Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) A_ScHuLcZ válasza fogtunder (#67050) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszönöm a tanácsokat, végül a Meshify Mini-t választottam.

Messze az volt a legszimpatikusabb, valahogy együtt fogok élni azzal, hogy fent lesz az I/O.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#67052) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok!

Kérem a segítségeteket, hogy felső tápos házakat lehet manapság még kapni? Hogy és hol érdemes rákeresni? Új kellene.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#67053) Milka 78 válasza Törzsúr (#67052) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Fejből csak a Chieftec Mesh XT,Chieftec Mesh CQ és a Corsair Carbide Series Clear 600C ami beugrik.Jellemzően régebbi,olcsóbb kuckók vannak ilyen kialakítással.
szerk: Ja meg az IN WIN 303 ami elforgatott/felső tápos.

[ Szerkesztve ]

(#67054) Törzsúr válasza Milka 78 (#67053) üzenetére


Törzsúr
senior tag

:R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#67055) abridabri válasza Milka 78 (#67053) üzenetére


abridabri
veterán

Van azert uj / draga haz is amibe felul is elhelyezheto a tap : Cosmos C700p :DDD

(#67056) Milka 78 válasza abridabri (#67055) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A két utolsó az drága az a CM meg E-Penis szimbólum :D

(#67057) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok.
Ma raktam össze egy új konfigot
A konfig egy i3 8100,
Alpenföhn ben nevis,
MSI B360M bazooka ,
2x 4GB corsair lpx ram 3000 Mhz(cmk8gx4m2b3000c15r),
Adata su800 ssd,
Wd 1t ezex,
Fsp hexa+ 400,
Msi gtx1050ti 4gt oc,
Modecom cool air házban.
Ha v.ki olcsó házat keres akkor ajánlom


(#67058) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Vannak ezek az mATX házak, mint a TT Core V21 vagy Corsair Carbide Air 240.
Terv:
i5-8400 (tuningra nem alkalmas és nem is lesz)
VGA nélkül, később ha lesz VGA max alsó-közép kategória, mert nem játszok!
16GB ram
1 SSD
2 HDD raidbe.
1 pci-e wifi kártya

Ezek hűthetőek normál léghűtéssel vagy ide a zsúfoltság miatt mindenképpen legalább egy alap víz ajánlott?

Ami nagyon tetszik ár/érték arányban ház az a Phanekts P300, de jobban örülnék, ha kisebb helyet foglalna a gép. Ezért agyalok mATX-ben. Alaplap, amit kinéztem mindkettő verzióban elérhető.

(#67059) zsoika válasza 8nemesis8 (#67058) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Nem azért hogy beleszóljak de ha nem lesz dVGA akkor miért nem inkább egy Ryzen 3 2200g vagy 5 2400g? Ezekben egy bitang erős IGP van ....kb gtx 1030 szintnek megfelelő, ami még egy kis játékot is elbír.
Az mATX -es házba is mehet a léghűtés....Ryzenhez elég jó gyári ventit adnak, így azt még enyhe tuningnál sem kell cserélni. Az Intelhez Én már a i3 8100 -hoz is vettem egy Alpenföhn Ben Nevist, mert a gyári hűtő fabatkát sem ér.
Tapasztalatom szerint az alap(egyventis) vízhűtés semmivel sem jobb mint a léghűtés(nem egy alapra gondolok mint a Ben Nevis, Gammaxx 300....hanem 212-től felfelé) mondjuk ez függ a ház szellőzésétől is. A 2ventis vízh. már jó ,de a 3 meg felesleges szerintem(csak extrém tuningnál) mert sokkal hangosabb.

[ Szerkesztve ]

(#67060) Törzsúr válasza 8nemesis8 (#67058) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Nem kell bele víz.
Nekem az R5 1600-at egy Raijintek Ereboss vizi passzívan. (Core V21-ben)
Nagyon jó ház, kis mérete ellenére van benne hely.
Amúgy 2*00G +1 részemről is. :K

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#67061) 8nemesis8 válasza zsoika (#67059) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi a tippet, nem is baj, azért intel, mert hackintosh-t akarok építeni, ami intel alapú lehet csak. Van egy macbook pro-m, de hamarosan elválnak útjaink és kell egy asztali, de nincs az a pénz, amiért én win-re visszamennék!

