Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8351) Sk8erPeter válasza kisboxi (#8349) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Csak nem Codegen táp volt? Netán Mercury vagy Deer? ;]

Sk8erPeter

(#8352) Sk8erPeter válasza IRON STORM (#8211) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi a baj a Samsunggal? :F

Sk8erPeter

(#8353) Blaze71 válasza ferkoboy (#8348) üzenetére


Blaze71
őstag

Még egy pont a 7203-ra. Nekem a 7200 szépen írja a DVD-Ram-ot.

Kisboxi!

De elbeszéltünk egymás mellett. :D Ugyan azt írtuk, csak másképp. :D

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8354) ferkoboy válasza kali (#8350) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

kali & Blaze71: Thx! Eddig nekem is arrafelé tekeregtek a gondolataim. ;)

szerk.
Közbe nézelödök.
Ár miatt felmerült a következő is:
NEC AD-7201A-0B

Ez nem Labelflash, hanem LightScribe, de amugy spec szerint ugyanaz mint a 7203?

Nem nagy, kb 500ft a külömbség a 2ő között.

Melyiket vennétek?

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#8355) kisboxi válasza Sk8erPeter (#8351) üzenetére


kisboxi
tag

A táp egy 360-as CHIEFTEC volt.

Blaze71
Akkor én kérek elnézést. :DD

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8356) Sk8erPeter válasza kisboxi (#8355) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez érdekes, pedig a Chieftec tápok tudtommal nem szoktak úgy elszállni, hogy visznek magukkal mást is! :Y Ezzel megleptél! :(

Sk8erPeter

(#8357) kali válasza ferkoboy (#8354) üzenetére


kali
legenda

mindegy, hogy 7203a vagy 7201a, a döntő különbség a ls vs lf képesség!

(#8358) ferkoboy válasza kali (#8357) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

7203 lesz. ugyse hiszem, hogy 3x-5x annyit adnék egy LS lemezért.

LF meg még az adatoldali megmaradt hely miatt kihasználhatóbb számomra.

Hátha LF lemez is lesz Taiyo Yuden médiakódal,
vagy Verbatim kínálatában...

Mindenesetre: :R

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#8359) kali válasza ferkoboy (#8358) üzenetére


kali
legenda

az lf lemezek elég drágák, és választék sincs nagyon; a fuji (link) és a memorex (link) gyárt - utóbbit nem nagyon láttam még hazánkban, de fuji van itthon néhány amit 3 éve írtam, és a ritek f1 médiakód ellenére még kifogástalan minőségűek. anno még 450 ft-ért vettem őket, most nagyobb tételben már 300 ft-ért beszerehetők - normál cd tokos kiszerelésben.

[ Módosította: Bordoi ]

(#8360) IRON STORM válasza Sk8erPeter (#8352) üzenetére


IRON STORM
őstag

A 8311-es hozzászólásban is leírtam, hogy a 203-as Samu teljesen jó volt, az új 223 széria gyengébbre sikerült írásminőség terén.

Csak a TDi!

(#8361) Blaze71 válasza kisboxi (#8355) üzenetére


Blaze71
őstag

Sajna van a Chieftec tápok közt is sz@r, hiába tartozik az igazán jók közé. Mindenhova csúszhat be hiba. Most megyek és lekopogom gyorsan, mert nálunk is Chieftec tápok vannak. :) Bár azt hallottam, hogy volt olyan széria, amit nem volt érdemes megvenni, de nekem a 350-es rémlett. Ezek szerint a 360-as volt az? Vagy egyedi eset?

Nem kell, nem volt olyan a hangnem, amiért kéne. :)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8362) Blaze71 válasza kali (#8359) üzenetére


Blaze71
őstag

[Csak 185 Ft.] - Verbatim DVD-R 16x ***LIGHTSCRIBE*** NormalJC (IT3889)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8363) kali válasza Blaze71 (#8362) üzenetére


kali
legenda

ja, elírtam! természetesen lf lemezre gondoltam, és olyanokat is linkeltem!
mindjárt javíttatom...

