Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8151) maestro87


maestro87
őstag

IRON STORM!!

Visszatértem.

Vettem egy Verbatim DL lemezt amit javasoltál (MKM média kóddal)! Mert ugye azt mondtad, hogy a Ritek miatt nem játsza le az asztali. És akár hiszed, akár nem, ugyanazt csinálja az asztali lejátszó ezzel a lemezzel is mint a Ritek alapanyagúval!!!
Méghogy a médiakód hibája pff :O Tök mindegy, hogy Ritek vagy MKM, csak az írási sebességben különbözött.
Szóval kidobattál velem 500Ft-ot! Kösz szépen!!
Kitalálhatnál valami okosabbat is...

(#8152) Blaze71 válasza Pyzoo (#8149) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszi az infót!

Igazából azért kérdezem, mert a mostani íróim mindkét gépben NEC SATA írók és mindegyik mellett van valamilyen IDE olvasó is. Az egyikben fekete az író és a mobilerack, de az olvasó fehér és már ki akartam cserélni egy fekete SATA LG olvasóra de elmaradt a dolog. Most itt ez a gariztatás után hozzámkerült fekete LG író, amit betehetnék és az illetőnek meg vennék valami fehéret, így neki is menne a gépébe, meg nekem is. Csak mostanában olvastam olyant, hogy a H62 óta nem volt igazán jó írója az LG-nek, ezért kissé elgondolkodtam.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8153) Alex91 válasza Blaze71 (#8152) üzenetére


Alex91
félisten

Az enyem xar volt... Most az uzletben van tesztelesre. (Mert nalam, a kulso USB hazba helyezve Mac alatt nem igazan irt meg semmit.) Bar lehet, hogy az en keszulekemben van a hiba, es az iro jo, de nem nagyon hiszek benne.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8154) IRON STORM válasza maestro87 (#8151) üzenetére


IRON STORM
őstag

Általánosságban igen ez szokott a gond lenni. Az hogy nálad az asztali valamiért háklis a kétrétegű lemezekre nem én tehetek. Továbbra is tartom, hogy kétrétegű lemeznél csak a Verbatim, az hogy nálad nem megy sorry.
Egyébként hányszoros sebességgel írtad a lemezt? +R DL vagy -R DL lemezt vettél?

Csak a TDi!

(#8155) Blaze71 válasza Alex91 (#8153) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszi az infót! Most akkor eddig 1:1! Majd kiderül. :D

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8156) maestro87 válasza IRON STORM (#8154) üzenetére


maestro87
őstag

+R DL
4x-es írás

(#8157) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az X58-as chipsettel ellátott alaplapok már gond nélkül kezelik a SATA csatis DVD írókat? Konkrétan a gigabyte UD5-re gondolok.

Régebben olvastam hogy voltak zűrök a SATA csatis dvd írókal, olvasókkal. Mára mi lett a helyzet? A választ előre is köszönöm.

(#8158) Migee


Migee
tag

Minőségellenőrzésre milyen írót érdemes venni?Érdemes a régebbiek közül válogatni (lézer időtartam) úgy értem vagy csak új LiteON? Elsődleges az írásminőség,ugyanis van egy Pio 216L-em is.
Régebbi dvd-rom-ok tudják? (Lite On,Plextor)

Rá vagyok kattanva a dologra :)

[ Szerkesztve ]

(#8159) gg72 válasza Migee (#8158) üzenetére


gg72
veterán

Ha csak minőségellenőrzésre kell, akkor vagy Liteon, vagy valami másnak "álcázott" Liteon, pl. az új Asus-sok. De írásminőségben ne várj tőlük csodát, sőt... ;)
DVD-ROM-ok tudtommal nem támogatják a minőségellenőrzést.