Persze léghűtést nem is gyárival gondoltam. Alap szint nálam a Hyper 212 v. BQ Pure Rock.

Köszi a ippet, vízből 1 ventinél többet nem akartam, de akkor annak pont semmi értelme...
Ahogyan néztem 2 ventis megoldások nagy radiátorral már elég zsebbe nyúlósak, akkor inkább drágább házra költenék és léghűtés.

(#67062) 8nemesis8 válasza Törzsúr (#67060) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor te is léghűtéssel, de passzívan használod a gépet?
Nálad van VGA?

Itt az oldal még plexi és nem üveg, ugye?

(#67063) Zοltta


Zοltta
senior tag

Nesze neked PUBG :D

H700 PUBG Limited Edition

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#67064) Törzsúr válasza 8nemesis8 (#67062) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Most 3.6-on megy a proci így tettem egy 800rpm-es Nanoxiát rá, de amúgy igen, passzívan használtam.

Igen, ez plexis, de nem gagyi.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#67065) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Rendelés előtt állok, a kiszemelt a Be Quiet Dark Base 900 ház. De mielőtt megrendelném megkérdezlek titeket hogy van olyan dolog ami miatt esetleg jobb választás lenne a Corsair Graphite 780T?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#67066) Fred23


Fred23
nagyúr

A Nanoxia Deep Silence sorozat egyik tagján sincs USB Type-C?

(#67067) fogtunder válasza Fred23 (#67066) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem tudok róla, a Type-C egyelőre ritkaság még, nagyon kevés házon van, mostanában kezd elterjedni, de mivel egy ház életciklusa 3-6 év is lehet simán, ez egy lassú folyamat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67068) fogtunder válasza jozsi252 (#67065) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt így nem lehet megmondani. ha elregéled, hogy mit szeretnél bele tenni, és mik az egyéb igények külsőre, felépítésre vonatkozóan, akkor lehet valami értelmeset mondani rá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67069) 8nemesis8 válasza Törzsúr (#67064) üzenetére


8nemesis8
veterán

Agyalok, ha mATX méretű lesz az alaplap, akkor 50%, hogy ezt veszem.
Ha nem, akkor a P300-ban gondolkozok, nagyon esetleg Meshify C-ben.

(#67070) fogtunder válasza 8nemesis8 (#67069) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a P300 bőven jó egy APU alapú géphez, amiben nincs külön VGA, de egy 1050 szintig arra is, max két normálisabb ventit kell rakni előre.

én is passzívan hűtöm az i5-4440-et egy ThermalRight Macho Rev B-vel, ez mondjuk már nem fér el a P300-ban, de van egy csomó 160mm alatti borda, ami jó és csendes is lesz. én őszintén szólva inkább venném ezt, mint a V21-et, mert jobban néz ki és nem kell sok hőt elvezetni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67071) 8nemesis8 válasza fogtunder (#67070) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi a tippet!

Meggyőztél. :R

Illetve a jövőben, ha mégis ATX lapom lenne, neccesen (leginkább sehogy) megy bele az mATX-be :Y , gépházat meg simán lehet venni 10 évre is szerintem.

Igen 160-ig fér bele a hűtő, ez pedig pár mm-el nagyobb.
Egyedül az aggaszt egy picit, hogy a HDD-k nem kapnak hűtést. Ha előre al sóbb helyre teszek ventit az vajon ad neki annyi légáramlást, ami elég lehet?
A HDD-k nem folyamatos üzemben lesznek, inkább csak biztonsági mentésre szolgálnak majd, raidben.

