögé rögzítés nélkül is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67356) Werkly válasza abridabri (#67354) üzenetére


Werkly
őstag

A VGA nem ütközik a tálcacsoportba?

(#67357) abridabri válasza Werkly (#67356) üzenetére


abridabri
veterán

nem ;)

(#67358) Werkly válasza abridabri (#67357) üzenetére


Werkly
őstag

Még annyit, hogy az eleje csukott "ajtónál" is szellőzik vagy üzem közben ki kell nyitni? Kösz!

(#67359) BomiBoogie válasza fogtunder (#67316) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tegnap megszereztem a Phanteks Enthoo Luxe Tempered Glass kuckót, köszönöm szépen a segítséget, majd beszámolok a tapaszalatokról. :D

(#67360) Werkly válasza fogtunder (#67355) üzenetére


Werkly
őstag

Ajánlott az adatlapomon lévő konfighoz vagy mást ajánlanál? Ablakos kizárva részemről! Kösz!

(#67361) Werkly válasza Werkly (#67358) üzenetére


Werkly
őstag

Ja látom a szélén szív előről!

(#67362) Werkly


Werkly
őstag

Amúgy a ventik milyenek az F31-ben? Cserélhetőek amúgy? Mert van itthon nekem 3db 120 beQuiet meg 2 db 140-es is.

(#67363) abridabri válasza Werkly (#67362) üzenetére


abridabri
veterán

Gyari ventik cseresek szinte minden hazban (talan a BQ es a Phanteks hazak kivetelek) .
Elore rakd a 2d 140est ,hatra+felulre 1-1db 12cm es kesz is vagy.

(#67364) kgergo23 válasza fogtunder (#67351) üzenetére


kgergo23
tag

Nem döl össze a világ, majd akkor szerzek egy USB-set.
Define C és Define S között van valami említésre méltó ami difi lehet, vagy innentől már a saját ízlés dolga ? Hasznos pl hogy le van választva a táp ? Az S variánsnál pl ha kábel hosszabbítok kellenek, akkor több helyem van ha jól nézem... Viszont a HDD-knek nem lesz jobban melegük ? Illetve a gyári ventilátorok jók, vagy majd ajánlott cserélni ?

A táp egyébként Chieftech GPS-500AB-A. Öreg táp, de nem vén táp

A Silencio meglepett hogy nem ajánlott. A többit megnézem még, köszi azt ajánlatokért.

Köszönöm a válaszod, nagyra értékelem a segítséged !

[ Szerkesztve ]

Amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten...

(#67365) fogtunder válasza Werkly (#67360) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én ahhoz a konfighoz valami nyitott elejű házat vennék. Elvileg ha raksz bele ventiket, nem kellene, hogy baj legyen, de ha meg elkezdenek melegedni bent a dolgok, felpörögnek a ventik és pont a halk üzemet fogod bukni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67366) fogtunder válasza kgergo23 (#67364) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az S-ben több a hely, nekem a Meshify C így néz ki hosszabbítókkal, egy 5 ventis pwm elosztóval és 4 ventivel, elég necces volt:

Ha nem valami extrém HDD, mondjuk WD Black, akkor simán mehet az alaplap mögé, nem lesz baja. A táptakaró inkább esztétikai elem, nem sokat számít, a szellőzésen nagyon picit ront is többnyire (1-2 fok).

A ventiket ki kell próbálni, én cserélném, de nem vagyunk egyformák, engem idegesít, ha hallom, hogy megy a gép.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67367) kgergo23 válasza fogtunder (#67366) üzenetére


kgergo23
tag

Uh, köszi szépen a képet :)
Ránézésre tényleg jobb választás lenne az S... Nekem is kell majd lehet jó pár hosszabbító...

Ráhibáztál, pont 2 db 3,5" WD Black 1 TB menne a házba... És ugye a C-nél van HDD bay ami mellé venti is rakható, még az S-nél nem, a hátlapon volna és nem tudom hogy jutna el oda a levegő, vagy hogy viselnék.

Akkor ventiket meg meglátom majd, mennyire zavar és az alapján cserélem. Neked milyen az a 4 ami halk is meg hűt is rendesen ?

Amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten...

(#67368) Maelephant válasza fogtunder (#67350) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Igazából Arn-nak válasz, sorry.

