Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) Meridius11 válasza fogtunder (#68047) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Fentebb összeszedtem a konfigot, még pluszban annyit az MSI-nek Gaming X-féle hűtése van. A proci+RAM+alaplap kombó valószínű cserélve lesz egy középkategóriás konfigra egy éven belül.

(#68052) fogtunder válasza bombibmw (#68049) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Meshify Mini C, kb akkora, mint a Manta, de nyitott az eleje. Mondjuk neked lassan már nem tudok mit mondani, mert mindent megveszel, inkább neked kellene ajánlani :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68053) fogtunder válasza Meridius11 (#68051) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Bocs, mobilról vagyok mostanában. Ahhoz jó egy H500 is, lesz elég bemenő levegő.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68054) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Core 1100 gyári 120mm-es ventije mennyire jó (halk)? Ajánlott cserélni?

Let the Zone take me if I am.

(#68055) fogtunder válasza kutga (#68054) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Mivel egy rendes venti alapból 3K és a Core 1100 kb 12K, azt mondom, hogy reflexből kuka. Még sokkal drágább házakba se raknak igazán jó ventit, talán a Nanoxia és a Be Quiet a kivétel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68056) bombibmw válasza fogtunder (#68052) üzenetére


bombibmw
veterán

Jóvanna, csak gondoltam, megkérdezem. :DDD
TT Core V21 lett.
Tetszik a variálhatósága és az olcsósága. :)

(#68057) fogtunder válasza bombibmw (#68056) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nem mondom, hogy rossz, de azok után, amiket az elmúlt pár hónapban próbáltál, szerintem az anyagminőség nem fog bejönni, nem rossz, csak olyan, mint az ára.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68058) bombibmw válasza fogtunder (#68057) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem tetszik.
Most lettem kész a szereléssel.
Azért kevés ilyen praktikus és jól szerelhető ház van.
Az igaz, hogy lehetne jobb a minőség, de ennyiért nem vártam 20 kilós 900D-t. :)
Most fogom próbálni a konfigot játékkal.
Kíváncsi leszek. :)

[ Szerkesztve ]

(#68059) SunMount3r válasza fogtunder (#68052) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ez a Meshify C... Olyan max 18K-ig már nincsenek is ajánlott, jól szellőző házak?

(#68060) LK válasza LK (#67982) üzenetére


LK
addikt

Sziasztok!
Válaszolok egy általam feltett kérdésre, hátha egyszer valakit érdekel.
Hardver: Asrock B150 Pro4, Intel i3 6100 (gyári hűtés), 2x4Gb Hyperx, GIGABYTE Radeon RX 460 WINDFORCE 4GB, 2db SSD, 2db HDD.
Ami volt: XDL Happy-31B (elől, hátul ventillátor,felső táp), Gigabyte Superb 460W.
Ami lett: Zalman Z1 NEO, FSP Hyper K 500W.
Voltam olyan bátor, és olyan házat vettem, ami itt a topicban nincs az ajánlott kategóriában. Rengeteg véleményt olvastam erről a házról, és kiderült számomra, hogy leginkább azok nem voltak elégedettek vele, akik erős konfigot raktak bele, magas proci TDP-vel, erősen melegedő, bazinagy videokártyával. Ez a ház nem erre való.
A régi házzal, bekapcsolás után 31°C körüli szobahőfokkal 1-2 percen belül terhelés nélkül 51°C-ra kúszott a proci hőmérséklet, majd filmnézés, ill. minimális netezés hatására ez rögtön 55°C-ra emelkedett. (A nagy meleg kezdetén volt, hogy játék közben le is kapcsolt a gép, utána kezdtem nézegetni a hőmérsékleti értékeket.)
Az új ház könnyen szerelhető, minimális kábelmenedzsment jellemzi. Tegnap is 30-31°C volt a szobában, és megnéztem a hőmérsékleteket. A proci alapon 34°C-ról indult, majd minimális terhelés mellett 36-38°C-on ingadozott. (Szerintem sokat számít, hogy alsó tápos a ház) A két SSD hőmérséklete 4-5°C-kal volt alacsonyabb, a két HDD-nek 2-3-mal, a szokásosnál Sentinel szerint. Megnézem ma terhelés alatt is.
Hogy megérte-e megvennem, az majd a használat során kiderül, még nem mernék róla nyilatkozni.