(#67072) fogtunder válasza 8nemesis8 (#67071) üzenetére


fogtunder
nagyúr

5400-es lemezek elvannak aktív hűtés nélkül is simán, nem kell túlaggódni. Ha valami teljesítmény orientált HDD és mégis kell az aktív hűtés, akkor inkább Meshify, abba nagy hűtő is fér.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67073) 8nemesis8 válasza fogtunder (#67072) üzenetére


8nemesis8
veterán

Oké. Alapvetően 5400-as HDD-k lesznke, nem szempont a sebesség teljesítmény.
A Meshify-nál ezek szerint akkor jól láttam, hogy ez a HDD takaró lemez leszedhető és bentebb hozható a HDD tartó, így venti kerülhetne az elejébe?

Ezen felül érzésre, kinézetre (mondjuk szemből) mennyivel tűnik minőségibbnek a Meshify ház?
A kinézet szubjekítv dolog, azt tudom, pont azért kérdezem a minőségi tulajdonságot. Sajnos nincs lehetőségem megtekinteni vásárlás előtt.

(#67074) fogtunder válasza 8nemesis8 (#67073) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem volt P400, most Meshfy van, mindkettő rendben van minőségre, nagyon egyikbe se tudok belekötni, a főbb különbségek a hűtés terén vannak inkább, abban egyértelműen jobb a Meshify, de egy ilyen konfighoz az mindegy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67075) 8nemesis8 válasza fogtunder (#67074) üzenetére


8nemesis8
veterán

Értem, köszi az infókat, ez megnyugtató!

Gondolom azért főként mert az előlapja nyitott és sokkal nagyobb mennyiségű levegő tud beáramlani?
Azon agyalok, hogy ha már szóba került a hűtés, akkor vajon a régi Hyper 212+-om jó lehet a 1151-es foglalathoz?
Kb 7 éve vehettem Phenom-ot hűtöttem vele.

(#67076) fogtunder válasza 8nemesis8 (#67075) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha 1155-höz jó, akkor elvileg az újakhoz is, azóta nem változott az Intel felfogatás.

és pontosan, a zárt előlap miatt van a leginkább különbség. a legjobb a nyitott, rácsos előlap, utána jön a zárt előlap, két oldalt 2-2,5 rácsozott résszel és utána a P400/P300/S340 féle megoldás, mikor az előlap zárt és alul-felül tud jönni a levegő. nem vészes a P300 se, de ha 1060-at akarsz belerakni, oda előre kell majd két jó venti, de a 10K különbségből, ami a kettő között van, simán kijönnek ezek is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67077) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Srácok a jelenlegi gépemhez ami az adatlapomon szerepel milyen házat javasoltok 15K-ig ? Jelenleg egy nóném széteső tákolmányom van ezt cseréném egy élhetőbbre .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#67078) fogtunder válasza jozefgucci1 (#67077) üzenetére


fogtunder
nagyúr

16300 még belefér? mert akkor ez

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67079) jozefgucci1 válasza fogtunder (#67078) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Szia !

Persze simán belefér és jó is lehet , köszönöm .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#67080) vernux


vernux
tag

Sziasztok. Jelenleg Phanteks P400 TG házam van de hűtés szemszögből nem vagyok vele megelégedve ezért le szeretném cserélni.
Proci I7-8700k Dark Rock 3 80-85-90 fok
GPU Gigabyte 1060 próbálom 70 alatt tartani de ha 100%-on megy akkor 73 körül van (venti 100%).
+ az SSD-k is nagyon melegszenek. (samsung 750, 860)
Olvasgattam külföldi fórumokat és sokan írták, hogy ennek a háznak nem valami jó a "levegő áramlása". Ezért szeretnék másik ház után nézni. Amit szeretnék, Hogy ablakos legyen és jó legyen a szellőzése. Egyenlőre Cooler Master MasterCase H500P ezt a házat néztem, nem tudom mit gondoltok róla esetleg van-e jobb ilyen árban. Előre is köszönöm!

