Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68101) Lokids válasza Borote (#68097) üzenetére


Lokids
addikt

Esetleg ha nem akarsz 50K-t kifizetni, akkora H500P helyett ott a CM H500. Csak felesleges dolgok maradtak ki, és 35K alatt megvan. Lényegében ugyanaz, csak pár felesleges takarólemez kimarad a csomagból.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#68102) .nodi.


.nodi.
tag

üdv!
a gépbe szerelendő alkatrészek, kiemelten fontos az alaplap méret szabványa, a processzor és a hűtő pontos típusa, ha van, a VGA típusa, a meghajtók száma és mérete (2,5", 3,5", 5,25")
első körben a házat akarom kiválasztani. i7 8700 ami szinte tuti hogy lesz benne. esetleg i9 az új szériából ha kijön.meghajtó egy ssd lenne csak benn.ATX méret de matx is mehessen bele . .
- van-e elvárásod a külsejével kapcsolatban, például ablak, edzett üveg, világítás, elképzelés a designnal kapcsolatban
gondoltam már hogy rgb ventis üveg elől oldalt de nem erős feltétel.(egy ajánlatot azért meghalgatnék), jól szellőző legyen és lehetőleg jól szűrje a port.utobbi a legfontosabb, és könnyen is lehessen tisztítani.
- maximum összeg, amit a házra fordítanál
20k . egy két ezer + nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#68103) fabri07 válasza .nodi. (#68102) üzenetére


fabri07
aktív tag

HA-n van fent nzxt s340 elite 20k-ba ha gondolod nézd meg.

(#68104) .nodi. válasza fabri07 (#68103) üzenetére


.nodi.
tag

új kell.

(#68105) fabri07 válasza .nodi. (#68104) üzenetére


fabri07
aktív tag

https://hardverapro.hu/apro/nzxt__inwin__corsair__silverstone_premium_hazakmodding_bom/hsz_1-50.html

Új fóliás.

(#68106) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Thermaltake Core P1 -be mekkora a max alaplap méret ami belemegy? Matx lap semmiképp sem megy bele? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68107) Kiratheonly válasza enginev3.0 (#68106) üzenetére


Kiratheonly
tag

Ez egy ITX-es ház sajnos, [link]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#68108) .nodi. válasza fabri07 (#68105) üzenetére


.nodi.
tag

Akkor mondm máskép. Boltból.

(#68109) enginev3.0 válasza Kiratheonly (#68107) üzenetére


enginev3.0
félisten

Core v1 is az, de abba is belefért egy kisebb matx ház, ez pedig csak egy nagy lap, sok szabad hellyel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68110) hegegabi80 válasza enginev3.0 (#68106) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerintem meg igen belefér. Ha megnézed a gyártó oldalán a 19. képet. Ott látszik, hogy a még van hely a vga és slot tartóig. Nyilván a legnagyobb matx (pl4.slot esetleg 5) már nem, de olyan amin 2 v 3 slot van, az szerintem beleférhet. És még a széllessége is lehet nagyobb kicsit a 17 cm-nél.

(#68111) fogtunder válasza .nodi. (#68102) üzenetére


fogtunder
nagyúr

erre olyan házat vegyél, aminek nyitott az eleje. 20K-ig CM Masterbox 5 Mesh, felette Fractal Design Meshify C, Silverstone PM01 (ebből van RGB verzió is, bár a ventire szerelendő feltétek generálnak némi szélzajt), CM H500P Mesh, Phanteks Enthoo Pro M, Aerocool P7C1.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68112) fogtunder válasza enginev3.0 (#68109) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Core V1-be hogy fért bele mATX lap? nekem volt, nem rémlik, hogy lenne neki hely.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68113) fogtunder válasza Borote (#68097) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha szellőzés kell, ár/érték arányban a Phanteks Enthoo Pro M elég jó, de ebbe még kell két 140-es venti előre (az mondjuk a másik kettőbe is, ebben a gyári legalább elmegy hátul). jobb anyaghasználat és porszűrés az általad említett kettőhöz képest, jó kábel menedzsment.
gyári állapotban Silverstone RL06 és PM01, CM H500, H500M.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68114) enginev3.0 válasza fogtunder (#68112) üzenetére


enginev3.0
félisten

Asus H81M-R/C/SI
9.6x7inch a mérete, és belefér
Meg ez
GA-H81M-DS2

Sajna elég ritka az ilyen pici lap MATX-be, nehezen találtam én is
AM4-ből meg lehet nincs is, pedig váltanék arra, de a házat nem akarom eladni
ITX lapok meg megfizethetetlenül drágák

