Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8951) need


need
addikt

Plextor PX-860 ezt ismeri valaki????

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8952) Zeratul válasza need (#8951) üzenetére


Zeratul
addikt

Plextor nem gyár már saját maga optikát. Pio, NEC vagy Lite-On belső lapul az egyes modellekben.

(#8953) need válasza Zeratul (#8952) üzenetére


need
addikt

nézegettem és én is erre jöttem rá:(

akkor gondolkodom még a Pioneer DVR-117F ez milyen lehet...?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8954) IRON STORM válasza need (#8953) üzenetére


IRON STORM
őstag

Kb ugyanolyan jó mint a Pio 116. Ugyanarra a chipsetre épül.

Csak a TDi!

(#8955) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Az új Pioneerek ugyanolyan jók mint a régiek :DDD ?
Samsungra esik egyelőre a választás.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#8956) Multibit válasza Mr.Grincs (#8955) üzenetére


Multibit
veterán

"Az új Pioneerek ugyanolyan jók mint a régiek?"
Az újabb modellek - általában - jobb írásminőséggel bírnak, mint a régebbiek. Viszont a tartósságot tekintve rosszabbak. Igaz, ez nem csak a Pioneer-okról mondható el, hanem minden más márkáról :((( . Az utolsó tartósnak mondható íróm a Poneer DVR-108 volt :R

[ Szerkesztve ]

(#8957) Mr.Grincs válasza Multibit (#8956) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Azom nekem is volt és le a kalappal előtte. DVR 111D-m volt de azt a barátnőm gépébe tettem be, mert az ő fantasztikus MSi írója megadta magát,ami szerintem egy nagy kalap szar.
Most a gépemben egy samsung író van. Szerintem hangosabb mint a Pioneer íróm.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#8958) Knilee


Knilee
tag

hello

mivel kezdi elhagyni magát a dvd íróm keresek egy másikat. milyet érdemes venni ide vagy sata csatolóst philips illetve verbatim - os lemezek írásához kell. köszi :R

(#8959) Zeratul válasza Knilee (#8958) üzenetére


Zeratul
addikt

Csatolófelület az írásminőség szempontjából lényegtelen, de az új lapokon az IDE már csak legacy egységként van (1 idecsatorna), ha új a lapod mindenféleképpen SATA.

(#8960) Knilee válasza Zeratul (#8959) üzenetére


Knilee
tag

GIGABYTE GA-EP31-DS3L lapom van. akkor egy NEC AD-7200S Fekete sata-s író jólenne?

(#8961) kali válasza Knilee (#8960) üzenetére


kali
legenda

igen!

(#8962) Zeratul válasza Knilee (#8960) üzenetére


Zeratul
addikt

Jó, de akár az Asus 20B1LT vagy Samsung SH233 is ajánlott. (utóbbi kettővel van tapasztalatom)

(#8963) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Milyen SATA-s ODD-t ajánlotok egy rétegű DVD írásra? Labelflash meg ilyenek nem érdekelnek.

Említettétek ezt az ASUS modolást. Ez miért jó? Az ASUS ODD-kről rosszakat olvastam, most hogy is van ez?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8964) Zeratul válasza sanzi89 (#8963) üzenetére


Zeratul
addikt

Asus nem gyárt saját meghajtót. Régebbiek PIO belet takartak, az újabbak Lite-On. 2014 nagyon hamar lézerelgyengülést szenvedett nálam (kb fél év), de az első Asus-om a 1604 ami pio 108 belet takar, mind a mai napig használatban van és elég sok lemezt megpörkölt már. Lite-On beleseket szokták átflashelni Lite-On firmware-re hogy 1-2 az Asus firmware-ben letiltott funkció felszabaduljon.

(#8965) VBalu987


VBalu987
csendes tag

Sziasztok!

Egy P-ATA azaz IDE-s csatolófelületű jó minőségű DVD írót keresek, Lightscribe nem érdekel. Abit IC7-es alaplaphoz kell. Egyik boltban Pioneer 116d-t javasoltak, másikban pedig LG GH-22LP20 -t, harmadikban pedig NEC AD-7200A -t ajánlották. Melyiket vegyem, vagy van valakinek más egyéb ötlete, hogy melyiket érdemes?

Köszi!