Nem vagyok teszter, sem profi, csak egy támpontot akartam nyújtani annak aki ebben a házban gondolkodik, és ismeri a keresőt. Köszi.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#68061) fogtunder válasza SunMount3r (#68059) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a CM Masterbox 5 Mesh rácsos verziója.

de a kiindulási pont az volt, hogy BQ és Fractal házakat nézted, azok meg nem ennyibe kerülnek.

ahhoz, amit leírtál, jó egy Fractal Define C vagy Define S is, Define Mini C, viszont ezekhez is kell venni még halk ventiket előre. ha csöndet akarsz, az nem lesz olcsó semmiképpen, a VGA mondjuk 8-10K-val drágább, egy normális CPU hűtő se olcsó, ventik darabja kb. 4-7K, házból is jobb valami masszívabb darab, ami nem fog rezonálni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68062) spln válasza jeni (#68044) üzenetére


spln
tag

Hát igen én is meglepődtem az árazáson. Így már nem is tűnik olyan drágának a Kolink Rocket :)
Mondjuk eleve skandináv tervezés (még talán gyártás is..) mindkettő, szóval nem a magyar árakhoz van belőve. Nem is fognak belőlük több 10 (100) ezres nagyságrendben eladni jó eséllyel, szóval a gyártás arányaiban drágább.
Plusz ami mini ITX-hez van, az eleve drágább mindig ;]

"Danger! Avoid death!"

(#68063) tipuka válasza RobbyJr (#68021) üzenetére


tipuka
addikt

mi a különbség a két H500P között? :) (árban több ezer az oké. :D )

(#68064) RobbyJr válasza tipuka (#68063) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az hogy a Mesh változatnak rácsos az eleje, ami porszűrővel van ellátva, és így hatékonyabban szállítja be a friss levegőt, és kevésbé melegednek az alkatrészeid.
Én ezért is vettem a Mesh változatot, és egyáltalán nem bántam meg. Nagyon jó a ház szellőzése egyébként, az meg hogy most hetente porszívó csővel végig húzod a rácsot, hogy letakarítsd az esetleges port róla, az 5 percet se vesz igénybe.
Ha teheted mindenképp vedd meg a Mesh-t. :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68065) tipuka válasza RobbyJr (#68064) üzenetére


tipuka
addikt

ohh köszi, így már értem. :) :R
most egy thermaltake overseer rx i -em van 5 éve , de az előlapi panel offos rajta, az alaplapra dugtam egy bekapcsoló kábelt, hogy ne az alaplapon lévő bekapcs gombot nyomogassam mindig. :D
ez a dizájn meg nagyon bejön. :K

(#68066) RobbyJr válasza tipuka (#68065) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nagyon szívesen! ;)
Én is 6-7 éves házikót cseréltem le, szóval ezzel tuti elleszek egy jó ideig.
Szeretem a jó szellőzős házikókat, sose költöttem ennyit házra de hát nem is évente cseréli az ember. ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68067) Grózi válasza bombibmw (#68049) üzenetére


Grózi
veterán

Az Itx és a jó hűtés nem szokott kéz a kézben járni...Mit akarsz beletenni?(cpu,vga)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#68068) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni házvásárlással kapcsolatban.

