Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) SamS20 válasza fogtunder (#68147) üzenetére


SamS20
senior tag

na ezekről a megoldásokról nem is hallottam ( viszont nagyon tetszenek köszönöm )
Ezek alapján viszont akkor nyilván változni fog a kínálat is, mert egy szemponttal kevesebb.

Phanteks Enthoo Pro M SE tetszene, viszont nincs szükségem optikai meghajtóra így a helye is felesleges számomra.

(#68152) jeni válasza SamS20 (#68151) üzenetére


jeni
félisten

Phanteks Enthoo Pro M SE tetszene, viszont nincs szükségem optikai meghajtóra így a helye is felesleges számomra.

oda beteszel egy ilyet vagy hasonlót
5 25 LCD Panel Fan Speed Controlle

(#68153) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, mivel nem találok Define Mini C-ből sehol sem sima verziót, így az lenne a kérdésem, hogy az ablakos (tehát nem a tempered glass kivitel) vajon mennyivel hangosabb?
Esetleg valamilyen hasonlóan letisztult, zajszigeteléssel ellátott házra van ajánlatotok (lehet, hogy a mATX-et is elengedem, a Define mini C sem olyan kicsi)? Az NZXT H400 már volt tippként, de annak ahogy az oldalát nézem, csak ablakos kivitelt látok belőle.

[ Szerkesztve ]

(#68154) fogtunder válasza adalbert1 (#68153) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nincs benne alapból túl sok szigetelés, szóval nem jelentősen. a coil whine kivételével amúgy is lehet minimalizálni a hangokat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68155) adalbert1 válasza fogtunder (#68154) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor ez a szigetelés annyit nem is számítana? Igazából halknak mondott tápot fogok venni, videokártya nem lesz a konfigban, CPU hűtőből meg még gondolkozom a stock intel és valami komolyabb között, de ha annyit nem számítana az oldalsó szigetelés, akkor lehet, hogy nyugodtan megveszem az ablakos kivitelt (főleg, hogy az az oldala fog a fal felé nézni :D ).

(#68156) fogtunder válasza adalbert1 (#68155) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem full nyitott a ház, mégsincs hangja, mert a táp és a VGA félpasszív, az i5-re meg feldobtam egy Macho Rev B-t, minden SSD-ről megy, csak a házhűtők duruzsolása hallatszik. én ajánlom, hogy vegyél aprón valami nagy toronyhűtőt, mert a gyári Intel rohadt hangos tud lenni már alapjáraton is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68157) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

AMD B450-es laphoz Ryzen 5 2400G-hez (egyelőre gyári hűtővel) keresek házat
VGA nem lesz, de a jövőben előfordulhat egy olcsóbb darab.
Sajnos alaplap ügyben nem jutottam még dűlőre, így nem tudom hogy ATX vagy mATX. De a ház nyugodtan lehet ATX. (Vagy ha tuti mATX ház van, akkor úgy választok lapot.)
12000 Ft-nál nem szeretnék többet költeni rá, inkább kevesebbet.
A táp egy FSP HEXA+ 400W lesz.
Fontos lenne, hogy ne a tetjén legyenek a csatlakozók, bekapcsológomb.
Nem kell világítás, gamer megjelenés, átlátszó oldallap.
Köszönöm!

(#68158) TheHessian válasza RobbyJr (#68134) üzenetére


TheHessian
tag

Hát a be dark base pro 900. Fantasztikus 😀 kb 1 óra alatt megfordítottam benne mindent. Azt már látom, hogy felülre teszek meg kettő ventit meg alulra egyet. De jó lesz legalább a vga is felfelé néz majd 😀

(#68159) abridabri


abridabri
veterán

Nem tudom jo topic -e , de talan ide is elfer :
Asztalba szeretnek gepet epiteni (desk pc) . Na most ennek az lenne a legegyszerubb modja ,hogy egy ilyenalaplap talcara raepitenem a gepet es ezt csak lecsavaroznam az asztallapra . DE sehol se lehet mar ilyet kapni , van valami otlet hasonlo ATX alaplap talcara ? Kulfoldi rendeles kizarva.
Az is megoldas lenne ha vennek vmi olcso atx hazat es kivagnam az alaplap tarto reszt es a pci slot reszt. De mivel a flex es en nem vagyunk jo baratsagban ,igy inkabb egy kesz megoldast szeretnek.

