Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67101) fogtunder válasza yorka (#67100) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Sokkal lényegesebb, hogy mit szeretnél belerakni. Alapvetően ha nem valami Threadripper és Vega kombó lesz benne, akkor pár front ventivel nem para. Ennyiért tök jó vétel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67102) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Kicsit talán szokatlan kérdés ez a nagy rgb láz közepette:
20k-ig találok-e házat az alábbi igényekkel:
-nem "papírból" van
-nincs semmi csicsa: rgb, plexi/üveg oldallap, mindenféle zongoralakkos túldizájnolt műanyagkupac a ház váza körül
-matx és atx méretben
-tud fogadni egy 159mm magas hűtőt, 2 hdd-t és egy ssd-t (mondjuk utóbbit meg lehet oldani, ha nem férne már sehova)

Az összes ház érdekel, ami megfelel a fenti kritériumoknak. Az adatlapomon lévő gép menne bele, azzal a különbséggel, hogy nem RX580 hanem egy 1060 lenne benne.

#KeepFightingMichael

(#67103) syberia válasza Schweini (#67093) üzenetére


syberia
veterán

Kisé idétlen a tetején a fogantyú, én félnék szállítás közben hogy letörik.

https://howbad.info/

(#67104) Schweini válasza syberia (#67103) üzenetére


Schweini
tag

Mondjuk szállítva nem lesz. De végül egy ilyen lett.

(#67105) Maelephant válasza guftabi96 (#67102) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Fractal Design R6 vasoldalú? Az totál konzervatív, igaz, nem olcsó. Nekem nagyon bejött, elfogult is vagyok, nem vitatom.

(#67106) fogtunder válasza guftabi96 (#67102) üzenetére


fogtunder
nagyúr

20K alatt leginkább a CM Masterbox 5 van, a rácsos elejű. A legtöbb ház manapság már ablakos, 20-30 között még van pár opció, ami eszembe jut.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67107) CactuS válasza CactuS (#62297) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nemrég szétbontottam ezt a gépet, az elmúlt 1 év alatt volt, hogy a szomszéd helységben tégláig fúrták a falat, stb. és elég sokat használom az irodában. 1 év után így néz ki a belseje:

Előtte havi szinten kellett kb. takarítani a gépet, abszolút megérte ez az előszűrős ökörködés. :B

#67106: MB5-re egy nagy +, engem meglepett a régi elite-ekhez képest a minőség javulása a fém részeknél. Van súlya és tartása, nem vág. Az egyedüli gyenge pont talán a műanyagok minősége, az még a TTnél is rosszabb. :K

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#67108) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Nekem igazából egy ház alkatrészre lenne szükségem. Adott egy Cooler Master CM 690 II ház[link] az előlapon lévő hálós takarólemezre lenne szükségem. Van ötletetek honnan lehetne ilyet keríteni??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#67109) Pürrhosz


Pürrhosz
csendes tag

Sziasztok!

Van olyan ház aminek az eleje hasonló a Thermaltake View 27-hez, de annál jobban szellőző?

ATX,
i7-2600K, be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1
nincs diszkrét videó kártya
1x 3,5" HDD
1x 2,5" SSD
Üveg előlap, ami mögé lehet rgb-s ventilátorokat rakni amiknek a fénye kilátszik.

15-25 ezer forint volna rá.

Előre is köszönöm!

(#67110) fogtunder válasza Pürrhosz (#67109) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Corsair 460x, Anidees AI Crystal, de boltból egyik sincs meg ennyiért, aprón lehet találsz, most nem vagyok képben, hogy mi a kínálat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67111) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Arctic LF 240 vízhűtést. Gyárilag 4 ventis. Sajnos két ventis üzemmódban sem fér be a házamba (Thermaltake Commander MS II) illetve elég régi is már.

Olyan házat szeretnék venni amibe be tudom rakni ezt a hűtőt 4 ventis üzemmódban. Jelenleg egy MSI Z370 Tomahawk alaplapom van MSI GTX1060 GAMING X vga-val.
Ha az oldallapja víztiszta plexi lenne az már csúcs lenne. Ha ez mind beleférne 15-20eFt-ba az csúcs lenne.

Előre is köszi a segítséget.

(#67112) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Üdv
szoval épp alaplap és proci cserén gondolkodok (asrock extreme 4 lap + i7 8700k) és jelenlegi házam pedig egy CORSAIR CARBIDE 300R (elöl középen 14 cm, hátúl 12 cm venti). Szerintettek ez a ház elég lesz 5 Ghz overclockhoz? (cpu hütő szerintem marad a jelenlegi: be quiet rock pro 4)

Igazából még elöre tudok betenni egy ventit, csak ugye az a gépház alján lenne, felülre (ahol a dvd meghajtó van) oda sajnos nem lehet.

