Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Ez a Fractal Design Define C elég kicsi ház. Nem igazán hosszú hanem inkább olyan mint egy kocka. Helyileg meg szerelhetőségileg első osztályú csak kicsit zavar hogy egy doboz alak az egész, lehet jobb lett volna egy hosszabb ház de az már drága lett volna.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67202) Beretvás válasza Balesz1899 (#67198) üzenetére


Beretvás
addikt

Sima trollal van dolgunk láthatod a fenti hozzászólásából is. :W

(#67203) fogtunder válasza 7om (#67197) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ezt ha lehet, akkor hanyagoljuk itt így ebben a formában. Köszi :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67204) fogtunder válasza BogyóBP (#67201) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Vásárlás előtt nem néztél róla képeket, videókat?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67205) fogtunder válasza XP NINJA (#67196) üzenetére


fogtunder
nagyúr

160mm-es hűtő megy az S340 Elite-be.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67206) 7om válasza Balesz1899 (#67198) üzenetére


7om
tag

Hidd el ha hetente nézed meg akkor hetente kell takarítani ha havonta akkor havonta. :D

(#67207) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok van nekem egy Zalman Z9 Plus számítógép házam amit nagyon szeretek és amikor megvettem gondoltam előnyére válik ez a házhogy sima illetve plasztik helyett szellőzős az oldallapja.
Azonban rájöttem,hogy inkább hátrány mert a por beszáll elég rendesen.

Esetleg lehet kapni szűrőt külön vagy csak külön oldallapot venni?

[ Szerkesztve ]

(#67208) fogtunder válasza 7om (#67206) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tessék, ez másfél hónap alatt jött össze:

részemről úgy vélem, elég volt ebből a témából, nagyon kérem, hogy ne menjen tovább még oldalakon át.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67209) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Hordozható asztali számitógépre szeretném kiváltani a jelenlegi Cougar Panzer MAX gépházamat. Tudom Micro ATX vagy mini ITX alaplapot is vásárolnom kell (I7 2600). Szeretném ha a gépházon meglenne a fogantyú vagy valamely más megoldás annak érdekében, hogy a sportáska vállpántját arra tudjam rácsatlakoztatni. Jelenleg így cipelem a 2. emeltről az autóm csomagtartójáig a full towert. Vga: GTX970

Milyen gépházat tudtok ajánlani, mert én nem találtam megfelelőt (fogantyú)?

Ár: 40.000 Ft alatt.

(#67210) BogyóBP válasza fogtunder (#67204) üzenetére


BogyóBP
addikt

De igen, de nem gondoltam volna hogy ilyen mütyür. Amúgy a S340 be hogy tettél bele 160 as ventit? A leírás csak 140 est ír. Vagy a cpu cooler ről beszéltél?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67211) fogtunder válasza BogyóBP (#67210) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A CPU hűtő maximális magassága 160mm, ventiből csak 120/140.

Én amúgy pont azt szeretem a Meshifyban, hogy kicsi, ott van még a H440 is, várja a TG és Airflow modot, csak két gyerek mellett sose állok neki faragni, mert mindig van más. Azt is szerettem, de kicsit már túl nagy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67212) ByBeni


ByBeni
tag

Sziasztok!
Valaki felemlítette itt a Lian-Li PC O11 Dynamic házat...
A hozzaszólást már nem találom de ha jól emlékszem Merlintől rendelte, érdekelne milyen dátumot kapott kiszállításra.
Előrendelhető és Júni 21-26 közt kapják meg :/

(#67213) fogtunder válasza 4264adam (#67209) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát a Lian Li gyárt egy átalakított alukoffert, de elég drágán és nem is a legjobb. ha van barkácshajlamod, én ennek az otthoni verzióját javaslom, vagy alternatívaként lehet varratni valami ilyesmit, méretre a várásolt házhoz, vállpánttal.

i7 2600-hoz már elég problémás lesz alaplapot venni értelmes áron, lehet jobban jársz egy coffe lake frissítéssel, de ezt majd meglátod.

a GTX970-hez az igazán kompakt ITX házak nem lesznek jók, személyes tapasztalat.

