Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8301) drr válasza slaci007 (#8299) üzenetére


drr
őstag

Késő, már megvolt a csere SH-223F-re. Viszont én be vagyok halva. Minden (!) lemezemet olvas, azt is amit TEAC-el, azt is amit LG-vel írtam. Sőt, van a munkahelyemen egy Asus 1814BL, azzal írtam egy vadiúj DVD-RW-re. Odahaza az LG nem tudta se beolvasni, se letörölni. Most a Samu beolvasta és írt is rá minden probléma nélkül.
Egyébként csendes, elég gyorsan olvassa be a lemezeket és nem kell fél évet várni rá, hogy kiadja a lemezt, mint a munkahelyi Asusra.

[ Szerkesztve ]

(#8302) slaci007 válasza kisboxi (#8300) üzenetére


slaci007
senior tag

Az újabb szériák mediatek chippel szereltek valószínű a Lite-On gyártja a drive-okat.[link]
A legújabbak már egy az egyben Lite-On drive-ok,20B1LT és a később megjelentek.

Tungsram 1896-2022

(#8303) Alex91 válasza drr (#8301) üzenetére


Alex91
félisten

Jelenleg jobbak, mint az LG...

(Nekem is az LG gariban van, es van itt olyan is, ami iszonyu lassan olvas es ir. Csak sajna nekem csak LG jo...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8304) kisboxi válasza slaci007 (#8302) üzenetére


kisboxi
tag

Tehát ha jól értelemezem amit írtál, akkor már a 2014S1 is valójában egy Lite-On belsőt takar.
Ha ez így van, akkor nem lehet olyan rossz masina.

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8305) IRON STORM válasza kisboxi (#8304) üzenetére


IRON STORM
őstag

A 2014S1 íróról nincs információ, hogy milyen bele van. Arról sincs info, hogy a crossflash működne Lite-On meghajtóra. Amit slaci007 említett írót, annak valóban Lite-On bele van és simán crossflashelhető. Pusztán a mediatek chipset nem garancia arra hogy Lite-On írót takar. Az összes Samsung íróban mediatek chipset van, mégsincs köze a Lite-On-hoz.

Csak a TDi!

(#8306) Blaze71 válasza drr (#8301) üzenetére


Blaze71
őstag

Bizony, de nem akarom elkiabálni és ne is legyen igazam, de nem kell fél évet várni az új gariztatásra sem... :Y

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8307) zso73 válasza kisboxi (#8300) üzenetére


zso73
veterán

Ezt nem merném kijelenteni ilyen határozotan. Stabilan, és gyorsan írt, csak hamar beadta a kulcsot. Én szerettem. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8308) slaci007 válasza kisboxi (#8304) üzenetére


slaci007
senior tag

Azért írtam úgy mert a Lite-On gyártotta de nem egyezik 100%-an egyik Lite-On íróval sem.A cdfreaks fórumán lehet tájékozódni,ott kiderül ha valamelyiknél működik a crossflash.

Tungsram 1896-2022

(#8309) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

tegnap megrendeltem egy NEC AD-7203 PATA-s fekete dvd írót, ma már mehetek is érte. kíváncsi leszek rá hogy mit tud. :))

esetleg érdemes venni hozzá új 80 eres IDE kábelt? mert nekem asszem vmi régi shuttle 40 eres van, de még nem volt vele különösebb probléma. azon kívül minden sata-s.

[ Szerkesztve ]

(#8310) kisboxi válasza slaci007 (#8308) üzenetére


kisboxi
tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
Még ha nem is működik a crossflash, én azért lehet teszek vele egy próbát.
Megmondom őszintén nekem a Nec írók nem jöttek, most vettem pár hete egy 7200s-t és hát nem estem tőle hasra, írni egész korrekt de ugyanakkor már olvasásról nem mondható el ugyanez, nehezen és lassan olvas. A hangjáról ne is beszéljünk.
A samsungot senki sem szereti.Miért? Nekem volt egy S203D-m (firmware frissítés közben elszállt :O úgy is mondhatjuk, hogy kivégeztem) az halk volt és minden lemezt olvasott, és írt gond nélkül.Lehet hogy a letöltésre szánt konfigba visszatérek a samuhoz. A jelenlegibe meg jön az Asus, ez a Nec meg marad tartaléknak.