(#67113) Beretvás válasza Bestspiler7 (#67112) üzenetére


Beretvás
addikt

Ezt az 5ghz oc-t honnan szeditek? Csak mert van X% akinek deliddel megy ennyit még nem jelent semmit.

(#67114) Bestspiler7 válasza Beretvás (#67113) üzenetére


Bestspiler7
tag

Innét :
https://www.youtube.com/watch?v=GRviKkVUAa0
Amugy én legalább tudom, h ehhez legalább delidelni kell. (bár már páran irták, hogy delid nélkül is ment nekik, egy Noctua NH-D15-el)

(#67115) Beretvás válasza Bestspiler7 (#67114) üzenetére


Beretvás
addikt

persze, meg a télapóban is hiszel még? :C

(#67116) csabika0001


csabika0001
senior tag

Ebben esetleg tudna valaki segíteni.
[link]

(#67117) fogtunder válasza csabika0001 (#67116) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nyugi. ha lesz végre időm megírni egy épkézláb hsz-t és ez az időpont este 11 előtt fog bekövetkezni, kapsz majd választ.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67118) fogtunder válasza csabika0001 (#67111) üzenetére


fogtunder
nagyúr

gondolom írták már a kompakt vizes topikban is, leírom én is, tapasztalatból, teljesen felesleges a push-pull arra a radiátorra, nálam két Lepa bol.Quiet tökéletesen átfújta.

ami a házat illeti, 20K alatt olyanok jutnak eszembe, aminél előre lehet szerelni a radiátort, ezzel olyan 3-5 fokot buksz is a VGA-n.

Aerocool Aero 800
Cooler Master Masterbox 5
Thermaltake Core G21 (dupla porszűrő elől, egyet ki kell venni)

ha mehetünk feljebb, akkor már van pár verzió, amiben lehet fentre is rakni a radit.

TT Core X31
Fractal Design Define C vagy Meshify C
Phanteks Enthoo Pro M

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67119) fogtunder válasza Bestspiler7 (#67112) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elvileg nem egy katasztrófa szellőzés szempontjából az a ház sem, én kipróbálnám, hogy mennyire bírod hűteni.

ha minden fok számít, akkor Silverstone Primera PM01

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67120) csabika0001 válasza fogtunder (#67118) üzenetére


csabika0001
senior tag

Köszönöm a válaszod, és az opciókat. A Fractal Design Define C nagyon faszás.
Erről a házról mit gondolsz ?
CORSAIR Carbide Series 275R

[ Szerkesztve ]

(#67121) Bestspiler7 válasza fogtunder (#67119) üzenetére


Bestspiler7
tag

Rendben, köszi :)

(#67122) fogtunder válasza csabika0001 (#67120) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vacak a szellőzése és az üveglap rögzítése erős jóindulattal is az érdekes kategóriába esik, plusz szerintem ebbe se lehet fentre rakni radiátort. lehetne tök jó ház is, ha pár apróságot nem rontanak el rajta, de így eléggé felejtős.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67123) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy jól szellőző, csendes és minőségi házat venni. Fontos lenne, hogy legyenek benne jó ventik (nem akarok külön vásárolni) és ha lehet legyen edzett üveg az oldala, valamint az RGB is tetszene.

Amit beleszeretnék tenni:

8700k és valami jóféle léghűtő
ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6 Alaplap
2 db SSD + 1 HDD
És majd egy 1180 VGA.

Amiket néztem:
SILVERSTONE PM01C-RGB
Phanteks Enthoo Pro M TG/SE
Cooler master H500p mesh
Corsair 460X RGB edition
Fractal Desing R5/R6

Melyiket lenne érdemes megvenni?

Előre is köszönöm!

(#67124) Grózi válasza Sev!er (#67123) üzenetére


Grózi
veterán

Ehhez a konfighoz ha valóban csendes,de mégis hatékony hűtést akarsz akkor nem úszod meg a venti cserét.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#67125) fogtunder válasza Sev!er (#67123) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ilyen hőtermeléshez én a hangszigetelt házakat elvetném, illetve ahogy Grózi írta, a venti cserét nem nagyon tudod megúszni, gyárilag kb csak a Nanoxia és a Be Quiet ad a házaihoz igazán halk ventiket, de ezek mind szigeteltek.