Szerintem kizárja egymást - már az árak miatt is - a két ház megvétele. Nagyon sokáig gondolkodtam a DB700-on is, de aztán mégis a "vasfalú" R6-ot választottam. Csak SSDk, a gyári házventik, a GPU, Noctua U14 CPU-hűtő van a gépben, teteje és első ajtaja nyitva, és ha nem játszom, gyakorlatilag hangtalan. A falon át, kb. fal+5m-ről beszűrődő légkondi-kültéri egység zaja hangosabb.
A DB700-zal szemben a Gamers Nexus review is az R6 irányába tolt, (DB700): "It’s an average case in a lot of ways, and an expensive one. The case has a lot of competition. Build quality is superb on the Dark Base 700, as is ease of installation and other extra features, but it’s just combatting thermal/noise mediocrity. You can resolve this with better fan placement than the stock setup."
Alapból csak két venti van benne, ráadásul, azaz rögtön adhatsz egy 5-7E Ft-ot az árhoz, az R6 3X14cm ventis (felteszem, nem SW minőségi szint, de már nem az alapventit teszik a házba FD-ék, hanem az eggyel jobbat).
Nem könnyű döntés, megértem.

[ Szerkesztve ]

(#67369) fogtunder válasza kgergo23 (#67367) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nekem Lepa bol.Quiet van bent tudom ajánlani, elég jók, bár mostanában felment az ára, én még 3000 körül vettem.

Szóba jöhet még az NZXT H440 is, mostanában már egész baráti az ára, de ebből csak ablakos van, és az első 3 venti reflexből cserés, én ilyenbe vettem a 3 Lepat, mert Grózi azt mondta csak azt és ne mást saját tapasztalat alapján.

Azt nem tudom a WD black hogy érezné magát nyáron hátul az alaplap mögött, elvileg komoly baja nem kellene, hogy legyen, de ennek érdemes kicsit utánaolvasni.

A kábelezést azért meg lehet oldani a C-ben is, ahogy látod, de a H440-ben kevesebbet kellett rajta gondolkodni, kényelmesebben elfért ugyanez.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67370) arn válasza Maelephant (#67368) üzenetére


arn
félisten

igazabol nem is tudom mit keresek... szerintem mindossze annyi a bajom az define r4el, hogy retro a design, es ha egy csomo penzt koltottem a belsejere, vhol a kulsoben is visszakoszonjon. ez az r6ttal meg nem nagyon tortenik meg. epp ugy nez ki lenyegeben, mint az ot eve vasarolt hazam. raadasul a mostaniban az (akkori lejobb) sw2 ventik vannak. nem tulzok, ha azt mondom, hogy mellette ulve, barmi elnyomja a 500-600on porgo bequiet ventik hangjat. :) vinyo mar reg csak a nasban van egy masik helyisegben.

designban meg baromira bejonne mongy egy lefoliazott uvegu phanteks evolv atx, mert a port nezegeti a rosseb par het mulva. nekem meg ez azert meg mindig elsosorban eszkoz, es ha pusztan a funkcionalis oldalat nezem, a fractalra eleg nehez ralicitalni.

lehet az lesz a vegen, hogy addig varok, amig megjelenik egy olyan haz, ami minden szempontbol tetszik. a mostani ledes-ablakos trendek nem nekem kedveznek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67371) fogtunder válasza arn (#67370) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az edzett üvegtől nem kell félni, nem áll meg rajta nagyon a por. Nekem is volt ilyen előítéletem, de az üveget még nem kellett takarítani, lehet azért mert függőlegesen van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67372) BogyóBP válasza BogyóBP (#67347) üzenetére


BogyóBP
addikt

Esetleg erre valakinek valami ötlet ami nem
Jutott eszembe?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67373) arn válasza fogtunder (#67371) üzenetére


arn
félisten

Nem az uvegre gondoltam, hanem a gepbelsore... mi esztetikus van egy poros gepben? En altalaban a porszuroket tisztitom rendszeresen, neha a hutofeluleteket, a tobbit meg max ha csere van. Regen szinte beporosodni sem volt ideje a konfignak, annyit cserelgettem, de mostanaban tobb evet lehuznak az alkatreszek. Az r4 kb akkor volt portmentes belul, amikor megvettem, meg most par honapja a nagygeneralnal. Ez vhol vicces, mert a 10-25 eves retrokonfigjaim is csillivillik :)

Amugy maga az uveg+fem nagyon bejon, szuper a minosegerzet, de vmi tejuveg, vagy foliazas bejonne, gondolom majd ez lesz a kov trend.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67374) Dr_Senkihazi válasza fogtunder (#67366) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

off
ilyen kábel harisnyázást kivel tudok csináltatni?vagy esetleg készen venni.
köszi :D :R

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#67375) ByBeni válasza Dr_Senkihazi (#67374) üzenetére


ByBeni
tag

link Ő lesz a Te embered :)

(#67376) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok tippet adni atx méretre 100mm x 440mm es méretben házikót? Nyílván kehet kisebb is, ha belefér tisztessségesen az alap, meg valahogy egy 550ti. Előre isköszönöm a tippeket!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#67377) fogtunder válasza AGE-T (#67376) üzenetére


fogtunder
nagyúr

10cm szélesség? Én olyat még nem láttam ATX-ben, itt azért elvárás többnyire a 12cm-es ventik támogatása, az meg kizárja. Még a TT Core G3 is 14cm széles.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67378) shifty!


shifty!
senior tag

Sziasztok!