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8311) IRON STORM válasza kisboxi (#8310) üzenetére


IRON STORM
őstag

Samsungnak a 203-as sorozata pont hogy jó volt. Korrekt író, olvasó. Az új 223-as széria már nem ilyen jó.

Csak a TDi!

(#8312) kisboxi válasza IRON STORM (#8311) üzenetére


kisboxi
tag

Lehet még vmit kezdeni a samuval vhogy vissza lehet rá írni az eredeti firmware-t?

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8313) Blaze71 válasza Blackdeath (#8309) üzenetére


Blaze71
őstag

Szerintem érdemes 80 eres kábellel csatlakoztatni, mert ezek az írók képesek 20 MB/s sebességgel olvasni és ha nem figyel rá az ember, akkor írni is. Oda meg jó, ha nem a régi 40 erűt teszed.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8314) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Hellosztok!

Fórum társaim véleményére hallgatva letettem a Plextor PX-820A/T3 íróról, mivel NEC AD-7200S ugyanaz, csak névben különböznek.
Mivel majdnem fele olyan olcsó a NEC mint a plextor, így a NEC mellett vagyok. NEC AD-7203S SATA írót néztem ki magamnak, de lenne egy kérdésem.
Mi a különbség a NEC AD-7203S SATA és az ASUS DRW-22B1ST írók között???

Köszi a választ!

TL

(#8315) Blackdeath válasza Blaze71 (#8313) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

ok, akkor ezek szerint írásnál nem annyira számít. amúgy is csak 8x-osan írok, úgyhogy az még csak olyan 10mb/s. 80 erest meg majd akkor veszek ha értelmét látom. :)

ugye a pata kábelen felső dugó a master, az alatta lévő a slave? :F

[ Szerkesztve ]

(#8316) kisboxi válasza Blackdeath (#8315) üzenetére


kisboxi
tag

Így van a felső(utolsó) a master, a középső meg a slave "dugó".
Sztem jobban jársz ha beszerzel egy 80 eres kábelt, én anno a Pio írómmal szívtam meg mert 40 eres kábelen volt és sorozatosan rontotta a lemezeket :W (pedig 6X-osnál nem írtam gyorsabban), kicseréltem egy 80-asra és láss csodát semmi probléma nem volt utánna. Lehet nem a kábel volt a probléma de így megoldódott a hibajelenség.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8317) Blaze71 válasza Blackdeath (#8315) üzenetére


Blaze71
őstag

Nem kellene spórolni azzal a 400 forinttal, de ahogy gondolod. Én tuti nem bíznám az új írót egy minimum 5-6 éves kábelre. Egyébként mindig a vége a Master, a közepe meg a Slave. Sokan keverik és nem mindegy. Ha két eszköz van rajta és fordítva dugod, előfordulhat, hogy csak a Master eszközt látja. Meg az átvitelt is befolyásolhatja.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8318) Blackdeath válasza Blaze71 (#8317) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

rendben, most szereltem be úgy ahogy írtad. műxik a cucc. :))

itthon találtam hozzá egy kicsit fiatalabb 80 eres kábelt. remélem ezzel jó lesz.

(#8319) IRON STORM válasza kisboxi (#8312) üzenetére


IRON STORM
őstag

Látszik az író? Bios szinten vagy akár windows alatt? Ha nem akkor véleményem szerint nem tudod visszaírni bele a régi firmware-t.

Csak a TDi!

(#8320) kisboxi válasza IRON STORM (#8319) üzenetére


kisboxi
tag

Bios szinten sem látszik az író. Gép bekapcsolása után, csak a led villog, és azonkívül semmi, még a tálcát sem adja ki.