Ha minden fok számít, akkor PM01, ebben bár annyira nem halkak a ventik, elég jó darabok.
A Pro M TG is jó, én a gyári ventiket nem hallottam még, de Grózi nem szereti őket különösebben.
A Fractal Meshify C is jó ház, a két gyári venti felejtős kategória, de én szeretem az enyémet.
A H500P Mesh jó lehet, de ha nem akarsz vizet, a PM01 jobb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67126) Sev!er válasza fogtunder (#67125) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Köszönöm! Esetleg még valami másféle amit én nem említettem? max. 50e Ft-ot akarnék a házra költeni, de a ventikkel együtt.

(#67127) fogtunder válasza Sev!er (#67126) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Hát ha tudnék, írtam volna :D

De egy Meshify C kb 28K, 50-ig elég sok venti belefér.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67128) Grózi válasza Sev!er (#67126) üzenetére


Grózi
veterán

A Meshify C szerintem is nagyon jó és ha átjössz ventis topicba,akkor segítek ventit választani-bőven beleférsz a keretbe.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#67129) diegho válasza Sev!er (#67126) üzenetére


diegho
nagyúr

Én is Meshify C-t vettem, raktam bele 14cm-es WB2 ventiket elölre és már meg is vagyunk. A házat akciósan vettem 21k-ért, hozzá a két venti volt 7k és máris megvan a jól szellőző, szuper ház.

(#67130) csabika0001


csabika0001
senior tag

A Meshify C-nek sötétített az oldal üveglapja a Define C-nek pedig nem ?

(#67131) fogtunder válasza csabika0001 (#67130) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Igen, bár a Fractal honlapja szerint már Meshifyból is van sima üveges.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67132) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Am a PM01-W és a PM01-RGB között mi a különség? (az oldallapon kivül nem igen látok más különbséget, max még, hogy 7-8 színt lehet beállítani)

(#67133) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziaszok!

Szerintetek melyiket érdemes megvennem?

CM vagy NZXT

Az a baj, hogy nem tudom, hogy az NZXT megéri-e a felárat.. Tetszik a CM is, néztem teszteket is, de nem tudom eldönteni. A hűtése melyiknek lehet jobb? Illetve a CM gyári RGB ventijei milyen minőségűek lehetnek?

Üdv: galaktikus

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#67134) fogtunder válasza galaktikus (#67133) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az összefoglaló elején van pár kérdés, ha arra válaszolsz, akkor meg tudjuk mondani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67135) fogtunder válasza Bestspiler7 (#67132) üzenetére


fogtunder
nagyúr

amennyire tudom, edzett üveg oldallap és a ventikre szerelhető RGB keretek, semmi más. valószínűleg tud az több színt is, csak a házba épített egyszerű vezérlő van így limitálva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67136) galaktikus válasza fogtunder (#67134) üzenetére


galaktikus
aktív tag

5,25-ös bővítőhely nem kell, sőt, ne is legyen ott akadálynak. Alaplap méret: ATX. Proci hűtőről még fogalmam sincs (280 mm-es kompakt víz jó ha belefér, vagy ha nem az lesz akkor valami jobb féle BQ tower hűtőre gondoltam), VGA-ból pedig GTX1070 jó ha elfér.

Összeg: 30-nál többet nem szeretnék, mert számomra nincs értelme. Ja és max 220mm széles lehet a ház.

Köszönöm szépen! :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#67137) fogtunder válasza galaktikus (#67136) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na, hát erre leginkább egyik se a kettő közül.
a procihűtő típusa azért nagyon nem másodlagos ügy, mert az S340-be pl. nem fér bele egy Dark Rock, 280-as kompakt is csak előre, ami a VGA elől fogja a levegőt az amúgy se top szellőzésű házban. illetve a kétfajta hűtéshez nagyon különböző házak kellenek.
az a CM amúgy semmilyen felhasználásra nem ajánlott, tőlük olcsóbb kategóriában a CM Masterbox 5 Mesh van, ami jó, de abban van 5,25" hely.

van a Phanteks Enthoo Pro M, ebben van 5,25 hely, de kiszedhető a keret, ha tényleg útban van (amúgy nincs)
Fractal Design Meshify C, de ebben 280-as radit nem fogsz fentre szerelni, viszont nagy lég elfér benne kényelmesen
Fractal Design Define S, ez alapvetően mindkét hűtésre jó, de a zárt előlap miatt nem fog olyan jól szellőzni, mint a másik kettő, de az S340-nél bőven jobb