(#8160) Blaze71 válasza Robb202 (#8157) üzenetére


Blaze71
őstag

IDE módban Vista alatt néhány lap nem szerette a SATA DVD írót, de AHCI-re állítva már nem volt gond. Viszont az XP meg nem ismeri alapból az AHCI-t, ezért azt telepítés közben fel kell tolni mellé. De az XP meg elkezeli IDE módban is a SATA DVD írót. Szóval nem okoz semmi gondot, csak meg kell nézni, hogy mit és hová. Az újabb alaplapokon egyébként van külön NativeSATA csati és akkor nem ide kell dugni a DVD-t és kész.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8161) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

1 gyors kérdés:

NEC 7200A = 7200S ? Mármint úgy értem azon kívül, hogy az egyik ide a másik sata, ezt leszámítva mindenben teljesen megegyeznek?
Valamint ugyanez a kérdés ezekre is:
Pio 116D = 216D ?

Nekem ide-s lenne a jobb, mert az összes sata portomat elviszik a winyók.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8162) kali válasza A_ScHuLcZ (#8161) üzenetére


kali
legenda

más különbség nincs közöttük, csak a csatolás milyensége!

(#8163) No-kia


No-kia
őstag

ha bevan kapcsolva a gép, és rádugok egy 1satás dvdírót, akkor mitörténik?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8164) Blaze71 válasza No-kia (#8163) üzenetére


Blaze71
őstag

Tippem szerint nem az, hogy működik simán, de próbáld ki és írd be a totyikba.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8165) Migee


Migee
tag

Szóval akkor melyik Lite-On-t lenne érdemes megvenni,melyik a legkiforrottabb ?
(Minőségellenőrsés,és megfelelő írásminőség)
Lényeg,h Sata interfészes legyen.

Én a DH-20A3S vagy a z LH-20A1L-t nézegettem,mert hogy állítólag az új modellek nem annyira "jó" írók.
Igaz,hogy az új modelleknek IHA... nagy a jittere?

Szóval melyik?

Iron Storm , Kali ? mi a véleményetek?

(#8166) xrvman


xrvman
őstag

LG GH-22LP20RB Lightscribe
LG GH-22LS30RB Lightscribe

Kettő közt mi a különbség?

(#8167) kali válasza xrvman (#8166) üzenetére


kali
legenda

főként az, hogy az első ide, a második pedig sata csatolású!

(#8168) xrvman válasza kali (#8167) üzenetére


xrvman
őstag

A lényeg :-D ok, köszi

(#8169) Sensation


Sensation
tag

Üdv!
Külső slim írót szeretnék venni az Eee-mhez.
Két opció:
Samsung SE-T084L
Samsung SE-S084B

Kérdés, hogy melyik a jobb, illetve mi a lényeges különbség a kettő között (mert én nem nagyon találtam, talán a LightScribe-ban különböznek?) Egyébként pár száz Ft eltéréssel mindkettő kb. br. 14ezer körül van.

Köszi.

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#8170) IRON STORM válasza Migee (#8165) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha találsz még valamelyik boltban 18A1P, 18A1H, 20A1P, 20A1H, 20A1L, 20A3P,20A3S, 20A4P modelleket nyugodtan megveheted.
AZ új iHAP/S sorozat abból is a 120/220 felejtős, a 322/422 az új firmware revizíókkal már egész jó, pl a Plextor új írója ( 850) is erre épül valamint az NEC 7220 as modell is.

Szerk: A fent említett modellek közül nem mindegyik sata-s, de ha van szabad ide portod nyugodtan vegyél olyat.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#8171) zed1983


zed1983
őstag

Melyik SATA-s író ír megbízhatóan? köszönöm a segítséget :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#8172) kali válasza zed1983 (#8171) üzenetére


kali
legenda

nec (sony/nec/optiarc) ad-7203s, ad-7201s, ad-7200s
pioneer dvr-216d, dvr-215d

(#8173) zed1983 válasza kali (#8172) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!
csak kérdezem, mert nekem volt NEC SATA-s írom és az egyszer írt egyszer nem, akkor hallottam, hogy a SATA-s írok nem megbízhatóak...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#8174) IRON STORM válasza zed1983 (#8173) üzenetére


IRON STORM
őstag

A ma aktuális sata vezérlőkkel már nincs annyi gond mint a régebbi vezérlőkkel.
Ha jól látom intel chipkészletes lapod van, nem lesz gond, nyugodtan vedd az NEC írót.