(#8966) IRON STORM válasza VBalu987 (#8965) üzenetére


IRON STORM
őstag

Pio 116, 117. Nec 72xx sorozat, bármelyiket veszed jó minőségű írót kapsz.

Csak a TDi!

(#8967) Obolony


Obolony
senior tag

sziasztok!

megeri sata dvd irot venni az ata helyett? a gepemben mar nemigen van ata egyseg, gondoltam ezt is lecserelem, a sata vinyok melle.

vagy nincs jelentosege?

koszi

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#8968) elfelejtette válasza Obolony (#8967) üzenetére


elfelejtette
veterán

Annyiból jobb, hogy kevésbé zavarják a légáramlást a kábelek. Más kérdés, hogy rendelkezel-e elegendő SATA tápcsatival. Bár azt lehet venni.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8969) Obolony válasza elfelejtette (#8968) üzenetére


Obolony
senior tag

abbol van 6 :B es csak 2őt használok.

megéri? vagy csak a madzagok miatt? nem lesz gyorsabb?

sata vinyorol sata dvd, 3g/s? en csak "papiron" gondolkoztam eddig, gyakorlati tapasztalatom nincs

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#8970) elfelejtette válasza Obolony (#8969) üzenetére


elfelejtette
veterán

Gyorsabb akkor lesz, ha a gyorsabb sebességgel írsz. Ha az IDE író is tud nagyobb sebességet, akkor az is ugyanolyan gyors lesz. Maximális sebességgel írni viszont nem sok értelme van...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8971) Obolony válasza elfelejtette (#8970) üzenetére


Obolony
senior tag

ez az LG azt irja, hogy 22x iro. annyival ne irjak? ha ne, akkor miert?

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#8972) kali válasza Obolony (#8971) üzenetére


kali
legenda

ha dvd lemezre gondolsz, akkor; mert hivatalosan gondolom maximum 16x sebesség mellett írható lemezed van, aminél lehetséges ugyan, hogy bizonyos író/firmware - lemez/mid párosításnál felkínál a 16x sebességnél gyorsabb írási lehetőséget is, de nem ajánlott feszegetni a határokat, normális esetben általában a 8x - 12x sebesség mellett történő írás az ideális. néhány esetben (jó író és újabb firmware - minőségi lemez és mid) akár a 16x - vagy lehetséges esetben kicsivel gyorsabb - írás is megfelelő minőséget eredményezhet, de nem kimondottan javasolt!

(#8973) Obolony válasza kali (#8972) üzenetére


Obolony
senior tag

oké, köszönöm. esetleg egy automatikus sebessegvalasztas lehet megoldas, nem? mert akkor a neki jo sebessegben ir, es felmegy ameddig jonak latja...

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#8974) Zeratul válasza Obolony (#8973) üzenetére


Zeratul
addikt

Automatikus sebesség választás általában mindig a maxot szokta jelenteni, teheát nem igazán követendő megoldás.

(#8975) Leslie1019


Leslie1019
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék hátha tudja valaki vagy van valakinek tapasztalata vele.Szóval szerintetek ez a DVD író mennyire jó mind a belseje,és mind az írásának a minősége mennyire jó vagy esetleg kevésbé jó?Sony 7240S SATA BK OEM .Előre is köszi aki válaszol.
:R

(#8976) kali válasza Leslie1019 (#8975) üzenetére


kali
legenda

nec vagy optiarc néven ismertebb (sony/optiarc, sony/nec/optiarc), bátran megveheted, nem lesz probléma az írás minőségével!
teszt; link (alul tudsz lapozni)

(#8977) Leslie1019 válasza kali (#8976) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Csak az írás minőségével nem lesz gond,vagy maga a Dvd író is elég jó választás és jó vétel?
A laptopomban optirac dvd író van de szerintem egy rakás bóvli az egész író és nagyon finoman fogalmaztam.Csörög csattog berreg,kerepel nagyon hangos lassú darabosan írja meg a lemezeket,nem szép egyenletesen pedig lassan szoktam írni.És a lemez sajnos nem számít sokfélével próbáltam már,sajnos nem lemezfüggő.Fagyasztotta is már le a laptopot,van hogy nem is olvassa a lemezeket,míg az asztali gép gond nélkül viszi ugyanazt.
:R