szóval én valami sima kisebb méretű házat néznék. a kérdés, hogy mennyire fontos a tömeg, mert minőségi házat csak anyagból lehet csinálni, az meg nehezebb lesz, mint egy olcsó konstrukció.

pl. a Fractal Focus G mini 4,1kg, a sokkal masszívabb kb ugyanakkora Meshify C mini 7,1kg

vagy a múlt héten a hogyan is néznek ki gépeink topikban valaki linkelt Raijintek Metis koppintást, aminek alapból ki van vágva a teteje, az elég könnyű és ITX, abban talán nem fog megfőni a VGA.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67214) vegh001


vegh001
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni, szeretnék venni egy másik házat a gépemhez. Jelenleg ez van a gépben:
alaplap: asus rampage 4 gene
vga: evga 1070 ftw
cpu: i7-4820k , cooler master 212 evo hűtéssel
egy ssd/hdd
táp: cougar stx 650 w 80plus
Leginkább olyan házat szeretnék amiben az alaplap fekszik, keret rá max 30,000 lenne. Nyilván plusz pont ha RGB-s, oldalt plexis.

Köszönöm a válaszaitokat!

(#67215) ByBeni válasza vegh001 (#67214) üzenetére


ByBeni
tag

Ha mindenképp kritérium hogy feküdjön benne a lap akkor egy Cooler Master HAF XB.
A procihűtőd magassága miatt is kisebb ház nem ajánlott illetve nagyon jól szellőző ház a HAF XB és van plexi tetős változata is!

[ Szerkesztve ]

(#67216) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Coolermaster masterbox 5 lite rgb rol van valakinek tapasztalata? Anyagminoseg ventik hangja stb stb?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67217) fogtunder válasza BogyóBP (#67216) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tapasztalatom nincs, mert az ellenségemnek se vennék ilyet. gyakorlatilag nincs nyílás a belépő levegőnek és plexiből van az eleje, ez már bőven elég ahhoz, ne legyen érdemes megvenni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67218) fogtunder válasza ByBeni (#67215) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én azért még a TT Core V1-et mondanám.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67219) ByBeni válasza fogtunder (#67218) üzenetére


ByBeni
tag

Core V1 nem ITX-es?
Kollégának Rampage 4 GENE lapja van ami mATX
HAF XB jutott eszembe először, Tt-vel eddig nem volt sok dolgom.

(#67220) vegh001 válasza ByBeni (#67215) üzenetére


vegh001
csendes tag

Köszönöm, elég jól néz ki, elgondolkodtató megvétel szempontjából :R

(#67221) BogyóBP válasza fogtunder (#67217) üzenetére


BogyóBP
addikt

Corsair Tempered Glass Crystal Series 460X RGB-t néztem még de a tájegység takaró részleg nem igazán győzött meg. Bár biztos jó a szellőzése

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67222) ByBeni válasza vegh001 (#67220) üzenetére


ByBeni
tag

Igazán nincs mit, ezért vagyunk :K
Elég kevés olyan házat gyártottak ami fekvő, plexis (legtöbben moddolják és kivágják a tetőt) és netán mATX méretűnél nagyobb lapot fogad

(#67223) fogtunder válasza ByBeni (#67219) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, V21.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67224) fogtunder válasza BogyóBP (#67221) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és mi nem győzött meg rajta?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67225) BogyóBP válasza fogtunder (#67224) üzenetére


BogyóBP
addikt

Elég igénytelen az a luk a PSU cover közepén.
Még ezen a házon gondolkodom: Phanteks Eclipse P400

Illetve még a FD define R6 TG de az is ugyanott vérzik el nálam ahol a legtöbb hogy van egy luk közvetlen a front panel után a PSU takaro lemezen. Nyilván ez a radiátornak van kivágva de legalább adtak volna hozzá egy takarolemezt amivel be lehet fedni ha az ember nem használja..

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67226) vegh001 válasza ByBeni (#67222) üzenetére


vegh001
csendes tag

A RAIJINTEK AENEAS házra mit mondanál? Elég tágas ház, ahogy nézem jó elrendezéssel. Találtam is egyet jó áron, ami oldalt plexis + van hozzá venti szabályozó.