[ Szerkesztve ]

(#8364) Blaze71 válasza kali (#8363) üzenetére


Blaze71
őstag

Ja, az más, abból én is csak ilyent találtam 339 Ft.-ért.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8365) kisboxi válasza Sk8erPeter (#8356) üzenetére


kisboxi
tag

Hát azon én is meglepődtem, itt már nem igazán lehet bízni, csupán a név hallatán, meg kell nézni mit vesz az ember, pedig az ajánlott tápok közé tartozott, és tessék két meghajtó rögtön konyec volt, azóta a 110-es Pio-m sem hajlandó megmukkanni. :W

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8366) ferkoboy válasza kali (#8359) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hátha javul majd a helyzet LF lemezek terén!
Addig is a tudat ottvan, hogy lehet vele LF lemezeket karcolni. :)

Köszi!
7203 megrendelve, talán már ma meg is jön. Kb 5400 pénz, nagyon nem nagy vész érte.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#8367) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Erre valaki? :B :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8368) atish15


atish15
aktív tag

dvd írót olvasót szeretnék venni.az írást és olvasást is kihasználom.mit ajánlanátok?Plex,pio,lg? vagy valami más?

(#8369) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Hellosztok!

Fórum társaim véleményére hallgatva letettem a Plextor PX-820A/T3 íróról, mivel NEC AD-7200S ugyanaz, csak névben különböznek.
Mivel majdnem fele olyan olcsó a NEC mint a plextor, így a NEC mellett vagyok. NEC AD-7203S SATA írót néztem ki magamnak, de lenne egy kérdésem.

Mi a különbség a NEC AD-7203S SATA és a NEC Sony Optiarc AD-7220S-01 írók között.
Melyik a jobb?

Köszi a választ!

TL

(#8370) Sdi válasza TOTAL LOKI (#8369) üzenetére


Sdi
addikt

Mindkettő jó író, a 7203-as saját fejlesztés, a 7220 pedig / tudtommal / átcsomagolt Lite-on.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#8371) TOTAL LOKI válasza Sdi (#8370) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Köszi a választ
NEC Sony Optiarc AD-7220S-01 típusú írót hol lehet rendelni, én nem találok olyan üzletet:S

TL

(#8372) Sdi válasza TOTAL LOKI (#8371) üzenetére


Sdi
addikt

Pl. itt. De innen szemezgethetsz.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#8373) ferkoboy válasza TOTAL LOKI (#8371) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

[link]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#8374) slaci007 válasza TOTAL LOKI (#8371) üzenetére


slaci007
senior tag

[link] :D

Tungsram 1896-2022

(#8375) slaci007


slaci007
senior tag

Már nem az első ismerőssel történik meg,hogy ajánlok nekik írót Pio,NEC a boltokban(pl.[link]) pedig próbálják rájuk tukmálni a Samsung írókat. :O

Tungsram 1896-2022

(#8376) xrvman válasza slaci007 (#8375) üzenetére


xrvman
őstag

Hát én most Samut vettem, ugyanis SATA, Dual Layer, LightScribe és fekete színben nem nagyon találtam mást. SHS223Q
Volt már PIOm is de 3x kellett visszavinni, mert hibásak voltak s végül egy NEC-Optiarc lett. Aztán váltottam LightScribe lemezre, mert a kedvenc lemezem a Verbatim is csinál LS lemezeket.
Meglátjuk miként szolgál.

(#8377) kali válasza slaci007 (#8375) üzenetére


kali
legenda

ami van/amiből több van, gondolom azt kell(ene) nekik forszírozni, esetleg statisztikai oka (is) van...

(#8378) kisboxi


kisboxi
tag

Nem értem miért fikázza mindenki a samsungot, sztem elég korrekt meghajtók. Jó persze akadnak köztünk silányabb minőségűek is, de melyik gyártó termékei között nem találunk. Meg ha télleg olyan s..r lenne akkor nem adná a nevét hozzá a samsung (mármint elég elismert és minőségi márka, és hát már egy pár éve a piacon van), és nem gyártaná már őket. Ez az én szerény véleményem.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8379) IRON STORM válasza kisboxi (#8378) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem fikázza senki, valóban volt jó szériája,a jelenlegi 223 nem a legjobb. A probléma ott kezdődik, amikor a firmware ellátottságra kerül sor. Ebben gyenge a Samsung.
A másik dolog meg hogy a konkurensek írói( Nec, Pio, Lg, Lite-On) jobbak. Márpedig ha egy másik termék jobb azt fogjuk megvásárolni,és nem javasoljuk a Samsungot.