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68115) fogtunder válasza enginev3.0 (#68114) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, ezek koppra beférhetnek, érdekes. ma is tanultam valamit :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68116) hegegabi80 válasza enginev3.0 (#68114) üzenetére


hegegabi80
addikt

És még a GA H81M-S2H (nekem ez van/esz metisben), ebből van H110M-S2H. Vagy Asrocknak van még aszem ilyen kis lapja, csak a szélén van a pci, így külön vga kizárva.

(#68117) NmJ


NmJ
csendes tag

Helló thermaltake core p5 vagy p3 ház vásárlásán töröm a fejem. Rengeteg kérdésem lenne, első körben, hogy van e itt olyan p5 és p3 tulaj aki budapesti vagy környéki és átmehetnék megnézni méregetni valamikor a dolgot élőben.Persze megértem ha senki nem akar idegeneket fogadni az otthonában..

Olyan kérdéseim lennének hogy egy 460 mm hosszú és 145 mm széles ek collstream radiátor hogy fér el a p3ban? Nem e lóg túl rajta vagy ilyesmi?
Mennyire porosodik a gép így hogy se teteje se oldala ?
Mi a helyzet a hozzá kapott rizer kábellel? működik használható vagy teljesen kuka ? Esetleg szerencse dolga ki milyet fog ki.
Van e valaki aki kisebb méretű alaplappal olyan elrendezésben tudta összerakni a p3at mint ahogy a p5 van elrendezve alapból?

(#68118) .nodi. válasza fogtunder (#68111) üzenetére


.nodi.
tag

20K ig csak 1 ajanlott van? Aerocool aero 1000 esetleg zalman z9?

(#68119) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Olyan ház van ami hasonló a Core v21hez és két gépet bele lehet szerelni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68120) rasotamas válasza enginev3.0 (#68119) üzenetére


rasotamas
veterán

Vagy esetleg olyan mint a Core V21 de szélesebb és befér a normál ATX is fekve, alaplap alatt a táp, háttértár.
Egyébként én úgy látom a Core V21 stackelhető pont ilyen céllal.
Ja, ha a második rendszeernek megelégszel egy Raspberry-vel akkor bármilyen házba befér 2 gép :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#68121) enginev3.0 válasza rasotamas (#68120) üzenetére


enginev3.0
félisten

P3 meg p5 hasonló mint a Core v21

Matx meg itx lap lenne benne

Egymásra nem akarok építeni
Minél kisebb helyen férne el annál jobb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68122) rasotamas válasza enginev3.0 (#68121) üzenetére


rasotamas
veterán

Hú nem, az valami egggészen más dolog. Nekem ez tetszik, hogy táp vinyó alul, rajta fekve az alaplap, és zárt de rácsos.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#68123) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Egy 8700K-s 1050Ti-s videós, fotós masinához keresek jól szellőző,jó kábelmenedzsmentes ár,érték bajnok házat 20 ezerig.Nem kellenek a karácsonyi fények és a plexi/üveg oldalak sem.

(#68124) jackdean


jackdean
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, hogy a kinézett két ház közül melyik lenne a jobb választás (hangszigetelés a fontos számomra, és nem játékra kell a gép, nem lesz benne külön videokártya). 20. ezer forintig.

ANTEC P7 Silent
https://ipon.hu/shop/termek/antec-p7-silent/1669166

Vagy

SHARKOON AM5 Silent fekete-szürke
https://ipon.hu/shop/termek/sharkoon-am5-silent-feketeszurke/1614371

Vagy esetleg ezekre alternatíva. Előre is köszönöm!