Csak a TDi!

(#8175) kali válasza zed1983 (#8173) üzenetére


kali
legenda

de, megbízhatóak! csak biztosítani kell számukra a megfelelő feltételeket!
sajnos több a hibalehetőség a sata csatolású optikai meghajtóknál; sok régebbi szériás alaplap nem kedveli - sőt van olyan első szériás sata vezérlős alaplap, ami egyáltalán nem is kezeli a sata csatolású optikai meghajtókat! aztán van olyan alaplap, ahol elég rossz helyre dugni a sata csatolású optikai meghajtót, és már problémázik is (főként olyan alaplapoknál, ahol külön chip által vezérelt csatik is vannak), továbbá sok olyan alaplap van, ami csak ahci/sata módban hajlandó megfelelően kezelni a sata csaotlású optikai meghajtót, ide módban nem, és még lehetne sorolni a hibalehetőségeket...

(#8176) Tes Parker válasza kali (#8175) üzenetére


Tes Parker
csendes tag

Ezzel arra utalsz,hogy jobb választás az ide meghajtó? :U

Cooler Master Centurion, Gigabyte EP35 DS3, Gigabyte NVIDIA GeForce 9600 GT 512 MB, Intel Core2 Duo E7300 2.66 GHz, CSX 2048 MB DDR2 1066Mhz, Corsair VX450, WD 500 GB, Logitceh Driving Force Pro

(#8177) vbbb válasza Tes Parker (#8176) üzenetére


vbbb
őstag

Az nForce-os alaplapok biztosan nem szeretik a SATA-s drive-okat (Főleg ha húzva van a gép.) Ez tapasztalat sajna. :)
De ha most vennék biztosan SATA-t vennék, lévén Inteles alaplapom van és lévén mert csak 1db IDE csatit varázsoltak rá. Az meg kellhet bármikor másra.

[ Szerkesztve ]

(#8178) kali válasza Tes Parker (#8176) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül jobb, csak jelentősen kevesebb a hibalehetőség!

(#8179) zed1983 válasza kali (#8178) üzenetére


zed1983
őstag

köszi, majd meglátom akkor, de biztosan SATA-s lesz. :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#8180) djxp01


djxp01
senior tag

Kinéztem magamnak [ezt] a DVD írót. A lenti konfiggal biztos nem lesz semmi összeakadás, stb. Tehát minden átlagos felhasználói igényt kielégít ez a Pio DVR-216DBK író ?

regisztrált: 2005-07-05

(#8181) Migee


Migee
tag

Üdv.Melyik Lite-On klónt ajánljátok? Asus Drw-20B1LT vagy Nec 7220?

(#8182) kali válasza djxp01 (#8180) üzenetére


kali
legenda

hát, kinek mi az átlagos felhasználói igény...
nem ír dvd-ram lemezt, és nálam például ezzel el is ásta magát! (igen, buherálással - crossflash - lehet dvr-216 változatot csinálni belőle, de az már más tészta...)
amúgy amit tud, azt jól tudja!

(#8183) IRON STORM válasza Migee (#8181) üzenetére


IRON STORM
őstag

NEC 7220

Csak a TDi!