[ Szerkesztve ]

(#68160) fogtunder válasza abridabri (#68159) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hozd el hozzám, én szívesen szétflexelem :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68161) shifty! válasza TheHessian (#68145) üzenetére


shifty!
senior tag

A megfordított házra amúgy a legjobb megoldás amit találtam, értelmes áron:

ThermalTake Core
G3

Én is kerestem ilye kb fél éve, de már letettem róla, inkább egy jobban szellőző valami.

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#68162) Kiratheonly válasza shifty! (#68161) üzenetére


Kiratheonly
tag

Ilyen házam volt is, egész kellemes bele pakolászni dolgokat, mert akár ATX méretig is elnyeli az alaplapokat. Viszont! Ennek a háznak a vásárlása együtt jár egy új Riser kábel beszerezésével is, ami cirka 20-25 ezer JMF-ért szerezhető be átlagosan. Sajnos a gyári TT kábelek nem a jó minőségükről híresek és ebben a házban muszáj használni, ha játszani is szeretnél.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#68163) fogtunder válasza Kiratheonly (#68162) üzenetére


fogtunder
nagyúr

+SFX táp, azt se felejtsük el.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68164) miyu


miyu
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy erről a házról hallott-e már valaki, vagy így ránézésre szerintetek milyen?

https://www.rufusz.hu/Szamitogephaz/Rampage-Xcube-ablakos-fekete--15024-p83437.html

semmi értelmes tesztet nem találtam róla, de ha igaz hogy ez ATX és még talán be is nyelne egy 279*140*38 as 1060at akkor már elég vicces hogy mindkét oldalról látható benne a belbecs.

Ha az ODD keret kiszedhető lenne (sajnos nemlátom) , akkor még jobb szellőzést tudhatna magáénak.

Vajon egy FSP Hyper M 600W elfér benne?

vajon nagyon gagyi, vagy nagyon nagyon gagyi?

(#68165) TheHessian válasza shifty! (#68161) üzenetére


TheHessian
tag

Végül vettem egy dark base pro 900at használtan 40ért. Kb 1ora alatt megforditottam benne mindent. Egész jónak tűnik. a kábel management jónak tűnik és hely is van benne bőven, már csak az alaplap, cpu és a ram hiányzik hogy elkezdhessek belepakolni... :D

(#68166) .nodi. válasza .nodi. (#68118) üzenetére


.nodi.
tag

?

(#68167) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok.
Phanteks enthoo evolv itx házhoz esetlwg utólag tudok beszerezni tempered glass oldallapot?
Köszi
Üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#68168) fogtunder válasza .nodi. (#68118) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az Aero 1000 20 feletti, ha találsz ennyiért, akkor vehető simán. A Z9-et én nem ajánlom, nem rossz ház, de a CM Masterbox 5 Mesh sokkal jobb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68170) NmJ


NmJ
csendes tag

helló
A tt core p5 hátulján mi értelme van a mágneses porszűrőnek ha a ventilátorok úgyis elölről szívnak?
És valóban annyira rossz minőségű a hozzá adott vga rizer?

(#68171) miyu válasza miyu (#68164) üzenetére


miyu
tag

itt van róla esetleg több infó meg kép

[link]

állítólag aluminium a ház.. senkinek semmi ötlete?:)

[ Szerkesztve ]

(#68172) .nodi. válasza fogtunder (#68168) üzenetére


.nodi.
tag

En csak window találok mesh nevüt nem

(#68173) fogtunder válasza .nodi. (#68172) üzenetére


fogtunder
nagyúr

abból van teli előlapos, meg mesh előlapos.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68174) .nodi. válasza fogtunder (#68173) üzenetére


.nodi.
tag

Mi az a mesh

(#68175) Qwertrt


Qwertrt
tag

Sziasztok? Meg tudná mondani valaki, hogy a CoolerMaster N300 előlapi ventilátora (vagy bármelyik ventilátora, vagy bármelyik kompnense) LED-es? gyszerűen nem találok olyan videoót/képet, amelyből egyértelműen látszódna.