(#68125) Beretvás válasza SECTORnooB (#68123) üzenetére


Beretvás
addikt

Bekékülté te? Ejj ejj..:D ;]

(#68126) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Az itt olvasottak alapján vásároltam egy Phanteks Enthoo Luxe házat és próbálkoztam a házban lévő PWM hub használatával:

1. bekötés: A PWM hub 4pin csatlakozóját bekötöttem az alaplapi CPU venti csatira. A 3 db házventi és a processzorhűtő bekötésre került a PWM hub egy-egy csatlakozójára, de a FAN1 fehér csatlakozóra nem kötöttem semmit. Eredménye az lett, hogy forgott minden venti, de az alaplap nem érzékelt egyetlen fordulatszámot sem és sírt az alaplapi hangszóró, mert azt hitte nem megy a processzor hűtése.

2. bekötés: Ugyanaz mint a fenti, csak a processzorhűtőt a FAN1 fehér színű csatlakozóra kötöttem. Eredménye, hogy minden venti maxon pörgött, beleértve a processzorhűtőt is.

3. bekötés: Kihagytam a PWM hub-ot és az összes ventit az alaplapi 4pin csatlakozókra kötöttem. Így értelem szerűen a processzorhűtő hőmérséklettől függően változtatja a fordulatszámot, viszont mivel a házhoz adott 3 db Phanteks venti maxon forog mindig, mert csak 3pin a csatlakozójuk.

Van valami módszer, hogy a házventiket is szabályozni tudjam, vagy ha ezt akarom, akkor le kell őket cserélnem PWM ventikre? (Az alaplap minden csatlakozója tudja a fordulatszám szabályzást, a régi házam ventijei 4pin csatlakozásúak voltak és szabályzott mindent az alaplap.)

Amúgy nagyon jónak tűnik a ház, teljesen más minőség, mint a korábbi Sharkoon Vaya. Hatalmas méretű és óriási ventik vannak benne, főleg az első, ami 20 cm átmérőjű. Egyetlen szívfájdalmam, hogy az alaplapomon 1 csavart nem lehet beszerelni, mert arra a lyuktávolságra nem lehet tenni a távtartót.

Nagyobb a házban a távolság, mint az alaplapon a 2 lyuk között és nincs közelebb furat. Ez meglepett, mert szabvány ATX alap és ez a 3. ház, amiben van, de a korábbiakban mindig volt ekkora lyuktávolságú furat, pedig az első két ház übergagyi volt.

(#68127) TheHessian


TheHessian
tag

Sziasztok
A szobát ahol a gepem van kicsit átrendeztük. És úgy esett hogy a számítógépem a bal oldalamra került, úgy hogy az ő baloldala a fal felé van. Na most mivel gép felújításban vagyok számomra most roppant érdekes lenne ha tudnék venni egy olyan házat aminek a jobb oldala átlátszó, tehát így kb fordítva lenne benne minden. Találtam 1 darab ilyet a crossair 600c-t de nem igazán tetszik.. a másik amit találtam az a be quiet dark base pro 900.. ez utóbbi tetszik, de alapjáraton rendes ház és egy tesztben azt olvastam hogy marha macerás átfordítani.. és nagyjából ennyi sikerült magamtól pedig Google a barátom szokott lenni... Esetleg tudnátok nekem ebben segíteni? ☺️

(#68128) RobbyJr válasza TheHessian (#68127) üzenetére


RobbyJr
őstag

Szia!
Nekem is bal oldalamon van a gépház, szép plexi üveg a bal oldalán egyenesen a fal felé nézve.
Meg sem fordulna a fejembe azért gépházat venni, hogy jobb oldalt legyen átlátszó hogy láthassam hogyan néz ki belülről.
Elvégre a monitort bámulod nem a gépet, de ha neked ez okoz boldogságot, akkor hajrá. ;] :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68129) Beretvás válasza RobbyJr (#68128) üzenetére


Beretvás
addikt

Na igen ezért eltapsolni vagy 70k-t azon a pénzen rendesen belehetne a szobát is rendezni és nem kell új ház ha már mindenképp bámulni akarja..:D

(#68130) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, micro-ATX házat keresek, a kinézett konfig:
i5-8400, Seasonic S12II-430, 1 db SSD és 1 db HDD, különálló videókártyát nem használnék. Egyelőre a Fractal Design Mini C ami szimpatikus (főleg külső design terén), esetleg valamilyen másik javaslatotok lenne, vagy ez a konfig mellé nyugodtan megvehető (apropó, valami normálisabb nagy CPU hűtő, pl. a Scythe termékei beférnek vajon ebbe a házba)?

