Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8201) sonar válasza Blaze71 (#8199) üzenetére


sonar
addikt

Szerintem sikerült neki, haver menetközben cserélt egyszer videókártyát és a win észlelte az új eszközt. De ugyanígy csinálta a hálókártyával is.
Alapvetően ha elektromosan nem csinál zárlatot baj nem lehet.
De ettől függetlenül nem tanácsos menetközben cserélgetni az alkatrészeket a gépben.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8202) shteer válasza shteer (#8200) üzenetére


shteer
titán

megválaszolom :D működik :))

legalábbis egy pio 111 íróval jól olvas, holnap kipróbálom az írást is

..szerintem jónak tűnik

(#8203) scream24


scream24
senior tag

Uff forumtársak. Eme két tipud közül melyik lehet jobb vétel, irási minöség szempontjábol:
NEC AD-7200S Fekete
NEC AD-7203S Fekete

Vagy ebböl az árkategoriábol esetleg jobb. Igazábol nec párti vagyok, most is az van de szerencsétlen már 4 éves és ráférne a nyugdijj. :DDD

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#8204) direwolf


direwolf
őstag

Üdv! Állítva beépíthető nem slim dvd írót lehet még találni? Tudtok ajánlani ilyent?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#8205) IRON STORM válasza scream24 (#8203) üzenetére


IRON STORM
őstag

A két típus a labelflash funkciót kivéve teljesen megegyezik. Mindegy melyiket veszed.

Csak a TDi!

(#8206) scream24 válasza IRON STORM (#8205) üzenetére


scream24
senior tag

Oks. Thx

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#8207) Sensation


Sensation
tag

#8169-re valaki? :F

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#8208) IRON STORM válasza Sensation (#8207) üzenetére


IRON STORM
őstag

Valószínűleg nincs tapasztalat azért nem válaszol senki.
Külföldi teszteket szemezgetve, gyenge írásminőség jellemzi. Abszolút nem ajánlott író, ebben a szegmensben nincs más típus ami tetszene? Pl LG GSA-E50L?

Csak a TDi!

(#8209) Sensation válasza IRON STORM (#8208) üzenetére


Sensation
tag

Köszi. Lehet más is, de ezt az LG-t nem találom sehol.. Tudnál esetleg egy linket (privátba) ahol kapható?
Köszi.

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#8210) Sensation


Sensation
tag

Esetleg EZ milyen?
Vagy EZ

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#8211) IRON STORM válasza Sensation (#8210) üzenetére


IRON STORM
őstag

Samsungot abszolút felejtsd el.
Amit néztél LG-t az nem rossz, mindenképpen jobb mint a Samsung.

Csak a TDi!

(#8212) Sensation válasza IRON STORM (#8211) üzenetére


Sensation
tag

Értem. Köszi. :)

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#8213) Migee


Migee
tag

Az Asus 20B1LT a gyári fimwarjevel tud minőséget ellenőrizni?

(#8214) IRON STORM válasza Migee (#8213) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elvileg tud, de az eredmény nem összehasonlítható egy Lite-On tesztjével.
Emiatt valószínű értékelhetetlen lesz.

Csak a TDi!

(#8215) Migee


Migee
tag

Köszi Iron Storm

(#8216) Mian


Mian
aktív tag

Hi!

Melyik írókat ajánljátok inkább samut vagy asus-t, általánosságban, mert lehet cserélni fogom a meghajtóm, még nem tudom pontosan milyen típusra.
most egy lg gsa.h58n em van és nagyon hangos és csinál néha furcsaságokat, az előző meghajtóm is lg volt, annak meg a tálcája nem akart sose kinyilni csak kb 3-4edjére, úgyhogy nem nagyon szeretnék kísérletezni még egy lg-vel.
Az asus elég jól hangzik mint márkanév habár nagyon nem ismerem a meghajtóikat, még egyszer sem volt.
Gyorsba ezt lestem meg még csak "ASUS 2014L1"
samsungból esetleg melyiket ajánljátok ha ajánlotok ilyet.
Nem kell hogy nagyon gyors legyen, nekem mind1 hogy 5 vagy 6 mp alatt tölt be egy cd-t vagy 10 vagy 11perc alatt ír meg egy dvd-t csak megbízható legyen, és halk.
és ide-ben gondolkodom inkább.
De azért még lenne egy kérdésem habár sata-s meghajtót nem szeretnék mert sok jót nem hallottam róluk, az alaplapom (MSI K9N Neo V2) jól együttmüködne egy sata-s meghajtóval?