Előre is köszönöm!

Csak egyszer valami ebéden összejönnék vele, tudom, hogy megpaprikáznám a levesét úgy gebulával, hogy hanyatt fordulna tőle, mint a döglött hal.

(#68176) chopin42 válasza .nodi. (#68174) üzenetére


chopin42
őstag

Lyukacsos előlap...szellőzik. Olyat vegyél masterbox-ból.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68177) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

szasztok,
segitséget kérnék, ez melyik ház lenne?

(#68178) BReal válasza atteee (#67881) üzenetére


BReal
addikt

Nekem úgy rémlik, hogy 300mm hely, de ugye az sem 310. Hétfőn vagy kedden lemérem. Ahhoz szerintem lyukat kéne vágni a HDD kereten. Viszont ha kinézetre tetszik, a Z11 NEO-t nézd meg. Ott a HDD kereteket külön ki lehet szedni, így ha nincs sok HDD-d, akkor ott az egyik keret kiszedésével 400 mm-es VGA is elfér.

(#68131) TheHessian: Nem tudom, hol olvastál róla rosszakat, de kb. minden teszten 95% körüli eredménnyel zárt, Amazonos és hazai értékelései szintén remekek.

[ Szerkesztve ]

(#68179) Beretvás válasza Tibiajax (#68177) üzenetére


Beretvás
addikt

phanteks evolv

(#68180) miyu válasza Tibiajax (#68177) üzenetére


miyu
tag

Szia!

elsőre úgy tűnik mintha
Phanteks Enthoo Evolv ATX lenne

csaknemfigyeltem h megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#68181) Beretvás válasza miyu (#68180) üzenetére


Beretvás
addikt

Azt már nem nézegettem melyik evolv ez..:D

(#68182) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

köszi skacok, az lesz az. kegyetlen szép meg jó ez a házikó
..csak az ára : (

(#68183) Grózi válasza Qwertrt (#68175) üzenetére


Grózi
veterán

Nem ledes és ritka pocsék darab-erős motorhangja van+kevés a légszállítása.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#68184) Qwertrt válasza Grózi (#68183) üzenetére


Qwertrt
tag

Köszönöm a választ!

Csak egyszer valami ebéden összejönnék vele, tudom, hogy megpaprikáznám a levesét úgy gebulával, hogy hanyatt fordulna tőle, mint a döglött hal.

(#68185) mgabi válasza Qwertrt (#68184) üzenetére


mgabi
senior tag

Az alap és közepes házakat vacak ventikkel szerelik. Amikor én a Fractal R4 kuckómban lecseréltem a ventiket (előre 2db NB eloop B14-PS, hátulra TY 147A), csak pislogtam, higy mi a fa**. Hang, a hőmérséklet új dimenzióba került. 3 havonta tisztítottam eddig a szűrőket, most havonta kell, annyi levegőt tolnak miközben halkabb a gép. 25 ezres házban 22 ezerért ventiket cserélni nem olyan vicces azért, de megéri.

[ Szerkesztve ]

(#68186) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Van itt aki CM N300 házat használ? Jól látom a képeken, hogy az előlapi takarólemez vékony hálós, nem pedig perforált lemez?

Azért érdekel mert a mostani házamban az első perforált védőlemez annyira felerősíti a mögé szerelt venti hangját, mint egy porszívó. A venti egyébként tökéletesen halk, mindaddig amíg a helyére nem csavarom.

Let the Zone take me if I am.

(#68187) Qwertrt


Qwertrt
tag

Sziasztok! Megtetszett a CN N300, benne is van az ajánlóban, de fura mód mindenkinek van valami rossz szava hozzá -- itt a topikban is. Hogy lehet ez a kettősség? A Zalman Z3-ról meg egy szó sem esik, ajánlóban sincs, annyira rossz ház lenne?

Csak egyszer valami ebéden összejönnék vele, tudom, hogy megpaprikáznám a levesét úgy gebulával, hogy hanyatt fordulna tőle, mint a döglött hal.