Korábban a konfigomat (R5 1600, Be Quiet! Shadow Rock LP, Gigabyte GA-AB 350M-Gaming 3 - mATX -, Gigabyte G1 GTX1060, FSP Raider 550, 1 SSD, 1 HDD, Be Quiet 12 és 14cm ventik) egy Xigmatek Midgard 2-ben szállásoltam el, aztán gondoltam átváltok valami kisebb, újabb házra. Egy fehér Bitfenix Prodigy M-re esett a választás, viszont kissé csalódtam benne, elég körülményes a szerelése, kábelmenedzsmentje úgy igazából nincsen, tehát valahogy nem jött be, így másra váltanék.

A célom az, hogy találjak egy minőségi, kompakt mATX házat, amibe ideális esetben egy DVD-olvasót is bele tudok tenni. (Bár, ahogy nézem, ez utóbbi lehetőség eléggé kikopott már az ajánlott házak közül vagy nem jól látom? Igazából nem létszükséglet, és ahogy nézem, ahol van is rá hely, azok a házak inkább ATX méretűek.) A keret rá max. 30k.

A következőket néztem ki:

Define Mini C
Meshify C Mini

Gondolom ezekkel nem igazán lehet mellé lőni, nem? :)

(#68069) .Ishi. válasza .Ishi. (#68068) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Meg egy szubjektív dolog: ideális esetben fehér színű lenne a ház, de ahogy néztem, pont ezekből a típusokból sincs igazán. :DDD

(#68070) fogtunder válasza .Ishi. (#68069) üzenetére


fogtunder
nagyúr

fehérben NZXT H400 van, amit mondanék, amúgy a két Fractal is jó a konfigodhoz, a Define picit halkabb lesz, a Meshifynak jobb a szellőzése.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68071) .Ishi. válasza fogtunder (#68070) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Köszönöm a tippet, megtetszett ez a H400-as! :R

(#68072) fabri07 válasza fogtunder (#68070) üzenetére


fabri07
aktív tag

Hali, már kérdeztem korábban:

BITFENIX
Enso RGB ATX edzett üveg - fehér

Ez jó ház? Vagy inkább az s340 elite?

(#68073) fogtunder válasza fabri07 (#68072) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az enso egy mérnöki katasztrófa, semmiképpen se vedd meg.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68074) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!
Házcsere előtt állok, mert változtak az elvárások.

Meglévő konfig:
Asrock H81M DGS
i5-4570 (nonK)
Hyper TX 3 evo (90x79x136mm)
VGA nem lesz benne.

Ár: 30.000Ft-ig, nem baj ha minimal (sőt). Szeretem a letisztult formákat.

1db SSD és 2db 3.5HDD lesz benne. (ha egyszerűbb 1db 3.5 hellyel az sem baj, maximum a másodikat USB-n dugom a gépre.)

A lehető legkisebb házat keresném ehhez a konfighoz.

Köszi a segítséget!

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#68075) fogtunder válasza MurdR (#68074) üzenetére


fogtunder
nagyúr

NZXT H400, Fractal Define Mini C, Meshify Mini C, Raijintek Styx. az első 3 egy VGA upgrade-el is jó lesz, ha nem őrülsz meg, a Styx inkább csak integrált, vagy alacsony teljesítményű DGPU-hoz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68076) MurdR válasza fogtunder (#68075) üzenetére


MurdR
veterán

Hopp, a Styx azt hiszem meg is fog felelni. Köszönöm szépen!

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#68077) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Sziasztok!
Házcsere előtt állok egy fx 8350 procit cerélek egy Ryzen 5 2600X re már vettem egy Enermax Liqmax II 240 hűtést .
Rendelkeznie kellene két külső 5.25 lehetősséggel egy cserélhető vinyó és egy cd lenne benne , nem kell a csicsás üveg oldal lap és az Rgb világítás csak jól szellőzzön legyen nagy és legyen benne sok venti hely.
Az ára olyan 25-40 ezerig terjedhet .
A segítséget előre is köszönöm .

