Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) Motoxxx


Motoxxx
tag

Üdv! Nagyon jo árban jutottam hozzá egy Zalmann Z9 NEO házhoz. Az alaplap egy MSI Z370 PC PRO.Namost olvastam a Molex problámát a 4 ventivel. Igy már alapból az összeszerelésnél szeretnék eleve vagy másik 3 pines, alapról szabályzott ventkre cserélni vagy esetleg egy 3 pin molex átalakitoval is megoldható, ami az alaplapba menne, kb egy ilyenre gondoltam?

[link]

Ezzel megoldható lenne a Molexes ventik állandó fordulatos problémája?

(#67852) jeni


jeni
félisten

Üdv!

Erről mi a vélemény?

SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black
66x

ezt írják róla:

Legfontosabb jellemzők

Elegáns fekete megjelenés
Átlátszó oldalfal
Speciális kétkamrás kialakítás
Vízhűtés támogatása
2 db 120 mm-es ventilátor a termék része
2 db USB 3.0 port
Akár 158 mm magas processzorhűtő is telepíthető
Takaró ajtó mögött 2db 5.25 fogadó hely
Porszűrők

(#67853) fogtunder válasza Motoxxx (#67851) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez inkább a ventis topik témája, de nem lesz jó, te hiába alakítod át, a venti csatalkozójába csak 4 ér megy, nem lehet szabályozni, max 7V moddal halkítani (keress rá, linkeltem már párszor). én a cserét javaslom, pár hónap és 7V-on is lesz hangjuk.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67854) fogtunder válasza jeni (#67852) üzenetére


fogtunder
nagyúr

random OEM váz, elsőre max közepes szellőzés, de 12K-ért nem kell csodát várni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67855) fogtunder válasza Pokesz007 (#67850) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a H500P airflow ház (lenne, valójában csak a Mesh verzió az), nem lesz benne zajszigetelés, de a kettő amúgy kizárja egymást. a konfigod amúgy semmilyen durvulást nem indokol, neked kell eldönteni, melyik irányba mész. egy jól szellőző házban többnyire nem indokolt fentre ventit rakni, nem hátrány, ha van ott hely, de ha nincs vízhűtés ritkán kell.

hangszigetelt házból általában a Fractal Design és a Be Quiet cuccai szoktak jók lenni, Define C, Define S, Silent Base 600, de jó lehet a TT Suppressor F31 is.

airflow házba is lehet halk gépet építeni, csak ahhoz úgy kell a komponenseket összeszedni, halk ventik, halk táp, halk CPU hűtő, halk VGA, kicsit több tervezést igényel. mondjuk halk ventik mindenbe kellenek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67856) Lokids válasza fogtunder (#67855) üzenetére


Lokids
addikt

Amúgy gyárilag a H500P mesh ventijei is elég halkak. Jelenleg nekem a CPU hűtőm (wraith prism) hallatszik csak menet közben. Amúgy ha végre elérhető lesz, akkor a (CM) H500 lesz a a best buy ezek közül, mert csak olyan dolgot hagytak le, ami amúgy is full felesleges a H500P-ben.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#67857) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

NZXT H700i, erről esetleg vélemény? :B

(#67858) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy HP N36L típusú microserver leváltása van folyamatban, ennek kompakt házához hasonlót keresnék.

MicroATX alaplap úgy tűnik megoldható, ami fontos lenne, hogy három (esetleg négy) 3,5"-os sATA HDD beleférjen és mindemellett a hűtés is kellően kielégítő legyen.

Játék célú videokártya nem szükséges, 99%-ban NAS/szerver feladatok ellátása a cél.

(Esetleg Digi 1000 mellé, mint gigabites router).

(#67859) fogtunder válasza Cobrusz (#67857) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Jó, csak feleslegesen drága a LED és a smart vezérlő miatt. De ha ez kell és belefér, akkor mehet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67860) jeni


jeni
félisten

Mi a jobb,ha oldalt az új trendi miatt üveg van és elől nem lyukasos hanem csak oldalt az előlapján kicsi részén,így elméletileg kevesebb por megy be de a szellőzése rosszabb lehet, valamit a másik,hogy a tápegységek helyén felette plusz fémburkolat van. Az FSP CMT240 estén ott plusz kivágás van a Coller Master MB-600L esetén meg zárt oldal belül.
A Thermaltake Versa H26 estén elején lyukasos és üveges,és belül a tápegységnél van pici kivágás.
A FSP CMT240 esetén majdnem zárt az eleje,oldalt kapna csak levegőt,pici zárt műanyag ablak,belül a tép felett fém doboz van.

