Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8251) Sdi válasza smiti (#8250) üzenetére


Sdi
addikt

A 820-as NEC belsős, a 810 meg talán pioneer .

Bár IRON STORM kolléga is leírta
.

Eredetiben sokkal olcsóbban hozzájuk jutsz, mint Plex csomagolásban.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#8252) smiti válasza Sdi (#8251) üzenetére


smiti
addikt

Köszi :R De azért jó lenne ha valaki tudna személyes tapasztalatokat is valamelyikkel ;)

De valahogy mégis jobban hangzik a Plextor mint az NEC :B

[ Szerkesztve ]

(#8253) IRON STORM válasza smiti (#8252) üzenetére


IRON STORM
őstag

Lehet hogy jobban hangzik, 2 és fél szeres árért..
Hardveresen teljesen megegyezik a Plex 820 ill NEC 7200, sőt a firmware-hez sem nyúl hozzá a Plextor. Tehát semmi nem indokolja hogy drágábban ugyanazt megvegyük.

Csak a TDi!

(#8254) Sdi válasza smiti (#8252) üzenetére


Sdi
addikt

Ilyen NEC-vel volt már dolgom / egy ismerősöm gépébe tettem bele /, ez viszonylag halk / legalábbis a korábbiakhoz képest /, szépen ír, a bitsettingset elő lehet hozni rajta mókolt firmel / ezt csak gondolom, mert ez régebben így volt /, de hogy a leharcolt lemezeket mennyire kedveli, azt nem tudom :N , akinek a gépében üzemel annak ilyenek nincsenek.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#8255) smiti válasza IRON STORM (#8253) üzenetére


smiti
addikt

A Lite-On-okról elég jókat hallottam régebben, de most hiába keresem ezt a Lite-On iHAS 322-t nem nagyon találok róla semmit :U

(#8256) Sdi válasza smiti (#8255) üzenetére


Sdi
addikt

Na a Lite-on-ok jó írók, de nem éppen a halkságukról híresek :D és nálad ez is kitétel lett volna a választásnál. Innen elméletileg beszerezhetők. Nézelődni meg itt lehet róluk.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#8257) smiti válasza Sdi (#8256) üzenetére


smiti
addikt

Közben visszaolvasgattam én is, és gg72 - postjában megtaláltam eme linket én is, de ott nincs csak tán 1 héten belül beszerezhető :F Mondjuk én ráérek még eldönteni mit és honnan :B

(#8258) IRON STORM válasza smiti (#8255) üzenetére


IRON STORM
őstag

AZ iHAS322/422 széria gyengén indult, a korai firmware revíziókkal problémás volt.
Az új firmware revíziókkal sokat javult az írásminőség, valamint a magas jitter érték is kiküszöbölésre került. Korábban nem volt ajánlott drive, jelenleg simán ajánlom.

Csak a TDi!

(#8259) smiti válasza Sdi (#8256) üzenetére


smiti
addikt

Na benézelődtem oda is, de sajna az angollal elég hadilábon állok, mikor nekem nyelvet kellett tanulni akkor még az orosz volt a kötelező :O

(#8260) Migee


Migee
tag

Vettem egy Lite On IHAS 422 írót és tesztelgetem.Hibaolvasásnál PIE,PIF mi számít jó,közepes,gyenge értéknek?

(#8261) kisboxi


kisboxi
tag

Hy. Kiszemeltem megamnak egy asus dvd-írót pontosabban ezt [DRW-2014S1]. Valaki találkozott már ilyennel, esetleg tapasztalatok.
Válaszokat előre is köszönöm.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8262) jediweb


jediweb
aktív tag

Szia IRON STORM!

Kérdezni szeretném, hogy DVD írót szeretnék venni mert bizony NEC-7173S
íróm van és valóban nem a legjobb az írás minősége. ( tapasztalat ).
Pioner(ek) voltak előtte és ismét abban gondolkodom, de itt még azon típusaik nem szerepeltek, melyeket most éppen lehet vásárolni, illetve itt a NEC bizonyos típusai is
slágerként szerepelnek.
Tehát: Amik most elérhetőek

PIO : PIONEER DVR-216DBK , PIONEER DVR-215DBK

NEC: NEC AD-7220S-0B ,NEC AD-7203S, NEC AD-7203S egészen vissza a
NEC AD-7200S - ig bár van még korábbi is.