(#67081) fogtunder válasza vernux (#67080) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én személy szerint nem rajongok érte, mert az árához képest az anyaghasználata eléggé retek, illetve csak a Mesh verzió ajánlott belőle, a plexi előlapos szintén vacakul szellőzik.

ha edzett üveggel kell jól szellőző:

Fractal Meshify C
Phanteks Enthoo Pro M TG
Silverstone PM01-RGB

az első kettőbe még kell előre elgalább két venti, a SS jó a gyáriakkal.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67082) kosaz


kosaz
csendes tag

sziasztok , matx-es alaplap, i3-8100, gtx960ti ilyen alkatrészeim vannak valami jó minöségü házat szeretnék . Minimál disign nem kell rá se ablak se világitó biszbaszok . Hangszigeteltet keresnék ha lehet de mivel marad a gyári hütő ez nem feltétel csak elöny ha lehet . Méret szempontjából lehet matx vagy atx is mert elfér . 25 ezer forint amit szánnák rá ,de nem gond ha olcsóbb . elöre is köszönöm

(#67083) jozsi252 válasza fogtunder (#67068) üzenetére


jozsi252
veterán

Közben az az igazság hogy aludtam rá, és meg vettem az ezüst színű Dark Base 900 házat. Böszme nagy dög, de nem bántam meg hogy ennyi kiadtam érte, nagyon minőségi minden porcikája. A porszűrő, a ventik, a venti hub iszonyat jó dolog, a szerelhetőség, nincs olyan része amibe bele tudnék kötni.
Fontos volt nekem hogy jó nagy legyen, könnyű legyen szerelni, halk legyen, de mellette a hűtése is jó legyen. Ez a ház minden kritériumot teljesít.
Nincs nagy konfigom, i5-6600- gtx970 (ha kijön az új 11xx széria akkor cserélek), atx alaplap Z170pro4, nagy vonalakban ez kerül bele.

iPhone 13 Pro Max

(#67084) fogtunder válasza kosaz (#67082) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Design Define C, Nanoxia Deep Silence 4.

én személy szerint a Define C-t venném, vagy ha találsz olcsóbban, akkor Define S ATX méretben, megéri egyszer költeni egy normális házra, mert utána sok évig kiszolgál

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67085) phoenix1989


phoenix1989
őstag

üdv!
SHARKOON TG5 GLASS RGB LED 4044951020607 FEKETE
Tudtok valamit mondani erről a házról. Akarok valami ilyesmi kuckót. Vagy mit javasolnátok kb ilyen árig? ami ledes ,legyen csendes, és jo porszűrése legyen meg ablakos.

(#67086) kosaz válasza fogtunder (#67084) üzenetére


kosaz
csendes tag

köszönöm

(#67087) fogtunder válasza phoenix1989 (#67085) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak amit a pár megjelent teszt említ. vannak minőségbeli gondjai (nem meglepő egy Sharkoon háznál sajnos), a kábel menedzsment rész közepes, de amúgy nem egy katasztrófa. illetve csak annyira van benne LED, amennyire a ventikben, azt meg bármibe lehet rakni, ezek a 3PIN-es Sharkoon ventik nem hiszem, hogy halkak magas fordulaton, alacsony fokozaton meg csökken a LED-ek fényereje.

hasonlót csinál a Corsair is, 460X néven, az egy 400C váz üvegezve, biztos, hogy sokkal jobb lesz, nyilván drágább is. a legolcsóbb TG ház, amit szoktunk ajánlani, a TT Core G21, ebben elől dupla porszűrő van, az egyiket ki kell venni, mert lefogja a levegőt. ha csendesebb kell, akko Fractal Design Define C, ebből van sima plexi és TG verzió is, meg valamennyi hangszigetelés.