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8321) Blaze71 válasza kisboxi (#8320) üzenetére


Blaze71
őstag

Nem állítom biztosan, mert lehet, hogy valami beállítás is közrejátszik, de szerintem vegyél tőle érzékeny búcsút. :Y

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8322) kisboxi válasza Blaze71 (#8321) üzenetére


kisboxi
tag

Akkor még van egy esélyem, megpróbálom gariba kicseréltetni. Ha nem sikerül akkor, megy a többi elhalálozott cuccom közé emléknek. :D

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8323) Blaze71 válasza kisboxi (#8322) üzenetére


Blaze71
őstag

Ha van villámcsapás másodlagos hatására is biztosításod a lakásbiztosításban, akkor kifizeti a biztosító, ha vihar után elviszed egy ismerős számtech boltba szakvéleményeztetni. :DDD Nekem két alaplapot, két tápot, három memóriát és egy DVD írót fizettek ki. :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8324) kisboxi válasza Blaze71 (#8323) üzenetére


kisboxi
tag

Hát sztem nem nagy nagyon valószínű, hogy meg tudják állapítani miért krepált be az író. :DDD Ha mégis akkor így jártam.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8325) Blaze71 válasza kisboxi (#8324) üzenetére


Blaze71
őstag

Mondjuk egy próbát megér. Hátha...

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8326) kisboxi válasza Blaze71 (#8325) üzenetére


kisboxi
tag

Veszteni valóm úgy sincs vele.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8327) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!

Bocs, hogy itt is felteszem a kérdést, de bizonyára volt már dolgotok hasonlóval:

mit lehet kezdeni karcos CD-kkel/DVD-kkel (kukán kívül), hogy nagyobb eséllyel sikerüljön beolvastatnom?
Már az íróm (Pio 212D) olvasási sebességét visszavettem Nero DriveSpeed-del 1X-esre (176 KB/s), de a dolog csak egy-két fájlnál volt hatásos. Sok fájl akár 90% fölé is megy, aztán feladja a vinyóra másolást.

Hallottam már olyan módszerről is, miszerint akár fogkrém, akár autópolírozó szer is jó lehet a CD/DVD-tisztításra (pénzt kiadni nem szeretnék), de nem tudom, milyen módon is kellene ezt megcsinálni. (mikroszálas törlőkendő, miegymás)

Előre is köszi a segítséget! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8328) Blaze71 válasza Sk8erPeter (#8327) üzenetére


Blaze71
őstag

Bocs Peter, de itt se tudom. :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8329) fjani válasza Sk8erPeter (#8327) üzenetére


fjani
tag

Elviszed egy ismerősödhöz akinek lg vagy samsung írója van és a kettő közül valamelyik nagy valószínűséggel simán beolvassa, hacsak nem okoz a karcolás teljes használhatatlanságot.Esetleg áldozol kb 4.500-5.000 ft-t egy samsung 223f-re,nekem ez olyan lemezt is beolvasott amivel az lg sem bírt megbírkózni.

(#8330) kisboxi válasza fjani (#8329) üzenetére


kisboxi
tag

Vagy keres egy régebbi típusú dvd-meghajtót és azzal tuti a siker. Ez tapasztalat, nekem nagyon sok olyan dvd-vel volt már dolgom amivelegyik író sem bírt olvasásilag, de a jó öreg medhajtó az gond nélkül olvasta(csak sajnos a tápom elhalálozásakor magával vitte :O ).

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8331) Sk8erPeter válasza fjani (#8329) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Minden lehetőséget ki fogok próbálni :DDD
Még ezt is: [link] :D

Pénzt kiadni tényleg nem akarok.

Sk8erPeter

(#8332) fjani válasza Sk8erPeter (#8331) üzenetére


fjani
tag

A "banános csoda" előtt én mindenképpen kipróbálnám a helyedben az lg-samsung "csodát" szerintem megoldja a problémádat ugyanis mindkettő nagyságrendekkel jobban olvas a Te piodnál de még a kisboxi által említett régebbi olvasóknál is.

(#8333) Sk8erPeter válasza fjani (#8332) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért ezt ilyen formában nem jelenteném ki. Az LG-nek is voltak rosszabb darabjai régebbről.
Persze az újak lehet, hogy jók! Sajnos haverok közül nincs senkinek újabb LG-je vagy Samuja, de van itthon egy másik gép, amiben régi LG van (típust most fejből nem vágom), majd abban is megpróbálom.
De az a baj, hogy van egy-két CD, ami felett valószínűleg elszállt az idő, mert ugyan karc nincs rajta, mégse hajlandó beolvasni. Itt ütközik ki, hogy miért nem érdemes szar (Datace) CD-re archiválni! Az iszonyat régi TDK-k bezzeg mind beolvashatók.
Nem vagyok sznob, de ezek szerint ebben az esetben mégis van jelentős minőségbeli különbség a márkás és a márkátlan között, hosszabb távon jobban megéri a picit drágább. Főleg a mai beszerzési árak ismeretében...