1956-2010 07.22 Varga László

(#68078) jeni válasza Madmax81 (#68077) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem 30000Ft áron ez megfelelhet neked.
Master Case Pro 5 Nvidia Edition - új,fóliás fekete/zöld - 30e (Aprón)

(#68079) fabri07 válasza jeni (#68078) üzenetére


fabri07
aktív tag

Én is tőle tervezek majd venni egy nzxt s340 eitet.

(#68080) fogtunder válasza Madmax81 (#68077) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Phanteks Enthoo Pro, Corsair 450D Airflow, ezek általában 30K körül vannak, mindkettő nagyjából ugyanazt tudja, amelyik olcsóbb és/vagy jobban tetszik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68081) szabodar


szabodar
csendes tag

Sziasztok!

Gép vásárlás előtt állok.
Ő lenne a kiszemelt gép:
FSP 500W Hyper M tápegység
AMD AM4 processzor | AMD Ryzen 5 2600 YD2600BBAFBOX processzor
AMD AM4 alaplap | Asus PRIME B450-PLUS alaplap
G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB memória
LG GH24NSD1 SATA fekete OEM DVD író

Neki keresek egy házat!

Eddig ők a kiszemeltek, de ég és föld a különbség közöttük, és fontos hogy pcx-ről rendelném, mert ott is raknák össze..
Ház táp nélkül | Phanteks Enthoo Pro PH-ES614P_BK fekete számítógép ház | 33.806 Ft
Ház táp nélkül | Aerocool Aero-800 fehér számítógép ház | 19.375 Ft
Ház táp nélkül | DeepCool KENDOMEN TI fekete ablakos számítógép ház | 16.099 Ft

Igazából egyéb alternatívát is elfogadnék, vagy javaslatot a háromból. Az összeg nagyjából max. 30-35 ezer ft.
Belekerülne kb 2-3 ssd és 2-3 hdd.

Köszönöm a választ!

(#68082) fogtunder válasza szabodar (#68081) üzenetére


fogtunder
nagyúr

két fontos kérdés:

1. később se tervezel VGA-t venni bele? szellőzés szempontjából lényeges lenne
2. a 2-3 HDD, az inkább kettő, vagy inkább 3? manapság sok házba csak 2 3,5" HDD fér, meg 2-3 SSD

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68083) szabodar válasza fogtunder (#68082) üzenetére


szabodar
csendes tag

1.
Jajj az kimaradt. Bocsi!
Egy 1060 kerül bele, csak elfelejtettem beleírni. Ez lehet idővel majd cserélődik, nem tudom, így számít ez a méret is.

2.
Azért írtam 2-3 db-ot mert nem tudom pontosan. Inkább 3, bár tudok alkalmazkodni ha kell, de ha lehet inkább most szeretnék megtartani ilyen lehetőségeket a jövőre(nem szeretném elzárni a lehetőségeket) . Ugye az Enthoo-nál nem kell, ott lenne hely bőven.

(#68084) fogtunder válasza szabodar (#68083) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát a Kendomen és az Enthoo Pro teljesen másik dimenzióban laknak :D az Enthoo Pro nekem nagy kedvencem, igazi ár/érték bajnok.

a 3HDD elég sok házat kizár, a Fractal Design Define S lehet még jó, vagy a Corsair 450D airflow.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68085) szabodar válasza fogtunder (#68084) üzenetére


szabodar
csendes tag

Igen tudom, hogy ég és föld a különbség.
Amit írtál:
Corsair 450D airflow ez sajnos nem kapható náluk
Fractal Design Define S ennek pedig nincs optikai helye.

Akkor marad a Phanteks Enthoo Pro. Nekem is tetszik amúgy.

Azt megtudod mondani egyébként, hogy a sima és az ablakos között tényleg ennyire nagy az ssd-k közötti különbség?
Mert a hivatalos oldaluk szerint nem, de a pcx szerint igen.
sima verziónál 1 ssd:[link]
ablakos 7ssd:[link]

Arra gondoltam, hogy talán nem adnak hozzá a simánál egy keretet.