Nos a kérdés NEC vagy PIO és melyik, engem csak az irási minőség érdekel,
zaj nem, olvasás nem stb nem tudom még mi lehet jellemző

Megköszönném a választ

jediweb

(#8263) IRON STORM válasza jediweb (#8262) üzenetére


IRON STORM
őstag

Pioneer 216, NEC 7200, 7201, 7203 mind ajánlott és jó író. Abszolút mindegy melyiket választod, legyen az ára a mérvadó :).
Ajánlanám a 7220-as írót is, de egyelőre nem lehet crossflashelni Lite-On íróvá, így egyelőre nem ajánlom. A fentebb említett írók közül válaszd bármelyiket.

Csak a TDi!

(#8264) Blaze71 válasza IRON STORM (#8263) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Ha az NEC 7200s írómat crossflashelném Lite-On írónak, akkor abból milyen előnyöm származna? Flashelni flasheltem már újabb fw-re és a puffer méret mindjárt 2 MB lett az eredetileg kezelt 256 kB-ról, de ezt a Lite-On dolgot nem vágom.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8265) IRON STORM válasza Blaze71 (#8264) üzenetére


IRON STORM
őstag

Félreérthettél valamit. Az NEC 7200, 7201, 7203 írók gyári NEC írók.
A kakukktojás a 7220 típus amely egy Lite-On modellre épül.
A tiédet nem lehet crossflashelni.

Csak a TDi!

(#8266) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Sziasztok!

Régebben aktuális téma volt a Booktype/Bitsetting állíthatósága. Engem most az érdekelne, hogy a mai írók közül melyik az, amelyiknél biztosan állítható ez a funkció.
Vettem nemrég egy 8x-osan írható DVD+RW-t (Imation), de az én íróim (LG és TSST) nem írják meg DVD-ROM-nak, így viszont NO DISK feliratot kapok az asztali lejátszómtól (Yamada DVX-6700). Érdekes, hogy a 4x-esen írható DVD+RW-kel nincs gond, de ez az új lemez nem megy. Egyszer sikerült egy ISO fájlt úgy ráírnom, hogy működött, de aztán egy másik íróval is használtam, töröltem stb., azóta pedig lehetetlen bárhogy is rákényszeríteni a lejátszót, hogy megint olvassa.
Tehát a kérdésem még egyszer: a mai írók közül melyikben állítható biztosan a Bitsetting?

(#8267) Blaze71 válasza IRON STORM (#8265) üzenetére


Blaze71
őstag

OK, az lehet. Köszönöm a választ. :R

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8268) smiti válasza pmikloska (#8266) üzenetére


smiti
addikt

Szia!

Azt nem tudom, hogy a mostani újak melyikek tudják, de az adatlapomon szereplő Asus az tudja ezt a funkciót ( ezért nem cseréltem még le ) De egy jó barátom a Pio 216-ot ajánlotta, idézem :
mert az RPC-t meg a bitset-et meg lehet rajta csinálni minden különösebb gond nélkül. :K

(#8269) zso73


zso73
veterán

sziasztok!
Sony Optirac AD-5170A íróhoz keresem a legfrissebb verziójú firmware-t. Melyik a legjobb,legfrissebb hozzá? 1.12, 1.13, 1.14 van meg.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8270) kali válasza zso73 (#8269) üzenetére


kali
legenda

hivatalosan az 1.14 (2008-04-14) az utolsó hozzá - szerintem nem is nagyon lesz már hozzá frissítés -, de itt találsz módosított 1.14 verziót, ami többet tud, mint a gyári kiadású; link
próbáld ki! ;)

(#8271) zso73 válasza kali (#8270) üzenetére


zso73
veterán

Köszi! Feltettem a gyárit, mert nem az enyém az író, nem akarok miatta hisztit, ha nem jó... :( Ahogy látom, csak a plusszos lemezekkel tud okosságot a módosított firmware. Azt meg nem ír vele a cimbi. Hagyom a gyárit rajta. (1.14)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8272) slaci007 válasza Migee (#8260) üzenetére


slaci007
senior tag



Közepes

rossz
:C

Tungsram 1896-2022

(#8273) Mijági


Mijági
csendes tag

Hello.

Tudtok olyan írót/olvasót ami kiemelkedően halk. Én gyakran használom htpc-ként a gépet és mondjuk a filmek fele eredeti dvdről megy ,nem winyóról ,és bármiféle progi nélkül elég hangos. Van olyan ami alapból nagyon halk?