Sk8erPeter

(#8334) fjani válasza Sk8erPeter (#8333) üzenetére


fjani
tag

A régebbi lg íróval is bármelyikkel megpróbálhatod,a legelső 4040b-s íróm is jobban olvasott mint a pio akkori dvd olvasóm.Én azért ajánlom kizárólag a két típus íróit (és nem dvd olvasókat) mert ezek nekem sokkal jobban olvasták a karcos lemezeket.Sok sikert!

(#8335) Sk8erPeter válasza fjani (#8334) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Remélem, azért azt vágod, hogy a Pioneer 212D DVD-író, nem csak olvasó. :DDD
Egyébként furcsállom, hogy nem vagy elégedett a Pio-kkal, tudtommal elég megbízható írókat gyárt (azért is az egyik ajánlott típus), no meg annak idején itt PH!-n pl. ezt az írót ajánlgatták.
Fene tudja persze, kinek van igaza.
Mindenesetre megpróbálom a régi LG-nkkel! Kösz! :R

Sk8erPeter

(#8336) fjani válasza Sk8erPeter (#8335) üzenetére


fjani
tag

Igen tisztában vagyok a pio-k írási képességeivel de kizárólag az olvasási erények alapján tettem javaslatot ami nem erőssége az "úttörőknek".

(#8337) Blaze71 válasza Sk8erPeter (#8333) üzenetére


Blaze71
őstag

Nekem mindkét gépben NEC író van, de mellette megtartottam a régi LG és Pio olvasókat, mert amivel nem boldogul az író, azt többnyire még az olvasó beolvassa. A lemez kérdés meg nem sznobság. 65 Ft-os Verbatim DVD ár mellett nem szabad 40-ért sz@rt venni. Úgysem ezrével veszi az ember, így ez nem lehet szempont. CD esetében meg 40 Ft körül van a TDK, 46 meg a Verbatim. Persze ezek százas tétel esetén és hengerben, de egy-egy százas tétel után egy darabig nem kell rá költeni.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8338) Sk8erPeter válasza fjani (#8336) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na ezt persze elképzelhetőnek tartom. Ilyet is olvastam közben róla: [link]
Tehát akkor lehet, hogy írásra meg kéne tartanom ezt, olvasásra meg egy másikat? :DDD
Végül is nem hülyeség.
Benne van a nevében is, hogy mire való - ennek megfelelően kell hozzáállni is.
Na jó, abbahagyom a filozofálást. :DDD

(#8337) Blaze71: maximálisan egyetértek! :R

Sk8erPeter

(#8339) slaci007 válasza Sk8erPeter (#8338) üzenetére


slaci007
senior tag

A mobil kijelző polírozó változatát már vettem és használtam,jól bevált valószínű a másik is jó.[link]

Tungsram 1896-2022

(#8340) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

DVD író vásárlás előtt járok mivel sajna kezd elfáradni a 3 éves NEC ND-4551A -m.

A kiszemeltek:

Pioneer DVR-216 SATA Fehér 1 év gari 5.500 Ft
NEC DVDRW 7203S SATA 1 év gari 5.500 Ft
ASUS DRW-2014S1T SATA Fehér 2 év gari 6.790 Ft
NEC Sony Optiarc AD-7220S-01 2 év gari 6.890 Ft
NEC Sony Optiarc AD-7200S-01 2 év gari 7.090 Ft

Használnám elég gyakran olvasásra is.
Nos a 2 alsó NEC között nem egyértelmű számomra melyik a jobb, nomeg a mostani NEC em.mel sem voltam teljesen elégedett, nem irtam vele sokat, mégis megadta magát relatíve hamar, olvasni nem a legjobb, elég kényes a lemezekre, hangos is leszabályozás nélkül stb.,
Pioneer-em még nem volt nem tudom ez a darab mennyire jól sikerült,
Igazából az ASUS okról nem hallottam és tapasztaltam még szinte semmi rosszat csak jót (asszem régebben pedig a Pio ra épültek lehet most is).
+Ezek közül lehet "átflashelni" valamelyiket 'rokon' típusra mint anno a 3550@4551A nál?
pl. a 7200-as NEC-t 7201-re? (LightScribe) 7203-ra (LabelFlash) ha netán néha írnék majd mégis ilyen lemezeket?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#8341) kisboxi válasza mclaren777 (#8340) üzenetére