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67138) galaktikus válasza fogtunder (#67137) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Nekem is a fuldokló ventillátorok voltak kicsit az aggályaim.. Elég gagyi, hogy a CM-nél egy 1 centis résen akarja behúzni a levegőt az a 3 front ventillátor.. :))
Köszi a választ! Körülnézek azok alapján amit írsz és jövök vissza :K

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#67139) megaandrew


megaandrew
tag

Fogtunder!
Szerinted melyiket lenne érdemes megvenni?
Thermaltake View 31 TG - 20600 Ft
Thermaltake View 31 TG RGB - 26000FT
Thermaltake F31 TG - ~24000 FT

Az első kettő kipörgetés alatt van itthon, ezért ilyen "olcsó". Ezek közül azért nem tudok dönteni, mert nem tudom, hogy megérik-e az RGB-s ventik a felárat (át lehet-e egyáltalán buherálni ezeket úgy valamiféle átalakítóval, vagy forrasztással 5 pin-esről 9 pin-esre, mert tudtommal ezek a sima Riing ventik és nem a Riing plus-ok, amiket szoftveresen lehet vezérelni az vezérlőn keresztül), vagy cserések, mert esetleg hangosak, vagy nem elégséges a légszállításuk.
Az utóbbi viszont csak cirka 3 hónap múlva lesz itthon kapható.
Mindhárom tetszik. A view-ek azért, mert szinte full üvegek.
Az F31 meg szintén rendelkezik egy üveg oldallappal, de tele van hangszigetelő elemekkel (nem tudom mennyit érnek és megéri-e emiatt 3 hónapot várni) és van benne hely optikai meghajtónak (bár ez utóbbi már annyira nem lényeges, mert amilyen gyakran használom, az is elég, ha USB-re rádugom egy SATA átalakítóval).
Plusz ventiket mindenképp akarok majd venni a kiválasztottba. De még nem tudom, hogy CM Air Pressure, Air Balance, vagy TT Riing plus ventik legyenek, mert ez nagyban függ attól is, hogy mi lesz a házban és mi mivel lesz variálható, hogy együtt működjenek. AIO vízhűtést is szeretnék. RGB-set, de abból se döntöttem még el hogy milyet, mert azt is a ház többi csilli-villi részével összhangban akarom. Eddig a CM Masterliquid ML240L-t néztem, mert annak a fényeit, ha minden igaz lehet vezérelni a a packban vett CM ventilátorokhoz kapott kontrollerrel. Viszont ha TT ventik lesznek, akkor vagy kénytelen leszek a vízhűtésből is TT-t venni, vagy lecserélni a radiátoron a ventilátorokat.

Szóval please help! :F

(#67140) Bestspiler7 válasza fogtunder (#67135) üzenetére


Bestspiler7
tag

még annyit találtam, hogy -W verziónál a ventik 3 pin-esek és a hub is, illetve nem lehet szabályozni öket, így maxon pörögnek.

(#67141) fogtunder válasza megaandrew (#67139) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az első és legfontosabb, hogy View 31-et ne. vannak a Thermaltake-nek jó házai, a view széria alsó fele nem tartozik ebbe a halmazba. az az előlap nagyon szép, de plexi, ami tapasztalataim szerint már attól karcolódik, ha ránézel, de legalább levegőt is csak az egyik oldalán enged be. amúgy a váz az jó lenne, az erre épülő X31 és F31 elég jó házak.
az üveges F31-re én nem várnék 3 hónapot, a sima abalakos is 30K, ha ez lesz 35-37, akkor sok értelme szerintem nincs.
ha körbe üveges kell, akkor én a Corsair Crystal szériát javaslom, a 460X ára még elviselhető, körbe üveges, és a 400C vázára épül, ami elég jófajta. ha nagyobb kell, ott az 570X.
szigeteltből 30 alatt a Fractal Define C TG van kb, ebben kevesebb a szigetelés, mint az F31-ben, de elég jó ház. drágábban Define R6 TG, vagy BQ Dark Base 700, ez utóbbiba gyárilag silent wings ventiket szerelnek, ami nagyon nem rossz, ezek magukban 10K feletti értéket képviselnek.