Egy HP EliteDesk G1 800-as, torony kivitelű házból költöznék valami szebb és igényesebb megoldásba, ami monjduk már az asztalra is felkerülhetne.

A fő komponensek:
- gyári microATX-es alaplap
- i5-4590 CPU gyári hűtővel (nem tervezem cserélni)
- GIGABYTE RX 460 WindForce 2X OC VGA (H=37 L=191 W=111 mm)
- D-Link DWA-556 PCIe WiFI kártya
- 1x Kingston UV400 2.5" SSD + 1x Samsung HM320 2.5" HDD, utóbbit idővel nagyobb 3.5"-os adathordozóra tervezem cserélni.

Árban nem szeretnék elszállni, 15-20e ft között megállnék, ha lehet, alatta.
Kritérium annyi lenne, hogy a lehető legkisebb méretben megfelelő szellőzéssel (70%-ban játékra van használva) egy olyan házat találjak, amii lehetőleg "szimmetrikus" elrendezésű, tehát az alaplap vízszintesen legyen beszerelve, így ha a gépháznak van plexis/üveges oldala, azt szemből nézve a jobb oldallapnak lehessen behelyezni, mert a gép a fal mellé kerülne, a fal meg nem szeretné nézni, de én igen :DDD

Köszönöm előre is! :R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#67379) DoItYourself válasza shifty! (#67378) üzenetére


DoItYourself
addikt

Biztos, hogy a gyári alaplap mATX? Brand gépeknél előfordul a BTX formátum is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67380) shifty! válasza DoItYourself (#67379) üzenetére


shifty!
senior tag

Jogos a kérdés, de direkt megbontottam az oldalát, és bemerészkedtem egy mérőszalaggal. Standard, 244x244mm-es lap.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#67381) AGE-T válasza fogtunder (#67377) üzenetére


AGE-T
senior tag

100magas lehet max, lapos hűtővel az egész nincs 5 cm magas, a vga fektetve meg megoldható.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#67382) bobsurf


bobsurf
senior tag

Sziasztok!

Én csak házat keresek egy 8600k+vega56 konfighoz, amibe szépen fel lehet bigyeszteni egy 240es vizes radit.

Eddig egy zalman z3am volt, amivel teljesen elégedett is voltam, a radi felszerelhetetlenségét leszámítva.

Előre is köszönöm! :R

(#67383) fogtunder válasza AGE-T (#67381) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Lehet meglepő, de láttam már alaplapot kiszerelve a házból. Ettől még nem tudok olyan termék létezéséről, amit keresel. Hogy magasnak, vagy szélesnek hívjuk teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67384) arn válasza AGE-T (#67376) üzenetére


arn
félisten

Streacom, ha van ra 300-400 eurod, es fekvo kell.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67385) AGE-T válasza arn (#67384) üzenetére


AGE-T
senior tag

Igen, most bánom, hogy eladtam 😓

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#67386) fogtunder válasza bobsurf (#67382) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Front vagy top mount legyen?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67387) fogtunder válasza AGE-T (#67385) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Esetleg valami régi hifi cucc házát lehetne átfaragni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67388) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Ismeri valamelyikőtök ezt a házat?
Alsó tápos, nem tudom, hogy mennyire szeretné a padlószőnyeget. Padlószőnyeg esetén mi a teendő? Tegyek alá valamit?

(#67389) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Összefoglalóban néztem a 15-20k közötti gépházakat, tetszik is nagyon a Zalman Z9 Neo, viszont 5 ventivel nem lesz nagyon hangos?

Másik kérdésem, hogy valamiért már nem lehet kapni fehérben, így más gyártónál van esetleg ajánlott fehér színű gépház ebben az ártartományban?