(#68188) abridabri válasza kutga (#68186) üzenetére


abridabri
veterán

CM N300 14k ujonnan . Ha ennyim lenne csak 1 hazra akkor Zalman i3-at vennek ami szinten 13,5-14k.
Itt lathato egy build vele YT
Mesh elolap / 4db ! LED es ventillator . Mi kell meg 14k ert ? A Bolondnak is megeri :K

[ Szerkesztve ]

(#68189) kutga válasza abridabri (#68188) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké köszi.

Irodába lesz, a kinézet nem olyan fontos, inkább hogy ne zúgjon.

Let the Zone take me if I am.

(#68190) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Sziasztok!

ATX mérethez keresnék házat 30K körül. (nagyon max 35K ha megéri a dolog)
Elvárás:
- letisztult kinézet
- jó szellőzés
- halk
- elöl minimum dupla ventihely (nem baj ha nincs benne alapból venti berakva, mostaniból átrakom :C )
- alsó tápos
- minimum 2 usb 3.0 csati
- színe fekete, fehér esetleg sötétebb szürke vagy ezek kombinációja (piros, kék, zöld stb színek kizárva)
- megfelelő porszűrés nagyon fontos

Előny:
- akad elöl type C csati
- előlapi/fenti beépített venti kontroller
- kábel elvezetés gumírozott

RBG csicsa, meg plexi oldal nálam nem játszik. :DD
Van ennyiért valami totál ár-érték bajnok? :F

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#68191) Rókabajusz


Rókabajusz
csendes tag

Nohát, en is pontosan olyan házat keresek, mint az elottem író. Type-c csati nélkül. De egyezik az izlesunk. En is argus szemekkel figyelek, ja es nalam johet a plexi oldal is. Köszi az ötleteket
🙂

[ Szerkesztve ]

(#68192) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Új gép vásárlása előtt állok,és olyan házat szeretnék,amin alul van legalább 2-3 darab USB 3 csatlakozó,mert vannak 2,5 colos külső HDD-im,azokat szeretném hozzá csatlakoztatni,és nem lóghat a levegőben,ha rövid a kábele.
Egyébként olyan házat szeretnék,ami nagyon jól szellőzik.

(#68193) Kirir


Kirir
tag

Szeretnék egy új házat venni, erősen gondolkodom, hogy lehetne végre egy üveg oldalfalú változat (Fractal Design Meshify C TG). De az egyik fórumban azt olvastam, hogy fél év alatt karcosodnak (nem pont ez a típus, hanem az összes üveges ház). Érdeklődöm, hogy akinek van üveg oldalfalú pc háza már egy ideje (legalább 1 éve), az ossza meg a tapasztalatait.

(#68194) varmi2 válasza Kezdő vagyok (#68192) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem nagyon van olyan ház, amin alul vannak usb portok. De használhatsz usb hubot, és nincs gondod.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#68195) Kezdő vagyok válasza varmi2 (#68194) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ez tetszik,viszont nem írják mekkora hosszú a kábel,és a képből ítélve ha a ház közepén van az USB csatlakozó,le sem ér a földig.

(#68196) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok!

Mennyire ajánlott leváltani a Z11 Plus-t? Az 1080Ti-om olykor 4 fokkal is melegebb, mikor rajta van az oldala. Vicc. Most vettem észre.

Bankkártyával? Hát persze!

(#68197) Lokids válasza YellowFlash (#68190) üzenetére


Lokids
addikt

Ezek? Mesify C, NZXT H500, CoolerMaster H500

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#68198) varmi2 válasza Kezdő vagyok (#68195) üzenetére


varmi2
nagyúr

Van ilyenből ezer féle, keress rá usb 3.0 hub a neve. De ezt már inkább hátra dugd az alaplapba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#68199) dudu5130


dudu5130
őstag

Nem tudjátok miért fogynak ki az enthoo pro m-ek mindenhonnan? Kifutó széria? Már csak pár boltban van a sima, a tg még elég sok helyen van.

(#68200) fogtunder válasza YellowFlash (#68190) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Type C egyelőre még nem szivárgott le ebbe az árkategóriába. Be Quiet Silent Base 600 van ennyiért, a szellőzése nem világbajnok, de halk lesz. vagy Fractal Design Define R4.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.