kisboxi
tag

Hy.
Lehet ezzel a hozzászólásommal nem szerzek sok embernél piros pontot.Én személy szerint olvasásra nem igazán ajánlanám a Nec írókat(legalábbis nekem nem jött be).
Akét alsó nec között van egy kis különbség, mert a 7220-as modellnek nem sok köze van a Nec-hez a nevén kívül, mivel valójában egy Lite-On belsőt rejt(ami nem feltétlenül rossz, sztem inkább jobb is). A 7200S modell az "igazi" nec gyártmány(egyébként a Plextor is ezt teszi a 820SA modelljeibe is).
Az Asus is nagy valószínűséggel is már Lite-On belsőt rejt, habár erről még nincs semmi biztos információ. Erről még én is várnék tapasztalatokat!
A Pioneer meg sztem nem lehet rossz választás, bár itt a fórumban általában a Nec-eket szokták javasolni írásra.
Olvasásra inkább egy Samsung modellt mondanék, halk és gyorsan is olvas.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8342) xrvman


xrvman
őstag

LG GH22-LS30RB DVD-író Supermulti SATA, fekete
* 20x DVD-írás
* SATA csatolófelület
* SecurDisc, LightScribe

Samsung SHS223Q-BEBN Sata fekete
* 22x DVD-írás
* SATA csatolófelület
* DualLayer, LightScribe

Melyiket ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#8343) Alex91 válasza xrvman (#8342) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb Samsung...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8344) #21346560 válasza slaci007 (#8339) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én fogkrémmel szoktam polírozni, az kicsit olcsóbb, és sztem ugyanolyan jó ;)
Csak arra figyelj, hogy ne a fehérítőset használd, és hogy ne legyen benne nagy szemcse...

(#8345) xrvman válasza Alex91 (#8343) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#8346) xrvman válasza xrvman (#8345) üzenetére


xrvman
őstag

De miért éppen samsung? :)

(#8347) Blaze71 válasza kisboxi (#8341) üzenetére


Blaze71
őstag

Szerintem az NEC nagyon gyorsan olvas, de ha már sérült egy picit a lemez, akkor hamar eldobja. Ha valaki vigyáz a lemezeire, akkor jó az NEC olvasni. Karcos lemezek esetén nekem az öreg LG olvasó jött be. Igaz, hogy 20 perc, de olvassa. :D

Az NEC meg sokszor 5 perc alatt végez az olvasással és ha nem figyelek a sebességbeállításra, akkor az írással is. :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#8348) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Sziasztok!

DVD író vásárlás elött vagyok.
Vissza is olvasgattam pár oldalt, láttam, hogy Pioneer-NEC van leginkább az ajánlottak között.

IDE író kellene.

PIONEER DVR-116D
NEC AD-7220A-0B
NEC AD-7203A

Hirtelen ezeket néztem ki. LabelFlash jó, de nem létszükség.
LightScribe is ugyanigy lehet, de nem fontos.

fontos lenne:
DVD-RAM írási képesség.
Ha jol néztem NEC-ek tudják. Pio szimpi, de gyártó weboldalán nincs feltüntetve DVD-RAM írás, csak annyi, hogy képes olvasni.

Konyhafőnök ajánlata?

Köszi!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#8349) kisboxi válasza Blaze71 (#8347) üzenetére


kisboxi
tag

Én a Nec-el csak saját tapasztalatom mondtam el, nem azt mondtam, hogy nem jó olvasni csak lassú és igen hangos.Én olvasással még mindíg maradnék a jó öreg Asus DVD-E616P1 meghajtónál csak hát sajnos annak finító :O .Annak mindegy volt milyen karcos a lemez, vagy hogy mivel volt írva, megevett mindent. Jut eszembe, ha valakinek van elfekvőbe egy hozzá való elektronika az érdekelne(az enyémben egy csöppet összeégett a panel mikor elszállt a tápon).

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#8350) kali válasza ferkoboy (#8348) üzenetére


kali
legenda

ad-7203a

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.