(#68131) TheHessian válasza RobbyJr (#68128) üzenetére


TheHessian
tag

Nekem is így volt eddig. Megvoltam vele. Csak ez egy zalman z11. És elég rosszakat olvastam róla, de az előző configom nem volt semmi extra. Viszont most azért szeretnek egy komolyabbat
Mobo: asus prime x470 pro
Ram: 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Ripjaws V CL16 (2X8GB) ezt tuti bővítem majd karácsonyig
Cpu: AMD Ryzen 7 2700 3.2GHz Socket AM4
Egy 1080ti-vel vagy 2080al azt meg eldöntöm.. viszont az előző rendszeremnél jóval melegebb lesz a házban.. tehát ha minden igaz mindenképpen kene majd házat vennem akkor meg már mért ne nézzen felém?

Szerk: ráadásul olyat is hallottam hogy egy 1070es sem fér bele

[ Szerkesztve ]

(#68132) RobbyJr válasza TheHessian (#68131) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ja hogy így is úgy is váltani akarsz, értem.
A Corsair szokott még jobb oldali plexis házat árulni, bár ami jobb oldalas meg plexis is az nem szokott olcsó lenni.
Amik vannak azok ezek:
- SilverStone FT04B-W
- RIOTORO CR1080 Compact (kicsi de olcsó)
- RAIJINTEK THETIS
- Thermaltake Core G3
- SilverStone RAVEN 4 SST (ez viszont jó szellős)

Ha jó szellőset akarsz akkor a legutolsót választanám, a többi az kicsi sajnos, így melegebb lesz a hőfok mint egy normális házban, a lényeg nagy teljesítményű ventilátorokkal kell telepakolni, hogy huzatos legyen a házad.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68133) TheHessian válasza RobbyJr (#68132) üzenetére


TheHessian
tag

Köszi a segítséget, miközben ezeket néztem bukkantam rá a Be Quiet Dark Base Pro 900-ra és bele szerelmesedtem. Szóval ezer hála

[ Szerkesztve ]

(#68134) RobbyJr válasza TheHessian (#68133) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ezt a házat írtad is, csak mondtad hogy macerás az átfordítása, ezért nem néztem hogyan is néz ki ez a ház.
Nagyon szívesen, majd mond el hogy mik a tapasztalatok a házzal kapcsolatban. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68135) fogtunder válasza TheHessian (#68133) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Dark Base 700 tudja ugyanezt kisebben és olcsóbban, nagyon jók a gyári ventik is benne. a szerelés nem gáz, csavarozni kell, de az leginkább csak idő kérdése, egy racsnis, cserélhető fejű csavarhúzó nem egy nagy tétel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68136) fogtunder válasza jackdean (#68124) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én biztos az Antecet venném, de 20K-ért nem nagyon vannak jó szigetelt házak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68137) TheHessian válasza RobbyJr (#68134) üzenetére


TheHessian
tag

Jajj tényleg annyi minden néztem hogy közben el is felejtettem 😀 ha megvan írok ☺️

(#68138) fogtunder válasza adalbert1 (#68130) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Mini C jó választás, ha tetszik, akkor szerintem ne nézz mást nagyon, esetleg az NZXT H400. a Mini C-be elég sok minden befér, asszem 164mm a limit, ezt gyártóra nem lehet leszűkíteni, de e fölött nagyon kevés hűtő van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68139) fogtunder válasza SECTORnooB (#68123) üzenetére


fogtunder
nagyúr

CM Masterbox 5 Mesh. a kábelezés nem kiemelkedő, de nem is rossz, a szellőzéssel nem lesz gond, pláne ha később veszel bele pár ventit. 20K alatt szerintem most ez a best buy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68140) SamS20


SamS20
senior tag

Sziasztok

Az alábbi házakat néztem ki az új gépnek :

COOLER MASTER MASTERBOX 5 PRO / LITE
COOLER MASTER MASTERCASE H500
SHARKOON TG5 GLASS RGB

Amit lesz a házban :
MSI Tomahawk, egy CM MasterLiquid ML240L RGB, MSI Armor 1060 Gtx (3gb).