(#68086) fogtunder válasza szabodar (#68085) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, a DVD meghajtót elfelejtettem.

nincs különbség a kettő között, specifikációt a gyártói honlapon kell nézni, mert a webshopoknál vagy jó, vagy nem. van benne egy dedikált SSD hely, aztán a 6 további meghajtófiókba azt raksz, amit szeretnél. de az SSD-t rögzíteni se kell, nincs benne mozgó alaktrész, legyen bedugva, onnantól akár a kábelen is lóghat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68087) szabodar válasza fogtunder (#68086) üzenetére


szabodar
csendes tag

Rendben. Köszönöm a gyors választ!

Szép napot!

(#68088) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Panzer max nem játszhat?hdd megy bele bőven,optikai meghajtónak is van hely,árban sem rossz,nekem nagy álmom volt az a ház

privátra illik válaszolni

(#68089) szabodar válasza nyulnyulu (#68088) üzenetére


szabodar
csendes tag

Ha nekem írtad (: akkor a válaszom:
Jó ház egyébként, sőt még amikor bejött nekem is nagy kedvencem volt (még mindig tetszik annyira egyben van mindene és jó a szellőzése, mert láttam élőben is), őt is néztem most, csak a pcx 1 év garanciát ad, és 2 hdd lehetőség van benne.

Bár elvileg amazonon lehet bracket-et vásárolni hozzá és bevarázsolni a gép térbe, de a pcx-en most is 40,5 ezer forint, + még bele venni az kb 5-7 ezer lenne.

Az Enthoo Pro-hoz pedig már ez jár, és csak 33,8 ezer forint, bár ott is lehet venni ssd tároló bracketet külön.

Köszönöm a válaszodat amúgy!

(#68090) nyulnyulu válasza szabodar (#68089) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

én itt a hp n vettem 19 ért,nekem eddig bevállt!

privátra illik válaszolni

(#68091) szabodar válasza nyulnyulu (#68090) üzenetére


szabodar
csendes tag

Csak én nem vállalnám, hogy beszereljem, ezért nem jó nekem. (régen szereltem így össze)

(#68092) Borote


Borote
addikt

Sziasztok!

Új gép építése közben a ház kiválasztásánál tartok. i5 8400, ASRock B360M Pro4, HD 7950 (ez később RTX 2080 lesz) fog benne lakni, 1-2 HDD és egy SSD társaságában. Táp pedig Bitfenix Formula Gold 550W lesz.
Már vagy ötször gondoltam meg magam, elsőre mATX házat néztem, de itt nincs túl nagy választék az ajánlottak között. Úgyhogy ATX-ek között keresgélek, gondoltam megúszom olcsón, a CM N300-zal, aztán ahogy olvasgattam, azt a 4-5 ezer forint pluszt megéri egy jobban szellőző ház. Néztem a 270R-t, de akkor már a hűtés miatt Aerocool 800 lett a következő befutó. Első körben ablakosat sem szerettem volna, de végülis fal felé fordítva nem fog zavarni.
Kezdésnek még spórolni is gondoltam rajta, hogy megveszem a legolcsóbb 5 ezer forintos házat :DDD 20k körül belefér, nem ezen a pár ezer forinton megyek csődbe. No meg ha később cserélem a gépet, ez a ház maradhat utána is.
Kicsit összevissza lett, de ha van még ötletetek, azt szívesen fogadom :)

Köszi előre is,
A

[ Szerkesztve ]

(#68093) jeni válasza Borote (#68092) üzenetére


jeni
félisten

a proci vagyis a i5-8400 elegendő egy RTX2080 kihajtásához?
a kártya milyen hosszú lesz majd ?elég az általad kinézett házhoz?

a Master Case Pro 5 Nvidia Edition
vagy a
PANZER MAX (sok oldalúbb)

nagyon jó vétel az aprón.