LED-et rakni akármilyen házba rohadt egyszerű. ha az alaplapod tudja, akkor csak egy csatlakozó és egy méter 5050 RGB szalag kell, piti pénz, vagy veszel hozzá egy infrás vezérlőt, 12V bőségesen van egy PC-ben, ahonnét meg lehet táplálni, még ez is 3-4K környékén megvan mindennel együtt. vagy vehetsz LED-es ventiket is, sok lehetőség van, ez alapján házat választani olyan, mint használt kocsit az alapján, hogy milyen felnik vannak rajta.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67088) phoenix1989 válasza phoenix1989 (#67085) üzenetére


phoenix1989
őstag

Értem.csak nem akarok babrálni velle. Megveszem és kész. Ne kelljen még ventiket dobálni bele meg darabokra szedni

[ Szerkesztve ]

(#67089) fogtunder válasza phoenix1989 (#67088) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vannak olyan verziók is, csak én személy szerint úgy vagyok vele, hogy 10-15 ezerért hajlandó vagyok megfogni egy csavarhúzót. illetve ha halk gépet akarsz, akkor ventiket cserélni fogsz, bár a halk az ugye szubjektív fogalom. plusz nem nagyon világos, hogy egy összerakott gépházba hogyan fogsz alkatrészeket rakni szétszedés nélkül, ha meg már szerel az ember, akkor nem mindegy az a 10 perc?

Corsair 460X RGB edition, Phanteks Enthoo Pro M SE, Silverstone Primera PM01 RGB, Phanteks Enthoo Lux

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67090) phoenix1989 válasza fogtunder (#67089) üzenetére


phoenix1989
őstag

Cooler Master MasterCase H500P MCM-H500P-MGNN-S00 szürke ablakos számítógép ház ez nagyon bejön csak drága.

(#67091) fogtunder válasza phoenix1989 (#67090) üzenetére


fogtunder
nagyúr

[link]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67092) phoenix1989 válasza fogtunder (#67091) üzenetére


phoenix1989
őstag

köszi az infokat

(#67093) Schweini


Schweini
tag

Ilyennel találkozott már valaki? Külsőre eléggé bejön, de még sosem volt ablakos házam. Van mitől tartani?

(#67094) fogtunder válasza Schweini (#67093) üzenetére


fogtunder
nagyúr

[link]

a plexi az karcolódni fog, mint az állat, ez sajnos ilyen, én karcmentes plexit még nem láttam, az alsó porszűrő kissé olcsó, keret nélküli, nincsenek gumis kábelvezetők az alaplapi tálca mögé, de semmi drasztikus, ezen az áron kb. ennyi várható.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67095) xuldar


xuldar
őstag

Sziasztok! Phanteks Enthoo Pro M házhoz edzett üveg oldallapot keresek. Tud valaki forrást, ahol be lehet szerezni? Köszi!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#67096) Schweini válasza fogtunder (#67094) üzenetére


Schweini
tag

Köszi.
Nem lesz benne olyan komoly rendszer. Szerintem bevállalom akkor, aztán meglátjuk.

(#67097) hegegabi80 válasza fogtunder (#67094) üzenetére


hegegabi80
addikt

A plexi-t be kell szépen fóliázni, és akkor nem fog karcolódni.

(#67098) fogtunder válasza hegegabi80 (#67097) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az nyilván megoldás rá, de én inkább edzett üveg párti vagyok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67099) fogtunder válasza xuldar (#67095) üzenetére


fogtunder
nagyúr

üveglapot nem nehéz gyártatni hozzá, a gond inkább azzal van, hogy nincsenek meg a felfogatók hozzá az alap verzión.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67100) yorka


yorka
tag

Vettem egy Fractal Design Mini C TG mATX házat, mert most jóárasítva van Alzáéknál. Eredetileg Meshify C Minit akartam, de az 8000 forinttal drágább lett volna. Ugye ezzel sem járok rosszul? Extrém tuning nem lesz, viszont ez ahogy olvastam ez jobban a csendre van kihegyezve, míg a Meshify inkább a jobb szellőzésre. Utóbbi mondjuk jobban is néz ki.
Két napig még meggondolhatom magam, ha esetleg meggyőztök a Meshifyről.

Ui: max 420mm házmagasság adott.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.