Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67951) Rick3D válasza fogtunder (#67950) üzenetére


Rick3D
senior tag

Tudom hogy nem tökéletes de ez a verzió már egy javított a gunmetal és a simához képest , kíváncsiságból mit mondanál helyette ?

[ Szerkesztve ]

(#67952) mgabi válasza fogtunder (#67946) üzenetére


mgabi
senior tag

Szinte mindent tudd, épp ez a baj :) Kéne egy kis változás, de valószínűleg marad, kap előre 2 db NB B14-PS ventit, hátulra egy TR TY-147A ventit, aztán menjen újabb 4-5 évet. Még 13-ban vettem 20-ért az utolsó darabot, amikor jött az R5. De ahogy most újra megnéztem a piacot én is rájöttem, hogy felesleges cserélni. Ablakos, RGB-s discósat nem akarok. Ebben a 17 kilós fém monstrumban szinte tökéletesen elvagyok. Arra gondoltam egyébként, hogy a felső 5,25 slotokra semmi szükségem, így ha ventit raknék oda, akkor alacsonyabb fordulattal sokkal jobb lenne a flow a házban, illetve a levegős torony hűtő is jobban kapna kevegőt.

(#67953) fogtunder válasza mgabi (#67952) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezért kérdeztem, ha nem hiányzik semmi, kár cserélni. ezért mondom mindig, hogy érdemes egyszer venni egy normális házat, az kiszolgál simán 10 évig. az más kérdés, hogy én akkor is veszek évente kettőt, ha nem kell :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67954) fogtunder válasza Rick3D (#67951) üzenetére


fogtunder
nagyúr

airflow szempontjából mindenképpen. ha nincs fókuszban vízhűtés, akkor Silverstone PM01, NZXT H700, ha nem kell nagyon az airflow, de alapvetően nem adnék ennyit házért.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67955) mgabi válasza fogtunder (#67953) üzenetére


mgabi
senior tag

Én 5 évig bírtam, és nem fél évig látod, ez azért a mai "fogyassz paraszt, mert nem érsz semmit!" világban komoly haladás :))) Egyébként über király ez a ház, a gyári ventije gyengus, de cseréltem. A 3-dik konfigomat szolgálja ki és semmi panaszom nem volt eddig. 360-as radik nem férnének el benne, de én léghűtés párti vagyok, szóval nem izgat. Mondjuk egy kis moddinggal simán beférne előre

(#67956) Rick3D válasza fogtunder (#67954) üzenetére


Rick3D
senior tag

Silverstone még csak rendben van de az az NZXT :D Oké , jól néz ki de szegény ház fulladozik már ránézésre is. Jól szellőző,esztétikus,moduláris,szép kábelmenedzsmentes,táptakarós,mindenhol porszűrővel ellátott - esetleg edzett üveges, a jövőben vízhűtésre is alkalmas házat kerestem 30-50k között. Jelenleg egy 280as radi menne felülre de később cserélném 1el nagyobbra. Ha más nem de a procira építenék vizet vagy legalábbis a lehetőséget fenntartanám rá. Nem a legjobb választás a Mesh White ? Elbizonytalanítottál :D

(#67957) fogtunder válasza Rick3D (#67956) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nézz szét a Gamer's Nexus csatornáján, ők igazi airflow buzik, kimérték, hogy ha a zárt előlap és a ventik között 2,5 centi rácsozott rész, azzal teljesen kielégítő airflowt lehet kialakítani normális ventikkel. nyilván nem ezt kell venni, ha minden fok számít, de nem rossz az.
a gond ott szokott lenni, hogy nem hagyják meg ezt a távolságot (sima H500P), nem oldalra csinálják a bemeneti nyílást, hanem alulra és felülre (NZXT S340 és Phanteks P400), vagy valami teljesen elkúrt airflow utat terveznek a háznak (In Win 301).
szóval a H700 nem rossz, én simán megvenném, csak rohadt drága, de nálam nincs is semmi extrém, csak egy i5+1060.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67958) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Thermaltake Core V1 mennyire ajánlott egy ilyen konfighoz?

