Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8751) kali válasza bajtokarpi (#8750) üzenetére


kali
legenda

meg kínai is... az alábbi részlegben olvashatsz a témáról bővebben - sőt teszteket is találsz; dvd_lemez_tapasztalatok

(#8752) slaci007 válasza bajtokarpi (#8750) üzenetére


slaci007
senior tag

Indiai nálam bevált,a +-os Lite-On íróknál jobb választás :C

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#8753) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

kali, slaci007, köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#8754) Orgi válasza bajtokarpi (#8750) üzenetére


Orgi
őstag

(#8755) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Melyik a legjobb DVD író sztetek?
Ami a tecsó gazdaságos dvd-t is megírja, ami a 15 éves karcos CD-t is olvassa, ami csendes, gyors? Ár nem számít.

Beauty is pain

(#8756) IRON STORM válasza Narancs (#8755) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha fontos a régi karcos lemezek beolvasása akkor egy Lite-On belsős írót ajánlanék. Pl Asus 24B1ST.

Csak a TDi!

(#8757) Zeratul válasza balintka (#8749) üzenetére


Zeratul
addikt

Nincs és még bugos is. Ajánlom neked a ImgBurn progit. Alig pár mega de nagyon profi. A Nero minőségellenőrző teszjét a DiskSpeedet különállóan le tudod tölteni.

(#8758) Bla82


Bla82
tag

Segítséget kérnék író vásárlásához.
Elvárások ezek lennének:
- Sata
- a "-"-os Verba lemezt a lehető legjobb minőségbe írja
- beszerezhető legyen boltokban (ne keljen heteket várni rá)
Tanácsot is kérnék, hogy milyen sebességgel csinálja a legjobb minőséget a "-"os Verba-ra?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#8759) Zeratul válasza Bla82 (#8758) üzenetére


Zeratul
addikt

Mennyit írsz? Ha sokat akkor a samshit SH-223Q ajánlott, vagy rá 2 év gari és jó minőségben írja a lemezeket. Mivel sajna ez nem támogatja a Nero diskspeed lemezellenőrző fnkcióját, csak gariba visszajött asus 20B1LT beüzemelése után tudok majd PIE/PIF tesztet csinálni. Ha kevesebbet akkor jók a Lite-On beles Asusok.

(#8760) Zeratul válasza IRON STORM (#8756) üzenetére


Zeratul
addikt

IRON a 20B1LT melyik Lite-On belet hordozza?

(#8761) Bla82 válasza Zeratul (#8759) üzenetére


Bla82
tag

Havi 20 lemez kb. Ezek a Samuk már jók? Nekem egyszer volt a 182-es szériából kb. 3 hónapig, aztán le is cseréltem, mert csíkozta a lemezeket, és a lemezek fele mára már visszaolvashatatlan lett, fel sem ismerik a meghajtók. A Pioneer 215-ösöm meg éppen egy hete halt be, csak olvasni képes már.
Ha jól olvastam vissza akkor Asus-ból ez a 3 jöhet szóba ugye? 20B1LT , 22B1ST , 24B1ST

[ Szerkesztve ]

(#8762) kali válasza Bla82 (#8761) üzenetére


kali
legenda

valamelyik nec ad-72xxs szériás írót is kipróbálhatod, az írás minőségére biztosan nem lesz panaszod!

(#8763) kisboxi válasza Zeratul (#8760) üzenetére


kisboxi
tag

Üdv.
Ha minden igaz akkor iHAS220 MT1869LL clones : ASUS 20B1LT.

Bla82: A mai Samu írók már teljesen korrektek. Meg ha tényleg sokat írsz vele akkor a 2 év gari is jól jöhet. Itt egy kis teszt.

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8764) IRON STORM válasza Zeratul (#8760) üzenetére


IRON STORM
őstag

Valóban Lite-On iHAS 220 belseje van.

Csak a TDi!

(#8765) Bla82 válasza kisboxi (#8763) üzenetére


Bla82
tag

Először is mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

Értem. Akkor a teszt szerint 18x sebességgel érdemes írni vele, ha jól értelmezem. De 8 vagy 16x-an is ilyen jó lesz?