Tartósság és a merevítés szempontjából a tiszta kivágatlan oldalsó lap meg az ablakos üveg lap a jobb?

A felhelyezett műanyag ablakos még ha arra nem szerelhető venti az már kevésbé merev tartású mint az előbbi gondolom.

u.i:
Nálam a LED és a csili-vili mintás előlapok nem tetszenek, vagy legyen ott ajtó vagy letisztult legyen az eleje.
Amihez ragaszkodnék az a USB 3.0 lehet kettő abból,az 5,25 ODD szerelhetősége.Belűl a VGA hossza ne legyen korlátozva vagy a belső középső kivehető legyen.
Az új trendi esetén még az üveg oldallapos legyen(?) valamint legyen benne tápegységnek burkolata és legyen lehetősége a vízradinak helye is elől vagy felülre helyezve.

[ Szerkesztve ]

(#67861) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

A CM N300-ban a két gyári 120 mm-es venti világító ledes?

Let the Zone take me if I am.

(#67862) dudu5130 válasza kutga (#67861) üzenetére


dudu5130
őstag

Elvileg nem. Én mondjuk 5 éve vettem, akkor nem volt az.

(#67863) kutga válasza dudu5130 (#67862) üzenetére


kutga
nagyúr

Reméltem hogy nem. :D

Let the Zone take me if I am.

(#67864) Cobrusz válasza fogtunder (#67859) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Az nekem se kéne, de sima H700 nem nagyon van ahol lehet vásárolni :F

(#67865) dudu5130 válasza kutga (#67863) üzenetére


dudu5130
őstag

Nekem viszont mind a kettő venti nagyon hangos volt. Jobban jársz ha nézel valami halkabb ventiket egyből bele, ha ez zavar.

(#67866) kutga válasza dudu5130 (#67865) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen ezt én is olvastam. Egyelőre csak nézelődök, kellene otthonra egy torony.

Let the Zone take me if I am.

(#67867) Pokesz007 válasza fogtunder (#67855) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszönöm szépen a tippeket és a véleményed! Meggondolom amiket írtál :R Úgy látom,hogy sok hasznos hozzászólást írsz nekünk :R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#67868) Pokesz007 válasza fogtunder (#67855) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Bocsánat,de már lejárt a hozzászólás szerkesztése..

Különben nálam az is számít,hogy sose van fent az asztalon a gép. Jobb oldalt lent egy nagy fiókba van a gép,csak elől - hátul van szabad szellőzés. Csicsáról lemondtam,mert annyira nem nézegetem odalent. Tető irányba van hely bőven. A gép hátsó rész elég közel a falhoz,ami igen érzékeny a napsütésre odakint. Sajnos észrevettem.. Lényeg mindenhol legyen porszűrő,meg csendes jó hűtés ( Ahogyan írtad megfelelő ventilátorok ) Vga kártyám ,igen melegedős nyáron..

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#67869) phoenix1989 válasza fogtunder (#67796) üzenetére


phoenix1989
őstag

akkor ennyiből mi az amit tudnál ajánlani. a ventik nembaj ha nem rgb. azt veszek bele külön.

(#67870) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

15.000-ig keresnék házat, tudom ennyiért nem kell csodát várni. Örülnék ha ablakost sikerülne találni. Alaplap mATX, videokártya 1060 6gb 3 ventis (elég nagy), 1 ssd, 1 hdd. Táp FSP 550W Raider II Silver vagy Bitfenix Formula 450W gold lesz, egyik sem moduláris.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#67871) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Hali

Kinéztem magamnak az NZXT H500i-t, csak nem tudom hogy befér -e a P9X79-E WS alaplapom. Az adatlap szerint csak sima ATX megy bele, de a képen úgy tűnik mintha beleférne az én deszkám is. A kérdés az, hogy tényleg belefér vajon?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#67872) X2N