A válaszokat előre is köszönöm, Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#8217) IRON STORM válasza Mian (#8216) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nagyon egyiket sem, miért csak ezt a két típust választottad?
Pio 116, NEC 7200, 7203 IDE-s meghajtók.
Az alaplapod nforce sata vezérlős, szokott gond lenni vele optikai meghajtók terén, de biztos van olyan meghajtó ami jó benne. Maradj az IDE csatolós írónál.

Csak a TDi!

(#8218) Mian válasza IRON STORM (#8217) üzenetére


Mian
aktív tag

hát nec van tesómnak is, végülis nem rossz de az se olyan halk, és hallottam hogy az asusok nagyon csendesek, persze mondjuk nem ez a fő érv, mert inkább megbízható legyen mint halk, de valahogy mindakettő jólenne, azt az asus-t miért nem ajánlod

( amúgy azt birom a legjobban, hogy nekem ilyen elég vizhangzós lemez házam van vagy hogyis mondjam :D, [codegen 6215] és az lg meghajtóm szinte becsapja a tálcáját és akkor kong egyet :D, de amugy lgmel volt oan is hogy kissé beakadt, ujrainditottam a gépet és miután bejött a windows nem akart leállni a pörgetéssel csak miután egy idő után kiszedtem, de az a pláne hogy nem simán csak pörgött hanem a szokásosnál erősebben, aszittem szétszáll minyá a meghajtóm, vagy kinyomja a tálcát aztán kirepül a cd vagy nemtom de eléggé ijesztő volt igy elsőre :D , szal ien meghajtókkal kapcsolatos hangzavar meg beakadás tapasztalataim már vannak bőven :S :) )

bocsi a regényért ;)

[ Szerkesztve ]

(#8219) direwolf válasza IRON STORM (#8217) üzenetére


direwolf
őstag

Nforce2 óta az égvilágon semmi gond nincs a SATA-jukkal :P

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#8220) direwolf válasza direwolf (#8204) üzenetére


direwolf
őstag

Közben rájöttem, hogy a NEC-ek is használhatók oldalukra döntve :W

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#8221) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Gondolkodom az íróm cseréjén, olyan kellene ami csendes, nagyon jól olvassa a karcos lemezeket, természetesen jól írjon, tudja a bitsettinget és persze sata csatolós legyen ;)

(#8222) IRON STORM válasza direwolf (#8219) üzenetére


IRON STORM
őstag

De van gond, elvétve ugyan de előjön inkompatibilitás hidd el. :) Nem véletlenül írtam le.

Csak a TDi!

(#8223) IRON STORM válasza Mian (#8218) üzenetére


IRON STORM
őstag

Asust a gyenge írásminősége miatt nem ajánlom.

Csak a TDi!

(#8224) Mian válasza IRON STORM (#8223) üzenetére


Mian
aktív tag

értem, akkor sztem pio lesz vagy nec,
thx

(#8225) Mian


Mian
aktív tag

a lightscribe és a label flash ram az mit jelent?

(#8226) IRON STORM válasza Mian (#8225) üzenetére


IRON STORM
őstag

Lemez gravírozó eljárások.
Az ajánlott NEC például a Labelflash funkciót támogatja.

Csak a TDi!

(#8227) Blaze71 válasza Mian (#8216) üzenetére


Blaze71
őstag

NEC 7173 és 7200 íróim vannak, előtte majdnem végig LG volt. Az NEC gyorsabban olvas és ír, a minőségére nekem nincs panaszom, még amit véletlenül 20x-os sebességen írok, az is jó. Viszont a karcos lemezeket nem szereti. Az LG talán picit halkabb, de jóval lassabb is. Talán pont ezért olvassa biztonságosan a karcos lemezeket. Persze a mélyszántást semmi nem szereti, a fizikai sérülés a lemez végét jelenti. :) Most úgy oldottam meg, hogy mindkét gépben van egy-egy NEC író és mellé az egyikben egy LG, a másikban pedig egy PIO olvasó. Amivel nem boldogul 6 perc alatt az NEC író, azt esetleg még beolvassa 20 perc alatt az olvasó. :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8228) smiti válasza smiti (#8221) üzenetére


smiti
addikt

Lehet nincs is ajánlott író? :U

(#8229) devillike


devillike
tag

Hali!
Tud valaki esetleg belső 3.5"-os DVD-ről ,ami nem tálcás?
Külsőben és 2.5"-osban van Samsung és ha jól láttam 2.5"osban még van Plextor is.
Nekem a lényeg az lenne, hogy ne legyen közel 20eFt és házba szeretném tenni.