Igazság szerint a kritériumaim hogy alaplapról vezérelhető legyen az RGB, valamint hogy szinkronban menjen minden mindennel, a vízhűtést felülre szeretném tenni, a Masterbox5nél viszont nem lehet megoldani egy 240essel, maximum ha hátulra teszek egy 120-as modelt (kérdés hogy annak mennyire volna értelme)
Azt nem tudom hogy megoldható e hogy az első ventilátorok "elé" tegyem a vízhűtést a masterboxnál, mastercase-nél talán van rá lehetőség erre illetve fent is fel tudnám rögzíteni.

Nem 1-2 évre szeretnék házat venni.

A fent említett három ház csak elképzelés, ha valakinek van valamilyen ajánlata mindenféleképpen meghallgatnám.

A kritériumok :
240-es vízhűtés is elférjen benne, RGB ami alaplapról is vezérelhető, legalább 2 HDD hely, nyilván alsó táposat szeretnék illetve 35e Ft felé nem szeretnék menni.

(#68141) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Tud valaki ajánlani porszűrőt Thermaltake Core V1 oldalára, akár valami mágneses vagy ragasztós univerzális is jó lenne.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#68142) jeni válasza Wa2x_ (#68141) üzenetére


jeni
félisten

ez mennyire lenne elég?

esetleg oda teszel kétoldalú ragasztóval minőségi szivacsot.

[ Szerkesztve ]

(#68143) Wa2x_ válasza jeni (#68142) üzenetére


Wa2x_
veterán

Közben aztán rendeltem 4 db venti porszűrő lapot, azt felragasztom majd. Jobb megoldást nem találtam, de köszi azért.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#68144) jackdean válasza fogtunder (#68136) üzenetére


jackdean
csendes tag

Köszi!

(#68145) TheHessian válasza fogtunder (#68135) üzenetére


TheHessian
tag

Használtan találtam egy 900ast 40ért ház azért annyira nem tud kopni, úgy voltam vele hogy annyiért megéri

(#68146) fogtunder válasza TheHessian (#68145) üzenetére


fogtunder
nagyúr

annyiért teljesen jó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68147) fogtunder válasza SamS20 (#68140) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt az RGB témát nem nagyon pörögném túl, utólag vehetsz bele Phanteks Halos venti feltéteket is, azt bármivel tudod szbaályozni, nálam is azzal van megoldva, nincs szélzaj.

a Mastercase tud működni, a másik kettő kuka. ha fentre szeretnéd szerelni a radit, amit amúgy ajánlok, akkor Phanteks Enthoo Pro M SE, ebben van két Halos, edzett üveg az oldala, szintén Phanteks Enthoo Luxe. emlékeim szerint a Be Quiet Dark Base 700 világítása is vezérelhető alaplapról.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68148) adalbert1 válasza fogtunder (#68138) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, szerintem akkor maradok ennél. Már csak az a kérdés, hogy hol lehet kapni, mert az árgépen olyat láttam, hogy egyik partnerüknél sincs készleten, még az ipon-t nézem, de ott meg sima mininek írják, és ilyen több éves kommentek vannak ott, szóval gondolkozóba estem, hogy az már a friss verzió-e, vagy esetleg van valamelyik nagykernek pár éves elfekvő készlete, amit ki akarnának szórni :)

(#68149) dudu5130 válasza fogtunder (#68147) üzenetére


dudu5130
őstag

A Phanteks Halos és a Lux között mi a különbség?

(#68150) fogtunder válasza dudu5130 (#68149) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A Lux címezhető LED-et tartalmaz, olyan vezérlő kell hozzá, pár alaplap már tudja, de még nem ez az általános.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.