(#67227) fogtunder válasza BogyóBP (#67225) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mármint igénytelen, hogy ki lehet vezetni a VGA-hoz a PCI-E kábelt rendesen?

azzal ugye tisztában vagy, hogy mivel az a lyuk közvetlenül a front panel mögött van, soha nem fogod látni, pláne nem egy R6-ban, amiben amúgy is van ott egy takaró lemez?

Define C helyett ne vegyél P400-at.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67228) BogyóBP válasza fogtunder (#67227) üzenetére


BogyóBP
addikt

Define C egy picike ház, alig fér bele a konfigom. Ha kicsit nagyobb lenne az jobb lenne. Az R6 nál én biztos kivenném azt a takarolemezt a plexi elől mert csak rondít a képen. Legalábbis én nekem nem tetszik hogy ott van. Kár hogy nincs ilyen ház ami kialakitásban majdnem ugyanaz mint a Define C de nagyobb. Pedig már 2 napja túrom a netet. :F

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67229) fogtunder válasza BogyóBP (#67228) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Be Quiet Dark Base 700

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67230) ByBeni válasza vegh001 (#67226) üzenetére


ByBeni
tag

Hoppá:) Én annyira rá vagyok gerjedve a Lian-Li Pc O11 Dynamic házra hogy most te mutattál nekem újat :D Kétkamrás elrendezés egymás felett...Jó lehet benne a kábeleket elrendezni! Szellőzés első ránézésre szintén jó!
Ha jó áron találtál akkor csapj le rá, HAF XB már ritka jó áron.

(#67231) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Bitfenix Shinobi-t szeretnék leváltani egy másik házra.
Már egy ideje csapongok a sokféle megoldás között, de végre sejtem, hogy mire van szükségem.

Alap feltételek:
- abszolut elegáns, minimalista design, semmi "gémer" megjelenés (lehet kocka is)
- kifejezetten hosszú élettartam
- a ház oldalán ne legyen se ablak, se rács

Szintén fontos:
- mATX lap beleférjen
- 200W körüli VGA-val, és 65W körüli procival bírjon el szinte némán (persze normális hűtőket be fogok szerezni)
- 20k-nál csak nagyon indokolt esetben lehet drágább

Előny:
- winyók rezgését csillapító rögzítés

Ritkán fogom szerelni, és ha kábelekkel, gombokkal, ledekkel kapcsolatos nyűgjei vannak, azt könnyen meg tudom javítani - az ilyen típushibák nem jelentenek gondot.
Cserében elvárom, hogy a szerkezeti és külső elemek időtállóak legyenek.

Azért cserélem le a Shinobi-t, mert a műanyag részeken lévő selymes bevonat kezd lekopni, amitől nagyon csúnya lesz a ház hamarosan. Ezenkívül ez a bevonat vonzza a port, és ha megpróbálom tisztítani, akkor én is rásegítek a kopásra.

Természetesen ez a fajta bevonat kizáró ok az új ház esetében is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67232) fogtunder válasza Bici (#67231) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Design Define S, Nanoxia Deep Silence 4, Be Quiet Silent Base 600. Feltételeztem, hogy léghűtést szeretnél, ha víz van tervben, akkor az utóbbi kettő nem igazán opció.

A 20K keret az kicsit karcsú, meglepő módon a teli oldallap miatt, ami mondjuk a zajnak is jót tesz, de ennyiért egyszerűen nincs normális ház, ami a zajt is fogja valamennyire. A Nanoxia és a BQ gyárilag elég jó ventikkel van szerelve.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67233) Bici válasza fogtunder (#67232) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

A BQ nekem túl gémer, azokkal az oldalsó cuccokkal. :D
A másik kettő príma. :K

Talán a Nanoxia lesz a nyertes a kis mérete miatt. Nézek róla teszteket, hogy mit szól egy RX 480-hoz :U
Árban is szimpi. :)