(#8274) zso73 válasza Mijági (#8273) üzenetére


zso73
veterán

Vegyél egy 8GB-os pendrájvot. Annál halkabb nem lesz egy egység sem. És ki sem kell írnod a filmet...............Szerintem jó ötlet. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8275) Alex91 válasza zso73 (#8274) üzenetére


Alex91
félisten

Én gyakran használom htpc-ként a gépet és mondjuk a filmek fele eredeti dvdről megy

Te is olvasol, latom... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8276) zso73 válasza Alex91 (#8275) üzenetére


zso73
veterán

Sorry :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8277) Mijági válasza zso73 (#8274) üzenetére


Mijági
csendes tag

Igazából nem rossz ötlet a pendrive csak nem az én esetemben. Sok eredeti dvdt nézek ,meg egyébként is a felmásolgatás kicsit sok macera. Azért kösz a tippet :D

[ Szerkesztve ]

(#8278) kisboxi


kisboxi
tag

#8261-re valaki?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8279) pmikloska válasza smiti (#8268) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Köszi az infókat.
Megnéztem a Pioneer firmware-ét, úgy tűnik, abban tényleg be lehet kapcsolni, bár úgy sejtem, hogy alapból egyik íróban sem működik ez a funkció, csak firmware módosítással érhető el.
Az Asus melyik gyártó meghajtóját használja egyébként? Neked is módosított firmware van benne?

(#8280) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

új író vásárlás előtt állok.mindenképp sata lesz.

de azabaj csomo 1 árban van, nehez dönteni :)

DVD-RW NEC SATA AD5200S-01 OEM 6 100 Ft
DVD-RW NEC SATA AD5200S-0B OEM Black 4 900 Ft
DVD-RW NEC SATA AD7200S-01 OEM 6 300 Ft
DVD-RW NEC SATA AD7200S-0B OEM Black 6 300 Ft
DVD-RW NEC SATA AD7201S-01 OEM 6 800 Ft
DVD-RW NEC SATA AD7201S-0B OEM Black 6 800 Ft
DVD-RW NEC SATA AD7203S-01 OEM 6 800 Ft
DVD-RW NEC SATA AD7203S-0B OEM Black 6 800 Ft
DVD-RW Pioneer DVR-216D SATA 6 100 Ft
DVD-RW Pioneer DVR-216D SATA Black 6 100 Ft

Melyik legyen? :)

üdv

(#8281) zso73 válasza werszomjas (#8280) üzenetére


zso73
veterán

Pio 216D Black. Nekem ez van, és remek. Itt is ajánlották már!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8282) IRON STORM válasza werszomjas (#8280) üzenetére


IRON STORM
őstag

Abszolút mindegy melyiket veszed. Az NEC 5200, 7200, 7201, 7203 belsőre teljesen megegyzenek.

Csak a TDi!

(#8283) werszomjas


werszomjas
őstag

Es a DVR-215DBK ről van valakinek tapasztalat?

sokkal rosszabb mint a pio DVR-216D-s?

üdv

(#8284) drr


drr
őstag

Üdv mindenkinek!
Egy kicsit off lesz amit leírok, de nem találtam jobb helyet neki.
Elég régóta garanciás javításon volt a mindössze 4 hetet működő LG GH22-LS30RB íróm. Ma hívtak a szervizből, hogy csere lesz a dologból, de per pillanat, csak Samsungra tudnak cserélni. A következő két típus közül választhatok: SH-S223F/BEBE vagy SH-S203D/BESE.
Valakinek esetleg van tapasztalata valamelyikkel? Melyiket ajánljátok?

(#8285) slaci007 válasza kisboxi (#8278) üzenetére


slaci007
senior tag

Hát nem egy csúcs minőség:[link][link]
Pio216d-vel vagy egy NEC 72xx-el jobban járnál.

Tungsram 1896-2022

(#8286) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Tiszteletem!

Szeretnék tanácsot kérni.
13ezrem lenne íróra. A legfontosabb szempontok. A lehető leggyorsabban tudjon olvasni, és amiket kiírok, tartósak legyenek.
Tud valaki segíteni???

Köszi a választ!