az RGB venti egy komplex kérdéskör. fogalmam sincs, mitől lettek 9 PINesek az új Riingek, de kétlem, hogy át lehetne alakítani őket és 7K-s ventiket szétvágni eléggé érdekes ötlet. van a régiből is szoftveresen vezérelhető szett, de én pár hónap keresés után feladtam ezt a sztorit. nagyjából minden gyártó megoldása valami egyéni, speckó cucc, ami soha, semmi mással nem lesz kompatibilis, egy kétséges minőségű szoftverhez vagy kötve velük már a fordulatszám szabályozás terén is, és nem is olcsók. engem a 12-es Riingről Grózi eléggé lebeszélt, pedig néztem én is, bár én az alapszettet.
amit végül vettem és tudok ajánlani, az a Phantkes Halos. teljesen különálló, olyan ventit veszel alá, amilyen tetszik, alaplapról is vezérelhető, de én egy 2K-s infrás LED kontrollerrel hajtom. van már v2 verziója is, ami kompatibilis az új Aura vezérlőkkel és címezhető LED-ek vannak benne, itt már az a kérdés inkább, hogy mit tud kezelni az alaplap. Egyébként a 40K körül kapható Phanteks Enthoo Pro M SE-ben van két ilyen gyárilag.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67142) fogtunder válasza Bestspiler7 (#67140) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pontosabban a hub nem szabályozható, mert csak egy kéteres kábel megy bele Molex csatlakozóról, fix 12V-ot ad mindennek. ilyen volt a H440-emben is, már az első bekapcsolás előtt kiszedtem a helyéről, semmire nem jó. a ventiket amúgy nyilván lehet szabályozni feszültség alapon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67143) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Melyik házat ajánljátok nekem ha fontos, hogy jól/könnyen szerelhető legyen,kiválló kábel management.
Se plexi, se csili vili világítós baromságra nincs szükségem.

Egy Asus Prime X370 pro kerülne beszerelésre, VGA: egy Sapphire R9 290 Vaporx TriX
CPU cooler: Alpenföhn Brocken 2

2HDD 1 SSD 1DVD író kerülne a gépbe.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#67144) fogtunder válasza Predator2 (#67143) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Phanteks Enthoo Pro M. Nincs belőle ablak nélküli, de amúgy elég diszkrét darab.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67145) Feriboy2


Feriboy2
aktív tag

Sziasztok!

Az aprón találtam zalman z3-at 7500-ért. Tudtok ajánlani ennél jobbat, max olyan 10-11 ezerig? Jól szellőző, csendes házat szeretnék, már amennyire a kicsi keret engedi.
Jelenleg egy microatx alaplap+pentium g3258 proci gyári hűtővel, xfx r9 280x, 2 hdd, 1 ssd menne belle, később pedig egy ryzen konfig. (valószínűleg atx alaplappal).

(#67146) fogtunder válasza Feriboy2 (#67145) üzenetére


fogtunder
nagyúr

r9 280x-hez, meg egy későbbi Ryzenhez nem nagyon van ennyiért ház, a legalja, amit én ajánlanék, az a Fractal Design Focus G, az ilyen 14-15K. inkább legyen ház nélkül a konfig egy darabig, semmi baja nem lesz és vegyél egy rendeset, mint egy vackot, amit aztán cserélni kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67147) Feriboy2 válasza fogtunder (#67146) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

én is gondolkoztam a focus gén, de ha arra rádobok még egy kicsit akkor már egy enthoo pro m is beleférhet. (és a végén dupla annyit költök mint eredetileg gondoltam :D )
jelenleg egy beantech bt-8ban van a konfig, ami ilyen
a ryzen konfig se lesz nagyon combos, legfeljebb ryzen 5 1600 megy majd bele, de sokkal valószínűbb, hogy csak kisebb 4 magos lesz. (amit majd tudok vadászni az apróról)

(#67148) fogtunder válasza Feriboy2 (#67147) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Pro M-re azért nem kicsit kell rádobni, hanem sokat, mert abban elől nincsenek ventik.

a Z3-tól én mindenképpen tartózkodnék, régebben voltak 10K körül Bitfenix Shinobik aprón, de most csak 12-ért láttam, arra még posta, úgy már nem éri meg a Focus G-hez képest szerintem.

nem is a proci miatt kell alapvetően normálisabb ház, inkább a VGA az, aminek jelentősebb a hőtermelése.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67149) Feriboy2 válasza fogtunder (#67148) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

Ok. Köszi a segítséget!
Maradok a Focus G-nél egyenlőre, de mivel nem sürgős, 2-3 hétig nézegetem az aprót hátha látok vmi jó üzletet. (pl volt coolermaster n300 6500-ért de lemaradtam róla)
Ha kinézek valamit írok megint, hogy jó-e.

(#67150) DoItYourself válasza Feriboy2 (#67149) üzenetére


DoItYourself
addikt

Épp most szerelek össze egy Focus G minit és egy Thermaltake H18-at. Ezen az árszinten túl sok jóság nem jár, mondhatjuk azt is, kb. ez a minimum. Van itthon egy Coolermaster N200 is, azokhoz hasonlíthatók ezek is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.