Csak a TDi!

(#8380) kisboxi válasza IRON STORM (#8379) üzenetére


kisboxi
tag

Ha megsértettem valakit akkor én kérek elnézést. :R
Én személy szerint inkább veszem Samsungot mit az általad felsorolt Lg-t.Persze én is inkább Pio vagy Lite-On, ha már minőség kell (a nec nem igazán jött be).
De egy átlag felhasználónak aki megír 1-2 DVD vagy Cd-t egy hónapban annak megfelel egy Samu is.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8381) Migee


Migee
tag

Lite On IHAS 422 4L16 írásminőség
Lemez :Verbatim DVD-R 16x (made in India) Write at 4x (only smart burn on)

[ Szerkesztve ]

(#8382) kerlac


kerlac
senior tag

Tudtok ajánlani DVD írót? Mostani Asus-omat le akarom cserélni, mert nem vagyok megelégedve vele, mindenki Pioneer-t ajánl, de abból melyiket? van egy csomó típus.

(#8383) kali válasza kerlac (#8382) üzenetére


kali
legenda

pioneer; ha ide csatolású kell, akkor dvr-116d, ha viszont sata, akkor dvr-216d
ha fontos a dvd-ram írás, akkor nec (optiarc) ide; ad-7200a, ad-7201a (lightscribe), ad-7203a (labelflash), sata; ad-7200s, ad-7201s (lightscribe), ad-7203s (labelflash)

[ Szerkesztve ]

(#8384) kerlac válasza kali (#8383) üzenetére


kerlac
senior tag

Köszi szépen! :R

Akkor pio dvr-216d lesz a megfelelő, amúgy is ezt nézegettem eddig és megerősítettél. Lightscrib-nek meg jó lesz a régi Asusom (kb 2 ilyen lemezt írtam 1 év alatt :DDD :) )

(#8385) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

A fentebb leírtak alapján nekem is elég lehet a pioneer dvr-216d, bár azért meghallgatnék más véleményt is.
Igényeim: Legyen SATA-s, minőségi, fekete, és 10k alatt.

Előre is köszi

Nem minden vándorút céltalan...

(#8386) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Hali!

Most készülök venni NEC-t és az érdekelne hogy a AD-7200, 7201, 7203 vagy a 7220-as verzióból válasszak???
Mennyire megbízható írok ezek???
Azt tudom hogy gyorsan írnak, - bár ez annyira nem érdekel - illetve gyorsan tudnak olvasni.

Köszi a választ előre is!

TL

(#8387) kali válasza TOTAL LOKI (#8386) üzenetére


kali
legenda

az ad-72xx mind jól bevált nec író, csupán annyi a különbség közöttük, hogy az ad-7200 az alap, az ad-7201 lightscribe, és az ad-7203 az labelflash tudással bír.
az ad-7220 viszont nem nec, hanem lite-on fejlesztés, de ettől még ajánlott kategória, idővel kiforrik majd...

(#8388) TOTAL LOKI válasza kali (#8387) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Értem, és köszönöm válaszod!
De megbízhatóan működnek ezek az írók??

TL

(#8389) kali válasza TOTAL LOKI (#8388) üzenetére


kali
legenda

az ad-7200, ad-7201 és az ad-7203 igen, az ad-7220 még nem olyan régi széria, hogy azzal bárkinek komolyabb tapasztalata legyen - de vélhetően azzal sem lesz probléma...

(#8390) Prego válasza kali (#8389) üzenetére


Prego
senior tag

Melyiket érdemesebb venni? A LightScribe-os vagy a FlashLabel-es technikát? Egyáltalán megéri e, haver azt meséli hogy egy lemez kb 20 perc, és párszor át kell menni rajta mire jól látható lesz a felrat ...