(#8766) kali válasza Bla82 (#8765) üzenetére


kali
legenda

firmware - mid párosítás függvénye, neked kell kitapasztalnod. az újabb szériás íróknál már inkább a gyorsabb sebességhez optimalizálják az írási stratégiákat, minőségi lemeznél általában jobb eredmények születnek például 12x írási sebeségnél, mint mondjuk 4x vagy 6x sebesség mellett - ezt csak néhány kétkedő ember nem érti meg, akiben még az van régebbről rögzülve, hogy lassan írjon, mert az a jó...
mondjuk az sem kifejezetten igaz, hogy mindent 18x sebességgel kell/érdemes írni, sőt...

(#8767) Zeratul válasza Bla82 (#8761) üzenetére


Zeratul
addikt

Olcsó zsugorfóliás Maxellra (RitekF1) Ilyet írt a samshit 8X sebességgel.

Az 20B1LT még nem tudtam kirpóbálni.

(#8768) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!

Ajánlanátok nekem valami jó dvd írót!?

Jelenleg ez van: LG GH22NS40 - hát mit mondjak egy rakás...
FW-t is frissítettem, mégis a DVD film írásakor kiírja, hogy az egymenetes DAO lezárás nem hajtható végre, cd írás hiba. Innen lehet a dvd-t eldobni.
Nem is értem, mert Verbatim dvd-t használok, minden másra jó, kivéve a DVD film írásra.
Előző gépemben is LG volt annak ugyanez volt a baja, de FW frissítés megoldotta a problémát, de ennél nem..

Tehát kérdésem lenne, hogy milyet érdemes venni (LG kizárva!)?

köszönöm!

Levi

(#8769) kisboxi válasza Bla82 (#8765) üzenetére


kisboxi
tag

Nem egészen. Ha végignézed a tesztet akkor kiderül, hogy minden íróval a megengedett legnagyobb sebességgel írták meg az adott lemezeket. Így tehát a Samunál ezért 18X-os az írási sebesség. Szerintem a minőség ugyan olyan lesz akármilyen sebességgel írsz meg egy lemezt.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8770) kali válasza kisboxi (#8769) üzenetére


kali
legenda

Szerintem a minőség ugyan olyan lesz akármilyen sebességgel írsz meg egy lemezt.

ez egyáltalán nem igaz!

(#8771) Bla82


Bla82
tag

Köszönöm az eddigi segítséget! :R

Útmutatásotok alapján ezek szerezhetők be nálunk:
- Nec 7200s vagy 7220s 5,2-5,6k 1 év gar
- Samu s223-f vagy q 5,5-6k 2 év gar
- Pio 216d vagy 217f 5,5-7k (bár pio-t nem írtátok) 1 év gar
- Asus 24B1ST vagy 24B1LT 7,5-8k környékén vannak igaz BOX-ok, és várni kell rá 3 napot és gart is kérdezni kell.

Tehát ezek közül kéne választanom a "-"os verba lemezhez, olvasásra, nem használom, mert arra van pár rom-om itthon.

[ Szerkesztve ]

(#8772) Zeratul


Zeratul
addikt

Ugyanez a lemez PIO110Dvel tesztelve. A vége érdekes lett, ahogy az író átlépte a maximális 12X olvasási sebességet bizonytalankodni kezdett. Nem tudom hogy ez most a lemez hibája vagy/és az íróé.

[ Szerkesztve ]

(#8773) kali válasza Zeratul (#8772) üzenetére


kali
legenda

szerintem inkább a (régi) meghajtó problémája lesz.

Bla82; a pioneer írók is jók! a dvr-216d jól ír, az újabb típusút (még) nem tudom véleményezni, de gondolom az sem rossz...

(#8774) Zeratul válasza kali (#8773) üzenetére


Zeratul
addikt

Én is arra gondolok elveszti X12 felett a fonalat és kénytelen visszalassítani, eleve 12X olvasó csak.