[ Szerkesztve ]

(#68094) Borote válasza jeni (#68093) üzenetére


Borote
addikt

Nézelődtem sokfelé, de ritka az olyan helyzet, hogy a processzor legyen a bottleneck. Az Oculusnak is bőven elég az i5. HT-t elég kevés játék használ ki, órajelben meg nincs olyan extrém nagy különbség. Ha vennék egy i7 8700-t, akkor nagyjából 15%-kal magasabb órajelet kapnék, +67%-kal magasabb árért, (vagy 40 ezer forintért...), mindezt úgy, hogy játékokban, ha húzva is van 5GHz-re, lesz egy szűk 4%-os plusz.
Valahogy nem látom benne a rációt, hogy többet költsek CPU-ra. i5 8500 és 8600 esetében órajel difi 10%-on belül van... CPU húzással meg nem fogok bíbelődni, kis alulfeszelés, amit elbír, oszt' jóvan.

Kártya 11" alatti lesz (elvileg), úgyhogy annak a méretével nem nagyon lesz gond. Még CPU hűtőt kell néznem.
Egyelőre apróban nem gondolkoztam, céges rendelés lesz. Ezek már valamivel a tervezett ár fölött vannak :D

[ Szerkesztve ]

(#68095) Borote válasza Borote (#68094) üzenetére


Borote
addikt

(#68096) RobbyJr válasza Borote (#68095) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ha jó szellős házat akarsz, és nem akarod megfőzni a gépedet, akkor költs egy normális házra 35-40 ezret, ugyanis itt kezdődik az a belépőszint ami tud is valamit.
Házat az ember nem évente vesz, ebbe gondolj bele.
Én most költöttem házra 50ezret, ezelőtt 6-7 évvel vettem házat, és a mostani az minden téren megfelel és szellős, ami a fő szempont volt nálam hogy kellő huzat legyen a házba.
Ezt a házat ha kell 10 év után se cserélem le.
Szóval egy "igazi házat" egyszer kell megvenned, gyűjts rá többet ha nincs meg a keret, de én ezzel a házzal nem foglalkoznék egyáltalán, már csak azért sem mert látom mi fog bele kerülni...
mAtx házat meg ne vegyél ha teheted, mert nem netezős gépet raksz össze könyörgöm. :O ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68097) Borote válasza RobbyJr (#68096) üzenetére


Borote
addikt

Letettem az mATX gondolatról :DDD
A keretnek inkább eszmei, mint financiális határa van (szerencsére). Természetesen aminek van komoly haszna, arra nem sajnálok költeni többet, ezért is érdeklődök, próbálok utána járni. Viszont a drágább házak sok egyéb pluszt is nyújtanak, amire egyáltalán nincs szükségem. Amivel rávehető vagyok drágább házra, az a szignifikánsan jobb hűtés, más nagyon nem is érdekel. (Ablakos mindegy, csillivillit nem szeretem, fekete tégla bőven megfelel).
Ebből az irányból nézve mi az, ami nagyságrendi ugrást jelent pl a CM Masterbox 5, vagy Aero 800-hoz képest?

(#68098) RobbyJr válasza Borote (#68097) üzenetére


RobbyJr
őstag

Na így most jobban megnézve ezt a MasterBox 5-t nem annyira rossz, mint amennyire elsőnek leszóltam.
Hiányoltam elől a 14cm-es ventik támogatását, szóval oda előre valami minőségi 12cm-es ventit kell raknod 2-3db-ot (ahogy a pénztárca engedi), felülre meg hátra 1-1db, ezzel így már elérsz egy baráti szellőzést.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68099) Borote válasza RobbyJr (#68098) üzenetére


Borote
addikt

Néztem még az Aero 1000-t és a Thermaltake V31-t is.
Az összefoglalóban találhatók között keresgéltem :D

(#68100) RobbyJr válasza Borote (#68099) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az Aero-ra akkor lenne szükséged leginkább, ha a procid vízhűtéses lenne.
Vedd nyugodtan meg a MasterBox 5-t. :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.