B360M, i5-8400, 1060 3GB? Kell bele plusz venti vagy elég a 20-as elől?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#67959) fogtunder válasza Wa2x_ (#67958) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Semennyire, hacsak nem referencia hűtéses a 1060, nekem a 970 throttlingolt benne keményen. Max egy 1050-et raknék bele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67960) Wa2x_ válasza fogtunder (#67959) üzenetére


Wa2x_
veterán

Milyen mini-ITX ház ajánlott 25e-ig bezárólag ehhez a konfighoz, ami nem csicsa? :U Valami pici letisztultat szeretnék.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#67961) Coccolino_O válasza Mr.Kr$B (#67934) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Az a ház... :O

Ha nem raksz előre kettő 120-as v. 140-es ventit és veszed le az előlapot, akkor szerintem semmilyen légmozgás nem lesz, ami hűtené a vinyót bármennyire is (de mást se). Ha jól rémlik, akkor a legfelső hdd keret is talán súrolja az alsó ventilátor alját, nem vagyok biztos benne, hogy kap bármennyi hűtést is, mert én úgy emlékszem, hogy nem volt az útjában a hdd.

Nekem Elite házam volt 2 ventivel az elején, eléggé érdekes szitu volt, hogy levettem az előlapot, és nyertem mínusz 10 fokot a vga-n meg a procin is... :DDD Csak ennyit számít, hogy az az előlap teljesen blokkolja a levegő útját. Viszont borzalmasan idiótán néz ki nélküle a gép.

Szerk: Most gyorsan rákerestem, jól emlékeztem. Szinte biztos, hogy nem kap semmit. KÉP

Kellene segítség nekem is, srácok. Kifejezetten olyan házat (házakat?), aminek nagyon jó a szellőzése, jó a kábelmenedzsmentje, és nincsen előlapja. Ha lenne oldalplexi, az plusz lenne. Noctua D15 lenne a procihűtő, GTX 1080 TI a vidkari. Jó lenne az is, ha az első 2 ventin kívül lenne lehetőség felülre is rakni ventiket. Az ár olyan 30 ezer ft. körül lenne, de az se baj, ha kicsit drágább, ha megéri a többlet kiadást.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#67962) fogtunder válasza Coccolino_O (#67961) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Meshify C (nagyobb táphoz szűkös lehet), Silverstone Primera PM01, Aerocool P7C1

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67963) fogtunder válasza Wa2x_ (#67960) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Raijintek Metis Plus, ebben többen üzemeltetnek hasonló konfigot itt a fórumon. én személy szerint elengedtem az ITX vonalat a V1 után és boldogabb vagyok így. az NZXT Manta is jó lehet, de az akkora, mint egy mATX ház, és akkor már inkább egy Fractal Define Mini C

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67964) Wa2x_ válasza fogtunder (#67963) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszönöm, a Fractal Define Mini C tetszetős, már néztem ezelőtt is, meg a Nano S-t, csak már nem lehet kapni.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#67965) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

"Egész" boldog tulajdonosa vagyok egy Thermaltake J21 TG háznak, írnék is róla ide, de:

Hiába vettem régebben, csak most volt időm kivenni újból a karton dobozból, gépet átépíteni bele. Direkt csináltam videót arról, hogy most húzom le az üvegről a fóliát, ami nem durván, de karcos. Sok helyen van sok hajszálkarc, pedig még semmivel nem töröltem meg.

Ilyennel a gyártók / üzletek foglalkoznak, vagy elküldenek messzire hangyát szedni?

Nézzétek el nekem kérlek, ha ez nem _feltétlenül_ topic orientált kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#67966) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok! Ha egy háznak sérül a kábelezése akkor kukázandó vagy érdemes javíttatni?

(#67967) jeni válasza batyus086 (#67966) üzenetére


jeni
félisten

Melyik ház? Tutira javíthatóak. A nagyobb gond ha a kapcsoló rossz vagy a csatlakozó.
Kérdés a ház milyen értéket képvisel?