X2N
senior tag

Üdv!
Gondolkodom többkártyás rendszer építésében. Tudtok ajánlani olyan ATX házat amiben elfér akár 4db 2slotos vga, illetve 5+ HDD? Az lenne a legjobb ha a tápegység nem lenne rögtön a vga alatt.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#67873) fogtunder válasza X2N (#67872) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Silverstone Raven 2 és 3, de ha nem kötelező, hogy zárt legyen, sokkal jobban jársz egy nyitott kerettel, amit a bányászgépekhez használnak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67874) X2N válasza fogtunder (#67873) üzenetére


X2N
senior tag

A Raven 3 nem rossz, de ez a Phanteks Enthoo Primo-jobbnak tűnik. Megnézem van-e hasonló EATX ház...
Lehet hogy inkább valami szerverházba fogok barkácsolni, mert ezek elég drágák.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#67875) fogtunder válasza X2N (#67874) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A Primo sokkal rosszabb lenne, a Raven azért jó ilyen célra, mert lentről felfelé szellőzik. De amúgy mi a felhasználás célja?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67876) X2N válasza fogtunder (#67875) üzenetére


X2N
senior tag

Főleg Iray renderelésre lenne használva a gép. Mivel lassan jön az új nvidia széria ha cserélném a 980Ti-t akkor később már elég lenne a meglevő mellé venni másik vga-t a renderelés gyorsítására. 4db 980Ti-t macerás hűteni és sokat is fogyaszt, a 6GB VRAM most épphogy elég. Ez a Raven 3 is már régi ház, nem tűnik jónak a kábelmenedzsment része. :))

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#67877) zolee0307 válasza X2N (#67876) üzenetére


zolee0307
őstag

A raven 3 kábelmenedzsmentje nagyon is jó, az alaplapi tálca mögött nagyon sok hely van. Nem sok házat láttam, amiben ekkora hely lenne. Mondjuk 4 vga már lehet sok lenne benne, a két 18-as ventinek azért tud hangja lenni.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#67878) varmi2 válasza X2N (#67876) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hogy oldod meg, hogy a kártyák elférjenek egymás mellett a lapban? 4db 2 slottos hűtős kártyát nem tudsz beletenni egy normál atx lapba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#67879) fogtunder válasza X2N (#67876) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Rendereléshez kell a gyors PCI-E csatlakozás, vagy jó riseren keresztül is? Mert ha elég, akkor egy régi szerver ház elejébe lehet csinálni felfogást nekik és megfújni Akasa Viperekkel, nem lesz halk, de úgy tudsz helyet hagyni közöttük.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67880) X2N válasza fogtunder (#67879) üzenetére


X2N
senior tag

Nem árt, gyorsabban betölti a vga. Ez alapján olyan alaplap és cpu kell ami kezel 4 VGA-t 16x/8x/8x/8x-sebességgel. 8X-os risert lehet kapni.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#67881) atteee


atteee
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy néztem egy zalman z11 házat amivel az a baj hogy adatok szerint 290mm videókártya férne el benne de nekem 310mm de van olyan videó is amiben azt mutatják hogy még is csak elfér. Azt szeretném megkérdezni hogy tényleg nem fér el benne vagy elfér benne segitséget előre is köszönöm

Samsung S7 Edge 32GB

(#67882) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

RAIJINTEK COEUS EVO TC erről a házról vélemény?
Van valakinek esetleg? :B :U

(#67883) Kolen


Kolen
csendes tag

Sziasztok!

Új számítógépet rakok össze és a házzal kapcsolatban kérnék egy kis segítséget.

Ami a gépben lesz:
Proci: i3-8100
Proci hűtő: egyenlőre a gyári intel hűtő aztán majd idővel vennék valamit ami ki is néz valahogy
Alaplap: MSI B360 Gaming Plus
Ram: HyperX Fury 2x4gb 2666mhz
Vga: geforce gtx 1060 3gb
Táp: Corsair CX450M
SSD: Kingston A400
HDD: WD Blue WD10EZEX

Üveg oldal paneleset szeretnék, a Phanteks P350X és az NZXT S340 elite ami megtetszett.
Mivel egész délután a szobámra süt a nap elég tud lenni bent. Tudom, hogy ez a config nem igényel olyan nagy airflowt, de a kérdésem az lenne, hogy kap e elég levegőt így gyárilag azokkal a ventikkel ami alapból benne van? Aztán majd idővel vennék bele plusz ventit.