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#8391) kali válasza Prego (#8390) üzenetére


kali
legenda

lightscribe és labelflash szempontjából megosztott a tábor, kinek mi a szimpatikus...
egy lemez elkészültének az ideje több tényező függvénye, és a lightscribe az, ahol lehet/kell többször is pingálni egy lemezt, hogy jobb minőségű legyen a végeredmény.
én a labelflash mellett szavazok - annak ellenére, hogy az lf lemez; drágább, csak dvd lemez kapható, nincs nagy választék - mondhatni hazánkban csak fuji dvd-r lemez kapható szinte mindenütt, és a memorex gyárt még lf dvd lemezt, de olyat csak rendelni lehet -, szerintem szebb a labelflash, mint a lightscribe. az lf írók mellett szól még az is, hogy a lemeznek arra az oldalára is lehet pingálni, ahol az adat van - feltéve, ha marad elég hely, mitán írtunk rá adatot...

(#8392) Sk8erPeter válasza kali (#8391) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"az lf írók mellett szól még az is, hogy a lemeznek arra az oldalára is lehet pingálni, ahol az adat van - feltéve, ha marad elég hely, mitán írtunk rá adatot..."
És ezt hogy kell elképzelni? Mondjuk maradt még egy gigányi hely a DVD-n, és oda (a lemez külső szélére) még épp befér valami kis ábra? :F

Sk8erPeter

(#8393) elisha


elisha
tag

Üdv!
Az üzletben itt csak Philips SPD6005BM van, ki tud erről infót?
Köszi előre is.

Túlterhelt a szerver...

(#8394) kali válasza Sk8erPeter (#8392) üzenetére


kali
legenda

igen, 1 gb vagy nagyobb szabad hely esetén mehet oda ábra, felirat, bármi...

(#8395) Sk8erPeter válasza kali (#8394) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bár nem sok értelme van, de jó tudni róla. :D Köszi az infót.

Sk8erPeter

(#8396) kali válasza Sk8erPeter (#8395) üzenetére


kali
legenda

jó az, minden lemez adatoldalára "rá írod", hogy mi van rajta!

(#8397) rodman91


rodman91
csendes tag

tapasztalataim szerint inkább pioneer v plextor a nyerő
nec egy sony korcs gyártmány egyszer volt hozzá szerencsém de az is gyári hibás volt és kb 2 hónap után beadta a kulcsot
a gravírozás funkció sztem teljesen lényegtelen ha nem akarsz lemezre címkét nyomtatni

(#8398) kali válasza rodman91 (#8397) üzenetére


kali
legenda

a plextor régen volt a csúcson, mostanság nec, pioner és lite-on belsőkre épít, és ezeket adja olyan áron, hogy azonos írót az eredeti nevén két vagy három darabot veszel egy plextor árából.
a nec - ami közel sem sony korcs - írói mostanság írási minőségben, még a pioneer írókat is verik - mellesleg nec chip vezérel elég sok pioneer írót.

[ Szerkesztve ]

(#8399) rodman91 válasza kali (#8398) üzenetére


rodman91
csendes tag

lehet h drága a plextor de nem 1 évre van konfigurálva
ha láttál már nec írót nyilván tudod h a sony gyártja és a kettő nem azonos
semmi bajom a neccel csak személy szerint nem vennék ilyet újra igaz az ára kedvező de akkor sem.

(#8400) kali válasza rodman91 (#8399) üzenetére


kali
legenda

mit jelent nálad az, hogy konfigurálva?
miben van jobban konfigurálva egy nec, pioneer, vagy lite-on belsős plextor író, mint az eredeti nec, pioneer vagy lite-on író? mert az esetlegesen eltérő firmware biztos nem feltétele annak, hogy tovább működjön (jól) a plextor író, mint a nec, pioneer, vagy lite-on meghajtók. van ugyan többlet a dupla - sőt néha háromszoros - árért; szép doboz, csökkentett funkciós szoftver az íráshoz, és esetlegesen egy év helyett két év garancia, de ezek miatt biztosan nem fog tovább és jobban működni a plextor író, mint a nec, pioneer, vagy lite-on.
de egy példa; veszel egy plextor px-820sa optikai meghajtót 11 - 12 e ft-ért, amiben nec (sony/nec/optiarc) ad-7200s belső van, és az ad-7200s írót 5 - 6 e ft-ért megveheted!
amúgy igen, láttam már néhány nec írót, meg pioneer és plextor is megordult már néhány a kezem alatt, sőt lg is, és még sorolhatnám... :U
szerintem olvass bele kicsit jobban néhány, a témával kapcsolatos részlegbe - van nec és pioneer, de az új plextor írókkal kapcsolatos topic is...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.