(#67968) batyus086 válasza jeni (#67967) üzenetére


batyus086
csendes tag

Egy Cooler Master K380 (RC-K380-KWN1) házról volna szó és igazából csak egy kábele sérült, az elülső ventilátor molex kábele sérült meg, a dugalj része jött le. Azóta nem kötöm be, így viszont jobban melegszik minden a gépben. Gondolom vissza lehetne forrasztani, de ahhoz én nem értek sajnos. A másik ilyen molex ami a világításhoz szolgál az épségben van és be is van kötve.

(#67969) fogtunder válasza batyus086 (#67968) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a ventilátor az egy ventilátor, nem a ház szerves része. kiszeded, jobb váll fölött közepes erővel megküldve kidobod a kukába és veszel egy újat, ami nem ipari hulladék.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67970) Grózi válasza fogtunder (#67969) üzenetére


Grózi
veterán

Hát annak a gyári molexes ventijei tényleg azok... ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#67971) jeni válasza batyus086 (#67968) üzenetére


jeni
félisten

egy ilyet veszel és átforrasztod a csatlakozóval együtt
ez a legolcsóbb megoldás,vagy egy pc bontóból veszel egy hibás ventit amin molex dugós és ép a kábele.

amúgy ha elégé hosszú a sérült kábel akkor egyformára megvágva akár,és zsugorcsővel szigeteled utána. ez akár 20évig is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#67972) fogtunder válasza jeni (#67971) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem hinném, hogy ér annyit az a venti, hogy megérje ezzel szarozni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67973) banánocska


banánocska
aktív tag

Sziasztok,

Összeraktam az új gépem, már csak egy eredeti Win10-re várok.

Nos, felmerült egy probléma. Tervben úgy szerepelt, hogy egy CM Masterbox 5 lesz a befutó ház, de böngészések során ráakadtam egy Zalman Z9 Neo pluszra 14k-ért(2év gar, mindenestül). Meg is vettem, és az előzetes ellenörzés során be kellet volna férnie egy Alpenföhn Brocken 3-nak. Hát nem :D Pár mm híján nem tudom az oldallapot felrakni. Ebben kérném a segítségetek, hogy van e lehetőség ezt valahogy megoldani, vagy végső esetben cserére felrakom majd ide.

Nézzétek el nekem. Ezt most nagyon benéztem, perdig esküdni mertem volna hogy befér.

Köszönöm előre is.

(#67974) fogtunder válasza banánocska (#67973) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én nem tudok róla, hogy lenne értelmes megoldás rá, viszont cserére ide ne rakd fel, mert tiltja a szabályzat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67975) jeni válasza banánocska (#67973) üzenetére


jeni
félisten

A házat 14 nap elállással vissza viheted.

(#67976) banánocska válasza fogtunder (#67974) üzenetére


banánocska
aktív tag

Igen, tudom. Nem is ide akartam.

Köszönöm.

(#67975) jeni Használtan vettem, június végi bolti vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#67977) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Szia fogtunder
Amiket ajánlottál házakat azok mellé még találtam párat.
Silverstone Primera PM01
Be quiet! Silent Base 600
NZXT H440 Lepa bol.Quiet Ventire= csere (Fogtunder ajánlásával)
Fractal Design Define R6
TT Suppressor F31
Cooler Master Silencio 652S

Nehéz lesz a döntés :) Lényeg az,hogy beletudok még rakni bármelyik gépbe + 2db be quiet! Silent Wings Pwm-es ventit. Ami 1 éves a házamba van.

Köszi még egyszer.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#67978) fogtunder válasza Pokesz007 (#67977) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát azt kell eldönteni, hogy Airflow, vagy szigetelés kell.

az R6 jobb, mint a H440 simán, ventiket mondjuk abban is cserélni kell, SB600 csak léghűtésre, a ventik elvileg jók benne. a Silencio kuka, nem egy liga, az F31-nél szerintem az R6 és a H440 is jobb.

a PM01 meg nem szigetelt egyáltalán, viszont rohadt jól szellőzik a gyári ventikkel is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67979) Grózi válasza banánocska (#67973) üzenetére