Most nézem, hogy a 2.5"-os 13körül van. Szerintetek a külsőben is egy 2.5"-os van beépítve???
Véleményetek ezekről a noote HDD-kről? Össze lehet hozni azokat SATA csatival?

[ Szerkesztve ]

jó dolog jó emberekkel üzletelni...

(#8230) devillike válasza smiti (#8228) üzenetére


devillike
tag

Bár sosem volt még olyanom, de ha ajánlani kell én csak Plextort ajánlok :)
ASUS párti vagyok (ill. voltam) volt is olyanom de nekem valami vacakolt vele.
Most NEC 7200s van a gépemben és ajánlom nyugodt szívvel. Ezelőtt volt két PATA-s NEC-m egyik label-flash-es, és szuper kis lemezeket csináltam vele. Mindkettő jól működik mai napig (eladtam azokat a régi gépemmel együtt, de gyakran látom még :) )

jó dolog jó emberekkel üzletelni...

(#8231) smiti válasza devillike (#8230) üzenetére


smiti
addikt

Itt mintha azt olvastam volna, hogy a Plextort nem ajánlják mert ez már csak a nevében Plextor :U Plusz nekem fontos lenne a bitsetting állítás lehetősége :K Anno nekem NEC 35.. valamilyen íróm volt már nem emléxem a pontos típusára de csak a bajom volt vele, rosszul olvasta a lemezeket meg csapnivaló volt az írás minősége :B

(#8232) devillike válasza smiti (#8231) üzenetére


devillike
tag

Értem. Sajnos nem engedhettem meg magamnak régebben a Plextor-t.
Nekem az NEC 71xx seria volt és azok minden lemezt megírtak szépen és olvasták is rendesen. ( a másodikat csak a labelflash miatt vettem, asszem annyiban különbözött csak, de sajnos pontos típusszámot nem tudok. Talán a labelflash-es 7173 volt)
Nekem a PATA-s ASUS volt valamiért kiszámíthatatlan, hogy most melyik lemezt olvassa be. Amiket a régi NEC-vel írtam azt abszolút nem olvasta, de volt olyan hogy amit saját maga írt azt sem. Meg laptopban írtat sem, tehát akkor már biztos voltam benne hogy ő a hunyó.
Az NEC 7200s szerintem megér egy próbát, nálam bevált.

jó dolog jó emberekkel üzletelni...

(#8233) AMD Power


AMD Power
titán

SAMSUNG SH-S223F/BEBE Fekete

Erről mi a vélemény. A 1.5 éves NEC írom úgy néz ki,hogy megdöglött. Nem fog hiányozni az trugyi....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8234) Alex91 válasza AMD Power (#8233) üzenetére


Alex91
félisten

Most inkabb Samu, mint LG...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8235) IRON STORM válasza AMD Power (#8233) üzenetére


IRON STORM
őstag

NEC 7173 íród volt? Ha igen, gyengén sikerült szériája volt az NEC-nek. Most a 7200, 7203 ajánlott drive, ill a Pio is ajánlott 116/216. Samsung, LG annyira nem... hacsak az nem az olcsóság a szempont.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#8236) Blaze71 válasza IRON STORM (#8235) üzenetére


Blaze71
őstag

Mi a gond a 7173 íróval? Nekem az egyik ilyen és semmi gondja. Teszi a dolgát már lassan másfél éve.

AMD Power!

A Samsung nem fogja addig húzni. Viszont pár havonta új íród lesz... :D

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8237) IRON STORM válasza Blaze71 (#8236) üzenetére


IRON STORM
őstag

Amit írtam, hogy gyengébben sikerült szériája. Attól még nálad teheti a dolgát.

Csak a TDi!

(#8238) Blaze71 válasza IRON STORM (#8237) üzenetére


Blaze71
őstag

Akkor jó, maradjon is így. :)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8239) AMD Power válasza IRON STORM (#8235) üzenetére


AMD Power
titán

Pio lenne a legszimpatikusabb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8240) hoby36 válasza AMD Power (#8233) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem most Samsung van.Előtte Pioneer volt.Evvel márt annyit megírtam,mint a pioval amikor meghalt.Szerintem a Samsung a nyerő.