Köszi a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67234) Pgraph válasza Bici (#67233) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Az én Nanoxia DS4-em harmadik éves, és nem hangosodtak el a gyári csendes ventijei. A felesleges HDD keretek is kivehetők belőle, ami által jobban lehet huzatoltatni. Illetve szükség esetén felül még beépíthető egy plusz venti. Mondjuk dvga nélkül használom, de szerintem átszellőztethető.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#67235) Bici válasza Pgraph (#67234) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a infót! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#67236) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek átköltözni ATX mid házból mini itx be. Megláttam egy Ncase M1videót és belezúgtam. (Optimum tech Youtube). Ami még tetszett, a Dan-case A4. Annyi a baj, hogy ezek még mindig 200+ dollár körül vannak + feltételezem "hajóztatni" meg vámolni is kéne szóval 70+ ezer lehet magyarban?

Hasonló különleges letisztult mini házat tudnátok ajánlani?

Gyakorlatilag csak házat, lapot meg tápot kéne cserélnem, a többi nem gond. Vagy a jelenlegi ryzen5 1600-amnál maradnék, vagy i3 8100/i5 8400-ra váltanék. Csak játékra használom a gépet és a 6C/12Thread procim teljesen overkill. Videokártya egy gtx 1060/3g gaming x lenne. 2x 2,5"-ös SSD hely kell, HDD-m nincs. A jelenlegi cpu hűtőm eladnám és maradna a gyári, ami amúgy is a polcon pihen.

:R

(#67237) Pgraph válasza CSB29 (#67236) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Szia!
Raijintek Metis is érdekes lehet. Videokártya hossza limites (170 mm), cserébe tényleg kompakt, kis ház.
(Kár, hogy nem lehet már kapni, erre beneveznék:
Jonsbo V6)

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#67238) CSB29 válasza Pgraph (#67237) üzenetére


CSB29
aktív tag

Igazából a kinézet lenne a legfontosabb és a kockák annyira nem teszenek. Ezek a toasterek kicsit jobban bejönnek, még ha rá is kell fizetni. Meg az optikai meghajtónak a helyét sem akarom látni, nem kell olyan :)
Ez a Metis viszont elég formás, gúgli képek szerint hosszú standard kártyák is beférnek.

[ Szerkesztve ]

(#67239) fogtunder válasza CSB29 (#67236) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezek a házak alapvetően nincsenek jó barátságban a custom hűtésű VGA-kkal, a blower hűtés sokkal hatékonyabb bennük, mert az kifelé tolja a meleget a házból, nem kavarja bent. a személyes tapasztalatom az, hogy hiába van rácsozva az oldallap, iszonyatosan melegszik ilyen közel hozzá, nálam a Strix 970 simán 82-83 fok volt játék alatt a Core V1-ben.

alapvetően ami ilyen letisztult elejű, abban a levegő beküldésével lesznek gondok. én alapvetően a Fractal Define Nano S-t mondanám, csak ennek plexi az oldala, vagy az NZXT H200-at.
de ha nem fáj nagyon plusz 5-6 centi, akkor kompakt mATX méretben ott a Fractal Design Define Mini C TG, vagy a Metis nagyobb tesója, a Styx.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67240) CSB29 válasza fogtunder (#67239) üzenetére


CSB29
aktív tag

Pont a kisebbeket keresem, egyszerűen nagyon teszenek. Hangra kicsit igényes vagyok, azért blower kártyát nem akarok venni. Ráadásul egy 1060/3g gaming x hűtéssel nekem izmos oc-val (2050-2100 mhz) 65-70 fokon maxon volt, ~40%-os ventivel. Most ha felugrana egy tizessel fokban nem zavarna, nem egy nagy zabagép a kártya. CPU-ból is csak r5 marad, vagy i3-i5 lenne. Volt korábban egy Phanteks Enthoo Evolvet Mini, de az bazi nagynak tűnt ezek mellett is.
Itt a metisben csak hátul meg fent van egy venti hely?

[ Szerkesztve ]

(#67241) fogtunder válasza CSB29 (#67240) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nagyon szép elképzelések, de az lesz a vége, hogy elköltesz egy csomó pénzt, és se halk, se hűvös géped nem lesz, nem szórakozásból írom, amit írok. Egyszerűen nem lesz helye szellőzni.