(#8978) Leslie1019


Leslie1019
csendes tag

Egyébként csak azért írtam le ezt a rossz tapasztalatomat, a laptop Optirac dvd íróval hogy sajnos megismerkedésem az Optirac-cal rosszul sikerült,és ugye ez Sony termék.Szóval nem tudom érdemes e az asztali gépembe ilyet illetve hasonló írót venni.De örülnék ha valaki aki használt vagy használ ehhez hasonló írót kifejtené a véleményét.
:R

(#8979) Leslie1019 válasza kali (#8976) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Mindenesetre nagyon köszönöm hogy válaszoltál.
:R

(#8980) IRON STORM válasza Leslie1019 (#8978) üzenetére


IRON STORM
őstag

Bármelyik típusú íróból kifoghatsz rosszabb vagy akár jobb darabot.
Az NEC vagy Sony 7240S kimondottan jó író, sőt a 72xx sorozat bármely tagja nagyon jó.
Nem jellemző rá a mechanikus meghibásodás, és az írásminősége pedig kiváló.

Csak a TDi!

(#8981) Leslie1019 válasza IRON STORM (#8980) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Ebben igazad van.Lehet hogy másik 10 Optirac Dvd asználó elégedetten használja az íróját.
Köszönöm hogy válaszoltál!Szóval akkor ajánlott ez az író.Ennek örülök mert ezt néztem ki következőnek. :R

(#8982) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon halk DVD-írót szeretnék vásárolni. Mit ajánlotok?

Pio 216D-ről olvastam, h nagyon halk. Mi a helyzet a 217D-vel, mivel tud többet? Halkabb-e? Milyen az írási képessége? Megeszik-e mindenféle lemezt? (Nyomtatható Verbatimot használok főleg).

Köszi. Üdv

(#8983) IRON STORM válasza UdVi86 (#8982) üzenetére


IRON STORM
őstag

216D - 217D ugyanarra a chipsetre épülő író. Kisebb módosítások, finomítások. Írásminősége hasonló a két írónak. Verbatim lemez jó választás hozzá.

Csak a TDi!

(#8984) WolfNovaHUN


WolfNovaHUN
csendes tag

Sziasztok Ismét.
Sajnos a Piok elfogytak a boltból ahonnan venném viszont van két NEC ami még szóba jöhet, csak a biztonság kedvéért megkérdem hogy a kettő között a Labelflash-on kívül van különbség? Meg egyáltalán érdemes-e megvenni? nem érdekel hogy halk-e vagy hangos, csak megbízható, meg ha rám jön hogy én most 100DVD-t akarok egymásután megírni akkor is működjön rendesen. Meg megtudjátok mondani hogy ezekbe milyen belső van?
-NEC AD-7203A
-NEC AD-7200A

(#8985) kisboxi válasza WolfNovaHUN (#8984) üzenetére


kisboxi
tag

Üdv.
A két író között a Labelflash-on kívül nincs különbség. Írásménőségileg nagyon jó írók, nyugodtan megveheted. Mind a két író Nec belsővel rendelkezik.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8986) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem.

Szeretnék új DVD írót venni. Amit kell mindenféleképpen hogy tudjanak, az a bitsetting, lightscribe és persze a normális írási minőség. Amikre én gondoltam: Optiarc AD-7201S (ez csak moddolt firmwarre-el lesz bitsetting képes), LG GH22LS30, LG GH22LS40. Viszont ezekről sehol nem találtam tesztet :(:(:(:(:(:( Tudnátok nekem olyan linket adni, ahol ezeket az írókat letesztelték? Előre is köszönöm

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#8987) ZsoAce


ZsoAce
tag

Kicsit off, és nem tudom lehet-e itt "reklámozni", én tegnap a PCParts nagykereskedéstől vásároltam NEC 7203A-t (feketét), az ügyintézőjük egy viszonteladójukhoz irányított, és még aznapra átszállították az írót, csak így telefonra, semmi regisztrálás, előrendelés stb.
Csak azért írom ezt, mert előtte két napig keresgéltem a neten, mindehol "volt", de amikor telefonon rákérdeztem épp nem volt raktáron.
Tetszett a PCParts európai hozzáállása.

Remélem a készülék is beválik. :)

(#8988) Orgi válasza Energie X (#8986) üzenetére


Orgi
őstag

Inkább Optiarc 7241 szerintem, mint 7201.
teszt
Bitsetting az csak módosított firmwaréval lesz itt is, vagy MediaCodeSpeedEdit.