(#67390) AGE-T válasza fogtunder (#67387) üzenetére


AGE-T
senior tag

Még agyalok mi legyen, szeretném költséghatékonyan kihozni. Streacomot is azért adtam el mert felfogtam mennyire irreális az ára 🤣😅

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#67391) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hali a mostani konfigomhoz keresnék valami házat, ami álló kivitel és edzett üveg oldala van, valamint elfér benne ez a nagy dög.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#67392) fogtunder válasza AGE-T (#67390) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ITX nem opció?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67393) AGE-T válasza fogtunder (#67392) üzenetére


AGE-T
senior tag

Akadt pár 775 ös konfig, szinte ingyen. Ebből szerettem volna összerakni egy htpc-t. Openelec vígan fut ezeken, sőt. A problémám az, hogy helyből nem vagyok elengedve, kb. egy 100x440x500 as helyre tudnám berakni a gépet. Atx is kicsit megköti a kezem. Lehet eladom az egészet, és nézek valami itx-et. (Ha el tudom...)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#67394) Grózi válasza Chereiose (#67389) üzenetére


Grózi
veterán

De,főleg a gyári ventikkel-abból 1 is sok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#67395) Chereiose válasza Grózi (#67394) üzenetére


Chereiose
addikt

És melyik az a gépház akkor, amiben nincs ennyi venti és ebből kifolyólag halkabb, de azért jó is, 20k alatt?

(#67396) Grózi válasza Chereiose (#67395) üzenetére


Grózi
veterán

Majd fogtunder segít,de én a helyedben feltornásznám az árkeretet 25-27K-ra,mert nagyságrendekkel jobb házak vannak annyiért.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#67397) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok adott egy régebbi usb 2.0-ás CM 690 II Advanced ház. kérdésem hogy ebbe valahogy ki lehet cserélni az usb-t 3.0-ra?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#67398) Chereiose válasza Grózi (#67396) üzenetére


Chereiose
addikt

Annyit sajnos nem nagyon tervezek rá, inkább jobb VGA-ra költöm azt a pénzt.

(#67399) chopin42 válasza Chereiose (#67398) üzenetére


chopin42
őstag

Hidd el, ha 25-ért veszel házat, nem fogod megbánni. Ha aprón nézegetsz, nagyon jó ajánlatokba lehet belefutni a bolti ártól olcsóbban, sokszor patika állapotban. Az én gépházam újonnan 25k+, én 20-ért vettem, járt hozzá a gyári 2 ventin kívül 3+ venti, azokat eladtam 5k-ért, így féláron lett egy patika házam, ami az egyik legjobb léghűtésre, batár, minőségi.
Előnyei a minőségi háznak:
-csak akkor cseréled, ha megunod, mert több gépet is kiszolgál, ha vigyáz rá az ember.
-jó a kábelrendezés, ami csak szerelésnél érdekes, de esztétikus, jól szellőző, tiszta rendszerre ad lehetőséget.
-tiszta marad a gép, mert jó a porszűrés.
-csendesebb, mert nem rezeg, nyeklik, hajlik stb...
-és jól szellőzik ezek tetejébe, sok és nagy ventinek is ad(hat) helyet, vagy akár víznek is: ez utóbbi a gép alkatrészeinek élettartamát növeli, a ventik zaját csökkenti (kevesebb fordulattal is át tudnak szellőztetni).
Ami ezek közül a z9-neoban nincs meg (eredetileg olyat akartam, 15-ért volt is aprón szállítással együtt, de lett egy majd 30k értékű házam ugyanannyiért):
-porszűrés gyengébb, nehezen tisztítható, körülményes.
-gyenge anyagból van
-kicsi a hely benne, a cpu hűtő is erősen korlátozott (talán max 160mm)
-a gyári ventik csapnivalóak, az 5-ből 4 nem szabályozható, maxon süvít (molexes), kevés levegőt szállít, és baromi hangos.
-ebből következik, hogy a gyenge anyagú ház ezt a zajt tovább erősíti.
-a szellőzése sem a legjobb, bár nyitott előlappal elfogadható.

Szóval: milyen alkatrészeket szeretnél bele, kell-e 5.25 hely, szín mindenképp fehér legyen-e, atx, matx, itx, egyéb, ablak kell-e, hangszigetelés kell-e + egy tisztességes keret.
Olyan ajánlatot kapsz, hogy feleségül akarod majd venni :D
Egyébkén amennyiért te akarod ez a bestbuy:Cooler master masterbox 5 Van fehérben is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#67400) Chereiose válasza chopin42 (#67399) üzenetére


Chereiose
addikt

Elhiszem amiket írsz, biztos így van. Nekem egyébként megfelelne az a z9 neo, csak 5 ventivel kb űrhajó hangja lenne itt, amit annyira nem szeretek, anno az NZXT házamban is lecseréltem a gyári hűtőket be quietre, és úgy már sokkal jobb volt, gondolom ezt majd itt is meg kell lépjem. Igazából a fehér ház sem fontos, inkább az ára dönt már nálam. Van olyan ház, ami inkább 20k körül van, mint 25-30 és elég jó? Bolti árakat nézve, mert összeszereltetve fogom venni valószínűleg.

Most látom a linkelt házat, ezt is nézegettem. Ebben hány venti van alapból? 2db van benne, egyik vélemény azt írja, hogy csendesek :U Gondolom lehet bővíteni mégegy ventivel, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.