A Core V1-ben 80 fok fölött voltam és üvöltött a kártya, a nem túl jól szellőző H440-ben 70 alatt és 50% fölé nem ment a venti. Ismerem a kártyádat, nekem is ilyen van, én továbbra se ajánlom, hogy egy ilyen konfiggal mATX méret alá menj, ha csendet akarsz.

Nyilván nem muszáj rám hallgatni, de visszafelé megcsináltam az alátépítést, azóta van egy hűvös és halk gépem, ami még mindig nem túl nagy.

Igen, a Metis az ilyen, gyári állapotban alkalmatlan egy Ryzen + 1060 kombó hűtésére.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67242) CSB29 válasza fogtunder (#67241) üzenetére


CSB29
aktív tag

Igazad van közben nézegettem róla infót. Még ha perforált lenne az előlap meg a teteje, akkor lehetne jól megoldani. Táp benyeli a levegőt, tovább egy mini torony cpu hűtőre, majd hátul ki egy rendes ventin. Fenn meg szintén kéne kivágás a kártyának. Erre külön energiát nem szánnék :/

[ Szerkesztve ]

(#67243) Pgraph válasza CSB29 (#67240) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Lányom otthoni Metisében egy i3+ 1 SSD lakik dvga nélkül. A legoptimálisabb felállás valószínűleg ilyesmi ezekben a pici házakban. Bár a neten látni mindenféle farigcsálásokat a Metissel is, ehhez ilyen irányú affinitás is kell azért, meg idő.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#67244) fogtunder válasza Pgraph (#67243) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én is max egy R5-2400G-t tudnék benne elképzelni, 200W körüli TDP egyszerűen már sok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67245) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok.

Aerocool P7-C0 Pro vagy Corsair Crystal Series™ 460X Compact a jobb vétel? A corsair nál tetszik hogy van egy alaplap rögzitő vakdugó ami segit fixen tartani a lapot amig becsavarozom, ez a megoldás a fractal design nél nagyon tetszett.

Ha nincs benne az a cucc, akkor az alaplap elcsúszkál mert okos modon az IO pajzs nagyon tolja kifele a lapot..Vagy van erre valami trükk hogy ne kelljen tolni befele a lapot amig becsavarom a helyére?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#67246) hegegabi80 válasza CSB29 (#67240) üzenetére


hegegabi80
addikt

Pedig itx topikban sokan használnak metist 1060 vga-val és nem panaszkodnak, hogy nagyon zajos vagy meleg lenne. Igaz sokan vagy kivágatják a simának a tetejét vagy alapból plus-ost vesznek. De egy alap/közép konfiggal nem kéne nagyon bajnak lennie.

(#67247) CSB29 válasza hegegabi80 (#67246) üzenetére


CSB29
aktív tag

Repülök is az itx topikba :R

(#67248) fogtunder válasza hegegabi80 (#67246) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért azt kétlem, hogy a teli tetejű Metisben halk és hűvös lehetne egy 1060, valamelyik cég akkor áthágja a fizika határait.

illetve a hang és a hőmérséklet mindenkinek relatív és az ITX hívők toleranciája általában magasabb ilyen téren. én inkább vagyok a túlméretezés híve hűtés terén, mert akkor biztos nem lesz hangos és meleg.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67249) ByBeni válasza fogtunder (#67248) üzenetére


ByBeni
tag

A túlméretezéssel egyet kell hogy értsek, mint ahogy a teli tetejű Metis-el szemben is!
A vibrációt biztosan jól továbbítja a teli tető ami hang formájában adódik tovább, ergó csendes nem biztos hogy lesz.

(#67250) hegegabi80 válasza fogtunder (#67248) üzenetére


hegegabi80
addikt

A teli tetejűbe cakis úgy, ha természetesen ki van vágva a teteje. Amúgy még egy GT 1030 vga-nak is melege lenne.
Igen a hang megint más tészta, van akinek még a Zalman házhoz adott molex csatis venti se hangos. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.