Grózi
veterán

Vagy kivágod az oldallemezt vagy cseréled-én inkább az utóbbit javasolnám,a Masterbox 5 lényeges jobb ház.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#67980) jeni válasza banánocska (#67976) üzenetére


jeni
félisten

az még garis és nem érdemes feszegetni az oldalalapját,így arra már nem érvényes a 14 nap
lehetőségek
veszel kisebb hűtőt
eladód a házat és veszel szélesebbet PC házat ami már min 170mm hűtőt tehetsz be

(#67981) Pokesz007 válasza fogtunder (#67978) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Az is számít nálam,hogy egy fiókba van berakva ami 26 cm széles és 67 cm magas,csak elől hátul nyitott.. Sajnos elég kicsi az asztal,hogy elférjen fent a ház. Jobban érezné magát. Lehet a felső venti hely se fontos,de jó ha van. Vizezni,meg nem akarok. Idővel lehet változik az asztal,remélem. A mostani házam,se szigetelt és nincs hangja,kivéve a gyári ventiknek (Elől-hátul),mikor odatekerem,habár akkor se jobb a hőfok bent.
R6,H440(Akár cserélni is tudok 2db ventit,ahogyan írtam),Pm01 leszűkítve.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#67982) LK


LK
addikt

Sziasztok!
Zalman Z1 NEO-t néztem ki magamnak úgy hogy már két napom ráment a nézegetésre. Sajnos nincs más alternatíva, nem részletezném hogy miért. Kérdésem az, hogy véleményetek szerint egy i3 6100, mATX lappal, 2x4Gb RAM, 2HDD, 2SSD, és egy alig melegedő RX460-as videokártyával képes-e a hőmérsékletet kordában tartani ez a ház? Nincs húzva semmi.
A másik , egy valójában Láma kérdés lenne, hogy a gyártó által megadott 445 mm magasság az a lábacskáival együtt értendő ugye? :DDD Nem szeretnék ráfaragni.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#67983) fogtunder válasza Pokesz007 (#67981) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ha be van szorítva, akkor elől nyitott legyen, minél több levegőt lehessen átküldeni rajta.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67984) Pokesz007 válasza fogtunder (#67983) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Akkor ő a legnyitottabb Silverstone Primera PM01. Alapból. Több levegőt tud beszívni.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#67985) shifty!


shifty!
senior tag

Sziasztok,

Korábban írtam aztán nem szántam el magam gépházra, mostmár nagyon költöznék.
i5-4590, 4x2GB DDR3 1600 MHz, Gigabyte RX460 2ventis, 300W HP gyári táp jön vele (idôvel cserés,tudom), 2x2.5" meghajtók.
Phanteks Eclipse P300, vagy NZXT S340 az ajanlottabb? Egy árkategoria, tetszik mindkettő, előnyt élvez a halkabb működés, ezek az alkatrészek nem fűtenek be annyira.
Tervezett bővítés nVidia 1060, 1 db 3.5"-os HDD.

Köszi!

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#67986) fogtunder válasza LK (#67982) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Elvileg jó lehet, de én soha meg nem venném. Elvileg a magasság a lábakkal együtt értendő, de a Zalman híres a hiányos és/vagy hibás gyártói specifikációk megadásáról.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67987) fogtunder válasza shifty! (#67985) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nagyjából mindegy, de ennyiért én még mindig CM Masterbox 5-öt vennék rácsos előlappal. A 1060-hoz szinte biztos kell majd mindkettőnek venti előre, mert a gyáriak elég silányak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67988) jeni válasza fogtunder (#67987) üzenetére


jeni
félisten

A Thermaltake Verso H26 ház ETX lapot is fogad. Ez a leírásában nem szerepel.
Sem a gyártói oldalon. A belső lapon még van helye. A kábel menedzsmentnek van elegendő helye. Elől nincs venti azt a túliaknak kell utólag betenni ami lehet 3 db 12mm is. Hátul 1 db van gyárilag berakva. A belső 5,25 ODD rack kiszerelhető. Így előre teljes 360mm víz hűtő is beszerelhető. A felülre is max méretű vizes blokk is szerelhető. A ház vastagsága min. Lehetne vastagabb. Az oldali üveg merevséget ad neki a ház stabilabb lesz. A pc tápot oldalról lehet betenni ,a táp választó fal lemez nem vehető ki.