(#8989) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Kis segítséget kérnék tőletek!
Satás dvd írók közül melyiket ajánljátok?
LightScribe nem érdekel. Megbízhatóság lenne a fő cél.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8990) Energie X válasza Orgi (#8988) üzenetére


Energie X
őstag

Végül is ma lett meg és 7201 lett belőle és hozzá lejött véletlenül egy liggy féle bitsettings firmware :) Azért ne ma 7241-es lett mert ahhoz ilyet nem találtam én eg nem szeretnék vele mahinálni :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#8991) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Pioneer 116D vagy LG GH22NP20?
Ha úgy akarok DVD-t írni, hogy az soksok év után is gond nélkül olvasható és szupertartós legyen, és ugyanezt az ODD-t használnám olvasásra is.
Másik topicban azt olvastam, hogy Pio nagyon jól ír, de az olvasással gondjai vannak, az LG-nek meg tán fordítva? Melyiket érdemes választani?

(#8992) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Mi a véleményetek erről a kicsikéről?[link]
Pioneer DVR-216D

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8993) Mancsy válasza GegeWarrior (#8992) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Ennek van külön topicja is, én átolvastam tegnap, összefoglalom neked...
A 116D és a 216D ugyanaz, csak IDE és SATA csatolóval. A DBK a fekete. A LED-je retró gömb, elég erősen villog, 1.09 firmware előtt hajlamos munkán kívűl is halványan világítani. Halkan (néhány Optiarc-hoz képest pl.) és nagyon jól, megbízhatóan ír, ilyen szempontból ajánlott. Olvasásban nem csúcs, bár a jó lemezt állítólag gyorsan olvassa, a gyengébbekkel problémái vannak, egy LG jobban beolvassa a gagyibbat, rosszabbul megírtat.

Ahogy néztem azok közt is akadt selejt, én ASUS-ból fogtam ki egyet, képtelen írni, mindig elrontja. Csak nem tudom, hogy amíg ez csere, addig a fentebbi hozzászólásomból melyiket válasszam, mert én olvasásra is azt használnám. LG viszont nem tudom hogy ír.

[ Szerkesztve ]

(#8994) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Akkor válaszolok magamnak:

Korábbi tapasztalatok és google alapján a Pioneer DVR-116DBK-t választottam. Olvasás előtt felhangosodik, de aztán elhallgat. Ezen kívűl remek, most írtam meg 12 DVD-t, mindegyik tökéletes, az asztali lejátszó is szereti (amit az ASUS-szal írtam, dobhattam a kukába, még azt is amit jól megírt). Határozottan kezeli a tálcát is, nem remeg meg szenved, mint egyes márkáknál. Aki ezt választja, az egy jó író mellett dönt. A 216-D és -DBK amúgy ugyanez SATA-sban.

(#8995) GegeWarrior válasza Mancsy (#8993) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Köszike a választ, megnézem én is azt topicot és majd meglátjuk, azért lehet mégis csak ez az író lesz:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8996) Amartus


Amartus
senior tag

Üdv!
A nec 7241s és 7243s-nél lehet booktype-ot állítani?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#8997) Orgi válasza Amartus (#8996) üzenetére


Orgi
őstag

Még nem, nincsen kész a firmware, ami lehetőséget adna rá (gyárival nem lehet). A 7240-hez már van.
Itt érdemes nézelődni majd

(#8998) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Én is nézegetem a dvd írókat, néztem samut, lg-t meg pioneert. Idáig két pioneerem volt a 108 as és a 111D, Valószínű hogy inkább az újabb pioneert veszek satás kvitelbe. Nem samsungot vagy LG-t. Szeretnék ramot írni, meg ilyesmi meg LS-t is de nem ismerem a samu írókat, főleg hosszú távra nem tudom milyenek. De inkább kiadnok több pénzt egy "butább" de jobb minőségű Pioneerre.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#8999) kali válasza Mr.Grincs (#8998) üzenetére


kali
legenda

és az ad-7201s vagy az újabb szériás testvérét kizárod? alapban van dvd-ram írás és ls is! és az írás minőségére sem lehet panasz!

(#9000) Mr.Grincs válasza kali (#8999) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ez a Samsung?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.