(#8775) IRON STORM válasza kisboxi (#8769) üzenetére


IRON STORM
őstag

Badarságokat ne írj...:U
A legjobb minőséget általánosságban 6x,8x,12x sebességű írásnál kapod.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#8776) kisboxi válasza IRON STORM (#8775) üzenetére


kisboxi
tag

Na tessék, megint le lettem cs....e.
Én pontosabban arra gondoltam, hogy ha kisebb sebességgel ír akkor nem lesz rosszabb az írásminőség, sőt! (én spec a lemezeket általában 8x-os sebességgel szoktam írni nekem ez vált be, ha nagyobb sebességgel írom akkor a minőségi "tesco gazdaságos" dvd lejátszók nem nagyon akarják vinni a lemezt. :DDD )

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8777) IRON STORM válasza kisboxi (#8776) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem lettél lecseszve, csak elhamarkodottan írsz.
Egyébként valóban a 8x sebesség az arany középút.

Csak a TDi!

(#8778) C.Brigante


C.Brigante
veterán

hali, már régebben kérdeztem, hogy melyik a leghalkabb író az újak közül? (de nem volt egybehangzó vélemény) mondjátok meg pls melyiket vegyem? a lényeg, hogy a leghalkabb legyen, ennyi a kikötés! ez a pio 216D jó? thx

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#8779) Zeratul válasza C.Brigante (#8778) üzenetére


Zeratul
addikt

Nagysebességű írásnál mindegyik üvölteni fog, alacsonynál meg nincs jelentős különbbség.

(#8780) Zeratul


Zeratul
addikt


A tegnapi lemez olvasási és minőségi tesztje by assus 20B1LT

[ Szerkesztve ]

(#8781) C.Brigante válasza Zeratul (#8780) üzenetére


C.Brigante
veterán

ez nagyon állatul néz ki amit linkeltél, és ez most jó vagy rossz? :DDD

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#8782) Zeratul válasza C.Brigante (#8781) üzenetére


Zeratul
addikt

Hát lehetne jobb. Régio PIO 108 jóval alacsonyabb PIF számot produkált erre a hordozóra (igaz csak 4X tudta írni), de a PIE volt jóval magasabb volt.

(#8783) pilotitalia


pilotitalia
csendes tag

Heló!
Az lenne a kérdésem hozzátok,hogy halódik a dvd íróm(egy régebbi LG)és egyre több lemezt ront el!!!Az érdekelne szerintetek milyen írót vegyek,ami stabilan münködik és ha kell birja a strapát?
Válaszokat előre is köszönöm!!!! :DD :))

(#8784) Zeratul válasza pilotitalia (#8783) üzenetére


Zeratul
addikt

Ha sokat írsz a Samshit SH-223 olcsó és van rá 2 év gari. Ha kevesebbet akkor Lite-On beles asus.

(#8785) Balinov


Balinov
félisten

Urak,

kulso DVD firkalot szeretne venni kollegam, innet venne, melyik tipust ajanljatok? semmi extra igenye nincs, csak single es dual layer lemezeket firkalna,.

koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8786) C.Brigante válasza Zeratul (#8782) üzenetére


C.Brigante
veterán

ja, nekem most pio 111 van, nagyon aranyoska, szinte nem ront lemezt mondhatom... pedig én aztán cefet sokat írok...

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#8787) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!

Asztali DVD lejátszóban kérnék segítséget:

Logitech Z5500-at kötnék rá, jelenleg egy scart csatis tv-t használnék vele... de tervezem a cserét egy fullHD TV-re... USB bemenet jó pont.

Két típust néztem, de bármi más is szóba jöhet.

LG DVS450H
Panasonic DVD-S54E

Vélemények?

Köszi! :R

(#8788) Balinov válasza cOxeR (#8787) üzenetére


Balinov
félisten

Zoli, szerintem elnezted a topikot.. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8789) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Valami jó kis sata-s dvd író kellene nekem. A lényeg hogy megbízható írás terén és fekete színű legyen, a többi nem fontos. :) Mit ajánlotok?

(#8790) gg72 válasza bozont (#8789) üzenetére


gg72
veterán

Sony NEC Optiarc AD-7203S
[link]
Nagyon jó író! :K

(#8791) Zeratul válasza bozont (#8789) üzenetére


Zeratul
addikt

Fekete mindegyikből van. :))

(#8792) P100


P100
senior tag

Ma rendeltem egy ilyet: SAMSUNG SH-S223L/BEBE

Volt már gondja vele valakinek? Csak hadd bosszankodjak :D

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#8793) cOxeR válasza Balinov (#8788) üzenetére


cOxeR
Ármester

Áhh dehogy.... véletlenül se, kikérem az asztalomon levő futógaz nevében is!! :DDD :DDD