TL

(#8287) drr válasza slaci007 (#8285) üzenetére


drr
őstag

Senki nem mond semmit? Hát így max a nagyobb típusszámút fogom választani :F

Bocsi, rossz üzenetre kattintottam, természetesen az én hozzászólásomra akartam, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#8288) wwhy válasza drr (#8284) üzenetére


wwhy
veterán

Akkor inkább várj, amíg lesz legalább LG. Samura ne cserélj, nem egy díjnyertes darab. Várd ki amíg lesz Pio/NEC.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8289) wwhy válasza TOTAL LOKI (#8286) üzenetére


wwhy
veterán

A tartós írás a lemeztől is függ. Olvasásban az LG-k nagyon jók, és az újabb íróik (szigorúan 6x sorozat!) elég jók.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8290) slaci007 válasza TOTAL LOKI (#8286) üzenetére


slaci007
senior tag

13-ba belefér egy pio116 vagy 216 és egy Nec72xx is.

Tungsram 1896-2022

(#8291) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Köszi a válaszokat.

A Plextor PX-820SA/T3 SATA milyen fajta író???
HA jól tudom, akkor a Plextora legjobb, már mint írás területén.
Köszi a választ

TL

(#8292) kisboxi válasza TOTAL LOKI (#8291) üzenetére


kisboxi
tag

Hy.
Mint IRON STORM-is leírta a Plextor 820SA valójában egy NEC 7200S. Olvasgatva itt a fórumot kiderül, hogy már a plextor sem a régi, saját fejlesztésű írói már nincsennek.

Valaki Asus dvd íróról vélemény. Pontosabban [erről].

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8293) zso73 válasza kisboxi (#8292) üzenetére


zso73
veterán

1814-em volt egy fél évig, és behalt.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8294) RootRulez


RootRulez
félisten

Van pár éve egy LG GSA-4163B DVD íróm, az utóbbi időben olyat csinál, hogy a gomb nyomásra nem adja ki a tálcát, nem mindig, kb. 10-ből 2x. Viszont, ha a sajátgépben jobb klikk az ikonon és kiadás, mindig kitolja. Érdekesség még, hogy ha Win-t telepítek vagy akármi DOS, tehát nem áll módomban használni a jobb klikkes trükköt, akkor mindig kiadja a tálcát, korábban azt hittem Windows miatt van, de ugyanezt csináltam új XP-vel és Win7-el is...
Egyébként ír hibátlanul, olvas faszán, csak ennyi bajom van vele. Mechanikai probléma lenne vele? Megnyomom a gombot, hallom, hogy dolgozik benne vmi, de nem jön ki…
Találkoztatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#8295) Blaze71 válasza RootRulez (#8294) üzenetére


Blaze71
őstag

Na, válaszolok ide is, mert itt lehet, hogy előbb látod. :D

Nekem GSA-4565B-vel volt ugyan ez, de gariban cserélték rögtön. A 4163 kétlem, hogy garis lenne, mert olyan 3-4 évesnek tippelem. Amíg megy és nem idegesít túlságosan, használd. Azért közben nézz körül, hogy mit vennél helyette.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8296) Blaze71 válasza drr (#8284) üzenetére


Blaze71
őstag

Bármit, csak a Samsungot ne.... De tényleg. LG, NEC, Pio...

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8297) zso73 válasza RootRulez (#8294) üzenetére


zso73
veterán

Lehet, hogy csak poros, vagy kábel gond miatt csinálja.

Nekem a Samu szenved ilyen problémákkal. Néha csak villog a LED, és annyi.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8298) RootRulez


RootRulez
félisten

Köszi! Mindenkinek...

═════════════════════════════════════════

(#8299) slaci007 válasza drr (#8287) üzenetére


slaci007
senior tag

Samsungot ha lehet ne nagyon erőltesd,inkább érdemes ráfizetni egy-két ezer forintot egy jobb íróra,ha normálisak a boltba akkor meg lehet oldani valószínű.

Tungsram 1896-2022

(#8300) kisboxi válasza zso73 (#8293) üzenetére


kisboxi
tag

Hy. Tehát akkor az Asus sem tartozik az ajánlott írók kategóriába.
Pedig, gondoltam nem lehetnek rossz írók, nekem volt egy sima dvd meghajtóm, az jó volt minden lemezt gond nélkül olvasott, még azokat is amiket sem a Pio, sem Nec nem tudott. Miután elhalálozott :O megnéztem tüzetesebben, és kiderült, hogy Panasonic volt a belseje. Az új írók mit rejtenek belül?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.