Úgy gondolom a 16626 Ft ár nem sok érte.

(#67989) fogtunder válasza jeni (#67988) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Köszi, megnézem majd.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67990) shifty! válasza fogtunder (#67987) üzenetére


shifty!
senior tag

Ám legyen. Mostmár elfogadom az észérveket :DDD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#67991) LK válasza fogtunder (#67986) üzenetére


LK
addikt

2 napig néztem, nem tudom, hogyha a helyemben lennél mit vennél az alábbiak szerint?
Hely max. 455 mm magasság, 210 mm szélesség, 410 mm mélység, legyen min. front 3 USB, amiből legalább 1 USB 3.0, előrefelé nézzen, ne felfelé és ne legyen a gép tetejétől 10cm-rel lejjebb. Van ODD, 4 HDD, legyen max. 15-20 között az ára.
A CM N300 maradt (amit itt a topicban szintén sokat szidtak), és ez. Találtam frankót 2 másikat is,de ott egyikben sincsen ODD. Kínomban választom csak ezt a házat. Lehet, hogy 25-30 ezres kategóriában van jobb, de 11 ezerért van jobb ötleted úgy hogy most cserélném le az 5500.- -ért 8 éve vásárolt HDL happy házamat ? A mostani házamhoz képest ez is mérföldekkel jobb. Én sem örülök, hogy olyan házat kell vennem ami kompromisszum eredménye.

Köszi a választ egyébként. :R

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#67992) fogtunder válasza LK (#67991) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nos, amit én csinálnék (csináltam) hogy nem raknám be arra a helyre a gépet. ilyenkor jön az, hogy te elmondod, hogy de máshogy nem lehet megoldani, én meg elmondom, hogy nem az asztalhoz választunk gépet, hanem a géphez asztalt. pontosan ugyanaz a gyökere ennek, amivel most te is szembesülsz, olyan kompromisszumokra késztet, ahol a gépház azon tulajdonságai, amik alapján mondjuk az ajánlott lista össze lett rakva, háttérbe szorulnak és ott tartunk, hogy az ember vagy megvesz valami vackot, vagy túl kell lépnie a keretét. mindezt egy olyan elkúrt bútor miatt, aminek a tervezői soha nem használtak normális számítógépet az adott asztalban.

az N300 amúgy nem olyan szörnyű. nem is jó, de élhető.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67993) LK válasza fogtunder (#67992) üzenetére


LK
addikt

Köszi. Hiszed vagy nem, már a feleségemmel beszéltünk erről: kéne egy új ház, de ugye az asztal mérete csökkenti a lehetőségeket, ezért kéne egy új asztal, ha már asztal, akkor már a 20 éves ágyunkat már inkább le kéne cserélni, ha már ágyat cserélünk, jobb lenne kertes házban lakni, nosza cseréljünk kertes házra :DDD

15-20 ezertől eléggé eltávolodtunk. Azért láthatod, mindent megpróbáltam :DDD

Egyébként, ha a géphez választod az asztalt, az gázos, mert ugye többször vált az ember gépet, mint asztalt. Az N300-at meg szapulják itt a topicban.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#67994) fogtunder válasza LK (#67993) üzenetére


fogtunder
nagyúr

olyan asztalt kell venni, aminek az asztallapján elfér egy full ATX torony a többi cucc mellett, akkor nem lesz baj. nekem is problémás lenne a két 24"-os monitor mellett, de vettem egy kétkaros monitor állványt és a probléma megoldódott. és tapasztalatból mondom, inkább cserélj ágyat, a kertes ház egy végtelen pénztemető, én 5 éve az összes pénzemet belerakom és még úgy el tudnék rá költeni 10 gurigát, hogy alig látszana...

11-ért meg nincs jó gépház, csak elfogadható. a lemezek, a szerelhetőség, kábel menedzsment igazán jó nem lesz soha.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#67995) Rick3D válasza fogtunder (#67994) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nosza én is asztal vásárlás előtt állok , van valami javasolt ? Nagyon gyér a kínálat amit találtam. A gamer asztalok meg ovisoknak való legózáshoz :D Legalábbis a legtöbbjük.