(#8184) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Samsung DVD hr770 írót.
Ez volt az utolsó darab, úgyhogy nem origináltam kaptam, a polcról levették és már vihettem is. Kipróbálni csak ma volt időm, ekkor vettem észre, hogy a szélén be van horpadva és lejátszásnál elég hangosan zúg. Bár lehet, hogy ez inkább a termék sajátossága, nem tudom, a régebbi íróm viszonylag csendes.
Szóval ez a horpadás nem tetszik nekem, honnan tudhatnám meg, hogy a belső része nem sérült-e?
Mivel 3 napig visszaveszik az árut, lehet, hogy holnap visszaviszem.
Nem volt olcsó mulatság, nem szeretném, ha egy hónap múlva már szereltetni kellene!
Ráadásul ilyet már nem gyártanak, valahol ezt olvastam. Mindenképp merevlemezeset akartam, azért döntöttem emellett.
Valaki tud tanácsot adni ez ügyben?

(#8185) Migee


Migee
tag

Sajnos nem találok Lite-On írót,ezért keresgetek a Clónok között. :((

(#8186) gg72 válasza Migee (#8185) üzenetére


gg72
veterán

Itt vannak, csak a céget nem ismerem:
[link]

(#8187) kali válasza gg72 (#8186) üzenetére


kali
legenda

volt már szó róluk ebben a részlegben... :(

[ Szerkesztve ]

(#8188) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Mi a vélemény erről a DVD íróról? [link]

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8189) Migee


Migee
tag

Valaki meg tudná mondani,hogyan kell crossflashelni a Nec 7220-at Lite-On iHAP322-re?

(#8190) djxp01 válasza kali (#8182) üzenetére


djxp01
senior tag

Köszi! Kb. az életben még be se raktam DVD-ramot a meghajtómba, és ezzel vagy 5ismerősöm van így :) úgyhogy nem som értelmét látom a dvd ramnak! De azért tnx! Meg is rendelem ma :-) :R

regisztrált: 2005-07-05

(#8191) tothi01 válasza GegeWarrior (#8188) üzenetére


tothi01
csendes tag

Nem értek nagyon hozzá, de ezt én is néztem, és a bölcsek aszondták hogy jó :D :D :D

(#8192) zed1983 válasza IRON STORM (#8183) üzenetére


zed1983
őstag

És ezek a Lite On klónok jók egyáltalán?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#8193) IRON STORM válasza zed1983 (#8192) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha crossflasheled Lite-On íróra akkor jó. Tulajdonképpen az NEC firm ( 7220 esetében) is a gyári Lite-On-ra épül csak kevesebbszer frissítik, valamint nem moddolják.

Csak a TDi!

(#8194) IRON STORM válasza Migee (#8189) üzenetére


IRON STORM
őstag

Még sehogy. Várni kell.

Csak a TDi!

(#8195) zed1983 válasza IRON STORM (#8193) üzenetére


zed1983
őstag

Rendben, ha veszk Nec írót kb jövőhéten, visszatérek ide és kérném a segítséged a crossflash-eléshez :R
egyébként olyan 5-6k ig mit ajánlanál? satás kell mindenkép, köszi :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#8196) IRON STORM válasza zed1983 (#8195) üzenetére


IRON STORM
őstag

Működni fog, de még nem megy egyelőre a crossflash. :) Ettől függetlenül az írót megveheted nnyugodtan.
Ajánlott írók még az NEC 7200, 7203, Pioneer 216.

Csak a TDi!

(#8197) zed1983 válasza IRON STORM (#8196) üzenetére


zed1983
őstag

Köszi a választ :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#8198) GegeWarrior válasza tothi01 (#8191) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Köszi a választ:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8199) Blaze71 válasza No-kia (#8163) üzenetére


Blaze71
őstag

Üdv! Próbáltad a fesz alatti hardverbeépítést? Érdekelne az eredmény. :DDD Mindig jobb más kárából tanulni, mint a sajátunkból. :)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8200) shteer


shteer
titán

Került hozzám egy Sony DRX-510ULK külső író.

Vajon mennyi az esélye, hogy nem működik benne egy másik rw ha kicserélem a drive-ot? :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.