A logikában semmi sem véletlen!

(#8241) direwolf válasza IRON STORM (#8237) üzenetére


direwolf
őstag

Ezt sajnos megerősíthetem. Most cseréltem le a 7173S-emet 7200S-re mert finnyás volt szegényem, meg némelyik másolásvédelemmel elnyammogott 1-2 percig is.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#8242) AMD Power válasza direwolf (#8241) üzenetére


AMD Power
titán

Ez ami van nekem NEC ez egy hulladék. Van mikor DVD írásnál 1 percig a gép szinte teljesen lefagy. Van ,hogy 1-2 percig olvas be egy gyári DVD-t..

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8243) cirkus


cirkus
aktív tag

DVD irót akarok venni, és SATA vagy PATA közti különbséget kérdem röviden mit jelent ?Milyet válasszak, valamint az alaplapot mennyire kell figyelembe venni, (Abit KN9-em van)
Váram rövid válaszotokat, kösszi

[ Szerkesztve ]

(#8244) devillike válasza cirkus (#8243) üzenetére


devillike
tag

SATA= Serial ATA azaz soros csatlakozás, ami azt jelenti, hogy egy kábel egy meghajtó, ennek a sebessége SATA2 esetében 3Gb/s is lehet, de sajnos ma még a HDD-k sem használják ki ezt. A PATA-t ismered régebbről ez az a széles csatlakozó, amit a mai lapokon is megtalálhatsz, ennek a sebessége max 133Mb/s ez 80eres kábel esetében.
Szerintem egyértelműen SATA-st vegyél. Nekem asus P5K lapomnál vacakolt a boot-nál a régi PATA-s meghajtóm ezért én is vettem egy NEC 7200s, azaz SATA-s meghajtót.
Mivel ezek a lapok elsődlegesen a SATA-ra vannak beállítva, szerintem ez az ésszerű választás. A lapodon 6 csatlakozási lehetőséged van:
kép
De a hozzáértők elmagyarázzák neked szivesen, én csak ennyit tudtam segíteni, remélem szért segít dönteni.

[ Szerkesztve ]

jó dolog jó emberekkel üzletelni...

(#8245) Mian


Mian
aktív tag

hi újra :)

bocs ha valami alapot kérdezek de milyen az az ATAPI csatlakozás, ez valami sata vagy ide?
ilyen csatis most az lg-m, amugy rájöttem, hogy csak a 6xosan irt dvd-imet nem szeresse, amiket még régebben irtam a piommal, csak az a baj, hogy abból sok van :D, amugy a többi az jó, csak, hogy ne szidjam állandóan az lg-t ;) szal lehet meghagyom szegénykémet :) majd átírok pár fontosabb dvd-t azt jó....

(#8246) lacko22


lacko22
aktív tag

Most vettem egy PIONEER 216D-set. Szerencsém van mert a Nec 7170S -ses sorozatú íróm nem vitte a 8-szoros TDK+RW-met megírta de nem látta egyik olvasó sem. Ez a Pio megírja meg vissza is olvassa gyorsan.

(#8247) Blaze71 válasza Mian (#8245) üzenetére


Blaze71
őstag

Az IDE csatlakozós optikai meghajtókat nevezik ATAPI-nak, mert valamikor az ősidőkben volt olyan is, a CD olvasók közt, ami nem ATAPI volt. Egy időben nagy számnak számított, úgy a 90-es évek elején, esetleg közepén egy ATAPI CD, de már mind az. Hogy konkrétan mit is jelent, azt nem tudom.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8248) Mian válasza Blaze71 (#8247) üzenetére


Mian
aktív tag

értem, thx

(#8249) Loituma69 válasza Mian (#8248) üzenetére


Loituma69
őstag

Pioneer 216 6000ft ez a legjobb Író amivel én találkoztam pedig már vagy 5 író meghalt nálam. De mindig a pioneer aktuális tipusai voltak a legmegbízhatóbbak.

(#8250) smiti


smiti
addikt

Mostanában elég szépen leestek a Plextor írók árai. Tudja valaki, hogy mi a különbség a Plextor PX-820SA/T3 és a PX-810/SA/T3 között ? :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.