Amúgy , igaz nem ajánlottad feltétlen de összeraktam a gépházat és lőttem pár képet ha érdekelne. Inkább linkek nem offolnám szét a topicot :D A kábelezés nem tökéletes de mivel esélyes a platform váltás így nem vettem hozzá 22e forintért másik táp kábeleket a szín miatt. Ez most piros fekete de narancs-fekete-fehérben gondolkoznék nextnek. Bár ahhoz képest jól sikerült. Ne tudd meg mit szenvedtem mire kitaláltam hogyan lenne az amúgy extrém BULKY tápkábelem esztétikusabb. De legalább RGB az elülső 2 venti :D Khm még soha nem volt ilyen szépen letakarított gépházam. Bár azért ennyi pénzért lenne hova fejlődni a CM-nek nagyon sok helyen fölös lyukakat hagyott és ahova kellett volna pedig nem rakott és igen ennyi pénzért a műanyag gáz de ! legalább könnyen leszedhető - pattintható ami miatt nem sérül az anyaga.
1.
2.
Bár azóta nézegettem extrém egyedi gépházakat , teljes egyedi vízzel. Külön kivágták lefestették a cuccokat hogy az valami hihetetlen.Csorog azóta is a nyálam , ez semmi azokhoz képest.Nekem is lenne tervem hozzá de időm meg hozzáértésem már kevesebb :D

(#67996) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Akik házikó választás előtt állnak, vessenek egy pillantást melyiknek jobb a hűtési teljesítménye.

CPU hőfok:

GPU hőfok:

Egyébként ez a Cooler Master H500P Mesh házikó igazán jó szellős teljesítménnyel bír, annyi a negatívuma hogy előre nem tudsz semmit beszerelni.
Jövőhéten szerintem berendelek egy ilyet, ideje már csökkenteni a hőfokokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#67997) Rick3D válasza RobbyJr (#67996) üzenetére


Rick3D
senior tag

Tanúsíthatom :) Megcsináltam a + airflowot és nagyon szépen csendben teszi a dolgát és pofásan is néz ki, nem úgy mint egy gnóm :DDD Hátul a kábelezése te jó ég. Konkrétan meg-rapeltem a ház oldalát hogy rá tudjam rakni , most egyben van jól rá is csavaroztam :D Igaz nem jártam még körbe a témát de nekem úgy tűnik ránézésre hogy előre tudok rakni radi+ventit. Legalábbis van neki hely. Leírás alapján is :

Liquid Cooling Support : Front-120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm

Majd az RGB összekötésénél figyelj, elég körülményesre csinálták. Sokan panaszkodnak hogy nincs bent elég HDD hely. 2 HDD 3 SSD van most bent nálam de még van 2 ssd berakására lehetőség. 8 TB HDD és 1 TB SSD van bent , egy gamer/átlag usernek minek több ? de egyébként még ennél több is elfér a táp - rack között max nem szépen de úgy sem lehet látni ha a takarót felrakod rá. Esztétikailag sajnálom hogy a fenti rész nem t.glass. CPU-m 26-32 fok között mozog IDLE-ben. GPU még nincs arról nem tudok írni de ahogy láttam nem lesz probléma. Javaslom neked is + airflowot azzal nyersz hűtésben és tisztaságban is legtöbbet.

(#67998) RobbyJr válasza Rick3D (#67997) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ez a + airflow nálad mit takar? Én a Mesh változatot akarom venni, ami alapból rácsos és jó szellőzik, az ablakos az kevésbé.
A kábelezése azt mondják hogy egyszerű mert van hely, igaz nekem full moduláris tápom van, és a jelenlegi házamban is szépen eltudtam vezetni a kábeleket, hogy ne kelljen megszenvedni az oldalával.
Ezzel az új házzal meg szerintem még könnyebb lesz, mert nekem mint mondtam nincs sok kábelem.
Az első 2db 20cm-es CM ventit lecserélem egy BitFenix Spectre PRO ventire a jobb légáramlás miatt (CFM) 148,72) majd 3x nagyobb légszállítása mint a gyári CM ventinek :DDD , aztán a gyári CM-ek meg felülre mennek, hátra meg egy értelmes 14cm-es venti kerül, remélem így már szellős lesz.
Nálam csak egy SSD + HDD játszik szóval az a takaró alá kerül.
Az RGB világítást az alaplapom nem támogatja tehát nincs rajta olyan csatlakozó, viszont a házhoz adnak ilyen kütyüt amivel a Reset gombal állítható lesz a színe. Remélem nem lesz túl nehéz. :B :))