(#8794) Multibit


Multibit
veterán

Korábban Lite-on LH-20A1H írót használtam nagy megelégedéssel. Sajnos régi íróm lassan bevégezte pályafutását, új gépezet után kellett néznem. Mivel amúgy is szükségem volt egy hordozható íróra - gondoltam, egyben ezt a célt is letudva -, vettem egy LG GSA-E60N pörkölőt. Néhány írás után kiderült, hogy nem az igazi az új szerzeményem írásminőség tekintetében. Az egyrétegű MCC004-es lemezeimet egész jó minőségben írja, de a kétrétegűeket (MKM003) nem neki találták ki! Tesztek: [LG teszt1], [LG teszt2]. A második réteg nagyon ocsmány az LG "előadásában" :O Nem is beszélve a PIF magas számáról.
Ezért vettem egy Asus DRW-24B1ST írót (22B1ST-t akartam, de már nem volt). Gondoltam megpróbálkozom ezzel az új modellel (igaz, drága volt, de legalább 2 év garit adtak rá).
Crossflash-eltem iHAS124-re, aztán megírtam vele egy kétrétegű Verbatimot (MKM003). Nem vagyok elragadtatva ettől sem: [iHAS124 teszt]
Ami érdekes, hogy az új Lite-on a második réteget sokkal jobb minőségben írja!
Mit javasoltok? Várjak a javított firmware-re? Esetleg próbálkozzak OHT-val, vagy Force HT-val (elpazarolva néhány DL lemezt), reménykedve abban, hogy előbb utóbb megtanulja, hogyan kell írni az MKM003-at?

(#8795) IRON STORM válasza Multibit (#8794) üzenetére


IRON STORM
őstag

Egyáltalán nem rossz a Lite-On által írt lemez. OHT funkciót javaslom első körben, biztosan javít valamennyit a minőségen. Firmware még nem kiforrott, sokat fog még javulni.Egyébként hányszorosan írtad?

Csak a TDi!

(#8796) Multibit válasza IRON STORM (#8795) üzenetére


Multibit
veterán

Nem rossz??? A régi íróm szebben sütötte a kétrétegű lemezeket. Igaz, az már kiforrott firmware-rel rendelkezett.
4x-esen írtam a lemezt. Ez a lehető legkisebb sebesség, amit a jelenlegi firmware lehetővé tesz.
Köszönöm, megpróbálkozom az OHT-vel. Remélem a későbbi forware-ekben lesz javítás az MKM003-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#8797) gg72 válasza Multibit (#8796) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem sem rossz, a PIF értékek teljesen rendben vannak, hiszen max. 2 értékig mennek el, miközben 4-5 a határérték, de még ez sem jelenti azt, hogy olvashatatlan lenne egy lemez.
Az, hogy a PI értéknél van egy 30-as kilengés, szinte semmit sem jelent, ez az érték elvileg 200-300-ig is elmehetne.

(#8798) Multibit válasza gg72 (#8797) üzenetére


Multibit
veterán

Persze értem én, szó sincs arról, hogy olvashatatlan lenne a lemez, csak kicsit sokallom a PIF számát (nem a mértékét), különösen annak fényében, hogy nincs tele a lemez (6 GB). A PI kilengés is csak azért bosszant, mert elkényeztetett az előző Liteon-om.
Az meg főleg érdekes, hogy az első réteg lett rosszabb, pedig a másodikra fókuszálás a nehezebb feladat az írók számára.

[ Szerkesztve ]

(#8799) gg72 válasza Multibit (#8798) üzenetére


gg72
veterán

Ilyen PI kilengés nálam is elő szokott fordulni (NEC 7203S és Pio 116), erősen lemezfüggő a dolog, az egyik lemez szinte hibátlanra sikerül, míg a másiknál jelentkeznek ilyen egyenetlenségek.

(#8800) pilotitalia válasza Zeratul (#8784) üzenetére


pilotitalia
csendes tag

Köszönöm a választ!
Igazán nem írok olyan sokat,de ha szükséges akkor jól bírja a strapát az íróm!!Szerintem Asus lessz belőle hacsak nem kínálkozik egy másikfajta!!!!! :C :DD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.