Vagy esetleg van valami amit ajánlanátok?
25k-nál nem nem igazán mennék feljebb.

Köszönöm a válaszokat előre is! :)

(#67884) fogtunder válasza Kolen (#67883) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egyik ház sem egy szellőzésbajnok, de a P350X a jobb a kettő közül. túlmelegedni valószínűleg nem fog, de ha zavar a zaj, akkor kell majd másik CPU hűtő és pár venti előre, ezekkel sokkal jobb lesz a vége, szóval én számolnék rá még egy 12-15K plusz költséget, hogy tényleg jó szellőzés legyen. a VGA pontos típusa szintén nem mindegy, ilyen körülmények között jön ki a komolyabb sokhőcsöves hűtők előnye.

jobb szellőzéssel 25K alatt edzett üvegest nem tudok, a Fractal Meshify C 30 környéke, de gyárilag ebben is csak két venti van és nem egy nagy szám. igazából csak akkor fektetnék bele, ha később jelentősen komolyabb fogyasztású konfigot tervezel belerakni, az i3+1060-hoz elég a Phanteks is két normális ventivel elől.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67885) fogtunder válasza phoenix1989 (#67869) üzenetére


fogtunder
nagyúr

írtuk, hogy Sharkoon TG-5. én mondjuk ha ilyet vennék, akkor az Corsair 460X lenne.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67886) Kolen válasza fogtunder (#67884) üzenetére


Kolen
csendes tag

Zajjal nem hiszem, hogy egy darabig gond lesz a mostani 8-10 éves gépem után csapágyas táp ventivel meg egy i3-530 gyári ventivel (mondjuk azt nem tudom fejlődött-e bármit is azóta a gyári venti) szóval ehhez képest az új szerintem kb hangtalan lesz számomra :DDD
VGA-ból amit sikerül találnom jó árban apróról, de mindenféleképpen két ventiset akarok. A gigabyte windforceokat nézegettem abból vannak fent.

Idővel fejleszteném, ha már szükségét érzem i5 vagy akár i7-tel meg új kártyával,de az még azért jó pár év múlva lesz. Addigra már ki bővítgetném plusz ventikkel meg jobb cpu hűtővel.

(#67887) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok!

Felső tápos házat tudtok nekem mondani manapság ami plexi vagy üveg oldallapos?

Köszi! :R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#67888) varmi2 válasza Törzsúr (#67887) üzenetére


varmi2
nagyúr

Miért ragaszkodsza felső táphelyhez?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#67889) fogtunder válasza Törzsúr (#67887) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem igazán, ami van az régi konstrukció.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67890) Törzsúr válasza varmi2 (#67888) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Több olyan retró alaplapom van aminél nagyon macerás lenne az alsó táp. Tele lenne hosszabítókkal (toldókkal).

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#67891) n0k0m_


n0k0m_
tag

Jól gondolom, hogy a Define R5/R6 az egyetlen ház, amelynek elölről húzható ki az alsó porszűrő?

(#67892) Pakmara válasza n0k0m_ (#67891) üzenetére


Pakmara
őstag

Define C-ből is. Ha érdekes ez a méret kategória is.

(#67893) abridabri válasza n0k0m_ (#67891) üzenetére


abridabri
veterán

Meg az egyik nagy kedvencem a CM C700p nel is elol kihuzhato.

(#67894) n0k0m_ válasza Pakmara (#67892) üzenetére


n0k0m_
tag

Méret jó lenne, csak a 2 HDD kevés nekem ezekben. :/

(#67895) chopin42 válasza n0k0m_ (#67891) üzenetére


chopin42
őstag

Phanteks Enthoo Pro. Elöl kihúzható alsó porszűrő, tágas, moduláris, egyszerre akár 6 hdd is befér, ha mind a két keret bent van. Egyenként 3.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#67896) jeni válasza Törzsúr (#67890) üzenetére


jeni
félisten

innen próbáld meg ki listázni.

itt tudod oldalt beállítani melyik mi legyen benne és milyen oldallapos

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.