Képet ide beverhetsz a tiedről hogyan néz ki a valóságban. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#67999) fogtunder válasza RobbyJr (#67996) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért ehhez érdemes azt is hozzávenni, hogy ezek a gyári konfigurációk, nem minden esetben adnak valós képet a házak tényleges teljesítményéről. a PM01, RL06 és a H500P Mesh is azért szerepel ilyen jól, mert gyárilag meg vannak pakolva ventikkel. ez egyrészt jó dolog egyébként, mert nem kell a ventikkel szarkodni, viszont ott van pl. a Meshify C, amiben jóval több potenciál van, mint a táblázat alapján látszik. szóval jók ezek a listák, de még jobb lenne, ha a GN-nek lenne egy szett ventije, amivel azonos fordulatokon lemérnék őket a gyári kiépítés helyett is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68000) Rick3D válasza RobbyJr (#67998) üzenetére


Rick3D
senior tag

Pozitív airflow kicsit felületesen de a lényeget összefoglalja.Alapon és full loadban is leteszteltem füstölővel :DD Paraszt megoldás de a célnak megfelel, Jayztől láttam. Persze,persze én is gondoltam rá hogy a gyáriakat lecserélem de előbb inkább kipróbáltam mit tud így és egyenlőre megvagyok vele elégedve attól függetlenül hogy látom lehetne jobb is. Na igen az a kütyü elég macerásra sikeredett és kezeli az rgb-t ( elárulom az enyémen sincs ) úgyhogy hasznos kis eszköz bár meglennék nélküle is. A kábelezés a lap méretétől és a csatik elrendezésétől is függ. Van 1-2 db igen balszerencsés elhelyezkedés de a nagyja rendben van és még jobban rendben is lenne ha nem ilyen beton stabil tápkábeleim lennének.Mindenre találtam már megoldást egyedül az USB3.0 ás alaplaphoz kapcsolódó kábel amire még sehol nem láttam normálisat. Maga a kábellel nem lenne gond de olyan az elhelyezkedése hogy 90 fokban meg kéne törnie amit nagyon nem akar inkább az alaplap csatiját basztirgálja ...

Nekem , tudtommal a legszellősebb darab van. 3 verzió létezéséről tudok. 1. Sima 500p 2. Gunmetal 3. Mesh white - nekem az utóbbi van részben a szín és részben a MESH előlapi panel miatt ugyanis az 1-2 sima panellal érkezik és külön tudod megvenni hozzá a MESH változatot. A mesh white egy frissített és javított kiadás az elődjeihez képest. Részletekért utána kell nézni mert elsőre csak a színe másabb.

PM-ben dobok képet, nem floodolnám a topicot még a végén irgum burgum lesz :D

+(#67999) fogtunder : Igaz, én is sokat tanakodtam a core x71 és e-között de ... számomra gusztustalanul néz ki az x71 és lehet akár mekkora batár nagy egy raklap jobb megoldással mint az 500P MW de én nem tudtam magam rákényszeríteni hogy azt a radiátort berakjam :D Árban a TG verzió drágább nélküle 7kval olcsóbb. Ha normális front panelja lett volna akkor azt veszem de azt se felejtsd el hogy abba egy raklap venti megy függetlenül hogy hova mekkora radi van rakva. Egyedi épített vizeket szoktak bele rakni de átlagban elég 2 nagy radi , minek 3 és a társai. Szerintem túltolták azt a házat és ha egy kicsit kisebb (még akkor is hatalmas maradna) dobtak volna valamit designra jobb vétel lenne.Nem vagyunk egyformák nekem nem jön be lehet másnak igen , nekik pedig abszolút best buy. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.